pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

rubik

rubik

Ostatnie 10 wpisów

AT jest istotna - jednak to "nie ogon kręci psem" - zatem to perspektywy i wyniki LUG sprawiają, że kurs rośnie (w pierwszej kolejności kupują Ci co znają spółkę i branżę).

Jednak to AT powoduje, że pojawia się zwiększone zainteresowanie nowych inwestorów - wybicia, trendy zostają zauważone a AT wskazuje miejsca zajęcia pozycji i realizacji zysku.

Czekam na wyniki Q4 by określić wartość LUG w odniesieniu do ostatniego roku - po wynikach będzie jasne czy scenariusz ataku na historyczny szczyt notowań jest możliwy do zrealizowania w ciągu najbliższych tygodni.

PS. Adagio może wrzucić aktualizację AT?

Maroko zainteresowane inwestycję LUG'a w prowincjach południowych.

Cytat:
Z dużym zainteresowaniem zapoznaliśmy się z informacjami na temat potencjału inwestycyjnego Królestwa Maroka, które przedstawił nam Pan Ambasador, ze szczególnym uwzględnieniem planu rozwoju Prowincji Południowych. Dalsza ekspansja zagraniczna jest dla naszej firmy jednym z priorytetów strategicznych, a z uwagi na dużą ilość projektów, w których potencjalnie mogłyby znaleźć zastosowanie nasze produkty, region ten jest zdecydowanie interesującym kierunkiem, który przeanalizujemy pod kątem możliwości lokalizacji inwestycji w przyszłości. Jestem przekonany, że z naszym doświadczeniem, know-how i możliwościami technologicznymi, LUG, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oświetleniowym LED, może odnieść znaczący sukces na rynku marokańskim oraz przyczynić się do dalszego zrównoważonego rozwoju i poprawy poziomu bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców w regionie. Zamierzamy z pełnym zaangażowaniem kontynuować rozmowy ze stroną marokańską i z optymizmem patrzymy na perspektywy naszego rozwoju na tym rynku - podkreśla Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG.

www.lug.com.pl/relacje-inwesto...

W LUGu wiele się dzieje (rozbudowa fabryki, uzyskanie świadectwo pochodzenia w Argentynie, wygrana przetargi) więc ew. inwestycja w Maroko to raczej kwestia roku/dwóch. Najlepsza opcja to jak w Argentynie - umowa na duży kontrakt i budowa wspólnej fabryki.

Kurs LUG rośnie, rosną też obroty - sporą szansę realizacji ma AT przedstawiana przez Adagio. Redukcje emisji CO2 poprzez wymianę oświetlenia będzie masowo realizowana w UE i nie tylko :)

PS. Trochę mi głupio, że głównie w "samotności" piszę na tym wątku. Chętnie poznam opinie innych o spółce.


za 150 mln PLN można wybudować w rok fabrykę produkująca 800 mln par rękawic.

Jakie moce wytwórcze mógłby wybudować TG za cały swój zysk z 2020? Nie ma się co dziwić, że zachowują się racjonalnie (70% na dywidendę) dostosowując swoje decyzje inwestycyjne do przewidywanej sytuacji rynkowej w 2022 i latach kolejnych.

Cytat:
Z raportu TOP GLOVE o rynku rękawic jednorazowychZ raportu TOP GLOVE o rynku rękawic jednorazowych:
Z poziomu 90 mld sztuk rocznie do 108 mld na koniec 2021 r. (+20%) i 129 mld sztuk w 2022 r. (+19% r/r).
Łącznie w ciągu 2 lat moce produkcyjne mają wzrosnąć o 43%.

pl.investing.com/analysis/z-ra...


Skoro Mercator ma marżę zysku netto powyżej 50% to zapewne każdy inny producent rękawic medycznych (większy i mniejszy) ma podobny wynik. Wszyscy się znają na tym co robią i inwestują w najbardziej nowoczesne linie produkcyjne.

Jakie będą marże przy strukturalnej nadwyżce produkcyjnej? Wyceny DFC przeprowadza się najczęściej w oparciu o projekcje na 10 lat.


To naprawdę zadziwiające, że niektórzy kwestionują podstawowe prawo ekonomii - przy obecnych marżach każdy kto tylko ma w tym zakresie kompetencje zwiększa moce produkcyjne - ile kwartałów będzie jeszcze "grała muzyka"?


Za około 2 tygodnie LUG opublikuje wstępne wyniki za Q4. Po trzech kwartałach 2020 wypracowany zysk netto wynosił 6,6kk PLN. Po roku 2019 można mieć obawy jaki będzie ostatni kwartał 2020.
Jednak zważywszy na podjętą na początku roku decyzje o rozbudowie zakładu za kwotę ponad 7kk PLN netto można dedukować, że Q4 był całkiem udany.

Wycenę spółki kształtuje oczekiwanie co do zysków w przyszłości - dla stabilnych spółek z zakładaną powolną progresją wyników w kolejnych kwartałach C/Z powinna wynosić ok. 12.

Na niekorzyść LUG wpływa historia, gdzie po budowie fabryki w Argentynie były podobne oczekiwania. Zobaczymy, jak będzie tym razem - rozbudowa zakładu znów pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, zwłaszcza, że będzie miał miejsce proces masowej wymiany opraw sodowych.

Pierwszy wygrany przetarg w Niemczech (w bazie TED):
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:13526-2021:TEXT:EN:HTML&src=0
430k euro netto

Jest też projekt opracowania nowych lamp UV-C do walki z koronawirusem:
zielonagora.naszemiasto.pl/szp...


Przy marży zysku netto na poziomie ponad 50% każdy kto może inwestuje w zwiększenie mocy produkcyjnych - co się stanie z cenami (marżami) gdy produkcja z tych inwestycji wejdzie na rynek przy jednoczesnym spadku popytu (wygaśnięcie pandemii) - to jest perspektywa dwóch kwartałów - czy to aż takie trudne do przewidzenia?Trwa ofensywa informacyjna LUG - tym razem wywiad dla PAP
www.infostrefa.com/infostrefa/...

Cytat:
(...) biorąc pod uwagę realizowane i planowane kontrakty potrzebne jest zwiększenie części magazynowej i produkcyjnej, którą dysponuje grupa, a planowana rozbudowa Centrum Badawczo – Rozwojowego w Nowym Kisielinie, o której spółka poinformowała w poniedziałek, ma zwiększyć możliwości produkcyjne LUG o ok. 30 proc.
„Przestrzeń biurowo-socjalną chcemy rozbudować dla zespołu R&D, natomiast powierzchnie, które stanowią część magazynową chcemy przekształcić na część produkcyjną, a magazynowe przenieść do nowego magazynu wysokiego składowania, by mieć możliwość zwiększenia poziomu zapasów”


Decyzja o zwiększeniu mocy produkcyjnych o 30% to sygnał, że LUG zamierza mocno powalczyć o rynek wymiany opraw w miastach i drogowych węzłach komunikacyjnych.

Cytat:
„Oświetlenie infrastrukturalne doskonale wpisuje się w trend ograniczania emisji CO2. Dziś w zasadzie nie trzeba nikogo przekonywać, że warto stosować technologię LED. Problemem zwykle są środki finansowe, które początkowo trzeba wyłożyć, ale te inwestycje się zwracają”

„W Polsce powstają nowe autostrady i drogi szybkiego ruchu, a ponadto jest szereg odcinków dróg, które powstały z zastosowaniem oświetlenia konwencjonalnego tj. z wykorzystaniem lamp sodowych - na pewno w kolejnych latach będzie konieczna jego wymiana. Podobna sytuacja ma miejsce w Europie Zachodniej


Teraz rodzi się zasadnicze pytanie - czy pojawią się inwestorzy, którzy uznają, że obecna kapitalizacja na poziomie 50kk PLN jest na tyle niska, że warto kupić akcje LUG?

Spółki zajmujące się ograniczeniem emisji CO2 poprzez instalacje PV zostały mocno "dowartościowane" - być może akcjonariusze LUG doczekają czasu gdy producent opraw LED zostanie zauważony.


Na stronie LUG'u pojawiło się interesujące podsumowanie 2020:
www.lug.com.pl/relacje-inwesto...
jest optymistycznie więc raczej w Q4 "wtopy" nie było.

Zastanawiam się, czy przy wysokich wydatkach inwestycyjnych LUG zdecyduje się na wypłatę dywidendy. Uważam jednak, że wzorem lat wcześniejszych (pomijając 2019) wypłata dywidendy na poziomie 15-20 gr na akcję jest wskazana (postrzeganie jako spółka dywidendowa).

Kolejny element to zapisanie w strategii przejście na rynek główny - spółka jest już na tyle dojrzała, że zmiana parkietu to naturalna kolej rzeczy.

Akcjonariusze LUG są przyzwyczajeni do braku płynności - jednak jest to poważny problem z punktu widzenia tych co rozważają inwestycję w spółkę.


LUG inwestuje:
Cytat:
LUG Light Factory sp. z o.o. ( Zamawiający ) zawarła z M&J sp. z o.o. z siedzibą w Żarach ( Wykonawca ) umowę na opracowanie projektu i wykonawstwo, której przedmiotem jest rozbudowa hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem biurowo socjalnym w Centrum Badawczo Rozwojowym w Nowym Kisielinie k. Zielonej Góry.
W wyniku niniejszej rozbudowy powierzchnia magazynowa zostanie zwiększona o ok. 3000 m2, natomiast przestrzeń biurowo socjalna powiększy się o ok. 500 m2.
Wartość realizowanej inwestycji wynosi 7.100.000,00 zł netto. Umowa będzie realizowana przez Wykonawcę do 31 sierpnia 2021 roku.
https://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/lug,zawarcie-umowy-na-rozbudowe-hali-produkcyjno--2021-01-11,espi,20210111_085238_0000209369

Możemy się zatem domyślać, że Zarząd podejmując taką decyzję oczekuje istotnego wzrostu zamówień w ciągu najbliższego czasu.

Na początku lutego LUG poda wstępne wyniki za Q4 - w przypadku zyskownego kwartału zdecydowanie poprawią się wskaźniki za 12 miesięcy (Q4 2019 był fatalny).


Na ten moment marketcap Airway to 100k PLN - zatem rynek (inwestorzy) uznają sprzedaż technologii jako bardzo odległą w czasie lub oczekują zdecydowanie niższej ceny.

Jeśli (kiedy) dojdzie do podpisania umowy nastąpi niemal natychmiastowe dostosowanie kursu do wartości umowy.


Jak oszacować wartość technologii opracowanych przez Airway (Biovo)?

https://www.biovo-tech.com/

Wiele wskazuje na to, że w 2021 dojdzie do sprzedaży/komercjalizacji jednej lub kilku opracowanych rozwiązań (zgody FDA, zakończenie procesu opracowania produktów Cuffix, Oral Care).

Dawno nie było wieści z Argentyny - wygląda na to, że i na tym obszarze można oczekiwać wzrostów:

Cytat:
Teraz LUG Argentina, spółka joint venture polskiej firmy LUG z firmą argentyńską, w lutym rozpocznie wysyłkę lamp LED do kontrolowanego przez Polaków LUG Brasil. Z kolei LUG Brasil dystrybuuje oprawy LED i pracuje nad oświetleniem kilku ważnych gmin największego partnera Mercosuru.

Dzięki Mercosurowi mamy możliwość nie płacenia taryf poza strefą, które płacą Europejczycy, co daje nam wiele przewag komparatywnych” - powiedział Economis Rogelio Bertone, szef LUG Argentina.

„Firma zatwierdziła w tym miesiącu testy produktów oświetlenia publicznego URBINO i TRAFFIK w laboratoriach brazylijskiej sieci testowej w celu uzyskania certyfikatu INMETRO w Brazylii, uzyskując ocenę efektywności energetycznej A ++, która umożliwia jej eksport tych artefaktów do sąsiedniego kraju. To bardzo ważne osiągnięcie, biorąc pod uwagę dużą wykonalność brazylijskich przepisów, dotyczące wjazdu do tego kraju tego typu artefaktów ”

Posiadając oba certyfikaty, LUG Argentina jest w stanie sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem LUG do Brazil na korzystniejszych warunkach niż te produkowane w Europie, biorąc pod uwagę prerogatywy taryfowe, które ma w Mercosur, w porównaniu z produktami spoza strefy. Było to możliwe dzięki przekroczeniu wymogu Świadectwa Pochodzenia wymagającego włączenia 60% komponentów pochodzenia krajowego, które firma osiągnęła w tych dwóch latach ”- powiedział Bertone.

economis.com.ar/lug-a-punto-de... (tłumaczenie google)

Zdobywanie rynku to bardzo czasochłonny proces - życzę wszystkim Akcjonariuszom LUG S.A. aby rok 2021 znaczącego wzrostu kursu!


Procedura odwoławcza zakończona, LUG może podpisać umowę.

Cytat:
Całkowita wartość oferty wynosi 32,08 mln zł brutto. Zamawiającemu (Miasto Stołeczne Warszawa) przysługuje także tzw. „prawo opcji” co oznacza, że bez dodatkowego przetargu będzie mógł zwiększyć ilość opraw LED na wartość odpowiadającą dodatkowym 5 mln zł brutto.

W przyszłości na niższe koszty eksploatacji wpłynie także zastosowanie systemu zarządzania oświetleniem, dzięki któremu informacja o awarii konkretnej oprawy będzie trafiała bezpośrednio do Zarządu Dróg Miejskich bez konieczności wysyłania na miejsce serwisantów. To kwestia przyszłych decyzji, ale oprawy LUG już teraz wyposażone będą w gniazda Zhaga, które umożliwią integrację z systemem.
https://www.lug.com.pl/relacje-inwestorskie/aktualnosci,11202/lug-rozswietli-warszawe

Mamy dwie nowe informacje:
1. opcję zwiększenia zamówienia o 5kk brutto
2. system jest gotowy pod rozszerzenie funkcjonalności o zarządzanie oświetleniem i smart city (np. badanie natężenia ruchu) a zatem może się pojawić dodatkowy przychód z tego tytułu (funkcjonalność nie wchodziła w ramy przetargu).

Prezes Wtorkowski dla GW:
Cytat:
Bardzo ważny, biznesowo i prestiżowo. Mówimy o stolicy. I największym tego typu kontrakcie w kraju i trzecim w Europie, po Manchesterze i Wiedniu. Swoje produkty oświetleniowe wysyłamy do 70 krajów świata, ale inwestycja w Warszawie pozytywnie wpływa na nasze referencje. Istotne jest, że nasze przedsięwzięcie od projektu oprawy oświetleniowej po produkcję i oprogramowanie jest przygotowane dla Warszawy. Nikt takiego oświetlenia przed Warszawą nie będzie miał. Oprawy będą charakterystyczne, pasujące do otoczenia architektonicznego i ulicznego stolicy. Przygotowaliśmy dwa warianty oprawy w dwóch wielkościach. Porównałbym to jedynie do naszego projektu w Nowym Kairze (New Cairo City).
https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,26635198,zielonogorska-firma-oswietli-warszawe-najwiekszy-polski-kontrakt.html

LUG dalej pozostaje zapomniany. Uważam jednak, że fundusze odbudowy i "zielony ład" w 2021 roku zwrócą uwagę inwestorów na firmy mogące na tym zarobić.

Cytat:
Polskie miasta chętnie wymieniają oświetlenie?
Powiedziałbym, że mają dużo chęci. Problemem jest podjęcie decyzji, że warto postawić na zielone technologie, które zwracają się po kilku latach. Aby zyskać w przyszłości, trzeba wydać pieniądze teraz. Podpowiadamy miastom, że niekoniecznie trzeba sięgać głęboko do własnego budżetu. Są fundusze inwestycyjne, banki kredytujące zielony ład. Najważniejsza jest decyzja, chęć zmian i odpowiedni partner dla miasta, który profesjonalnie zrealizuje taką inwestycję.

Ile się oszczędza na nowoczesnym oświetleniu ulic?
Niemało. Przy dzisiejszych cenach obliczyliśmy, że stolica zapłaci za energię rocznie o 16 mln zł mniej. Czyli inwestycja zwróci się w dwa lata, a potem zacznie przynosić konkretne korzyści finansowe. Przy czym mówimy tylko o oszczędnościach wynikających z mniejszego zużycia prądu, nie wliczając dużo niższych kosztów montażu i serwisowania. Generalnie nowoczesne oświetlenie LED pozwala zaoszczędzić co najmniej 50 proc. energii, a w niektórych przypadkach wartości te dochodzą do 80 proc.


Ilość przetargów będzie rosła - można być o to spokojnym :)


@krewa możesz wykonać AT w ujęciu krótkoterminowym dla zaznaczonego prostokąta?


Oczywiście, że wiedzą - najwięcej zarobi ten kto najszybciej zwiększy moce produkcyjne. "Maruderzy" będą uruchamiać swoje fabryki już w warunkach nadpodaży.

Podstawowe pytanie: jak długo trwa przygotowanie linii produkcyjnych i na jakim etapie w tym zakresie jest konkurencja.

Oczywiście można zakładać, że podstawowe prawa ekonomii nie zadziałają w tym wypadku ;)


To zależy jakie przewagi kosztowe opracuje Mercator i kto będzie z nim walczył w segmencie rękawic specjalistycznych. Jedno jest pewne przy takich zyskach i marżach będzie "wyścig" w zwiększaniu mocy produkcyjnych. Po pandemii nadwyżki mocy produkcyjnych będą gigantyczne.


Z podstaw ekonomii wiadomo, że gdy następuje skok popytu cena rośnie - równocześnie dokonywane są inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych (kto może chce zarobić więcej). Po zwiększeniu mocy (na co potrzeba czasu) cena zacznie spadać. Po wygaśnięciu epidemii pojawi się strukturalna (stała) nadwyżka mocy produkcyjnych i "nadzwyczajne" zyski staną się wspomnieniem - to oczywista oczywistość


Przetarg wygrany Dancing Dancing Dancing

Cytat:
Firmę Lug Light Factory z Zielonej Góry wybraliśmy w przetargu na wymianę 38,5 tys. opraw na głównych warszawskich ulicach. Nowe ledowe lampy zostaną stopniowo zamontowane do końca 2022 r.
https://zdm.waw.pl/aktualnosci/nowe-oprawy-dla-warszawy-zdecydowalismy-kto-wymieni-oswietlenie/
zdm.waw.pl/zamowienia_publiczn...

Bardzo dobra wiadomość - kolejne miasta będą "szły" śladem Warszawy i ogłaszały swoje przetargi - to kwestia czasu. "Zielony ład" wymaga poprawy efektywności energetycznej!


Trochę czasu musi jeszcze upłynąć zanim inwestorzy uwierzą w systematyczny wzrost wyników Biotonu
Cytat:
Jako prezes Biotonu w perspektywie krótkoterminowej skoncentruję się na zarządzaniu kosztami oraz dostarczaniu bez zakłóceń naszych produktów dla pacjentów – co podczas pandemii wymaga dodatkowych starań. Zadbam też, aby wprowadzanie nowych produktów odbywało się zgodnie z założonym planem – deklaruje Launders. Dodaje, że z kolei w dłuższej perspektywie priorytetami są m.in. trwały wzrost, rozwój portfela produktowo oraz ekspansja geograficzna.
https://www.parkiet.com/Medycyna-i-zdrowie/311099993-Nowy-szef-Biotonu-rozwoj-oferty-i-ekspansja.html

Potencjalna premia w stosunku do ryzyka inwestycyjnego wydaje się być sensowna.


jaka ma być cena testu opracowanego przez innogene?

Cytat:
„Nasze szybkie, wysokojakościowe testy dwugenowe, znacznie tańsze niż obecnie stosowane na rynku, mogą usprawnić wykrywanie pacjentów asymptomatycznych oraz potwierdzić objawy kliniczne wskazujące na chorobę COVID-19, jednocześnie zwiększając przepustowość laboratoriów i znacząco obniżając koszty diagnostyki ponoszone przez państwo” - mówi Miron Tokarski, CEO i współzałożyciel Genomtec. Cena testu ma nie przekraczać 30 zł netto.

www.infostrefa.com/infostrefa/...

W całym obszarze covid (szczepionka, środki do dezynfekcji, rękawiczki, środki ochrony osobistej itd) tak i w obszarze produkcji testów konkurencja będzie istotnie rosła.

Zatem jakie przewagi konkurencyjne ma innogene?


W 2020 LUG wypracował 6,4kk zysku netto - bieżący CAP to ok. 48KK. Zasadnicze pytanie - jaki będzie Q4. Jeśli uda się wypracować zysk na poziomie 2kk to spółka stanie się bardzo atrakcyjną zwłaszcza, że w 2021 możemy oczekiwać istotnego ożywienia gospodarczego. Jednak wynik Q4 jest trudny do przewidzenia nawet jeśli Prezes jest ostrożnym optymistą ;)

Zachowanie kursu (AT) odzwierciedla te przepuszczenia - zainteresowanie (obrót) wzrośnie dopiero przy wybiciu. "Dookoła" jest wiele dużo "ciekawszych" spółek i po co mrozić kapitał w LUGu na tygodnie/miesiące? Obserwować jednak nie zaszkodzi ;)

Impulsem do wybicia może być ew. wygrana w przetargu dla Warszawy (nie wiadomo kiedy) lub wstępne wyniki za Q4 (początek lutego).

LUG już opublikował wyniki za Q3:

Cytat:
W III kw. 2020 roku Grupa LUG zwiększyła przychody i poprawiła rentowność wskaźników

Producent profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych Grupa Kapitałowa LUG S.A. opublikowała skonsolidowane wyniki za III kwartał 2020 roku. Przychody Grupy w III kw. 2020 r. wyniosły 42,20 mln zł i były o 4,0 procent wyższe niż przed rokiem i o 6,5 procent niższe niż w II kwartale. Pomimo niekorzystnych warunków gospodarczych spowodowanych trwającą od ponad pół roku pandemią COVID-19 spółka wypracowała 1,81 mln zł zysku netto, poprawiając wynik o 56 procent r/r. Porównując dane do 2019 roku firma poprawiła rentowności na niemal każdym poziomie wyników.

lighting.pl/news/W-III-kw_-202...
www.lug.com.pl/relacje-inwesto...

Reklama telewizyjna rozwiązań UV-C zrobi swoje - pytanie czy na oprawach LED nie nastąpi większy spadek sprzedaży związany z lockdownami.

Z punktu widzenia posiadacza akcji LUG bardziej minie interesują pakiety stymulacyjne post-covid i jak mocny będzie impuls do wymiany oświetlenia przez miasta i gminy.

Cytat:
"Podpisaliśmy umowę z Yifanem, który ma swój szczep analogowy, ale nie ma możliwości wyskalowania. Yifan ma z nami umowę na doprowadzenie produktu do fazy produkcyjnej. Koszty developmentu, wyskalowania i zarejestrowania bierze także na siebie" - wyjaśnił prezes.

www.money.pl/gielda/bioton-pie...

Yifan mając kontrolę nad Biotonem może ustalić marżę Biotonu na produkcji analogu insuliny - na pewno w pierwszej kolejności będzie chciał odzyskać poniesione przez siebie koszty.

Poniżej link do zapisu bardzo insertującego czata z prezesem Wtorkowskim po wynikach za Q3
strefainwestorow.pl/artykuly/c...

Rynek słusznie ocenił, że LUG nie jest spółką coronawirusową. Produkty UV-C wspierają wynik w momencie zahamowania zamówień z obszaru opraw LED.

Teraz pojawia się pytanie - czy LUG stanie się beneficjentem pakietów stymulacyjnych gospodarek w czasie post-covid. Wiele wskazuje na to, że wraz z końcem Q1 powszechna stanie się szczepionka a gospodarki zaczną funkcjonować normalnie.

Cytat:
Odnotowujemy rosnące zainteresowanie systemami do zarządzania oświetleniem. W wielu wymaganiach przetargowych JST pojawia się ten warunek w różnych konfiguracjach. Nasze kompetencje skumulowane w zespole BIOT są odpowiedzią na te wymagania i z pewnością stanowią naszą przewagę konkurencyjną. Należy podkreślić, że tendencja o której mówimy jest odnotowywana zarówno w Polsce jak i na wszystkich rynkach świata. W związku z tym produkt ten jesteśmy w stanie skalować podobnie jak nasze portfolio nowoczesnych opraw LED na wiele rynków. Chcę zwrócić uwagę Państwa że nasze portfolio opraw drogowych znacząco się powiększyło w tym roku i obejmuje w tej chwili szerokie spectrum oświetlenia drogowego, skierowanego zarówno do oświetlenia ścieżek rowerowych, dróg miejskich jak i autostrad, które charakteryzują się dużym stopniem skomplikowania


Pozostaje zatem czekać na informacje o wygranych przetargach ;)

Problemem pozostaje płynność akcji - zainteresowanie inwestorów LUGiem pozostaje na znikomym poziomie.

Cytat:
Do 2013 roku spółka wyemitowała prawie 8,5 mld akcji i pobiła niechlubny rekord największej ich liczby w historii polskiej giełdy. Serie były dwuliterowe, bo nie wystarczyło dla nich liter w alfabecie. Kurs akcji od maksimum z 2006 roku do swoich historycznych minimów 7 lat później stracił na wartości 99,9%. W 2013 roku spółka odnotowała 340 mln zł przychodu, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2005, ale miała mimo to 6,5 mln zł straty. Bioton trafił jako groszówka na listę alertów GPW, a spółce groziło wykluczenie z obrotu.

strefainwestorow.pl/artykuly/2...

Miało być pięknie ale "nie wyszło" i to kilka razy - jakie są zatem teraz szanse, że w 2023 Bioton wprowadzi analogi insuliny? Dobrze, że obecnie (2020) spółka prowadzi rentowną działalność.Interesujące jest, że rynek wycenia OAT już na ponad 800kk PLN po umowie z Galapagos (TKO 60 zł).

Natomiast Bioton, który ma umowę z Yifan na wprowadzenie analogów insuliny:
Cytat:
"Cała zaleta tej umowy jest taka, że koszty rozwoju, skalowania, jak i zarejestrowania analogu insuliny bierze na siebie Yifan, czyli my nie musimy inwestować w ten projekt, by się wydarzył. Według naszych szacunków rejestracja dwóch analogów, krótko- i długodziałającego tylko w Europejskiej Agencji Leków to koszt około 100 mln euro licząc badania kliniczne, dokumentację itd. Te sumy są poza zasięgiem Biotonu w obecnym kształcie" - dodał.

strefainwestorow.pl/wiadomosci...
ma kapitalizację 375kk ;)

Wydaje się, że podstawowy problem Biotonu to mające miejsce w przeszłości "nadszarpnięcie" zaufania inwestorów Think


LUG podał wstępne wyniki:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Wyniki są dobre jak na trudny czas pandemii:
Przychody ze sprzedaży 42,2 mln zł
EBITDA w wysokości 6,0 mln zł
wyniku netto 1,8 mln zł

Cytat:
Bazując na obecnym poziomie zamówień oceniamy, że IV kwartał bieżącego roku pozwoli nam zrealizować pozytywny wynik, który w dużym stopniu może być uzależniony od sytuacji gospodarek światowych w dobie pandemii i wpływu potencjalnych lockdownów na branżę budowlaną w skali globalnej.


W Q4 wynik na pewno będzie wspierał sklep internetowy z lampami UV-C.


Zatem znika ryzyko z kwestionowaniem transakcji SciGen - Bioton ma uporządkowaną grupę.

Za bardzo prawdopodobne uważam ogłoszenie przez Yifan wezwania i wycofanie Biotonu z rynku. Yifan finansuje wdrożenie analogów insuliny i trudno znaleźć powód aby chciał dzielić się wzrostem wartości spółki z drobnymi inwestorami. Podstawowe pytanie to ile będzie skłonny zaoferować za akcję i kiedy ogłosi ew. wezwanie.

Syntetyczną informację o Biotonie można pozyskać z raportów Noble Securities:
noblesecurities.pl/dom-maklers...


Podstawą inwestowania w biotech powinna być wiedza. Kiedy zna się wszystkie dostępne informacje o spółce można dokonać oceny perspektyw wzrostu, co jest kluczowe dla sukcesu inwestycji.

Kurs jest wypadkową emocji i postrzegania spółki - rozsądnie jest jednak dostrzegać nieefektywność rynku i zajmować pozycję zanim nastąpi urealnienie wyceny ;)
Jeśli główny akcjonariusz będzie chciał "ściągnąć" Bioton z rynku nie mam nic przeciwko pod warunkiem, że cena w wezwaniu będzie godziwa (odpowiednio wysoka). Trzeba by jednak zgłębić obowiązujące regulacje mające zabezpieczyć przed przejęciami za niską cenę w czasie covid (zwłaszcza przez podmioty z Chin) - czy takie przejęcie jest obecnie możliwe.

Ważne, że spółka w końcu potrafi zarabiać na działalności a analogi insuliny dają bardzo dobre perspektywy na przyszłość.
Pojawiły się wyniki za Q3 - jest 43,5kk przychodów ze sprzedaży i zysk netto 2,4kk

Bioton uporządkował grupę i zarabia na działalności podstawowej. Dodatkowo ma zapewnione finansowanie na wprowadzenie analogów insuliny. Proces wdrożenie ma potrwać jeszcze ok. 3 lata.
Cytat:
W dniu 16 lipca 2019 r. Zarząd zawarł z Yifan Pharmaceutical Co., Limited („Yifan”) umowę, której przedmiotem jest wzajemna współpraca stron w zakresie substancji aktywnych analogów insulin oraz ostatecznego produktu leczniczego (w formie gotowej) od ich produkcji do komercjalizacji („Umowa”). Umowa zapewnia finansowanie całego projektu, gdyż wszystkie koszty związane z zakupem i instalacją sprzętu potrzebnego do realizacji każdego etapu Umowy, zakupem surowców i substancji pomocniczych niezbędnych do wytworzenia produktów w zakresie ujętym odpowiednimi zleceniami zostaną pokryte przez Yifan.


Wycena Bioton 350KK, porównywalna pod względem wyników Celon Pharma 1.500kk

Na stanowisko Prezesa powołana została nowa osoba:
Cytat:
BIOTON S.A. („Spółka”) informuje, że w dniu 30 października 2020 r. Rada Nadzorcza Spółki powołała Pana Jeremy Launders na stanowisko Prezesa Zarządu Bioton S.A.
Pan Launders jest liderem z bogatym doświadczeniem w prywatnych i międzynarodowych firmach w branży biotechnologicznej, farmaceutycznej i wyrobów medycznych.
Absolwent Dublińskiego Uniwersytetu Technologicznego w Irlandii, specjalizujący się w naukach biologicznych stosowanych.
Przez ostatnie 25 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak Baxter, Pfizer, Diasorin, a ostatnio jako wiceprezes ds. operacji i łańcucha dostaw w Bimeda.
https://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/bioton,powolanie-prezesa-zarzadu-2020-10-30,espi,20201030_190852_0000203845

Jak na zarabiającą na siebie spółkę biotech wycena Biotonu wydaje się być bardzo atrakcyjna.


Jak pokazuje przebieg pandemii grypy hiszpanki - każda epidemia ma swój kres. Chcąc, nie chcąc ok. 70% społeczeństwa przejdzie zakażenie zanim pojawi się odporność społeczna - nie ma szans by powstrzymać epidemie - można ją jedynie spowolnić.

Obecnie w Polsce mamy 20k potwierdzanych przypadków covid-19 dziennie, można zatem przepuszczać, że faktyczna liczba nowo zarażonych dochodzi do 100k (czytałem o badaniach wskazujących mnożnik x5). Zatem w ciągu miesiąca może dochodzić do 3KK. Można zatem oczekiwać, że pandemia będzie wygasać samoistnie wiosną 2021.

Inwestując na giełdzie staramy się przewidzieć przyszłość. Jakie spółki (branże) mogą być beneficjentami wsparcia gospodarek po epidemii?


Kurs spółki to nie tylko logiczna wycena (na podstawie wyników i perspektyw) ale także emocje, wiarygodność i ogólne zainteresowanie branżą.

Bioton jest "obciążony" swoją przeszłością - więc jest duża ostrożność inwestorów w dyskontowaniu pozytywnych scenariuszy rozwoju.


Produkcja jednorazowych rękawiczek medycznych też nie jest skomplikowane i robi to wielu producentów.

Gdyby Metformina zaczęła być stosowana w leczeniu a być może prewencyjnie przed COVID-19 to zdecydowanie wpłynie to na popyt a także na cenę.

Ale Bioton to także wdrożenie analogu insuliny - proces trwa lata ale "nagroda" może być spora.

Poproś Kol. Antyteresa aby wrzucił do excela wycenę DFC Harpera dla prognozy zysków kwartalnych np.
6,8,6,1,1,1 i tak przez 10 kolejnych lat

Po okresie pandemii wolumeny sprzedaży (i zyski) niewątpliwie spadną. Jak długo potrwa pandemia - tego nikt nie wie. Hiszpanka miała 3 fale (3 lata):
pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia...

jednak to było 100 lat temu i można oczekiwać, że tym razem szczepionki i lekarstwa pomogą zwalczyć COVID-19 szybciej.

LUG przełamuje barierę dystrybucji i otwiera własny sklep internetowy z rozwiązaniami UV-C
luguvc.com/pl/c/Wszystkie/29/1...

Oprawy PURELIGHT LUG już dostępne w sklepie internetowym
Cytat:
Dedykowany rozwiązaniom do dezynfekcji pomieszczeń sklep online ma w swojej ofercie wszystkie produkty z portfolio PURELIGHT LUG. Dzięki nowej platformie dostępnej na stronie internetowej www.luguvc.com produkty PURELIGHT LUG mogą w wygodny sposób zamówić m.in. firmy działające w branży usługowej, medycznej czy opiekuńczej, tym samym podnosząc bezpieczeństwo swojej codziennej działalności. Intuicyjny panel klienta oraz przemyślana ścieżka zakupowa umożliwiają dokonanie wygodnych zakupów. Złożone zamówienia można opłacać, korzystając z natychmiastowych metod płatności. Klienci sklepu znajdą informacje o czasie oczekiwania na realizację zamówienia bezpośrednio przy opisie produktów. Zakupom w formule online sprzyjają również wygodne sposoby filtrowania opraw, w tym w zależności od celu dezynfekcji oraz wielkości pomieszczenia.
https://www.lug.com.pl/firma/aktualnosci,11154/oprawy-purelight-lug-juz-dostepne-w-sklepie-internetowym

Jest produkt, jest kanał sprzedaży teraz potrzebny jest marketing by dotrzeć do świadomości potencjalnych odbiorców - a tych jak wiadomo jest bardzo wielu.

Wietrzenie pomieszczeń to za mało - wirusa trzeba niszczyć dodatkowymi środkami:
www.o2.pl/technologia/wietrzen...

W wycenie podstawowe znaczenie ma powtarzalność wyniku w przyszłości. Skoro w pierwszym covidowym kwartale Harper zarobił netto 6kk to ile zarobi w kwartałach gdzie nastąpiło zwiększenie mocy wytwórczych przez konkurencję. Ile zarobi kwartalnie gdy epidemia przeminie?

Zmiana przychodów z 57 178.7K na 65 577.1K tj. o 14,68% - to bardzo niewiele.


Wiadomo, że to rynek ma zawsze ;)

Jednak pojawiają się interesujące informacje:
Cytat:
LED Direct, a UK based specialist lighting business has partnered with LUG lighting to bring UVC lighting solutions to the UK. With the UK now facing a second wave of the Coronavirus, are these lights what the British people need to combat COVID?

TfL have had great success with using UV lighting robots to sanitise their tube and train stations. London’s Transport Commissioner Andy Byford, said: "We all want London to continue to get back on its feet, and TfL is fully focussed on supporting this as we strive to make sure that customers and staff are safe"

New research is emerging each week about the benefits of using UVC technology in public areas. This includes hospital rooms, gyms, bars, restaurants and more. The UV rays penetrate the thin cell membrane of viruses such as Coronavirus and influenza, and ‘damages the genetic material of viruses and their ability to replicate’. Furthermore, a 2018 study from Columbia University, showed UV light can kill more than 95 percent of pathogens.
https://www.electronicspecifier.com/products/optoelectronics/uvc-light-to-fight-covid-19-in-public-spaces

Jeżeli kiedyś ma się pojawić boom na rozwiązania UV-C w walce z covidem to właśnie teraz.
Cytat:
Dziś, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, lawinowo wzrosło zapotrzebowanie na ten
rodzaj produktów.
https://www.isbtech.pl/2020/09/lug-ultrafioletem-uderza-w-sars-cov-2/

Gdy covid ustąpi ruszy transformacja energetyczna a w jej ramach wymiana oświetlenia ulicznego na LED - trzeba wytrwać do wiosny wave


Pojawiają się informacje, które pozwalają powiązać produkt BIOTONu - Avamina (metformina):
bioton.com/pacjent/zintegrowan...

z leczeniem Covidu:
Cytat:
The type 2 diabetes drug metformin also dampens down mTOR’s activity, albeit indirectly. Some studies suggest that people who take metformin are less likely to be hospitalized or die if they contract COVID-19. A small retrospective study in China found that the mortality among hospitalized individuals with COVID-19 taking metformin was 2.9% compared with 12.3% in people who didn’t take the drug5. Researchers at the University of Minnesota in Minneapolis analysed data on hospitalized individuals with COVID-19 who had an average age of 75, some of whom were already taking metformin for obesity or diabetes. They found a significant reduction in mortality among women taking metformin, but not among men6.
Carolyn Bramante, an obesity researcher who led the University of Minnesota study, points out that diseases such as diabetes and obesity lead to some of the same immune deficits as occur in older age. She and her colleagues plan to launch a trial of 1,500 people aged 30 and over to determine whether metformin could help stave off SARS-CoV-2 infection or prevent the worst outcomes in people already infected.

www.nature.com/articles/d41586...

Interesujące - udowodnienie skuteczności zajmie jeszcze sporo czasu jednak dane statystyczne wyglądają zachęcająco "the mortality among hospitalized individuals with COVID-19 taking metformin was 2.9% compared with 12.3% in people who didn’t take the drug".

Czekamy na rozstrzygnięcie przetargu dla Warszawy

Cytat:
Przetarg dotyczył zakupu prawie 38,5 tysiąca nowych opraw LED. Łącznie będzie ich jednak ponad 43 tysiące – osobne zamówienie obejmie wymianę oświetlenia na ulicach w obszarach zabytkowych oraz na wysokich masztach na węzłach drogowych.

Zarząd Dróg Miejskich ma w swoim utrzymaniu prawie 120 tysięcy punktów świetlnych, więc korzystanie z nowoczesnych narzędzi informatycznych pozwoli nam sprawniejsze zarządzanie infrastrukturą oświetlenia ulicznego, a przede wszystkim szybkie reagowanie w przypadku awarii.

Przed rozpoczęciem montażu, wykonawca prac zaprojektuje nowy model opraw specjalnie dla Warszawy, według szczegółowych wytycznych. Mają być przystosowane do nowoczesnego systemu zarządzania oświetleniem, tj. będą wyposażone w gniazda umożliwiające w przyszłości montaż zdalnych sterowników oświetlenia. Dzięki temu będziemy mogli np. otrzymywać automatyczne powiadomienia o awarii konkretnej latarni.

akademialed.pl/program-wymiany...

Przetarg obejmuje ok. 1/3 opraw będących w zarządzie Miasta więc zapewne w kolejnych latach proces będzie kontynuowany. Wygrany tego przetargu ma duże szanse na realizację wymiany pozostałych opraw (przygotowanie dedykowanego wzoru oprawy). Pozostałe duże polskie miasta zapewne wkrótce także rozpoczną procedury przetargowe - wymiana oświetlenia pomału staje się koniecznością.

Koperty z ofertami zostały otwarte 23 września i są one jawne.
zdm.waw.pl/zamowienia_publiczn...
Jednak do momentu wyboru dostawcy przez Miasto niepewność pozostaje.


Tak to już jest, że w przypadku tradycyjnego biznesu wymagania rynku są bardzo jasne: C/Z na poziomie 10-12 i kilka procent dywidendy co roku.

Kurs "dopasowuje się" do bieżącego wyniku - ze względu na "zawirowania covidowe" wyniki najbliższych kwartałów (Q4 i Q1 2021) pozostają niepewne.


dwie ostatnie sesje to wyraźny wzrost wolumenów - jakiś covidowy rykoszet?


Wycena spółki powinna odzwierciedlać przyszłe wyniki finansowe i to nie przyszły kwartał czy dwa a powtarzalność wyniku w ciągu najbliższych 5-6 lat.

Epidemia Covid prawdopodobnie dobiegnie końca (odporność stadna) w perspektywie dwóch kwartałów i wtedy pojawi się problem nadprodukcji i walki cenowej. Warto o tym pamiętać podejmując decyzje inwestycyjne.


Muszą poprawić efektywność jeśli chcą wygrywać przetargi i zarabiać dla akcjonariuszy - nie ma innej drogi. W przypadku dużych przetargów przewagą jest system smart city i dopasowanie rozwiązań do wymagań zamawiającego.

Mam trochę obaw o wynik w Q3 w związku z "zawirowaniami covidowymi" - jednak za 3-6miesięcy epidemia przeminie a wtedy ruszą duże pakiety stymulacyjne w tym głównie te związane z transformacją energetyczną - na to liczę ;)


Kolejny wygrany przetarg:
Cytat:
Gmina Bartoszyce: Zakup i dostawa elementów i urządzeń oświetlenia drogowego dla Gminy Bartoszyce

Nazwa wykonawcy: LUG Light Factory Sp. z o.o.
Cena wybranej oferty/wartość umowy 474.828,63
Oferta z najniższą ceną/kosztem 474.828,63

www.przetargi.egospodarka.pl/5...

Wartość kontraktu nie jest znacząca ale pokazuje, że LUG jest konkurencyjny cenowo. Zobaczymy czy uda się wygrać w Warszawie. Pozostałe duże miasta prędzej czy później także będą wymieniać oświetlenie - gminy także - to daje bardzo dobre perspektywy na 2021 i kolejne lata :)


Akwizycje trzeba czymś sfinansować - przy obecnym poziomie zadłużenia, ewentualna emisja może być jednym ze sposobów pozyskania kapitału (pierwotna funkcja giełdy).


Obawa o cenę ew. emisji akcji na sfinansowanie akwizycji w obszarze pomp ciepła jest "kotwicą" dla kursu.


kliknij, aby powiększyć

ri.grodno.pl/aktualnosci/wideo...

Jutro konferencja Zarządu - podstawowe pytanie jak chcą sfinansować rozwój.

Cytat:
„Jesteśmy jednym z liderów zmian w obszarze fotowoltaiki. Chcemy być jednym z
głównych graczy na rynku OZE.” Grupa GRODNO liderem przemian w grzejnictwie


Działalność w rosnącym "biznesie" powinna przełożyć się na przyszłe wyniki.


Jest okazja by wyrobić sobie opinię czy LUG ma szansę aby zaistnieć w segmencie oświetlenia drogowego - webinarium jutro 12.30

Cytat:
Autostrady, drogi szybkiego ruchu i obwodnice od projektu oświetleniowego do odbioru.

Podczas pierwszego spotkania poznasz m.in. historię projektu Autostradowej Obwodnicy Poznania zrealizowanej w technologii SMART oraz dowiesz się jak wykorzystać naszą najpotężniejszą oprawę URBANO LED wersja PLUS by zrealizować swój najlepszy projekt

app.livestorm.co/lug-light-fac...


Posiadanie przez Tbull akcji THD jest o tyle korzystne, że na ten moment nie ma zagrożenia ratunkową emisją akcji. Tbull ma przynajmniej 110.250 akcji wartych ok. 4kk PLN (brak komunikatu o zejściu poniżej 5%).

Wyniki to przeszłość a w gamedev najważniejsza jest przyszłość stąd też moje pytanie o projekty w toku (strona 23) - nad czym spółka pracowała w Q2
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Pod względem finansowania bieżącej działalności sytuacja jest dobra (trwa jeszcze kontrola w sprawie zasadności ubiegania się o zwrot 1,7kk z US).


Czy wiecie coś więcej o projektach nad którymi T-bull pracuje? Wzrost salda w nakładach na prace rozwojowe (rozliczeniach długookresowych):
nakłady na MMOStrategy_1.0v1: 2.005.417,18
nakłady na IDLE_1.0v5: 425.965,28
nakłady na SpaceSimulator_1.0v1: 591.996,69
nakłady na Hunt 1.0v2: 391.072,01

Ciekawe czy 48 pracowników będzie w stanie stworzyć grę, która pozwoli na skokowy wzrost przychodów. Spółka ma zapewnione środki na funkcjonowanie.

W posiadaniu T-bull pozostaje (na dzień 30.06.2020 r.) 130.189 akcji Spółki The Dust S.A


Tbull publikuje tylko raporty miesięczne (l. pobrań, konwersja, przychód z zakupów) - na ich podstawie jednak bardzo trudno oszacować przychody - za mało danych.
www.stockwatch.pl/gpw/tbull,ko...

Wyniki pozostają niewiadomą - a od wyników zależy czy wsparcie się wybroni ;)


We środę (30 września) Tbull opublikuje wyniki za H1 - sądząc po kursie rynek oczekuje, że będą marne tzn. z trudem przychody wystarczają na pokrycie kosztów.

Było by miło gdyby Zarząd Tbull nakreślił plan zwiększenia przychodów spółki - potrzebne są zapowiedzi nowych produkcji.

Cytat:
Kiedy pytam, jak chcą dotrzeć do zachodnich graczy, brand manager Kuba Szymczak ripostuje, że mają w ręku kilka mocnych argumentów. – Inkwizycja jest znana w prawie całej Europie i Ameryce Południowej, a książki koncentrują się wokół chrześcijaństwa, które jest najpopularniejszą religią na świecie. Korzystamy z powieści, w których Jezus żyje, które podważają fundament tej religii… Wydaje mi się, że jesteśmy w stanie zaciekawić odbiorcę.
https://polskigamedev.pl/ja-inkwizytor-karty-na-stol/

W pełni się zgadzam - tematyka może przyciągnąć odbiorców - 7kk PLN na marketing to już jest budżet na którym można budować rozpoznawalność tytułu.


bardzo trudno jest wycenić spółkę, która dopiero produkuje swoją flagową grę.

Dla porównania CAP Starward Industries to 220kk więc wydaje się że THD ma "miejsce" na wzrost przy CAP 70KK - zwłaszcza, że promocja Inkwizytora dopiero się rozpoczyna.

planetagracza.pl/i-the-inquisi...

W czwartek 24 września w Urzędzie gminy Bogoria podpisano umowę na realizację inwestycji związanej z wymianą oświetlenia ulicznego na terenie gminy.
Cytat:
Umowa opiewa na kwotę 2 789 193,88 złotych z czego 85% stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. Inwestycja zakłada wymianę 1203 dotychczasowych opraw na nowoczesne oprawy w technologii LED oraz instalację systemu inteligentnego oświetlenia, który umożliwi automatyczną zmianę parametrów oświetlenia, dostosowując je do bieżących wymagań, wynikających ze zmiennych sytuacji drogowych. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada. Zadanie wykona firma firmy LUG Light Factory z Zielonej Góry.

echodnia.eu/swietokrzyskie/bed...

Oby był to dobry prognostyk dla kontraktu warszawskiego.

Wymiana oświetlenia w Warszawie:
Cytat:
Naturalnie jest to też więc największy tegoroczny przetarg ogłoszony przez ZDM. Szacowana przez nas wartość zamówienia to ok. 44 miliony złotych brutto. Potwierdzają to oferty nadesłane w przetargu, które wahają się od 32 do 55 milionów złotych brutto. Łącznie wpłynęło aż 6 ofert od takich firm jak m.in. Schreder Polska, Signify Poland, Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego ROSA oraz Lug Light Factory.

Cytat:
Wybrany wykonawca będzie miał obowiązek wdrożyć usługę polegającą na zapewnieniu systemu zdalnej kontroli funkcjonowania oraz inwentaryzacji infrastruktury oświetlenia ulicznego m. st. Warszawa. Zarząd Dróg Miejskich ma w swoim utrzymaniu prawie 120 tysięcy punktów świetlnych, więc korzystanie z nowoczesnych narzędzi informatycznych pozwoli nam sprawniejsze zarządzanie infrastrukturą oświetlenia ulicznego, a przede wszystkim szybkie reagowanie w przypadku awarii.
Dodatkowo wykonawca dostarczy system do matrycowego pomiaru rozkładu luminancji i kontroli jakości oświetlenia drogowego. W praktyce jest to urządzenie pozwalające na pomiar parametrów oświetlenia ulicznego dla całego odcinka drogi. Pozwoli nam to szczegółową i kompleksową kontrolę parametrów oświetlenia ulicznego.

zdm.waw.pl/aktualnosci/swietla...

LUG ma techniczne rozwiązania pozwalające zrealizować to zamówienia. W trakcie kampanii wyborczej Pan Rafał Trzaskowski odwiedził fabrykę LUG - ale czy to wystarczy by LUG wygrał przetarg?


Pomału zacznie się rozbudzanie oczekiwań wobec Inkwizytor i miejmy nadzieję zmniejszanie dystansu w wycenie do Starward Industries :)


Wycena spółek gamedev to wypadkowa emocji i oczekiwań ;)

To jednak branża gdzie premia za trafną decyzję inwestycyjną jest bardzo duża - razy 2/5/10 w rok.

W przypadku T-bull CAP (23kk) w stosunku do możliwości wzrostu (poprawa monetyzacji) wydaje się być atrakcyjna. Oczywiście "tnący straty" mogę sprowadzić CAP do 15kk - zejście niżej wydaje się mocnym niedoszacowaniem zważywszy na posiadany "potencjał intelektualny" pracowników i pakiet akcji THD.


Mnie ciekawi gdzie jest "baza" dla spółki gamedev, która nie potrafi zarabiać ale ma zespół i środki ;)

Czy to jest CAP 25/20/15kk PLN?

Spółka gamedev z nadchodzącą dużą premierą (z bieżącymi przychodami na minimalnym poziomie) to już 50kk PLN i więcej.


Właśnie chodzi o wycenę porównawczą - w stosunku do wielu innych spółek gamedev wycena TBull pozostaje mocno konserwatywna. Nie ma tu, żadnej premii, że są w stanie poprawić wskaźniki monetyzacji czy wyprodukować nową dochodową grę.

Na dzień 31 marca 2020 r. Spółka zatrudniała 49 osób i bieżące przychody pozwalają utrzymać zespół - to już coś jak na gamedev ;)

Wsparcie "trzeszczy" pod naporem podaży - technicznie to bardzo ważny obszar.Zastanawiająca jest wycena rynkowa T-Bull'a - najtańsza spółka gamedev na GPW - 25kk PLN to ponad połowa mniej niż wycena Vivid.

Wyniki T-Bull tkwią w maraźmie od kilku lat - 1,5kk przychodów kwartalnie pozwala jednak na pokrycie kosztów bieżącej działalności.

Brakuje jednak projektu który rozbudzi wyobraźnię inwestorów - co ważne T-bull ma środki aby zrealizować całkiem sporą produkcję (208k akcji THD).

Zatem czy w porównaniu do innych spółek gamedev nie jest wyceniany zbyt nisko? Mają środki, mają zespół produkcyjny - potrzeba jedynie pomysłu na przyszłość.


Raport półroczny za I półrocze 2020 r. – 30.09.2020 r. - wyniki zdecydują o kierunku kursu?


Wygląda na to, że LUG jest "zauważalnym" graczem w zakresie ochrony z wykorzystaniem UV-C:
Cytat:
Global Cleanroom Luminaires Coronavirus Impact Editon of Insights with COVID-19 Impact Analysis by 2020Crompton, LUG Light Factory, Eaton, Philips Lighting, Terra Universal


Cytat:
Report is a detailed study of the Cleanroom Luminaires market, which covers all the essential information required by a new market entrant as well as the existing players to gain a deeper understanding of the market.The primary objective of this research report named Cleanroom Luminaires market is to help making reliable strategic decisions regarding the opportunities in Cleanroom Luminaires market. It offers business accounts, industry investors, and industry segments with consequential insights enhancing decision making ability.
https://galusaustralis.com/2020/09/921673/global-cleanroom-luminaires-coronavirus-impact-editon-of-insights-with-covid-19-impact-analysis-by-2020crompton-lug-light-factory-eaton-philips-lighting-terra-universal/

Cały czas się zastanawiam czy produkty LUG "chwycą" i spółka znacząco zwiększy sprzedaż i zyski czy też będzie szło słabo jak w 2019.

Produkty PureLight pojawiły się w sprzedaży bezpośredniej w UK:
leddirect.co.uk/pages/uvc-ligh...
leddirect.co.uk/collections/uv...
w Polsce także:
mednova.pl/lampa-uv-c-przeplyw...

Jestem bardzo ciekaw ile produkty UV-C "dołożą" do wyniku LUG w Q3.

Potrzeba trochę czasu aby świadomość istnienia tego typu rozwiązań dotarła do dyrektorów placówek oświatowych i wychowawczych, restauratorów, fryzjerów itd. Jesień/zima to sezon grypowy - trudno będzie oddzielić pacjentów z grypą od tych z coronavirusem - trzeba będzie podejmować dodatkowe działania sterylizujące w tym wykorzystujące UVC.


kliknij, aby powiększyć

www.fxmag.pl/artykul/the-dust-...

Gdyby było pewne, że Inkwizytor będzie "nowym Wiedźminem" to THE DUST nie był by wyceniany na 35 milionów lecz na 3 miliardy ;)

Podstawowe pytanie: na ile nadchodząca premiera Inkwizytor rozbudzi oczekiwania inwestorów


Zbliżają się premiery symulatorów (mam nadzieję, że któryś pojawi się 2020) i Together. Ale co najważniejsze możemy oczekiwać, że na przełomie roku zacznie się promocja Inkwizytora.

Kurs bardzo spokojnie pnie się w górę - schemat wzrostów "po premierę" zachowany :)


dzięki @Adagio za analizę thumbright

Kluczowe będą wyniki za Q3 - bardzo dobry wynik powinien pozwolić wyjść ponad dotychczasowy szczyt notowań.

Zbliża się jesień i można oczekiwać, że na rozwiązania ochronne UV-C zacznie się prawdziwy boom (placówki oświatowe, przedszkola). Z drugiej strony LUG "chwali" się wdrożeniem rozwiązania Smart na zmodernizowanym odcinku autostrady A2 pod Poznaniem:
Cytat:
Nasze rozwiązania spełniły wszystkie założenia fotometryczne i wymagania pod względem jakości oraz potencjału funkcjonalnego, co potwierdzili badacze z Politechniki Poznańskiej, którzy wysoko ocenili również reaktywność naszego autorskiego systemu klasy smart city. Jestem przekonany, że po raz kolejny utwierdziliśmy pozycję LUG jako kluczowego partnera przy realizacji projektów oświetlenia infrastrukturalnego, co stwarza realną perspektywę współpracy samorządów z polskim biznesem, którego innowacyjność wielokrotnie była doceniania nie tylko w kraju, ale i za granicą – mówi Ryszard Wtorkowski, prezes LUG.

Cytat:
Na potrzeby inwestycji wykorzystano 1213 opraw infrastrukturalnych LUG z wewnętrznymi kontrolerami iBLOC wyposażonymi w urządzenia do pomiaru mocy oraz 14 gatewayów HUBiot-2. Wszystkie oprawy współpracują z autorskim systemem sterowania LUG URBAN, który dostępny jest dla wskazanych użytkowników zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i aplikacji mobilnej.
https://akademialed.pl/polskie-rozwiazania-technologiczne-na-swiatowym-poziomie/

Wygląda na to, że rozwiązania Smart City przygotowane przez LUG jest gotowe. Teraz rodzi się pytanie czy to jest już ten moment na który czekam od 3 lat, że rozwój Spółki nabierze tempa i nastąpi znacząca poprawa wyników? Zobaczymy.

Kto podejmuje trafne decyzje ten zarabia ;)Prezes Wtorkowski jest ostrożny w rozbudzaniu optymizmu. Wiadomym jest, że sytuacja spółki pozostaje stabilna - lecz nie wiadomo jest czego się spodziewać w Q3 i Q4.

Rozwiązania UV-C będą wspierać wyniki jednak podstawowym źródłem przychodów i zysków jest działalność podstawowa:
Cytat:
Aktualnie nie upatrujemy w linii produktów UV-C lidera sprzedaży, ale traktujemy je jako ważne uzupełnienie naszej oferty. Będziemy śledzić rozwój popytu i reagować adekwatnie do potrzeb naszych klientów. Naszym fundamentem pozostaje jednak oświetlenie infrastrukturalne, architektoniczne i przemysłowe.
(...) Oczywiście zapotrzebowanie jest. Nasze oprawy niedawno weszły na rynek, a liczba zapytań i poziom zainteresowania jest bardzo duży.(...)
https://strefainwestorow.pl/artykuly/czaty-inwestorskie/20200813/wyniki-finansowe-grupa-lug-ryszard-wtorkowski

Zatem do publikacji wstępnych wyników za Q3 pozostaje niepewność. Bieżąca kapitalizacja LUG to niespełna 50kk - przy bardzo dobrym Q3 można oczekiwać jej istotnego wzrostu tylko czy Q3 rzeczywiście będzie dobry dla spółki?

Będzie kolejny czat z Prezesem Wtorkowskim:
Cytat:
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 sierpnia 2020 r. o godz. 12:00.

strefainwestorow.pl/artykuly/c...

Najważniejsze to dowiedzieć się jak rozwija się sprzedaż rozwiązań UV-C w Q3 oraz czego można się spodziewać w Q4 - czy w wypowiedziach Prezesa będzie optymizm czy raczej tonowanie nastrojów.
By pobudzić gospodarki rządy będą wspierać inwestycje infrastrukturalne - jak w tych warunkach odnajdzie się LUG?

Bez rozwiązań UV-C w Q2 LUG zdołał wypracować 10,7% wzrostu przychodów Q/Q - dobrze by było wiedzieć ile dodadzą produkty antywirusowe w Q3 - czy to będzie dodatkowe np. 5% przychodów - czy mniej a może więcej - kolejne wyniki to dopiero listopad.

Obroty na LUG wyraźnie rosną (zwłaszcza w ujęciu wartościowym) - to bardzo dobrze ponieważ niska płynność zawsze odstrasza dużą część inwestorów.


Wyniki są lepsze niż ktokolwiek mógłby przepuszczać - jest jasnym, że Q3 powinien być lepszy od Q2 - sprzedaż rozwiązań UV-C dopiero nabiera rozpędu.

Jeśli rynek zaliczy LUG do wig-corona pojawią się i mocne wzrosty i płynność.


W ciągu kilku dni LUG powinien opublikować wstępne wyniki za Q2 - przekonamy się jak trudny był dla spółki kwartał lockdownu.

LUG jest stawiany za przykład jak przetrwać czasy COVID-19

kliknij, aby powiększyć

www.weforum.org/agenda/2020/07...

Jednak czy w ślad za PR pójdzie poprawa wyników w Q3?


Niesamowite szaleństwo na spółkach coronavirusowych - trzeba przyznać, że rynek "lubi" czasem przewartościować ;)

Ciężko jest wytrzymać cały rajd opierając się na racjonalności - do tego trzeba być już znawcą psychologii tłumu - gratuluję trafnych decyzji thumbright


Cytat:
Nasze zainteresowanie tą technologią (IoT) jest szczególnie duże odkąd utworzyliśmy spółkę zależną BIOT i postawiliśmy przed nią zadanie opracowania systemu zarządzania oświetleniem wykorzystującego IoT.

Cel został spełniony a LUG oferuje na rynku system „Urban” – uniwersalny i bardzo wszechstronny system bezprzewodowy, który z jednej strony może być stosowany w zwartej strukturze miejskiej, z drugiej strony doskonale radzi sobie w rozproszonych obszarach wiejskich, a szybkość działania i dynamika systemu pozwala go stosować tam gdzie wymagania są największe czyli na autostradach i drogach ekspresowych. To system zarządzania oświetleniem, który pozwala na monitorowanie stanu każdej oprawy, pomiar zużytej energii elektrycznej, harmonogramowanie i automatyczne dostosowywanie oświetlenia do panujących warunków np. pogody czy natężenia ruchu.

Spółka BIOT cały czas rozwija system o nowe obszary. Nie chcemy mówić o szczegółach ponieważ to istotne źródło naszych przewag rynkowych. Obecnie system Urban funkcjonuje już na kilku projektach. Najbardziej rozpoznawalna realizacja, którą właśnie finalizujemy to obwodnica Poznania na A2. Dostarczyliśmy tam nasze oprawy wraz z systemem zarządzania, a dzięki dużemu skomplikowaniu instalacji zdobyliśmy ogromne doświadczenie i kompetencje w zakresie reagowania na indywidualne potrzeby inwestora.

Dostarczyliśmy też system zaprojektowany przez BIOT do najbardziej innowacyjnej gminy w Polsce – Gminy Moszczenica. Przed nami kilka kolejnych projektów.

www.isbtech.pl/2020/07/lug-zde...

Czekam na "przełom" już trzy lata - może w końcu rozwiązania oferowane przez LUG staną się na tyle dopracowane, że zaczną wygrywać z konkurencją. W ofercie LUG pojawiła się nowa mocna oprawa uliczna:
www.lug.com.pl/firma/aktualnos...

Wszystko to wygląda bardzo obiecująco - jednak już kilka razy było:
"...gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie potknął była by rzecz wielka..."

Uwaga na ryzyko płynności - jest bardzo trudno otworzyć/zamknąć pozycję bez istotnej zmiany kursu.

Cytat:
„Together” jest grą platformową opartą na mechanice wykorzystanej w takich grach, jak „Super Mario World” czy „Bubble Bobble”. Gra ma też bogatą narrację. „Together” umożliwia prowadzenie rozgrywek w trybie kooperacji, gdzie dwóch graczy może wspólnie realizować misje. W grze jest dostępnych wiele postaci do wyboru inspirowanych na takich klasykach jak potwór Frankensteina, Robin Hood czy Buzz Astral. Postacie te posiadają różne zdolności, które pomogą graczom pokonać głównego przeciwnika. Gra jest skierowana do odbiorców w różnym wieku. Szczególnie może przypaść do gustu młodszych graczom, ale także osobom chcącym wrócić do korzeni gamingu. W pierwszej kolejności gra zostanie wydana w wersji na konsolę Nintendo Switch, ale w strategii wydawniczej rozważane są też PS4, Xbox oraz PC.

www.fxmag.pl/artykul/the-dust-...

Cytat:
Zarząd The Dust S.A. z siedzibą we Wrocławiu ( Spółka , Emitent ), w nawiązaniu do raportu bieżącego 14/2020 z dnia 18 czerwca 2020 roku, informuje, że na podstawie wyników otrzymanego raportu z którym w dniu dzisiejszym zapoznał się Zarząd spółki Raport Silent Reviews , przygotowanego na podstawie ocen ekspertów (dziennikarzy gamingowych), niniejszym informuje o rozpoczęciu wprowadzania ostatnich poprawek do gry przed jej wydaniem.
Oceny dziennikarzy były pozytywne. Za najmocniejsze strony gry dziennikarze uznali:
1. oprawę i styl graficzny,
2. tryb co-op,
3. progres.
Raport zawiera szereg sugestii i komentarzy, które The Dust S.A. zamierza uwzględnić w ostatecznej wersji gry. Wydanie gry planowane jest w drugiej połowie 2020 roku.

W ocenie Zarządu Emitenta komercjalizacja gry Together może mieć istotny wpływ na wyniki finansowe Emitenta w 2020 r. i latach kolejnych.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Mała gierka na początek - nigdy nie wiadomo, może "chwyci" ;)


Ile "dadzą" lampy UV-C produkowane przez LUG zobaczymy w wynikach za Q3. Wcześniej - już za 2-3 tygodnie dowiemy się jak LUG przeszedł lockdown.

Technicznie kurs "dojrzewa" do kolejnej fali wzrostowej do oporu w okolicach 9 zł - jednak do spełnienia pozytywnego scenariusza konieczne jest przełamanie naruszonego oporu w okolicach 6,00-6,40 zł

Bardzo czytelny układ - szkoda, że wcześniej taki przebieg wzrostów nie był oczywisty ;)


kliknij, aby powiększyć

LUG realizuje pierwsze wdrożenia lamp antywirusowych

kliknij, aby powiększyć


Cytat:
Jestem przekonany, że rozwiązania z rodziny opraw PURELIGHT LUG spełnią oczekiwania dotyczące sterylizacji powierzchni i powietrza w obiektach medycznych zarówno w Nowej Soli, jak i w kolejnych obiektach medycznych na całym świecie. Ich efektywność potwierdzają wyniki badań laboratoryjnych, które z dumą prezentujemy.

www.lug.com.pl/firma/aktualnos...

Skuteczność na poziomie 99% po 20h wygląda dobrze:
www.lug.com.pl/pl/produkty//im...

Teraz pozostaje czekać na wyniki Q3 - paradoksalnie może być tak, że epidemia coronavirusa wesprze wyniki LUG - by pobudzić gospodarkę rządy muszą wspierać inwestycje infrastrukturalne - z drugiej strony pojawi się znaczący wzrost popytu na oświetlenie antywirusowe.

Rok 2019 przyniósł ogromne rozczarowanie wynikami i znaczącą przecenę spółki - cały czas produkty LUG mają problem by przebić się na rynku - pozostaje pytanie jak będzie tym razem.

Raport kwartalny za Q2: 8 sierpnia (o ile uda się go przygotować w terminie).


gamedev rządzi się swoimi prawami - premia za sukces jest gigantyczna, zwłaszcza, gdy kapitalizacja wyjściowa jest niska (niespełna 30kk na The Dust).

Inkwizytor to flagowiec z poważnym (jak na początkującą spółkę) budżetem i produkcją trwającą kilka lat - do tego dochodzą symulatory "dodatki" - ale i taka gra "z niewiadomych" przyczyn może "chwycić" :)

Każdy materiał z Inkwizytora będzie rozbudzał oczekiwania a te będą przekładały się na kurs.

Sytuacja techniczna kursu zaczyna być bardzo czytelna nawet dla laika thumbright


Zgadzam się, że przy odpowiednio przeprowadzonej promocji Inkwizytor jeszcze przed premierą gry THE DUST może być wyceniany na 150-200kk - wszystko zależy od stopnia "rozbudzenia" oczekiwań i ogólnego "sentymentu" rynku do gamedev w czasie poprzedzającym premierę.

Póki co fenomen gamedev trwa w najlepsze - szaleństwo? może tak - ale skoro taki jest rynek to czemu tego nie wykorzystać?Kurs THE DUST zrobił podejście pod opór (15-16 zł) i trwa wyczekiwanie czy próba nr. 3 zakończy się powodzeniem - zdecyduje kapitał spekulacyjny

Co się dzieje z kursem, gdy szczyt zostanie przebity można aktualnie zobaczyć na np. QubicGames ;)


Harper znacznie poprawił komunikacje z rynkiem - lub inaczej, koniunktura na tyle się poprawiła, że inwestują, zawierają nowe kontrakty i mogą się tym komunikować.

Jakie decyzje inwestycyjne podejmować przy bieżącym kursie? Tu już każdy musi się kierować swoim doświadczeniem inwestycyjnym i najlepszą wiedzą - powodzenia thumbrightCzy są jakieś wiadomości ze strony Jacka Piekary/spółki w mediach społecznościowych jak przebiegają prace nad Inkwizytor - kiedy pojawi się jakiś materiał na bazie którego spółka będzie mogła zacząć budować hype na grę?

Czy w tym roku THE DUST jest w stanie wydać jakąś pomniejszą grę?

Strefa podaży (oporu) rozciąga się aż do 16 zł - potrzeba sporego kapitału aby kurs się przebił.


Obserwuję wszystkie spółki gamedev mając je posortowane wg. kapitalizacji - w ostatnich miesiącach/tygodniach występują regularnie spółki które podwajają swoją kapitalizację bez wyraźnej przyczyny (lub inaczej - nie potrafię jej zidentyfikować).

Zastanawiam się czy pomniejsze produkcje THE DUST takie jak Hotel Renovator zwrócą uwagę "gorącego kapitału" na spółkę czy też dopiero będą to materiały z Inkwizytor'a.


Bieżąca kapitalizacja THE DUST wynosi niespełna 23kk PLN i jest jedną z najniższych kapitalizacji spółki sektora gamedev na rynku.

Porównanie kapitalizacji - dane z 3 lipca
DRAGEUS___ 16,53
MOONLIT____ 22,50
THEDUST____ 22,85
JUJUBEE____ 25,79
ARTGAMES__ 27,23
REDDEV_____ 29,79
CANNABIS___ 30,34
7LEVELS____ 35,18
DDISTANCE__ 35,93
NGGAMES___ 37,95
ECCGAMES__ 45,88

Czy zdaniem znawców gamedev - THE DUST ma rzeczywiście jedne z najniższych "szans na sukces" w sektorze?

Czy na tej spółce są jakieś dodatkowe czynniki ryzyka, które rzutują na taką wycenę?

W obszarze 14-16 zł jest bardzo duża podaż (kurs już trzykrotnie próbował pokonać tą strefę) - dodatkowo do obrotu zostały dopuszczone akcje obejmowane po 8 zł (225k sztuk).


co obecnie "mówi" AT?

Jestem ciekaw czy Harper "pochwali się" przychodami ze sprzedaży w Q2.


Na Harperze są dwie grupy Inwestorów:
a. spekulanci kierujący się AT
b. uważający, że pandemia zmieniła otoczenie rynkowe Harper a wartość spółki jest zdecydowanie wyższa niż dzisiejsze 70kk (patrz kapitalizacja Global Cosmed)

Dotychczas zdecydowanie dominowała grupa A ale jak jest teraz trudno powiedzieć - po co kupować skoro wg. AT kurs ma spadać od 13 zł ;)

Realizacja zysków nikogo nie powinna dziwić - dobrze, że kurs znalazł poziom równowagi i jest handel :)

Inwestowanie to ryzyko - pamiętajcie ostrzeżenia @krewa


kliknij, aby powiększyć


Wygląda na to, że po prawie rocznym "pobycie w domu" kurs LUG szykuje się na "wyprawę" w kierunku 8 PLN ;)


"Ząbek" na wykresie będzie dobrze wyglądał - wiadomo, że po takich wzrostach jest/pojawi się chęć realizacji zysków. Przyda się trochę "ochłody" na rozgrzane głowy ;)

Uważam, że już w pierwszym/drugim tygodniu czerwca spółki z wigcorona zaczną się "chwalić" przychodami w Q2 i wtedy zacznie się kolejna fala wzrostów. Jeśli Harper uzyska wzrost przychodów >25% wtedy "przeskok" powyżej 13 zł będzie "naturalny".

PURELIGHT LUG. Dezynfekcja pod kontrolą. Promieniowanie UV-C sterowanie z aplikacji i automatycznie.

kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

https://luglightfactory.eu/uv-c/

Rozwiązanie LUG prezentuje się rewelacyjnie - pytanie tylko jaka jest wielkość rynku na tego typu rozwiązania.

Potencjalnych odbiorców jest wielu:
Szpitale i kliniki
Gabinety lekarskie i zabiegowe
Apteki
Laboratoria
Przemysł farmaceutyczny
Firmy usługowe
Hotele
Przemysł spożywczy
Restauracje
Szkoły
Biura

Trzeba jednak do nich dotrzeć i uświadomić skuteczność rozwiązania LUG. Jak produkt "chwyci" to może i LUG zostanie zaliczony przez Inwestorów do WIG Corona ;)Coronavirus nie odpuszcza:
www.worldometers.info/coronavi...

kolejne zamknięcie gospodarek nie wydaje się możliwe, tym bardziej, że techniki leczenia ciężkich przypadków zdają się wykazywać coraz większą skuteczność.

W takim wypadku pozostaje dbać o higienę i żyć w miarę normalnie. Chusteczki i ściereczki Harpera będą pożądanym produktem zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Za tydzień kończy się Q2 - a wtedy Zarząd Harpera może się "pochwalić" przychodami za bieżący kwartał.


Moderator:
usunięto treść niezgodną z regulaminem


Adagio napisał(a):
9 zl jest spekulacyjnie dosc realne, mozna to wyciagnac nawet pod 10, wystrzal do 13 ale wyzej bez znaczacej poprawy wynikow to nie widze...


W pełni się zgadzam - falę wzrostową powyżej 13 zł mogą wywołać jedynie wstępne wyniki finansowe za Q2 lub komunikat o wstępnych przychodach w okresie kwiecień-czerwiec (jeśli przychody wzrosną >25%) - ale to najszybciej za kilka tygodni.

Zysk z ponad 50% ff został wczoraj i dziś zrealizowany - jest chciwość, są obawy - rządzi AT ;)

Cytat:
LUG nie czeka jednak biernie na poprawę sytuacji. W odpowiedzi na nowo identyfikowane potrzeby związane z lękiem społecznym przed rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19, LUG postanowił opracować nowe skuteczne rozwiązania.

- Zmieniły się też priorytety stawiane przed producentami oświetlenia. Obecnie głównym czynnikiem napędzającym rozwój rynku oświetlenia jest wzrost zapotrzebowania na oświetlenie specjalistyczne, w tym do dezynfekcji. Chcąc włączyć się w ogólnoświatową walkę z pandemią wykorzystując nasze najważniejsze kompetencje, opracowaliśmy rodzinę opraw do sterylizacji powierzchni i powietrza za pośrednictwem światła UV-C. Ich potwierdzona badaniami skuteczność zdecydowanie przewyższa inne dostępne na rynku rozwiązania i można je stosować w obecności ludzi np. w placówkach medycznych, edukacyjnych czy usługowych. – mówi Ryszard Wtorkowski

Promieniowanie UV-C to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji powietrza i powierzchni. Eliminuje do 99,9 proc. bakterii i wirusów w pomieszczeniu. Urządzenia do sterylizacji UV-C są zalecane w walce z SARS-CoV-2. Oprawy PURELIGHT produkowane przez LUG zwiększają poziom bezpieczeństwa pracy w placówkach medycznych, oświatowych, a także administracji publicznej. Nowe produkty mogą być szeroko stosowane w transporcie publicznym, firmach usługowych i produkcji.

- To bardzo szybkie wdrożenie rodziny opraw UV-C o nadzwyczaj wysokiej skuteczności dezynfekcji potwierdza ogromne kompetencje naszego zespołu R&D w zakresie emisji światła i zarządzania promieniowaniem UV-C. Potwierdziliśmy tym samym słuszność naszych nieustających inwestycji w rozwój dywizji badawczo-rozwojowej – komentuje Ryszard Wtorkowski

Światowy rynek UV-LED wyceniany jest na 268 mln USD w 2020 r., a do końca 2026 roku ma osiągnąć 1 044 mln USD.1 Globalny rynek sprzętu do dezynfekcji UV według prognoz ma osiągnąć 3,4 mld USD do 2026 r.2

www.biznesradar.pl/a/91344,zys...

W Q2 LUG będzie walczył aby wyjść na plus - jednak w Q3 sytuację mogą "ratować" oprawy PURELIGHT. Do zmiany obrazu technicznego kursu potrzebne jest wybicie powyżej 4,20.


Nikt z nas nie wie jak zachowa się kurs w przyszłości - kreski @Adagio wyglądają sensownie:

kliknij, aby powiększyć


czy fala 4 już była czy dopiero nastąpi nie wiem - ktoś sprzeda - ktoś kupi - zainteresowanie jest ;)

Docelowy zasięg ruchu tj. 13 zł jest bardzo atrakcyjny. Warto jednak pamiętać o ostrzeżeniach @Krewy

AF ma to do siebie, że trzeba czekać długie miesiące aby się przekonać czy rozwój spółki przebiega zgodnie z oczekiwaniami.


20-30% wzrost sprzedaży, zmniejszony koszty obsługi długu - pozostałe koszty stałe b.z., wyższy kurs EURO

Jeżeli ktoś chce może na podstawie raportu za Q4 próbować szacować wpływ coronavirusa na finanse Harper. Jak dla mnie 2,5kk zysku netto kwartalnie przy ok.65-70kk przychodów ze sprzedaży nie powinien być dla spółki specjalnym "wyczynem"

krewa napisał(a):
Możliwe, że spółka zaczęła zarabiać. Natomiast fakt, że w ciągu 77 sesji cały free float zmienił swojego właściciela 10-krotnie, oznaczać może tylko jedno - mamy do czynienia z kapitałem spekulacyjnym.


Jest jasnym, że zdecydowana większość kupujących akcje Harper robiła to czysto spekulacyjnie.

Liczba sesji potrzebna do "przemielenia" ff
1_ 5 - pierwszy ruch na 1,80
2_ 2 - skok na 3,00
3_ 5 - korekta na 2,00
4_ 9 - konsolidacja w okolicach 2,00
5_ 7 - skok na 3,80
6_ 12 - korekta na 2,50
7_ 2 - wybicie powyżej 3,80
8_ 4 - atak na 5,80
9_ 21 - korekta z 6 na 3,80
10_ 10 - konsolidacja i wybicie

Jak pokazuje zestawienie skok kursu powodował przemiał praktycznie całego ff w 2 sesje - obecnie jest jednak inaczej - mam wrażenie, że część kupujących na korekcie i konsolidacji oczekuje jednak znacznie wyższych poziomów cenowych niż obecne 7 zł.

Uważam, że warto się kierować wyceną porównawczą do Global Cosmed. Jeśli Harper będzie w stanie zarobić 10kk netto rocznie to wycena na poziomie 100k będzie adekwatna.

Dla jednych obecny wzrost to wirrówka dla innych dostosowanie wyceny do nowych realiów rynkowych - jak zwykle dopiero czas pokaże kto ma rację thumbright


Czy uważacie za niemożliwe aby Harper przynosił średnio 10KK zysku netto w najbliższych latach?

Przynajmniej w teorii kurs spółki powinien odzwierciedlać przyszłe zdyskontowane przepływy pieniężne.

Global Cosmed jest wyceniany na 280kk; Harper na 44kk - co jest drogie a co tanie w oparciu o oczekiwane wyniki finansowe?

Oferta poniedziałkowa z Lidla:
www.lidl.pl/pl/p/oferta-ponied...
www.lidl.pl/pl/p/oferta-ponied...
to raczej in-outy
nie ma jeszcze ściereczek Presto biobójczych.

Oferty pracy:
www.nuzle.pl/minsk-mazowiecki....
pracownicy poszukiwani - to raczej dobrze.

Ciągle się różnimy w ocenie wpływu pandemii COVID-19 na przychody i zyski Harpera - i dobrze, dzięki temu jest handel na parkiecie ;)

Jest jasne, że epidemia nie zniknie przynajmniej do czasu wyprodukowania szczepionki - z drugiej strony konieczne jest znoszenie ograniczeń. To powoduje zwiększone zapotrzebowanie na produkty higieniczne w tym te które Harper.

Zarobi ten co trafie prognozuje przyszłość thumbright


kliknij, aby powiększyć


Twoja poprzednia AT @Adagio sprawdziła się w 100% - zobaczymy jak trafnie obecnie przewidujesz przyszłość ;)

Cytat:
Zarząd Harper Hygienics S.A. informuje o wprowadzeniu do sieci Lidl nowego produktu dezynfekującego marki Presto. Uniwersalne ściereczki o działaniu biobójczym Presto są przeznaczone do dezynfekcji powierzchni w miejscach użyteczności publicznej i do użytku domowego.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Ściereczki Presto w Lidlu to raczej stały listing, nie in-out. W maju na in-oucie były chusteczki cleanic antybakterial - i komunikatu w tej sprawie nie było.

Wstępne wyniki finansowe:
Cytat:

I kwartał 2020 roku przyniósł Grupie poziom przychodów w wysokości 45,39 mln zł, co oznacza 7,9% wzrostu względem analogicznego kwartału przed rokiem.
W analizowanym okresie zysk brutto na sprzedaży wyniósł 18,28 mln zł, wzrastając o 6,0% r/r z poziomu 17,25 mln zł w analogicznym okresie 2019 roku. W I kw. 2020 marża brutto na sprzedaży nieznacznie spadła o 0,8 p.p. r/r i osiągnęła poziom 40,28%, co potwierdza, że Grupa LUG wciąż pracuje nad utrzymaniem marży ze sprzedaży na stałym poziomie przekraczającym 40%.
Skonsolidowany wynik EBITDA wyniósł 3,40 mln zł, marża EBITDA wyniosła tym samym 7,5%
Skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej LUG S.A. wobec pozytywnego wpływu różnic kursowych odnotowanych przez spółkę zależną LUG Argentina Ltda. wzrósł r/r o 47,4% notując wynik 1,91 mln zł.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Kapitalizacja: 25KK

Wyniki dobre ale perspektywy niepewne - potrzebne się duże projekty infrastrukturalne stymulujące gospodarkę.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 21 lutego 2015
Ostatnia wizyta: 28 stycznia 2021 15:26:32
Liczba wpisów: 503
[0,14% wszystkich postów / 0,23 postów dziennie]
Punkty respektu: 8

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,035 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,20% +30 240,82 zł 50 240,82 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d