GetBack szykuje wcześniejsze wypłaty. Do końca kwietnia obligatariusze powinni zaktualizować swoje dane
GetBack przygotowuje się do przyspieszonej wypłaty 3, 4 i części 5 raty dla wierzycieli zaliczonych do grupy pierwszej układu w ramach prawomocnie zatwierdzonego w lutym br. układu z wierzycielami.

Do końca kwietnia obligatariusze GetBack powinni zaktualizować swoje dane.
GetBack wysłał do wszystkich obligatariuszy, za pośrednictwem domów maklerskich i innych podmiotów prowadzących ewidencje dla poszczególnych serii obligacji, pismo z prośbą o aktualizację wszystkich danych do 30 kwietnia 2020 roku.
– Od razu po uprawomocnieniu się układu zaczęliśmy przygotowywać proces wypłaty rat układowych, które tak jak zapowiadaliśmy, chcemy zrealizować wcześniej niż to wynika z harmonogramu. Aktualizacja danych obligatariuszy pomoże nam sprawnie przeprowadzić taką operację, a przede wszystkim pozwoli uniknąć sytuacji, w której ze względu na brak aktualnych danych pieniądze te trafiłyby do depozytu sądowego. Tacy obligatariusze zmuszeni byliby do dochodzenia wydania im tych kwot z depozytu sądowego, a tego chcielibyśmy za wszelką cenę uniknąć. Dlatego apelujemy do wszystkich obligatariuszy o szybką aktualizację danych – mówi Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa zarządu GetBack.
Zgodnie z pierwotnym harmonogramem, 3 rata układowa w wysokości 0,5 proc. wartości należności głównej powinna trafić do obligatariuszy 30 września 2021 r., 4 rata (0,5 proc. wartości należności głównej) – 31 marca 2022 r., a 5 rata (1,75 proc.) – 30 września 2022 r. Na ten moment spółka nie precyzuje, o ile wcześniej nastąpią pierwsze spłaty gotówkowe z tytułu obligacji.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną proces aktualizacji danych może być utrudniony. Dlatego spółka zaleca obligatariuszom, których obligacje zapisane są w ewidencji lub zarejestrowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych na rachunkach papierów wartościowych, telefoniczny lub e-mailowy kontakt z podmiotami prowadzącymi takie ewidencje.
– Powyższe konieczne jest celem przeprowadzenie przez spółkę ww. wypłat na rzecz takich obligatariuszy, jak również pozwoli uniknąć konieczności składania przez spółkę kwot do depozytu sądowego, a obligatariuszom dochodzenia wydania im tych kwot z depozytu sądowego – czytamy w komunikacie.

Lista domów maklerskich i innych podmiotów prowadzących ewidencje dla poszczególnych serii obligacji. Źródło: GetBack
GetBack w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.