pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

buadib

buadib

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Cytat:
łączna sprzedaż Gry, której premiera odbyła się 27 października 2020 r., do dnia 31 grudnia 2020 r. przekroczyła liczbę 500 tys. egzemplarzy, natomiast po uwzględnieniu zwrotów sprzedaż przekroczyła liczbę 482 tys. egzemplarzy.

Także jednak nie 2.000.000 kopii d'oh!

Moderator:
Prorok

I tak mi admin wykasuje.

Cytat:
Plan wydawniczy może być bardzo szeroki, ale co z tego jak nie ma w nim za wiele pozycji, które mogą przynieść sprzedaż? Tutaj projektem, który zrobił robotę był Ghostrunner, który sprzedał się jak wszystko na to wskazuje słabiej niż oczekiwano -> nastąpiła korekta kursu.

Na jakiej podstawie tak uważasz skoro dotychczasowe komunikaty były co najmniej lakoniczne i niejednoznaczne?

„Zarząd All In! Games S.A. z siedzibą w Krakowie ("Spółka") informuje, iż w oparciu o dane cząstkowe oraz liczbę aktywnych graczy szacuje, że do dnia 31 grudnia 2020 r. gra Ghostrunner ("Gra") sprzedała się w liczbie ponad 500 000 kopii.

Czyli może to być 500 001 kopii ale i 2 000 000 kopii.Może problem w tym, że społka ma problem w komunikacji z rynkiem i nie robi tego tak jak np spolki z grupy PW.

A wiadomo ile AIG kosztowała gra Paradise Lost ? To, że nie bedzie to drugi Ghostrunner to chyba było wiadome wcześniej czy sie mylę..?

Ja za te kilka dni zaplaciłem smieszne grosze...odsetki za 7 dni , kilkadziesiat zł.... Wynagrodzenie mi wplywa na Pekao i oni nie mieli problemu, zeby mi pozyczyć (maja tez z tego co porównywalem lepsze warunki od mBanku) natomiast mBank mimo ciąglego nagabywania ze strony pracownikow w ostateczności odmówił mi pożyczki. Tak więc przy nastepnym IPO znowu skorzystam z tej "podpórki" bo w walce z tymi wszystkimi milionerami i byznesmenami bez niej jestem na straconej pozycji ;)

robertkk napisał(a):
buadib napisał(a):
Ja poszedlem inaczej...wzialem pozyczkę gotowkową , [...] Od momentu udzielenia pozyczki mam 14 dni na odstapienie od tego kredytu i to jutro zrobię. Sam jestem ciekawy czy tak jak 3 panie w banku mnie zapewniały wielokrotnie wszystkie prowizje zostana zwrócone. Pozyczke wziłaem 2.02 dzisiaj miałem kase z DM na koncie. Wiec w tych 14 dniach spkojnie sie wyrobiłem.[...] Tak naprawdę to chce przetestować taka opcje, jak o wyjdzie , to moze w przyszlosci skorzystam ponownie.

Teoretycznie powinieneś zapłacić tylko za dni, w których skorzystałeś z kapitału.
Teraz rozumiem dlaczego mBank mówi o minimalnej kwocie pożyczki 260k PLN - wtedy taka pożyczka nie podlega pod kredyt konsumencki. ;-)

Tak to sobie wymysliłem i tak teoretycznie powinno być, trochę mala kwota bo 35 k ale lepsze to niz sprzedawanie akcji , które mam na longa...Tez troche podjalem tę probę, żeby sprawdzić czy faktycznie bedzie tak jak mnie te wszystkie osoby na infoliniach przekonywały, że prowizje mi zwrocą i zapalce tak jak napisales odsetki za te kilka dni.Jeśli tak bedzie to jest to najtańsza opcja kredytowania się ograniczona naszymi zarobkami ;) Dzisiaj oswiadczenie zaniosłem do banku, Panie oczywiscie niezadowolone, że odstepuje Angel i czekam na dalszy rozwoj sytuacji ;)

grabson napisał(a):
Ciekawe jest to, że nikt przy tych "pożyczkach" nie bierze bod uwagę braku znaczącej redukcji, lub zjazdu kursu na debiucie...

Zupełnie odwrotnie Panie , wziąłem te pozyczke tylko i wyłacznie dlatego, że byłem w 100% pewien gigantycznej redukcji, wiec musialem sie ratować jakims tanim kapitałem, żeby zwiekszyć swoje szanse na zakup jakiejkolwiek ilosci akcji. Pożyczanie od rodziny nie ma sensu, przerabiałem to podczas IPO PCF. Nie trzeba byc analitykiem i pracowac w banku, żeby domniemywac, że na kazda ciekawa spolke wchodzaca na GPW rzuca sie dziki tłum z ogromnymi kwotami ze zlikwidowanych lokat bankowych...:) A ja 95% kasy mam w akcjach i nie mam zamiaru ich sprzedawać. Każdy myslacy czlowiek chyba bierze pod uwagę mozliwość spadku kursu na debiucie, takie ryzyko, ktore biore na klate, dlatgo jestem na giełdzie a nie siedze w lokatach czy obligacjach.

Ja poszedlem inaczej...wzialem pozyczkę gotowkową , która mój bank mi zaoferował, niestety nie była to duza kwota,o ktorych tu piszecie. Od momentu udzielenia pozyczki mam 14 dni na odstapienie od tego kredytu i to jutro zrobię. Sam jestem ciekawy czy tak jak 3 panie w banku mnie zapewniały wielokrotnie wszystkie prowizje zostana zwrócone. Pozyczke wziłaem 2.02 dzisiaj miałem kase z DM na koncie. Wiec w tych 14 dniach spkojnie sie wyrobiłem.Zobaczymy jakie bedą koszty tej próby, teoretycznie powinny byc niemal żadne. Najwiekszym minusem jest kwota bo tutaj żeby przy tych gigantycznych redukcjach mialo to sens trzebaby wziac 200-300 tysi albo wiecej....
Tak naprawdę to chce przetestować taka opcje, jak o wyjdzie , to moze w przyszlosci skorzystam ponownie.

Przed kazdym IPO podnoszone sa te same argumenty i te same strachy, ktore w 9/10 przypadkach okazuje sie, że to strachy na lachy. Oby to nie był ten 1/10 przypadków, ale ilośc osób chętnych na każde IPo, bez wzgledu na potencjal i perspektywy społki, niskie % lokat zapewne kolejny raz spowodują, że chętnych bedzie 10 x wiecej niz akcji, redukcja w tym przypadku obstawiam 90-95% .
Kiedys zasugerowałem się opiniami i "analizami" takich mędrków na forach przy IPO DINO gdy ogradzali, przedstawiali ten biznes w ciemnych kolorach no bo przeciez marketów jest juz tyle, tak wiele jest sieci w Polsce, gdzie tu jeszcze Dino itd..... od tamtego czasu traktuje te dyskusje czysto rozrywkowo thumbright

Proszę o wyjaśnienie tutejszych "bonzów"dlaczego ta obecna rekomendacja BOS Banku, która jest tajna jest tak istotna i tak sie nia wszyscy (niemal wszczycy ) podniecają, skoro np rekomendacja tego samego banku na 175,50 była dowodem na niekompletencję osob/osoby, które ja wydały. Na logike, po takim blamażu nikt wiecej nie powinien na poważnie brac slow /rekomendacji tego banku na powaznie, a jednak tyle osob trzesie sie ze strachu na mysl tej tajnej póki co rekomendacji.
Jaki sens maja w ogole te rekomendacje, skoro polowa z nich jest nietrafiona albo zupelnie nietrafiona , no bo skoro panowie analitycy sa tacy mądrzy i tak celnie przeiduja przyszloc w tych rekomendacjach i wiedza co bedzie za rok, dwa , ile spolka bedzie zarabiala to dlaczego przed premiera CP2077 chyba nikt nie przewidzial tego co sie z kursem CDR stalo i trzeba było na szybko nowe rokomendacje wydawac. to oznaczałoby, ze te wszystkoe rekomendacje sa niewiele warte.
Mialaby ta cała zabawa z rekomendacjami sens gdyby wydajacy je ponosili odpowidzialnośc, np były jakis ranking skutecznosci tych rekomendacji (trafności) prowadzony np przez KNF czy jakis organ , agencje, żeby było wiadomo aha panowie z banku XX to gałgany i osly patentowane bo nigdy nie trafiaja, 1 gwiazdka na 5 , panowie z banku Y to przecietniacy 3 dwiazdki na 5, a z banku Z fachowcy pelna gęba 4,5 na 5...a tak to byle kto moze wydawać rekomendacje jak kiedys jakis orzeł w sprawie Lotosu wycenionego na 0 zł...i zadnych konsekwencji.

Gdyby analiza techniczna byla tak skuteczna jak piszesz i sprawdzala sie jak sugerujesz to powinienes byc juz dawno milionerem i nie zawracac sobie głowy takimi groszami jakie tu na stockwarchu zapewne zarabiasz w stosunku do tych dziesiatek milionów, które AT powinna Ci dac zarobic....a jednak cały czas tu jesteśThink Think Think

flesz napisał(a):
Nie wiem czy w perspektywie długoterminowej takie istotne jest ile będzie zwrotów i ile sprzeda się kopii w tydzień czy miesiąc.

Istotniejsze jest chyba to, że gra miała być przełomem, aspirowała do gry kultowej i tego spodziewał się rynek wyceniając CDPR na >40mld pln. Czy są szansę że taką się stanie? Znajomy który na grach zjadł zęby stwierdzil, że raczej nie, (gra w nią na PC z wyższej półki). Gra wg niego poza scenerią i fabułą niczym się nie wyróżnia. Przejdzie, odłoży na półkę i sięgnie po inną.

Czy wg Was inwestorów i graczy to jest gra na której można budować markę CP77?

A co wg Ciebie CDR (czy tez inna firma growa) powinien zrobić, żeby ta czy inna gra byla PRZEŁOMOWA. Nie znam, nie przypominam sobie np w branży muzycznej zeby w ostatnich 30 latach pojawiło sie cokolwiek przelomowego, początek lat 2000-ych i świetne efekty specjalne w filmach były przelomem ale od tamtych lat jedynie dopracowano je , poprawiono i żadnych przelomów nie kojarze, a czego Ty i Twoj przyjaciel sie spodziewaliście w tej grze? Diabla wyskakujacego z ekranu ? Poważnie pytam, jakbyś to widział?
Co było przelomem w rozwoju ludzkości, technilogii...skonstruowanie mikroprocesora, wyprodukowanie komputera osobitego przez IBM, wyniesienie na orbite okoloziemską teleskopu kosmicznego Hubblea ,sklonowanie owcy Dolly i zapoczątkowanie inzynierii genetycznej, upowszechnienie telefonii komórkowej i rozwój internetu no i rozumiem, że Ty i wielu na tym forum domaga sie, widzi CDR z ich CP2077 w tym szeregu. Hmm. ach tak....Think Oczekiwałes przelomu ? Serio....
Młodzi ludzie, ktorzy odebrali wykształcenie w gimnazjach uzywaja nagminnie sów, ktorych znaczenia nie znaja ale domyslam, sie, że Ty do nich nie nalezysz wiec zapewne mówiąc o przelomie uzyłes slowa adekwatnego.

Jesli mozesz wymień w punktach , lubie czerpac wiedze od madrzejszych od siebie .

Jak to jest Panowie, Wy tu jesteście tacy mądrzy a ja jestem taki malo mądry i nic nie rozumiem, obejrzalem własnie wywiad CFO Mercator z dnia dzisiejszego i wychodzi mi z tego, że panowie z JPM to półgłówki a ich rekomendacjenie są funta klaków warte, czy ja dobrze to rozumiem czy źle. Jak ja mam to rozumiec? No ale taki wielki bank, takich wspaniałych analityków zatrudnia w ilosci setek czy nawet tysiecy i to chyba niemozliwe, żeby nie znali sie na swojej pracy. Więc o co tu chodzi ?
Spisek ? Nieeee , nie nie to przeciez nie forum bankiera, nie mozemy wypowiadac "tego " slowa , niemal jak w "Harym Porterze" (imie tego , ktorego nie wolno wymiawać)...przecież "te rzeczy" sie nie dzieja, przeciez przez tysiące lat "te sytuacje" nie miały miejsca, Borgiowie przeciez nie uciekali sie "do tego" , więc to nie istnieje , trzeba byc chorym psychicznie, żeby pomyslec w ogóle , że jakas instytucja mogłaby zrobic "to". Więc dlaczego , skąd takie raporty sie biorą? To nie prowokacja, ja naprawde licze na wasza wiedze, jesteście zawodowcami, macie tysiące wypowiedzi co predystynuje was do tego miana , a ja zwykly Janusz chętnie zdobedę wiedze :) .

To nielogiczne, jeśli prawdą jest co piszesz no ale zwlaszcza nasi rodacy lubia tak pognebic zwlaszcza swojego, przypiąć łatke i nie zauwazac faktów. Jako nacja lubimy krytykować, wywyższac sie stad na forach takie szambo wybilo a tak jak piszesz oceny na Steam są bardzo przyzwoite. Pamietam, że gdy RDR 2 miał premiere oceny na Steam były na początku dużo, duzo gorsze.

Błedem CDR było wydawanie tej gry na stare konsole, powinni najpierw wydac wersje na PC + nowe konsole a za poł roku na spokojnie wersja na stare konsole ale chciwośc zwycieżyła.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że raport bardzo slaby skoro w drugim kwartale osiagają mniejszy zysk niz w pierwszym a zajmują sie produkcją środków rzekomo do odkażania ,szeroko wykorzystywanych podczas histerii covidowej. Tzn że sa tak dobrzy, że nie potrafią nawet wykorzystać nadarzającej się okazji żeby zwiekszyc zyski, okazji,która trafia sie raz na dziesiatki lat aoni je jakims cudem pomniejszyli.....Nie ma co owijac w bawełne, mozna spolke zaliczyc do grona covidowych balonów , które nie spelniły nawet części pokładanych w nich oczekiwań. Zapewne jutro mocne spadki kursu po takim popisie ....

Co sądzicie o ostatnich spadkach na Exolu, spółka przed raportem , mozna domniemywać, że dzięki covidovi w 2Q zwiększyła istotnie sprzedaz swoich produktów a kurs osuwa się nieustannie w dół...

A wiesz jakie to byly zdarzenia jednorazowe?
Chyba teraz trzeba czekac na GH bo to jedyna szansa, żeby sie troche odbiło po takiej zwale a podejrzewam, że w nastepnych dniach tez jeszcze poleci, jak myslisz?

Witam
Co sadzicie o dzisiejszych szacunkowych wynikach Forka ?Chyba nie tego wiekszośc sie spodziewala aczkolwiek szortowanie tej spółki mogło dac do myslenia...

Dzień dobry

Mam prośbę do akcjonariuszy Farm 51,którzy chcieliby mieć realny wpływ na losy tej spółki w związku z ostatnimi wydarzeniami i informacjami nt możliwości emisji akcji przez zarząd na kolejnym Walnym Zgromadzeniu. Z tego powodu zapraszam wszystkich akcjonariuszy F51 na zamkniętą grupę na fb,gdzie miejmy nadzieję uda się wypracować wspólną linię działania a co za tym idzie zadbać o swoje interesy. Praktyka pokazuje, że przytłaczająca większość akcjonariuszy nie uczestniczy w walnych zgromadzeniach F51 (innych spółek również) przez co ta większość nie jest w żaden sposób reprezentowana,co przy 100% FF ma decydujące znaczenie.Chcemy to zmienić,zebrać odpowiednią ilość głosów żeby nasz głos był słyszany. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na adres mailowy: akcjonariuszef51@wp.pl tam otrzyma zaproszenie .

Prośba do administratora o nie usuwanie tego postu,nie jest to grupa w żaden sposób konkurencyjna do forum Stockwatch,ma ściśle określony cel profrekwencyjny na najbliższym WZ, dlatego pozwoliłem sobie skorzystać z zasięgu tego forum,które mam nadzieję wspiera aktywny, świadomy model akcjonariatu o co próbujemy na grupie zawalczyć i czego chcemy spróbować. Wszystko w naszych rękach i głowach.
Pozdrawiam

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 7 kwietnia 2021 23:02:26
Liczba wpisów: 19
[0,01% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 5

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,855 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło