pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

rubik

rubik

Ostatnie 10 wpisów

Niewątpliwie istnieje jakaś bariera (ograniczenie) które blokuje wzrost sprzedaży produktów LUG. Nie potrafię zidentyfikować, czy problem jest na poziomie wewnętrznym: produkt, dział sprzedaży, marketingu, cena czy też zewnętrznym: ograniczone zainteresowanie, specyfika przetargowa.

Zgadzam się z @rafsty, że obecnie każda nowa inwestycja/modernizacja obejmuje oświetlenie LED. Nie widać natomiast chęci do masowej wymiany opraw w celu ograniczenia zużycia energii. Drugi nabór w programie SOWA to raptem dofiansowania 50 kk PLN w skali kraju.

Zastanawiam się, czy w 2020 LUG dopracuje swoje rozwiązania smart i zacznie na nich zarabiać. Drożejąca energia, rosnąca świadomość konieczności wzrostu elektroefektywności (ograniczenia emisji CO2) będą powodować wzrost popytu na oprawy LED - tylko czy LUG to wykorzysta?

ES System został kupiony przez Norwegów za 150kk przy wynikach za 2020: 220kk przychodów, zysk netto 6,9kk, EBID 7,5kk

Niech LUG w 2020 zrobi wynik ES-System z 2019 i będzie dobrze ;)


Na rynku obecnie oprócz dojrzałej hossy na gamedevie (od czasu wielkiego sukcesu TWoM) od jakiegoś czasu zainteresowaniem cieszą się spółki związane z ekologią (odnawialne źródła energii i otoczenie) a ostatnio wywóz odpadów (geotrans).

Zastanawiam się, czy w jakiejś nieodległej przyszłości Inwestorzy zaliczą LUG do spółek związanych z działalnością pro-ekologiczną - zatem godną zainwestowania. Produkcja źródeł światła (i oprogramowania) istotnie ograniczających zużycie energii elektrycznej jest niewątpliwie działalnością proekologiczną.

Absolutnie nikt w obliczu "zielonego ładu" nie powinien mieć wątpliwości, że energia elektryczna będzie drożeć (zwłaszcza w Polsce ze względu na strukturę miksu energetycznego), zatem chęć do wymiany źródeł oświetlenia powinna rosnąć.

Jakie jest Wasza opinia w tym zakresie?


Czy idzie ku lepszemu? Analiza techniczna przy tak niskich obrotach nie ma większego sensu gdyż wykres może "rysować" nawet jedna osoba :) Oczywiście dobrze by było gdyby kurs się wybił powyżej ostatniego lokalnego szczytu (4,24).

Bieżąca kapitalizacja LUG do ok. 30kk. Spółka oferuje produkty dające znaczącą ograniczenie zużycia energii elektrycznej - więc obszar jak najbardziej "na czasie". Cały czas zastanawiam się dlaczego LUG rozwija się zdecydowanie wolniej niż moje oczekiwanie przy podejmowaniu decyzji o inwestycji w tą spółkę trzy lata temu. Wydawać by się mogło, że powinno pojawić się "ssanie" rynku na oprawy infrastrukturalne:
www.lug.com.pl/pl/produkty/osw...
a jednak nie widać "pędu" miast do wymiany oświetlenia sodowego na LEDowe. Zapewne występuje zasada "świeci to świeci" jak się przepali to pomyślimy - póki co są ważniejsze wydatki ;)

Za dwa/trzy tygodnie LUG zaprezentuje wstępne wyniki za Q4 i wtedy się dowiemy czy "idzie ku lepszemu"

LUG podał wyniki za Q3 - co zaskakujące są dużo lepsze niż publikowany 6 listopada szacunek
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
40,59 mln zł przychodów ze sprzedaży, spadek o 0,4 proc. w stosunku do II kwartale 2019 r. Łącznie przychody za dziewięć miesięcy 2019 r. przekroczyły 123,4 mln zł;
23,19 mln zł przychodów z eksportu w III kw. wzrost o 27,6 proc. r/r;
16,29 mln zł zysku brutto na sprzedaży w III kwartale 2019 r., wzrost o 6,5 proc. w stosunku do II kwartału 2019;
11,97 mln zł wynik EBITDA za ostatnie cztery kwartały i 2,52 mln zł wyniku EBITDA w III kwartale 2019 r.;
1,16 mln zł zysk netto w III kwartale 2019 r

strefainwestorow.pl/wiadomosci...

W poniedziałek czat z Prezesem Wtorkowskim - 18 Listopad, 2019 - 12:00

Kapitalizacja LUG pozostaje na poziomie niespełna 30kk - potrzeba stabilnych zysków aby myśleć o wzroście kursu a teraz ciągle nie wiadomo czego się spodziewać w kolejnych kwartałach.


W ciągu najbliższych kilku dni LUG ogłosi wstępne wyniki za Q3 - przekonamy się czy majowa reorganizacja działu handlowego (po fatalnym Q2) przyniosła pozytywne efekty.

Obecnie trwa hossa na OZE - LUG to co prawda to nie OZE i raczej nie ogłosi chęci produkcji paneli PV ;) ale jednak jest mocno związany z poprawą efektywności energetycznej oświetlenia wiec może, za jakiś czas, przyjdzie zainteresowanie inwestorów także LUGiem.


ES-system także dobrze sobie poradził:
Cytat:
Zarząd spółki ES-SYSTEM S.A. przekazuje do wiadomości publicznej wstępne skonsolidowane dane finansowe za I półrocze 2019 roku:
- przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 105,1 mln zł, tj. 15% wzrostu r/r,
- zysk operacyjny EBIT w wysokości ok. 5,6 mln zł, tj. 41,8% wzrostu r/r,
- zysk operacyjny skorygowany o amortyzację EBITDA w wysokości ok. 11,0 mln zł, tj. 25,8% wzrostu r/r,
- zysk netto w wysokości ok. 5,1 mln zł, tj. 31,9% wzrostu r/r.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Słabe wyniki LUGu to wewnętrzny problem spółki i nie ma co szukać usprawiedliwień w osłabieniu koniunktury. Na początku listopada przekonamy się czy nowy dyrektor handlowy potrafił uzdrowić prace tego kluczowego działu.


Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany - zapis czata z Prezesem po wynikach za Q2

strefainwestorow.pl/czaty-inwe...

W mojej opinii ważniejsze od słów jest zachowanie kursu - na razie nie jest pewne czy wybroni się wsparcie na historycznych minimach więc trudno być optymistą.


a miało być tak pięknie...

Obserwując zachowanie kursu w ostatnim roku - "rynek" przewidział obecne pogorszenie wyników. Trzeba obserwować kurs - jeśli będzie miało iść ku lepszemu - będzie to widać po przełamaniu trendu spadkowego na zwiększonych obrotach. Póki co konsolidacja powyżej 4,50 będzie najmniejszym wyrokiem za fatalne wyniki finansowe.

Można zrozumieć spowolnienie, ale spadek marży o 11 p.p.? Czy to była reakcja Prezesa?
Cytat:
Jednocześnie z dniem 29.05.2019 r. Beata Tustanowska przestaje pełnić funkcję Dyrektora Dywizji Exportu, by kontynuować dalszy rozwój zawodowy poza Grupą LUG.

www.lug.com.pl/firma/aktualnos...

Zadowolony ten co sprzedał wcześniej - wypada pogratulować trafnej oceny sytuacji.


Opera kilka dni po przekroczeniu 10% głosów informuje, że zeszła poniżej 10%

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

O co im chodzi? Ktoś się pomylił kupując i przekraczając 10% i teraz naprawili pomyłkę?


Opera dokupiła akcje LUG S.A.

Cytat:

NOVO Fundusz Inwestycyjny Otwarty zarządzany przez OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A . (dalej Towarzystwo ) posiada łącznie 720 505 akcji spółki LUG S.A. co stanowi 10,01% głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Przed zmianą NOVO Fundusz Inwestycyjny Otwarty posiadał łącznie 719 155 akcji spółki LUG S.A. , co stanowiło 9,99 % głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Jednocześnie Towarzystwo, zawiadamia, że fundusze zarządzane przez Towarzystwo, posiadają łącznie 1 350 415 akcji spółki LUG S.A., co stanowi 18,76 % głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Przed zmianą udziału fundusze inwestycyjne zarządzane przez Towarzystwo posiadały łącznie 1 349 065 akcji LUG S.A., co stanowiło 18,74 % kapitału zakładowego tej spółki.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Dobrze wiedzieć, że Opera ciągle jest zainteresowana LUGiem a obecny kurs nie skłania ich do sprzedaży a zakupów akcji ;)


Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 21 lutego 2015
Ostatnia wizyta: 7 lutego 2020 10:23:31
Liczba wpisów: 335
[0,10% wszystkich postów / 0,18 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,337 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d