pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kuzelkaz

kuzelkaz

Ostatnie 10 wpisów
Podbijam.
Jestem na tej spółce od ok pół roku i nie ukrywam, że wciąż testuje moją cierpliwość, choć jestem dużej wiary bo fundamentalnie wygląda mi ona bardzo solidnie oraz fajne perspektywy przed nami. Troszkę już na spadkach podobierałem, przy ostatnim skoku na 107/8 myślałem, że to już moment trwałego wzrostu, dziś jednak znów testujemy >100. Wydaje mi się, że co by nie mówić, to bez solidnego ponownego rajdu na złocie będzie ciężko o mocne odbicie kursu, ale jestem póki co względnie spokojny :)

Zdecydowanie, u mnie również bo były to moje początki na GPW i pierwsze IPO, nie wiedziałem wtedy jeszcze, że trzeba się spodziewać takiej redukcji no i nie dostałem nic... Think A debiucik w przeciwieństwie do Huuge od razu bardzo opłacalny.

Wydaje mi się, że Asbis na Cyprze ma podatek od dywidendy równy 0%, więc u nas płacimy za nich pełne 19%.

Właśnie wpłynęła mi dywidenda Asbisu na BNP. Niestety także tutaj policzona po kursie 3.495$ ale co ciekawe potrącili już podatek Belki 19%
Dziwne, bo z tego co wszędzie czytałem, to z zagranicznych dywidend polscy maklerzy nie potrącają i trzeba podatek odprowadzić samemu.

Ten kurs dywidendy w mBanku to jest skandal jakiś (jak z resztą całe funkcjonowanie ich Rachunku Maklerskiego ostatnio).
Nie ukrywam, że założyłem u nich rachunek maklerski dla dwóch rzeczy: IPO oraz dostęp do USA/UK/DE.
Niestety poza tym, że przycinają nas na kursie, awaria goni awarię to przy zakupach akcji z USA też oczywiście przelicznik waluty jest mało korzystny, choć nie aż tak tragiczny jak w przypadku dywidendy. W dniu w którym coś kupowałem różnica między kursem a tym co zapłaciłem była ok 6gr, przy dywidendzie jednak dużo więcej...

Co ciekawe w BNP wciąż nie mam dywidendy Asbisu...

Mam Asbis w mBanku (niestety, tu również zdarli po kursie 3.49, prawdę mówiąc liczyłem, że przeleją już z potrąconym podatkiem belki) i w BNP Paribas - tu co ciekawe wciąż nie przelali dywidendy... (wcześniejsze u nich miałem już z potrąceniem podatku).

Asbis pokazał dziś świetne przychody za listopad, wzrost o prawie 50% rdr, pięknie. Aż szkoda, że z takim info wbiliśmy się w tak zły dzień całej GPW, gdyby nie to myślę, że jeszcze parę % kurs by zarobił więcej. Ogólnie jednak uważam, że spółka jest wciąż mocno niedoceniona i potencjał wzrostu spory.

Pracownicy i gry SimFrabric są jak Yeti... każdy o nich słyszał ale nikt ich nie widział :)

Nie mogę, bo takiego nie mam i nie znam, to tylko moje przypuszczenia na podstawie obserwacji rynku, poprzednich IPO itd :) zobaczymy za tydzień o ile się pomyliłem.

Cytat:
Ciekawe czy do końca listopada zostaną wprowadzone na giełdę.

To 23.11 nie mają debiutować? Zakładasz jakieś przesunięcia?
Spodziewam się 75-85% redukcji ;)

Pojutrze wchodzi Green Hell na Nintendo Switch. Jeśli w najbliższym czasie na coś liczyć, to np na to.

Spodziewam się co najmniej przyzwoitego wyniku. Spożycie alkoholu , także wina, w 2020 wzrosło. Okres zamknięcia i pandemii też pewnie miał na to jakiś wpływ. Może nie na wystrzał, ale przynajmniej na regularny wzrost kursu liczę :)

Wkrótce, 21 sierpnia, raport półroczny. Jakie przewidywania co do kursu? Ostatni kwartał to ładny wzrost, bez wielkich skoków, ale stabilnie. Wyniki pewnie będą solidne, ale czy rewelacyjne? Nie wiem. Można się spodziewać delikatnej korekty a po niej znów północ, czy są widoki na dłuższy i mocniejszy spadek? Pozdr

Cytat:
Jeśli jest coś interesującego w PKN z punktu widzenia drobnych akcjonariuszy, to jest nim program dla akcjonariuszy indywidualnych. Posiadając 50 akcji można otrzymać zniżki na paliwo i inne zakupy na stacjach koncernu.

Szkoda tylko, że dotyczy to jedynie wybranych rachunków maklerskich (5 konkretnie)... a nie ukrywam, że chętnie bym skorzystał bo tankuję u nich sporo Think

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 26 marca 2021 10:50:35
Liczba wpisów: 13
[0,00% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,698 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,57% +32 113,82 zł 52 113,82 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d