pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Bakster

Bakster

Ostatnie 10 wpisów
Sprzedaję MDG, ponieważ firma wciąż nie dowozi wyników. Zmieniam na niedawnego debiutanta na WIG Creepy Jar, transfer z NC 08.04.21. Ciekawe poziomy do akumulacji. 900 zł. to mocne wsparcie, trzykrotnie obronione w wrześniu-grudniu.2020. Kupuję pod jak sądzę dobre wyniki za 1Q21, duża szansa na premierę Green Hell na konsole PS4, Xbox One w czerwcu, wersja VR oraz nextgen konsole w 3Q21. Ulga IP Box podbije wynik za 2020 r., podadzą 30.04.21.

Zgłaszam się do konkursu i wybieram: MEDICALGORITHMICS
Długa konsolidacja na kursie, a akcje w mocnych rękach(fundusze) więc mam nadzieję, że kurs wreszcie wybije. W listopadzie podpisana duża umowa spółki zależnej Medi-Lynx, a niebawem wchodzi do sprzedaży kolejny produkt.

Bergman analizujesz to co było i nie bierzesz pod uwagę produkcji, której premiera będzie miała miejsce na przełomie 2020/21. W sumie i tak nieźle, że wykazują zysk produkując swojego flagowca "Warhammer: Age of Sigmar". Niebawem pojawi się trailer produkcji i po odzewie inwestorów i graczy bedziemy mogli oceniać potencjał. Uważam, że jest wysoki, pokazali po serii "Wizards", że gry potrafią robić a kolejna produkcja powstaje w bardzo popularnym świecie, w kooperacji z twórcą systemu fabularnego Warhammer Games Workshop.

Argument do wzrostów - jest już po prostu tanio C/WK 0,22, C/Z 1,9 a cena węgla koksującego zakręca w górę. Oczywiście wygląda na to, że będzie jeszcze taniej. Następny stop w przedziale 13,6-15,6.

Poproszę o zakup Mostostal Zabrze. Spółkę przeszła udanie restrukturyzację i podpisuje kolejne umowy co zaprocentuje w wynikach za 2020 r. Wskaźniki nisko C/WK 0,4, C/Z 7,5, kapitalizacja zaledwie 64 mln. Średnia 15 sesyjna przebiła od dołu średnią 45-sesyjną kilka dni temu. Zarząd a zwłaszcza Prezes wzbudza moje zaufanie.

Zapisuję się, w tym roku nie poszło za dobrze delikatnie powiedziawszy więc trzeba się zrehabilitować.

W piątek konferencja spółki gdzie podane zostaną wyniki finansowe za 3Q oraz informacje odnośnie sprzedaży Snipera GW Contracts. Tymczasem ładnie rośnie liczba pozytywnych ocen graczy na Steam - 75 %. Znany portal gry-online ocenił na 7/10 i podkreślił, że to najlepsza część a grywalność wysoka. Mam nadzieję, że prezes w piątek poinformuje co z LOTF 2.

Pojawiły się recenzje krytyków na metacritic i na razie wygląda to dobrze. Średnia ocena na PC na podstawie 8 recenzji to 71 (najwyżej 82 od IGN). Na tę chwilę najwyższe oceny z serii Sniper, zresztą gry-online streamowali grę przez ponad 2 godziny i stwierdzili, że Contracts najlepsza ze wszystkich części.

Spółka po tej przecenie ma aż 132 mln. kapitalizacji przy stracie w pierwszym półroczu. W ogóle nie zdziwiłyby mnie dalsze spadki, wycena nadal wysoka. Spółka to raczej ta sama liga co Vivid, Cherry, T-Bull ale te podmioty kapitalizacje mają na poziomie 30-40 mln. Sukces TSG i porównania do tej spółki spowodowały, że zarządzającym łatwiej było złapać inwestorów na ten jak się okazało gamingowy bubel.

Proszę o sprzedaż Asbis i zakup Medicalgorithmics. Uważam, że spółka jest bardzo nisko wyceniana z kapitalizacją zaledwie 108 mln. przy 200 mln. przychodów. W lipcu 2018 r. rejestracja przez FDA Pocket EKG CRS i wprowadzanie w tym roku nowego produktu do sprzedaży w USA.

Zapowiedzieli soft-launch Mini Golfa na przełom I-IIQ19, premiera w połowie roku. Na ten rok planują wejść w nowe tematy: premiery dwóch gier dla kobiet oraz gry w technologii html5 dla komunikatorów. Spółka zaraportowała także przed chwilą 42,5 mln. przychodów za 4Q mimo mniejszych nakładów na marketing.To jest fenomenalny wynik i przed spółką świetne perspektywy.

Zgłaszam się i wybieram spółkę Asbis. Bardzo dobre wyniki w 2018 r. a wskaźniki C/Z i C/WK odpowiednio 3,4 i 0,38.

Zjazd kursu praktycznie bez żadnego przystanku od 150 PLN miał miejsce od przełomu lipca i sierpnia kiedy Prezes Dziubiński udzielił tego wywiadu. Chyba nie tylko ja odniosłem wrażenie, że chce się pozbyć spółki. www.rp.pl/Biznes/307309928-RZE...

W zeszłym roku mieli 25 mln. zł. zysku, więc sądzę, że te 3 zł mogą spokojnie przeznaczyć na dywidendę. Przy obecnym kursie to 3 %, może to zachęcić inwestorów aby przychylniejszym okiem spojrzeli na MDG.

W kwietniu było już 9200 wniosków co wywindowało kurs ze 120 zł. n a 150 zł. W maju niestety spadek na 8617 wniosków i mamy spadek na 100 zł. Niebawem info o dywidendzie, może tutaj zaskoczą pozytywnie rynek. Jest jeszcze info potwierdzające skuteczność ich produktu, wyniki zaprezentowane w Bostonie. www.medicalgorithmics.com/pl/w...

Dobty materiał pojawił się dziś rano na strefie inwestorów. Prezes próbuje ocieplić swój wizerunek i całkiem do rzeczy mówi. strefainwestorow.pl/artykuly/s...

Car Mechanic 2018 jest grą 50 % tańszą od Snipera 3, gra Ci Games za 20 e. sprzedawana jest w okresach promocyjnych. Mają 10 mln. kasy + 35 mln. zapewnionego kredytu na produkcję LOTF 2. 5 mln. zysku mieli po 3Q17, za 4Q może być 2-5 mln. zysku. Zwolnienie developerów przyniesie spore oszczędności, a jako wydawnictwo i dystrybutor doświadczenie zbierają od lat.

CI Games z pewnością także przyczynił się do wysokich wycen spółek gamingowych sukcesem sprzedażowym Sniper 1 oraz LOTF. Sniper 3, mimo przeciętnych ocen, przekroczył niedawno milion sprzedanych kopii.

Porównujesz do tych spółek do których będzie pasowała postawiona przez Ciebie teza. Bloober i Farm51 także miały ważne premiery w 2017 r., Observer i GetEven, C/Z obu spółek bardzo wysoki. Po tych "sukcesach" branży growej w 2017 r. nie ryzykowałbym trzymania akcji Playway oraz 11bitstudios do premiery flagowych tytułów.

Mogę odwołać się do C/Z, nie zmieni to sensu mojej wypowiedzi.
Aktualne wskaźniki C/Z dla spółek z branży gamingowej:
Playway - 51
Farm51 - 84
11bitstudios - 96
Bloober - 45
Vivid Games - 592.
Po prezentacji wyników Ci Games za 2017 r. bardzo prawdopodobne jest, że wskaźnik C/Z będzie na dużo niższym poziomie od konkurencji.

Wysoka wycena jest charakterystyczna dla branży gamingowej i zależna od fazy produkcyjnej sztandarowej produkcji. Wystarczy spojrzeć jak "napompowany" jest kurs Playway oraz 11bitstudio, gdzie C/WK to odpowiednio 9,7 oraz 11,42. W przypadku Ci Games C/WK to jedynie 1,7, ponieważ nic jeszcze nie zaprezentowali ani nie podali żadnej daty odnośnie premiery tactical-shootera.

baks napisał(a):
Bakster napisał(a):
[quote=baks]Dla mnie komiczne jest to, że na polskim Steam BC dramatycznie "leje" nawet Snipera (obie w promocjach).
BC w połowie 1 strony SGW3 w połowie 3 strony. A TWOM wygrywa z SGW3 i na lokal i na global .... to jakby inny rząd wielkości kosztów...
Dla mnie komiczna jest Twoja wypowiedź. BC w tym momencie jest na polskim Steam na tej samej stronie 3. Na Global Steam Bestsellers Sniper 3 jest na 3 stronie razem z nowością Tower57, BC na 4 stronie. Cena Snipera 3 kilkukrotnie wyższa od gier 11 bit, więc kto tu kogo leje.

Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi ..... co więcej nie przeczytałeś chyba nawet własnej wypowiedzi. Może przetłumacz na nasz język bo ja jej nie rozumiem.

Sniper kosztował ponad 20 razy więcej niż TWOM a nie wspomnę, że od BC 60 razy więcej .... a zarabia podobnie.
Ranking na Steam jest liczony według przychodu gry .... szkoda, że nie wiesz tego a próbujesz ... no właściwie co .. ?

W 2Q i 3Q zyski CI Games generowane przede wszystkim ze sprzedaży Snipera 3 to odpowiednio 7,4 mln. i 3,6 mln.(wstępne szacunki). BC zarabia przy tym grosiki dla 11bit. W ostatnim zdaniu odnośnie wyższej ceny Snipera 3 chodziło mi o to, że giera CI Games mimo, że sporo droższa, w rankingu sprzedażowym Global Steam Bestsellers jest na tej samej stronie co nowość od 11bit, a wyżej od BC. A Ty piszesz bzdury, że BC leje Snipera. BeatCop na Steam sprzedane 105000 sztuk po mniej więcej 10 $ za sztukę, Sniper 3 sprzedane 146000 w przedziale cenowym 20-60 $.

[quote=baks]Dla mnie komiczne jest to, że na polskim Steam BC dramatycznie "leje" nawet Snipera (obie w promocjach).
BC w połowie 1 strony SGW3 w połowie 3 strony. A TWOM wygrywa z SGW3 i na lokal i na global .... to jakby inny rząd wielkości kosztów...
Dla mnie komiczna jest Twoja wypowiedź. BC w tym momencie jest na polskim Steam na tej samej stronie 3. Na Global Steam Bestsellers Sniper 3 jest na 3 stronie razem z nowością Tower57, BC na 4 stronie. Cena Snipera 3 kilkukrotnie wyższa od gier 11 bit, więc kto tu kogo leje.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 17 kwietnia 2021 10:01:44
Liczba wpisów: 24
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,083 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło