pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Zbys07

Zbys07

Ostatnie 10 wpisów
Co do analizy technicznej KER to polecam do analizy tygodniowy wykres świecowy. Po zakończeniu obecnego tygodnia dużo on pokaże. Osobiście jestem umiarkowanym optymistom.

@ mily66 : ja nie do końca jak napisałeś to widzę...

B. dobrze to ujął w jednym wyżej wpisie Dahowiec (pełna moja z nim zgoda):

"Dla naszego słabego rynku kapitalizacja 4 mld i wyżej to chyba już sporo.
(....)
Kto wie może Kernel na innej giełdzie w kraju zachodnim miałby inną wycenę...?
Ale u nas jest jak jest i wcale nie ma gwarancji że te 70 zł z wyceny czy mityczne 100 zł pęknie.
Będzie takie cudo z C/Z 3 albo niżej i już."

Jeśli dodamy do tego, że nasza sytuacja na GPW jest zakładnikiem pseudoreformy OFE i generalnie małopozytywnego postrzegania przez zachodni kapitał otoczenia naszej giełdy, to skąd ten duży kapitał ma się pojawić by takiego sporo ważącego Kernela ruszyć??
Wygląda na to, że nawet wyceny na poziomie 150 PLN za akcję Kernela tego nie zmienią...

IMHO tutaj przede wszystkim na dywidendę należy liczyć. Nawet biorąc pod uwagę ryzyka (pogoda, polityczne na Ukr), to bardzo dobra spółka.

Jednak spółka "krwawi" i końca nie widać - vide wczorajszy komunikat... dobrze, że emisja z pp, bo inaczej byłaby tutaj masakra...

@: le rom - Trudno się nie zgodzić... choć jeśli tak jest, to O.P. nie mógł nie zdawać sobie z tego sprawy... Pytanie więc o co idzie gra?
Jeśli popatrzymy na pomysły dotyczące O. to nie sposób nie zauważyć, że chęć konsolidacji tego co się da jest wielka, a PWX powstał/wydzielił się niejako z tego koncernu przecież... Do niedawna uzależniony od dostaw surowca z O. a teraz wszystko się sypie.... "ciekawe czasy" angry3

Hmm, obawiam się że spółka nie zapłaci jeśli nie są spełnione wymogi wcześniej ustalone i przyjęte przez obie strony. Wygląda bowiem na to, że spełnienie tych wymogów jest warunkiem uruchomienia przez bank finansowania (w części w której jest ono kredytowane), a bez tego to finansowanie się nie domyka...
Nie wiemy jaki jest poziom zaawansowania inwestycji i problemy a także obawy O.P. Nie znając szczegółów, nie mając dostępu do dokumentów (w tym umowy) możemy tylko spekulować....
Wydaje się że jeśli PWX, O.P. i bank nie zdołają dojść do porozumienia, sprawa pewnie skończy się w sądzie...
Czas pokaże.

Powód całej tej przepychanki może być bardziej prozaiczny... Obstawiałbym, że dla O.P. kontrakt stał się mocno nierentowny w konsekwencji dużego wzrostu cen materiałów i usług, co pewnie generuje problemy z podwykonawcami... i stanęli przed ścianą...

le rom napisał(a):
angry3 w temacie:( wg moich symulacji:)
GRI prowadzi Future z opóźnieniem o pół roku i kosztem zwiększonym o 32 mln zł w stosunku do założeń umowy.Nowa data oddania 31.XII.2019r. Zatem zabezpieczenie kwoty nakładów 103,8 mln zł w tym zafakturowane 11 mln zł (a nie udowodnione) jest "dupochronem" dla O.P.SA. Sprawa dotyczy uruchomienia 2 i 3 transzy Ing (68 mln zł). Wygląda na to, że
środków własnych (30 mln zł) plus 1 transza Ing (28 mln zł) została przekazana do GRI. Zatem spółka może wygenerować jeszcze własnych środków (37-45 mln zł) plus emisja E (ok. 20 mln zł). A wiec mamy tu pokrycie nakładów z lekkim naddatkiem. Problemem jest dogodzenie z formalnościami zarówno wobec ING, GRI, jak i PWX. Ponadto po emisji Luck up akcji T.D i K.P. to nie takie same zabezpieczenie jak przed emisją. Do zablokowania transzy 2 i 3 ING nie dojdzie, jak i do zejścia Orlenu Projekt z budowy także. Oby tylko termin był dotrzymany. Strony mają każda z osobna coś na siebie nawzajem toteż musza się targować.W świetle komunikatu PWX mówiącego że:

"Spółka uznaje otrzymane od Wykonawcy oświadczenia o wstrzymaniu się z dalszym wykonywaniem robót budowlanych oraz odstąpieniu od Umowy za pozbawione jakichkolwiek podstaw faktycznych i prawnych."
wygląda na to, że ORLEN Projekt S.A. gra va banque...

Niezależnie od scenariusza rozwoju wydarzeń opóźnianie oddania FUTURE jest bardzo niekorzystne dla PWX...
Zdaje się że termin grudzień tego roku pod coraz większym "?????"

Właśnie przeczytałem na stooq.pl:
"Dzień prawa poboru ustalono na 31 lipca 2019 r. Za każdą akcję spółki posiadaną na koniec dnia prawa poboru akcjonariuszowi spółki będzie przysługiwało 1 (jedno) prawo poboru akcji nowej emisji."
I mam zagwozdkę... jak zarząd chce uplasować emisję 20,6 mln akcji z prawem poboru 1:1 skoro obecny kapitał akcyjny dzieli się na 10,3 mln akcji...???

le rom bardzo dziękuję za wyjaśnienie. To dużo, dużo więcej niż oczekiwałem ;) headbang occasion5

Mam prośbę, czy może ktoś w sposób bardziej komunikatywny wyjaśnić o co w poniższym komunikacie Polwaxu chodzi? TIA

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

TIA.

Chciałbym prosić o analizę fundamentalna spółki, trochę się w niej wydarzyło od przedstawienia ostatniej, a i 2019 będzie ciekawy - finalizacja inwestycji, nowe umowy (długoterminowe?) ws. dostaw surowców..

Cóż... odreagowanie się należy, wygląda jednak na to, że z trochę niższych niż obecne poziomów... Cytując klasyka "nie należy łapać spadających noży, niezależnie od tego z jakiego powodu spadają"
A tak BTW byłbym wdzięczny za wyłuszczenie tych powodów...

Analiza fundamentalna dokonana była ponad półtora roku temu, byłbym wdzięczny za aktualizację oceny spółki w oparciu o jej sprawozdania finansowe, a także plany i perspektywy przedstawiane przez jej zarząd.
TIA. Pozdr.
Z

To teraz re-split akcji i bawimy się dalej.... heh

Widoczna jest słabość ACP, DM BOŚ ocenia że w drugiej połowie br. notowania kursu tej spółki mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku... Coś może o przyczynach tego stanu rzeczy...?
Będę wdzięczny za opinie.

wyborcza.biz/biznes/1,100896,1...

W powyżej przytoczonym artykule jest zawarta informacja że:
"Budowa terminalu w Świnoujściu zaczęła się dwa lata temu i zgodnie z kontraktem powinna zostać ukończona do czerwca 2014 r. Ale inwestycja opóźnia się m.in. z powodu bankructwa firmy budowlanej PBG."

zależność albo niezależność od dostawców gazu.... czy to jest przyczyna dla której PBG nie może upaść...?
Smaczku dodaje sprawie termin ukończenia inwestycji.... tuż przed kolejnymi wyborami...

Wygląda na to, że zainteresowanie funduszy zakupem akcji na obecnym poziomie jest duże. Jeśli taka aktywność miałaby się utrzymać przez cały dzień to właściciela może zmienić 40 mln akcji a nawet niewykluczone że więcej. Podobnie wygląda sytuacja na Tauronie. Czyżby akumulacja?

Czy ktoś wie czym spowodowane jest to dzisiejsze szaleństwo na akcjach tej spółki?
Cy było jakieś info, czy też parametry spółki odpowiednie (kapitalizacja, ilość akcji w obrocie, ich cena,,,) ażeby gwałtowny ruch zainicjować?

klipperek napisał(a):
Ma być przyspieszony proces restrukturyzacji. Spółka nie jest taka zła jak to niektórzy piszą (chyba po to tylko, żeby jeszcze zbić cenę- listopad sprzyja zawsze zakupom po niskich cenach, ale miejcie litość nad innymi i nie robcie im wody z mózgu...). Pozdrawiam
Stwierdzenie mowice ze proces restrukturyzacji zkonczony zostanie do konca roku nie brzmi wiarygodnie. Krolik z kapelusza? Chyba jednak degrengolady cig dalszy...

Wygląda na to, że napięcia na linii nowy zarząd -> rada nadzorcza (czyt. główny akcjonariusz) + stary prezes (a nowy vice) coraz bardziej wyraźne. Konflikty wewnętrzne dobrze nie wróżą. Oczyszczeniem atmosfery byłoby odejście Wilczęgi... ale zdaje się ze Krauze za nim stoi. Polityka informacyjna jak za starych dobrych czasów... vide niedawny wywiad Krauze i ostatnio vice w parkiecie. Czy ktoś jeszcze w to wierzy..

IMHO sytuacja Biotonu jest nierostrzygnieta - znajduje się on na rozdrożu. Gwarantem zmian idących w dobrym jest nowy prezes p. Janusz GUY (niektórzy mówią =sukces, niewątpliwie jednak jest to człowiek, który do tej pory nie firmował swoją twarzą czegoś z czym się nie zgadzał i który ma na swoim koncie sporo sukcesów).
Tak więc przedstawienie przez NIEGO strategii rozwoju spólki oznaczać będzie że (1) zdołał skompletować zarząd spółki - zgodnie ze swoimi preferencjami (dotąd chyba jeszcze tego nie uczynił) i (2) jest przyzwolenie Rady Nadzorczej na proponowane przez niego metody i zmiany. Jak sam powiedzial ''Odniesiemy sukces, jak bedzie wola zmian na poziomie Rady Nadzorczej i ich poparcie. Bez tego nie jestesmy w stanie "walczyc z wiatrakami".'' Realizacja tego scenariusza to powolny (bo odbudowa zaufania trwa - a mozliwa bedzie gdy ze spolki plynac beda potwierdzajace realizacje strategii informacje) ale i dlugotrwaly tred wzrostowy na Biotonie.
Ewentualne rezygnacja GUYa bedzie rownoznaczna z tym do czego zdayly graczy gieldowych wladze tej juz spolki przyzwyczaic.... Swiadczylaby by chyba jednak o braku instynktu samozachowawczego glownych jej wlascicieli. Coby bowiem nie powiedziec to perspektywy BIOTON ma.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 21 marca 2009
Ostatnia wizyta: 18 czerwca 2021 08:32:08
Liczba wpisów: 22
[0,01% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,470 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,25% +33 649,63 zł 53 649,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło