Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dei

dei

Ostatnie 10 wpisów
Jedna z bardziej znanych strategii jednego z bardziej znanych inwestorów polegała na kupnie czegoś za 33% wartości, podzielenia biznesu na części i sprzedania po wartości księgowej. Więc nie jestem do końca przekonany, że podzielenie Selvity nie wpłynie na jej wycenę pozytywnie. Inna sprawa, że biznesy będą bardziej przejrzyste od strony przychodów, alokacji kosztów itd.

Uważam, że świetnym pomysłem byłoby przeniesienie książek Sapkowskiego w świat gry - chodzi mi o księgi III-VII, bez pierwszych dwóch zbiorów opowiadań. Wiele młodych osób może sięgnęłoby później do samej książki. Być może też częściowo porozumienie z Sapkowskim dałoby im taką furtkę. No i tam głównym bohaterem nie jest Wiedźmin, gdyż książki mają ich kilku.

Temat ekranizacji powieści często ma miejsce w filmach i bardzo dobrze się sprzedaje. Dlaczego w przypadku gier miałoby być inaczej? Jeśli ktoś pamięta takie tytuły z lat 90-tych jak np. przygodówka point&click Indiana Jones 3, to wie o co mi chodzi.

To jest w sumie ciekawe, gdyż Agroliga nie jest jedyną spółką z Ukrainy na GPW... a pozostałe nie są nawet w grubym przybliżeniu tak wyceniane. Nawet jeśli uwzględnimy tutaj dodatkowe dyskonto za NewConnect i płynność.

Jeśli zaczną w przyszłym roku faktycznie wypłacać dywidendę to tu może być x3-x4...

Raczysz żartować czy jesteś na polskiej giełdzie od wczoraj?

Czyżby szykowało się jakieś wezwanie, o którym wiedzą wybrani?

Jeszcze się okaże, że w USA nakażą wycofanie funkcji EKG w Apple Watch ;) Nie dość, że jest mocno nieprecyzyjna, to może prowadzić do niepożądanych z punktu widzenia służby zdrowia zachowań u konsumentów.

https://www.youtube.com/watch?v=uCT4IaFK_jM

Wiesz Jackson... to że ktoś wpakował w coś miliony nie świadczy o tym, że miał rację Think

Ja osobiście jestem zszokowany tempem rozwoju rozwiązań opartych o uczenie maszynowe itd. W Polsce 99% osób nie ma o tym zielonego pojęcia. Spędziłem jakiś czas w Stanach Zjednoczonych i to, co tam się dzieje nie tyle zadziwia, co szokuje. W naszym kraju jesteśmy w jaskini z rozwiązaniami, a na drzewie z ogólną świadomością postępu technologicznego w zaawansowanych gospodarczo rejonach świata i tego co może dzisiaj technologia.

Nie uważam, że przesadzam ze sztuczną inteligencją - pojawienie się jej odmiany ogólnej zmiecie z miejsca ogromną część biznesów. A śledzenie powiązań na podstawie analizy big data to będzie pestka dla takiego rozwiązania. System DataWalk opiera się o uczenie maszynowe, ale jest to coś, co jest schematyczne i niesamodzielne.

Idzie rewolucja i po prostu większość osób sobie nie zdaje z tego kompletnie sprawy uważając, że sztuczna inteligencja na poziomie asystenta Google, Siri czy autonomicznego auta to szczyt techniki.

Widzę, że kolejne sensowne argumenty na kolejnej spółce. Jak rezygnacja przez Santandera wpłynęła na aktywa za ostatni miesiąc/miesiące? Co ma struktura własnościowa do zachowania kursu w piątek czy ew. przejęcia przez mBank? Zarząd to nie główne osoby w takiej spółce - główne osoby w tej spółce to osoby na stanowiskach dyrektorskich/menadżerskich a w tym przypadku zarządzający, którzy się nie zmienili i mają bardzo dobre wyniki. Jak twoje argumenty mają się do Altusa, jego sytuacji dystrybucyjnej (utrata Norgesa i połowy tj. ponad 10 mld zł aktywów), zarządczej (rezygnacja) czy właścicielskiej (aresztowania)? A przecież chyba urósł w piątek 12,4% na tym infie?

Tu chodzi bardziej o to, ze mBank moze szukac TFI do kupna. Rosnie Altus, Quercus czy Ipopema... a taki Skarbiec, ktory zarzadza mFunduszami i ma najwieksze powiazania z mBankiem juz nie. Ciekawe.

Nie życzę im źle. Naprawdę.

Ale... biorąc pod uwagę to, że od 7 lat nie zarabiają, a na zarabianie każą czekać kolejne 7 lat, to już nawet będąc klinicznym optymistą można mieć spore wątpliwości. Dodatkowo, jeśli czyta się te naszpikowane nowomową i dziwnymi wizjami listy do sprawozdań, człowiek może zastanawiać się, czy ktoś przypadkiem nie oderwał się od rzeczywistości.

Piszą, że spółki takie jak oni nie pokazują zysków, tylko mają dynamiczny wzrost przychodów. Pokażcie mi przychody po 7 latach istnienia spółki. I nie mówię już, że dynamicznie rosnące.

Startup na takim etapie powinien mieć już dawno weryfikację produktu, a nie finansować się kolejnymi emisjami. Bo przy takim tempie wejścia na rynek to nie będzie miał na tym rynku czego szukać, szczególnie, że to nie jest dziedzina, w której nie powstają nowe rozwiązania czy jest jedno rozwiązanie danego problemu. Nie istnieją też ograniczenia patentowe dla danego problemu, tak jak np. ograniczenia patentowe dla leków, które celują w jeden konkretny mechanizm działania choroby i ciężko znaleźć inny.

W USA jak startup nie daje perspektyw w pierwszych latach to się go po prostu odpisuje. A tutaj jak w wielu przypadkach na GPW (Integer, Qumak, Alma itd.) kroplówka idzie na całego, bo ciężko się przyznać do błędu czy też Ci którzy podejmują decyzje nie są z tego faktycznie rozliczani.

Może to też efekt tego, że w Polsce tak mało jest innowacji i szkoda odpuszczać, ale jednak trzeba sytuację oceniać realnie. Za 5-7 świat będzie wygląda zgoła inaczej, gdyż postęp technologiczny jest wykładniczy. Może się okazać ze sporym prawdopodobieństwem, że za 5-7 lat pojawi się ogólna sztuczna inteligencja i takie rozwiązania będą warte tyle co nic.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 19 lipca 2012
Ostatnia wizyta: 29 marca 2019 12:50:28
Liczba wpisów: 38
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,735 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c

Zapraszamy na czaty

AD.bx ad3d