pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

eizos

eizos

Ostatnie 10 wpisów
Nie tylko gawędź, obrót jednak imponujący i kapitał spekulacyjny będzie chciał jeszcze na tej informacji ugrać kilkadziesiąt procent. Korekta zatrzymała się na 50% wzrostu, na interwale 5 min widać, że akumulacja do dystrybucja wynosiła proporcjonalne 5:2.

Dziwne rzeczy tu sie dzieja, podaz jak na srednie dzienne obroty ogromna ale z drugiej strony byli cheti caly czas aby to odbierac.

Po zachowaniu kursu wnioskuje, że nie każdemu się widocznie spodobał pokaz w przeciwieństwie do osób którzy na forach się pozytywnie wypowiadają o tym co widzieli.

Ponadto widać powrót do trendu spadkowego, którego początkiem jest 20 zł.

sargon, osobiście myślę, że dzisiejszy raport nieco pokaże możliwości finansowe farmy na przyszłość. Jak na razie jest zbyt dużo niepewnych co do WW3 i jego sfinansowania, postępu prac, formy keszowania się z gry, zapowiadanych partnerów, wydawcy. Zobaczymy ile zostało im kasy po 3kwartale i jak mocno będą musieli się zasilać kapitałem zew., bo prawdopodobnie czeka farme kolejna emisja akcji bądź tez finansowanie przez obligacje. Niestety, ale kasy ze sprzedaży GE, czy ChVR nie będzie, a dotacje nie wystarczą na pokrycje przynajmniej roku funkcjonowania firmy, patrząc na przeszłe koszty operacyjne.

Według mnie kurs zacznie zmieniać trend własnie kiedy powoli spólka zacznie odkrywać karty. Dlatego też obecna cena nie musi być atrakcyjna do wejścia, każdy patrzy teraz przez pryzmat spadku z 20 zł i to może być mylne.

rubik napisał(a):

Czy FARM51 będzie pierwszą spółką która "powróci do bazy" sprzed gamedev hossy?

Get Even sukcesu nie odniósł a WW3 ma próbować osiągnąć sukces na najbardziej konkurencyjnym obszarze rynku gier.


Jeśli chodzi o powrót do bazy z przed hoosy na gdev czyli 2014 r kurs wówczas farmy okolice 3,7 zł, trzeba wziąć pod uwagę jeden bardzo istotny czynnik - ilość akcji jaka była a jest teraz, było 3,7 mln akcji, obecnie jest blisko 6 mln akcji. Także ten tego, gdzie ta baza ;-)dontknow

Emisji nie odwołali, jedynie informują o zmianie ilości emitowanych akcji, jednak nadal nic nie wiadomo i rynek raczej będzie się skłaniał ku wyjścia z akcji, aby uniknąć przykrych niespodzianek jak ta ostatnia. Smród pozostanie...

A mi się nasuwa kolejne pytanie, skoro prognoza nie zostanie zrealizowana tj. przychód o wiele mniejszy niż planowany czyli koszty coraz większe, to i kasy coraz mniej na rachunku czyli może być dodruk w niedalekiej przyszłość coś na wzór Brastera, cały czas daj daj daj a kasa kiedyś może z tego będzie.binky

Czy ktoś się orientuje co dyskontuje obecny tak drastyczny spadek kursu ?

Krewa dobrze by bylo gdybys jeszcze w swojej analizie ujal kanal trendu wzrostowego dlugoterminowego,a obecnie kurs jest na jej dolnej bandzie, gora zadziala co skutkowalo ze kurs nie przebil 22 zl , wedlug mnie jest duze prawdopodobienstwo z e i od dolnej odbije. Z wszystkim co napisales sie zgadzam. Jutro tak na prawde sesja "prawdy" :)

Jurror jeśli chodzi o zasięg wybicia to patrzyłbym na fibo w sytuacji gdzie nie ma punktu odniesienia i walor jest krótko notowany na giełdzie, czyli zasięg okolice 9 a potem 12 zł.

Zamknięcie na wykresie liniowym powyżej historycznego szczytu z lipca. Ostatnie sesje to wzmożony ruch na walorze, niezbyt agresywna ale jednak stała akumulacja, podejrzane są w tym wszystkim zlecenia po 300 akcji na arkuszu sprzedaży, przypuszczam, że są one tyle w celu stworzenia sztucznej podaży, bo gdyby zniknęły utworzyłaby się pustka i nie byłoby co akumulować Think
W 4 kwartale miała zostać wypuszczona apka, być może już rynek pod to gra.

Jest rekomendacja z BOŚ cena docelowa 72 groszy. Ostatnia ich reko przy kursie 1,58 przewidywała wycenę na poziomie 1,16 za akcje, kurs jednak powędrował jeszcze niżej.

Przyszły tydzień zapowiada się kolejną przeceną na CIGa.

Kod:
mod: usunięto link - nie wrzucamy rekomendacji, która nie jest publicznie dostępna

Kwestią czasu jest dyskontowanie tak słabej sprzedaży na kursie. GE miał być szlagierowym tytułem Bandai, a Farm miała wejść do średniaków gdev. Nierozsądne kroki marketingowe doprowadziły do tego co jest. Inwestorzy chyba w piątek liczyli, że po weekendzie statsy na steam się zmienią na korzyść i była chęć ratowania 14 zł.
Niewątpliwe gra zbiera dobre oceny, ale na giełdzie sprzedaję się wynik ten w cyferkach a nie recenzje. Na Cigu zabrakło jakości na farmie marketingu, choć to nie ich wina, bo za to odpowiada bandai. Mamy zatem kolejną nieudaną premierę, oby CDR i 11Bit nie dali ciała.

Od kilkunastu sesji można zaobserwować typową dystrybucję, stawianie po lewej popychaczy jest nagminne a z prawej małych pakietów po 3-5k, następnie popychacz leci do góry, tymczasem drobni skubią. Poza tym na tle sektora budowlanego oraz deweloperskiego wskaźniki nie wyglądają na atrakcyjne. salute

Odbicie od dolnego ograniczenia kanału wskazuje na koniec korekty, czy tak się stanie ...


kliknij, aby powiększyć

Panie Mach, proszę odpowiedzieć w temacie, na jakim silniku ma być GE, oraz kiedy ukażą się pierwsze oficjalne gameplay z gry. Wspominana była połowa września, czy jest to aktualne, czy może się coś zmieniło.

www.facebook.com/farm51?fref=n...
"The Farm 51 Konkrety są następujące (o czym informowaliśmy niedawno): najpierw ogłosimy wydawcę gry za kilka dni i w porozumieniu z nim za jakiś czas pojawią się pierwsze materiały:). Jesteśmy już od pewnego czasu związani kontraktem i nie możemy wrzucać materiałów "na zawołanie". Współpraca z wydawcą nakłada na nas spore ograniczenia komunikacyjne. Możemy tylko powiedzieć, że informacja na temat współpracy zostanie na 99% ogłoszona kilka dni po targach. Nawet dziś mieliśmy spotkanie w tej sprawie z naszym partnerem. Jesteśmy pewni, że po ogłoszeniu będzie jasne, że sprawa jest poważna, a wydawca, o którym mówimy to ścisły światowy top. Na tych targach mieliśmy już kilkanaście spotkań związanych z produkcją, marketingiem i dystrybucją. Od miesięcy wspólnie pracujemy też nad samą grą. Warto jeszcze chwilę poczekać:)"

Kilka dnia czyli wychodzi, że prawdopodobnie do końca przyszłego tygodnia, konkretnego dnia nie podadzą.

Istotna informacja - prawdopodobne otrzymanie dofinansowania
Zarząd Emitenta w dniu 2 stycznia 2012 roku powziął informację zgodnie, z którą VEDIA SA pozytywnie przeszła wszystkie etapy postępowania i ma możliwość otrzymania dofinansowania w ramach I konkursu Programu INNOTECH. Konkurs jest realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 1 490 392 PLN.

Zgodnie z otrzymanymi informacjami Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju deklaruje przyznanie dofinansowania i zaprasza do kontaktu z Centrum celem rozpoczęcia procesu przygotowywania umów o dofinansowanie. W opinii Zarządu otrzymanie dofinansowania jest bardzo prawdopodobne.

Przedstawiony przez Emitenta projekt nosi nazwę Smart Metering Poland i dotyczy stworzenia systemu programistyczno-sprzętowego służącego do zbierania i analizowania danych z rozproszonych źródeł. Nowy produkt będzie kompleksowym rozwiązaniem na bardzo szybko rozwijającym się rynku tzw. inteligentnego opomiarowania.

Podstawa prawna:
Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 1 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 346/2007 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 30 maja 2007 r. Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu.


Osoby reprezentujące spółkę:

Mirosław Włodarczyk - Prezes Zarządu
Dariusz Kwiatkowski - Członek Zarządu

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

popie, po raporcie za 2011 rok odezwę się i policzymy zysk na akcje Vedii i i3d, jeśli będzie wiekszy u i3d zwrócę honor.
PS: słaba u was płynność.

Co do marży netto, porównuj to na tle branży, aby byc obiektywnym, tak więc sprawdziłem sobie raporcik ARCHOS o którym tak pisał Scarry, że to teź tania chińszczyzna i wychodzi, że w 1 półroczu ROS wyniósł u nich 2,4%Silenced , porównywanie Vedii do potentatów takich jak Apple, Samsung nie ma sensu bo to nie ta liga, tym samym nie rozumiem tych którzy to robią, ale co do Archosa oczywiscie bardzo dobry przykład podał Scarry, do takich producentów Vedie można juź porównywac. 3some

Python ubiegłeś mnie w poście miałem własnie to samo napisac.

Ktoś tam napisał, że marża netto vedii to 1-3 procent, marźa w 1 kwartale tego roku tyle wynosiła, ale to był czas kiedy Vedia kupowała fabryke, 2 kwartał to juź 4,75 % i to nadal nam nie daje obrazu rzeczywistej rentowności, bo 2 kwartał to był czas przekształceń ( reorganizacji ) fabryki itd.
Tak więc, marże netto w 3 kwartale szacuje na 5-7 % a ta przy 20 mln zł przychodu za ten okres daje niezły zysk porównując do przeszłosci.

Co do spółki I3D, nie wgłebiałem się dokładnie w sprawozdania fin. spółki, ale po danych zawartych na analizyonline ta spółki od powstania nie uzyskła zysku brutto na sprzedaży czyli jej głowna działalnosci jest nierentowna wiec nie wiem o czym pisze kolega wyzej, 40% rentownosc, może w przyszłosci.

Odezwę się pod koniec roku i porównamy koledzy kto miał racja co do swoich spółek.

Pozdrawiam.

Scarry

Vedia K30 to e-czytnik, następca czytnika K4, będzie różnił się tym, ma WI-FI.
K30 nie konkuruje z tabletami bo nim nie jest. O cenie dowiemy się niebawem ale ma byc atrakcyjna ( w tym miesiącu powinnyśmy poznać cenę ).
Piszesz, ze szrot a nawet nie miałes tego modelu w rękach to samo tyczy się tabletu X20, czytnik K4 cieszy się dobrymi opiniami poczytaj chociażby komentarze na rtveuroagd.
Oczywiście, że były wpadki z niektórymi modelami ale trzeba zaznaczyć ze Vedia istnieje od 4 lat, oni się uczą a jak widać idzie im to coraz lepiej.


Masz zastrzeżenia co do ogólnego PR Vedii, z tym się zgodzę jak i większość akcjonariuszy, nie ukrywamy, że jest tu problem, ale zarząd się uczy i będzie lepiej.

Zresztą gdybys czytał ich prognozę wiedziałbyś, że plan na następne 2 lata to przede wszystkim skupienie się na sprzedaży OEM.

Co do opinii, że Vedia to tani szrot, ktoś ten szrot kupuje i to nie tylko w Chinach ale i w Rosji, USA, Australi i również innych rynkach a dynamika wzrostu przychodów i zysku jest tym dobitnym potwierdzeniem.

Jeśli chodzi o prognoze na lata 2012 i 2013, podchodze do tego sceptycznie, bo kazdy doswiadczony inwestor wie, że to tylko prognozy. Ale nawet jeśli ich prognoza nie zostanie zrealizowana w 100 procentach to nadal będę uważać, że z roku na rok rozwijaja się coraz dynamicznie.

PS: Scaryy zarabiaj kase nadal, przecież o to tu chodzi, to kto miał racje co do Vedi powinno się okazać już za rok.
Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o Vedie, tak wyglądają prognozy:


kliknij, aby powiększyć


Opis prognozy opisany jest w załączniku, oto link:
www.newconnect.pl/?page=1045&a...

"New Dragon Electronic Limited rozpoczyna działalność na bazie działalności partnera chińskiego, którego maksymalne zdolności wytwórcze wynoszą obecnie do 80.000 sztuk urządzeń elektronicznych miesięcznie. Po przekazaniu środków do New Dragon Electronic Limited możliwe będzie zwiększenie zdolności produkcyjnych do 150.000 sztuk miesięcznie. Jednocześnie coraz większy udział w produkcji będą miały czytniki e-booków i tablety, które mają większą wartość jednostkową. Szacunki sprzedaży poparte są deklaracjami obecnych klientów partnera chińskiego oraz szacunkami firm badawczych na temat rozwoju rynku tabletów i czytników książek. Obecnymi klientami partnera chińskiego są znaczące
przedsiębiorstwa sprzedające produkty pod takimi markami jak iLife oraz Chuwi.

Przygotowując prognozy wyników finansowych na lata 2011-2013 Emitent oparł się na swojej wiedzy dotyczącej rynku urządzeń elektroniki użytkowej w Polsce i na świecie (w szczególności rynek odtwarzaczy mp3/mp4 wraz z akcesoriami, czytników e-booków i tabletów), zaplanowanych działaniach Emitenta zawartych w Strategii Rozwoju VEDIA S.A. w latach 2011-2013”

Obecnie Vedia prowadzi rozmowy z dystrybutorami, którzy maja wprowadzić tablet X20 oraz ebook-tablet K30 na rynek rosyjski, polski i inne - była o tym mowa na WZ.

http://www.dbpuretechnology.com/ - tak wygląda tablet X20.

A tak wygląda ebooko-tablet K30

www.made-in-china.com/showroom...

Co do ROS, zarząd na ostatnim WZ mówił, że rentowność poprawi się juz w 3 kwartale tego roku, dlatego z niektórymi zleceniami wstrzymali się do 1 lipca.
Pozostaje jedynie czekać na wyniki za 3Q.

Istotne wydarzenie -otrzymane zamówienia przez spółki zależne
Zarząd VEDIA S.A informuje, że otrzymał informacje od spółek zależnych:
+ VEDIA HK Ltd otrzymała kolejne zamówienia od Klienta ze Stanów Zjednoczonych Ameryki o wartości w przeliczeniu na polską walutę 2 901 000 PLN, klient wpłacił depozyt, zlecenie jest w trakcie realizacji;
+ VEDIA HK Ltd otrzymała kolejne zamówienia od klienta oferującego produkty na rynku rosyjskim o wartości w przeliczeniu na polską walutę 207 000 PLN, klient wpłacił depozyt, zlecenie jest w trakcie realizacji.
Powyższe zlecenia będą wyprodukowane przez New Dragon Electronic Limited.

Podstawa prawna:
Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 1 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 346/2007 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 30 maja 2007 r. Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu.


Osoby reprezentujące spółkę:

Mirosław Włodarczyk - Prezes Zarządu
Dariusz Kwiatkowski - Członek Zarządu

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Dancing

Pytanie do osób, które posiadają większą wiedzę i doświadczenie ode mnie.

Czy obecne turbulencje na głównych rynkach mogą spowodować, źe drobni inwestorzy będą chcieli swoje środki pieniężne przeznaczyć na zakup akcji spółek z NC ?

slaszu napisał(a):
Kolejna umowa z firmą rosyjską na ponad 1 mln zł.
Jak teraz to nie odbije to już chyba nigdy ..... binky


Przyzwyczajaj się do tego typu komunikatów częściej, a to dlatego, że kontrakt z Rosjanami ( SpellMark ) został zrealizowany tylko w 5 % a do końca realizacji pozostało pół roku, to samo tyczy się umowy z UK gdzie zostało zrealizowane tylko 5% zamówienia a do końca kontraktu pozostało niecałe 2 miesiące.

Przypomnę jeszcze, że INFO TV FM startuje ze swoja TV mobilna, na swojej stronie piszą o urządzeniu przenośnym Vedii który ma trafić do sprzedaży w ich ofercie w połowie roku.

www.infotvfm.pl/itvfm.php?id=3...


No i nie zapominajmy o podpisanym liście intencyjnym z francuzami o produkcje urządzen grid pocket:

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

slaszu napisał(a):
Orientujecie się czy to prawda że zysk z tych 3 milionów to ok 5 % ?
Takie informacje znalazłem na forum prakietu,... a ponieważ tam rożne rzeczy piszą wiec chciałem się upewnić.


Obecna marża netto Vedii HK to 5% wnioskuje to na podstawie raportu za 1Q gdzie jest napisane, że przy przychodzie w wysokości 1 230 000 zł odnieśli 62 000 zł zysku, dzielisz zysk przez przychód mnożysz razy 100 i Ci wyjdzie 5 %.

Co do NDEL to prezes niecałe pół roku temu w CNBC mówił, że w danym czasie ( przed przejęciem ) marźa netto fabryki wynosi 1,5%.

Byc może po przejęciu fabryki przez Vedie ich marźa wzrośnie, nawet wzrost o 0.5 lub 1 punkt procentowy przy przychodach rzędu 100 mln daje pokaźny zysk.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 25 lipca 2010
Ostatnia wizyta: 17 lutego 2018 10:49:59
Liczba wpisów: 28
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,263 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,55% +30 909,35 zł 50 909,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d