pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

adas123321

adas123321

Ostatnie 10 wpisów
http://www.szosti.eu/m/gielda.php

Tutaj przejrzysty kalkulator.
Trzeba sprawdzać jak DM liczy zysk bo u mnie chyba się pomylili. Sam liczyłem po swojemu i wyszło mi tak jak liczy kalkulator.

Z faktu że obserwuję Peako, będę tutaj zamieszczać swoje opinie, gdyż uważam że jest to dobra spółka godna polecenia do inwestycji ale nie chwilę obecną.

Dołączam swoją analizę rynku

Santander Bank Polska (BZ WBK) - Marcin Działek

www.youtube.com/watch?v=knxfP0...

Tydzień na giełdach zagranicznych - 11.05.2020

www.linkedin.com/in/marcin-dzi...

Polecam bardzo webinar Pana Marcina Działka z DM Santander. Mówi że czeka nas jeszcze kolejny "reset" giełdy i czeka nas "zjazd" na południe.

Osobiście obstawiam, że dywergencja - rozczepienie rzeczywistości - tej z Wall Street - Giełdy a "Ulicy" - gospodarki nastąpi w okolicach września - października.

Na chwilę obecną wszyscy wierzą w wielki cud i sukces D. Trump jednak "bajka" się skończy ze względu na fakt, że nie może mieć miejsca "dychotomii" - zakłamania między rynkami. Rynki są ze sobą skorelowane - wzrosty na giełdzie wynikają z pozytywnych sygnałów z gospodarki a spadki wynikają z bessy, recesji, problemów gospodarczych.

Tak w skrócie co po powiedział p. Marcin:
- jest dywergencja między rynkami - akcyjnymi a gospodarką. Jeden rośnie a drugi spada.
- Byliśmy na szczycie hossy w dłuższej perspektywie czasowej (20 lat) teraz powinien przyjść okres bessy.

Osobista refleksja - możliwy scenariusz że czeka nas czas "płacenia" za przechowywanie pieniędzy w banku.

Dodam że opinie między DM mbank - Piotr Neidek a DM Santander Marcin Działka, dwa odmienne podejścia. Piotr bardziej się skupia na wykresie dziennym a Marcin patrzy na rynek horyzontalnie. Jeden ma tylko 100 sekund a drugi 60 minut. Myślę jakby dać P. Piotrowi więcej czasu to by też się rozkręcił :) Jednego i drugiego bardzo lubię i szanuję i każdego z nich słucham, jednak wnioski wyciągam sam i sam podejmuje decyzje inwestycyjne. Na razie stoję na "peronie" :) - ubieram kalosze, palto i czekam na jesienny pociąg, który może się spóźnić :)
Cześć, obserwuję bank pekao, widzę że ciągle mamy trend spadkowy.

Uważam, że można powiedzieć czy kurs dojdzie do 40 zł. Zszedł z 52 zł do 48 zł przez 2 miesiące. Wydaje mi się że jest to realne że zobaczymy dno w postaci kwoty 40 zł. Mamy ogromną awersję wszystkich do wszystkich. Bank nie chce udzielać pożyczek, nie ma na czym zarabiać, klienci nie garną się po kredyty, mamy mocny impas. Kolejne wyniki finansowe pokażą skalę problemu. Do tego pekao jest chłopcem do bicia i już "kupił" obligacje za około 13 mld zł jeśli się nie mylę. Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić. Sytuacja jest na prawdę nieciekawa. Nie uważam, żebyśmy mieli do czynienia z nową emisją akcji, czy bankructwem. Czeka nas jeszcze "zaskoczenie z RPP" i zobaczymy zerowe stopy procentowe. Jesteśmy w fazie ciągłego spadku w kryzysie. Ten kryzys dopiero schodzi w dół.

Osobiście obstawiam, że w tym roku możemy nie zobaczyć odbicia kursu od najniższych poziomów, tylko będzie obserwować ciągłe spadki. Ja się nie przymierzam do kupna w najbliższym czasie. Czekam cierpliwie, czytam, obserwuję i banki "oberwą".

Cześć,

Dziękuję Ci bardzo za twoje forum i twój wątek. Super pomysł. Cieszę się że się dzielisz swoją wiedzą. Dzięki że można na bieżąco śledzić twoje inwestycje.

Proszę napisz co myślisz o bankach, kiedy odbiją i jak postrzegasz inwestycję w nie w najbliższym czasie?

Osobiście uważam, że jeszcze dno nie zostało ubite i będą kolejne spadki na akcjach banków.

Jak myślisz, jak sobie poradzą banki po kryzysie i jak długo będziemy wychodzić z niego?

Czy przewidujesz kolejne tąpnięcie w USA? Tam giełda rośnie, ludzie są bez pracy, dostają darmowe pieniądze, sielanka, jednak bajka kiedyś musi się skończyć. Czy w tym roku może jeszcze być kolejny krach na giełdzie czy w przyszłym?

Co myślisz o drukowaniu pieniędzy i rozdawnictwie? Jak myślisz co spowoduje to że miliardy EUR i USD zostały wpompowane w gospodarki?

Osobiście uważam, że ten kryzys jest początkiem kolejnego kryzysu za kilka lat. Podobnie było przed kryzysem w 2008 roku, kiedy parę lat wcześniej luzowanie gospodarki, rozdawnictwo pieniędzy, kredytów powodowało wzrost cen nieruchomości co doprowadziło do totalnej katastrofy.

Teraz mamy sytuację, że pieniądz został wpompowywany do rynku, rozdawane są pieniądze, giełda w USA rośnie, ludzie nie garną się do pracy, zabraknie rąk do pracy, będą deficyty w produkcji i zacznie maleć PKB USA.

Polecam bank bps, dom maklerski bps, mają bardzo dobry program static 4, jest dużo wskaźników i indeksów, które przydają się przy kupnie akcji. Program trochę oporny jak na początek ale idzie się nauczyć.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 9 maja 2020
Ostatnia wizyta: 11 września 2020 20:50:06
Liczba wpisów: 5
[0,00% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,384 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +140,52% +28 103,85 zł 48 103,85 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d