GetBack szykuje wcześniejsze wypłaty. Do końca kwietnia obligatariusze powinni zaktualizować swoje dane

Omawiane walory:

GetBack przygotowuje się do przyspieszonej wypłaty 3, 4 i części 5 raty dla wierzycieli zaliczonych do grupy pierwszej układu w ramach prawomocnie zatwierdzonego w lutym br. układu z wierzycielami.

getback,obligacje,spłata

Do końca kwietnia obligatariusze GetBack powinni zaktualizować swoje dane.

GetBack wysłał do wszystkich obligatariuszy, za pośrednictwem domów maklerskich i innych podmiotów prowadzących ewidencje dla poszczególnych serii obligacji, pismo z prośbą o aktualizację wszystkich danych do 30 kwietnia 2020 roku.

– Od razu po uprawomocnieniu się układu zaczęliśmy przygotowywać proces wypłaty rat układowych, które tak jak zapowiadaliśmy, chcemy zrealizować wcześniej niż to wynika z harmonogramu. Aktualizacja danych obligatariuszy pomoże nam sprawnie przeprowadzić taką operację, a przede wszystkim pozwoli uniknąć sytuacji, w której ze względu na brak aktualnych danych pieniądze te trafiłyby do depozytu sądowego. Tacy obligatariusze zmuszeni byliby do dochodzenia wydania im tych kwot z depozytu sądowego, a tego chcielibyśmy za wszelką cenę uniknąć. Dlatego apelujemy do wszystkich obligatariuszy o szybką aktualizację danych – mówi Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa zarządu GetBack.

Zgodnie z pierwotnym harmonogramem, 3 rata układowa w wysokości 0,5 proc. wartości należności głównej powinna trafić do obligatariuszy 30 września 2021 r., 4 rata (0,5 proc. wartości należności głównej) – 31 marca 2022 r., a 5 rata (1,75 proc.) – 30 września 2022 r. Na ten moment spółka nie precyzuje, o ile wcześniej nastąpią pierwsze spłaty gotówkowe z tytułu obligacji.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną proces aktualizacji danych może być utrudniony. Dlatego spółka zaleca obligatariuszom, których obligacje zapisane są w ewidencji lub zarejestrowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych na rachunkach papierów wartościowych, telefoniczny lub e-mailowy kontakt z podmiotami prowadzącymi takie ewidencje.

– Powyższe konieczne jest celem przeprowadzenie przez spółkę ww. wypłat na rzecz takich obligatariuszy, jak również pozwoli uniknąć konieczności składania przez spółkę kwot do depozytu sądowego, a obligatariuszom dochodzenia wydania im tych kwot z depozytu sądowego – czytamy w komunikacie.

lista,obligacje,getback

Lista domów maklerskich i innych podmiotów prowadzących ewidencje dla poszczególnych serii obligacji. Źródło: GetBack

GetBack w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Sąd na wniosek GetBack zajął majątek Altusa

  Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych otrzymało zawiadomienie o zajęciach praw majątkowych z wniosku GETBACK, dokonanych na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie XXVI Wydział Gospodarczy z 10 marca 2020 roku. Kurs akcji Altus TFI spada w środę rano o ponad 27 proc., a za jedną akcje płacono 0,90 zł.

 • GetBack miał ponad 1 mld zł straty netto w 2018 r.

  GETBACK odnotował 1 022,84 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 1 927,9 mln zł straty rok wcześniej.

 • GetBack dał obligatariuszom więcej czasu na aktualizację danych

  GETBACK przedłużył termin aktualizacji danych przez obligatariuszy do 19 maja 2020 r.

 • Rynek nie uczy się na błędach, czyli dwa lata po wybuchu afery GetBack Od wybuchu afery GETBACK minęły właśnie dwa lata. W tym czasie o sprawie media napisały tysiące artykułów, śledczy zatrzymali dziesiątki podejrzanych, a kilku przedstawicieli rynku nawet uderzyło się w pierś. Pytanie czy to wystarczy i czy po największej katastrofie w historii GPW wciągnięto wnioski?
 • GetBack złożył pozew przeciwko Altus TFI i 12 funduszom inwestycyjnym

  GETBACK wniósł do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Altus TFI oraz 12 funduszom inwestycyjnym o zapłatę 134,64 mln zł wraz z odsetkami, ewentualnie o zasądzenie od poszczególnych pozwanych kwot odpowiadających równowartości ceny za akcje EGB Investments zapłaconej przez spółkę na rzecz każdego z funduszy w łącznej kwocie 207,56 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR