pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Giedlar

Giedlar

Ostatnie 10 wpisów
Nie sprawdzałem szczegółowo. Przepraszam. Może kilkadziesiąt mln. Ale dolicz jeszcze kilkanaście mln z tytułu utraty akcji. Ziarnko do ziarnka. Zwiększenie kosztu finansowania się pojawi. Utrata płynności. Pożyczka płynnościowa od NBP. To wszystko przed Noblem niestety. Moim zdaniem wyniki finansowe będą koszmarne

Tak jak napisał Joker. Idea jest historią. Walka to będzie tutaj! Noble balansuje na granicy wymogów regulatora, a zaraz trzeba będzie odpisać setki milionów na utracone obligacje Idea banku

Pekao dostanie dotację z BFG za przejęcie Idei. Zle na tym nie wyjdzie. Mnóstwo nowych klientów biznesowych. Wystarczy ich przytrzymać dobrą ofertą

Do 007

Tak. Specjalnie dla dywidendy z Asbis. Bo mnie PKOBP dom maklerski ciął na kursie od paru lat i powiedziałem dość. Trzeba złożyć wniosek o dostęp do giełd zagranicznych. Wtedy pojawi się konto dolarowe w supermaklerze

W tym tygodniu cena prętów zbrojeniowych wzrosła gwałtownie o 400 - 500 zł/t. Hurtownicy tłumaczą to rosnącym popytem, a w szczególności wygaszonymi piecami w UE. Myślę że w związku z tym huty odpalą piece i popyt na węgiel koksowniczy wzrośnie znacząco.

Uważam że lepiej podać niższą prognozę i jak gospodarka ruszy podnieść. W tym roku musieli się gęsto tłumaczyć po 2 fali covidu. A 1 q 2021 nie zapowiada się różowo.

Niekoniecznie w złotówkach. Ja mam konto dolarowe w maklerze PkoBp i dywidenda wpłynęła już w USD

Na konkurencyjnym portalu na literę Sq zamknęli pozycję przy 36 zł i stadko baranków sprzedało. Z automatu bez analizy komunikatu. Stąd spadek

Jak JSW zacznie zarabiać to będą spłacać. Jak nie to Państwo umorzy spłatę i już

Czy ma ktoś pomysł co dalej? Przebiliśmy 25 zł. Czy to może maszerować na północ dalej bez korekty? Czy Krewa możesz wrzucić update AT? Z góry dziękuję

Na giełdzie liczy się przyszłość. A ta dzisiaj stała się gorsza dla MRC. Nie twierdzę że zła. Bo dobra może bardzo dobra. Ale nie lepsza niż wydawało się wczoraj. I stąd spadki. Myślę że spółka nie wróci już na maksima

Piękne wyniki. Wzrost zysku narastająco do 2019 roku o 110 proc. Jest prawie pewne, że przebiją prognozy Bosia o 30%

Super analiza. Dzięki. Jedyne co mnie martwi to jak blokada importu węgla przez Chiny wpłynie na ceny węgla. Z jednej strony otwiera to furtkę dostaw z innych stron świata w tym z Polski. Z drugiej ma wpływ na wycenę węgla i tym samym wycenę indeksu cenowego po którym JSW sprzedaje węgiel bo cena w portach Australii będzie niska. Ma ktoś wiedzę na ten temat?

Nowe wyższe reko od BOSia. 9,6!

Prawie jak na Bumechu. Tam chińczyk kupował. A zarząd bał się przejęcia i jednocześnie sprzedawał akcje. Tutaj gazeta koszerna. Ciekawe jak się ludzie czują po dzisiejszym zakupie akcji? Powinna się prokuratura dobrać do Pani Popiołek

Widzę😀. Dlatego odświeżyłem wątek. Bardziej frapuje mnie sposób połączenia LTS i PKN. Mam podejrzenia, że nie będzie tym razem tak jak było z Energą tzn, że nie będzie wezwania tylko wymiana akcji. Niewiadomo w jakim stosunku. Ponadto oskalpowanie Lotosu o kilkaset stacji i 30% rafinerii znacząco obniży wartość nowego podmiotu

Cisza nad tą spółką jak nad grobem. Czy warto ją kupić po 29? Jak myślicie?

Skąd masz wiedzę, że będzie przejmowany? Oficjalnie nikt nie potwierdza tego. Czy tylko spekulujesz?

Węgiel energetyczny w odwrocie. Nie ma co wozić. Budowlanka też nie pomaga. Produkcja -10 %. Jedyna nadzieja to transporty do i z Chin

[quote=MrBlue2]"Przyglądam się tej spółce od jakiegoś czasu i próbuję zrozumieć skąd tak dobre wskaźniki a jest przez większość rynku omijana.

Może mi ktoś to wyjaśnić? Czego nie widzę? "

Jest to spółka zagraniczna, z Cypru do której nie mają zastosowania przepisy polskiego prawa.
Znasz prawo cypryjskie?
Raporty są po angielsku, a dane w dolarach amerykańskich.

Raporty są też po polsku jak i wszystkie inne komunikaty. Spółka jest przejrzysta. Nie rozwadnia kapitału. Rozwija się. Co miesiąc podaje info o przychodach. I płaci dywidendę sowitą 2 x w roku. W grudniu zapłaci ok 32 gr następnie w czerwcu również ok 32 gr. Mam ich akcje od 5 lat i bardzo polecam wszystkim

Spółka podała dziś prognozy zysku - wzrost 65%. Zgodnie z ich polityką dywidendową wypłaci prawdopodobnie 9 centów USD w grudniu i pozostałe 9 centów w czerwcu. Co da ok 67 groszy PLN na akcje czyli ok 13% przy obecnym kursie.

Asbis wypracowywuje świetne wyniki z uwagi na pracę zdalną ludzi i wypłaca od 3 lat sowite dywidendy dwa razy do roku. W czerwcu i grudniu. W grudniu szacuję ze wypłaci znów ok 20 groszy

Musimy jeszcze przebic szczyt. Spółka ma już dwie nogi biznesowe. Gaz ropa to core biznesu. No i modna fotovoltaika którą zaczęli rozwijać. Uważam iż ta spółka jest dużo bezpieczniejsza dla akcjonariuszy niz taki Columbus

To pozwoli wypłacić z budżetu pieniądze z tarczy kopalniom. Dodatkowo zmniejszyło podaż węgla. Sasin obiecał że wszystkie kopalnie wrócą do pracy, ale zaraz dodał że nie wyklucza likwidacji niektórych w dłuższym czasie. Jakby już to było planowane w zaciszu gabinetów. Moim zdaniem wszystkiego dowiemy się po wyborach. Z wiadomych względów

pawel-P napisał(a):
hejka, wygląda jakby fala wzrostowa się jeszcze nie skończyła i robi nam się zaokrąglone dno
Film

AT w linku nie uwzględnia długookresowej linii trendu spadkowego. A to wg mnie duży błąd

Tauron kupił kopalnie za 1 zł to JSW nie może kupić kopalni od Tauronu też za 1 zł i jeszcze PGG za np 100mln? Jaki problem widzą w tym artykule? Nic nie trzeba sciagac z giełdy. A nazwę na Polski Węgiel to na NWZ się zmieni w trzy minuty. Oczywiście uważam że byłoby to jawne działanie na szkodę akcjonariuszy JSW, ale PIS do wszystkiego jest zdolny. Akcjonariusze Tauronu już zostali wyrolowani dawno to czemu innych nie wyrolować? Sasin nie cofnie się przed niczym jeśli tylko uzna to za stosowne. Te pokusy rządu uważam za największe ryzyko dla JSW i akcjonariuszy. Obym się mylił w przypuszczeniach co intencji rządu

Ale jaki jest cel skupu? Zwłaszcza w tej cenie

Adagio, gdyby zrobili wezwanie i wycofali JSW z giełdy to dla niektórych byłby nawet zyskowne. Ale oni nie wyłożą nawet złotówki na to. Po prostu JSW może kupić PGG za przysłowiową złotówkę jak bodajże Tauron 5 lat temu Brzeszcze czy Janinę. Plotka mnie zmroziła i pozbyłem się akcji. Na odwrócenie koniunktury mogłem czekać cierpliwie, ale ta perspektywa to bagno.

Plotka na bankierze głosi ze EI sprzedało z dużą redukcją po 6 zł. Ale czy to prawda dowiemy się niebawem

Jest komunikat. Systexan od wczoraj posiada 19,03mln akcji. Te 3.2 mln juz sprzedał

Skoro tak dosadnie wypowiadasz się w temacie mam pytanie o los PGG. Czy uważasz że dojdzie do restrukturyzacji? Tzn zamykania nierentownych kopalń? Zamknięcie nierentownych kopalń oraz ograniczenie importu węgla przez spółki SP napewno ustabilizowałoby rynek węgla w Polsce

Wynik był do przewidzenia. Co nie zmienia faktu ze beda go odrabiać przez 10lat. A i to nie jest pewne bo firma jest źle zarządzana.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2021 15:42:29
Liczba wpisów: 33
[0,01% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 8

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,356 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d