pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

padik

padik

Ostatnie 10 wpisów
Czy w wykresach graczy prezentowanych na SteamDB są uwzględniane również kopie zakupione przez GOG?

Obejrzałem właśnie końcówkę gry na Twitchu u użytkownika @Shroud (nie znam się na streamingu, ale wygląda na to, że ma potężne zasięgi). Stwierdził, że to absolutnie najlepsza gra single player w jaką grał. Oczywistym jest, że facet gra na najbardziej wypasionym PC z możliwych, ale chyba to jednak coś mówi o samej grze. Osobiście nie grałem, ale od 3 dni oglądam streamy na Twitchu i gra wydaje mi się fenomenalna. Wiem, że użytkownicy konsol poprzedniej generacji mogą czuć się zawiedzeni, zwłaszcza po tym co CDP mówiło na temat tego, jak gra wygląda na tych starych już sprzętach. Trzeba jednak patrzeć przyszłościowo, PS4/Xone jest już u schyłku generacji. Gdyby zrobić tak jak ktoś wyżej sugerował i wydać teraz na PC/PS5/XSX a za rok na starą generację, to sorry... ale "nikt" by już tego na starą generację w tej cenie nie kupił. A tak to pójdzie miliony egzemplarzy na schyłkowy już sprzęt, a chyba inwestorów powinien interesować wynik finansowy a nie opinie użytkowników na Metacritic (pomijając już kwestię ich wiarygodności - z tego co widziałem to większość opinie od tych co dali 0 to konta, które nigdy wczęśniej niczego innego nie oceniły). To patrzenie do przodu mogło objawiać się w tym, że każdy wie, że sprzęty pod strzechami będą coraz mocniejsze (PC oraz nowa generacja konsol, która jest dopiero w powijakach) a gra ma sprzedawać się latami, a nie przez 2 tygodnie... I oceny na Steam dobijają już do tych, jakie mają GTAV i RDR, czyli 81/82. Więc chyba nie ma takiej tragedii, jak 90% piszących tutaj próbuje wieścić...

Na kiedy planowany jest debiut?

Abstrahując od samej kosmicznej wyceny naszego rodzimego Amazonu, mam pytanie dotyczące składania zapisów. O ile dobrze pamiętam w poprzednich IPO, w których brałem udział była z góry narzucona maksymalna liczba akcji, na którą mógł się zapisać inwestor indywidualny. Przy Allegro nie ma tego i można się zapisać chyba nawet na 9 mln akcji. Jak będzie liczona w takim razie ewentualna redukcja? Czy jako % zapisu? Czy też będzie podana maksymalna liczba akcji jaką może dostać 1 osoba?

Keanu Reeves ogłosił właśnie datę premiery - 16.04.2020 r.
Jak zareagują na to jutro inwestorzy?

HansTheSceptic napisał(a):
@aircanada15
Na czymś trzeba bazować, ML może pozytywnie zaskoczyć. Co do wróżenia z fusów to wolę określenie educated guess...

Nie znam platformy Nintendo, ale tam się buduje spory hype.
twitter.com/search?q=moonlight...

Czy takie założenia uznajecie za bardziej prawdopodobne?
PC 30%
XB 10%
PS 25%
Switch/Tencent 35%

Przy takich próbach estymacji trzeba wziąć pod uwagę jedno. Switch jest najnowszą spośród konsol obecnej generacji i tego sprzętu nie ma zbyt wiele. Ogółem PS4
+XOne jest jakieś 7 razy więcej.

Źródło:
www.vgchartz.com/analysis/plat...

ML zdecydowanie najbliżej do klimatu gier Nintendo (Zelda i inne JRPG) stąd dużo ludzi zdaje się czekać na premierę na Switcha. Z tym że gra raczej nie będzie miała japońskiego języka na starcie a 1/4 konsol Ninny jest sprzedana w ojczyźnie Big N. To wszystko plus późniejsza premiera na Switcha karze stwierdzić, że nie ma szans, żeby Switch stanowił 35% sprzedaży. Raczej nastawiałbym się głównie na PC i PS4. Na XOne też nie pójdzie zbyt wiele, bo to sprzęt najbardziej popularny w USA a ta gra jest wyraźnie nie w amerykańskie gusta.

Wklejanie tego typu zestawień dotyczących sprzedaży Wieśka 3 na różne platformy i odnoszenie tego w jakikolwiek sposób do FP jest bez sensu. Wiedźmin to gra z gatunku action-adventure RPG a Frostpunkowi najbliżej do RTS-a (z domieszkami elementów survivalowych, ale nie w rozumieniu takim jak Resident Evil czy Dead Island). Takie gry na konsolach... po prostu się nie sprzedają!

Jako akcjonariusz 11Bit postawię sprawę dosyć kontrowersyjnie. Chciałbym, aby spółka odpuściła sobie portowanie FP na konsole. Mimo iż baza konsol obecnej generacji jest w tej chwili olbrzymia (PS4 + XOne) to nie tędy droga. Wolę aby czas i środki na to potrzebne włożyli w prace nad kolejną grą, tak żebyśmy nie musieli znowu czekać 4 lata na kolejną premierę. Osobiście jestem graczem konsolowym od ponad 20 lat (od samego początku pierwszego PlayStation w Polsce) i jestem przekonany o tym, że Frostpunk to nie jest gra na konsole. Poczynając od samego sposobu sterowania. Nie wyobrażam sobie przeniesienia tak skomplikowanego interfejsu na pada. Już przy TWOM było z tym ciężko. FP wydaje się być pod tym względem o wiele bardziej skomplikowany. Druga rzecz to po prostu specyfika konsolowych graczy. To zupełnie inny target odbiorcy niż PC. Przecież 95% graczy konsolowych ma na posiadaniu również PC z czego zapewne większość taki, który pociągnie FP. Gdybym miał zamiar zagrać we Frostpunka to zwyczajnie kupiłbym go na Steam. Dokładnie tak samo jak było z TWOM. Zresztą pokazują to dane ze sprzedaży TWOM na konsolach. Granie na konsoli to inny rodzaj rozgrywki. Rozwalenie się wygodnie w kanapie z padem w ręku i odpalenie gry action-adventure, wyścigów, bijatyk czy innego slashera. Gry strategiczne nigdy się na konsolach nie sprzedawały i nigdy się sprzedawać nie będą. Nawet jeśli PC-towy Frostpunk odniesie sukces i nawet jeśli konsolowa wersja będzie miała pochlebne recenzje to i tak moim zdaniem kupi go tylko garstka zapaleńców. To po prostu nie jest gra na konsole!

Wklejanie diagramów z Wiedźmina 3 i wyciąganie na ich podstawie jakichkolwiek wniosków mija się z celem. Skupmy się lepiej na tym co czeka nas za miesiąc a założenia z rekomendacji mówiące o liczbie sprzedanych sztuk na PC i konsole lepiej odnosić po prostu do liczby sprzedanej na PC, żeby się nie rozczarować.

Witam

Co prawda moja wiedza w zakresie AT w porównaniu do chociażby krewy jest na poziomie przedszkolaka, ale mnie się obecne "kreski" podobają. Zaznaczam jednak od razu, że swoje poglądy przedstawiam z własnej perspektywy - czyli gracza długoterminowego, posiadającego papier od poziomu ok 40 zł. Nie interesują mnie "kółeczka" po kilka-kilkanaście zł.

Otóż dzisiaj (jeśli się nie mylę) mieliśmy najwyższy close na świeczce dziennej i tygodniowej. W środę zamknie się świeczka miesięczna, która póki co też ma obecnie najwyższy close. Trzeci raz papier puka od dołu w 214 zł. Od listopada mamy ładny średnioterminowy trend wzrostowy, RSI rośnie, ale nie jest jeszcze rozgrzane do czerwoności. Wiem, że póki papier nie przebije trwale oporu nie pójdzie wyżej. Ale warunki do tego są sprzyjające. Dzisiejszy "beep" doprowadził kurs pod sam opór. Być może w weekend będziemy mieli jakieś konkrety. Jeśli padnie data premiery to jestem sobie w stanie wyobrazić (patrząc chociażby na bezustanny rajd byków za oceanem), że otworzymy się luką, która utrzymana byłaby pięknym sygnałem wyjścia z blisko rocznej konsoli (155-214). Wszyscy technicy zgodzą się chyba, że wyjście z prostokąta to jeden z najczytelniejszych sygnałów. Sami na tym papierze widzieliśmy co działo się po sforsowaniu 88 zł.

Oczywiście powyższe to cały czas wróżenie z kuli, ale moim zdaniem okazja do wyjścia wyżej jest znakomita. Byliśmy niedawno świadkami tego, co jeden mały "beep" zdziałał na CDP. Kampania FR ruszy lada dzień. Wszystko to skłania mnie do pozytywnego podejścia do papieru.

Przy okazji chciałem się ładnie przywitać. Forum czytam regularnie od wielu lat, ale rzadko coś piszę. Może uda mi się to zmienić. To właśnie dzięki aktywności tego tematu sam kupiłem bita 3 lata temu w przedziale ok 40 zł.

Wojetek

Jeśli można - mam pytanie o Twoją ocenę zachowania MWigu40. Zakładając, że wybicie z konsoli 4,7k-5k, które dokonało się w tym tygodniu nie okaże się false breakiem - jak oceniasz potencjalny zasięg ruchu kierunkowego po wybiciu tego budowanego od roku prostokąta?

Jak to jest z tym odliczaniem strat? Mogę sam sobie wybierać, które straty odliczam?

Np taki przykład:

2011 - strata 10k
2012 - strata 4k
2013 - strata 10k
2014 i 2015 - brak transakcji

i teraz np jest zysk 6k za 2016. Można rozliczyć max 50% straty z danego roku. A więc z 2011 odliczyć 5k i z 2012 1k? Wtedy hipotetycznie od zysku za 2017 będzie można odliczyć 7k? (2011 już przepadnie, z 2012 zostanie do odliczenia 3k, ale będzie można max 2k i z 2013 zostanie do odliczenia cała strata tzn 10k, ale będzie można max 5k). Dobrze kombinuje, można tak sobie dowolnie wybierać, którą stratę rozliczam? I jak się później w tym połapać...

Embargo spadło, są pierwsze oceny dla Wiesława:

Gamespot: 10
www.gamespot.com/reviews/the-w...

IGN: 9,3
uk.ign.com/articles/2015/05/12...

Kurs wbija na rekordowy poziom, ciekawe czy będzie jakaś "sprzedaż faktów".

Jak oceniacie to co się dzisiaj stało na spółce? W kontekście zbliżających się raportów ta czarna świeczka na gigantycznym wolumenie wygląda bardzo źle.

Spoglądając za ocean widać dużą słabość naszego banana. My w poniedziałek odpoczywamy a uśki pewnie ustanowią kolejny rekord hossy. Ciekawe jak na to wszystko zareaguje GPW we wtorek?

Cytat:
EURPLN już 4.35, czyli pod wsparciem.

Gdzie sprawdzacie kursy walut w weekendy i wieczorami? Bo o tych porach stooq.pl, z którego głównie korzystam, stoi.

Na Daxowych futkach roczne minimia... Boo hoo!
Zapowiada się ciężki weekend dla tych, którzy zostali z papierami... (w tym i mnie...Think )

Szybkie pytanie: Działają wam notowania na żywo w mBanku?

Może mi ktoś powiedzieć co stało się z posiadanymi przed 31 grudnia 2010 r. akcjami Energomontażu Północ, który połączył się z PXM?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 11 czerwca 2021 14:43:46
Liczba wpisów: 19
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,375 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło