pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

iktorniasty

iktorniasty

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
No ale ten obrót na dogrywce robi wrażenie ,ciekawe czy w poniedziałek będzie +3%?salute

Większość spółek z W20 miała dziś mały cudofix (wolumenowo, cenowo w normie), na oko coś koło 3x dzisiejszego obrotu.

Cytat:
a jednak w marcu się jeszcze niewiele dowiemy

To zależy, dwa dni temu poszło info o aktualizacji strategii jeszcze w tym kwartale: www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...
Puszczając tą informację na pewno musieli być już świadomi skutków cyberataku i tego, że raporty nie ukażą się w terminie.

Więc jest potencjalnie strategia + patch 1.2 w drugiej połowie marca do rozegrania. Plus eweeeeentualnie powrót do sklepu Sony ale tutaj nie widzę tego szybko samą poprawą jakości gry, tutaj musiałoby się zadziać coś na poziomie zarządu (posypanie głowy popiołem wobec Sony etc.).

Technicznie godzinowy RSI już kwiczy, tygodniowy też jest na poziomie rzadko notowanym, jedynie dzienny jeszcze pokazuje jakieś pole do dalszego dołowania.

Zastanawia mnie co tutaj będzie rozegrane. Oczywiste jest, że drobni tutaj nic nie znaczą i ruch wyznaczają więksi gracze. A tutaj widać, że przez kolejne sesje na samym fixie kurs jest uwalany.
Z drugiej strony zjazd w tym jednym ruchu na 206 czyli dołek marcowy wydaje mi się mało możliwy.

// Off topic

Cytat:
Po fakcie zawsze wiadomo gdzie był dołek i górka. Przed faktem nigdy nie ma pewności. Można tylko przewidywać, ale o pomyłkę nie trudno. Dlatego sam kupuję na raty - jak cena jest dobra, to wchodzę na początek, a jak jeszcze spada to dokupuję kolejne transze. Średnia cena zakupu mi się obniża. Warunek: muszę wierzyć w spółkę i jej wzrost prędzej czy później. Zysk może nie będzie maksymalny z możliwych, ale będzie.

Robię podobnie, psychologicznie nadal jednak to wymaga pewnej gimnastyki:
kupujesz 0.1 docelowej wartości i zaraz spółka idzie w górę - kurcze mogłem kupić więcej, wiedziałem że to skarb!
j/w i zaczynasz uśredniać np. progami co 10% wartości - spółka spada ostatecznie o 18% od pierwszego wejścia, uzbierałeś 0.2X i spółka idzie w górę - problem jak wyżej
uśredniasz co zbyt małe kroki i masz X a spółka nadal spada i nie rozumiesz co się dzieje - panic mode blackeye - w tym momencie wywalam z bólem serca

Reasumując, cokolwiek człowiek by nie robił będzie niezadowolony ;-)

// Ostatecznie, żeby psychicznie znosić nieoptymalne wejścia i porażki benchmarkuję swój portfel wobec ETF na Wig20. Mniej wymagającego benchmarku nie znalazłem blackeye

Cytat:
Pod względem znormalizowanej 14-okresowej zmienności wśród spółek wchodzących w skład WIG CDR jest dopiero na 30 miejscu ze zmiennością 6,81% (dla porównania lider Atlantis ma zmienność >34%, trzeci w zestawieniu MRC ma zmienność 9,60%).
Ba, wśród spółek wchodzących do WIG20 CDR również nie jest liderem pod względem zmienności - prym wiedzie JSW.

Dziękuję. W sumie może tego typu ciekawostki / regularne zestawienia cykliczne mogłyby być nawet ciekawe dla innych (?). Narzędzi do AT na SW nie używam, ale chyba nie da się tego wyklikać w serwisie. Luźna myśl.

Całego WIG-u nie liczę, chociażby dlatego że jest tam wspomniany Atlantis ze stajni słynącej z drukowania makulatury od wielu lat i bycia w WIGu wielu innych spekulacyjnych spółek np. na granicy bankructwa u których wahania są normalne lub mają niską płynność i zlecenia K/S są oddalone od siebie o kilka %.

Już doprecyzowując, miałem na myśli aktualną zmienność na poziomie NC biorącą się z czystej spekulacji. W przypadku JSW mamy trochę inne czynniki - a to obawy o płynność, a to PFR, a to ceny węgla które zdają się rosnąć i miedź, która już pokazała jak surowce mogą wzrosnąć i co się wtedy dzieje. Ta zmienność ma jakieś oparcie w fundamentach. W przypadku CDR duży wzrost z tytułu zmiany sytuacji z Sony itd. czy przyspieszenia multiplayera etc. byłby sytuacją normalną. Tutaj mamy pokłosie GME i liczenie ludzi na podobny efekt, ile to ma związku z fundamentami, no niewiele. (Chyba, że jednak jest jakiś powód fundamentalny, o którym dowiemy się po fakcie.)

comoestas napisał(a):
Dzisiejsza dyskusja świadczy o tym, jak bardzo giełda jest oderwana od fundamentów. Nikt z komentujących nie zauważył, że kilka godzin temu wyszedł Hotfix do CP77, natomiast uwaga skupia się na twittującym Musku i spekulantach grających na krótko.

www.cyberpunk.net/en/news/3740...

Nie wiem do końca co chciałeś przekazać, ale wpływ tego małego patcha to mogło być maks 1% w notowaniach. Problem jaki jest teraz, to że w normalnym świecie dni takie jak dzisiaj byłyby dobra okazją do wzięcia szorta na CDR, bo wzrost jaki się ostatnio dokonał był ogromny i za szybki, w oparciu o czystą spekulację społeczności reddita i Tweety "papy Elona". Problem w tym, że teraz strach brać szorty na "to coś" bo stabilność notowań CDR jest teraz na poziomie śmieci z NC czy Biomedu. Jeśli na reddicie rzucą się na CDR to tutaj równie dobrze może być 1000PLN z luką. Co nie będzie miało kompletnie sensu ani fundamentalnie, ani nawet z punktu widzenia wyciskania szortów, bo tych tutaj jak na lekarstwo.

Mam nadzieję, że na GME ludzie się czegoś nauczą, ale szczerze w to wątpię.

Wydaje mi się, że żyjemy w ciekawych czasach. W książkach czytamy o szale cebulkowym czy wielkim kryzysie, bańkach internetowych itd. Teraz tworzy się historia na własnych oczach. Pomijam tu kwestię ujemnych stóp czy mega dodruku. Mam na myśli to, że jeden Tweet wyciąga u nas spółkę na 20%, inną o kilkaset procent tylko dlatego, że ma nazwę podobną do innej, tysiące/miliony ludzi topi własną kasę budując piramidę finansową w owczym pędzie (gamestop). Jedyne co mi w tym nie pasuje, to że pozostałe wielkie wydarzenia oznaczały brutalny zjazd w dół.

Na ten moment te trzy świece bardziej przypominają mi formacje na spółkach Patrowicza, które jak się kończa niech sobie ludzie wygooglają :P Natomiast czy to szczyt chwilowej bańki ciężko powiedzieć - jeszcze wszyscy nie kupują PKC, tylko u części jest sceptcyzm i niedowierzanie. Natomiast euforia już się pojawiła.

Z uwagi na zgłoszenie wniosku o upadłość spółka została przeniesiona na tzw "fixy" (notowania jednolite), gdzie handel jest o 11 i 15. Tu masz szczegóły: newconnect.pl/harmonogram-sesj... (kliknij "szczegóły sesji").

Fixy to taka "umieralnia" z której czasaami się wraca. Potrzebna do tego jest m.in płynność (na AQT jest). W przypadku AQT warunkiem powrotu na ciągłe jest wycofanie wniosku o upadłość.

ING Turbo konkretnie www.ingturbo.pl/rynki/akcje/cd...
Tylko uwaga - trzymanie zakupionych akcji "nic nie kosztuje". Natomiast w przypadku certyfikatów, każdy dzień trzymania certyfikatu kosztuje z uwagi na pożyczkę na pokrycie kosztów różnicy pomiędzy ceną jaką płacisz za instrument, a faktyczną ceną instrumentu (w uproszczeniu). Więc jest to raczej dobre na kilka-kilkanaście dni niż lata.
Na krótko można jeszcze grać na kontraktach - FCDRH21 na przykład. Instrument z dźwignią, tańszy w zakupie, ale jak ogólnie nie wiedziałeś że istnieją, to nie polecam ich używać przez kolejne 6 miesięcy minimum. Ew zainwestuj tylko tyle co możesz stracić, żeby się nauczyć co to za ustrojstwo. Jak ktoś ma mało emocji w życiu to idealny instrument do tego żeby te emocje sie pojawiły :P Można np. dostać telefon od maklera z informacją, że ma się chwilkę na uzupełnienie depozytu albo zamkną Ci zaraz Twoje pozycje. I zazwyczaj wówczas zamykają Ci pozycję w samym dołku jak masz longa lub na górce jak masz szorta ;) Klucz do unikania tego typu sytuacji to utrzymywanie depozytu na poziomie dużo większym niż wymagane 100%. Ale do tego trzeba przezwyciężyć swoją chciwość co nie jest łatwe ;)

Z plusów - na ING Turbo można stracić tylko tyle ile się włożyło. Wbrew pozorom ma to pewne znaczenie, np. jak ropa leci w kierunku cen ujemnych i ma się fizyczny wstręt do stawiania stop losów. No i płynność na certyfikatach jest większa niż na kontraktach czasem (gra się z animatorem, problemem są niestety spready). Można je też kupować certyfikaty za należności ze sprzedaży akcji, kontrakty można jedynie za gotówkę. To jest akurat spora zaleta w przypadku ogromnych zawirowań.

Zachowanie tej spółki mnie zadziwia. Wraca wysoka zmienność, więc najprawdopodobniej będą rosły zyski, a kurs mimo wszystko leci w dół. Jedyne moje wytłumaczenie tego jest takie, że spory % akcjonariatu to kapitał spekulacyjny co jak widzi XTB -10% vs jakaś spółka XYZ z NC -25% to przeparkowuje swój kapitał w -25%.

Podpisuję się pod tym postem napisanym przez kogoś (w sensie tak było): www.bankier.pl/forum/temat_jak...

Walne się odbyło, część osób jak zobaczyła co się stało miała już temat w d... liczyli do samego końca, zanim pojawili się na walnym, że mimo wszystko prezes chociaż trochę prawdy w komunikatach przekazywał i że pojawi się osobiście i że będzie miał jakichś kandydatów do RN.
Nie dziwię im się, że poszli - pamiętajmy, że chodziło tutaj o poświęcenie całego swojego dnia po tym jak już się straciło kasę, plus sporo osób pozjeżdżało się z innych miast w PL. No i finalnie na WZA opcje były dwia - rozejść się i nic nie robić lub przegłosować uchwały tak, żeby ostatecznie prezes ani RN nie dostali absolutorium. Sprawozdania finansowego nie można było w ogóle klepnąć ani odrzucić bo brakowało opini RN. Potencjalnie teraz powinno być łatwiej pociągnąć do odpowiedzialności powyższych.
Całośc została przegłosowana głównie w imię ideałów, czasem jesteśmy na rynku traktowani jak dawcy kapitału i jak wszyscy będą do tego przechodzić na porządku dziennym to ta bananowa giełda pozostanie na zawsze bananową.

Dobra, widze że komunikat ze spółki już wyszedł - też mogę potwierdzić, że tak wyglądało na walnym jak opis z bankiera. Już przed walnym część miała dość - siedziba spółki i adres w której niby wdług komunikatu miała być wyłożona lista akcjonariuszy, to wirtualne biuro Grand Nova. Oczywiście nie dało się tam w ogóle wejść w dniach i godzinach podanych w komunikacie bo nikt tam nie operuje pod tym adresem.

kliknij, aby powiększyć

Dorzuciłbym do całego obrazu, że na stronie spółki do wczoraj widniał Babiński z 59,06% udziałem, co częśc akcjonariuszy odbierała za aktualny stan bo Babiński ani razu nie poinformował publicznie przez ESPI o sprzedaży akcji i tym jaki pakiet posiada. Jedynie z informacji KNF można się było domyślać.
Co do WZA - próbowałem sie z Babińskim kontaktować na różne sposoby a miałem na WZA zarejestrowany spory pakiet - kompletnie olewał maile jak i telefony. To mniej więcej odpowiada na pytanie jaki jest jego stosunek do innych akcjonariuszy.

Cytat:
Zarząd GPW zdecydował o wprowadzeniu do obrotu giełdowego kontraktów terminowych na akcje Biomedu Lublin, Mercatora i X-Trade Brokers - podała giełda w uchwale zarządu.

Na sesji giełdowej 5 października wprowadzone zostaną po trzy serie kontraktów terminowych dla każdej ze spółek. Serie będą wygasać kolejno: 18 grudnia 2020 roku, 19 marca 2021 roku i 18 czerwca 2021 roku.

Liczba akcji przypadających na jeden kontrakt w przypadku Mercatora wynosić będzie 10, a w przypadku Biomedu Lublin i X-Trade Brokers - 100. (PAP Biznes)

Ciekawa sytuacja. Niby Biomed to całkiem ciekawa pozycja na szorta. Marne szanse na generowanie zysków które uzasadniałyby kapitalizację, "lek" który się nie skaluje itd. Z drugiej strony wystarczy chętny na spółkę jak na Play lub plotka o chętnym na spółkę jako główny motyw wiadomości w kilku stacjach telewizyjnych, żeby mieć wezwanie na uzupełnienie depozytu bez szans na wyjście z SL.

Czy jest mi ktoś w stanie może odpowiedzieć czy i kiedy ew. wejdą kontrakty na akcje Biomedu?

Śmiesznie niska kapitalizacja i niski FF = można robić dowolne rzeczy z kursem jeśli uda się odpowiednią ilość akcji pozbierać na sensownym poziomie. Wykres pokazujący spadek z 25PLN sprzyja później oddawaniu tym, którzy chcą się podczepić pod trend (wszak 0.75PLN. a może i jak poniesie niektórych fantazja to i 2PLN za akcje, to nadal ponad 90% taniej :P). Złapią się też Ci, co chcą się pobawić w łapanie noży jak spółka zacznie spadać ze szczytu i będzie notować po -20% w trakcie sesji.

@glorjanek przyznaj, że zastanawiające jest zgranie czasowe spadku na XTB ze skokiem Rafako w tym samym momencie wiedząc, że obie spółki są gorące (o czym świadczy ticker na stooq chociażby) i są w portfelu inwestorów którzy grają w krótkim horyzoncie czasowym.

Jeśli chodzi o napływ nowych ludzi, to chyba wiele już o tym napisano. Mogę poglądowo napisać jak to wygląda u mnie. Na GPW siedziałem wiele lat, aż w końcu szkoda mi było czasu patrząc na średni zwrot z czasu jaki jest potrzebny na inwestowanie na naszym bananie. Hydrobudowy, Kopexy, PBG, Ganty, Bomi, Almy i milion innych wynalazków z Newconnecta (pomijam wynalazki Karkosikowe czy spółki szukające ropy lub inwestujące w tartaki w Komi), ba nawet spółki skarbu państwa na GPW uczą pokory. Z drugiej strony pamiętając chociażby odbicie w 2009 głupotą byłoby natomiast siedzieć na obligacjach lub lokatach oprocentowanych na zero widząc zjazd WIG20 do 1250pkt.

Pytanie ile osób wskoczyło na chwilę, żeby wyjść za chwilę z zyskiem (hahaha), a ile posiedzi na GPW aż straci to co zarobiło plus frycowe (czyli wygra chciwość), widząc najpierw, że najlepiej odbijają zdołowane akcje (vide CCC, Kruk) a potem powtarzając schemat aż zrozumieją, że jednak akcje spadają bo firmy czasem bankrutują.

Anyway tym krótkim postem chciałem tylko dać znać, że na rynku nie pojawiły się tylko osoby, które przeczytały o inwestowaniu w gazetach, tylko wskoczyły też na jakiś czas osoby ze stażem bo stosunek ryzyka do zysku był akceptowalny. A czy zarobią (w tym ja) to już inna bajka.

Kapitał spekulacyjny o 10:00 poszedł z XTB na Rafako...dużo tego nie było.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 4 maja 2021 16:52:29
Liczba wpisów: 20
[0,01% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 9

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,715 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło