pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dei

dei

Ostatnie 10 wpisów
Bzdury piszesz i to takie do potegi n-tej. Byl czas na wyjscie? Ludzi zgubil brak wiedzy i zachlannosc? A niby to wyjscie z obligacji to jest w powietrze czy kupuje to ktos inny? Zawsze straty ponosza ci, ktorzy maja gorsza wiedze o instrumencie, o sytuacji emitenta, o rynku, o regulacjach itd. Ale nie ma to nic wspolnego z tym co napisalem odnosnie zysku do ryzyka samych obligacji korporacyjnych. Plynnosc nie istnieje w Polsce na tym typie instrumentu i jak sie cos dzieje, to wisisz na haku -50% bez mozliwosci wycofania kapitalu. A potencjalny zysk z takiego ryzyka to ile? 5-8%? Wiec po raz kolejny powtorze, ze juz bardziej bezpieczne sa akcje - szczegolnie spolek, ktore wyplacaja dywidende.

Kompletnie nie rozumiem osob, ktore kupuja korporaty. Na tym mozna tylko stracic, nawet jak zbuduje sie portfel 50 obligacji. Przynajmniej raz na 2 lata cos w nim padnie, a w efekcie oprocentowanie wyniesie tyle lub mniej co na skarbowkach. A majac prtfel skladajacy sie tylko z 2-3 bardziej ryzykownych emitentow, ryzyko straty w ciagu 5-10 lat na poziomie 30% kapitalu wzrasta astronomicznie.

Obligacje korporacyjne jak widać po raz kolejny udowodniły swój poziom zysku do ryzyka.

Pufff.... i nie ma kasy. Dramat obligatariuszy. Już nawet akcje wydają się być bezpieczniejsze.

@anty_teresa - z mojej strony był to oczywiście skrót myślowy. Zyski/straty mniejszości wpłyną w tym wypadku na wynik dla akcjonariuszy jednostki dominującej, czyli inwestorów na GPW. A to jednoznacznie przełoży się na wskaźniki wyceny, które powinny być bardziej atrakcyjne z uwagi na mniejszy wpływ straty niemieckiego zakładu.

Wygląda na to, że spółka odzyskała 21,5 mln zł z utopionych wcześniej 45-50 mln zł kapitału z samej emisji akcji na przejęcie niemieckiego zakładu. Dodatkowo zredukowała udział w gmbh do 75% i taki też procent straty skonsoliduje w RZiS, co automatycznie poprawi wyniki skonsolidowane na poziomie netto. Zakładam, że bardzo istotnie obniży to zadłużenie grupy, pytanie tez na co pójdzie 2 mln zł w spółce niemieckiej. Może też na oddłużenie.

Biorąc pod uwagę, że do spółki wpłynie w gotówce 40% jej obecnej kapitalizacji i poprawę wyniku z uwagi na powyższe, zachowanie kurs jest dość ciekawe.

Dla mnie zastanawiające jest, że w obecnym stanie przepisów i obowiązków MAR oraz kar dla zarządów po 4 mln zł, takie numery jeszcze mają miejsce. Przecież wystarczy list na skrzynkę kontaktową KNF żeby to wszystko sprawdzić...

No i się wyjaśniło dlaczego pojawił się nagle skup akcji. Spółka wydaje się być "wybitnie hermetyczna" i uczciwa, jeśli przed infem zarząd próbuje przeprowadzić skup akcji, a następnie kurs rośnie o 50% nie wiadomo do końca dlaczego. Następnie po przekazaniu bardzo korzystnej dla spółki informacji kurs ani drgnie...

Czyli wszystko w cenie?

Widzę, że cie boli twój błąd. Ale proszę nie umniejszaj w sposób absurdalny spostrzeżeń innych osób tylko po to aby przykryć swoje złe rady i błędy. I nie kłam na dokładkę.

Konkrety?

Przed informacją o zakończeniu skupu napisałeś:
"Raczej oddałbym część akcji teraz w rynek zanim skup się zrealizuje"

Na co ja odpowiedziałem:
"Sprzedawać teraz? Dość ryzykowna strategia, żeby nie powiedzieć inaczej."

Nie chciałem nazywać twojej rady w sposób mało kulturalny.

Dopiero mój drugi post o spodku pojawił się po skupie. A sytuacja na kursie nie zależy tylko od skupu, który wg mnie czy by się powiódł czy nie to ma wydźwięk pozytywny - z jednej strony gdyby się udał redukował nawis podażowy, a być może akcje te zostałyby użyte do przejęcia, co sugerował jego wolumen. W momencie, gdy się nie powiódł dało to jasny sygnał o tym, co akcjonariusze myślą o obecnej wycenie. W jednym wariancie był więc nieco bardziej pozytywny niż w drugim, w żadnym nie okazał się negatywny.

Niestety poza strojami efekty specjalne sa najslabszym elementem tego serialu. Ewidentnie Platige Image albo sobie nie poradzilo albo budzet okazal sie byc za maly.

Za przeproszeniem - kompletna bzdura. Takich teorii to można wyssać setki. Papier odbija się w spodku, na coraz ładniejszym wolumenie, brak odpowiedzi na skup i tworzy się nowy trend. A ty gościowi piszesz, żeby już połowę sprzedawał bo na pewno ma kupione w dołku.

Sprzedawać teraz? Dość ryzykowna strategia, żeby nie powiedzieć inaczej.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 9 października 2020 11:00:36
Liczba wpisów: 85
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,380 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d