pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

alex89opole

alex89opole

Ostatnie 10 wpisów
Hej,

Krewa Ichimoku ostatnio wyraźnie wskazywało kontrolę podaży nad popytem a tu niespodzianka? Linie kierunkowe po wczorajszym wybiciu wskazały ruch cen i jest to istotny ruch wskazujący nowy trend?

Poproszę o mały komentarz :)

Dziękuje :)

Krewa,

Mógłbym prosić o wyjaśnienie dla amatora ? :)

krewa

Czyli co możemy się spodziewać korekty do poziomi 11,8 ?

Dzięki panowie za odpowiedź. Dla mnie zastanawiająca jest końcówka sesji a dokładnie jej zakończenie. Kurs mimo wszystko się obronił i zakończył sesję na plusie - nie oznacza to, że akcje zostały 'pozbierane' ze Stop Losów? Zebrały je byki i lecą dalej do góry nie pozwalając spaść kursowi?

Tylko moje przemyślenia :)

Witam,

Czy mógłby ktoś skomentować dzisiejsze notowania kursu spółki?

I jak to wytłumaczyć?

Dzięki za odpowiedź!

Witam,

W sprawozdaniu 'rachunek zysków i strat' w pkt. 'pozostałe przychody operacyjne' spadła pozycja z 10 228 do 2 255. Co ona oznacza? I co się kryje pod pojęciem 'inne przychody operacyjne'?

Witam,

W ostatnich dniach pojawiło się małe odbicie na WIG oraz WIG-20. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób sprawdzić czy to tylko korekta spadków czy też faktyczna zmiana kierunku trendu? Widziałem, że ucofb wcześniej pisał o RSI jest na poziomie 30% - oznacza, że rynek jest wyprzedany czyli teoretycznie czas na zakupy?

Patrząc na przeszłość w lipcu 2008 roku wskaźnik RSI był 30% a rynek potem dalej leciał w dół. Więc w jaki sposób można określić, że to już zmiana trendu na głównym indeksie?

Jakie są jeszcze wskaźniki (poproszę o podanie sprawdzonych, które zdały egzamin w przeszłości np. 2009 roku przy odibciu) albo takich na które warto zwrócić uwagę.

Rafsty dzięki za wyczerpującą odpowiedź i informację - na pewno się przydadzą.

Wracając do wskaźników spółki c/wk oraz c/z które są bardzo wysokie - oznacza to, że spółka jest przewartościowana na tą chwilę? Według teorii np. wskaźnik c/wk powinien mieć poniżej 1 tutaj jest powyżej 30 jak dobrze pamiętam, nie jest to niepokojące?

Jak można w tej chwili (albo na jakich danych) ocenić zasięg kursu spółki?

Kolejny problem to taki co w sytuacji jak spółka zacznie spadać? Jakby np. wyniki które będą teraz ogłoszone nie były po myśli inwestorów?

Kiedy jest dobre wejście w zakup akcji? Czekać na wyniki? --> będą dobre może poszybować szybko w górę przebić opór 40zł (chyba, że już jest to zdyskontowane) i wtedy można sobie pluć w brodę, że się nie kupiło po dotychczasowej cenie..ale jak już wspomniałem co jeżeli kupię teraz a kurs akcji zacznie spadać..?

Mówicie, żebym nie kupował akcji, ale czy nie jest teraz najlepszy moment na wejście? Leje się krew a wtedy podobno trzeba kupować ..:) Tylko pytanie czy to tylko korekta spadków?

Z kolejnej strony Amerykańskie akcje oraz DAX są na szczycie (albo już w odwróceniu) -->czy GPW podąży wtedy w tym samym kierunku? Bo przecież już wcześniej zaczęliśmy szybować w dół..

Witam,

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, ale zmuszony jestem kontynuować pytania, żeby iść do przodu.

pacpaw 'Zwróciłeś uwagę na coś takiego jak ilość akcji lub inaczej na kapitalizację?
Przykład: Firma A wyemitowała 1 akcję wartą 100zł, firma B 5 akcji po 20zł.
Pomimo tego, że cena akcji A > B to wartość obu spółek jest taka sama.

pacpaw jak możesz to napisz mi od czego zależy taka wycena, czemu jedna firma emituje np. 1 akcje inna 5 ? Bo taka ma zachciankę czy z czegoś to wynika?
Kapitalizacja czyli najogólniej mówiąc cała wartość firmy?
Zawsze mam patrzeć na kapitalizację? Jakby trochę to nie fair bo tak jak na przykładzie 1 akcie=100zł, 5 akcji po 20zł. Trochę tego nie rozumiem..znaczy wiem że suma jest ta sama. Ale co z tego wynika..?

Dodatkowo porównywanie spółek prowadzących różne działalności może być mało wymierne.
Jeśli chcesz porównywać po zysku wskaźnik C/Z Ci w tym może pomóc.
Patrząc też szerzej na giełdzie kupujesz przyszłość - jak przejrzysz wyniki kwartalne w 2015 roku zauważysz ze CD Projekt miał skokowy jeden kwartał, LiveChat rośnie solidnie i stopniowo.'

Nie chodziło mi o ich porównywanie, tylko o sam fakt, że 1 akcja spółki kosztuje 40zł, a drugiej 22zł przy o wiele większych przychodach/zyskach (ale widzę, że rentowność przemawia za LiveChat).
Kapitalizacja cdprojektu jest 2.5 razy większa niż LiveChat, a przychody/zyski są kilkanaście razy mniejsze.
To jest tylko przykład nie chce porównywać tych spółek do siebie.

ucofb Na przykładzie Live chat wskaźniki c/wk oraz c/z ma bardzo wysokie czyli defacto jest spółką przewartościowaną (jeżeli patrzeć na liczby). Cena akcji rośnie bo rośnie wszystko co z nią związane. Nie neguje spółki, tylko chce się czegoś nauczyć. Jak spółka ma tak dobre wyniki to dlaczego jest tak przewartościowana --> patrz c/wk oraz c/z.
Chciałbym zainwestować z jednego względu-akcje wielu spółek (głównie z wig-20) stoją bardzo nisko. Patrząc w przeszłość sytuacja powinna się zmienić. Zastanawiam się również nad spółka LiveChat jakby przebiła opór 40zł - trend ciągle wzrostowy.

Dam radę, ale potrzebuję pomocy :)

Witam,

Mam pytanie co do spółki Livechat, mianowicie wyniki I półrocza zysku netto to 12 mln zł przy przychodach 23mln zł. Z porównaniem do CDProjektu, który miał w 2015 I półroczu 249 mln zysku netto przy przychodach 512 mln. Różnica spółek jest kolosalna na stronę cdprojekt, a akcje spółki Livechat kosztują prawie 40zł, cdprojektu 22zł. Jak to jest możliwe? Kurs jest tak wysoki bo: zysk netto tak wysoki, dynamika wzrostów oraz ciągłe zwiększanie klientów --> to wszystko to wartość spółki a liczby mówią coś innego (chodzi mi o wielkość liczb). Przyznaje, że jestem początkowym inwestorem i dopiero się uczę.

Witam,

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego kurs spółki zamet tak drastycznie spada? Rok temu w styczniu kurs wynosił 5zł, dzis 1,8zł. Wartość spadła trzykrotnie. Nie ukrywam, że jestem nowym użytkownikiem, ale patrząc na wyniki ogólne spółki to chyba nie są aż takie złe? Dzięki za odpowiedzi.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 22 stycznia 2021 19:10:42
Liczba wpisów: 22
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,524 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d