pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

JonBon

JonBon

Ostatnie 10 wpisów
Spółdzielnia i mityczny boss, a może po prostu spółka po wielu latach zaczęła normalnie zarabiać a obsługa zadłużenia przez stopy procentowe bardzo spadła i w związku z tym jest po prostu mocno nie dowartościowana i idzie do góry bo jest 5-10x tańsza niż konkurencja? a nie szukanie mitycznej spółdzielni

promo całego EA a obecnie jesteśmy na 43 TOP Global najwyżej od wielu tygodni..

Też proszę Antyteresę o pobieżną analizę raportu,
dla mnie wynika z niego , że 2 kwartał będzie znacznie znacznie lepszy i łączny zysk za 2020 może przekraczać obecną kapitalizację spółki i to po 6 PLN już a to by znaczyło olbrzymie pole do wzrostów.

pl.investing.com/equities/top-...

Wycena top gloves obecnie 79x C/Z

o czym my tutaj dyskutujemy?

i jeszcze jedno Top Glove miał w zeszły roku zyski a my mielismy straty, dopiero przestawiali fabrykę na produkcję rękawiczek roboczych premium czyli nitrylowych obecnie to 80% produkcji i już bez coronawirusa byłby zysk. A dzieki niemu będzie gigantyczny i ja się może nie znam ale we WSZYSTKICH opracowaniach zagranicznych mówią , że popyt będzie przewyższał podaż minimum przez 2 lata.
Ktoś na Mercu brzydko gra ale docelowo ta gra osiągnie swój cel a akcje osiągną wartość godziwą

Chung Twoje tezy są bardzo nacechowane:
1. Czyli skup akcji własnych z rynku jest beee ( co z tego , że nie wiemy ceny, nie wiemy zakresu czasowego ale jest bee) , może dywidenda też jest bee, bo przecież jak spółka wypłaci dywidendę z całego zysku to co spółka może być warta jak nie ma gotówki w kasie? Taki playway powinien spaść na 100 PLN bo wypłaci cały zysk z 2019 roku w tym roku
2. bierzesz najniższy kurs Mercatora z ostatnich miesięcy i mówisz , ze urosło 330% , to czysta manipulacja, tak samo jak ja bym napisał ,że spółka jak zaczęła stawiać fabryki w Tajlandii była wyceniona na 20 PLN a teraz urosła dopiero 100%.
3. Patrząc na spółki zagraniczne trzeba brać ich wycenę nie do tego ile ewentualnie urosły ale ile zarabiają i jaką mają C/Z najwięksi znawcy giełdy tak wyceniają spółki (dlatego mamy taką wartość tauronu albo jsw w porównaniu do WK).
W porównaniu z nimi Mercator jest obecnie około 10x tańszy (wycena C/Z po 1 kwartale jest 1 do 20 , a spółki z sektora mają wyceny 40-80x C/Z z całego roku )

4. Chwytasz się jednego stwierdzenia , które prezes powiedział , że nie powinno być problemów z programem motywacyjnym aby osiągnąc zysk w tym programie (39 mln) a ja Ci mówię , że prezes sobie tak powiedział , bo ma świadomość , że zarobią 2-3x tyle w tym roku.

P.S. Przypomnę ten post za 2 miesiące , może już będziemy mieli nie zaudytowane przychody za 2 kwartał

bankrucik, fajny art. wynika z niego , że obecnie na świecie wyceny firm produkujących rękawiczki to wachają się miedzy 40 do 80x zysk netto
a Mercator jakby do końca roku nie zarobił nawet złotówki jest wyceniany na 20x zysk netto

a do końca roku zrobi co najmniej 3x tyle więc jego wycena będzie 5x zysk netto lub 6x zysk netto

gdzie więc podążamy wiadomo a to , że prezes schładza atmosferkę (nie wiadomo po co ) to już jego sprawa. Rynek w końcu dojrzy do normalnej wyceny Mercatora

Zgadzam się w pełni z tym co pisze scarry.
Pierwsza gra i już graficznie majstersztyk, optymalizacyjnie też nic do zarzucenia, bardzo umiejętne dopisywanie zawartości, tryb coop to już perełka na torcie.
Jeśli tak podeszli do tematu na pc (czekamy na tryb SM do COOP w/g mnie może znacznie podgrzać sprzedaż) to nie mam większych obaw o port na konsole, jeśli będzie poprawny to nie potrzebujemy przez kolejne 2 lata żadnej nowej gry bo same konsole będą w stanie w/g mnie generować piękny cash.

16pln za paczkę bezpośrednio dla Ministerstwa , a w lutym od pośrednika można było kupić za 10pln ...
To o ile wzrosła marża- łatwo policzyć

( Ministerstwo ma najniższe ceny, przyłbice kupują np. za 6 pln )

Antyteresa:
Liczysz przychód w 2 kwartale creepy 21 ( czyli jakieś 20 mln zysku ? ) a później do końca roku tylko 5 mln zysku ? mimo , że mają mieć premierę na konsolach w 4 kw i nintendo jeszcze w tym kwartale ?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 11 lipca 2020 22:14:58
Liczba wpisów: 12
[0,00% wszystkich postów / 0,21 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,499 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d