Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dei

dei

Ostatnie 10 wpisów
Czyżby szykowało się jakieś wezwanie, o którym wiedzą wybrani?

Jeszcze się okaże, że w USA nakażą wycofanie funkcji EKG w Apple Watch ;) Nie dość, że jest mocno nieprecyzyjna, to może prowadzić do niepożądanych z punktu widzenia służby zdrowia zachowań u konsumentów.

https://www.youtube.com/watch?v=uCT4IaFK_jM

Wiesz Jackson... to że ktoś wpakował w coś miliony nie świadczy o tym, że miał rację Think

Ja osobiście jestem zszokowany tempem rozwoju rozwiązań opartych o uczenie maszynowe itd. W Polsce 99% osób nie ma o tym zielonego pojęcia. Spędziłem jakiś czas w Stanach Zjednoczonych i to, co tam się dzieje nie tyle zadziwia, co szokuje. W naszym kraju jesteśmy w jaskini z rozwiązaniami, a na drzewie z ogólną świadomością postępu technologicznego w zaawansowanych gospodarczo rejonach świata i tego co może dzisiaj technologia.

Nie uważam, że przesadzam ze sztuczną inteligencją - pojawienie się jej odmiany ogólnej zmiecie z miejsca ogromną część biznesów. A śledzenie powiązań na podstawie analizy big data to będzie pestka dla takiego rozwiązania. System DataWalk opiera się o uczenie maszynowe, ale jest to coś, co jest schematyczne i niesamodzielne.

Idzie rewolucja i po prostu większość osób sobie nie zdaje z tego kompletnie sprawy uważając, że sztuczna inteligencja na poziomie asystenta Google, Siri czy autonomicznego auta to szczyt techniki.

Widzę, że kolejne sensowne argumenty na kolejnej spółce. Jak rezygnacja przez Santandera wpłynęła na aktywa za ostatni miesiąc/miesiące? Co ma struktura własnościowa do zachowania kursu w piątek czy ew. przejęcia przez mBank? Zarząd to nie główne osoby w takiej spółce - główne osoby w tej spółce to osoby na stanowiskach dyrektorskich/menadżerskich a w tym przypadku zarządzający, którzy się nie zmienili i mają bardzo dobre wyniki. Jak twoje argumenty mają się do Altusa, jego sytuacji dystrybucyjnej (utrata Norgesa i połowy tj. ponad 10 mld zł aktywów), zarządczej (rezygnacja) czy właścicielskiej (aresztowania)? A przecież chyba urósł w piątek 12,4% na tym infie?

Tu chodzi bardziej o to, ze mBank moze szukac TFI do kupna. Rosnie Altus, Quercus czy Ipopema... a taki Skarbiec, ktory zarzadza mFunduszami i ma najwieksze powiazania z mBankiem juz nie. Ciekawe.

Nie życzę im źle. Naprawdę.

Ale... biorąc pod uwagę to, że od 7 lat nie zarabiają, a na zarabianie każą czekać kolejne 7 lat, to już nawet będąc klinicznym optymistą można mieć spore wątpliwości. Dodatkowo, jeśli czyta się te naszpikowane nowomową i dziwnymi wizjami listy do sprawozdań, człowiek może zastanawiać się, czy ktoś przypadkiem nie oderwał się od rzeczywistości.

Piszą, że spółki takie jak oni nie pokazują zysków, tylko mają dynamiczny wzrost przychodów. Pokażcie mi przychody po 7 latach istnienia spółki. I nie mówię już, że dynamicznie rosnące.

Startup na takim etapie powinien mieć już dawno weryfikację produktu, a nie finansować się kolejnymi emisjami. Bo przy takim tempie wejścia na rynek to nie będzie miał na tym rynku czego szukać, szczególnie, że to nie jest dziedzina, w której nie powstają nowe rozwiązania czy jest jedno rozwiązanie danego problemu. Nie istnieją też ograniczenia patentowe dla danego problemu, tak jak np. ograniczenia patentowe dla leków, które celują w jeden konkretny mechanizm działania choroby i ciężko znaleźć inny.

W USA jak startup nie daje perspektyw w pierwszych latach to się go po prostu odpisuje. A tutaj jak w wielu przypadkach na GPW (Integer, Qumak, Alma itd.) kroplówka idzie na całego, bo ciężko się przyznać do błędu czy też Ci którzy podejmują decyzje nie są z tego faktycznie rozliczani.

Może to też efekt tego, że w Polsce tak mało jest innowacji i szkoda odpuszczać, ale jednak trzeba sytuację oceniać realnie. Za 5-7 świat będzie wygląda zgoła inaczej, gdyż postęp technologiczny jest wykładniczy. Może się okazać ze sporym prawdopodobieństwem, że za 5-7 lat pojawi się ogólna sztuczna inteligencja i takie rozwiązania będą warte tyle co nic.

Nie :)

Piękna tragedia. Ta spółka powinna już dawno się finansować sama. Wg mnie kasa od inwestorów instytucjonalnych na podtrzymanie życia, bo włożyli w nią juz wcześniej, a temat niesprzedawalny na rynku. Wybór momentu emisji i kwota świadczą bardzo źle zarówno o spółce jak i brokerze, ktory doradzał, wyceniał i nie sprzedał.

W USA startup, który kolejną emisję robi po niższej wycenie, to startup, który w przyszłości będzie miał duży problem ze sprzedażą akcji i jego kierunek jest jednoznaczny.

Niestety problem z tą spółką jest taki, że lata mijają a pieniędzy nie ma. Są jedynie ogromne pozycje na wynagrodzeniach i ładne biuro. W USA czy nawet w przypadku spółek technologicznych w Polsce, start upy nie generujący odpowiednich przychodów mieściły się w garażu, a zarząd nie pobierał wynagrodzenia wcale - tutaj filozofia jest całkowicie odwrotna, co skutkuje przepalaniem cashu tonami.

Jeśli to prawda, co czytałem, że spółka ma mieć na tyle sensowne przychody aby generować zyski dopiero w 2024/2025 roku to życzę powodzenia. Kolejna emisja, tym razem na gigantyczne pieniądze, nie wiem czy załatwi dotrwanie do tego okresu.

Pojawia się też pytanie dlaczego nie informują o wartości podpisanych kontraktów jak np. Selvita, tylko skrywają to wszystko za kotarą tajemniczości, traktując jednak jako informację istotną ESPI.

Czasem zastanawiam się czy jesteście na giełdzie od wczoraj? Każda transakcja umówiona w pakiecie to przekładanie z kieszeni do kieszeni bez większego znaczenia czy strata podatkowa? Serio?

Rozumiem, że lepiej byłoby gdyby nabywca za 3 mln zł ciągnął kurs po kolejnych widłach w górę? Który z was mając 3 mln zł na zakup akcji by tak robił?

Na giełdzie jest coś takiego jak strach, umorzenia, asymetria informacji i wiele innych zjawisk, które mogą spowodować, że kurs spadnie nawet o 50%, gdy w spółce nic złego się nie dzieje. Ba, potrafi spaść nawet i 80%, gdy spółka się rozwija i poprawia wyniki.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 19 lipca 2012
Ostatnia wizyta: 21 lutego 2019 17:18:32
Liczba wpisów: 34
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,305 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d