pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

iLuminaTi

iLuminaTi

Ostatnie 10 wpisów
Cześć Wszystkim.

Na giełdzie jesteśmy po to aby zarabiać pieniądze. @krewa i @Amadeusz opierają się na AT. Co wynika z ich postów? Trzeba było sprzedać pod oporem 500 PLN. Wybije opór wchodzimy ponownie nad oporem a z 500 PLN robimy podłogę. Cena powędrowała na Południe, trzeba było ustawić oczekujące na linii trendu. Po zakupie postawić SL lub SSL aby nie tracić kasy i obserwować pozycję.

Nikt na tym forum nie jest w stanie stwierdzić jednoznacznie jaki wpływ i w jakim stopniu na obsunięcie się kursu miała sprzedaż pakietu akcji przez zarząd, a w jakim stopniu koronawirus. Możemy snuć domysły i obstawać przy swoim.
Czynniki wpływające na cenę przypominają górę lodową. My inwestorzy indywidualni, w znakomitej większości, widzimy tylko to co nad powierzchnią. Reszta, czasem bardzo ważna, jest dostępna tylko dla nielicznych, a my dowiadujemy się często o wiele za późno.
Spośród wszystkich narzędzi jakie ma inwestor indywidualny, to własnie AT jest dobrym narzędziem wskazującym kierunek i prawdopodobne scenariusze.

Idealnym przykładem, jak mylące mogą być powszechnie dostępne informacje, jest GetBack. Krzysztof K. płaczący niemalże w TV Parkiet, że nie może kupować akcji, poważne analizy fundamentalne wyceniające GB na 40 PLN i wyżej, informacje płynące w rynek jakie to spółka ma świetne perspektywy, fotki z medialnymi inwestorami i blogerami, wywiady, cuda na kiju.
Jedynie AT bezbłędnie wskazywała, że należy opuścić rynek.

Nikt na tym forum nie ma patentu na nieomylność i wszechwiedzę. Jedynym nieomylnym jest Pan Rynek i przemawia do nas językiem Analizy Technicznej. @Krewa @wojtek @Amadeusz i wielu innych, wsłuchuje się to co mówi rynek i dzieli się swoimi spostrzeżeniami z innymi. Nie muszą tego robić, choćby dlatego należy im się uznanie i szacunek, jak zresztą każdemu na tym forum.

P.s. Uprzedzając ataki, że porównuje tak znakomitą spółkę jak 11B do "trupa" GBK, to ... GBK, Briju, Uniwersal, Elektrim, jak i wiele innych, też było znakomitymi spółkami, wszystkie skończyły na dnie.

"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan

Forum ma bardzo przydatną funkcję. Ignoruj użytkownika.


kliknij, aby powiększyć


Odznaczenie checkboxa jest równoznaczne z banem.
Działa to w obydwie strony: Banujący i zbanowany nie widzą się wzajemnie.

Szczerze polecam.

"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan

Czy można prosić o analizę fundamentalną dzisiejszego raportu kwartalnego ULG...?
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan

"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan

Przyłączam się do prośby o analizę. Akcje w portfelu. Pozdrawiam
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan

[ CIE – CIECH S.A. - PEŁNA ANALIZA TECHNICZNA – 02.01.2017r. ]

Ciech jest liderem polskiego rynku chemicznego i jedną z największych polskich firm o międzynarodowym zasięgu. Ciech jest składową następujących indeksów giełdowych InvestorsMS, Mwig40, WIG, WIG-Chemia, WIG-Poland.
Przyjrzyjmy się wykresowi miesięcznemu w skali logarytmicznej:

Aby POWIĘKSZYĆ grafikĘ, proszę na niej kliknąć myszką.

kliknij, aby powiększyć

Spółka debiutuje na giełdzie 10 lutego 2005r. z ceną 29.60 PLN, i jest to debiut udany. W ofercie publicznej akcje CIE oferowane były inwestorom w cenie 24.00 PLN, zysk na debiucie to 23.30%. Pomijając pierwsze, niezbyt udane miesiące notowań tuż po debiucie, to patrząc na wykres od maja 2005 roku, do czerwca 2007r. można zaryzykować twierdzenie, że jest to zapewne marzenie każdego akcjonariusza. W dwa lata spółka daje zwrot swoim akcjonariuszom rzędu 468.92% licząc od debiutu do historycznego maximum, które osiąga 27 czerwca 2007r. Tym, którzy uwierzyli, że spółka może rosnąć w nieskończoność, i postanowili potraktować to jako lokatę kapitału na najbliższych kilka lat, spółka udzieliła bolesnej lekcji z inwestowania. Tak jak szybko rosła, tak i szybko uszczuplała stan posiadania swoich akcjonariuszy, w marcu 2009 roku notując minimum na poziomie 16.00 PLN, czyli niewiele ponad 50% ceny z debiutu. Jeśli ktoś uparcie trzymał papier do dziś to zysk jaki osiągnął – 94.26% daje ok. 7.25% rocznie co nie jest wartością oszałamiającą. Na osłodę nieciekawego wyniku spółka w całej historii wypłaciła 6 dywidend z czego trzy były poniżej 2% dwie nie przekroczyły 4% a ostatnia z 2016r. wyniosła 5.18%, wartym odnotowania jest też fakt, że akcjonariusze mogli skorzystać na początku stycznia 2011r. z prawa poboru z bonifikatą 14.71%. Na historyczne dno akcjonariusze muszą poczekać aż do września 2011r. gdzie wykres osiąga poziom 10.32 PLN. Po tak dużych spadkach grunt do wzrostów musiał się siłą rzeczy kształtować odpowiednio długo. Uważny obserwator mógł zauważyć na wykresie, że poziom 12.10 PLN z sierpnia 2011r. został poważnie testowany, miesiąc później, i przez dwa kolejne miesiące poziom ten już nie został przekroczony. Doświadczony gracz mógł zaryzykować otwarcie długiej pozycji nad tym poziomem, z cięciem strat gdy wsparcie na 12.10 PLN zostanie wyłamane. Takie zagranie okazało się jak widzimy na wykresie, jednym z bardziej zyskownych na naszej giełdzie. W ciągu trzech lat kurs rośnie o ponad 600% (!). Przyjrzyjmy się zatem ostatniej fali wzrostowej, która startuje z dna 10.32 PLN we wrześniu 2011r i osiąga maximum w końcówce roku odnotowując poziom 88.00 PLN. Zerknijmy na wykres tygodniowy, w skali logarytmicznej.

kliknij, aby powiększyć

Po takim wzroście korekta nie powinna dziwić, i takową mamy. Korekta dociera w drugiej połowie czerwca 2016r. do 0.5 FIBO ( 49.16 ) PLN, odnotowując minimum na poziomie 48.89 PLN. Z tego miejsca rozpoczyna się „wzrostowy zygzak” z próbą ataku na w/w maksimum na poziomie 88.00 PLN. Próba ataku na szczyt kończy się niepowodzeniem z maksimum w połowie marca na poziomie 84.68 PLN. Taki scenariusz mógł z dużym prawdopodobieństwem ( o czym wspominałem wielokrotnie w analizach CIE ) zapowiadać powrót do testowania wsparcia w okolicach 0,5 FIBO, co i zresztą się stało. W pierwszej połowie grudnia wykres schodzi do poziomu 50.52 PLN co stanowi odległość mniejszą niż 3% od poziomu 0,5 FIBO. Mamy dość szeroki kanał ograniczony od góry poziomem 88.00 PLN a 49.16 PLN od dołu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej aktualnej sytuacji, bo ta nas najbardziej interesuje. Wykres tygodniowy (zbliżenie), skala logarytmiczna:

kliknij, aby powiększyć

Aktualnie wykres po pozytywnym teście 0,5 FIBO ponownie próbuje wrócić do wzrostów. Dotarł właśnie, jak widzimy na wykresie, do pierwszej przeszkody w strefie 57.38-57.90 PLN. Jeśli się z nim upora to kolejną przeszkodą będzie przedział 60.00-62.00 PLN. Jednak prawdziwym testem siły rynku będzie poziom wyznaczony przez wierzchołki z września 2016r i września 2017.r w okolicach 68. 00 PLN. Gdyby jednak sytuacja miała się rozwinąć nie po myśli Byków, to zamknięcie poniżej 55.85 PLN na wykresie tygodniowym, powinno wzmóc czujność posiadaczy akcji, a zejście poniżej 53.75 PLN powinno skłonić do rozważenia opcji opuszczenia rynku. Gracze zakładający scenariusz wzrostowy, powinni uważnie obserwować wykres, gdy ten zbliży się do niebieskiej linii trendu spadkowego. Gdy i tym razem zwyżka zostanie powstrzymana na tym poziomie, to będzie to poważna przeszkoda w przyszłości na drodze w kierunku północnym. Wskaźniki:

kliknij, aby powiększyć

Szybkie RSI i%R już zawróciły dając sygnał do zmiany, MACD przymierza się do przebicia swojej linii sygnalnej co będzie miało pozytywną wymowę, lecz na razie dzieje się to w strefie wartości ujemnych. Chaikin Osc. przedostał się właśnie do strefy wartości dodatnich, co należy interpretować pozytywnie.
Podsumowując: Po gigantycznym wzroście, mamy zasłużoną korektę, próbę wybicia szczytu i podwójne testowanie wsparcia na 0.5 FIBO. Pozostaje obserwować wykres i podążać za trendem.

AKTUALIZACJA: 03.01.2017. Wystarczyła jedna sesja, aby była potrzebna aktualizacja. Jak widzimy na wykresie dziennym, skala logarytmiczna:

kliknij, aby powiększyć

Wyznaczony przeze mnie opór zadziałał doskonale. A wykres zamknął się poniżej pierwszego wyznaczonego wsparcia, co powinno wzmóc czujność i skłonić do podjęcia dalszych działań w celu ochrony kapitału jeśli sytuacja w najbliższym czasie nie ulegnie zmianie. Dziękuję za zainteresowanie analizą i poświęcony czas. Pozdrawiam

"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan

[ ENG – ENERGA – PEŁNA ANALIZA TECHNICZNA – 30.12.2017r. ]

Ze względu na to, że jest to pierwsza analiza tej spółki. Analizie zostanie poddana cała historia notowań, bo jak dowiodę w dalszej części ma to znaczenie i wpływ na aktualne notowania. W kolejnych analizach będę się skupiał już tylko na aktualnej sytuacji, jednocześnie odsyłając do przedstawionej tu analizy.

Wykres tygodniowy, skala logarytmiczna:
Proszę kliknąć grafikę w celu powiększenia:

kliknij, aby powiększyć


Energa debiutuje na GPW w Warszawie 11 grudnia 2013r. z ceną 16.95 PLN i jest to cena, niestety niższa niż w ofercie publicznej o 0,3%. Inwestorzy liczący na zysk już na debiucie, mocno się rozczarowali. Na szczęście później było już tylko lepiej. Kto wszedł do akcjonariatu na otwarciu, w dniu debiutu i cierpliwie poczekał, to po szesnastu miesiącach od debiutu, w drugiej połowie kwietnia 2015r., w szczytowym momencie notowań, mógł się cieszyć zyskiem z inwestycji na poziomie powyżej 60% ( 63.42 % ), gdy to Energa osiąga swoje historyczne maximum na poziomie 27.70 PLN. Dobrym momentem do wyjścia dla większości inwestorów, stosujących choćby podstawową analizę techniczną, był przełom kwiecień/maj 2015r. gdy to, jak widzimy na grafice, wykres przełamuje wsparcie utworzone przez wierzchołek z przełomu październik/listopad 2014r. na poziomie ~25.00 PLN ( różowa, przerywana linia ). Kto zignorował ten sygnał i pozostał na rynku, ten poniósł dotkliwe straty. Trend spadkowy trwa do połowy września 2016r., z małą korektą od początku grudnia 2015r. ( minimum na 10.82 PLN ) do początku lutego 2016r. ( maximum na 14.30 PLN ). Jak wspomniałem wyżej, cała fala spadkowa trwa do drugiej połowy września 2016r., ustanawiając minimum na poziomie 6.93 PLN. Po czym w połowie listopada 2016r. Niedźwiedzie ponownie testują wytrzymałość wsparcia, delikatnie je tylko pogłębiając do poziomu 6.82 PLN. I to był ten moment w którym co odważniejsi inwestorzy mogli już zajmować pozycje długa w ENG. Przy tak spadkowym rynku, mając na uwadze korektę opisaną wyżej, zasadnym było by tu ustawić po zakupie zlecenie Stop Limit niżej pogłębionego dołka, lub też bardziej wytrwani gracze, preferujący sprzedaż „z ręki” mogli tu założyć opuszczenie rynku jeśli zamknięcie wypadnie poniżej dołka. Od tego momentu wykres rośnie, a wzrost zostaje potwierdzony obrotami, co dodaje wiarygodności tezie, że mamy właśnie zmianę trendu, i tylko naprawdę nowicjusz na rynku giełdowym mógł nie wytypować potencjalnego zasięgu fali wzrostowej. Wzrosty zatrzymują się na poziomie dna ( na wykresie - Początek grudnia 2015 ) z którego startuje korekta wzrostowa, całej fali spadkowej . Po odbiciu od oporu ( czerwona belka ) zasięg korekty spadkowej mógł sprawić większy kłopot, ale kto był zainteresowany dołączeniem do akcjonariatu, ten miał dość czasu aby się utwierdzić w przekonaniu, że to ten poziom ( żółty prostokąt ). Od kwietnia do lipca 2017r. Byki zbierają siły do kolejnego ataku, jak widzimy, panujący wówczas opór został wyłamany w sposób nie pozostawiający złudzeń co do siły Byków ( długa biała MARUBOZU z minimalnymi cieniami na końcach ). I ponownie, wyznaczenie zasięgu wzrostu tej fali nie powinno nastręczyć wielkich trudności. Szczyt korekty wzrostowej z początku 2016r. nadawał się do tego idealnie. I tam też korekta się zatrzymała. Przebijając nieznacznie opór o 20 groszy. Maximum ( 14.50 PLN ) przypada na końcówkę sierpnia 2017r. Jednym z lepszych pomysłów inwestycyjnych, stosowanym także przez autora tego tekstu, jest pomysł opuszczenia rynku przed tak oczywistymi oporami, i ponowne ( ewentualne ) zajęcie pozycji długiej, po pozytywnym teście. Jak widać w tym wypadku test wypadł negatywnie, a wykres zawrócił. Czemu służy taka strategia? Każdy zysk w otwartej pozycji, jest tylko zyskiem wirtualnym, dopóki nie zamkniemy pozycji. Na przykładzie ENG widzimy, że taka strategia ma sens. Oczywiście patrząc na wykres od dołka wrzesień / listopad 2016r. równie dobrze można było zastosować strategię „kup i nic nie rob” , efekt osiągnęli byśmy podobny. Gorzej gdybyśmy strategię kup i trzymaj, zastosowali na debiucie, tu strategia „kupuję i zapominam” próby czasu nie wytrzymuje. Autor tej publikacji stosuje taką a nie inną strategię i uważa, że jest ona godna rozważenia, dlatego została tu omówiona. Wróćmy do wykresu. Po negatywnym teście oporu, wykres się koryguje, co jest oczywiste w takich przypadkach. Poziom zasięgu korekty także został osiągnięty 11.57 PLN to pierwsze ze zniesień FIBO. Maksymalnie korekta sięgnęła 11.17 PLN mieszcząc się z strefie wsparcia. I tu dobre wiadomości się kończą. Słabość Byków w okolicach „różowych szyn” 13.22-13.40 PLN widoczna jest gołym okiem. Po udanym teście wsparcia, od początku grudnia, gdy to Byki podjęły pierwszą próbę pokonania, wydawało by się małoznaczącego oporu ( różowe szyny ) ta sztuka im się nie udała. Autor analizy uznaje, że jedyne czego potrzeba do analizy to „czysty wykres” gdyż cena zawiera wszystkie dane z rynku, nawet te niedostępne dla większości inwestorów. Niemniej jednak., w końcowej fazie analizy będzie zamieszczany opis wskaźników, jak i ich wykresy, jako uzupełnienie analizy. Przejdźmy do wskaźników:

kliknij, aby powiększyć

( Nadal omawiamy wykres tygodniowy, w skali logarytmicznej ).
A/D ( Akumulacja/Dystrybucja )

kliknij, aby powiększyć

Nie ma „sypania akcjami” ale też „wydzierania sobie akcji z rąk” też nie widać na wykresie. Od końca sierpnia 2017r. ( szczyt ostatniej fali wzrostowej ) widzimy lekko zniżkujący trend boczny, odpowiadający temu co się dzieje na wykresie ( korekta ). Wskaźniki zaliczane do grupy „szybkich” %R oraz Stoch RSI ( połączenie wskaźników RSI i Stochastic ) od pozytywnego testu wsparcia, podążają na północ, dając nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcia na wykresie. Ze względu na ich „szybka konstrukcję” nie opierał bym na nich strategii długoterminowych.
MACD

kliknij, aby powiększyć

Od końca sierpnia ( szczyt fali wzrostowej ) uparcie podąża na południe ( spadek ). Jak widzimy, porusza się pod swoją linią sygnalną, co jest sygnałem negatywnym, na szczęście dla posiadaczy akcji, sytuacja ma miejsce w strefie wartości dodatnich ( ponad linią zero ). Wartym odnotowania jest fakt, iż MACD wyhamowuje spadki i jest realna szansa, że zawróci przed linia zero. Gdyby jednak przeciął linię zero był by to niewątpliwie poważny znak ostrzegawczy.
Na koniec Chaikin Oscylator

kliknij, aby powiększyć

, tu mamy już przecięcie linii równowagi na szczęście spadki się nie pogłębiają.

Podsumowując: Aktualnym oporem z którym Byki się męczą, są „różowe szyny” 13.22-13.40 PLN Kolejnym o wiele ważniejszym, mówiącym więcej o kondycji Byków, jest przedział 14.30 – 14.50 PLN. Odpowiednio 14.30 PLN - szczyt korekty wzrostowej z początku lutego 2016r. 14.50 PLN - szczyt ostatniej fali wzrostowej. Wyżej mamy poziom z debiutu, a zarazem miejsce z którego startuje pierwsza fala wzrostowa, i tu dopiero może stoczyć się prawdziwa walka na śmierć i życie między Bykami i Niedźwiedziami o dominację na rynku, a jej wynik może ustalić trend dominujący na najbliższe miesiące. O ile oczywiście Byki dotrą do tego miejsca, co jak wykazałem, nie jest wcale takie oczywiste. Wsparciem jest oczywiście poziom 11.20-11.60 PLN ( „zielona belka” ), wzmocniona dodatkowo zniesieniem 0.382 FIBO na poziomie 11.57 PLN. Aktualnie panującym trendem na rynku jest trend wzrostowy, dlatego nie wyznaczam dalszych wsparć, nie jest to zresztą trudne patrząc na wykres i Czytelnik może tego dokonać bez trudu we własnym zakresie.
Na sam koniec należy rozważyć jeszcze jedną ewentualność. A CO JEŚLI? A co jeśli, cała aktualnie trwająca fala wzrostowa ( od połowy lutego 2016r. ) jest tylko korektą o minimalnym zasięgu 0.382 FIBO tj. 14.80 PLN – „niebieskie mierzenie” ( autor uznaje tylko zniesienia 0.382, 0.5, oraz 0.681 FIBO ) ? Fala wzrostowa dotarła z dokładnością do 30 groszy, właśnie do tego poziomu. Taką ewentualność należy też wziąć pod uwagę, a rzetelność autorowi nakazywała o tym wspomnieć.
Dziękuję za poświęcony czas i zainteresowanie analizą.

Korzystając z okazji przełomu 2017/2018r. Życzę wszystkim moim Czytelnikom, dużo zdrowia, spokoju ducha, uśmiechu na co dzień, wiary w siebie i w lepsze jutro, a inwestorom giełdowym, udanych inwestycji, których efektem niech będzie 6-cio cyfrowy podatek od zysków kapitałowych za 2018 rok, oczywiście do uiszczenia w Urzędzie Skarbowym.

Pozdrawiam iluminaTi.
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan

[ EEX - EKOEXPORT - ANALIZA TECHNICZNA - 28.12.2017r. ]
Jest okazja, jest ryzyko, jest zabawa! Ciekawa sytuacja na EEX. Wykres tygodniowy, skala logarytmiczna:

kliknij, aby powiększyć

Taki wykres może przyciągnąć tylko graczy akceptujących duże ryzyko. Przyjrzyjmy się zatem bliżej wykresowi, co przyciągnęło moją uwagę. Wykres dzienny, skala logarytmiczna:
kliknij, aby powiększyć

Widzimy aktualnie obowiązujące dno z 24 października br. na poziomie 6.72 PLN i jego test 20 i 22 grudnia br. jak na razie test pozytywny. Wczoraj zdecydowanie wyższe obroty i zielona świeca, dziś od rana kolejny wzrost. Co jest powodem tego optymizmu? Tu mamy odpowiedź:
" Wzrost przychodów w 4Q r/r o 114% i w całym 2017 r/r o 25%" Wsparcie mamy na zielono, potencjalne opory, na których Byki mogą napotkać opór i zrobić sobie przystanek są zaznaczone na czerwono 8.10 i 8.65 PLN wyglądają poważniej, pozostałe na 7.46 i 7.80 PLN powinny zostać pokonane bez większego trudu przy tak pozytywnej informacji, która może wskazywać, że EEX ma najgorsze już za sobą. Oczywiście od przychodów do zysków droga daleka, to pierwsza jaskółka już się pojawiła i warto obserwować walor. Ciekawie prezentują się wskaźniki:

kliknij, aby powiększyć

Proszę zwrócić uwagę na MACD i Chaikin od ostatniego dołka z 24 października, obydwa tworzą z wykresem pozytywną dywergencję, co dodatkowo wspiera tezę, że w okolicach 6.72 PLN mamy dno.
Dziękuję za zainteresowanie analizą i poświęcony czas. Pozdrawiam iluminaTi
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan

[ PZU - ANALIZA TECHNICZNA - 27.12.2017r. ]
PZU na wsparciu. Wykres dzienny, skala logarytmiczna:

kliknij, aby powiększyć

Z dokładnością do 4 groszy kurs zszedł od 0.382 FIBO. Mamy silny trend spadkowy połączony z wyjściem z kanału spadkowego. Aktualne wsparcie traktował bym osobiście jako przystanek w spadkach połączony z możliwym korekcyjnym odbiciem w okolice 42.70-43.00 PLN. W związku z tym wypada poszukać kolejnego wsparcia, 38.00 PLN wygląda wiarygodnie, następne w kolejce jest 0,5 FIBO, dzisiejsze odbicie od 0,382 FIBO sugeruje, że wykres respektuje zniesienia FIBO. Wskaźniki:

kliknij, aby powiększyć

Na A/D widzimy ucieczkę akcjonariuszy, nie lepiej wygląda Chaikin i MACD, które także potwierdzają silny trend spadkowy.
Pozdrawiam iluminaTi
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan

[ BHW - BANK HANDLOWY - ANALIZA TECHNICZNA - 27.12.2017r. ]
Wykres dzienny, skala logarytmiczna:

kliknij, aby powiększyć

korekta zatrzymała się w połowie 1-ej strefy wsparcia, a nie jak miałem nadzieję w okolicach 2-giej. Świadczy to o sile Byków na tym walorze. Dziś BHW plauje opuścić górne ograniczenie trójkąta i strefę oporu za jednym razem. Aktualnie wygląda to optymistycznie. Start po przerwie świątecznej jest dobry. Pytaniem otwartym pozostaje na ile są silne Byki? Dzisiejsze zamknięcie już da pewną wskazówkę. Na wskaźnikach, jedynie RSI nie chce współpracować z Bykami, pozostałe potwierdzają kierunek północny:

kliknij, aby powiększyć
.
Pozdrawiam
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą" J.P.Morgan

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 15 grudnia 2017
Ostatnia wizyta: 3 grudnia 2020 07:52:05
Liczba wpisów: 29
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,225 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +126,27% +25 254,60 zł 45 254,60 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d