pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kholat

kholat

Ostatnie 10 wpisów
zniknął popyt ale podaż też zniknęła Eh?

olekj32 napisał(a):
Fenris napisał(a):

Tak sobie myślę, że taki debiut może wynikać po części z braku dostępności, bo nie każdy DM oferuje akcje, co na pewno się przekłada na mniejsze zainteresowanie wśród indywidualnych (nie każdy będzie zakładał specjalnie konto w innym DM).

Myślę, że to może być bardzo istotna przyczyna słabego debiutu. Nawet nie fakt, że nie można składać zleceń przez urządzenia mobilne (sam robię to od wielkiego dzwonu) ale to, że część "detalicznych" domów maklerskich (Pekao, ING, Santander, Alior z tych większych) nie pozwala w ogóle na zakup akcji.

jakoś podaży to nie przeszkadza... nawet sprzedaż po cenie poniżej emisyjnej... Think blackeye

toa napisał(a):
Nie wiadomo czemu wyleciało sporo wpisów.

to specyfika tego forum Anxious blackeye

zarówno w emaklerze w systemie jak i w Statice, nie ma Huuge w ogóle w aplikacji mobilnej, nawet notowań nie ma

u mnie Mbank normalnie pokazuje notowania Huuge tak samo Boś

toa napisał(a):
Już jutro debiut. Jakie macie typy na otwarcie i na maksymalny kurs jutro?

Ja od siebie dodam, że stawiam na około +80% maks i otwarcie powyżej 60% w górę.

Mój portfel Vidis, PKN, Wittchen, Huuuge, CCC

zaskakująca podaż, prawda? salute

ci od pozwów mają rację, wiele wskazuje na to, że zarząd CDR kłamał, nie rozumiem tej obrony zarządu Think

@Elemis

8 lat studiowałeś na magisterskich? Anxious

Christof_martin napisał(a):
piekny debiut GR ale:

1. przychody dzielone pomiedzy 4 podmioty
2. wycena o okolicy 1 mld PLN.
3. co dalej - roadmap ?

pomiędzy 5 podmiotów... 3 producentów i 2 wydawców...

"Spokojny" debiut jak na to, co działo się w tym roku... od czerwca sprzedali ponad 70 tys. swojej gry, plany są ciekawe... kolejna premiera też nieźle się zapowiadająca już 15 października... a kapitalizacja ok. 30 mln czyli 7 razy niższa od Starward... z muzyczką i plakatem... Angel blackeye

Łatwiej jest chyba przenieść duży hype w wielkie liczby, nie uważasz? Anxious d'oh! salute

kojo napisał(a):
I "raptem" prawie taka, jak CRJ blah5

przecież hype na Ghostrunnera i to jeszcze przed premierą jest nieporównywalnie większy niż na Green Hell...

Kapitalizacja jest obecnie raptem 2 razy większa od Starwarda z jedną graficzką i muzyczką... a zapowiada się hit porównywalny do TWOM i Frostpunk razem wziętych...

W top global Steam wczoraj w nocy Ghostrunner dotarł na 4 miejsce... obecnie jest na 9 miejscu, 3 miejsca przed Cyberpunkiem... na Starwardzie gwarno... a tu cisza...

GRAF78 napisał(a):
Nie miałem i nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać - bo to nie drobni forumowicze wynoszą spółki na miliardowe kapitalizacje.

tylko że różnimy się fundamentalnie - ja nie mam i wyśmiewam kapitalizację spółki, której gra według mnie wygląda jak kolejny Kursk, a to, że póki co niczego nie dokonała, a ma kapitalizację jakby sprzedała już z milion sztuk gry jest prawdą obiektywną. Wielu tu natomiast posiada te akcje i wypisuje groteskowe superlatywy. Rozumiem, że tylko ci drudzy mają prawo tu pisać, hm?

Moderator:
Usunięto treść niezgodną z regulaminem. Prawo do pisania na wątkach spółek mają wszyscy, a negatywne opinie, ale uzasadnione merytorycznie traktujemy za szczególne dobro portalu

1ketjoW napisał(a):
Podstawowe prawo ekonomii. Jeżeli podaż jest mniej więcej stała, a popyt rośnie to cena również rośnie.

Zdziwiłbym się gdyby to trailerze - który ma wzbudzić zainteresowanie grą było inaczej. Czego się spodziewaliście, że "strzelą sobie w łeb" i wypuszczą gniota. Chyba musieliby mieć klepki po przestawiane.

Obecna kapitalizacja to 235 mln po trailerze. Jestem pod sporym wrażeniem - co może spowodować marketing i pewność, że gra odniesie sukces w znacznej skali.

P.S. O ile pamiętam - a dawno czytałem Niezwyciężonego - został on zwyciężony.

przecież ta "kapitalizacja" jest tworzona przez 60k akcji w obrocie a reszta w rękach gremium SW salute blackeye Shhh Liar

kpiny sobie robicie? co to ma być? jakaś kolejna graficzka z muzyczką? Think blackeye d'oh!

Bez urazy, ale o braku potencjału Polyslash pisze ktoś, kto jeszcze niedawno widział potencjał w Jujubee i jego Covid Outbreak... d'oh! blackeye

@Scarry taki Carrion to dla ciebie gra AA+? Albo children of Morta?

We. The Revolution przecież dobrze się sprzedała, przetarła szlak dla Polyslash i spowodowała że stali się rozpoznawalni. Mech też widać póki co wysoką jakość, tak samo ciekawie wygląda Primitive,który może być mieszanką city buildera i survivala na miarę Green Hell... nie mówiąc już o rozpoznawalnej marce Drug Dealera, którą będą robić... dlatego według mnie 30 baniek za takie osiągnięcia, portfolio i plany to jest żart w porównaniu z "dziurą w ziemi" Starwarda wycenianą 6 razy drożej...

Anxious d'oh! co w takim razie uwzględnia wycena Starwarda ? Anxious d'oh! salute Kursk to też czasem nie miał być AA? Anxious

@Scarry napisałeś wyraźnie, że gry Polyslasha ODSTAJĄ JAKOŚCIOWO od np. Occupy Mars (gdzie na filmach z gameplaya np. kamienie ładowane na łazik "przenikają" przez ściany...) czy od gry Starwarda, o której nic nie wiadomo oprócz plakatu... a teraz odwracasz kota ogonem...

Czego jak czego ale żeby zarzucać Polyslashowi kiepską jakośc gier to ja się nie spodziewałem blackeye salute I że np. ten crap Occupy Mars od Pyramid to takie wyżyny jakości? Anxious Sick

Nie mówiąc już rzekomej wysokiej jakości gry Starwarda... oceniałeś po plakacie? :))))

Niezły ubaw tu naprawdę. blackeye

Trzymam kciuki za Starward, niech rośnie pomimo już obecnej kapitalizacji 180 mln, bo skoro tak, to Polyslash z już odniesionym sukcesem i kolejnymi grami w drodze powinien chodzić po 100 zł.

@Filip a kapitalizację, portfolio i osiągnięcia sobie porównałeś, czy tak sobie piszesz żeby pisać?

To fakt, też mnie dziwi brak wątku na bankierze... Anxious

Pierwszą to dopiero za rok-dwa wyda Starward, a ma kapitalizację 180 mln...

"premiera pierwszej gry"

Żadnej pierwszej. Kolejnej.

Kapitalizacja 30-35 milionów w porównaniu do 180 mln Starwarda z jednym plakatem... Think A mają już sukcesy, debiut niebawem i współpraca z Movie odnośnie drug dealera... Think

To po co wprowadzali do obrotu? Powinni wprowadzić dopiero po wygaśnięciu tylko groteskowych "lock-upów".

I tak jak kolega powyżej napisał - na debiuty zabronić PKC tylko zlecenia wystawiane za pomocą żywej gotówki. I po kłopocie.

@jwk

Dokładnie tak. Pisałem o tym wyżej - jakoś Pyramid po chyba 3 dniach widłowy puścił przy +300% z całą masą zleceń PKC i z historią spółki równie "bogatą" jak Starward...

@sasky może konkretnie o to dopytajcie, bo to tylko potwierdza, że decyduje "widzimisię" oraz stanowi nierówne traktowanie emitentów.

Nie ma żadnych zasad, wszystko uznaniowo zależy od jednej osoby, totalna wolna amerykanka. Przecież Pyramid puścili przy +300% i kurs doszedł nawet do +400% tego samego dnia. Kolejny przykład z głównego - np. Workservice puścili w ciągu jednej sesji przy +70% parę dni temu...

Scarry napisał(a):
że co? Przecież CRJ nie odniosło sukcesu od początku.... tylko po roku od premiery po dodaniu komponentu społecznego do gry. CRJ to dobry przykład, tak jak Paradox, że lata pracy nad już wydanym tytułem zwracaja sie w sukcesie po pewnym czasie.

btw: pełny Occupy Mars będzie miał coopa na start.

skąd takie info? na czacie podczas launchu Prologu pisali, że multi być może będzie w pełnej wersji

Zauważcie jeszcze, że prezes tym swoim sprytnym lock-upem wpłynął na zawyżenie ceny akcji, bo jeżeli ktoś chciał od niego kupić akcje, to musiał zapłacić co najmniej 50 zł za sztukę... Think king Liar salute

Spadło 12% przez tego newsa, bo ktoś prawdopodobnie wiedział o tym wcześniej, tak samo jak dzień wcześniej przy kursie 170 ktoś spuścił pakiet do 146 zł bo prawdopodobnie wcześniej dostał cynk o niespodziewanym wydaniu Prologu tego samego dnia po sesji. Tu tkwi sedno w niesprawiedliwym zachowaniu insajderów i prawdopodobne wykorzystanie infoemacji poufnych w tych dwóch przypadkach w ciągu zaledwie dwóch sesji. Ja przynajmniej straciłem do tej spółki zaufanie po takich zagrywkach, gdybym wiedział o tym, że po sesji w czwartek zamierzają wypuścić Prolog to na pewno pozbyłbym się akcji tak jak robię przed każdą premierą, bo to zbyt duże ryzyko zostawać na noc z akcjami. A tak ktoś w czwartek na koniec postąpił ewidentnie nie fair wykorzystując informację od insajda (albo sam insajd to wykrorzystał) o premierze Prologu nie dając innym szans na podjęcie decyzji. Dla mnie to ewidentne Shame on you

no i co to za lock up, który pozwala na sprzedaż akcji d'oh! Sick salute

Prolog przed chwilą zadebiutował na Steamie w formie free to play

store.steampowered.com/app/131...

kliknij, aby powiększyć

mają prawie 2 mln polubień i reklamują też Cyberpunka... jest moc thumbright

aircanada15 napisał(a):
kholat: wszyscy zainteresowani od dawna wiedzą na motywach której książki Lema oparta jest produkcja... please.

to ciekawe, bo nawet Puls Biznesu w dzisiejszym artykule się tylko domyśla... Think

"(...) Spółka pracuje nad grą fabularną na bazie książki Stanisława Lema, prawdopodobnie „Niezwyciężonym” (...)"

www.pb.pl/wielka-wiara-w-starw...

Serio nie wiadomo nawet na podstawie jakiej książki ma być gra i dopiero w połowie września mają być jakieś pierwsze grafiki? d'oh! Dancing salute

Skoro Starwarda póki co rynek wycenia na prawie 500 mln zł z jedną tajemniczą grą, o której prawie nic nie wiadomo, to w takim razie Pyramid z premierą Occupy Mars Prologue jeszcze w sierpniu, dużą WL paru gier, nie tylko Occupy, ale też paru innych i kilkunastoma grami w kolejce jest obecnie 3-4-krotnie niedowartościowana, a pamiętajmy, że stoi za nimi Playway, czyli stary wyjadacz i jego zasięgi.

anty_teresa napisał(a):
kholat napisał(a):
Ja stawiam na drugi Ovid Works... Wysokie otwarcie na fali innych debiutów... a potem zimny prysznic, bo to totalna wydmucha z jedną zapowiadaną grą, o której nic nie wiadomo i bez mocnego akcjonariatu (w dodatku akcjonariat mocno rozdrobniony) Think

Totalna wydmucha? Ciekawa opinia. W gamedevie liczą się ludzie. Mamy na GPW mały Techland czyli Creepy Jar, natomiast Starward jest zbudowany na CD Projekcie - z niego pochodzi Marek Markuszewski - był tam producentem. Dyrektorem artystycznym jest Ostrycharz z Techlandu, ale dyrektorem technicznym Betke, który pisał silnik do Wieśka (pewnie z tego okresu znają się z Markuszewskim), Co IMO ważne od gameplay'a mają Antkiewicza z... CD Projektu (tam też pełnił rolę gameplay desinger).

Oczywiście jak to w gamingu mamy wysokie ryzyko, że projekt nie chwyci, ale to ryzyko jest z pewnością mniejsze jeśli mamy do czynienia z takimi ludźmi, niż z początkującymi, jak jest w większości oferowanych spółek.

Cóż z tego, że ktoś tam kiedyś tam gdzieś tam pracował... To jest jak jak z kupowaniem "dziury w ziemi", to z racjonalnością wiele wspólnego nie ma Angel salute

A widziałeś grafikę na zwiastunach na Steamie? Widziałeś jak tnie animacje? Widziałeś twarz tego gościa przy biurku? Przecież to jak grafika sprzed 20 lat... a zwiastun zalatuje Kurskiem... Eh? Think

Metamorphosis może być odebrana jako podróba Grounded. Może gdyby wyszła przed Grounded byłaby jakaś szansa na lepszą sprzedaż...

Czym innym jest faktyczny udział w spółce, a czym innym spekulacyjnie ustalana cena tego udziału.

A dopasowywanie sobie współczynników C/Z, C/WK np. x10 czy x20 czy x30 i na tej podstawie stwierdzanie czy spółka jest droga czy tania jest przecież zwykłą spekulacją.

Przecież to, że kurs wzrósł z kilkudziesięciu złotych na 1300 to czysta spekulacja... nikt oprócz ludzi związanych bezpośrednio ze spółką złamanego grosza ze sprzedaży hitowej gry nie zobaczy, nawet w postaci dywidendy, bo zostanie ona przecież odcięta od kursu akcji... tutaj (jak wszędzie) liczy się jedynie pompowanie kursu pod wirtualną "wartość" akcji... Dlatego wszystko co na giełdzie to jedna wielka spekuła blackeye Think

nawet te twoje kreski to czysta spekuła, w dodatku jest to taka bardziej samosprawdzająca się przepowiednia

Nie doceniasz wielkości kapitału spekuły albo masz jej błędne pojęcie.

krewa napisał(a):
pandorinium napisał(a):
Ale po co się dzielić skoro za cudzy hajs można sobie spełniać marzenia?

A skąd spółka ma "cudzy" hajs? Jeżeli nie myli mnie pamięć, która potrafi jeszcze sięgać ubiegłego wieku, to ZPUE nie posiłkował się kasą z rynku.

Czyli co - majątek spółki to prywatny majątek prezesa? A akcjonariusze to posiadacze jedynie papieru toaletowego, tak?

Jak to ominęły wzrosty? Piątkowego komunikatu o zejściu poniżej 15% nie widziałeś?

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Teraz to pewnie dopiero zaczynają sypać. A mają pakiet wart obecnie ponad 100 mln zł Think

"Kiedy to zrobili skoro od samego początku widniał komunikat że oferta wyprzedana?"

dokładnie tak, od 10:00 już widniało że "zakończona"

miałem otwarte też w drugiej karcie i wypełniłem formularz i dostałem kod weryfikacyjny najszybciej jak mogłem... a i tak w momencie przechodzenia do płatności strona już się nie załadowała, a jak odświeżyłem drugą kartę było już że sto-kilkanaście osób zainwestowało i już zakończone...

więc @aircanada15 może znasz te parę osób... właśnie tych znajomków...

te emisje to ściema dla znajomków, człowiek z ulicy nie jest w stanie tak szybko wypełnić formularza wpisać otrzymany kod i dokonać płatności

A bieganie z mieczem w stylu parkour i ścinanie przeciwników strzelających laserami to niby dla kogo? Dla profesorów filozofii? Think blackeye Anxious

Proszę bardzo tutaj:

"Wysłane: 26 maja 2020 12:20:20 przy kursie: 740,00 zł
Zgłoś do moderatora Cytuj
Próbowałem wyznaczyć poziome docelowe lub zidentyfikować strefy, w których występuje kumulacja zniesień - czyli potencjalne obszary realizacji zysku. Kreski zagęściły się dopiero w strefie 914-919 zł, ale to są zniesienia, skuteczności których nigdy nie badałem - 361,8% to jedno z najmniejszych a ja nigdy nie zapuszczałem się w strefy powyżej 261,8%"

Podałeś nagle takie zasięgi i to za darmo, dla wszystkich przeglądających, w dniu, w którym CRJ liznął 800...

@krewa nie manipuluj - zaczęliście nagle widzieć spółkę w różowych kolorach przy cenie prawie 800 zł... a następnie wzrosty wyhamowały i kurs się obsunął...

Wsparcie psychologiczne na 700 blackeye

A co do tego, że tu jest perła a wszędzie indziej to paździerze... no niestety można się obrażać, strzelać fochy itd. ale tu po prostu jest kiepski akcjonariat... i nowi akcjonariusze, którzy są tu od niedawna i niedowierzający, że taka perła w ich mniemaniu z takim globalnym hitem nie chce rosnąć... mogą mieć pretensje do zarządu... bo teraz widać konsekwencje błędu założycielskiego i skumania się z takim kimś jak Blite Babieno, który jest w głównej mierze odpowiedzialny za niedoszacowanie i blokowanie wzrostów... podczas gdy inne "paździerze" rosną... bo mają po prostu lepszy akcjonariat... Anxious blackeye

Ciekawa jest też taka korelacja, że do momentu, jak tu było więcej psioczących jaka to słaba spółka i umniejszających sukces GH, to kurs ładnie rósł... w momencie przestawienia wajchy przez przodowników tego forum kurs nagle stanął wręcz z delikatną tendencją spadkową Anxious Think blackeye

Wsparcia to na razie pękają na kursie blackeye

Skąd pewność, że Chimera będzie sukcesem? A może zrobią crapa typu Scum jak Devolver Digital po doskonałym Talosie? Think

i to wszystko sponsorowane przez Ciebie :)))))

Skoro portowanie to taka błahostka, to po co większość firm nawet z większym zespołem od CRJ podpisuje umowy na portowanie z firmami zewnętrznymi i dlaczego na Switcha też sobie sami nie portują, hm?

630 miejsce i 9 osób grających Anxious d'oh! salute cóż za piękna katastrofa... a w dodatku cel marketingowy dla rzekomego promowania kolejnych produkcji nie dość że niespełniony to przeciwskuteczny... bo kto będzie chciał kupować RP2 czy DM od autorów takiego crapa jeszcze większego od Kurska... Think Anxious

jakie to ma znaczenie, skoro na switcha port robią już 1,5 roku, na portowanie na PS nawet jeszcze nie mają umowy, więc pewnie też to potrwa ze 2 lata... Think

"25 maja 2020 19:37:39 przez chris_martin
to bardzo dobra wiadomość - oznacz iz premiera na Switcha bedzie z trybem co-op - dopracowana bajka....."

@chris_martin To co z tą rzekomą kosmiczną rekomendację, hm? To był taki twój fake news, tak?

To co się tu odstawia to niezły cyrk, posty nie pomyśli antyteresy usuwane i bezczelny antyteresa piszący jakieś androny nieustannie obraża innych użytkowników... salute
Moderator:
Usuwane są posty sprzeczne z regulaminem forum, na lekturę którego wygospodarowałem Tobie 48h. Żaden merytoryczny wpis nie został usunięty, trolling proszę uprawiać w miejscach do tego wyznaczonych

@Scarry

Przestań go bronić, ktoś tu zapytał czy plotka o rekomendacji z bankiera jest prawdziwa, a on ją w odpowiedzi na pytanie potwierdził!

@lelo-pakero

Dzięki za znalezienie tej wypowiedzi, bo już myślałem że mi się przewidziało i zrobiłem z siebie głupka.

No to jak tam @chris_martin? Czekamy na Twoje stanowisko w tej sprawie... Think Z profilu wynika, że jesteś tu od 2013... więc chyba nie uskuteczniałbyś fake newsów, prawda? Think

antyteresa napisał: "W przypadku 11b to nie są moje założenia, ale analityka w rekomendacji. Ja tylko próbuję Wam uświadomić jak należy podejść do wyceny i wartości spółki."

To tylko przypomnę, że po premierze FP analitycy prześcigali się w wysokościach rekomendacji i niektórzy dawali nawet bodajże 750 salute d'oh! wave

Naprawdę robi się tu coraz śmieszniej salute wave A poziom bankiera podobno taki niski Think salute

@trudno100

Przecież obecnie 11bit ma prawie 1,1 mld kapitalizacji, a następna produkcja wyjdzie pewnie dopiero 2022/23, więc o czym ty piszesz?

Leszekmr napisał(a):
Cytując „ Kapitalizacja spółki to w tej chwili ok 360 mln zł. Dla mnie oznacza to, że w dającym się przewidzieć horyzoncie czasowym rynek oczekuje 30-36 mln zł powtarzalnego zysku netto.”.
Czyli jak dobrze rozumiem, w przypadku Playway wycenianego na prawie 3 mld zł, rynek oczekuje 300 mln powtarzalnego zysku netto?Shame on you

dokładnie, ale pewnie zaraz sprostuje że Playway z jakichś względów to co innego a tak w ogóle tylko żartował salute d'oh!

Dzień dobry, ja chciałbym zapytać o tę tajemniczą rekomendację dla CRJ, parę osób tu chyba z miesiąc temu pisało, że została wydana przez jakieś biuro specjalizujące się w gamingu i że jest kosmiczna... Ktoś coś? Czy to był fake news?

no właśnie nie tylko "ludzie" tratują się sprzedając akcje, ale też patrząc na to, kto z jaką ilością był na walnym, to Venture sprzedało co najmniej 31483 akcji w ostatnim czasie... czekamy na komunikat... i ciekawe czy dalej nie sprzedawali/nie sprzedają... Anxious bo skądś te obroty i te spadki się biorą... Anxious

@maksym dzięki, tym bardziej, że gamevizz ma często awarię

Dokładnie, ich gry coraz mniej obchodzą, więcej mogą zarobić na pump i dump swoich wydmuch...

Uciekają z kasą przed PiS

@mackopol

Tu nie chodzi o samą 11bit... chodzi o średnią kapitalizację w branży... a ta jest kilkakrotnie wyższa niż obecna kapitalizacja CRJ...

to tak jakbyś twierdził, że cała branża ma się dostosować do wyceny akurat CRJ... Think

w takim przypadku kurs 11bit powinien spaść do poniżej 100 zł a co dopiero kursy takiego Bloobera, Farmy i reszty...

@Oxygen21

Wiesz kto był wydawcą gniota God's Trigger od One More Level? Sam Techland... Speak to the hand wave salute d'oh!

136 miejsce na Steam obecnie... czekamy na raport sprzedażowy po 72 godzinach... Anxious

mackopl napisał(a):
Te ponad 300 to prawie 400 salute

Sugerujesz że to dużo jak na spółkę, która zarobi w kwartał tyle co 11bit przy dobrych wiatrach przez cały rok, który ma miliard kapitalizacji? Speak to the hand d'oh!

@Oxygen21

A to dobre... Czyli według Ciebie wszyscy powinni robić przeciętne gry, bo jak robią dobre to psują rynek? salute d'oh!

To Playway psuje rynek wprowadzając setki swoich wydmuch z przeciętnymi grami na giełdę i pompując je na setki milionów złotych kapitalizacji. Nic dziwnego, że oczekiwania przy takich wycenach są ogromne... Nie mówiąc już o tym, że premiera Drifta była wielokrotnie przesuwana i produkcja pochłonęła parę niezłych milionów zł...

"gra „żre” na Steam niemiłosiernie"

na Steam i poza Steam... sądząc po ilości komentarzy na Steam spoza Steam

Tak czy siak to daje jakieś 300-400k zł na czysto dziennie dla spółki...

@lelo-pakero

skąd u Ciebie przelicznik ok. 66 skoro w okresie od debiutu coopa do komunikatu o 120k szt. (czyli w sumie 300k od wejścia coopa) przelicznik wynosił ok. 84? Think

Oxygen21 napisał(a):
A co to się za estoński bezmyślny fundusz się wysypuje z akcji? Speak to the hand

Babieno potrzebujący kasę na Medium robione od 7 lat na 4 monitory jednocześnie jest Estończykiem?

Utnapisztim napisał(a):
Jak wrzucili banner na głównej to tak podskoczył. Ale kolejny raz mozna zauważyć że w weekendy ma wyższe miejsca i jest chetniej kupowany niż w środku tygodnia - banner w czwartek niespecjalnie zrobił różnicę, a dziś ładny skok w górę.

serio uważasz, że chodzi o banerek? d'oh! Think jakoś 112 operator miał też banerek wczoraj i bodajże też dzisiaj i jakoś z tej 10 strony nie podskoczył... trochę szacunku dla inteligencji by się tu przydało...

w pełnej cenie dodajmy...

Nie dość, że zyskiem się od lat nie dzielą i nie zamierzają dzielić, to jeszcze program motywacyjny znowu sobie sfinansują z Waszych pieniędzy, bo przecież ktoś te akcje kupował i będzie musiał od nich kupić.

Właśnie nie rozumiem, o co chodzi z tym PM. Czy oni naprawdę nie czują się wystarczająco związani z własną spółką? Think Liar czy żeby poczuć się bardziej związanymi muszą wydrukować sobie nowe akcje, które obejmą dopiero jak sprzedadzą stare bo skąd będą mieli kasę na objęcie d'oh! Think Liar blackeye i wtedy będą się już czuli odpowiednio związani aż do następnej takiej kuriozalnej operacji... d'oh! Think 3some

Utnapisztim napisał(a):
Od października 2018 do końca 2019 gra wygenerowała ok. 3 mln USD na steam (przychód spółki za ten okres to ok. 10 mln PLN + prowizja steam 30%). W 2020 sprzedali na pewno za większą kwotę i możliwe że łącznie 7 mln USD już przekroczyli, wiec jest szansa że jeszcze w tym półroczu wejdą w próg z obniżoną prowizją.

Żartujesz czy zła wola?

700 000 x nawet te 15 USD = 10 500 000 USD... więc o czym ty piszesz?

BOŚ? Think

Leszekmr napisał(a):

Piszesz do mnie „na tak odległych pozycjach FP się według Ciebie świetnie sprzedaje..”.
Przecież nic takiego nie powiedziałem.

napisałeś "Ładnie sprzedaje się też Season Pass."... a jest jak sam napisałeś na 186 pozycji w bestach... d'oh!

no i jeszcze to, że twierdzisz, że kilka wersji tej samej gry rozsianych na pozycjach od 50 do 600 sprzedaje się lepiej od gry utrzymującej się od 3 tygodni w top20... salute Speak to the hand Anxious d'oh!

@Oxygen

Moderator:
od wczoraj na SW?

Playway zawsze podaje w niedzielę po południu/wieczorem raport po 72 godzinach

Leszekmr napisał(a):
Dzień dobry wszystkim.
Obecnie w Bestsellerach Steam
Rank
49. Frostpunk
89. Frostpunk: Game of the Year Edition
186. Frostpunk: Season Pass
613. Frostpunk: The Last Autumn
986. This War of Mine: Complete Edition
Rok temu o tej porze był tylko Frostpunk plus Twom, teraz sprzedaż Frostpunka rozbita jest na inne pozycje. Część graczy kupuje edycję GOTY, część tylko podstawkę. Ładnie sprzedaje się też Season Pass.
To powoduje, że miejsce FP w promocji rozbite jest na dwie pozycje i to trzeba brać pod uwagę.
Zeszły rok dla 11 BIT to 30 mln zysku netto nie licząc papierowych odpisów, to daje świetne C/Z i to przed nadchodzącymi premierami. Do 2025 roku wyjdzie P8, P9, P10 plus gry z wydawnictwa i o to idzie gra, ja bym kamieniami w Bitów nie rzucał...

Pozdrawiam

skoro na tak odległych pozycjach FP się według Ciebie świetnie sprzedaje, to co powiedzieć o Green Hell obecnie na 12 miejscu w pełnej cenie 3 tygodnie po debiucie coop-a...

ps.

jest jakiś sposób na poznanie numeru miejsca w globalach Steam, czy to miejsce 613 czy 986 TWOM-a liczyłeś ręcznie? Think Anxious

No pewnie... to czy sprzedadzą 100-150 tys. czy 5 tys. żadnego znaczenia nie ma Anxious d'oh!

p.s. TOP2 Dancing

a GH od paru dni utrzymuje się zaraz za Mount, więc...

Porównując z danymi archiwalnymi zdaje się nie bierzecie pod uwagę obecnego okresu, czyli pandemii koronawirusa i rekordów bitych przez to przez Steama... dlatego wszelkie szacunki prawdopodobnie są mocno niedoszacowane...

www.geekweek.pl/news/2020-04-0...

a dlaczego, przecież gamingu to jak najbardziej też dotyczy

@anty_teresa

Podobne wątpliwości miałeś w 2015 odnośnie Columbus Energy... tylko że tam zdaje się była emisja przejęciowa ok. 250 000 000 szt. po cenie emisyjnej 0,00 zł... wtedy cena Columbusa kręciła się w okolicach nominału... a gdzie jest kurs obecnie? Anxious salute

www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

Tutaj ma być wkład 64 mln zł i warranty subskrypcyjne, uprawniające do objęcia akcji po emisyjnej 16 zł czyli w wysokości dwukrotności nominalnej... w dodatku mają zostać objęte przez rozpoznawalną firmę z dużym doświadczeniem działającą od początku w branży... na początku globalnego boomu OZE, gdzie wiadomo już jakiej wielkości tort w samym 2020 jest do podziału...

dokładnie - kapitalizacja Tesgas póki co raptem 68 mln przy ponad 900 mln Columbusa...

baks napisał(a):

Wpadło mi do głowy, że najlepszym wydawca dla Juju byłoby 11bit. Zna tematykę i ma kasę na dobry duży projekt.
Poza tym 11bit potrafi nawet dość małe projekty do 2mln przekuć w sukces.
Taki wydawca spowodowałby pewnie nowe rekordy cenowe...... tylko taki deal jest dość mało prawdopodobny - bo Jujubee nie gwarantuje chyba odpowiedniej jakości produktu.

Jeśli 11bit nie będzie się chciał po to pochylić, to najlepiej odpowie na temat potencjału projektu :)

Też mi wyznacznik, skoro schylają się po jakieś pikselozy...

zabrakło po prostu Playwaya lub Trigona w akcjonariacie, którzy zrobiliby +50% na open i +100% na close Angel

"ECC Games, spółka z grupy PlayWay, zamierza specjalizować się w grach motoryzacyjnych. Fundament jej rozwoju stanowi sukces gry Car Mechanic Simulator. Spółka rozwija wersje mobilne tej produkcji, które osiągają zaskakująco dobre wyniki. Kluczowym projektem polskiej spółki gamingowej, którego premiera ma odbyć się w 2019 roku, jest jednak Drift19. Dla niego również dźwignią marketingową ma stanowić ponad 2 mln nabywców gry Car Mechanic Simulator na PC."

strefainwestorow.pl/artykuly/w...

"Prezes chwali się kuponami zniżkowymi mającymi być wysłanymi w dniu premiery do nabywców Car Mechanic Simulator z PlayWay dla Drift19"

Playway podał ostatnio, że Car Mechanic Simulator ma już prawie 1 mln sprzedanych kopii (obecnie do 27 września trwa w dodatku spora obniżka -60% na steam), więc baza ludzi, którzy otrzymają kupon na Drift19 wygląda solidnie...

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 23 lutego 2021 13:37:19
Liczba wpisów: 132
[0,04% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 8

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,647 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d