pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

JAG

JAG

Ostatnie 10 wpisów
Biomass podpisał kontrakt na 13 mln USD to ca. 44 mln PLN.

Wygląda na prawdę nieźle!!!

Chiefmike bo taka jest kluczowa zasada inwestowania w spółki innowacyjne.

Wszyscy akcjonariusze wykładają kase na badania, jesli nie chcesz to nie musisz, nikt cie nie zmusza do kupowania akcji.

Chiefmike tak potrafisz odnaleźć inwestora jak obroty na spółkach hello1

No nie zupełnie ostatnie 10 sesji to obrót wyniósł 88 tys akcji a za cały listopad 218 tys akcji.

Najważniejszy jest trend i perspektywy przed spółką.
Nowy inwestor wchodzi kapitałowo i biznesowo.

Obroty nie są duże bo nikt nie chce sprzedawać po tej cenie.

0d 0,80 do 1,5 wszystko zebrane w ciągu 2 tygodni.

Kurs ładnie poszedł do przodu. Wszedł nowy inwestor z kapitałem i kontaktami.

Ciekawa spółka do obserwacji.

Połączenie Kopeksu z Famurem to temat bardzo ciekawy. Oczywiście ze Jędrzejowski nie zgodzi się na taki parytet. Ale ta propozycja to raczej wstęp do dyskusji odnośnie potencjalnego połączenia.
Wg mnie Jędrzejowski nie do końca ma pomysł jak dalej rozwijać KPX, spółka jest w restrukturyzacji od 3 lat, wyniki finansowe przeciętne, pracują na słabej rentowności. Ma plany budowy kopalni węgla etc - jak dla mnie fatamorgana przy takim zadłużeniu KPX.

Ale gdyby takie połączenie wypaliło to powstała by super spółeczka o zasięgu globalnym.

Ok jakie widzicie perspektywy dla JSW w tym roku. Spółka mocno spadła, ceny węgla dołują.
Ale wydaje się ze jesteśmy blisko dna podobnie jak na NWR.

Dzięki panowie, i o takie info chodzi odnośnie JSW. 70% produkcji to wydobycie węgla koksującego + produkcja w koksowniach to ca. 85-90% przychodów całej grupy JSW i zostawmy OZE w spokoju.

winmor napisał(a):
Pamiętajcie rodacy, że JSW wydobywa węgiel koksowy używany do produkcji stali.

Jeśli chodzi o OZN to w Polsce jedyne rozwiązanie jakie widać to źródła geotermalne. Słońca u nas nie ma, wiatr wieje jak chce i gdzie chce, a tam gdzie wieje często to nie wieje wystarczająco dużo żeby cokolwiek zasilić. Oprócz źródeł geotermalnych zgodzę się jeszcze na elektrownie wodne, ale tutaj gorzej z ekologami.

Czemu mamy patrzeć na Niemców jako przykład? Niemcy mają kasę żeby się bawić, narzucać na siebie limit palenia węglem i ogromne dotacje na systemy solarne.

Czytam tą całą grafomanię szanownych kolegów odnośnie OZE, jak najbardziej ciekawą ale nie mająca nic wspólnego z JSW.

Koledzy, JSW produkuje koks używany w hutach i co to ma wspólnego z OZE???
Popatrzcie na ceny stali i węgla koksującego i to ma jakieś odniesienie do JSW.

Piękny debiut. Wg mnie to daje dużą szansę na dalsze pozytywne sesje na tej spółce.

Moim zdaniem spółka ma więcej plusów niż minusów. Przeprowadzona restrukturyzacja, rosnący popyt na usługi transportu kolejowego, spadające ceny dostępu do infrastruktury kolejowej i energii. Związkami nie co się przejmować, są we wszystkich spółkach SP (np KGHM, JSW, PGE, PAK etc.)

Wg mnie kurs będzie się kształtował podobnie do Bogdanki która szybko urosła po debiucie z 48 zł do 70-80.

rafsty napisał(a):
Bardzo zacny wpis. Mnie też ten biznes, jako biznes się podoba. Nie potrafiłem za to tak składnie tego wyartykułować :)
Nie podoba mi się jednak stosowana (na razie w fazie zamierzeń) inżynieria finansowa.
No i ci pracownicy strasznie muszą być zdemotywowani, skoro oddaje im się 1/4 firmy. No dobrze, po pełnym rozwodnieniu to będzie 1/6.
Nie mam nic przeciwko tego typu programom motywacyjnym. To całkiem ciekawe narzędzie. Ale trochę umiaru...

Firma jest OK ale klasyczne zasady realizacji programu motywacyjnego zakładają przekazanie 3-5% akcji pracownikom w okresie 3-5lat czyli ok 1% rocznie. Wazne jest tez po jakiej cenie będą pracownicy obejmować akcje. Pamiętajcie ze w przypadku ceny niższej od ceny rynkowej powoduje to obniżenie zysku netto spółki.
Z jednej strony chca rozwijac spółkę a z drugiej planują opchnąć biznes fundowi... to bardzo zastanawiające, wygląda albo na brak prawdziwego pomysłu na przyszłość dla K2, moze jakieś spory wewnątrz spółki albo po prostu brak perspektyw ale ta opcja jest raczej mało możliwa. Podsumowując ja wstrzymam się i będę obserwował rozwój wydarzeń i wyniki zbliżającego się WZ spółki.

Współpraca z KGHM daje efekty.

Łączne przychody po 3Q 2011 w porównaniu do tego samego okresu 2010 wzrosły o 203,7%. EBIT na poziomie ponad 5,3 mln PLN vs. 0,2 mln w 2010. Zysk netto 3,8 mln. W 4Q spływa więskzośc płatności za realizowane kontrakty także można spodziewać się dalszej poprawy wyników.

Dzisiejszy wzrost poparty wolumenem pozwala z optymizmem patrzeć na kurs BIPROMETu.

Po analizie projektów uchwał na WZA MNI sprawa wygląda następująco:

1. Spółka planuje b. dużą emisję w celu przejęcia duzego podmiotu/podmiotów.
2. Emisja jest warunkowa - podobnie jak PKO BP przejmowało BZ WBK nie musi dojść do skutku.
2. Emisja będzie kierowana do instytucji finansowych. Odpada ryzyko emisji do detalu który w razie nerwówki na giełdach może sypać. Spada ryzyko gwałtownych ruchów na kursie i jednocześnie Spółka pozyskuje stabilny akcjonariat (OFE).
3. Cena emisyjna bedzie prawdopodobnie niewiele niższa od ceny rynkowej.
4. W przypadku objęcia całego pakietu wskaźnik P/E (dane historyczne za 2010) powinien być na poziomie ok. 12-13 co jest całkiem niezłym wynikiem. Dodatkowo nie uwzględnia to wyników finansowych przejmowanego podmiotu.
5. Dywidenda i buy back OK.

Podsumowując Spółka przygotowuje sobie finansowanie w przypadku wygrania nabycia Dialogu.

Bardzo dobre dane pokazała Alchemia. Spółce sprzyja koniunktura w przemysle, hutnictwie. Jeśli zachowają taką dynamikę to zapowiada się rekordowy rok.

Jak wygląda AT. Prośba do techników o analizę kursu BIPROMET.

BIPROMET to jedna najlepszych inwestycji w ostatnich 30 dniach. Zgodnie z GPW InfoStrefa kurs od 16 marca wzrósł o 35,3%.

Ciekawe jakie będą wyniki za 1Q. Publikacja 11.05.

A portfel zamówień stale rośnie i obecnie na 2011 r. wynosi 118 mln PLN.

Kolejny kontrakt od KGHM potwierdza coraz lepszą sytuację Biprometu. Robi się coraz ciekawiej. Zobaczymy wyniki po 1Q, powinny byc zdecydowanie lepsze r/r. A każdy kolejny kwartał potwierdzi znaczącą dynamikę na poziomie przychodów i wyniku netto.

Bipromet - spółka zapomniana przez rynek i znacząco niedowartościowana.

Poniżej krótka wycena wartości Spółki przygotowana w oparciu o posiadany portfel zamówień w 2011.
W 2010 r. przy przychodach na poziomie 38,1 mln zł Spółka zanotowała zysk netto na poziomie 2,29 mln zł. W 2011 planowany backlog jest na poziomie ponad 100 mln. Zakładając że rentowność na kontraktach będzie na tym samym poziomie (moim zdaniem będzie wyższa) wynik netto wyniesie ok. 6,0 mln. Jeśli Spółka podpisze nowe kontrakty a jest to wielce prawdopodone bo mamy dopiero początek kwietnia to przychody mogą dojść do poziomu ok 150 mln zł a wynik netto przy tej samej rentowności wyniesie ok. 9 mln.

Przy średnim poziomie P/E dla sektora budowlanego na poziomie ok 11x daje to przy konserwatywnym założeniu wartość spółki 66 mln zł i cenę za akcję na poziomie ok 10,64 zł.
Optymistyczny wariant zakłada wynik netto w 2011 w wysokości ok 9 mln i wartość Spółki na poziomie ok 99 mln i cenę za akcję na poziomie 15,96 zł.

"Powyższa opinia stanowi wyraz osobistych przekonań autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu Ustawy o Ofercie"

Prośba do ekspertów o analizę AT.

Wróciłem do ENI. Silny opór na poziomie 8.1 i regularne czyszczenie przedpołudniowe z akcji na poziomie 8.1 - 8.4 wskazuje na potencjał odbicia. Jak dla mnie trwa akumulacja papiera przed wybiciem. Spadać nie ma już gdzie, czekam na impuls do wybicia w górę.

Fundamentalnie spółka wychodzi z dołka, portfel zamówień na 2011 wypełniony w 80%. Wprowadzą 2 spółki na NC. Operacyjnie i na poziomie wyniku netto będą na plusie już w 1Q.

Spółka do obserwacji.

WatchDog napisał(a):
robertus napisał(a):
Uprzejma prośba do naszego szacownego grona analityków o analizę ostatniego raportu.
Szczególnie ważna dla mnie jest taka analiza z tego powodu, że MNI słynęło w przeszłości z niezbyt przejrzystego raportowania, a sytuację komplikuje dodatkowo skomplikowana struktura kapitałowa grupy.

No i główne pytanie:
Na ile prawdziwy jest zysk w wysokości 51 groszy na akcję.

Sprawa pierwsza jest prosta: efekt mniejszości, których jest prawie połowa.
Kapitał własny grupy = 475 mln zł, w tym przypadający większości = 222 mln zł.
Zgodnie z naszymi zasadami, we wskaźnikach uwzględniamy całość.
Podobnie z zyskiem netto (w q4): grupa = 27,5 mln zł, w tym udział większości = 14,8 mln zł

Ale nie jest tak, że wystarczy z ostrożności podzielić wyceny na pół i już będzie dobrze.
Spółka ma bardzo dużo aktywów niematerialnych, jej majątek jest sporo większy, niż podpowiada logika. Wartość księgowa rośnie dużo szybciej niż to wynika z zysku netto: przysporzenie w q4 to aż 123 mln zł. Nietypowo budowany jest też zysk: w IV kwartale zysk operacyjny 13 mln zł, a zysk brutto 26,6 mln zł.
Duża pociecha to dobre dodatnie przepływy operacyjne, ale jeśli z kolei przystawić je do tempa przyrostu majątku, to też nie ma jak dopasować.

Generalnie uwzględnianie zysków mniejszości to wg mnie błąd ale jeśli zyski te przypadają spółkom zależnym od MNI to i tak wszystko zostaje w Grupie czyli powinno byc OK. Podstawowe pytanie to komu przypadają zyski mniejszości?

Dobry wujek - KGHM sypie kontraktami. Kolejna podpisana umowa z KGHM na 57 mln netto. Kilka dni wcześniej umowa z Zarmen za 5,2 mln. Backlog na 2011 w tym momencie jest już zdecydowanie wyższy niż w całym 2010.

W tej branży oprócz kompetencji i doświadczenia liczą się też relacje a KGHM na pewno będzie wspierać Bipromet.

W ciągu miesiąca kurs wzrósł o 14% przy rosnącym zainteresowaniu inwestorów i znacznie większych obrotach.

Kolejny wygrany kontrakt z KGHM na 9,5 mln PLN. Backlog na 2011 wygląda coraz lepiej i zlecenia są na niezłej rentowności.

Spółka do obserwacji.

Widać efekty współpracy z KGHM.

Bipromet podpisał ostatnio 3 duże umowy z Arcelorem na 37,5 mln, KGHM na 3 mln i budowę drogi ekspresowej Bielsko Biała - Zwardoń za 9 mln.

KGHM ma 66% i są duże szanse na kolejne kontrakty.

Spółka do obserwacji.

To już jest w cenie. Fajnie podkręcili Krakchemie na koniec roku bilansowego żeby wykazać zysk papierowy.

Ciekawa spółeczka budowlana.

Ostatnie 2Q wyraźnie na plusie, zysk netto za ostatnie 4Q - 4.4 mln PLN w tym za 2 ostatnie kwartały - 3,7 mln. Biorąc pod uwage dynamikę wzrostu, oceniam wynik netto za cały 2010 na poziomie 5,5 mln PLN i szacowany wskaźnik P/E ok 12,3x.

W listopadzie i grudniu BUDOPOL podpisał 2 duże umowy:
1. Budowa osiedla na Woli w Warszawie (bardzo dobra lokalizacja przy planowanej stacji metra) - 25 mln PLN;
2. Budowa osiedla Odra Tower w Wrocławiu - 50,4 mln PLN.

Ponadto nabycie w grudniu niewielkie spółki drogowej i tym samym dywersyfikacja przychodów.

Daję Budopol do obserwacji.

Załamuje mnie ta dyskusja odnośnie PP na Zurawiach. Mechanizm i zasady znane od lat a pytania az ręce opadają. Cyt najciekawsze:

"Kupiłem w tym tygodniu a dzisiaj jest warte 88gr i co ja mam zrobić"

Nic nie wiedziałem o PP i kupiłem kilka dni temu Zurawie

Ufff plus jest taki ze dawcy kapitału na giełdzie też są potrzebni...

Teraz jesteśmy w IV fazie tuż przed V, I pół 2011 to jeszcze dobre czasy dla akcji a potem.... bum i znowu będzie można najwięcej zarobic w bessie binky

Ta drukarnia papieru toaletowego już dawno powinna wylecieć z WIG20.

Pewnie że handel spożywczy zawsze będzie ale wygrają najbardziej konkurencyjne podmioty z dobrą ofertą dla klientów.

Popatrz na sprawozdania jednostkowe Almy, operacyjnie są na minusie....

Delikatesy robią się passe (vide Bomi) sentyment do branży jest słabiutki...

Dobre wyniki pokazały Zurawie. Dół już mamy za nami, przed nami emisja z PP i dalsza poprawa biznesu.Dancing

Alma po prostu przynosi straty i jest to nierentowny biznes. Moze formuła szwankuje, moze sklepy są w złych miejscach, ceny za wysokie/za niskie, etc.

Jest co prawda jakiś postęp bo straty są mniejsze ale jednak są. W tym roku już nie mogą zasłaniać się kryzysem. Mieli wystarczająco dużo czasu żeby przemysleć przyczyny słabych wyników i jakoś słabo Mazgajowi to idzie...

Skreślam Almę z listy spółek obserwowanych bo z posiadanych wysiadłem na poziomie 44.

Mam wrażenie że potencjał wzrostowy na Almie już się wyczerpał i cięzko będzie przebić poziom 45-47. Sprawozdanie za 3Q bez rewelacji, operacyjnie nadal na minusie, duże zadłużenie, Krakchemia idzie tak sobie, podobnie jak Paradise.

Nie widzę tutaj dużych szans na wzrosty...

Słabiutko to wygląda, marże lecą na maxa, dostali w d... na zabezpieczeniach towarowych, zapasy wzrosły z 190 mln do 311 mln.

Spadek kursu nie jest przypadkiem....

cytuję sprawozdanie:

Segment spożywczy zanotował w 3 kwartale i w okresie pierwszych 9 miesięcy 2010 roku, wyniki rentowności znacznie gorsze niŜ w roku ubiegłym. Rosnące od początku roku ceny głównego surowca do produkcji – rzepaku, spadek rynkowej marży na przerobie rzepaku, ujemny wpływ zabezpieczenia ceny surowca spowodowały spadek realizowanej EBITDA i w efekcie zysku netto.

a ponadto:

Wzrost cen surowca negatywnie wpłynął na wyniki branży i Spółki

W okresie 3 kwartału Grupa Elstar Oils SA zanotowała stratę 3,7 mln zł, a w efekcie narastająco strata za 9 miesięcy roku 2010 wyniosła 6,5 mln zł. Taki wynik finansowy stanowił kontynuację sytuacji rynkowej Spółki z 2 kwartału, kiedy to wskutek wzrostu cen głównego surowca, rzepaku, nie notowanemu od lat spadkowi uległa główna marża wpływająca na wyniki Spółki, t.j. marża na przerobie rzepaku (marża crushingowa).

Jak dla mnie jeszcze spadnie, poza tym korekta na giełdach nadchodzi wielkimi krokami binky

Ja nie oddałem KGHM w wezwaniu za 7,50 bo liczę na więcej. Dzisiaj info o kontrakcie z Arcelorem a spodziewam się kontraktów z KGHM i dla energetyki.

DGA to kolejna dla mnie miła niespodzianka ostatnio. Trzymam troche tego papiera od ponad roku i teraz doczekałem się ładnego wybicia. Miło tym bardziej że jestem ojcem założycielem tego wątku hello1

Podobnie było na Energoinstalu 2 tyg temu. Trzymałem papier ponad rok, w 2 sesje zrobiłem +35% i wyszedłem.

Kolejny raz mam potwierdzenie zasady że kapitał przepływa od niecierpliwych do cierpliwych.

[***cenzura*** W celu wymiany informacji, kto po ile kupił i do ilu trzyma, prosze założyć Indywidualną Kronikę Giełdową]

Zarząd DGA S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu 13 października 2010 roku otrzymał informację ze spółki zależnej Braster Sp. z o.o. o dokonaniu wpisu testera Braster do Rejestru wyrobów medycznych.

Wpisu do rejestru dokonano w dniu 13 września 2010 r. przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Tester BRASTER"„˘ jest innowacyjnym w skali światowej urządzeniem, służącym do nieinwazyjnego wczesnego wykrywania markerów chorób piersi, w tym raka piersi u kobiet. Jego działanie jest oparte o zaawansowaną technologię ciekłokrystaliczną oraz unikalną metodologię obrazowania termograficznego. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia i jego prostej obsłudze badanie przy jego pomocy może być wykonywane w warunkach domowych przez samą pacjentkę. Można je wykonywać dowolnie często bowiem, w przeciwieństwie do standardowych technik mammografii rentgenowskiej, nie wiąże się z napromieniowaniem pacjentki. Skuteczność diagnostyczna urządzenia została potwierdzona w toku walidacyjnych prób klinicznych prowadzonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przez zespół badaczy pod kierownictwem prof. Edwarda Stanowskiego.

Tester BRASTER"„˘ powstał we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Badania i prace rozwojowe

były współfinansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Obecnie dokonywane jest ostateczne rozliczenie dotacji z programu 1.4.

Ponadto spółka informuje, że w dniu 20 października 2010 r. odbędzie się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Braster Sp. z o.o. podczas, którego wspólnicy omówią kwestie dotyczące sytuacji Spółki, dalsze kroki zmierzające do komercjalizacji testera i wprowadzenia go do sprzedaży. Na realizację pełnego zakresu rzeczowego związanego z wdrożeniem testera Braster do sprzedaży spółka otrzymała dofinansowanie z działania 4.1. w wysokości 1,33 mln zł.

wkm3 napisał(a):
JAG gratulacje, to jednak zabawa dla wytrwałych, ja tak trwam w moim ZUKu i Stalku- może i mnie sie pofarci taki ,,prezent'' nowy inwestor:)trzymaz dalej? czy kupujesz pogłoski/ sprzedajesz fakty?

Skorzystałem z okazji i wyszedłem po maxie 9.65. Zrealizowałem zysk 35%. Rok temu myslałem że ENI to ciekawszy papier i ma niezłe perspektywy. Branża, w której działa jest bardzo perspektywiczna i w energetyce szykują sie wielkie projekty. Rok temu myślałem ze ENI wyskoczy podobnie jak Remak i Rafako ale wyszło i tak OK. Kolejny raz potwierdziło się że giełda to sztuka cierpliwości...

Ale najciekawszą dla mnie kwestią jest kto kupił i sprzedał w środę i czwartek 2 wielkie pakietówki w sumie za jakieś 3 mln PLN, oczywiście tuż przed publikację artykułu o azjatach... grubymi nićmi szyte...

koszyk napisał(a):
Pogłoski o zainteresowaniu inwestorów z dalekiego wschodu, gdzieś mi się obiło " po oczach".

Ok właśnie znalazłem info o tym że ENI znalazł się na "celowniku" Azjatów Dancing
A u mnie leży od roku 1500 papiera ENIBoo hoo! a tu taka niespodzianka

Prezes wycenia papier na 18 zeta Dancing

Co się dzieje na ENI? Taki wystrzał bez info. Na 2 ostatnich sesjach poszły duże pakietówki.

Kumulacja i duże obroty na Almie. Zbliża się sprzedaż Krakchemii, w której Alma ma 50%. Również Vistula rośnie co pozytywnie wpłynie na Almę (Alma ma 10% VST).

Wzrost popytu konsumenckiego i rosnąca sprzedaż przy jednoczesnym stabilnym kursie EURo pozwoli osiągnąć Almie dużo lepsze wyniki finansowe w drugiej połowie 2010.

Pokazały się wyniki za I półrocze. Pierwsze wnioski: struktura bilansu i P&L są całkiem niezłe. Przychody wzrosły o 158,9%, pojawił się zysk na działalności operacyjnej 376 tys i wynik netto również jest na plusie - 464 tys.

Osobiście jednak liczę na dużo większy zysk netto na koniec roku co odpowiadałoby wartości rynkowej spółki, która obecnie przy tych wynikach jest notowana z bardzo dużą premią.

Podoba mi się relatywnie bardzo małe zadłużenie spółki co w przyszłości daje duże możliwości lewarowania się w przypadku pojawienia się ciekawych projektów inwestycyjnych.

Podsumowując, cieszy poprawa wyników finansowych ale oczekiwania szczególnie jeśli chodzi o dochodowość są dużo większe. To jest fundusz i jak kilka transakcji wypali to powinno byc dobrze.

Ciekawa spółka z perspektywicznej branży. Podpisała ostatnio sporo kontraktów i w najblizszej przyszłości spodziewa się kolejnych. Na wyniki pozytywny wpływ będzie miał wysoki kurs Euro. Drugie półrocze będzie dużo lepsze niz pierwsze co na pewno zostanie odzwierciedlone w kursie spółki.

Duda powoli wychodzi na prostą, restrukturyzacja zaczyna dawać efekty i wyniki finansowe spółki są coraz ciekawsze.

Zastanawiam się skąd jest tak duża podaz na tym papierze. Dla mnie to największy problem na tym walorze. Ze względu na dużą podaż i systematyczne wywsypywanie nie widzę dużego potencjału na wzrosty w krótkim terminie.

Kolejna wzrostowa sesja na Almie. Kurs dyskontuje pozytywne wyniki za 2Q i poprawę sytuacji finansowej Spółki. Dla przypomnienia Alma poza delikatesami posiada 50% akcji Krakchemii, Krakowski Kredens i Paradise Group.

Spółka, na którą warto zwrócić uwagę...

LST to będzie taki mały król spekulacji, jak odpali to zatrzyma sie na kilku zetach...
Kwestia cierpliwości i poczekania na odpowiednie wzrosty...

Cierpliwie czekałem na wzrosty i dzisiaj nieźle to wygląda ale poczekam na 3 złDancing

Kończy się wezwanie KGHM na akcje Biprometu. Patrząc na plany inwestycyjne KGHM, portfel zamówień i zyski Biprometu powinny wyglądać nieźle. Ja nie oddałem w wezwaniu i czekam na ciekawą przyszłość Biprometu.

M/M jest mniej wazne ze względu na sezonowość. Jak narastająco przychody mają się R/R???

Poza tym na Zurawiach chyba jest juz niezly dół i powinno nastąpic odbicie.

Też trzymam i jak będzie potrzeba to poczekam kilka miesięcy. Dopiero od 3Q wyniki będą lepsze.

mikeb napisał(a):
Ale mi nie chodzi o spekulacyjne granie. I fakt, że trzeba myśleć długoterminowo. Tylko jestem zły bo zamroziłem kapitał na akcje już ponad miesiąc temu, załatwiałem poświadczenie o ich posiadaniu, szedłem do BOŚ na zapis, i okazuje się, że ten kto tego nie zrobił ma możliwość kupienia akcji dużo taniej, to właśnie jest frustrujące. I niech ktoś ze starszych akcjonariuszy, którzy zapisali się na nową emisję powie, że nie czuje się trochę oszukany/zawiedziony. Tyle o emocjach. blah5

Swoją drogą technicznie też to ładnie wszystko wyglądało, ale się posypało.

Tak jak pisałem wczoraj, w najblizszych dniach będzie duża podaż i nawet jak by kupili Mercedesa to i tak będą spadać. Przez ponad miesiąc mieliśmy zamrożoną kase i tutaj głównie upatrywałbym wyprzedaży. Ludzie mają inne pomysły inwestycyjne, ktoś musi popłacic rachunki lub spłacic kredyty inwestycyjne etc.

Tereska rośnie pod dywidendę. Planują na WZA 1,43 na akcję, to ponad 10% stopy dywidendy po obecnym kursie. Warto się schylić po pewna kaskę.

Myślę ze dużo osób, które zapisywało się w nowej emisji spodziewało się redukcji. Redukcji wogóle nie było i wszyscy dostali tyle ile chcieli. Ja zapisałem się z ww. powodu na większą liczbę akcji niz chciałem ostatecznie dostać i dzisiaj trochę zredukowałem pozycję.

Inny problem to taki że mieliśmy zablokowaną kasę przez miesiąc. To chyba rekord i BOŚ dał d.... Żeby zrobic przydział i wprowadzic do obrotu potrzebują 5 tygodni, żena totalna. I dlatego część inwestorów sprzedała dzisiaj. Jednak po transakcjach widać wyraźnie że było zbieranie przez większych graczy. Widać to choćby po równych zleceniach kupna- sprzedaży. Większość transakcji była z równymi końcówkami.

Czy można podpiąć kurs pod GPW i zmienić nazwę w nagłówku na LST Capital. Debiut średni, początek słabszy a potem odbiło. Najbliższe sesje to będzie jednak większa podaż i okazja do zakupów. Potem jednak pojawianie się kolejnych informacji odnośnie nowych inwestycji będzie pozytywnie wpływać na kurs LST.

Ciekawa spółka. Dołączyłem do akcjonariatu. Zobaczymy jak jutro wypadnie debiut.

Zima nieźle dała się we znaki Zurawiom. Spadek przychodów z 21 mln do 14. Widać jednak pierwsze oznaki poprawy, przychody w kwietniu wyniosły juz 6,8 mln co oznacza powrót do ubieglorocznych przychodów. Zobaczymy jak wyjdzie emisja, która jest planowana na przełomie 2 i 3Q. Zbierają kase na przejęcia m.in Elbud.

guruzradosci napisał(a):
Wyniki ogłoszone. Rzuca się w oczy wzrost Wartości Księgowej (z 18,23 do 18,28) oraz zmniejszenie zadłużenia. Czy mi się tylko wydaje czy rating wiarygodności
na stockwatch.pl został podwyższony z BBB do BBB+ (bardziej wiarygodna)?
Pamiętam też, że Zarząd zaproponował wypłatę dywidendy i, że Mercor SA (w ujęciu jednostkowym, nie skonsolidowanym) odnotował znacznie mniejszy spadek zysku niż grupa.
Wiadomo, że Mercor SA dominuje w grupie, więc to istotne, że najważniejsza
część składowa grupy radzi sobie jeszcze lepiej niż grupa jako taka.

Wyniki dramatycznie słabe, spadek przychodów o 52,4%, zysk netto mniejszy o 358,9%. Stopa dywidendy przy obecnym kursie to 2,5%. Szkoda czasu na tą Spółkę.

ps. ale najważniejszy jest wzrost WK z 18,23 do 18,28 to mnie powaliło binky

Alma dobrze performuje na słabym rynku. Mała podaż i wszystko co się pojawia jest sukcesywnie zbierane.

paya napisał(a):
JAG napisał(a):
Spokojnie, kapitału na międzynarodowych rynkach jest mnóstwo. Oferta będzie też w USA, zach Europie (Londyn, Frankfurt, Paryż etc.). nasze OFE i TFI też mają zgromadzoną gotówkę. Jedynie co mnie wkurza to maksymalny limit dla detalu w wysokości 30 sztuk... a może ja bym chciał 100 albo 200...

Plusem tego limitu jest to, że każdy akcje otrzyma bez chorych lewarów. Jeśli chcesz więcej to dokup sobie przez GPW.

Ale może ja chciałbym kupic za gotówkę a nie na lewar. 30 akcji bedzie warte okolo 9-10 tys. Taka pula powinna być gwarantowana a jak ktos chce więcej to moze brać lewar albo pozyczyc od babci ze skarpety. To jest rynek kapitałowy a nie zakupy za PRL na kartki. Niezła żena...

WatchDog napisał(a):
Prospekt już lada chwila.

W międzyczasie pojawia się głos rozsądku pod hasłem "skąd się wezmą te pieniądze?".
W przeciwieństwie do większości pieniędzy na giełdzie, te w IPO są realne. Przepływają z kieszeni do kieszeni. Nie ma takiej siły, żeby w portfelach wałęsało się 10 mld zł gotówki.

biznes.gazetaprawna.pl/artykul...

Spokojnie, kapitału na międzynarodowych rynkach jest mnóstwo. Oferta będzie też w USA, zach Europie (Londyn, Frankfurt, Paryż etc.). nasze OFE i TFI też mają zgromadzoną gotówkę. Jedynie co mnie wkurza to maksymalny limit dla detalu w wysokości 30 sztuk... a może ja bym chciał 100 albo 200...

bigptak napisał(a):
[quote]
nfs napisał(a):
Czy znana jest wysokość dywidendy na akcję? O ile dobrze myślę takowa będzie jeszcze wypłacana w tym roku. To może byś dodatkowym argumentem dla kupna akcji.

Dotarlem do informacji, ze planowana jest dywidenda w wysokosci 10,91 na akcje.

Czyli stopa dywidendy około 3%. Bez rewelki, dobra oferta dla osób które preferują bezpieczne lokowanie kapitału.

Fexo napisał(a):
Bylbym wdzieczny gdyby ktos wyjasnil mi dlaczego notowane sa aktaulnie akcje Berling jak prawa do akcji tej spolki ( PDA), CZyzbym cos przespal i Berling bylo wczesniej notowane i te zapisy byly jedynie na prawa do akcji? Prosze o wyrozumialosc gdyz moj staz na gieldzie nie wynosi nawet miesiaca. Pozdrawiam

PDA to nowo emitowane jeszcze nie zarejestrowane w sądzie akcje.
A normalne akcje to dotychczas istniejące i jednocześnie sprzedawane w ofercie akcje które mogły byc od razu wprowadzone do obrotu.

Wydaje się że czekają nas wzrosty na spółkach produkujących dla górnictwa. Węgiel drożeje i będzie się poprawiać sytuacja finansowa kopalń. Ustępują zatory płatnicze, kopalnie zaczynają spłacać swoje zobowiązania w terminie i mogą zacząć myśleć o nowych inwestycjach. A to przełozy się na coraz lepszą sytuację w branży usług okołogórniczych.

koszyk napisał(a):
10 % to drogo...
Kredyty dzisiaj są tańsze.

Rozumiem że masz na myśli samo oprocentowanie ale jest jeszcze prowizja od kredytu. Myślę że poniżej 10% RRSO cięzko jest dostać kredyt inwestycyjny.

Jupiter sprzedał I transzę obligacji za 13 mln. Oprocentowanie 10%, nienajgorsze ale liczę że kolejne transze pójdą na lepszych warunkach. Jakiś czas temu przestałem wierzyć w ten fundusz ale widzę dużą poprawę. Idą lepsze czasy na tej spółce. Dancing

Nowa spółka, która jutro debiutuje. Dzisiaj Ferro bardzo ładnie zadebiutowalo, obecnie jest na + 18%. Kilka tygodni temu EKO Holding też wystartował na dużym plusie. Zaczyna się sezon na IPO.

Sam Berling został wyceniony z dużym dyskontem, cena emisyjna została ustalona na dole widełek i wyniosła 7 zł. Daje to duże szanse na ciekawy debiut. Dancing

Bardzo ładne zamknięcie potwierdzone obrotami. Wszystko co pojawia się po prawej stronie jest konsekwetnie zbierane.

Opusciłem ten okręt ze stratą, nie mam szczęścia do tej spółki. Trudno cokolwiek dobrego powiedzieć o Ponarze, biznes kuleje, straty rosną. Zostawiam ją dla wytrwałych.

Versace napisał(a):
@ JAG
ja też wierze że Alma ma już najgorsze za sobą, nowe sklepy zyskują klientów i "lada dzień wykażą rentowność", a wtedy kurs będzie już prawdopodobnie znacznie wyżej.

Pozytywne wrażenie zrobiły na mnie także działania marketingowe przed Świętami Wielkanocnymi, a mianowicie stoisko ze staropolskim jadłem i znakomitym chlebem.

Ja niestety wyprzedawałem się przed wynikami, myślałem że rynek zareaguję bardziej panicznie. Kupowałem po średnio 24.5 więc i tak miałem tu udany zysk.
Niestety zauważam u siebie jako u początkującego gracza skłonność do zbyt szybkiego realizowania zysków. Łatwiej mi przeczekać ciężkie chwilę jak wierze w spółkę i nie wyprzedawać ze stratą. Ale jak tylko zysk przekroczy 20% to aż mnie "rzuca na wszystkie strony" aby zrealizować... d'oh!

Versace trafnie zauważyłeś kilka waznych spraw. Marketingowo bardzo widać ostatnio Alme. Reklamy TV i w prasie są OK. Kolejna sprawa to jakość oferty w sklepach i z tym też jest całkiem nieźle. Sprzedaż przez internet to jeden z lepszych pomysłów na zwiekszenie przychodów i to skokowo. W wiekszych aglomeracjach dużo ludzi zamawia zakupy za 300-400 zł, miły pan przywozi i wnosi wszystko do domu.

Obecnie spodziewam się info o zwiększeniu posiadania Almy przez OFE lub TFI.

Poza tym pojawiają się informacje odnośnie sprzedaży pakietu kontrolnego Krakchemii przez Alme. (Alma ma 50% Krakchemii)

W 2007 r. Alma była po 160 zeta a była to dużo mniejsza spółka. Ja spokojnie czekam i zobaczymy za rok ile będzie kosztowała Alma.

lajkonik napisał(a):
JAG napisał(a):
Bardzo mocny papier. Sprzedaż w delikatesach i szczególnie przez internet idzie znakomicie. Spółki portfelowe - Vistula i Krakchemia tez radzą sobie coraz lepiej.
Największy potencjał wzrostu w branży. Alma nadal jest relatywnie niedowartościowana w stosunku do Bomi, EKO, Emperii czy Eurocashu.

@JAG,

W zarządzie Almy pracujesz ? Skąd dane o znakomitej sprzedaży przez internet ? Część planów otwarć nowych sklepów wstrzymana, co oznacza, że firma nie generuje nadmiaru środków. Vistula radzi sobie coraz lepiej, ale Mazgaj, czytaj Alma, wchodził w nią po ponad 8 zł. Dziś raczej poniżej 3 zł niż powyżej. I to dopiero ostatnie czasy. A odsetki od kredytu na te akcje trzeba płacić. O zwrocie kasy do banku z tak gigantyczną stratą nie ma co myśleć. Stąd moja prośba. Jak wrzucasz ocenę fundamentalną podrzuć jakieś liczby na poparcie głoszonych tez.
O relatywnej sile nie dyskutuję, bo tu też trzeba by zrobić tabelkę dla wszystkich 5 firm i porównać wskażniki plus jakaś dyskusja przyszłości.

Jeszcze jedno: co to znaczy mocny papier ? Na serio. Jakie masz kryteria ?

Nie pracuję w Zarządzie Almy hello1 ale nie mam nic na przeciw. Poczytaj troche wypowiedzi Mazgaja na temat Almy. Liczby i porównanie spółek z tego sektora podałem kilkanaście postów wcześniej.

Co to znaczy mocny papier - najlepszą odpowiedzią bedzie ten wykres:

mojeinwestycje.interia.pl/gie/...

O Almie pisałem jak kosztowała kilkanaście złotych i nadal wierzę w tą spółkę.

kurka_wolna napisał(a):
Już wiadomo kto nie lubi PGE...pan P.Puchalski z BZ WBK. Moim zdaniem komentarze analityków z DM BZWBK sa bardzo tendencyjne / maja wprawe w windowaniu akcji "swoich" spółek /. Czyzby byli zainteresowani wejściem w PGE po niżej cenie.?

Puchalskiemu to możesz buty wiązać kolego. Podaj przykłady tendencyjnych rekomendacji BZ WBK?

Bardzo mocny papier. Sprzedaż w delikatesach i szczególnie przez internet idzie znakomicie. Spółki portfelowe - Vistula i Krakchemia tez radzą sobie coraz lepiej.
Największy potencjał wzrostu w branży. Alma nadal jest relatywnie niedowartościowana w stosunku do Bomi, EKO, Emperii czy Eurocashu.

Niezłe zbieranie na koniec sesji. Po kilku dniach odpoczynku Alma idzie na 44-46 zeta.

Jupiter ruszył to i Ponar ruszy do przodu.

Jestem zaskoczony jak szybko rośnie Alma, właśnie pękło 40 zeta przy całkiem sporych obrotach. Dancing

Alma idzie na przelamianie 40 zł. Wyniki za 2009 dawno temu zostaly juz zdyskontowane, liczy się przyszłość Dancing

Poniżej wykres:

konris napisał(a):
Jeśli sobie zostawił, to będzie dodatkowy zarobek...
Tu coś tym niejasno piszą:
www.pb.pl/rss/a/2010/03/25/Na_...

Ja od tygodnia zarabiam na Boryszewie. A potem kupię Biotka, jak sie skorekci wedle wykresu w okolice 0,19 - 0,20 zł...

Nie widzę duzych szans na korektę do poziomu 0,19-0,20. Większe szanse na wybicie w górę wstępnie do 0,24 - 0,25. Praktycznie wszystkie spółki z WIG20 są juz dosyc drogie i jedynie Bioton ma największy potencjał wzrostu.

koszyk napisał(a):
Spółka jest grzechu warta, nie zmieniłem zdania.

Zastanawiam się tylko, czy jak jeszcze raz powtórzą - 10 baniek, to dalej optymiści wytrzymają.

No boje się, że jakiś drobnoudziałowy straci cierpliwość i zacznie wyrzucać.

Jak zawsze pożyjemy...

Rozumiem ze SL dzisiaj zadziałał. Jesli stosujesz SL to dobrze, lepiej stracic 5-7% niż pogłębiać spadki. Ja wierzę w Energoinstal ze względu na branżę. Zobacz na kurs Rafako czy Remaku w ostatnim roku.

Moim zdaniem na Energoinstalu trwa cały czas akumulacja. Każdy spadek jest wykorzystywany do zebrania papierka. Chciałbym jeszcze dokupić ale nie wierzę żeby spadł poniżej 8 a byc może juz niedługo i poniżej 9 cięzko będzie kupić. Fajna spółka i do tego jest jeszcze po taniości.

Alma nieźle performuje dzisiaj. Rynek powoli dyskontuje ożywienie w handlu, spadek kursu Euro pozytywnie wpłynie na obnizkę czynszów wynajmowanych lokali.
Również spółki portfelowe dobrze sobie radzą a zwłaszcza Vistula.

Nieładnie Koszyk nieładnie to Ty zrobiłeś te 400 tys obrotu wave
Ja potrzymam, wszedłem po 7 także jestem na plusie. Podoba mi się branża i na spadkach jeszcze dokupię.

pep napisał(a):
No i mamy wezwanie:
50%
7,5 zl

Sprawdziło się, zobaczmy jaką strategię będzie miał KGHM dla Biprometu. Ważne że free float zostanie na poziomie 33%.

Po bardzo dobrym raporcie rocznym pora na powrót do DGA. Bardzo dobre wyniki w 2009, imponujący wzrost przychodów o 113,4%, EBIT wzrósł z minus 7.096 mln do 2.89 mln, wynik netto wzrósł z minus 5.849 do ponad 3 mln. Wszystkie wskaźniki bardzo się poprawią, szczególnie P/E.

Poniżej wykres:

torent napisał(a):
Danielson, nie pilem do Ciebie... chodzilo o ogolne nastawienie na forum...
pewnie zauwazyliscie ze "drwie" na swoj sposob z metody fundamentalnej... ale czasem nie mam wrogich zamiarow poniewaz mialem nadzieje na wywolanie ciekawej dyskusji... i wyglada ze moje wysilki zostaly zle zrozumiane i admin mnie ocenzurowal...
Metoda fundamentalna moim zdaniem jest ... jak to powiedziec ... bardziej jak zgaduj zgadula ... a po fakcie kazdy moze powiedziec ... " a nie mowilem", fundamenty dzialaja z opoznieniem ... i tu chyba kazdy musi przyznac racje...
dlatego metoda fundamentalna jest dobra, ale... zycie ludzkie jest za krotkie aby dorobic sie kasy ... i jeszcze ja wydac uzywajac tej metody .... wiec niewatpliwie fundamenty sa skuteczne, ale powtorze jeszcze raz ... zycie ludzkie jest za krotkie...

PS
Ja dzisiaj siedze nad wykresem i mam naprawde orzech do zgryzienia... bo rzeczy sie klaruja i nie jest to tak jak bym chcial ... ale przeciez gielda nikt nie kieruje.... prawda koledzy?
i teraz pojawila mi sie wielowariantowosc i nie jestem w stanie podjac decyzji co i jak... dodam tylko ze trend UP na WE MA JESZCZE TROCHE DO TEGO ABY POTWIERZIC START UP ... a przynajmniej dalej niz to mi sie wydawalo 2 tyg temu... prosze o rade jakiegos zawodnika co sie troche specjalizuje w "kolkach i krzyzykach" ... ;-) moze cos sie pokryje ze mna...
Potrzeba mi Twojej rady kolego... i mowie to szczerze... bo 0,30 w tym ciagu to chyba nie dotkniemy... (mowie o dziennych)...
Wez zrewiduj krytycznie to co pisales pod katem "upgrade" sytuacji...

Nie zgodzę się z kolegą że fundamenty sa nieistotne a wazniejsze sa wykresy, kółka i krzyzyki. To fundamenty decydują o tym czym jest Spółka. Moze to byc drukarnia papieru tak jak Bioton a moze to byc stabilna spółka, z sensownym managementem, strategią rozwoju i dobrymi wynikami finansowymi. W dłuższej perspektywie zawsze wygrywają fundamenty i nie mam tutaj na mysli całego zycia. AT jest tylko potwierdzeniem fundamentów, wszelkie wskaźniki AT opieraja się na historii i w pewien sposób moga pokazywać przyszłośc.

Ale każdy ma swoje metody, najważniejsze zeby zarabiać binky

torent napisał(a):
Obiecalem sobie ze nie bede dyskutowal z "fundamentami"... ale nie moglem sie powstrzymac... soory to bedzie grozilo kolejnym szlabanem na 30 dni...

Powiedzcie mi koledzy bo logika mnie zawiodla... czytajac wpisy na tym forum...
przy 0,18 - 0,19 groszach kiedy faktycznie pojawil sie sygnal konca trendu DOWN, wg klasycznej szkoly reprezentowanej tutraj powszechnie spolka byla beeeee (przynajmniej nie Dolly ;-)) a teraz gdy faktycznie nic sie nie zmienilo przy 0,25 "jest godna zainteresowania i warto w nia wsiadac" ...
i wlasnie dlatego ta logika do mnie nie trafia ...
i wlasnie za to dostalem szlaban na 30 dni od administratora ...
polecam system zerojedynkowy ... jesli cos jest prawda i cos innego jest prawda 1 i 1 = 1
a jeszcze lepsza jest logika lukasiewicza ... malo znana, ale jest kluczem... kluczem do wszystkiego...

PS
jak by nie bylo szlabanu to przy 0,19 cos by pewnie sie napisalo na forum... ;-)

P ozdrowienia dla admina ktory moze tym razem bedzie bardziej liberalny... ;-)

Jeszcze 2 tygodnie temu wszyscy jechali po Biotku jak po burej s....
Ja akurat 3 marca zachowałem kontrariańsko do wypowiedzi na forum i ładnie wszedłem po 0,19. Warto wchodzić na takim wyprzedaniu.

Obecne wzrosty to na pewno odreagowanie. Kontynuowanie wzrostów będzie jednak zależało od fundamentów

Bardzo mi odpowiada branża w której działa Energoinstal. Spółka niezauważona przez rynek. Marne obroty i brak szumu medialnego powodują mniejsze zainteresowanie tą spółką a ja lubię wyszukiwać takie spółeczki Dancing

Przypomniało mi się jesienne PGE. Na szczęscie nie brałem w tym udziału a duzo ludzi nabrało lewarów i weszło w PGE. PZU to inna branża, Klesyk robi niezłą restrukturyzację tego molocha.
Zobaczymy jaka będzie cena i warunki oferty. Jak detal dostanie sensowne dyskonto to można się nad tym zastanowić.

Krótkie porównanie Almy do spółek z sektora FMCG.

zysk netto P/E

Nazwa 2009P 2010P 2011P 2009P 2010P 2011P
Eurocash 99,7 131,2 148,9 22,4 17,0 15,0
Emperia 72,3 88,6 103,4 17,7 14,4 12,3
Bomi 42,0 49,0 55,2 12,7 10,9 9,6
Alma n,a, 7,8 17,9 n.a. 21,0 9,2
Mediana 17,7 15,7 11,0

źródło: raport analityczny Eko Holding

Z tych danych wynika że potencjał wzrostu wyniku netto jest największy w przypadku Almy.

A jak się mają spółki, w których Alma ma akcje:

Krakchemia od 4 stycznia wzrosła o 35%
Vistula od 4 stycznia wzrosła również o 35%.

Wzrost aktywów portfelowych pozytywnie wpływa na wycenę Almy.

Na Bipromecie cisza przed burzą. KGMH do 19 marca ma ogłosić wezwanie. Jeśli ogłosi to pewnie po cenie w przedziale 7,5 - 8.

Kasia Stefanska napisał(a):
JAG napisał(a):
Potwierdza się to co napisałem wczoraj, wszystkie negatywne informacje są juz w cenie. Bilans został wyczyszczony i spółka może prowadzić dalej działalnośc bez bagażu dotychczasowych toksycznych aktywów. Idą lepsze czasy dla Biotka Dancing

Taki jesteś przekonany, że wszystko wyczyścili? Bo ja nie. Przyznali się do gigantycznych błędów ale to nie znaczy, że do wszystkich. Pamiętaj, ze jak pokazują taką bombę, to może oznaczać, że ukrywają jeszcze większą. To tak z praktyki audytora Whistle

Oczywiście to nie oznacza, że tak jest na pewno Silenced

Jak na razie jest 1:0 dla mnie binky Nie twierdzę że Bioton to jest super spółka, wydrukowali mnóstwo akcji ale kiedyś zawsze musi nastapić odbicie od dna. I to własnie ma miejsce na Biotonie.
Nie wiem jaka będzie przyszłośc na tym walorze może będzie 0,3 lub 0,4 a może dojdzie za rok do 2 złotych albo znowu pokażą się się jakieś bułki i z powrotem będzie 0,15.

Poza umorzeniem akcji spodziewam się dobrych wyników za 2009. Rośnie wycena spółek portfelowych i pozostałych aktywów to rośnie również wycena Jupitera. Wszystkie fundy i drobne butiki inwestycyjne idą w górę - MCI, IDM, WGM, Capital Partners, Rubicon etc.

Ja mam po kursie nieco powyzej 2 zeta wiec nie mam jakiejs duzej straty i bede zadowolony jak wyjde na zero. Taka jest giełda 2 razy do przodu raz do tyłu. Mogłem wyjśc po info o kupnie hydrauliki przez Polną ale myslalem ze idą lepsze czasy dla Ponarku.

Ciakwa spółka z bardzo fajnej branży. Buduje głównie specjalistyczne instalacje dla sektora energetycznego. Technicznie wyglada ciekawie. Ostatnio nastapiło odbicie od silnego poziomu wsparcia na poziomie 6,4 i systematycznie przy rosnacych obrotach idzie do góry. Na razie daję do obserwacji.

Ponizej wykres:

bartekm napisał(a):
enforces napisał(a):
no będzie będzie zapewne na plusie tyle że ja wymiękłem i odpadłem, zamknąłem stratę i skupiłem się na jutrzence w 100%

do maja czy kiedy tam nie chce mi sie czekać.

enforces
zastanawiałem się właśnie jak długo pociągniesz z tym papierem
ale to była słuszna decyzja

Jupiter odskoczył choć przez długi czas był skorelowany z Ponarem
jak dla mnie to jeszcze nie ten poziom do wyjścia z JPR bez straty ale mam nadzieję że już niedługo.

powodzenia na JTZ choć tam też Was nie rozpieszczająThink

Ta spółka uczy cierpliwości jak mało która, ja na razie trzymam i czekam na pierwszy kwartał z plusem chociaz na poziomie operacyjnym. Co do Jupitera to mysle ze własnie jestesmy w trakcie odbicia od dna. Moim zdaniem Jupiter pozytywnie zaskoczy pokazując swoje wyniki za 2009.

Umowa warunkowa z KGHM jest podpisana i to jest fakt. Występują ewidentne synergie w przypadku przejęcia Bipro. Obecnie Bipromet wykonuje zlecenia dla KGHM i innich podmiotów z branży hutniczej np. Arcelor Mittal.

Potwierdza się to co napisałem wczoraj, wszystkie negatywne informacje są juz w cenie. Bilans został wyczyszczony i spółka może prowadzić dalej działalnośc bez bagażu dotychczasowych toksycznych aktywów. Idą lepsze czasy dla Biotka Dancing

Dobry początek dnia. Alma systematycznie kontynuuje trend wzrostowy. Jeśli zamknięcie będzie na poziomie 38 to 40 zeta będzie bardzo szybko.

marsmann napisał(a):
JAG,

a czy Ty przypadkiem nie siedzisz już na spółeczce ?
Pisałeś przecież (cyt.):
Ja juz się siedzę na walorze i czekam na rozwój wypadków.

To była lierówka ?
się=nie ?

Oczywiście ze siedzę na tym walorze binky . Skromnie dodam, że jestem ojcem założycielem wątku tej spółki.

Duzo będzie się działo w najblizszym czasie na Bipro. Njlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby KGHM wszedł na 66% i reszte zostawił w obrocie.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 9 grudnia 2014 13:29:16
Liczba wpisów: 533
[0,14% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,918 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +165,97% +33 194,87 zł 53 194,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło