NOWAGALA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

NOWAGALA [CNG]

AKTUALNY KURS: 0,74 zł (-0,68%) 23-09-2019 16:46
WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 23 września 2008 01:46:20 przy kursie: 3,65 zł
W sektorze Materiałów budowlanych jest jeszcze Cersanit, Polcolorit, Decora.
www.stockwatch.pl/Stocks/Secto...
Każda trochę inaczej wyceniana.

Porozwodzę się trochę nad Ceramiką Nowa Gala:
www.stockwatch.pl/gpw/nowagala...

Na początek muszę powiedzieć, że podoba mi się to, co o sobie pisze firma na stronce. Trochę to pompatyczne, ale składa się w jeden jasny obraz: ta firma na hopla na punkcie obsługi klienta! Nie zachwyca się sobą i jakie to ma świetne piece czy wzory, tylko na dwadzieścia sposobów powtarza jedną mantrę: najważniejszy jest klient. Ze sprzedaży zwykłych płytek zrobili sztukę, poezję uszczęśliwiania ludzi.
Zadzwonię tam jutro pomarudzić o płytkach i sprawdzę jak to naprawdę jest. Czy pięknie jest tylko na stronce, czy także w działaniu.

Przeczytałem sobie raporcik za II kwartał i przejrzałem wcześniejsze aż do połowy 2006 r.
Podobają mi się wysokie marże na sprzedaży. Ładnie rosną wraz z przychodami. Zyski też rosną. Kurczę, sielanka. Przepływy operacyjne konsekwentnie dodatnie. Zdarza się dywidenda.
Firma fajnie nabiera ciała. Niestety stopniowo coraz bardziej się zadłuża, bo inwestuje.
Ogólny przegląd sprawozdań wypada pozytywnie. Muszę zaznaczyć, że nieznacznie spada rating, ale cały czas jest w bezpiecznej strefie. Trzeba go obserwować i nic więcej.
W analizie trzeba by zejść na głębszy poziom: wskaźników rotacji i konwersji gotówki. A także wybiec w przód myślą i zastanowić się, co się będzie działo z popytem na płytki; czy i kiedy odbije się na nim słabnąca koniunktura na nowe mieszkania. Ile jest wart rynek, kto jeszcze na nim działa, co się dzieje z cenami, itd.

Solidność ma swoją cenę. Spółka nie jest wcale tania. Wyceniona przez rynek ostrożnie, ale nie jest niedowartościowana. Fakt że Cersanit jest nieco droższy może wynikać z jego sytuacji wewnętrznej (strzelam). Przyjrzę mu się osobno.

velociraptor
Wpisów: 13
Wysłane: 23 września 2008 08:25:59 przy kursie: 3,65 zł
Wielkie dzieki. Przygladam sie tej spolce i przynajmniej w podejsciu do akcjonariuszy, jej solidnosc w raportach jest naprawde profesjonalna. Raport kwartalny zrobiony lepiej niz w wiekszosci przypadkow raporty polroczne. Podobniez ma cersanit. To co mi sie nie podoba to przebakiwania o skupie akcji przez spolke (hic!) w celu odsprzedania w pozniejszym czasie. Nie lubie jak spolki nie bedace z zalozenia spolkami finansowymi zaczynaja sie zajmowac gra na gieldzie. To jest prosta droga do umoczenia sporej gotowki (vide Prochnik). Dodatkowo moze to odstraszyc mniejszych inwestorow (czyli spekulantow) i utrzymywac cene na nizszym poziomie przez dluzszy czas. A poza tym - kupic jest latwo, ale sprzedac moze byc o wiele trudniej.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 23 września 2008 09:18:10 przy kursie: 3,64 zł
Zgoda, to zawsze źle świadczy, gdy zarząd szuka okazji nie tam, gdzie powinien.
Grać na rynku potrafimy sami, a po spółce spodziewamy się higienicznego i jednorodnego core businessu, i skupienia się na nim.

Raptor, pamiętaj o jednym: moje analizy wcale nie pozwolą Ci zarobić. Być może pomogą Ci nie stracić więcej niż ryzyko rynkowe, ale to też nie jest powiedziane. AF przydaje się longtermowo i na wznoszącym trendzie, i nie kończy się na przeczytaniu raportów. Ale to wstęp do inwestowania, które moim zdaniem jest równie kuszące co granie na AT po wykresie.

owner
owner PREMIUM
Wpisów: 2 859
Wysłane: 23 września 2008 10:24:58 przy kursie: 3,64 zł
WatchDog napisał(a):
AF przydaje się longtermowo i na wznoszącym trendzie, i nie kończy się na przeczytaniu raportów. Ale to wstęp do inwestowania, które moim zdaniem jest równie kuszące co granie na AT po wykresie.

madre slowa WD, ja dopiero od okolo 1,5 roku gram na wykresie i jesli sie to robi dobrze to mozna zarobic ale Twoja analiza fundamentalna to podstawa do wyboru spolki.
EEX

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 23 września 2008 11:48:47 przy kursie: 3,64 zł
Dzwoniłem od rana kilka razy, złośliwie na sekretariat -> zajęte.
Uznałem, że jestem roztrzepanym i zaganianym gostkiem od administracji, biore pierwszy lepszy numer i dzwonię, jak nie odbierają to piszę, jak nie odpowiedzą to zmieniam firmę. Mail poszedł:

WatchDog napisał(a):
Poszukuję tanich płytek do wykończenia toalet w remontowanym biurze, najlepiej z projektem, transportem i montażem. Proszę o podanie sugestii ekonomicznego rozwiązania do biura handlowego 450 m2 trzy toalety 16m2, 16m2 i 12 m2, całość jest w białym kolorze, meble kolor drewnopodobny, wystrój skromny, oraz dwie toalety w magazynie towarowym po 9 m2, proszę o kalkulację, dostępność, terminy realizacji.

Z poważaniem,
xxx

Bipi
Bipi PREMIUM
Wpisów: 4
Wysłane: 12 maja 2009 23:59:29 przy kursie: 2,68 zł
WatchDog napisał(a):
Dzwoniłem od rana kilka razy, złośliwie na sekretariat -> zajęte.
Uznałem, że jestem roztrzepanym i zaganianym gostkiem od administracji, biore pierwszy lepszy numer i dzwonię, jak nie odbierają to piszę, jak nie odpowiedzą to zmieniam firmę. Mail poszedł:

WatchDog napisał(a):
Poszukuję tanich płytek do wykończenia toalet w remontowanym biurze, najlepiej z projektem, transportem i montażem. Proszę o podanie sugestii ekonomicznego rozwiązania do biura handlowego 450 m2 trzy toalety 16m2, 16m2 i 12 m2, całość jest w białym kolorze, meble kolor drewnopodobny, wystrój skromny, oraz dwie toalety w magazynie towarowym po 9 m2, proszę o kalkulację, dostępność, terminy realizacji.

Z poważaniem,
xxx

Rozumiem, że na razie jeszcze nie odpowiedzieli? :D

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 13 maja 2009 07:16:14 przy kursie: 2,68 zł
No kurczę nie odpowiedzieli Sick

andypaton
Wpisów: 267
Wysłane: 26 sierpnia 2009 01:19:19 przy kursie: 3,53 zł
WatchDog napisał(a):
No kurczę nie odpowiedzieli Sick

Jeszcze nie odpowiedzieli?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 26 sierpnia 2009 09:14:08 przy kursie: 3,39 zł
Prawie rok minął - jak od razu nie odpowiedzieli to już nigdy nie odpowiedzą. Taki drobiazg, mała rzecz, ale daje do myślenia.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 502
Wysłane: 14 września 2009 19:24:08 przy kursie: 3,07 zł
mam znajomego w Końskich, postaram się dowiedzieć coś więcej...

CichyGracz
Wpisów: 15
Wysłane: 12 grudnia 2009 16:39:37 przy kursie: 3,21 zł
Witam
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem nowicjuszem i na razie dopiero się uczę tego, czym tak naprawdę jest giełda, traktuje to na razie bardziej jako ciekawostkę, która może kiedyś przyniesie zyski i nie napalam się na szybki zarobek. Dlatego proszę o wyrozumiałość za być może głupie pytania.
Ale do rzeczy, zaciekawiła mnie ta spółka, bo generalnie wygląda bardzo sensownie (na moje amatorskie oko), informacje jakie się pojawiają też, są w mojej opinii pozytywne. Mam na myśli wywiad:
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Oraz prace nad przejęciem:
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Niby spółka sobie powolutku rośnie, ale czy przypadkiem nie powinny być te wzrosty bardziej zdecydowane?
I teraz pytanie do bardziej doświadczonych, czy można się spodziewać w najbliższym czasie jakiś większych wzrostów, czy może raczej trzeba poczekać, aż te zapowiedzi staną się faktem?
I drugie pytanie: Firma cały czas prowadzi skup akcji, czy przypadkiem to nie jest powód tego, że kurs się utrzymuje?
I trzecie pytanie: Jak właśnie ma się taki wykup akcji do tego co się dzieje w firmie, czy traktować to bardziej jako pozytywny sygnał, czy negatywny?

Będę wdzięczny jak ktoś mądrzejszy bardziej naświetli mi sytuację tej spółki i jej przyszłościThink

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 5 stycznia 2010 17:06:59 przy kursie: 3,00 zł
wrzucam moją analizę,
widzę na CNG formację ORGR.

kliknij, aby powiększyć

jeśli formacja jest prawdziwa, to trzeba kupować.
Edytowany: 5 stycznia 2010 17:07

FrancisMaxford
Wpisów: 36
Wysłane: 5 stycznia 2010 18:15:17 przy kursie: 3,00 zł
Na dziennym od 16.10 jest wyraźny kanał więc wybicie będzie można uznać za potwierdzenie.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 5 stycznia 2010 23:17:45 przy kursie: 3,00 zł
oczywiście że musi wybić górą żeby ORGR było w grze.
ale teraz jest wygodnie zająć pozycję - bo stop loss blisko
(wybicie dołem).
małe ryzyko - duzy potencjalny zysk.

daniel23651
Wpisów: 250
Wysłane: 5 stycznia 2010 23:17:57 przy kursie: 3,00 zł
Ciekawa sugestia odnośnie ORGR.Think
Ja tą spółką zacząłem się interesować od paru sesji z myślą zainwestowania tylko powiem ci szczerze, że bardziej patrzyłem pod kontem zniesienia 50% z cena zamknięcia ok. 2, 80 i wtedy chciałem zainwestować i tu może być mój błądd'oh! , ponieważ bliskie granice tej ceny były tylko intra o ile pamiętam w granicach 2,82 to może był ten odpowiedni moment wejściad'oh! d'oh! mniejsza oto mam do ciebie pytanie czy nie martwi cię wolumen, który często jest robiony dzięki skupowi akcji własnych w celu umorzenia????? Think I kolejne pytanie czy ten skup akcji to jest ten, co rzekomo miał trwać do 20 czerwca 2009 może przeoczyłem inny komunikat, ale znalazłem ten z 7 lipca 2008.
Jeszcze raz napiszę, że ciekawa sugestia odnośnie ORGR warto się zastanowić nad wejściem w spółkę.
Pozdrawiam salute

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 6 stycznia 2010 08:11:29 przy kursie: 3,00 zł
o skupie akcji dowiedziałem się od ciebie, dzięki.
wolumenem się nie przejmuję - powinien wzrosnąć po wybiciu
(czy górą jak chcemy, czy dołem jak stop loss).

kupiłem pakiet wczoraj na fixie po 3.00 i zobaczymy co z tego będzie.

ollx
Wpisów: 2
Wysłane: 7 stycznia 2010 11:45:35 przy kursie: 3,04 zł
ja tez nabyłem pokaźny pakiecik, czekam teraz cierpliwie, ponieważ wszystkie wskaźniki skłaniają się ku znacznemu niedowartościowaniu, także wzrost jest tylko kwestią czasu, a obstawiam przedzial 4.00-4.30

ollx
Wpisów: 2
Wysłane: 11 stycznia 2010 09:52:19 przy kursie: 3,18 zł
nie wiem czy zauwazyles, ale na jednej z zeszlotygodniowych sesji ktos kupil jednorazowo 180k akcji CNG...to bylo ciekawe...

bartekm
Wpisów: 213
Wysłane: 1 lutego 2010 16:55:59 przy kursie: 2,98 zł
trzeba by sprawdzić ale najprawdopodobniej to ten pakiet który w ub. tygodniu sprzedał Jupiter.

edit.
poprawka
Jupiter zmniejszył zaangażowanie o 1 700 000 szt.
a Alianz zwiększył o 1 200 000 szt.

Edytowany: 1 lutego 2010 17:04

daniel23651
Wpisów: 250
Wysłane: 21 lutego 2010 15:58:38 przy kursie: 3,18 zł
Witam panie i panów pisaliśmy już tu o formacji, ORGR że jest możliwa do zrealizowana ja uparłem się zniesienia 50 % z ceną ok. 2, 80 na zamknięciu mój błąd trzeba było wziąć intrabandhead , zauważyłem być może kolejną formacje, która jest w tej chwili realizowana a mianowicie podwójne dno, która tworzy się ok 7 grudnia z pierwszym dołkiem ok. 30 grudnia a z drugim dołkiem 9 lutego wybicie nastąpiło 18 lutego a 19 lutego, co często się zdarza był powrót pod linie szyi na małym wolumenie teoretycznie w nadchodzącym tygodniu powinno nastąpić wybicie do ceny docelowej ok. 3, 63 ( to cena minimalna) wolumen również się mi zgadza, który jest podstawą przy tego Typu formacji.
Jak sądzicie Czy coś z tego będzie a może po prostu źle czytam wykres CNGThink .
Pozdrawiamsalute

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4