pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dei

dei

Ostatnie 10 wpisów
Wplynie pozytywnie. Glowne ryzyko to ryzyko wojny z Rosja. W sytuacji, gdy zagraniczny kapital zainwestuje na Ukrainie w ziemie, wzrost zewnetrznych interesow powinien zmniekszych to ryzyko. Oczywiscie to moje zdanie.

Dobre z zastrzeżeniami, że musza zacząć myśleć o zadłużeniu. Porównywalne z zeszłego roku były zawyżone jednorazowymi zdarzeniami walutowymi, więc należy brać to pod uwagę - poprawa wyników jest znacząco większa niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka.

Mam takie pytanie - tych dofinansowań jest ostatnio sporo, okazują się być na duże kwoty. Ale aby zrealizować te projekty, należy mieć spory wkład własny wynoszący kilkadziesiąt mln zł. Czy spółka taki wkład posiada lub ma szansę posiadać? Czy to nie jest trochę takie "wyciąganie kasy" z dofinansowań biorąc pod uwagę, że do tej pory niewiele zrobili i niewiele ich technologii przełożyło się na konkretne przychody nie mówiąc o zyskach? Czy może to są dofinansowania na historyczne technologie, które przedstawia się jako przyszłe?

Najwiekszy jaki tutaj widzialem kiedykolwiek w jednym zleceniu.

Decyzja o uwolnieniu rynku ziemi nastąpi we wrześniu:

agroliga.com.ua/en/2019/06/27/...

hello1

Spółka została chyba w końcu dostrzeżona. Zarząd pozostał na stanowisku, ale widać jaką przewagę na walnym miały fundusze. Podejrzewam, że to ostatni okres zaufania do obecnego składu.

Trzeba przyznać, że spółka się rozkręca i wzbudza coraz większe zainteresowanie thumbright

Tylko to trzeba działać szybko, a nie czekać i liczyć na dobrą wolę zarządzających, którzy do takiej sytuacji doprowadzili. Mam wrażenie, że na Qumaku fundusze zrobiły za ostatnich leszczy i naiwniaków. Utopiły kupę kasy klientów wierząc w jakieś obietnice, a nie chciały zrobić minimalnego wysiłku, aby biznes postawić od nowa. Inwestowanie aktywistyczne to jest jednak w polskich realiach termin nieznany.

Polskie fundusze inwestycyjne akcji jedyne co potrafią to dać kasę na ładne oczy, naiwnie czekać lub wywalić spółkę na minimach historycznych w rynek. Szczyt umiejętności to ew. zrobienie pompki na 30-40% na kursie od dołka i wtedy walenie w rynek po grosze.

Spotykamy się na kolejne spółce. Tym razem też kolejny absurd wycenowy. Dzisiaj artykuł w parkiecie - spółka skupi się na sprzedaży majątku nieprodukcyjnego oraz obniżaniu zadłużenia. Dwa fundusze Metlife OFE oraz Aviva OFE wprowadzają swoich członków do RN. Widać, że jest to skoordynowana akcja.

Dzisiaj dotychczasowy właściciel staje się mniejszościowym - dziwie się, że dopiero teraz to robią, gdy spółka jest warta 0,15 BV. Tutaj powinna przyjść miotła, nowoczesność, nowe standardy zarządzania - wszystkie te JITy, Leany, Scrumy itd. Przez 10 lat ta spółka podupadła niesamowicie. Nie do końca rozumie też dlaczego miałby tutaj być odpis na zapasy - to nie warzywa czy ubrania. Możliwe, że sprzedaż powinna pójść na przecenie, ale bez przesady. Zawsze się znajdzie chętny na dane płytki - ważna jest konkurencyjna cena.

Dywidenda bedzie z zysku za ten rok, czyli wyplata w 2020.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 19 lipca 2012
Ostatnia wizyta: 24 sierpnia 2019 21:58:56
Liczba wpisów: 55
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,378 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d