Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

marianz8

marianz8

Ostatnie 10 wpisów
Czy wy jesteście ślepi i głusi? Jednym i drugim to pasuje. HANAPETA siedzi cicho bo liczy na zgodę na cenę w wezwaniu. Wprowadzili nowego członka Zarządu. Mają ponad 20%. Morcinki nie zakończyły przeglądu opcji strategicznych.A dlaczego? Czego wam jeszcze potrzeba?

Zarząd POLNORD SA („Spółka”) informuje, że na posiedzeniu w dniu 21 sierpnia 2019 r. Rada Nadzorcza Spółki, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, powołała w skład Zarządu Spółki Pana Jakuba Kocjana, powierzając mu funkcję Członka Zarządu Spółki. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

Rada Nadzorcza Grupy Kapitałowej Polnord S.A. ogłosiła konkurs na stanowisko: Członka Zarządu ds. Inwestycyjnych i Deweloperskich. Zgłoszenia kandydatów Spółka przyjmuje do dnia 09 sierpnia br. do godz.12:00 czasu warszawskiego.
Uchwała nr 7/2019 z dnia 23 lipca 2019 r.
Opis stanowiska: Członek Zarządu ds. Inwestycyjnych i Deweloperskich

Mało tego prawdopodobnie Hanapeta nie brała udziału w głosowianiu lub częściowo
44,76% głosowało a zarejestrowanych na WZ było ponad 60%

TFI PZU moim zdaniem gotowe do wyjścia
mieli 10% równo zarejestrowane -400k

Zarząd POLNORD SA („Spółka”) informuje, że w dniu 09.05.2019 r. XXXVII Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki powołało do Rady Nadzorczej obecnej kadencji następujące osoby: Panią Katarzynę Miłek oraz Pana Kamila Borowik, powierzając im funkcje Członków Rady Nadzorczej.

HANAPETA nie odpuszcza, FUZJA/PRZEJĘCIE?

KATARZYNA MIŁEK
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej (Podyplomowe Studia Azjatycko-Europejskich Stosunków Finansowo-Ekonomiczno-Prawnych).W przeszłości zatrudniona w czołowych polskich (Grynhoff Woźny Maliński), jak i w międzynarodowych (Salans – obecnie Dentons, DeBenedetti Majewski Szcześniak) kancelariach prawnych, a także w strukturach administracji publicznej. Od 2010 r. związana z Kancelarią Prawną Bartkowiak Wojciechowski Hałupczak Springer, od 2018 r. jako jej wspólnik.Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie transakcji, instrumentów finansowych oraz prawa korporacyjnego. Specjalizuje się w transakcjach finansowania podmiotów (w tym m.in. przez fundusze hedgingowe oraz private equity), a także w prawnych aspektach związanych z obrotem instrumentami finansowymi w ramach zorganizowanego systemu obrotu.

KAMIL BOROWIK
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Wydział Ekonomii, Kierunek Finanse i Bankowość), Uniwersytetu Vanderbilt & Instytutu Bankowości USA (studia podyplomowe); posiada tytuł MBA London Business School (w tym również odbył studia MBA na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku).W przeszłości zatrudniony w KPMG (na stanowisku Starszego Konsultanta), Banku Światowym (na stanowisku Ekonomisty), Goldman Sachs (na stanowisku Starszego Doradcy Bankowości Inwestycyjnej), Grupie Inwestycyjnej Abraaj (Dyrektor ds. Inwestycji Kapitałowych oraz Dłużnych), a także Liechtenstein Global Trust (LGT), LGT Lightstone (Dyrektor Zarządzający oraz Członek Regionalnych Komitetów Inwestycyjnych).Posiada doświadczenie w zakresie realizacji projektów inwestycyjnych oraz budowania wartości przedsiębiorstw z naciskiem na sektor technologii, nieruchomości oraz usług finansowych. Autor innowacyjnej struktury inwestycyjnej, ładu korporacyjnego oraz kompleksowego planu wzrostu przedsiębiorstwa.

anty_teresa napisał(a):
Chodzi o to, że grunty które nie mają określonego przeznaczenia i nie da się udokomentować tego przeznaczenia trzyma się na nieruchomościach inwestycyjnych, natomiast grunty pod deweloperkę na zapasie, a to rodzi pewne konsekwencje. Nieruchomości inwestycyjne pokazuje się w wartości godziwej, czyli wprost z operatu szacunkowego. W tym operacie może być to dowolna metoda użyta przez biegłego. Za to nieruchomości na zapasie trzyma się w cenie nabycia, przy czym cena nabycia nie oznacza wprost ceny zakupu. Ceną nabycia będzie także wycena przy przeniesieniu z nieruchomości inwestycyjnych do zapasu, a te były wysokie. I teraz na zapasie odpis można zrobić tylko do takiej wysokości, że po realizacji spółka może wykazać zerową marżę. Dodatniej nie powinna. A więc zakres odpisu jest ograniczony ceną sprzedaży, ale nie gruntu sensu stricte tylko np. mieszkania po odjęciu kosztów budowy. To oznacza, że przenosząc z powrotem nieruchomość z zapasu do nieruchomości inwestycyjnej otwiera się pole do powiększania odpisów. I byłoby to jak napisałeś najprawdopodobniej przejście z metody resztowej na porównawczą.


dzięki za dogłębne wyjaśnienia ale to tylko prawdziwa teoria

w Polnord mało zostało gotowych nieruchomości w zapasie na których nie rozpoczęto realizacji, a jeszcze mniej dla których się wycofali z budowy np. Łódź. Reszta w trakcie budowy lub wchodzi w tym roku. Dodatkowo Z NI powinni przerzucać powili działki na południe od S2, Poznań, gdzie planują zabudowę.
Nie widzę wielkiego pola do odpisów na zasapie chyba ze ze względu na rosnące koszty budowy na obecnych projektach (tak jak piszesz cena mieszkania - budowa, ale ceny wiemy że podnosili, stąd rezygnacje). Widzę opcję skasowania należności długoterminowych ale Audytor jest ten sam za 2018 rok wiec byłoby to dziwne.

chodzi Ci o zmianę metodę z resztowej lub porównawczą?

Hanapeta

16.X 10,40%
29.X 12,52%
20.XI 17,51%
18.XII 20,08 %

co dalej, jakieś ograniczenia w nabywaniu akcji?

a co tu można jeszcze ściąć poza należnościami na ponad 150 mln
i tak mamy 500 mln kapitałów własnych
NI przeniosą do Zapasów i co?

Wywiad: Z Prezesem Polnordu Marcinem Gomołą rozmawia Adam Roguski
Inwestorzy mają do wyboru wiele spółek deweloperskich, także takich, które płacą regularnie dywidendy z bardzo wysoką stopą i które nie mają do końca jasnej sytuacji w akcjonariacie. Dlaczego mieliby postawić na Polnord?

Dzisiaj Polnord nie jest dla inwestorów spółką pierwszego wyboru, ale naszą ambicją jest, by osiągnąć ten status. Na giełdzie, na której 20-lecie obecności świętowaliśmy w lutym, kupuje się przyszłość, więc mogę powiedzieć o naszych założeniach na najbliższy czas. Chcemy, by Polnord zmierzał w kierunku projektów premium, z naciskiem na ekologię, a także budował mieszkania dla podmiotów zajmujących się najmem instytucjonalnym. Mamy jeden z największych banków ziemi, który możemy wykorzystać w obu tych obszarach.

Rynek jest wciąż bardzo chłonny, ale należy skupić się na projektach najbardziej rentownych. Naszym priorytetem jest też oddłużenie firmy. Chcemy zakończyć restrukturyzację do końca tego roku oraz przedstawić projekty, które na pewno będziemy realizować, a które nie pozostaną tylko w sferze zapowiedzi.

Jaki jest potencjał Polnordu w zakresie oferty premium?

Segment premium oceniamy jako bardzo chłonny i odporniejszy na zachwiania koniunktury. Drogie mieszkania kupują nie tylko Polacy, ale i obcokrajowcy – Skandynawowie, Niemcy – traktując to jak lokatę kapitału. Tacy klienci zwracają uwagę na jakość, energooszczędność oraz aspekty ekologiczne – chcemy, aby to było wizytówką Polnordu.

Mamy kilka działek w Trójmieście, na których mogą zostać zrealizowane tego typu inwestycje. Część gruntów przeznaczona jest pod zabudowę usługową, dlatego mogą tam powstać nie klasyczne mieszkania, tylko hotele czy obiekty z apartamentami inwestycyjnymi. W tym roku chcemy rozpocząć inwestycję przy ul. Haffnera w Sopocie, projekt zakłada wysokiej jakości hotel i mieszkania z najwyższej półki.

W Warszawie obecnie w budowie i sprzedaży są już projekty Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli oraz Wilania w Miasteczku Wilanów. W Wilanowie mamy do wykorzystania jeszcze 16 ha gruntów. Pracujemy nad optymalizacją koncepcji Miasteczka Wilanów II pod względem wydobycia potencjału inwestycyjnego gruntu. Kolejną dużą działkę pod Poznaniem, dobrze skomunikowaną drogowo i kolejowo, analizujemy pod względem efektywnej zabudowy. Równocześnie rozglądamy się za działkami umożliwiającymi realizację wysokomarżowych projektów.

Gdzie?

Patrzymy na duże miasta, Warszawę, Trójmiasto, Wrocław, gdzie obecnie prowadzimy projekt joint venture z Fadesą, ale również na Kraków.

Jak oceniacie swój potencjał jako dostawcy lokali pod najem instytucjonalny?

Na pewno Miasteczko Wilanów II daje takie możliwości. Lokalizacja z dnia na dzień staje się bardziej atrakcyjna z uwagi na poprawę połączeń drogowych i pobliską autostradę. W nowym etapie musimy też położyć nacisk na infrastrukturę, nie tylko na handel i usługi. Potrzebne są przedszkola, szkoły – tak jak kiedyś projektowało się osiedla.

Czy rozmawiacie z inwestorami zainteresowanymi pakietami mieszkań?

Przygotowujemy projekty, które mogłyby zainteresować inwestorów. Dla takich funduszy trzeba przygotować nie pakiety lokali, ale wręcz całe bloki, odpowiednio zaprojektowane, z bogatą infrastrukturą wokół.

Czy na dziś macie produkt, który mógłby zainteresować fundusze?

To może być część warszawskiego projektu Smart, część Miasteczka Wilanów II lub Żabi Kruk w Gdańsku. Na razie prowadzimy wewnętrzne prace projektowe – kiedy będziemy mieć finalny produkt, wyjdziemy na rynek. Mieszkania z osiedla Smart mogą być projektem pilotażowym. Jeśli się sprawdzą – pójdziemy mocniej w tę stronę.

Jak wygląda potencjał wykonawczy Polnordu po tym, jak rok temu wywrócił się wasz partner, spółka KB Dom?

Mamy własną spółkę Polnord Construction, ponadto testujemy formułę cost management. Przy inwestycji projektu Haffnera w Sopocie będzie nas wspierać renomowana firma Hill International.

Docelowo zamierzamy działać w formule projektowej – każdy projekt deweloperski będzie realizowany przez spółkę celową, z własnym finansowaniem, kosztami i przychodami.

Macie zawarty list intencyjny z PHN dotyczący sprzedaży dwóch biurowców na Wilanowie. Na jakim etapie jest ta transakcja?

Sprawa z PHN jest w toku, nie mogę jednak zdradzić szczegółów. Spółka będzie informowała opinię publiczną zgodnie z przepisami prawa, publikując stosowne raporty bieżące.

Przez najbliższy rok musimy znacząco poprawić kondycję finansową spółki. Mamy aktywa na sprzedaż – grunty, których nie przewidujemy zabudowywać, ale także potencjalne roszczenia wobec Warszawy. Analizujemy rozwiązania pod względem korzyści sprzedaży roszczeń i reinwestycji gotówki.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 2 lutego 2009
Ostatnia wizyta: 17 września 2019 19:42:51
Liczba wpisów: 63
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,531 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d