Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

KERO

KERO

Ostatnie 10 wpisów
Tak, pytanie zakręcone trochę, ale jest już też i decyzja.
Otóż na GPW mam do rozliczenia stratę więc wybiorę brokera w Polsce by móc ją wykorzystać.
W Polsce rozliczam się jeszcze z najmu nieruchomości i muszę wykazywać dochody z zagranicy "by móc wskoczyć w wyższy próg podatkowy" i nie potrzebuję dodatkowo sytuacji gdzie muszę przeliczać/rozliczać dochody kapitałowe z zagranicy by je wykazać w PIT.
Tak więc bo strata i podatki otworzę rachunek u brokera w Polsce, który wystawi mi PIT8C.

Przy okazji: którego polecacie?

Witam
Nazwa wątku trochę zakręcona ale już wyjaśniam o co mi chodzi.
Otóż od kilku lat mieszkam w UK ale cały czas operuję rachunkiem maklerskim w Polsce i staram się coś ugrać na naszej GPW. Ostatnio jednak myślę żeby trochę opuścić nasz rynek (powody pominę) i wejść na rynki zagraniczne. I tutaj mam wątpliwość. Czy założyć rachunek u brokera w Polsce/UK czy otworzyć rachunek maklerski w UK i mieć ekspozycję tylko na londyński parkiet?
Interesują mnie głównie akcje dużych firm europejskich oraz ETF na rynki USA i zasoby, więc myślę że Londyn spokojnie mi wystarczy.
Pytam głównie pod kątem opłat. Co wy byście zrobili?

Powodów dzisiejszej reakcji na kursie upatrywałbym w wynikach Imagisu, te nie są jakoś rewelacyjne a mają duży wpływ na wyniki grupy.
Osobiście uważam jednak,że nawet mimo tego akcje są niedowartościowane. Może raport będzie słabszy niż oczekiwania, ale i tak 2013 to był super rok dla spółki :D

Przychylam się do prośby kolegi . . . jestem ciekaw oceny raportu ;)

Oczywiście mam na myśli raport za 2 kwartał - bo akurat dziś wyszedł też raport za lipiec 2013 ;)

Dzień Dobry!
Pani Kasiu, czy po ostatnim raporcie zmieniło się Pani postrzeganie spółki?
Zarząd jest usatysfakcjonowany wynikami, akcjonariusze zdaje się że mniej.
Pozdrawiam

PS
Cormay coś nie wypalił z tym BB :(

Witam

Chciałbym prosić o omówienie wyników kwartalnych za 1 kwartał 2013r. Czy jest tu jakaś analogia do CTC?

Z góry dzięki bardzo!

Proszę o analizę wyników z ostatniego raportu.

Tak, tak . . . ja też poproszę :)

http://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/komunikat-espi.aspx?id=20130211_153245_0030197921&ticker=mni

Cytat:
Szacunkowe skonsolidowane wyniki finansowe Grupy MNI zakładają osiągnięcie za 2012 rok skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży na poziomie nie mniej niż 300 mln zł i EBITDA nie mniejsza niż 70 mln zł, gdzie EBITDA na poziomie 44 mln zł odnosi się do sektora telekomunikacyjnego, a pozostałe 26 mln zł pochodzić będą z sektora usług dodanych, nowych technologii oraz działalności medialnej.

Kod:

/mod: dajemy tylko cytaty z linkami. Taki jest standard forum i proszę o jego przestrzeganie/

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 13 listopada 2018 04:56:35
Liczba wpisów: 9
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,227 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d