pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Petronas

Petronas

Ostatnie 10 wpisów
Nie wiem czy amerykanie inwestują w SWIG ale czy pogłębienie spadków, które zbiegło sie czasowo z otwarciem giełd za oceanem nie świadczy, ze to nie tylko "niedoświadczeni" inwestorzy z bankiera sprzedawali akcje?

Faktycznie trochę się w ostatnich miesiącach zmieniło jeżeli chodzi o opłaty. Obecnie wygląda to tak:

1. W sprawach o prawa majątkowe pobiera się od pisma opłatę stałą ustaloną według wartości przedmiotu sporu lub wartości przedmiotu zaskarżenia wynoszącej:
1) do 500 złotych - w kwocie 30 złotych;
2) ponad 500 złotych do 1500 złotych - w kwocie 100 złotych;
3) ponad 1500 złotych do 4000 złotych - w kwocie 200 złotych;
4) ponad 4000 złotych do 7500 złotych - w kwocie 400 złotych;
5) ponad 7500 złotych do 10 000 złotych - w kwocie 500 złotych;
6) ponad 10 000 złotych do 15 000 złotych - w kwocie 750 złotych;
7) ponad 15 000 złotych do 20 000 złotych - w kwocie 1000 złotych.
2. W sprawach o prawa majątkowe przy wartości przedmiotu sporu lub wartości przedmiotu zaskarżenia ponad 20 000 złotych pobiera się od pisma opłatę stosunkową wynoszącą 5% tej wartości, nie więcej jednak niż 200 000 złotych.

Zakładam, że ogromną większość pozwów Kruk składa w elektronicznym postępowaniu upominawczym gdzie opłata wynosi 1/4 opłaty ustalonej zgodnie z powyższymi zasadami.
Dla uproszczenia przyjąłem że to będzie ok. 2%.
Natomiast tu jeszcze jest kwestia tego w jakim zakresie Kruk korzysta przy wysyłce pozwów z zewnętrznych kancelarii prawnych, a w jakim z własnych działów prawnych. Nie mam takiej wiedzy.
Pamiętam na początku afery Getbacka gdy główna kancelaria zewnętrzna zgłosiła wobec nich niezaspokojone roszczenia na kwotę ok. 100 mln. zł.
Może podane w sprawozdaniu koszty to jakieś koszty adwokackie rozliczane z opóźnieniem.

"Rynek mówi" że nie będzie kolejnej obniżki stóp procentowych w tym tygodniu

Szacując w sposób uproszczony:
1mln zł na kosztach opłat spraw nie wysłanych do sądu oznacza że nie zostały skierowane do sądy sprawy o wartości nominalnej ok. 50 mln. zł.
Oszczędności rzędu kilkudziesięciu milionów w tej mierze oznaczają że do sądu nie wyszły sprawy o wartości nominalnej liczonej w miliardach.
Ta informacja jest generalnie zaskakująca i nie wróży dobrze.
Tu powinna być jakaś selekcja dokonana. Sprawy w których występuje ryzyko przedawnienia należy bezwzględnie do sądu skierować. Wysyłki pozostałych (większości zapewne) można na odłożyć ja jakiś czas liczony raczej w miesiącach niż latach.

Kolejna spółka w koronawirusowej hossie

nowiny24.pl/wirusoodporny-hit-...

WIG Banki 2,11% dzisiaj, a wiec słabiej niż WIG20
ma ktoś jakieś wyjaśnienie dlaczego SANPL przed dwa dni z rzędu był najsłabszą spółką w WIG20?

To już jutro ten sygnał kupna;)

Jak sobie tak czytam te wszystkie mądre analizy odnośnie tego Grala Windykacji to przypomina mi się poniższy cytat z Dołęgi Mostowicza:
— Milczeć! — wrzasnął Ponimirski i jego blada twarzyczka chorowitego dziecka zrobiła się czerwona z wściekłości. — Milczeć! Sapristi! Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha... Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, wasz Nikodem Dyzma to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn! Idjota, nie mający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomji, lecz o ortografji! To cham, bez cienia „Kinderstuby“, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej gębie i jego prostackim manjerom! Skończony tuman, kompletne zero! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oxfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura z pod ciemnej gwiazdy o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wwindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryterjów! Z was się śmieję głuptasy! Z was! Motłoch!..

No może środkowa część cytatu nie jest do końca na miejscu bo omawiany przypadek jest dowodem na to że pieniędzy nie trzeba robić budując solidna firmę ale można je zrobić np. na bankructwie, a tego cham i prostak nie potrafi.

Trzy kwestie:
- przepłacanie na kupowanych pakietach
- finansowanie zakupów z emisji obligacji z kuponem przewyższającym rynkowy
- brak struktury do działalności operacyjnej (samodzielnej windykacji)

i to wszystko jako reguła a nie wyjątek.
Jakim cudem taka struktura funkcjonujaca na powyższych znanych (o ktorych rynek przecież wiedział), przez parę lat dostawała pozytywne rekomendacje, ratingi, a managerowie byli nagradzani i stawiani na piedestałach.
Przecież to zwykła piramida finansowa której strukturę stanowia obligatariusze.
Jedyny sposób na przetrwanie to ucieczka do przodu.
Eksperci i analitycy którzy wpakowali (może przyczynili się nie wpakowali) setki i tysiące indywidualnych inwestorów w straty, jutro będą boleć nad tym jak slaby jest nasz stołeczny parkiet i mało na nim kapitału prywatnego.
Pojutrze zaś będą się skarżyć na to że PISowski rząd zlikwiduje OFE argumentując popierając swoje działanie argumentem kilkuset milionowych strat emerytów na tej inwestycji

Zobaczyć, być świadkiem, drugiego Waterloo Rothschildów to byłoby coś:)
A Nathanem Rothschildem kto? Abris?

Ale prawda będzie chyba bardziej prozaiczna.
Zapewne znajdą się jeszcze tacy co zarobią na całym wydarzeniu ale dla samego Getbacka jako takiego chyba już nie ma pozytywnego scenariusza

Sposób działania spółki obrazuje poniższy fragment ostatniego sprawozdania za 3 kwartały:

W dniu 05.06.2017 r. wypowiedziana została z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia umowa zlecenia zarządzania częścią portfela inwestycyjnego Open Finance Wierzytelności Detalicznych Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego („OFWD”). Jednocześnie Kancelaria Prawna GetBack Mariusz Brysik sp.k. dokonała wypowiedzenia OFWD umowy o obsługę prawną z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Po upływie okresu wypowiedzenia strony przedmiotowych umów zobowiązane są do rozliczenia wynagrodzenia należnego
Spółce oraz Kancelarii z tytułu realizacji umów w szczególności wynagrodzenia z tytułu zasądzonych kosztów zastępstwa procesowego, które według szacunków Spółki oraz Kancelarii na dzień 05.06.2017 r. wynosi ok. 102 mln zł i zostanie finalnie obliczone według stanu na ostatni dzień obowiązywania niniejszych umów tj. 30.09.2017 r.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 8 października 2010
Ostatnia wizyta: 1 sierpnia 2020 11:01:20
Liczba wpisów: 35
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,353 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d