pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

rafik1

rafik1

Ostatnie 10 wpisów
Keramowski napisał(a):
Lista dzialan zarzadu na szkode akcjonariuszy z ostatnich 12 miesiecy:
1. 24.06.2020.-fundusz eco ventures,czyli glowny akcjonariusz ktorego wlascicielem jest Przemyslaw Weremczuk (prezes GTS) sprzedaje akcje poza rynkiem regulowanym w dwoch pakietach, 246 tysiecy akcji po 12,60 zl i 240 tysiecy akcji po 11,25 zl, nie wiadomo do kogo te akcje trafiaja, kazdy z dwoch pakietow stanowi nieco ponizej 5 % ogolnej liczby akcji, przypomne ze powyzej progu 5% trzeba sie ujawnic.
2. 08.07.2020.- Skup akcji wlasnych. Skupionych ma zostac 54800 akcji po cenie 35 zl za sztuke. Skup odbyc ma sie za pieniadze z dywidendy. Geotrans otrzymał oferty sprzedaży 2.171.654 akcji spółki, co oznaczalo 97,48 proc. redukcję. Okazalo sie ze wszystkie akcje do sprzedazy zglosil fundusz prezesa co spowodowalo duza redukcje i tym samym fundusz eco ventures sprzedaje najwiecej akcji po cenie 35 zl, dokladnie 51352. Swoje akcje do sprzedazy zglosil tez pan Maslanka czyli czlonek zarzadu i jego powiazane spolki.
3. 21.07.2020.- nawiazujac do punktu pierwszego dziwnym trafem niecaly miesiac po sprzedazy akcji przez glowny fundusz nieznanym osobom spolka podaje komunikat o rekordowych wynikach za II kwartal. Wyniki w III i IV kwartale okazuja sie duzo slabsze.
4. 19.11 2020.- czlonek rady nadzorczej pan Maslanka kupuje 1000 akcji spolki slownie tysiac na rynku new connect po cenie 21,50 zl. Kupno akcji przez zarzad zawsze jest dobrym sygnalem dla akcjonariuszy, to podbija nieco kurs.
5. 23.11.2020.-East Value Research rekomenduje "kupuj" Geotrans z cena docelowa 42,1 zl. Jest to pierwsza w historii rekomendacja dla spolki. To podbija kurs .Co ciekawe rekomendacja zostala zlecona na polecenie zarzadu spolki geotrans. "East Value Research has been commissioned to prepare this report by Geotrans S.A."
6. 14.01.2021 -pan maslanka sprzedaje 37 tysiecy akcji po sredniej cenie 23,11 zl na rynku new connect.
7. 14.01.2021- fundusz torro investment ktorego wlascicielem jest niejaki pan Maslanka sprzedaje 31 tysiecy akcji na rynku new connect po sredniej cenie 21,97 zl,
8. 15.01.2021- pan maslanka sprzedaje 31 tysiecy akcji po sredniej cenie 22,04 zl na rynku new connect.
9. 15.01.2021- fundusz torro investment ktorego wlascicielem jest niejaki pan Maslanka sprzedaje 32 tysiece akcji na rynku new connect po sredniej cenie 21,31 zl,
10.15.01.2021.- fundusz certus investment ktorego wlascicielem jest niejaki pan Maslanka sprzedaje 12 tysiecy akcji na rynku new connect po sredniej cenie 22,34 zl, Do tego akcje sprzedawal tez Piotr Nadolski kolejny czlonek rady nadzorczej. Warto zadac sobie pytanie po co pan maslanka kupowal tysiac akcji a potem sprzedawal setki tysiecy akcji. Wabik?
11. 16.02.2021. Dyrektor Opreacyjny otrzymuje 25 tysiecy akcji z "programu motywacyjnego". 22.02.2021- Pani dyrektor sprzedaje 25 tysiecy akcji na rynku new connect, nie czekajac na rzekomy skokowy rozwoj spolki. Czy zarzad jest w porzadku ? Zapraszam do dyskusji. Ale trolom naganiajacym na wzrosty i oszukujacym akcjonariuszy i wiszacym wysoko dziekujemy.


Dzięki za powyższe zestawienie, od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad wejściem w spółke, wydaje się, że obecnie jest na wspraciu. Ale po tym co wyprawiają osoby z zarządu.. chyba odpuszczę..

ps. kupno 1000 akcji zeby wywalic kilkaset tys... to jest po prostu draństwo.. takie spółki z takimi ludźmi powinny być z autoamtu usuwane z GPW !

To już musi bycdramat na kursie skoro wklejacie opinie ludzi którzy mają 150 subów :)

Joker napisał(a):

Ale mamy już Spółke do spekulacji, a nie inwestycji.


I to jest dokładnie co się obecnie tutaj dzieje.
Duże emocje, duże spekulacje, mało fundamentów i logiki.

Pisanie o tym, że w 2022 będzei już strata, że już biznes się kończy itp. to jest takie samo wrożenie z fusów jak pisanie że za 5 lat CDR napisze gre na miarę Wiedzima3.
Może i napisze a może i nie, równie dobrze za 5 lat może być kolejna pandemia, nie tak duża jak Covid, ale coś na wzór Sars, Mers.

– Po drugie, w ramach ekspansji w Europie Zachodniej potrzebny tam asortyment premium został wyprodukowany w naszej fabryce w Tajlandii i jest w trakcie logistyki. Dopóki nie zostanie sprzedany przez naszą dystrybucję, dopóty nie zostaną zaksięgowane przychody i marże obu segmentów na poziomie skonsolidowanym. Są to przychody i zyski kolejnych okresów – dodał CFO Witold Kruszewski.

– Przesunęliśmy część zakupów rękawic u dostawców segmentu dystrybucyjnego i przenegocjowaliśmy warunki. W efekcie w drugim kwartale do dystrybucji trafią kupione taniej rękawice, co powinno poprawić marże – wskazał CFO Grupy Mercator.

pandl.pl/mercator-medical-utrz...

Coś mi się wydeje, że drugi kwartał zapowiada się mega.
Pytanie tylko gdzie do tego czasu będzie kurs.

Joker napisał(a):

Dzisiaj na papierze gore biora juz emocje.


Pożyjemy zobaczymy..

Jak to mawiał pewien już starszy Pan.. Rynek potrafi być iracjonalny znacznie dłużej niż nam się wydaje,
ale ostatecznie zawsze wraca do fundamentów.
Zobaczymy gdzie wyznaczono fundamenty Mercatora :).
Przecena wydaje się bardzo iracjonalna.
Wyniki były niższe od konsensusu o jakieś 10-15%,a skala przeceny z ostatnich 7 dni to jest juz 35%.
Ciekawe jak to się ma do słów Prezesa, że cześć przychodu ze sprzedazy Q1 zostanie zaksięgowana na Q2( bo zdaje sie coś takiego można było usłyszeć). Mam tylko nadzieję, że nie jest to jakaś celowa zagrywka.


Gerda napisał(a):

Prezes zachował się najlepiej jak mógł albo prawie najlepiej. Zgarnął ponad 200 mln plus zaraz odda akcje w buyback i dołoży kolejne miliony do portfela.
Żółć która się wylewa od drobnych inwestorów ze dlaczego tak a nie inaczej świadczy tylko o tym, ze nigdy nie prowadzili biznesu i nie rozumieją jakimi wartościami kieruje się przedsiębiorca. Optymalizacja i maksymalizacja zysku jest priorytetem a nie robienie dobrze życzeniowym inwestorom z portfelem 7000 zł bo oni myśleli ze zarobią kokosy jak na bitcoin.


Myśle, że z tym stwierdzeniem, ze prezes zachował się najlepiej jak mógł to duża przesada..
Wygląda na to, że kolejny raz wyciekły informacje z firmy odnośnie przychodów.. to samo było w zeszłym roku.. na początku tego roku i teraz... Poinformowani odpowiednio wcześniej mogli dobrze zarobić.

Optymalizacja i maksymalizacja zysku jest priorytetem - toż Panie odkrułeś Ameryke :)

A co do tej optymalizacji to Malezyjske firmy pokazały jak się to robi,
gdzie większość z nich juz uruchomiła nowe fabryki, dzięki czemy mają więskze zyski q/q.Ta firma ostatnio cały czas się ośmiesza w oczach drobnych inwestorów.

Najpierw jakieś niezrozumiałe zamienienie dywidendy na skup, który to z oczywistych względów foworyzuje dużych inwestorów.

Później te przeciwki co do wyników.. Nie ma możliwości żeby tak sobie na 5 sesji przed wynikami, kurs zleciał o 15% bez powodu. Nawet Rodak z BOS prognozował 340 MLN..

Teraz po wynikach czat "inwestorski" w płatnym kanale.

Widać prezes olał całkowicie drobnice.

Do tego zarządzanie w fatalny sposób..
Podas gdy konkurenci uruchomili juz nowe fabryki, zwiąkszaja przychody i zyski q/q,
Oni dopiero co pare mies temu podjeli decyzję o budowie jednej, słowem jednej fabryki ..


Slavvvos napisał(a):

mnie bardziej jako małego zastanawia ustawienie widełek od 400 do 770 z jednej strony cena ABB a z drugiej ATH z jednej strony gwarancja dla ABB że nie straci a z drugiej strony ....no właśnie co ... i w ogóle czemu widelki A nie konkretna cena?
czy prezes i zarząd czytali analizy P. Szkutnika?


Ustalanie skupu z ceną max to częsta praktyka.
Ostatnio Kruk, również robił skup po cenie 370 czyli cenia z ATH, przy cenie akcji ok 130 zł..
Sup taki daje poczucie zarobku nawet dla akcjonariuszy, którzy kupowali akcje po bardzo wysokich cenach.

Dodatkowo, na Kruku przy redukcji 98,44% możn abyło zgarnąć więcej kasy niż z dywidendy ( gdyż nie wszyscy uprawnienie brali udział), a co ważne nie trzeba było płacić od razu 19% podatku.
Jak dla mnie skup jest lepszym rozwiązaniem, ale trzeba się liczyć z zablokowaniem akcji na jakiś czas.

Ostateczna cena skupu nie ma znaczenia gdyż wartość skupionych akcji będzie dla akcjonariuszy podobna.
( pomijając fakt, że przy najwyższej możliwej cenie będzie mniej akcji skupionych i tym co mają mało akcji może te kilka procent zaważyć czy firma skupi od nich np. 5 czy 8 akcji ).

Dla osobób któe kupowały powyżej 400 zł też dobrze by było aby cena była jak nawyższa.
Miras napisał(a):
No i znowu problemy z mbank-iem. Platforma nie pokazuje kursu TKO


Nie tyllko mBnak, u mnie PKOBP również nie pokazuje TKO.

Czy jutro odbije ??

Wskażniki schłodzone maxymalnie.
Kurs minimalnie nad średnimi 200 sesyjnymi.


kliknij, aby powiększyć

kokospl napisał(a):
Dokladnie, ta oferta jest stala
Mnie i moich znajomych xtb nie skusi na cfd dlatego mam lekka awersje do tych liczb o nowych klientach
Byc moze sie myle i tego zycze akcjonariuszom doradzam tylko lekki sceptycyzm nad samym wzrostem klientow


Wszyscy co piszą tutaj o tym, że nowi klienci są tylko akcyjni.. i bedą przynosić spółce głownie straty,
mają chyba prezesa i analityków XTB za "baranów"..
Toż wymyslili promocję, na której firma tylko traci :)rrafal napisał(a):
[quote]

Patrząc dalej na strukturę przychodów widać, że XTB w Q4 dopłaciło do obrotu akcjami i ETFami 3 888 tys. PLN, gdzie w Q3 zarobiło ok 2 878 tys. PLN.


Z tego by wynikało, ze po zakończeniu promocji.. będzie

3,8 + 2,8 = 6,6 MLN dodatkowego zysku przy założeniu tylko tej samej ilości handlujących co w Q4.
A biorąc pod uwagę imponujący napływ klientów Q1 może to być znacznie więcej na samych akcjach.

Chociaż ja sądzę, że znaczna częśc z tych klientów to są klienci którzy przechodzą od innych brakerów w zwiazku z Brexitem.. Wszystko zobaczymy po Q1.

Johnny Bravo napisał(a):
zysk netto w IV kwartale 40,526 mln zł, raczej poniżej oczekiwań


Zysk pewnie tak, ale czy przychody oraz ilość nowych klientów równnież ?
Tego bym nie był taki pewien.
Przychody nieznacznie większe niż w Q3, liczba nowych klientów rekordowa.
Rentowność na Lota trochę poniżej oczekiwań.
Koszty marketinu dosyć wysokie .. Zapewne na Mourinho, może jeszcze jakś zaliczna na kampanie na nowych rynkach..
Zastanawiam sie nad jednym, skoro w RPA z licencją maja takie problemy.. dlaczego nie rozpoczęli starań o licencję na jakichs dodatkowych rynkach, widać w RPA im jeszcze trochę zejdzie,

I na koniec wisienka :)

W następstwie realizowanych działań Grupa pozyskała w styczniu 2021 r. łącznie 21,8 tys. nowych klientów.

Przecież to jest jeden miesiąc :) tyle co w całym 3 krwartale !!

randomdziad napisał(a):
a tak na powaznie to dziwna reakcja kursu ta spolka faktycznie przestala byc lubiana przez inwestorow


Niestety wygląda, że spółka na dobre straciła uznanie "inwestorów" .

TG też w ostatnich dniach spada po kilka % mimo, że zwiększyli wypłate dywidendy,
uruchamiaja kilka nowych fabryk..
Wygląda, że jedyna informacja któa może podniesć kurs to informacja np z WHO o tym, że pandemia się jednak nie skończy w 2022r.

Miloszdobro napisał(a):

to też tylko Twoja opinia, podaj źródła że jest inaczej. W konferencja mercatora było równiez mówione(ale nie tylko tam) że jak zacznie spadać czas dostaw, to znaczy że pewnie mamy szczyt nierównowagi popytu z podażą. top glove podaje, że spada im czas dostaw, także zakładam, że przechodzimy właśnie w okres równoważenia..


A to z koleji Ty sobie dopowiadasz?? Gdzie ty masz tam przejście w okres równoważenia?

TG w grudniu miało 500 dni, gdyż w Q4 w połowie jej fabryk był Covid i moce produkcyjne były mocno ograniczone..
Teraz pracują już pełną parą i prawdopodobnie dlatego spadało do 300.
Spadło też z tego powodu, że część produkcji przestawili z NR glove to Nitrile glove ( o czym było w raporcie ).
Przed pandemią czas oczekiwania był 30-40 DNI.
Więc jak będizemy się zbliżać do tej granicy to będzie to dopiero znaczyło wchodzenie w okres równoważenia.


randomdziad napisał(a):
Slavvvos napisał(a):
Z tym że oczekiwania napompowane na powyżej 400 lub nawet 500 netto , tak, wynik jest bardzo dobry. A rynek nam jutro pokaże co o tym myśli... [mod] .


kluczowe pytanie - oczekiwania kogo? Instytucjonalnych czy uzytkownikow bankier.pl?
Trzeba by znalezc konsensus analitykow o ile taki jest bo inaczej ciezko uzasadnic teorie o oczekiwaniach na poziomie 500m.
.


Zgodanie z
www.parkiet.com/Medycyna-i-zdr...

BOS szacował 902 MLN w całym 2020, więc wychodzi ok 330 MLN na Q4.
Mamy 370MLN więc wynik znacznie powyżej prognozy..

Oczekiwania 400-500 MLN to chyba bardziej życzeniowe oczekiwania większości użytkowników formu tego i Bankiera :).

Dodatkowo BOS szacował 890 MLN w 2021 i przy tych szacunkach cenę ustalił na 653 zł.
Już wiemy, że w 20 było znacznie powyżej ich prognoz, a w 21 będzie pewnie ok 2 razy więcej niż ich prognozy.. Więc jak sie ma obecna cena do ceny z powyższej rekomendacji ?

Na forum bankiera, jest artykuł, że JPM posida akcje TG.
Czy posiadając akcje może wydawać ich rekomendaje ?

koonyewyin.com/2020/12/14/why-...
klse.i3investor.com/blogs/inve...

czy te artykuły to prawada?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 15 stycznia 2011
Ostatnia wizyta: 17 czerwca 2021 10:22:39
Liczba wpisów: 20
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,530 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło