pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

leonek7

leonek7

Ostatnie 10 wpisów
spokullus73 napisał(a):
widac golym okiem, ze uklad sadowy dziala bez zarzutu

Rzeczywiście działał bez zarzutów…...dłużnik może być zadowolony….
S-k uwzględniał wnioski duznika,nie uwzględniał wniosków obligatariuszy i nowej RW ,nie powołał mec.Tatary na kuratora ,o którego powołanie prosili wierzyciele ,ale powołał Kaczmarek i Skonieczna na NS na wniosek dłuznika.Odraczał głosowania propozycji układowych na wniosek dłuznika, ale ne wniosek wierzycieli na tydzień nie przełożył głosowania zeby wyjasnic czy zgoda UOKIK jest potrzebna i zeby NS przygotował swoje propozycje,nie ważne było ze kurator nie miał wyboru i była tylko jedna propozycja dłuznika. S-k przez kilka miesięcy nie uzupelniał składu RW dzięki czemu RB mógł blokować posiedzenia i RW nie podejmowała uchwał .S-k powołał do RW Waterfall... po co to zrobił?? s-k nie reagował na wnioski RW i obligatariuszy o nienalezytym pełnieniu funkcji przewodniczącego RW przez RB, nie rozpatrywał zaskarżonych przez dłużnika uchwał nowej RW,a gBk zaskarżył większość uchwał RW, s-k nie zwołał też zgromadzenia wierzycieli -uchwała o zwołanie ZW była podjęta w listopadzie 2019r. Naprawdę ‘super ’ przepisy prawa ,bo jeśli s-k nie obowiązuje instruktażowy termin na rozpatrzenie zaskarżenia uchwały to s-k może przeciągać podjęcie decyzji przez kilka miesięcy i w ten sposób po prawomocnym zatwierdzeniu układu spółka nie wykona żadnych uchwał podjętych przez RW..
Mamy to co mamy -z pomocą sedziego dłużnik i zabezpieczeni zadecydowali o warunkach układowych dla niezabezpieczonych

Joker napisał(a):
Zaczyna się nieograniczona wiara w 'renomowane' kancelarie, które bezinteresownie służą pomocą.
Nie podejmujcie decyzji równie pochopnie jak przy nabywaniu GetBacka.

Popieram Jokera,nie nalezy się spieszyć z wyborem kancelarii ,zwłaszcza tych ‘renomowanych’. Kto wie jakie kwiatki jeszcze wyjdą ,co jeszcze udostępni NIK,prokuratura….to wszystko może nam się przydać i zwiększy szanse wygranej.
Meter30 w odpowiedzi na Twoje pytanie :
„2. Coś tu nie gra. Prowadzicie rozmowy z kancelariami odnośnie reprezentacji poszkodowanych, a już macie 4 sprawy rozpoczęte? To macie tą kancelarię czy nie?”
Z tego co mi wiadomo ,OSOG nie wybrał jeszcze żadnej kancelarii i nie ma rozpoczętych żadnych spraw.Zacytowałeś tylko fragment wpisu,a w rzeczywistości cały wpis z 19 lutego był cytatem z wpisu na fb kancelarii ,która prowadzi tę sprawę :
www.facebook.com/KancelariaRad...

Mamy jeszcze czas na pozywanie,tak jak napisał Joker nie podejmujcie decyzji równie pochopnie jak przy nabywaniu GetBacka.Poza tym nie wszyscy mamy podobną sytuację nabycia obligacji ,są np obligatariusze którzy maja maile i nagrania z zapewnieniem sprzedawcy o gwarancji i bezpieczeństwie zainwestowanych środków,itp .Chyba jednak najpierw każdy powinien we WŁASNYM zakresie ocenić jaki ma materiał dowodowy.Aby to zrobić nie trzeba chyba od razu podpisywać umowy za 7tysi z ‘renomowaną ’ kancelarią.
Jestem ciekawy czy są tu na forum osoby ,które już na początku wybuchu afery w 2018 roku podpisaly umowy z kancelariami i jak to po dwóch latach oceniają,zwłaszcza osoby które nie kupiły w banku .Co zyskaliście,czy była to dobra decyzja ,czy dopiero po raporcie NIK wasza szansa na odzyskanie kasy wzrosła???Czy korzyści z tej dwuletniej współpracy są warte poniesionych kosztów?

Trzeba pisać do Abrisu ,że 5 tys to maksymalnie może być za miesiąc a nie za posiedzenie!!!Już Bukos pisal na forum jak wyglądają wynagrodzenia w GBK na tle innych społek z branży .Szastają naszymi pieniędzmi !!!!przecież posiedzeń w formie telekonferencji to oni mogą sobie 10 czy 20 miesięcznie zrobić!!! I co za każdą taka pogawędkę będziemy im placić po 5 tys ????TO SĄ ŻARTY I KPINA Z OBLIGATARIUSZY I DROBNYCH AKCJONARIUSZY!!!!
A tak poza tym nie ma co ,sami MISZCZOWIE na rynku !! Ilu jest takich specjalistów???Czy Centrum Finansowe tez Altus planował za dwa lata sprzedać Getbackowi?Ze 2 lata na Newconnect i kurs po 20 zeta by szalał ,przy obrocie 1 akcją to i w pół roku by dali radę:)))))) I tak jesteśmy rąbani z każdej strony…..pewnie nie oni jedni mają takie „nołhał

"GetBack pozwał Altus TFI oraz 12 funduszom inwestycyjnym w związku z zapłatą przez spółkę zawyżonej ceny za akcje EGB Investments
GetBack domaga się łącznie 207,5 mln zł"

"Złożenie pozwu związane jest z zapłatą przez emitenta rażąco zawyżonej ceny (207.565.472,00 zł) za akcje EGB Investments. Altus oraz Fundusze, w imieniu i na rzecz których działał Altus, zawarły z emitentem umowę zobowiązującą sprzedaży akcji i umowę sprzedaży skcji oraz przyjęli wynagrodzenie od emitenta w sytuacji, gdy: przed sprzedażą akcji EGB doszło do niedopuszczalnej manipulacji kursem akcji EGB, co doprowadziło do rażącego zawyżenia wartości transakcji i wyrządzenia Emitentowi szkody w wysokości co najmniej 134,64 mln zł."

businessinsider.com.pl/finanse...

Może zainteresujmy się też tymi,którzy ten prospekt przygotowywali .Prospekt emisyjny opracowała kancelaria DENTONS ,a HAITONG BANK był globalnym koordynatorem emisji akcji.
„Kancelaria Dentons doradzała przy debiucie giełdowym spółki zarządzającej wierzytelnościami GetBack S.A. na rzecz menedżerów oferty – Haitong Bank, mBank, Pekao Investment Banking, Wood&Co, Raiffeisen Centrobank, Mercurius, Trigon oraz Vestor.
Doradztwo Dentons objęło między innymi badanie due diligence, opracowanie prospektu emisyjnego, przygotowanie i negocjowanie umowy plasowania akcji oraz pozostałych dokumentów transakcyjnych.”
bpcc.org.pl/pl/aktualnosci/den...
"Haitong Bank pełnił funkcję oferującego, globalnego koordynatora oraz współprowadzącego księgę popytu pierwszej emisji akcji GetBack S.A. na GPW.
Haitong Bank, w ramach pierwszej oferty publicznej, zorganizował sprzedaż 40 mln akcji GetBack S.A. o łącznej wartości 740 mln zł, z czego połowę stanowiły akcje nowej emisji, oferowane przez spółkę w celu sfinansowania jej dalszego dynamicznego rozwoju w Polsce i za granicą."
www.haitongib.com/pl/aktualnoc...
...w celu sfinansowania jej dalszego DYNAMICZNEGO rozwoju w Polsce i za granicą.... Dynamicznie to GetBack kasę wyprowadził.

SPOG napisał(a):
Nieprawda, prosimy nie wprowadzać poszkodowanych w błąd, ponieważ nie można założyć stowarzyszenia jednoosobowo żeby należało tylko do jednej osoby.
Nie było i nie jest nastawione wyłącznie na IB, dowód: www.radiomaryja.pl/informacje/... , www.radiomaryja.pl/informacje/... , wynik - www.nik.gov.pl/aktualnosci/bez... .
Proszę bezczelnie nie kłamać na temat Artioma Bujana, to m.in. dzięki niemu oraz jego inicjatywach podejmowanych w NIK, pożytki mają wszyscy 9 tys. osób, tak dobry raport NIKu, stanowiący mocną podstawę do dochodzenia roszczeń w całości 100%, biznes.gazetaprawna.pl/artykul... .
Jeżeli chodzi o sprawę bankową to Sąd w Poznaniu wszystko potwierdził w swoim orzeczeniu.

leonek7 napisał(a):
Vox napisał(a):
czy SPOG to jakies inne stowarzyszenie?

SPOG to stowarzyszenie Artiego ,które było nastawione głównie na pozywanie Idea Banku.
OSOG nigdy nie dzieliło obligatariuszy na grupy,nigdy nie dzieliło obligatariuszy na „inwestorów ,którzy kupili poza bankami ” i „ NIEinwestorów ,którzy kupili w bankach,a zwłaszcza w tym jednym banku” ,a taki właśnie podział wprowadził Artiom Bujan, który twierdził,ze od Getbacka NIC NIE CHCE.
Jesli chodzi o pozew zbiorowy to każdy,komu przysługuje roszczenie spełniające określone warunki ,może w oznaczonym terminie przystąpić do grupy (termin jest podany w ogłoszeniu,nie krótszy niż 1 miesiac, a nie dłuższy niż 3 miesiące od daty ogłoszenia).Z tego co mi wiadomo,to OSOG nie wybrał jeszcze żadnej kancelarii.

Arti,
nie traktuj ludzi jak idiotów,a przynajmniej na tym forum daruj sobie te pieśni pochwalne na swój temat. Wszyscy dobrze wiedzą jak było i jak jest teraz.
Czy naprawdę sądzisz ,że ktoś odebrał mój wpis, ze stowarzyszenie SPOG to jedna osoba? :)))))

meter30 napisał(a):
Czyli na chłopski rozum (kupiłem w IB) - przystępować do postępowania grupowego?

Na chłopski rozum ,jeśli kupiłeś w banku to tylko Ty sam wspólnie z prawnikiem,który zapozna się z twoimi materiałami dotyczącymi zakupu obligacji i będzie wiedział jak przebiegał proces zakupu i jakie masz dowody na winę banku ,będziecie w stanie ocenić jaki pozew powinienes wytoczyć.
Może w Twoim przypadku lepszy będzie pozew indywidualny ,a może jednak pozew w ramach współuczestnictwa formalnego,gdzie kilka osób występuje z podobnym roszczeniem przeciwko bankowi i dzięki temu uzyskacie lepsze ceny od prawnika .Może pozew zbiorowy.Może część indywidualnie ,a część w grupie.
Pozew zbiorowy ma zalety,ale ma też wady.
www.finanse21.pl/pozew-zbiorow...

Vox napisał(a):
czy SPOG to jakies inne stowarzyszenie?

SPOG to stowarzyszenie Artiego ,które było nastawione głównie na pozywanie Idea Banku.
OSOG nigdy nie dzieliło obligatariuszy na grupy,nigdy nie dzieliło obligatariuszy na „inwestorów ,którzy kupili poza bankami ” i „ NIEinwestorów ,którzy kupili w bankach,a zwłaszcza w tym jednym banku” ,a taki właśnie podział wprowadził Artiom Bujan, który twierdził,ze od Getbacka NIC NIE CHCE.
Jesli chodzi o pozew zbiorowy to każdy,komu przysługuje roszczenie spełniające określone warunki ,może w oznaczonym terminie przystąpić do grupy (termin jest podany w ogłoszeniu,nie krótszy niż 1 miesiac, a nie dłuższy niż 3 miesiące od daty ogłoszenia).Z tego co mi wiadomo,to OSOG nie wybrał jeszcze żadnej kancelarii.

Wciągająca lektura POLECAM
www.rp.pl/Rzecz-o-prawie/30218...

Szanowny moderatorze
dlaczego usuwasz moje wpisy? Informacja dla poszkodowanych przez GetBack ,ze nie należy brać na poważnie wpisów ksiegowego z forum bankiera jest jak najbardziej zasadna.Ta informacja powinna się pojawiać na forum SW przynajmniej raz na tydzien ,żeby wszyscy wiedzieli co to za osobnik.Powtórzę raz jeszcze księgowa zatrollowała kompletnie forum bankiera,wypisuje bzdury ,napuszcza jednych obligatariuszy na drugich,napuszcza akcjonariuszy na obligatariuszy.Wstawia jakieś dziwne pisma do abrisu ,do zarządu,do premiera,itp choć dobrze wie, że ludzie wysyłając te „mądrości księgowego ” mogą się tylko ośmieszyć .Ten troll dobrze się bawi kosztem obligatariuszy i akcjonariuszy ,dlatego nie traktujcie go poważnie i nie dokarmiajcie trolla.

Moderator:
Szanowny Użytkowniku
wpisy adresowane do osoby udzielającej się na forum bankiera proszę publikować tamże. Z kolei wpisy zawierające wycieczki osobiste nigdy nie były mile widziane na forum SW. Mam nadzieję, że sytuacja jest jasna i nie sprowokuje kolejnych pytań dotyczących powodów usuwania postów. Przy okazji serdecznie zachęcam do zapoznania się z regulaminem forum - wciągająca lektura, przyrzekam.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 10 czerwca 2018
Ostatnia wizyta: 2 kwietnia 2020 17:51:49
Liczba wpisów: 519
[0,15% wszystkich postów / 0,78 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,507 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +79,43% +15 885,26 zł 35 885,26 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d