Starward Industries rośnie w siłę

Omawiane walory:

Producent gry fabularnej na licencji jednej z powieści Stanisława Lema w cuglach uplasował prywatną emisję akcji oraz przeprowadził kilka spektakularnych transferów. W sierpniu do zespołu dołączył Michał Gałek, który przez ostatnie 6 lat pracował dla CD Projektu, a w lipcu do rady nadzorczej dołączył Przemysław Marmul, znany z Techlandu.

Lem, gra, Cyberpunk, Starward, Industries

Starward Industries od blisko roku tworzy debiutancki i zarazem kluczowy dla spółki produkt, czyli grę fabularną na licencji jednej z powieści Stanisława Lema. Jest to pierwsza w historii adaptacja twórczości tego autora w formie gry wideo. Fot. materiały prasowe

Starward Industries pozyskał jednego z najbardziej doświadczonych pisarzy w polskiej branży produkcji gier, Michała Gałka, który przez ostatnie 6 lat pracował przy takich projektach jak Wiedźmin 3, Wiedźmin 3: Krew i wino oraz Cyberpunk 2077. W latach 2013-2015 Gałek kierował kreatywnie projektem Wiedźmin 3: Krew i wino i był bliskim współpracownikiem pomysłodawcy studia Starward Industries, Marka Markuszewskiego.

– Zbudowaliśmy zespół na wysokim poziomie kompetencyjnym i kreatywnym, oparty o starannie wyselekcjonowaną grupę doświadczonych twórców. Dołączenie Michała gwarantuje nam dostarczenie w grze fabuły na poziomie światowej czołówki. Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż wynika z poczucia wielkiej odpowiedzialności za dostarczenie graczom na całym świecie rozgrywki opartej o wybitny materiał źródłowy. Dzieło kultowego pisarza, wizjonera, wyjątkowego umysłu to trudny i ambitny materiał, w którego przełożeniu do gry nie możemy sobie pozwolić na kompromisy – mówi Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

Starward wzmocnił się też na froncie korporacyjnym. W lipcu do rady nadzorczej dołączył znany z wieloletniej pracy dla Techlandu Przemysław Marmul. Odpowiadał on za wprowadzenie na światowe rynki takich hitów jak Dead Island, Call of Juarez czy Dying Light.

– W ciągu pierwszego roku działania spółki zabezpieczyliśmy niemal całość budżetu produkcyjnego. To spory sukces, choć przed nami jeszcze ogrom wyzwań. Właśnie dlatego merytorycznie poszerzamy biznesowe zaplecze spółki. Cieszę się, że w sferze promocyjnej oraz wydawniczej będziemy mogli liczyć na potężne doświadczenie Przemka Marmula – mówi Kamil Klinowski, przewodniczący rady nadzorczej Starward Industries.

Starward Industries to jeden z kandydatów do debiutu na NewConnect. Spółka z dużą redukcją uplasowała prywatną emisję akcji serii G, z której pozyskała 2,7 mln zł. Jak dotąd gra powstająca w krakowskim studiu ma zapewnione finansowanie o łącznej wysokości 6,15 mln zł.

– Spółka od początku istnienia stawiała na wysoką transparentność komunikacji rynkowej oraz obecność inwestorów indywidualnych w akcjonariacie. Wraz z uplasowaniem emisji serii G przekroczyliśmy symboliczną liczbę 100 osób w gronie inwestorów spółki. Wielka to radość, gdyż właśnie wsparcie indywidualnego akcjonariatu długoterminowego jest dla nas bardzo ważne – powiedział StockWatch.pl Kamil Klinowski, przewodniczący rady nadzorczej Starward Industries.

– Pragniemy przekazać serdeczne podziękowania wszystkim inwestorom, którzy podzielili naszą wizję rozwoju studia oraz dostrzegli wyjątkowość naszego pierwszego produktu. Pomimo wielu ryzyk, to właśnie oni wsparli spółkę w najtrudniejszym, początkowym okresie działalności. Niezwykle poważnie traktujemy odpowiedzialność przed akcjonariatem takiego kalibru – powiedział StockWatch.pl Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

Starward Industries powstało we wrześniu 2018 roku. Studio mieści się na krakowskim Zabłociu. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. senior producer w CD Projekt RED oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

Starward Industries jest w trakcie produkcji gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych i świetnie sprzedających się powieści autorstwa Stanisława Lema. Gra opowiada o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Poza wciągającym śledztwem, które przeradza się w walkę o przetrwanie, fabuła gry porusza również problemy całego gatunku ludzkiego i jego miejsca we wszechświecie.

Świat gry przedstawiony jest w oprawie retro-futurystycznej, nawiązującej do lat ‘50 i ‘60 ubiegłego wieku, co znajduje odbicie m.in. w kształtach, kolorach, dialogach, tle politycznym (zimna wojna), motywacji bohaterów i innych elementach budujących atmosferę gry.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Starward)

 • Starward Industries: Dodatkowy czas pozytywnie wpłynie na minimalizację ryzyka błędów w finalnej wersji gry

  Gośćmi piątkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl byli przedstawiciele STARWARD Industries: Marek Markuszewski i Dawid Sękowski. Głównym tematem spotkania było przesunięcie terminu premiery gry The Invincible na 2022 rok.

 • Starward Industries przełożył premierę gry The Invincible na 2022 r.

  Debiutancki projekt STARWARD Industries nie ukaże się w roku, w którym przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Studio ogłosiło właśnie, że na dokończenie gry The Invincible potrzebuje nieco więcej czasu. W piątek kurs akcji spółki spada o blisko 10 proc. do 89 zł.

 • Fundusz Acion Partners zainwestował w Starward Industries 2,7 mln zł

  Krakowskie studio deweloperskie, pracujące obecnie nad grą wideo będącą adaptacją powieści Stanisława Lema, zakończyło emisję prywatną skierowaną do zagranicznego inwestora instytucjonalnego. Fundusz zarządzany przez Acion Partners objął całą nową emisję o wartości 2,7 mln zł. Strony podpisały już umowę objęcia akcji, a wpłata została zaksięgowana na koncie STARWARD Industries.

 • Plany wydawnicze 5 producentów gier na 2021 r. [GPW Innovation Day]

  Podczas GPW Innovation Day, wydarzenia organizowanego przez przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, cc group oraz Strict Minds, nie zabrakło notowanych na rynku spółek gamingowych. O powstających grach i planach na przyszły rok mówili przedstawiciele 5 znanych firm.

 • Starward Industries: Niezwyciężony zbiera pochlebne opinie na całym świecie

  We wrześniu STARWARD Industries ujawnił szczegóły swojego debiutanckiego projektu. Oprócz tytułu gry, spółka ujawniła wątek przewodni fabuły, pierwsze screenshoty z przebiegu rozgrywki oraz fragmenty oprawy muzycznej. Ogłoszenie odbiło się bardzo szerokim echem w Internecie, a gra została błyskawicznie zauważona przez największe media branżowe i przyjęta z ogromnym entuzjazmem.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR