pixelg
Wpływ zmian ustrojowych i prawnych w Polsce na kurs USD/PLN - Forex i CFD - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

Wpływ zmian ustrojowych i prawnych w Polsce na kurs USD/PLN

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
225
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 600
Wysłane: 21 lipca 2017 13:30:43
mrk napisał(a):
Rekinek napisał(a):
Naginasz fakty, te minus 3 mln to będą wtedy gdy jutro sprzedadzą wszystkie dolary a tak się nie stanie. Kolejnym przegięciem jest porownywanie S3 do FP. To takie pisanie co by bylo gdyby babcia miala wąsy Shame on you

Jak przeczytałem tę tezę pierwszy raz stronę czy dwie temu to myślałem, że to ironia, ale chyba jednak nie…
Takie podejście to tylko podatkowo, bo ekonomicznie i rachunkowo nie ma żadnego sensu. Nawet lepiej żeby sprzedali to chociaż obniżą dochód do opodatkowania póki można. Niedługo podobno dochód z działalności finansowej i operacyjnej ma być opodatkowany oddzielnie.

Ps. Po uchwaleniu ustawy o SN na walutach krach..blackeye

Rekinek napisał(a):
Ten wpis na temat SN to mam nadzieje ze nie sarkazm i zart? Bo jak sobie pomysle ze ludzie potrafią z takich rzeczy fundamentalnych i postawowych dla zycia naszego a nade wszystko naszych dzieci zartowac to pozniej nie dziwota że tworzymy zaścianek Europy . A co do odpisu straty po sprzedazy to usmialem sie strasznie, ot doradca sie znalazl. Jak na koniec roku beda mieli prognozę zysku po sprzedazy FP tak 60mln to moze rpatrzą twoją propozycje. Tylko że wtedy dolar bedzie na innych poziomach

mrJackson napisał(a):
@Rekinek - oczywiście, że nie żart, a przy okazji całej strefie Euro się dostało bo kurs EUR/USD poszedł jeszcze bardziej. Czas pokaże, czy obecne zamieszanie polityczne wpłynie negatywnie czy pozytywnie na gospodarkę.

anty_teresa napisał(a):
Rekinek napisał(a):
Ten wpis na temat SN to mam nadzieje ze nie sarkazm i zart? Bo jak sobie pomysle ze ludzie potrafią z takich rzeczy fundamentalnych i postawowych dla zycia naszego a nade wszystko naszych dzieci zartowac to pozniej nie dziwota że tworzymy zaścianek Europy.

Wiesz, jakoś Szwajcarzy dają sobie radę bez Trybunału Konstytucyjnego z parlamentem który ma bardzo szerokie uprawnienia, łącznie z wyborem przewodniczącego i jego vice Trybunału Federalnego. Jakoś też jest tak, że w USA sędziów sądu najwyższego wybiera Prezydent, a zatwierdza Senat, czyli sami politycy. Myślisz, że są to kraje w których obywatele martwią się o swoje przyszłe pokolenia? Jak rynek to zauważy, to jak nic za chwilę będzie za jedno EUR będzie trzeba zapłacić 2 dolary i ponad 2 franki ;)

Rekinek napisał(a):
Anty-teresa muszę przyznać że zszokowal mnie Twoj wpis. Przeciez jak mozna porownywac demokrację USA i Szwajcarii do Polski. Nawet nie wiem jak to skomentować, zastanawiam się jak mozna byc tak krotkowzrocznym i nie widziec że my po tylu latach komuny liznelismy demokracji i znowu zwracamy sie na Bialorusblackeye Czy dla Ciebie liczy sie tylko ekonomia i wykresy? Dzisiaj w Polsce dochodzi do zamachu na demokracje, jutro będą to media i internet. Wlos się jeży jak w dwa dni tak wazna ustawa jest przepychana kokanem przez parlament.

vladinho napisał(a):
skoro wątek i tak do wywalenia, to ja zapytam,
@antyteresa - poważnie uważasz, że człowiek, który feruje wyroki zanim zapozna się ze sprawą "już nikt nigdy przez tego pana..." powinien otrzymać taką władzę i nikt go nie będzie kontrolował ?
Patrząc na to co zrobili z trybunałem konstytucyjnym i prokuraturą, mam podstawy do tego by obawiać się o to, że "stare" wróci.

Ps. a wracając do waluty, to przypomnę, że chińska waluta dobrze sobie radzi niezależnie od tego czy m.in. dziennikarze tam siedzą w więzieniu czy nie.

Rekinek napisał(a):
Chiny teraz do Polski bedziemy porownywac? Tam moze zginac na ulicy tysiac osob i waluty to specjalnie nie ruszy. W Polsce niech przypadkowo jednej osobie krzywda sie stanie to zobaczysz oby nie gdzie bedzie nasza zlotowka

c15d napisał(a):
Skoro już taka dyskusja rozgorzała... niezależnie od sympatii politycznych, takie sprawy reguluje KONSTYTUCJA. Może w USA czy Szwajcarii jest inne ustawodawstwo, u nas Konstytucja jest najwyższym aktem prawnym i nadal obowiązuje.

mrk napisał(a):
Rekinek napisał(a):
Ten wpis na temat SN to mam nadzieje ze nie sarkazm i zart? Bo jak sobie pomysle ze ludzie potrafią z takich rzeczy fundamentalnych i postawowych dla zycia naszego a nade wszystko naszych dzieci zartowac to pozniej nie dziwota że tworzymy zaścianek Europy.

Tak, to sarkazm. Mój stosunek do SN jest bez znaczenia i to co chciałem ci m.in. przekazać to, że wojenki w naszym parlamencie mają bardzo niewielki wpływ na zachowanie walut, o czym najlepiej świadczy , że jest już pewne że ustawa przejdzie, a rynki finansowe kompletnie to ignorują. Dużo większy wpływ ma sytuacja budżetowa, nie wspominając o tym co się dzieje na dolarze i ogólnym sentymencie do emerging markets. Jak waluty pozostałych EM zaczną się osłabiać to złoty też zacznie i nie będzie to miało żadnego związku z SN.

Rekinek napisał(a):

A co do odpisu straty po sprzedazy to usmialem sie strasznie, ot doradca sie znalazl. Jak na koniec roku beda mieli prognozę zysku po sprzedazy FP tak 60mln to moze rpatrzą twoją propozycje. Tylko że wtedy dolar bedzie na innych poziomach

Ciesze się, ale nie wiem dlaczego. Może będzie po 4, a może po 3 zł. Nie ma żadnej wartości dodanej dla akcjonariuszy 11b z tytułu spekulacji przez spółkę na walutach. Jak zechcę mieć ekspozycję na dolara to mogę sobie sam kupić dolary albo kontrakty w pożądanej ilości i czasie.

krewa napisał(a):
Parafrazując JK - Konstytucja to nie ręcznik. Nie rozumiem obaw o możliwość wymiany składu SN. Przecież śedziowie z założenia są krystalicznie czyści, bezstronni i przede wszystkim apolityczni - zgodnie z artykułem 178 tejże Konstytucji.

vladinho napisał(a):
to w takim razie jaki jest sens wprowadzania ustawy wprowadzającej możliwość wymiany składu SN ?

Parafrazując JK - jak książeczka może być suwerenem ? Tu odnoszę wrażenie (ja), że traktowana jest przez większość parlamentarną nie jako zbiór praw a raczej wskazówek blah5

Zbieżność pewnie niechcący przypadkowa ;) ale efekt będzie podobny.
www.youtube.com/watch?v=vnGDQ7...

Rekinek napisał(a):
Nie chodzi o mozliwosc zmiany skladu tylko sposobu jego zmiany oraz to kto tej zmiany dokonuje. Ludzie czy ey zyjecie tylko tu i teraz?? Nie obchodzi was co bedzie jutro, jakie zagrożenia niesie taka wladza w jednych rękach? Tu nie chodzi o sympatie polityczne, tu chodzi o fakty, partia rzadzaca przez dwa lata rozmontowala TK, z telewizji publicznej zrobla ruską telewizje a wy mowicie nic sie nie dzieje bo gospodarka jakos sie kreci?? A kreci sie bo Polacy potrafia zarabiac a nie dlatego ze Morawiecki tak rzadzi. Zaraz zobaczumycie ile danin dojdzie zeby ten super budżet domknac. Paliwo, woda, nieruchomosci. Co do tego czy rynki widza co sie dzieje i to najlepiej widac po zlotowce to porozmawiamy za kilka miesiecy. Posty do wywalenia salute

baks napisał(a):
krewa napisał(a):
Parafrazując JK - Konstytucja to nie ręcznik. Nie rozumiem obaw o możliwość wymiany składu SN. Przecież śedziowie z założenia są krystalicznie czyści, bezstronni i przede wszystkim apolityczni - zgodnie z artykułem 178 tejże Konstytucji.

Taaa .... tak jak bezstronni są sędziowie TK .... znikające uchwały ze strony TK .... i takie tam inne.
Oczywiście "są bezstronni". Nie na darmo jest pojęcie przysłowiowego Judasza.
Za pieniądze i przywileje można kupić wszystko - wystarczy znaleźć odpowiednich ludzi.Think
Wystarczy zobaczyć działania "strażnika" Konstytucji i można się domyśleć jak będą bezstronni sędziowie "nominowani" tymczasowo przez Ministra Sprawiedliwości.

Przy ofercie 25tyś miesięcznie wobec 6-7 tyś aktualnie kto się nie skusi z sędziów sądów rejonowych ?

_olo_ napisał(a):
W sprawie sędziów wspomnę o jednej pani sędzi, która w stanie spoczynku znalazła się w wieku 37lat. W roku
niezalezna.pl/92918-taka-pozyj...
Była sędzią w latach 2011-2014 tylko, że w tym przypadku długotrwałe zwolnienie lekarskie to >12 m-cy, zatem sędziowała jakieś 2 lata.
Cytat:
Bradtke karierę zaczęła u boku prezesa gdańskiego Sądu Okręgowego Ryszarda Milewskiego, który zasłynął przy okazji afery Amber Gold. Była jego asystentką – przypomina dziennik „Fakt”, który o sprawie napisał.

Cytat:
W 2011 roku Milewski awansował ją i trafiła do Sądu Rejonowego w Sopocie – została przewodniczącą II Wydziału Karnego. W 2012 roku orzekała w sprawie Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu, któremu prokuratura zarzucała korupcję. Bradtke umorzyła większość zarzutów korupcyjnych.

Cytat:
Jak przypomina „Fakt”, w 2014 roku sędzia stanęła przed sądem dyscyplinarnym za bezprawne przetrzymywanie dwóch osób. Tłumaczyła wtedy z rozbrajającą szczerością, że wszystko przez to, iż brakowało jej „doświadczenia w pełnieniu funkcji przewodniczącej i w ogóle w pracy sędziego”.

Tu link do komunikatu rzecznika prasowego Krajowej Rady Sądownictwa na temat trybu przejścia w stan spoczynku sędzi Marii Bradtke
krs.pl/pl/aktualnosci/d,2017,2...

Cytat:
(...) sędzia Maria Bradtke w latach 2007- 2011 pracowała jako asystent sędziego w V Wydziale Karnym Odwoławczym i X Wydziale Wizytacyjnym Sądu Okręgowego w Gdańsku. Współpracowała wtedy z kilkoma sędziami z tych wydziałów, którzy bardzo pozytywnie ocenili jej pracę.
(...) Opinia lekarza-biegłego jednoznacznie stwierdzała, że „aktualny stan zdrowia opiniowanej nie pozwala jej na wykonywanie obowiązków na stanowisku sędziego - wobec przewlekłości choroby i nieskuteczności dotychczasowego leczenia w trybie ambulatoryjnym”.(...)

Co teraz robi sędzia Maria Bradtke?! Otóż w Harmonogramie zajęć dla aplikacji radcowskiej (styczeń-lipiec 2017) w OIRP w Gdańsku można znaleźć, że SSR (Sędzia Sądu Rejonowego) Maria Bradtke prowadzi ćwiczenia (Postępowanie karne, postępowanie karnoskarbowe i postępowanie w sprawach o wykroczenia - strona 4 i 5) na tej aplikacji
oirp.gda.pl/wp-content/uploads...

ps. Przydałby się dla tej polityki inny wątek

krewa napisał(a):
Rekinek napisał(a):
Nie chodzi o mozliwosc zmiany skladu tylko sposobu jego zmiany oraz to kto tej zmiany dokonuje.

Kto tej zmiany dokonuje? Przedstawiciele narodu, wybrani w demokratycznych wyborach.

Przede wszystkim nie doszło do naruszenia Konstytucji, tylko istnieje takie ryzyko. Pamiętajmy, że mamy jeszcze urząd prezydenta (strażnika Konstytucji) oraz TK, kontrolujący ustawy. Są więc mechanizmy zabezpieczające. A gdyby zawiodły, to niestety, okaże się, że były minister MSWiA miał rację - to państwo istnieje tylko teoretycznie. A za ten stan nie można obwiniać jedynie PiSu

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
225
Wysłane: 21 lipca 2017 13:33:27
daro_1975 napisał(a):
Duda-strażnikiem konstytucji...i wy macie czelność czepiać sie bankiera...

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
225
Wysłane: 21 lipca 2017 13:34:15
krewa napisał(a):
daro_1975
gdzie Ty w moim poście widzisz wzmiankę o Dudzie?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
225
Wysłane: 21 lipca 2017 13:52:43
Rekinek napisał(a):
Anty-teresa muszę przyznać że zszokowal mnie Twoj wpis. Przeciez jak mozna porownywac demokrację USA i Szwajcarii do Polski. Nawet nie wiem jak to skomentować, zastanawiam się jak mozna byc tak krotkowzrocznym i nie widziec że my po tylu latach komuny liznelismy demokracji i znowu zwracamy sie na Bialorusblackeye Czy dla Ciebie liczy sie tylko ekonomia i wykresy? Dzisiaj w Polsce dochodzi do zamachu na demokracje, jutro będą to media i internet. Wlos się jeży jak w dwa dni tak wazna ustawa jest przepychana kokanem przez parlament.

W sprawie demokracji mam odmienne zdanie. Ona zmienia tylko charakter, ale nadal pozostaje demokracją parlamentarną. Także dla mnie mówienie o zamachu na demokrację nie ma uzasadnienia. Z resztą czy dramatyczne zmiany to pierwszy raz w naszym kraju? To co się obecnie dzieje to nawet nie jest przewrót majowy, a przecież Piłsudskiego chyba wszyscy (większość) ocenia pozytywnie. Jego język przecież też. Kury szczać prowadzać nie różni się mocno od wycierania mord. Nie oznacza to, że popieram formę wprowadzania zmian, czy nawet wszystkie elementy tej zmiany, bo tak nie jest. Z Panem Antonim itp elementem mi nie po drodze. Nóż mi się w kieszeni otwiera jak znów ktoś traktuje mnie jak idiotę. Rzygać się chce patrząc na arogancję władzy i kolesiostwo.

Jednak na sprawy staram się patrzeć obiektywnie, czego brakuje niestety opozycji. Histeryczny wrzask jaki miał miejsce przy błahych sprawach sprawił, że nie ma już ostrzejszych form wyrażania protestu. W tej chwili to czy PIS pośle 6-klasistów do 7 klasy czy do gimnazjum ma taki sam wydźwięk emocjonalny jak to że chciałby np znieść konstytucję. I niestety dzięki mediom obiektywizmu jest coraz mniej wśród obywateli.
Edytowany: 21 lipca 2017 13:55

Rekinek
0
Wpisów: 652
Wysłane: 21 lipca 2017 15:21:51
Krewa@ ile ty masz lat?? Po odtatnim wpisie rece mi opadly. I my się poslom dziwimybinky

krewa
krewa PREMIUM
390
Wpisów: 7 943
Wysłane: 21 lipca 2017 15:27:26
Rekinek,
przejdź do sedna sprawy i daruj sobie wycieczki osobiste.

baks
24
Wpisów: 2 581
Wysłane: 21 lipca 2017 16:15:11
anty_teresa napisał(a):
Rekinek napisał(a):

W sprawie demokracji mam odmienne zdanie. Ona zmienia tylko charakter, ale nadal pozostaje demokracją parlamentarną. Także dla mnie mówienie o zamachu na demokrację nie ma uzasadnienia. Z resztą czy dramatyczne zmiany to pierwszy raz w naszym kraju? To co się obecnie dzieje to nawet nie jest przewrót majowy, a przecież Piłsudskiego chyba wszyscy (większość) ocenia pozytywnie. Jego język przecież też. Kury szczać prowadzać nie różni się mocno od wycierania mord. Nie oznacza to, że popieram formę wprowadzania zmian, czy nawet wszystkie elementy tej zmiany, bo tak nie jest. Z Panem Antonim itp elementem mi nie po drodze. Nóż mi się w kieszeni otwiera jak znów ktoś traktuje mnie jak idiotę. Rzygać się chce patrząc na arogancję władzy i kolesiostwo.

Jednak na sprawy staram się patrzeć obiektywnie, czego brakuje niestety opozycji. Histeryczny wrzask jaki miał miejsce przy błahych sprawach sprawił, że nie ma już ostrzejszych form wyrażania protestu. W tej chwili to czy PIS pośle 6-klasistów do 7 klasy czy do gimnazjum ma taki sam wydźwięk emocjonalny jak to że chciałby np znieść konstytucję. I niestety dzięki mediom obiektywizmu jest coraz mniej wśród obywateli.

To co się dzieje nie można nazwać opozycją ...
To jest amatorka totalna. Panowie nie są przygotowani w ogóle do roli szefów partii a opozycji w szczególności.
Nadawali by się może na szefów jakiś ugrupowań lub organizacji czy klubów dyskusyjnych.
Jeśli nie ma opozycji to robi się to co robi. Co do łamania Konstytucji to się nie zgodzę - już kilka razy została złamana ale nie ma kto tego oficjalnie ogłosić ... bo TK biega "na sznurku" partii rządzącej.
Więc nie ma forum o tym decydującego. Nawet gdyby "skasowano" całkowicie prawo TK uznałby to za legalne. Więc o czym tu dyskutować. Ludzie wkurzą się dopiero gdy zauważą, że 5--+ już nie pokrywa wzrostu wydatków i podatków które są zwiększane. Ale do tego jeszcze trochę zejdzie.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

krewa
krewa PREMIUM
390
Wysłane: 21 lipca 2017 16:28:13
Baks,
co do opozycji, a raczej jej braku - absolutna zgoda.
Co zaś dotyczy finansów publicznych - tutaj dyskutowałbym. Wyższych wpływów z tytułu VAT nie da się podważyć, wyższych wpływów z PIT również. Ba, nawet do ZUSu muszą mniej dopłacać, bo wpływy ze składek są wyższe.

A co do łamania konstytucji w przeszłości - mógłbys podać więcej niż jeden przykład?

t0m4s
7
Wpisów: 171
Wysłane: 21 lipca 2017 18:00:54
A ktoś z was umie wskazać chociaż jeden punkt w nowej ustawie o sądach, który jest niezgodny ze standardami europejskimi/światowymi?
Ja np. nie łapie jak tryb wyboru ma wpływać na niezależność i niezawisłość, wytłumaczcie :)

Jakiś czas temu widziałem podobną dyskusję, fani TVNu widzieli dolara po 5zl a euro po 6zl :)
"No bo wiadomo kto rządzi"
Że normalsi sie na to łapią to jeszcze rozumiem, ale że inwestorzy?

krewa
krewa PREMIUM
390
Wysłane: 21 lipca 2017 18:21:38
t0m4s
a kogo to interesuje w chwili, gdy ważą się losy demokracji i wolności!

zaglądającym w metrykę polecam zapoznanie się z figurami retorycznymi, w szczególności z ironią

Skoro Czerska i Wiertnicza nawołują, by rzucać wszystko, lecieć pod pałac i skandować "Wetuj! Wetuj!", to nie ma czasu na takie pierdoły jak zastanawianie się lub, broń Cię Panie, myślenie. Bo jeszcze suweren ruszy mózgownicą, zorientuje się w procesach legislacyjnych i nabierze podejrzeń, że ktoś go robi w bambuko.

mrJackson
5
Wpisów: 277
Wysłane: 21 lipca 2017 18:46:29
A czy nie jest tak, że umacniająca się złotówka powinna spowodować napływ kapitału zagranicznego na naszą giełdę i wywołać wzrosty?

vladinho
vladinho PREMIUM
29
Wpisów: 804
Wysłane: 21 lipca 2017 18:59:38
krewa napisał(a):
Baks,

A co do łamania konstytucji w przeszłości - mógłbys podać więcej niż jeden przykład?

Pomogę Baksowi, chociaż to o co pytasz nie ma umocowania prawnego, gdyż tylko dwa wyroki TK o niekonstytucyjności ustaw nie zostały ogłoszone w dzienniku.
Formalnie tylko TK może ocenić, że ustawa jest niezgodna z konstytucją

Ale pierwsza z brzegu ustawa z grudnia 2016 o ochronie przyrody. Biura legislacyjne sejmu i senatu zgłosiły uwagi co do zgodności z konstytucją ustawy:
www.senat.gov.pl/gfx/senat/pl/...

pomijając zawiłe kwestie prawne, prosty przykład o tym, że ustawa powinna wejść w życie z uwzględnieniem odpowiedniej długości Vacatio Legis czyli czas w którym ustawa ma wejść w życie po jej ogłoszeniu, pominięte, a TK już wcześniej rozpatrywał tę kwestię.

Przykładów jest więcej, ustawa o inwigilacji (procedowana przez Komisję Wenecką), o obrocie ziemią.
Ustawa o zgromadzeniach, ale tu już TK orzekł zgodność z konstytucją..., po czym część podmiotów wycofało prośby do TK o określenie zgodności z konstytucją.

Edytowany: 21 lipca 2017 19:01

vladinho
vladinho PREMIUM
29
Wpisów: 804
Wysłane: 21 lipca 2017 19:23:16
t0m4s napisał(a):
A ktoś z was umie wskazać chociaż jeden punkt w nowej ustawie o sądach, który jest niezgodny ze standardami europejskimi/światowymi?

Tak, możliwość odwołania wszystkich sędziów SN przed zakończeniem ich kadencji.

t0m4s napisał(a):
Ja np. nie łapie jak tryb wyboru ma wpływać na niezależność i niezawisłość, wytłumaczcie :)

niezawisłość i niezależność nie jest powiązana z trybem wyboru a ze strukturą, przewodniczący SN będzie podlegał ministrowi sprawiedliwości.
Minister będzie mógł pośrednio wpływać na decyzje personalne w sądownictwie, robi to już w prokuraturze.
Owszem po ogłoszonym wyroku, ale sama świadomość tego, że za taki a nie inny wyrok sędzia zostanie przesunięty do innego działu ma wpływ na jego niezależność.
MS będzie miał też wpływ na Izbę Dyscyplinarną, może ją odwołać, w praktyce może to oznaczać usunięcie adwokata zajmującego się Twoją sprawą przez wspomnianą ID.

Z jednej strony nie wydają się to niebezpieczne zapisy, z drugiej wszystko jest uzależnione od ministra sprawiedliwości - prokuratura, sąd. Jeżeli przykładowo MS uprze się i będzie chciał posadzić kogoś w więzieniu to to będzie mógł zrobić (Dajmy na to np. Trynkiewicza, może niekoniecznie byłego wykładowcę).

Można lubić/nie lubić Pana Z. ale proszę sobie jednak wyobrazić, że władza się zmienia i MS zostaje ktoś taki jak Pani Bradtke.

Edytowany: 21 lipca 2017 19:30

t0m4s
7
Wysłane: 21 lipca 2017 19:36:38
@krewa
Nie wiem o czym mówisz, demokracja w Polsce umarła pół roku temu i każdy uważny czytelnik GW to wie! :)

@vladinho
Po sytuacjach które podałeś już poczułem co to znaczy być pod PISowskim pręgierzem!
BTW. przeszkadzalo Ci może jak trybunal uznal "ze interes fiskalny panstwa jest wazniejszy niz pewne zasady konstytucyjne"? Przy ustawie o OFE tuskowej tak orzekli :)
Zamach zamachowi nierówny...

Z drugą cześcią się zgadzam, minister sprawiedliwości dostał za duże uprawnienia.
Ale to nie oznacza powrotu PRL ani końca demokracji jak tu niektórzy piszą...
Edytowany: 21 lipca 2017 19:45

_olo_
8
Wpisów: 486
Wysłane: 21 lipca 2017 20:32:25
@vladinho

Jak to:
Cytat:
Tak, możliwość odwołania wszystkich sędziów SN przed zakończeniem ich kadencji.

ma się do art. 180 ust. 5 Konstytucji
Cytat:
W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia.

(Czyli stan spoczynku nie jest jedyną opcją. Ciekawe dlaczego nie podnosi tego opozycja? Jak rozumiem PiS nie ma chyba do nich zaufania, więc nie korzysta z tej opcji).

Mógłbyś wskazać w Konstytucji ten artykuł, który potwierdza Twoje twierdzenie?

Cytat:
i MS zostaje ktoś taki jak Pani Bradtke.

Albo taki jeden zastępca prokuratora rejonowego, którego żona prowadzi/ła księgowość kilku firm/osób (zawieszone, albo zamknięte) oraz była w jednej z nich w radzie nadzorczej, którym US wpisał w KRS-ie zaległości podatkowe na wiele milionów złotych, KNF dał kary na >10mln (w sumie) i wpisało się im w KRS-ie kilku komorników.

krewa
krewa PREMIUM
390
Wysłane: 21 lipca 2017 21:09:47
Dzisiaj miałem okazję porozmawiać z jedną z organizatorek protestów. Przejęta, zaangażowana, pełna energii i przekonania, że jest współczesnym mesjaszem lub przynajmniej jego zastępcą. Miała jedynie problem z wytłumaczeniem zagrożenia płynącego z przyjęcia tej ustawy i próbowała przekonać mnie wyświechtanymi frazesami o zagrożonej wolności i demokracji.

mackopl
mackopl PREMIUM
36
Wpisów: 1 064
Wysłane: 21 lipca 2017 22:08:00
Gratuluję samopoczucia. Ta ustawa to podkreślenie "patriotyzmu" tej pseudoprawicowej grupy ludzi.
Oddaje w ręce rządu wymiar sprawiedliwości, już nie będą ułaskawiać swoich oddanych żołnierzy, będą takie wyroki jakie uzna mlaskający mały człowiek. Nie wspomnę o wyborach, które stwierdza ważność ich w momencie gdy wygra jedynie słuszna bolszewicka partia.

t0m4s
7
Wysłane: 21 lipca 2017 22:14:46
Najfajniejsze jest to, że protestują pod pałacem próbując wymóc na prezydencie, którego od początku jego kadencji nazywali marionetką, żeby wetował ustawy o sądzie...żeby obronił Polskę i DEMOKRACJĘ przed Kaczyńskim.
Chcą żeby marionetka ograła tego co trzyma sznurek xD
Coś tu jest nielogiczne chyba...salute

twitter.com/WojciechMucha/stat...

Maupa_w_niebieskim
28
Wpisów: 927
Wysłane: 22 lipca 2017 01:28:07
Tak czy siak ale gdyby np. doszło do zamiany pani Małgorzaty G. na pannę Krystynę P. to niekwestionowanym wygranym będzie ajent bufetu. Zatem inwestujmy w sektor gastronomiczny.

lesgs
lesgs PREMIUM
25
Wpisów: 859
Wysłane: 22 lipca 2017 11:51:12
Jedno można na pewno powiedzieć o PiS. Wiedzą jak się rządzi. Na działanie PO miała 8 lat i niewiele zrobili. W jakiś sposób uśpili wszystkich, nie przekonali do siebie, a - co ważniejsze - nie przekonali wielu by poszli głosować. Bo i jak - skończyło się hasło "Przeciw PiS". Wypaliło się, chociaż podczas ich ostatniej narady nadal było widoczne na ekranach. To, co dzieje się teraz jest bezpośrednim skutkiem 8 nieudanych lat reformy systemu państwa przez PO. Teraz, PO napędza protesty - a gdzie byli wcześniej?

To tylko kilka, bardzo prostych uwag. Wieczorem wrócę do szerszej dyskusji na ten temat.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3