Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mrJackson

mrJackson

Ostatnie 10 wpisów
Zgadzam się z Scarrym w ocenie przyszłości spółki. Ci, którzy są na tym forum od jej początków znają dokładnie jej historię i pewnie pamiętają te same potyczki miedzy fanami i "zewnętrznymi obserwatorami". Tak pozycja na koncie maklerskim ma znaczenie. Ale nie jest tak, że nie życzymy spółce dobrze.

11b rozwijało się skokowo. AWE, nagrody od Apple i liczenie na podboj mobilek. Jak wygląda dziś rynek gier mobilnych, ile zarabia Rovio i inne wielkie spółki? Kto wierzył w spółkę po kolejnym hitowym Anomaly Defenders?

TWoM był czymś fenomenalnym - kolejnym krokiem milowym dla spółki ale i dla naszego gemedevu. Po jego premierze mieliśmy sporo krytyki na forum na działania spółki i braku wiary dla jej umiejętności. Wielu zgłaszało "chęć przejęcia" sterów Pana prezesa. Ten okres udowodnił, że biznes growy to nie tylko szybko albo efektywnie zarobiona kasa ale praca u podstaw na swoją markę i rozpoznawalność.

Frostpunk początkowo niedoceniany okazał się bardzo dużym skucesem. I równocześnie kolejnym krokiem milowym. Oczywiście nie wszystko wyszło jak planowane - patrz wersja Mac, brak Linuxa, duży okres przerwy miedzy wersja PC a konsole. To co zawdzięczamy Frostpunkowi to również zmiana podejscia funduszy do spółki - teraz można powiedzieć stała się jedną z ulubienic.

Wydawnictwo nie spełniło pokładanym przeze mnie nadzieji. Tak naprawdę mamy tylko jeden pożadny sukces ML oraz nadzieję na kolejny a potem nic. Niestety nie widzę przewagi 11b nad np Playway w tej kwestii.

Ocena spółki opiera się na przewidywaniu jej przyszłości. Z jednej strony mamy gwarancję pewnej jakości i marki. Z drugiej zawsze ryzyko mniej trafionego produktu, który nie doprowadzi do bankructwa ale sprawi, że nie będziemy postrzegać wszystkiego w różowych barwach. Spółka nie zostanie drugim CDR, nie będzie też pewnie drugim CIGiem. Sytuacja z przed premiery TWoM też się już nie powtórzy. Zatem obecny kurs nie jest żadną okazją a z drugiej strony trzymanie akcji to świetna inwestycja jak do tej pory.

Każdy z nas ma wiele przykładów spółek, które rosły w swoich biznesach i w pewnym momencie przestały. Każda ze spółek ma jakiś sufit i dyskusja na kilku ostatnich stronach tego właśnie dotyczy. Moim zdaniem lokalny sufit został osiągnięty w perspektywie około 2-3 lat po premierze FP.

@dei

Masz bardzo trafne spostrzeżenia. Spółka istnieje od 7 lat ale obecna strategia wdrażana jest od 4 lat bodajże gdzie po przystąpieniu do spółki ekspertów z Doliny Krzemowej zdefiniowano cele strategiczne. Wizje te zatem są w mojej opinii mocno pod wpływem tychże amerykańskich doradców. Nie jestem ekspertem, aby ocenić czy są one oderwane od rzeczywistości, ale przekonały one zarząd oraz osoby stojące za milionami wpakowanymi w spółkę do tej pory.

Tempo tego rynku z natury nie jest tak dynamicze jak innych dziedzinach - zauważ, że za konkurencje mają rozwiązanie IBM i2 z lat 90tych. Jak wspominał prezes 90% startupów pada ale 10% rozwija się do poważnych spółek.

Z pojawieniem się stucznej inteligencji również bym nie przesadzał. Po pierwsze ona nie potrafi rozwiązać takich problemów jak analityka powiązań, ale być może wspomoże pewne elementy całego procesu analizy. Datawalk to narzędzie wspierające człowieka, który raczej szuka zachowań nietypowych czy podejrzanych a także często się zmieniających - patrz przestępstwa.

@dei
Dziś można z dużym prawdopobieństwem tak stwierdzić, ale w przypadku gdyby spółka pozyskała 1-2 poważniejsze kontrakty to jej postrzeganie zmieniłoby się prawie o 180%. Stratę netto da się jeszcze zrozumieć na tym etapie ale brak solidniejszych przychodów przekreśla spółkę w opinii wielu uczestników rynku.

Spółka ma 'specyficzny' model działalności. Najpierw buduje program przez kilka lat, szuka pierwszych klientów, którzy zainwestują swój czas i raczej małe pieniądze. Jak klient jest zadowolony wystawia referencje. Tak robią dalej aż mają pokaźną listę zadowolonych klientów. Wtedy przychodzi gruby integrator systemów i podpisują z nim umowę. W tym momencie można powiedzieć, że zaczynają dopiero zarabiać. Ten model jest ryzykowny i bardzo kapitałochłonny. Czy mają inny plan na rozwój? Czy polski rynek kapitałowy jest gotowy na takie spółki? Czy ich program jest aż tak rewelacyjny?

Zakończyła się emisja akcji

Spółka planowała przychody nawet do 60mln, a w rzeczywistości... nieco ponad 10 mln Not talking
Cytat:
DataWalk przydzielił akcje, które trafiły do 98 inwestorów indywidualnych i 12 instytucjonalnych. Cena emisyjna wynosiła 22 zł. Do inwestorów instytucjonalnych trafiło 400 000 akcji, stanowiących 9,67 proc. w podwyższonym kapitale DataWalk. Inwestorom indywidualnym przydzielone 57 548 akcji stanowiących 1,39 proc. w kapitale po ofercie. Debiut akcji Spółki oraz PDA na rynku regulowanym zaplanowany jest w połowie lutego.


Wypowiedź wiceprezesa zostawię bez komentarza Eh?

Cytat:
Pomimo ekstremalnie trudnych warunków rynkowych, ogromnych odpływów kapitału z funduszy inwestycyjnych i kilkuletnich minimów na indeksach małych spółek, w trakcie spotkań z inwestorami odnotowaliśmy znaczące zainteresowanie naszą ofertą, jak również sygnały troski w związku nienaturalnym zachowaniem kursu akcji oraz wolumenu obrotów naszej Spółki – mówi Sergiusz Borysławski, Członek Zarządu DataWalk – Wbrew powyższym niedogodnościom pozyskaliśmy wystarczające środki, które pozwolą nam osiągnąć planowane na ten rok rezultaty. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania inwestorów, którzy nam zaufali

Cytat:
Są jedynie ogromne pozycje na wynagrodzeniach i ładne biuro. W USA czy nawet w przypadku spółek technologicznych w Polsce, start upy nie generujący odpowiednich przychodów mieściły się w garażu, a zarząd nie pobierał wynagrodzenia wcale - tutaj filozofia jest całkowicie odwrotna, co skutkuje przepalaniem cashu tonami.


Trudno oczekiwać, że latami ktoś będzie pracował za darmo. Słowo 'ogromne' ma się też nijak do porównania z średnią rynkową czy konkretnymi wartościami. Możesz to rozwinąć lub podać wartości? Z tego co spółka deklaruje, to płaci pracownikom nieco poniżej stawek rynkowych rekompensując pracą w ciekawym projekcie. Z biurem to bym też nie przesadzał - już widzę jak spółka dostaje certyfikaty bezpieczeństwa w Polsce i USA i mieści się w garażu, do którego każdy menel może się włamać, nie wspominając o tym jak tak zmieścic kilkadziesiąt osób blah5 Spodziewam się raczej, że kolejne kontrakty mogą wymusić jeszcze większe procedury bezpieczeństwa, których obecna siedziba może nie spełniać.

Cytat:
Pojawia się też pytanie dlaczego nie informują o wartości podpisanych kontraktów jak np. Selvita, tylko skrywają to wszystko za kotarą tajemniczości, traktując jednak jako informację istotną ESPI.


Mniej więcej można to wywnioskować z przychodów spółki. Po drugie na obecnym etapie spółka udowadnia możliwości produktu i pracuje nad referencjami. Zatem nie walczy zbytnio o cenę a raczej o możliwość sprawdzenia swojego produktu. Niestety w branży enterprise świetny niezany produkt jest niczym i nikt nie zaryzykuje jego kupna. Polecam zapoznanie się prospektem emisyjnym oraz stroną na portalu https://datawalk.strefainwestorow.pl.


Obecny kurs jest mniej istotny niż cena emisyjna i sukces nowej emisji.

Spółka podpisała pierwszą umowę w modelu subskrypcyjnym z nieujawnioną firmą ubezpieczeniową

Cytat:
Klient należy do jednej z kilku największych grup ubezpieczeniowych na świecie, to kolejny podmiot z sektora ubezpieczeniowego, który wdraża platformę DataWalk i pierwszy, z którym Spółka rozpoczyna współpracę w nowym modelu sprzedaży subskrypcyjnej (długoterminowa opłata abonamentowa). Współpraca z Klientem w Polsce stanowi istotny, pozytywny kontekst dla procesów handlowych z Grupą Kapitałową Klienta jest również kolejnym przykładem realizacji przez Emitenta strategii land and expand.

Decyzje o wdrożeniu DataWalk poprzedziły pilotaże w spółkach Grupy Kapitałowej Klienta, projekty skoncentrowane były na wykrywaniu wyłudzeń i wszechstronnej analizie procesu likwidacji szkód. Ze względu na rozwojowy charakter współpracy o zasięgu międzynarodowym oraz kontekst handlowy, nazwa Klienta pozostanie tymczasowo niejawna.

Pojawiła rekomendacja BOŚ

Dokument warty przejrzenia bo zawiera obszerne kompendium na temat spółki oraz profilu jej działalności. Ogłolnie analitycy wystawiają ładną laurkę spółce

Cytat:
Technologia DataWalk jest na tyle dobra, że zdołała przyciągnąć uwagę specjalistów z udokumentowanym doświadczeniem w rozwoju startupów z Doliny Krzemowej. Dla potencjalnych inwestorów, zaangażowanie skutecznych i doświadczonych (w rozwoju startupów) przedsiębiorców może być świadectwem na wiarygodność, skądinąd skomplikowanej i trudnej do oceny koncepcji biznesowej. Doświadczeni i rozpoznawalni menedżerowie są też ambasadorami firmy i mogą ułatwić jej ekspansję na rynkach zagranicznych (zwłaszcza na rynku amerykańskim).


oraz dość aktrakcyjną wycenę 192, 292 i 331 mln zł.

Należy jednak zauważyć, że wycena została przeprowadzona porównawczo do Palantira, Panowie analitycy są z biura maklerskiego oferującego IPO oraz

Cytat:
Oczekujemy, że DataWalk osiągnie dodatnią rentowność netto najwcześniej na ostatnim etapie dojrzałości biznesowej (około 2024-2025).


czyli złoto dla zuchwałych, wróć wytrwałych. Angel

@constant

Cytat:
Jeszcze raz, zapytam sie, co oni maja czego nie maja wieksi od nich 100.000.000 razy?

Mają produkt skorojony pod odpowiedniego klienta - czyli projekty analityczne do 1mln dolarów. Więksi od nich w takie małe projekciki się nie bawią ze względu na to że im się nie opłaca oraz proces wdrożenia jest długotrwały.
Spółka twierdzi, że jej rozwiązanie jest dużo wydajniesze od konkurencyjnych. Patenty chronią tą przewagę jaką daje ich własne rozwiązanie przed skopiowaniem przez innych.

Dlaczego powstaje tyle niezależnych gier jeśli mamy GTA5 czy inne blockbustery?

Największe wyzwanie przed spółką to stworzenie produktu i skutecznej sprzedaży. Patent może się zakurzyć jak nie opakuje się go w atrakcyjną formę i znajdzie klientów. Klienci też nie tacy łatwi - do załatwienia masę pozwoleń czy certyfikacji. Ryzyko jest spore ale nagroda też może być ogromna.

Ja uważam, że aktualne poziomy cenowe są bardziej adekwatne od cen 500+. Przez większość swojego giełdowego żywota spółka była niedoceniana w stosunku do konkurencji - dziś w moim odczuciu potencjał wzrostu jest już mocniej ograniczony. Premiera Frostpunka mnie zaskoczyła pozytywnie, ale to nie była gra na miliard kapitalizacji. No chyba, jeśli jednocześnie mielibyśmy premierę na wszytkie platformy oraz Mac i Linux.
Spółka spokojnie robi co swoje i robi to bardzo dobrze. Natomiast rezultaty w stosunku do oczekiwań są mocno opóźnione - co jak wiadomo jest specyfiką branży. Zatem należy mieć tutaj "pretensje" do analityków i po części zarządu za mówienie o nowej grze co dwa lata, czy nawet co rok, jeśli to nie jest tak proste do zrealizowania.
Twom ma już 4 lata, a dalej pracuje nad nim kilkunasto-osobowy zespół. To zapewnie porównywalnie do zespółu P8. Dwa lata temu krytykowano na tym forum spółkę za rozwijanie TWoMa, zamiast pracy nad nowymi projektami. Wtedy może to miało sens, dziś w mojej opini to jest nie opłacalne.
Teraz spółka stoi przed dużym wyzwaniem - zatrudnienia sporej ilości osób, rozwijania Frospunka oraz pracy nad kolejnymi grami. Zobaczymy jak poradzą sobie z monetyzacją dodatków, czy planami kolejnych części.
Pion wydawniczy w końcu zaliczył sukces, ale porażką jest brak nowych projektów. Jeśli zestawimy stan dzisiejszy z planami z przed roku czy dwóch, to widać jak one się rozjechały z rzeczywistością.

Zgadzam się z Tobą Andy, że buy and hold do najlepsza strategia dla takich spółek jak 11b, zwłaszcza w przypadku kiedy ciężko jest znaleźć lepszego kandydata. wave

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 15 marca 2015
Ostatnia wizyta: 22 sierpnia 2019 22:19:29
Liczba wpisów: 249
[0,08% wszystkich postów / 0,15 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,666 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d