pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 181,00 zł (+0,00%) 18-06-2021 14:02
lesgs
lesgs PREMIUM
31
Wpisów: 871
Wysłane: 21 czerwca 2020 07:45:20 przy kursie: 392,70 zł
Komunikat o zmianie terminu premiery jest oczywiście całkowitym mydleniem oczu, a prawdziwe przyczyny przesunięcia premiery muszą być głębsze - i na pewno nie dotyczą technologii i nowych platform. Może to mieć większy związek z komunikatem społecznym CDR wydanym niedawno temu.

Możemy tylko przypuszczać co dzieje się za kulisami w firmie, ale ja stawiam na następującą kwestię.

COVID na pewno spowolnił prace nad lokalizacją, bo wymaga to wysiłku zespołowego. Samo tworzenie gry przy zespole liczącym do 500 osób musi opierać się na pracy zdalnej i grupowej - fizyczne spotkania na tym etapie rozwoju mogą już nie być tak istotne.

Pierwsze przesunięcie terminu premiery okazało się być szczęśliwym posunięciem przede wszystkim ze względu na panującą epidemię i zamknięcie gospodarek. To zapewne przypadek i mógł być spowodowany kwestiami dopracowania gry. W to mogę uwierzyć.

Teraz jednak pojawiają się skutki pandemii i ostatnich wydarzeń społecznych. Przy obecnych globalnych nastrojach społecznych mogła powstać obawa o sposób przyjęcia gry, biorąc pod uwagę dość brutalny scenariusz i akcję. Sadzę, że rzeczywistym powodem przesunięcia terminu może być konieczność modyfikacji scenariusza tak, by nie narazić się niekorzystny odbiór gry i złą propagandę, jaką mogą wywołać bardziej kontrowersyjne wątki. Myślę tu o walce konkurencyjnej na rynku gier i próbach dyskredytowania konkurenta w oparciu o motywy ewentualnie nie przystające do bieżącej rzeczywistości społecznej przede wszystkim w USA. Może na przykład należy wprowadzić mechanizmy uniemożliwiające przekształcenie akcji w walkę o charakterze etnicznym (ten świat ma kilka wyraźnie zarysowanych swoimi odrębnościami grup - np. imigranci). W tak rozbudowanej grze może występować wiele elementów kontrowersyjnych.

Oby się to im udało, bo jeżeli w ostatniej chwili trzeba zmodyfikować scenariusz gry i sposób rozgrywki, to mogą się ujawnić rożne nieciągłości i niedoróbki.

Informuję, że jestem zaangażowany w akcje, dla których oferowane są kontrakty, oraz w kontrakty na takie akcje. Pomimo zachowania staranności, moje wypowiedzi dotyczące tych walorów mogą nie być neutralne.

ramirez1
7
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 279
Wysłane: 21 czerwca 2020 13:07:07 przy kursie: 392,70 zł
Przyczyny opoznienia moga byc 2 albo problemy produkcyjne albo marketingowe. Ja obstawiam tzw. niebieski ekran smierci. Tylko jakie to ma znaczenie dla kursu akcji ? Moim zdaniem piatkowa szarza bykow byla wydarzeniem nienaturalnym tak jakby ktos lub cos probowalo na sile obronic kurs akcji. Byloby zdrowiej gdyby spadlo o kilka procent a potem odbilo. A teraz atmosfera zaczela robic sie napieta - przynajmniej ja tak to odbieram - inwestorzy gubia sie w domyslach i teoriach spiskowych.

h3rlitz
0
Wpisów: 229
Wysłane: 21 czerwca 2020 17:08:15 przy kursie: 392,70 zł
Tu się nie ma czego domyślać - w piątek było m.in. rozliczenie czerwcowych kontraktów terminowych, w związku z tym była winda od 15:50 do 16:50 (bo średnia z tego okresu jest podstawą po jakiej dokonuje się rozliczenia).

Prawdziwa reakcja czeka nas w poniedziałek.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
31
Wpisów: 174
Wysłane: 22 czerwca 2020 11:15:39 przy kursie: 407,10 zł
I jak tam? Reakcja już prawdziwa? :D

spice
0
Wpisów: 75
Wysłane: 22 czerwca 2020 21:05:38 przy kursie: 407,10 zł
Bardzo podobaja mi sie te stwierdzenia, ze duzi gracze maja juz dostep do CyberPunka i wiedza ze to gra wybitna.

W takim razie co mozemy powiedziec o tym:

kliknij, aby powiększyć

Jezeli rozum pozwala nam wierzyc w mitycznych duzych wiedzacych duzo wiecej i oceniajacych gre jako wspaniala, dlaczego nie mialby pozwolic uwierzyc w kolege kuzyna, ktory tez gral i mowi/mysli dokladnie odwrotnie :)

barata
2
Wpisów: 14
Wysłane: 22 czerwca 2020 22:06:24 przy kursie: 407,10 zł
Jak znowu przełożą Night City Wire to będzie można spekulować. Moim zdaniem praca full remote ich przerosła. U mnie w małym Software House jakoś dawaliśmy radę, aczkolwiek na początku w kilkuosobowych projektach trzeba było sobie wyrobić jakieś schematy by komunikacja nie kulała. Do tego my mamy testy jednostkowe, integracyjne i e2e ... w gamedev takiego luksusu często nie ma. Do tego crunch+remote pewnie nie pyknęło tak jakby góra w CDPR się spodziewała (na miejscu ludzie się wzajemnie nakręcają, hackatony, pizza, czasem piwko)
Edytowany: 22 czerwca 2020 22:14

Rif
46
Wpisów: 924
Wysłane: 23 czerwca 2020 08:33:23 przy kursie: 407,10 zł
Pamiętam, gdy Wiedźmin 3 był w produkcji, to co jakiś czas wyskakiwały artykuły ze źródłem "były pracownik" opisujące, że gra nie wyjdzie, nie działa, brakuje połowy, robią od nowa i tego typu bzdety.
Teraz też i to nie tylko ze źródeł medialnych, ale od znajomych, co mają znajomych w CDP informacje spływają, że nie ma szans, aby gra wyszła w listopadzie.
Dajcie spokój, trzeba mieć nierówno pod sufitem, aby wierzyć w takie "przecieki". Na pewno pracownicy CDP, to niedorozwoje, którzy na podwórku opowiadają znajomym kuzyna o szczegółach swej pracy. Sami by i może akcjami drobnymi handlowali, ale na pewno nie dzieliliby się takimi informacjami. Zresztą szeregowy pracownik bladego pojęcia nie ma o stanie gry. Ma dokładać trybiki, a nie bawi się i ogrywa.

resor
23
Wpisów: 395
Wysłane: 23 czerwca 2020 08:54:24 przy kursie: 407,10 zł
jebzdzity źródłem informacji na sw, czekam kiedy zaczniecie wklejać sensacje z bankiera.

spice
0
Wpisów: 75
Wysłane: 23 czerwca 2020 11:25:04 przy kursie: 404,00 zł
Nie wkleilem tu tego jako zrodla informacji, ale zeby pokazac, ze zarowno domysly typu 'duzy wie wiecej i kupuje' jak i 'kolega kuzyna gral i wie' maja wartosc zerowa. Natomiast niektorzy podchodza zupelnie inaczej do dwoch analogicznych informacji (o wartosci zerowej), w zaleznosci od tego co im bardziej pasuje :)
Edytowany: 23 czerwca 2020 11:26

spinor1
4
Wpisów: 174
Wysłane: 23 czerwca 2020 12:25:59 przy kursie: 404,00 zł
Gruby ma akcje za miliony, informacja o jakości gry, zanim ulica się dowie ma dla niego wartość dziesiątek milionów złotych. Po informacjach z internetu widać, że Cyberpunka testowało dziesiątki recenzentów, na pewno jeden się skusi na "podarek" od grubego w zamian za informacje. Jak ktoś myśli, że nic nie wyciekło z prezentacji to naprawdę żyje w fairyland.

A co do tego kolesia co ma "kuzyna z CDR", to zwykłe plotki, a nawet jeśli to. BSOD to nic strasznego, przecież gra jest jeszcze w optymalizacji.
Edytowany: 23 czerwca 2020 12:29

pandorinium
46
Wpisów: 910
Wysłane: 23 czerwca 2020 21:49:54 przy kursie: 404,00 zł
Będą niedługo opinie. Za 7 dni jakby ktoś chciał poczytać cdaction lub pewnie w necie inne strony też dostały i się podzielą wrażeniami.
Edytowany: 23 czerwca 2020 21:53

Rejerf
7
Wpisów: 43
Wysłane: 25 czerwca 2020 21:40:51 przy kursie: 412,60 zł
www.gry-online.pl/S022.asp?ID=...

Na plus (elementy znane dla CDPR):
- fabuła i narracja
- dialogi
- jakość zadań
- rozmaitość rozwoju postaci
- różnorodność mechanik gry
- udźwiękowienie
- detale świata
- klimat gry
- nie można się nudzić

Na minus (niektóre elementy nowe dla CDPR):
- strzelanie (może to być usprawiedliwione regułami świata gry)
- jazda samochodem (może to być usprawiedliwione bogactwem i upakowaniem elementów świata gry)
- mechanizm hakowania (za trudny)
- nieczytelny interfejs (HUD)
- nieintuicyjny ekwipunek gracza

Ambiwalentne odczucia:
- wypełnienie miasta ludźmi i samochodami w zależności od sposobu poruszania się bohatera

Wrogiem będą oczekiwania graczy przehypowanych na punkcie tej produkcji, którym gra może nie sprostać w pełni. Potrzeba czasu, żeby to wszystko dopracować, jednak plusy wyraźnie przyćmiewają mankamenty.
Edytowany: 25 czerwca 2020 21:45

lesgs
lesgs PREMIUM
31
Wpisów: 871
Wysłane: 25 czerwca 2020 22:35:57 przy kursie: 412,60 zł
Nie zgadzam się z plusem z dialogami. Język jest dość nieprzyzwoity, ale odnoszę wrażenie, ze przekleństwa są używane bardziej jako znaki przestankowe niż wyrażenie własnych uczuć (przynajmniej w j. angielskim). Innymi słowy - chłopy nie tak ze sobą rozmawiają. Dialogi są zbyt proste jak na postacie fabuły.

Nikaja
21
Wpisów: 60
Wysłane: 25 czerwca 2020 23:24:47 przy kursie: 412,60 zł
Odzew bardzo pozytywny.

Ciekawi mnie, kiedy narodził się pomysł na serial... :). Premiera w 2022 roku fajnie powinna wspierać sprzedaż dodatków/multiplayera.

Z naszego poletka, miałem obawy dotycząca polskiego dubbingu, ale trailer wypadł w porządku, zobaczymy jak będzie dalej.

tgolik
tgolik PREMIUM
56
Wpisów: 268
Wysłane: 25 czerwca 2020 23:50:10 przy kursie: 412,60 zł
Ja tam, prawdę mówiąc, na poważnie gram tylko w gry z polskim dubbingiem. Z resztą podobnie jak zdecydowana większość naszych , niegramotnych, współobywateli.

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 26 czerwca 2020 00:41:51 przy kursie: 412,60 zł
Czytaliście recenzje z komputerswiat? Mi wydaje się możliwie obiektywna.

Nie mam akcji CDRa ale wydaje mi się,że w interesie wszystkich inwestujących w spółki gamingowe na gpw jest żeby ta gra wyszła bardzo ale to bardzo dobrze, ewentualny zjazd Redow miałby konsekwencje dla całej branży notowanej na NC i GPW

Cytat:
To, co bolało podczas gry najbardziej to jednak zdecydowanie błędy. Oprócz tych wspominanych już związanych z detekcją obiektów, przenikaniem przez podłogi, teleportacją modeli, brakiem animacji czy spadaniem z mapy, wymienić muszę także liczne bugi wokół systemu audio. Ścieżki dialogowe czasami po prostu się nie odtwarzały lub ruszały z dużym opóźnieniem, głosy postaci dobiegały z dziwnych miejsc (np. szeptanie o pomoc z ulicy… podczas gdy znajdujemy się w samochodzie już 200 metrów od celu), wypowiadanym kwestiom nie towarzyszył ruch ust i tak dalej i tak dalej.

Patrząc po stanie technicznym dema, nie mam żadnych wątpliwości, że gra nie mogła zostać wydana w oryginalnym terminie (16 kwietnia 2020 roku), ani nawet tym poprzednim (17 września 2020). Aktualna data (19 listopada 2020) jest o wiele bardziej realna, aczkolwiek jeśli całość gry jest utkana bugami równie gęsto co ograny fragment – obawiam się, że nie była to ostatnia „obsuwa”…

Trzymam kciuki za team bo pracy tam jeszcze bardzo dużo.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 26 czerwca 2020 00:50

Przemtrad
5
Wpisów: 106
Wysłane: 26 czerwca 2020 03:55:02 przy kursie: 412,60 zł
Przedstawiamy oryginalny serial anime — CYBERPUNK: EDGERUNNERS

www.cyberpunk.net/pl/news/3553...

Premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

polishsurgeon
3
Wpisów: 16
Wysłane: 26 czerwca 2020 10:43:45 przy kursie: 395,30 zł
Polecam bardzo fajny, 10 minutowy materiał, wyjadaczy gameingowych ode mnie z firmy:
www.filmweb.pl/video/Checkpoin...
Edytowany: 26 czerwca 2020 10:44

Rif
46
Wpisów: 924
Wysłane: 26 czerwca 2020 11:24:24 przy kursie: 395,30 zł
Pamiętam, gdy ostatni raz (rok temu jakoś?) ogrywali dziennikarze jakiegoś builda, to dokładnie te same zarzuty były dotyczące modelu strzelania, modelu jazdy i błędów. Albo nie słuchają społeczności, albo wiedzą lepiej, co przyciągnąć ma masy, albo już wtedy byłoby za dużo i za późno, aby dokonać fundamentalnych zmian w systemie i rozgrywce.
Zatem: a) będzie mega sukces, b) wyjdzie gra średniak, c) piękna katastrofa.
Najlepsze, że rynek obstawia tylko jedną opcję i może nawet wyżej.

Rejerf
7
Wpisów: 43
Wysłane: 26 czerwca 2020 11:55:40 przy kursie: 395,30 zł
Model jazdy może być podyktowany konstrukcją miasta w grze. Brak odpowiedniej przestrzeni może uniemożliwiać jazdę symulującą warunki zbliżone do rzeczywistych. Gdyby model odzwierciedlał rzeczywistość, mogłoby się okazać, że frustracja graczy spowodowana obijaniem się o każdą przeszkodę jest nie do zniesienia.

Po przeczytaniu kilku tekstów i obejrzeniu materiałów zauważyłem, że powtarza się zarzut o gąbczastość przeciwników w modelu strzelania. Tutaj chyba oczekiwania graczy nieco rozbiegają się z ich wiedzą o świecie gry, ale też z propozycją twórców. Cyberpunk istnieje w świecie, gdzie ludzie modyfikują swoje ciała i można powiedzieć, że stają się pół-robotami (widać to w udostępnionych materiałach). Czy cyborg upada od jednej kuli? Czy w W3 ludzki przeciwnik upadał od jednego cięcia mieczem? No nie. Nic się nie zmieniło. Cyberpunk to też nie Counter-Strike, żeby symulował rzeczywistość w tym aspekcie.

Twórcom przyjdzie zmierzyć się z tymi oczekiwaniami, które nie do końca są przemyślane przez graczy i moim zdaniem nie mają racji bytu. Z drugiej strony, W3 również nie był idealny jeszcze długo po premierze w kwestii poruszania się bohatera (pieszo czy na koniu), ekwipunku (wielokrotnie poprawiany element, a nawet przeprojektowywany w większym zakresie), bugów technicznych. W patchach zostaną zaimplementowane zmiany również i w tym przypadku, chociaż nie jakieś rewolucyjne.
Edytowany: 26 czerwca 2020 12:02

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość