pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

michasiu1986

michasiu1986

Ostatnie 10 wpisów
Aż do tego stopnia nie wierzysz Irfy w możliwość zmiany nastawienia i strategii przez Ryżego? Druk w nieskończoność? Żadnego światełka w tunelu?

Tauron to spółka dołowana przez pseudoanalityków i 'znafcuf' rynku od początku. Wydają rekomendacje zbijające kurs od samego początku, w ślad za czym kurs pikuje. Wydaje się, że nawet przy kursie z 2 z przodu nadal w rekomendacji pojawiałaby się mantra o konieczności dużych nakładów kapitałowych i słabej efektywności...
Widać wyraźnie że spółka zarabia ponad wszelkie oczekiwania z kwartału na kwartał mimo wszelkim przeciwnościom rynkowym. KGHM bije rekordy mimo perspektywy 'strzyżenia' przez fiskusa, podczas gdy na temat TPE podnosi się lament świętokrzyski a to z powodu kilkuprocentowego hipotetycznego zmniejszenia zapotrzebowania na prąd, a to z powodu KDT'ów, a to z powodu trzepotu skrzydłami motyla w Brazylii...
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale to całe wywalanie papieru przynoszącego coraz większe zyski oraz przepływy jest celowo przeprowadzane przez kogoś...

Czy zna ktoś najnowszą rekomendację DM BZ WBK na temat Barlinka?
Czyżby za ich sprawą ulica w ostatnim czasie dołowała papier? Boo hoo!

A jakie argumenty za taką tezą przemawiają?
Ja sądzę że obecnie Getin ( Holding oraz Noble Bank ) są obecnie bardzo przecenione w kontekście całego rynku finansowego w Polsce. Wystarczy spojrzeć na wyniki Getinu, rozwój nowych segmentów rynku finansowego a choćby podstawowe wskaźniki opisujące sytuację finansową.
No ale cóż... Rynek jest rozchwianym emocjonalnie wariatem... Od skrajnego pesymisty trzymającego pistolet przy skroni do rozanielonego hurra optymisty na nic zważającego salute

Trochę niefortunnie to zabrzmiało... Oczywiście to, że Sołowow nie docelowo Barlinek nie planuje kolejnej emisji nie jest dobrą informacją samą w sobie.. Po prostu dodruk został zrealizowany i znajduje się już obecnie w cenie. W cenach znajdują się również apokaliptyczne wizje końca strefy Euro, które nie twierdze, że w pewnym stopniu mogą zmaterializować się po wyborach w Grecji lub dalszych kłopotach Hiszpanii. Sądzę jednak, że z racji tego że obecnie nie ma komu sprzedawać, a obligacje niemieckie zaczynają być ryzykownym aktywem ( ich rentowność jest tak niska, że inwestorzy boją się kilkumiesięcznej korekty ), strefa Euro jeszcze w obecnym kształcie na razie przetrwa pozwalając na kilkumiesięczny oddech ryzykownym aktywom.
Co do Twojej wypowiedzi Irfy, jak najbardziej się z nią zgadzam. Wielcy akcjonariusze, niczym Bernanke i Draghi zaczynają powoli zamieniać się w drukarzy; niemniej jednak należy odróżnić Wielkiego Drukarza i jego oil a inne brandy które są wspaniałymi podmiotami, tyle że z potężnymi lewarami. Prawda jest taka, że Sołowow zagrał w latach 2006 - 07 va banque, zwiększając maksymalnie dźwignie finansową w swoich podmiotach. I faktycznie jeśli koniunktura utrzymałaby się albo przynajmniej nie pogorszyła, dzisiaj byłyby to podmioty liczone w grubych miliardach. Niestety rzeczywistość okazała się inna i stąd te zawirowania.
Co do samego waloru, to jest on w moim przekonaniu całkiem w porządku. Zarówno cash flow jak i rachunek zysków i strat wykazuje rosnące przychody ze sprzedaży, przepływy z działalności operacyjnej, rosnącą marżę brutto ze sprzedaży. Oczywiście firma płaci dużo za pożyczone środki ,choć z roku na rok coraz mniej. Nie ma wielu zdarzeń incydentalnych, co powoduje że nie ma papierowych, jednorazowych zysków. Eksport ( do ponad 50 krajów ) w całym portfolio Barlinka to aż 75% całej sprzedaży, więc przy słabej złotówce przez cały obecny rok powinno to ładnie przełożyć się już na półroczny raport. Dodatkowo spółka posiada zakłady produkcyjne w rumunii i ukrainie, co również korzystnie wpływa na koszty pracy.
Fakt, spółka nie nadaje się do spekulacji, czy krótkoterminowych inwestycji, ale już w średnim terminie sądzę, że jest warta rozważenia.

Ze strony gpw www.gpw.pl/komunikaty/?ph_tres...
Swoja drogą ciemne chmury zebrały się nad imperium Sołowowa. Drenuje Synthos po to by organizować kolejne emisje Barlinka i Cersanitu. Obie spółki mają bardzo dobry core business ale widać że zadłużenie w takich czasach ciąży coraz bardziej...
Zresztą jeśli wierzyć głównemu akcjonariuszowi, to na Barlinku nie przewiduje w przyszłości kolejnego dodruku, co powinno w średnim terminie ruszyć obecnym kursem. Spółka domknęła emisję, najgorsze wiadomości makro wydają się być zdyskontowane, a teraz kolejne kwartały powinny pokazywać przyzwoitą rentowność przy lepszych ratingach na walorze i niskim wskaźniku c/wk.
Taka jest moja opinia o tej spółce, choć z chęcią posłucham kogoś innego :)

Witam,
Czy wiadomo dlaczego Barlinek opuścił Wig Plus?

Coś ostatnio cicho o imperium LC na naszym forum, a przecież tyle się dzieje...
Get Bank traci w 1 dniu połączenia z GNB dokładnie tyle ile GNB zyskuje...
Ktoś się tu kogoś, czegoś boi ( z czegoś cieszy ? ? d'oh!

Witam wszystkich obserwatorów naszego ulubieńca :)
Ostatnio tak z ciekawości zacząłem wertować poprzednie wpisy na forum ( jeszcze sprzed emisji pp ). Zestawiając je z obecną wyceną MDS, ukłon należy się w stronę Irfy'ego który jako jeden z niewielu trafnie przewidział obsuwanie się kursu na dzisiejsze poziomy ( parafrazując wypowiedź, inwestycje średnio - długoterminowe można zacząć od kursu poniżej 60 - 70 gr ).

Kod:
mod: usunięto informację o własnych transakcjach


Wiem, że moment może nie najlepszy, ale chciałem pobudzić rozmowę co do przyszłości papieru w najbliższym czasie, przy czym należy się poczynić jedno założenie... Wiadomo, że w sytuacji posypania się klimatu makro, wyceny na poziomie 40 groszy sprzed kilkunastu miesięcy z pewnością wrócą...
Ale co myślicie o najbliższej, kilkumiesięcznej przyszłości MDS w przypadku poprawy koniunktury, interwencji EBC, zrzucenia kolejnych bomb dolarowych przez Big Bena w postaci QE3?
Czy czekają nas jakieś pozytywne info tutaj? Czy komukolwiek zależy żeby ten papier był wyżej wyceniany niż jest teraz?
Z góry dziękuje za wszelkie konstruktywne wpisy i pozdrawiam wszystkich zainteresowanych :)

Dodatkowo Lubera zdementował plotki o rzekomym dodruku nowych akcji.
Ale widząc poczynania rynku na niewiele się to zdaje...Boo hoo!

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 13 maja 2009
Ostatnia wizyta: 3 maja 2013 20:08:02
Liczba wpisów: 17
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,175 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,44% +27 688,68 zł 47 688,68 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d