pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

barata

barata

Ostatnie 10 wpisów
Pamiętaj tylko, że korzystając z karty akcjonariusza "Orlen w Portfelu" nie dostaniesz faktury za paliwo ze swoim NIP. Ja się na to złapałem i nie używam karty, bo korzyść podatkowa jest większa niż ten rabat.

Jak znowu przełożą Night City Wire to będzie można spekulować. Moim zdaniem praca full remote ich przerosła. U mnie w małym Software House jakoś dawaliśmy radę, aczkolwiek na początku w kilkuosobowych projektach trzeba było sobie wyrobić jakieś schematy by komunikacja nie kulała. Do tego my mamy testy jednostkowe, integracyjne i e2e ... w gamedev takiego luksusu często nie ma. Do tego crunch+remote pewnie nie pyknęło tak jakby góra w CDPR się spodziewała (na miejscu ludzie się wzajemnie nakręcają, hackatony, pizza, czasem piwko)

Podobno MBank wymaga by prezes utrzymał stan posiadania. Ciekawe, czy liczbowy czy jednak procentowy (wtedy emisja niemożliwa). Ja jednak myśle, że SGWC2 ma potencjał na sprzedaż także w bundlu z cz. 1 i tak sobie będzie to żyło, a bank w tych ciężkich czasach uzna, ze to wystarczy. Często najlepszymi płatnikami rat są Ci co maja kredyt na styk. Spłacają, bo boja się ze nigdzie indziej nie dostaną. Jakoś mam sentyment - chyba tylko dla tego, ze moja pierwsza inwestycja + trzymana nawet jak spadało poniżej 40gr (ale tylko dla tego, ze to relatywnie mała kwota)

Sęk w tym, że coś może być na rzeczy. Możliwe, że mieli w planach zrobić dodatek do Contracts, ale wykminili sobie, że lepiej to opakować w grę z cyferką 2. To pewnie będzie "to samo" z ewentualnie mniejszą liczbą błędów oraz może jakąś jedną-dwiema nowymi mechanikami.
Na pewno biorą pod uwagę wiszący kredyt - gdyby nie on, to pewnie byśmy po prostu usłyszeli o jakimś płatnym dodatku.
Co by nie było - ja się cieszę. Wszedłem tutaj przed premierą (niewiele - moja chyba pierwsza inwestycja) i sobie tak trzymam. Nie oberwałem wcześniejszymi kłamstwami, więc staram się nie wietrzyć spisku ... mam nadzieję, że się nie przejadę. Mogę za to teraz wreszcie ustawić stop-loss (którego przydatności na początku nie znałem).

To chyba nie to, bo to są znane dane + indie nie wygeneruje kolosalnego przychodu.
Chyba się wyjaśniło - informacja o przewidywanej premierze Snipera Contracts 2 na Q4

Ktoś ma pomysł co tak ożywiło kurs? Nigdzie żadnych info nie widzę. Nie sądzę, że to efekt szemranych spekulacji o przejeciu przez Microsoft.

Dziękuję.
Ja tylko dodam, że obecnie na polskim rynku Software House jest taka tendencja, że wiele firm redukuje etaty. Najlepiej (a raczej - "najmniej źle") mają te, które w większości współpracują z programistami na zasadach B2B i jednocześnie kontraktorzy mają sentyment do firmy i są skłonni posiłkujac się ulgami z tarczy wystawiać zrabatowane faktury.
Z projektami też jest różnie - zdarzają się zawieszenia z dnia na dzień gdzie batalia prawna w perspektywie, że klient za 2-3mies wznowi współpracę nie ma sensu.
Teraz nadzieja jest w tym, że wiele firm które jeszcze zastanawiało się nad tym czy digitalizacja jest dobra zdecyduje się podjąć taki krok na wypadek kolejnego kataklizmu. Po prostu przyzwyczailiśmy się przez wiele lat do dobrobytu więc - ryzykując - odkładaliśmy wiele takich decyzji na potem. To jak z backupami - ludzie dzielą się na tych co je robią i na tych co zaczną je robić ...

Sęk w tym, że Asseco to jednak kolos w porównaniu do "normalnych" Software House i sam jestem ciekaw jak to się potoczy i czy takiej wielkości firma podlega podobnym prawom jak podmioty zatrudniające po 200-500 osób. Ma ktoś taką wiedzę/przemyślenia?

baks - nie czytałem Twoich komentarzy (albo czytałem, ale nie przywiązuję uwagi do tego kto je napisał), bardziej odpowiadałem użytkownikowi kunoj.
Po prostu alergicznie reaguję na frazy typu "Dramat inwestorów".
Na forum SW wchodzę, by zobaczyć komentarze/liczby/raporty opierające się na twardych danych, a nie "dramat inwestorów" albo "hossa up up" - od tego jest inne forum na "B".
Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam.

Według twittera frostpunkgame celują w release około 5PM CET, czyli tuż po zamknięciu - efekty premiery DLC będzie zatem można ocenić jutro.

twitter.com/11bitstudios/statu...

Część remasterów ma sens (np wspomniany FFVII, tak samo Oddworld: New 'n' Tasty
).
Ciężko jest non-stop wymyślać coś nowego, a czasem fajnie dać coś "nowym pokoleniom".
Próbowałem ostatnio raz jeszcze przejść FFVII (przeszedłem ze 2-3 razy na PSX), ale jednak pixele mnie odrzucają.
W przypadku W1 i W2 moim zdaniem to się nie sprawdzi - kto ma ochotę zagrać znajdzie mody poprawiające wizualia, które notabene i tak nie są złe - jest to gra 3d, więc skaluje się na wyższe rozdzielczości.
Lepiej, by skupili się jednak na nowych grach, bo remastery 1 i 2 raczej sie nie zwrócą.

Czy "zasypanie" to na pewno problem dla gry "średniej" z segmentu AA?
Jakby na to nie patrzeć to jest gra, która celuje trochę w niszę - "snajperzy", ludzie lubiący SP i nie lubiący Sandboxów, ludzie którzy wolą mieć liniową fabułę, misje, ciągłe poczucie progresu i widoczny cel ... na tą grę nikt specjalnie nie czekał, a nawet jeżeli to oczekiwania były niskie. Cena też jest niska jak za nowość - jak ktoś ma zagrać to i tak znajdzie ją w wyszukiwarce i kupi.
To nie jest mój ulubiony gatunek (dla mnie najlepszą grą tego roku jest Anno 1800), ale swoją pierwszą inwestycję na GPW kilka dni temu zrobiłem, gdyż miałem przeczucie iż ta gra będzie "OK". Nie bez znaczenia był też fakt, że akcje były tanie, więc niskim kosztem mogłem ich trochę kupić (jak stracę to nie będę płakał, bo to ułamek zarobków rocznych).
Wiedźmin 1 oraz 2 to nie były najlepsze gry na świecie a jednak w końcu coś zaskoczyło - jeśli SGWC da zastrzyk finansowy to może w końcu właściciel przestanie bawić się w spekulacje giełdowe i odważy się zrobić grę o poziom lepszą.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 13 kwietnia 2021 11:29:40
Liczba wpisów: 14
[0,00% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,514 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło