Starward Industries rośnie w siłę

Omawiane walory:

Producent gry fabularnej na licencji jednej z powieści Stanisława Lema w cuglach uplasował prywatną emisję akcji oraz przeprowadził kilka spektakularnych transferów. W sierpniu do zespołu dołączył Michał Gałek, który przez ostatnie 6 lat pracował dla CD Projektu, a w lipcu do rady nadzorczej dołączył Przemysław Marmul, znany z Techlandu.

Lem, gra, Cyberpunk, Starward, Industries

Starward Industries od blisko roku tworzy debiutancki i zarazem kluczowy dla spółki produkt, czyli grę fabularną na licencji jednej z powieści Stanisława Lema. Jest to pierwsza w historii adaptacja twórczości tego autora w formie gry wideo. Fot. materiały prasowe

Starward Industries pozyskał jednego z najbardziej doświadczonych pisarzy w polskiej branży produkcji gier, Michała Gałka, który przez ostatnie 6 lat pracował przy takich projektach jak Wiedźmin 3, Wiedźmin 3: Krew i wino oraz Cyberpunk 2077. W latach 2013-2015 Gałek kierował kreatywnie projektem Wiedźmin 3: Krew i wino i był bliskim współpracownikiem pomysłodawcy studia Starward Industries, Marka Markuszewskiego.

– Zbudowaliśmy zespół na wysokim poziomie kompetencyjnym i kreatywnym, oparty o starannie wyselekcjonowaną grupę doświadczonych twórców. Dołączenie Michała gwarantuje nam dostarczenie w grze fabuły na poziomie światowej czołówki. Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż wynika z poczucia wielkiej odpowiedzialności za dostarczenie graczom na całym świecie rozgrywki opartej o wybitny materiał źródłowy. Dzieło kultowego pisarza, wizjonera, wyjątkowego umysłu to trudny i ambitny materiał, w którego przełożeniu do gry nie możemy sobie pozwolić na kompromisy – mówi Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

Starward wzmocnił się też na froncie korporacyjnym. W lipcu do rady nadzorczej dołączył znany z wieloletniej pracy dla Techlandu Przemysław Marmul. Odpowiadał on za wprowadzenie na światowe rynki takich hitów jak Dead Island, Call of Juarez czy Dying Light.

– W ciągu pierwszego roku działania spółki zabezpieczyliśmy niemal całość budżetu produkcyjnego. To spory sukces, choć przed nami jeszcze ogrom wyzwań. Właśnie dlatego merytorycznie poszerzamy biznesowe zaplecze spółki. Cieszę się, że w sferze promocyjnej oraz wydawniczej będziemy mogli liczyć na potężne doświadczenie Przemka Marmula – mówi Kamil Klinowski, przewodniczący rady nadzorczej Starward Industries.

Starward Industries to jeden z kandydatów do debiutu na NewConnect. Spółka z dużą redukcją uplasowała prywatną emisję akcji serii G, z której pozyskała 2,7 mln zł. Jak dotąd gra powstająca w krakowskim studiu ma zapewnione finansowanie o łącznej wysokości 6,15 mln zł.

– Spółka od początku istnienia stawiała na wysoką transparentność komunikacji rynkowej oraz obecność inwestorów indywidualnych w akcjonariacie. Wraz z uplasowaniem emisji serii G przekroczyliśmy symboliczną liczbę 100 osób w gronie inwestorów spółki. Wielka to radość, gdyż właśnie wsparcie indywidualnego akcjonariatu długoterminowego jest dla nas bardzo ważne – powiedział StockWatch.pl Kamil Klinowski, przewodniczący rady nadzorczej Starward Industries.

– Pragniemy przekazać serdeczne podziękowania wszystkim inwestorom, którzy podzielili naszą wizję rozwoju studia oraz dostrzegli wyjątkowość naszego pierwszego produktu. Pomimo wielu ryzyk, to właśnie oni wsparli spółkę w najtrudniejszym, początkowym okresie działalności. Niezwykle poważnie traktujemy odpowiedzialność przed akcjonariatem takiego kalibru – powiedział StockWatch.pl Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

Starward Industries powstało we wrześniu 2018 roku. Studio mieści się na krakowskim Zabłociu. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. senior producer w CD Projekt RED oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

Starward Industries jest w trakcie produkcji gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych i świetnie sprzedających się powieści autorstwa Stanisława Lema. Gra opowiada o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Poza wciągającym śledztwem, które przeradza się w walkę o przetrwanie, fabuła gry porusza również problemy całego gatunku ludzkiego i jego miejsca we wszechświecie.

Świat gry przedstawiony jest w oprawie retro-futurystycznej, nawiązującej do lat ‘50 i ‘60 ubiegłego wieku, co znajduje odbicie m.in. w kształtach, kolorach, dialogach, tle politycznym (zimna wojna), motywacji bohaterów i innych elementach budujących atmosferę gry.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Starward, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Starward Industries złożył dokument informacyjny, debiut na NC w połowie roku

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Marek Markuszewski, prezes studia tworzącego pierwszą grę na podstawie jednej z powieści Stanisława Lema. Przedstawiciel STARWARD Industries omówił m.in. postępy prac nad produkcją oraz plany spółki obejmujące debiut na NewConnect.

 • Gamingowy kwiecień w StockWatch.pl. Zapraszamy na czaty inwestorskie

  Zostań w domu i weź udział czatach inwestorskich. W kwietniu StockWatch.pl zorganizuje kilkanaście spotkań online z przedstawicielami spółek gamingowych, startupami i nie tylko. Już teraz zapraszamy na czaty z takimi spółkami jak CD Projekt, PlayWay, BoomBit czy STARWARD Industries. Kolejne terminy i spółki już wkrótce!

 • Starward Industries pozyskał z emisji akcji 2,99 mln zł, redukcja wyniosła ponad 22 proc.

  STARWARD Industries, krakowskie studio, które postanowiło przenieść w świat gier wideo jedną z powieści Stanisława Lema, z sukcesem zakończyło pierwszą publiczną emisję akcji. Spółka uplasowała wszystkie oferowane papiery pozyskując blisko 3 mln zł, a stopa redukcji zapisów wyniosła 22,19 proc. Premiera debiutanckiej gry planowana jest na 2021 rok i zbiegnie się z obchodami stulecia urodzin twórcy.

 • Starward Industries wydłużył termin składania zapisów na akcje do 18 grudnia

  STARWARD Industries zaktualizował harmonogram publicznej oferty akcji i przesunął termin składania zapisów z 12 na 18 grudnia. Spółka tym samym przychyliła się do sugestii inwestorów, którzy w okresie świątecznym potrzebowali więcej czasu na zaplanowanie wizyty w Warszawie, gdzie znajduje się punkt przyjęć zapisów, a także uwzględniła rygorystyczne zasady MIFID, wymagające czasu na analizę profilu inwestycyjnego każdego z chętnych na akcje.

 • Starward Industries: Chcemy wejść do czołówki producentów gier

  Do 12 grudnia trwają zapisy na akcje STARWARD Industries. Krakowskie studio chce podbić świat grą opartą o prozę Stanisława Lema, jednego z najpopularniejszych i najczęściej czytanych autorów science-fiction. Specjalnie dla StockWatch.pl prezes Marek Markuszewski i przewodniczący rady nadzorczej Kamil Klinowski na gorąco odpowiedzieli na najczęściej pojawiające się pytania wśród inwestorów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR