pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

xMateusZx

xMateusZx

Ostatnie 10 wpisów
Boże tak tu czytam co wy wypisujecie za farmazony. Żadnego +60% nie ma. Umiecie czytać wgl? Czy to jest naganianie głupich? Kurs Top Glove spadl o ponad 1,5%. Nie wiem czy ktoś się nabierze na wasze głupoty... Zaraz jak przerobie wykres i dam że Mercator +5000% to też będziecie wrzucac gdzie popadnie?

Wystarczy zobaczyć po ile chodzą teraz lateksowe. Spadły ceny conajmniej o 50% i to w przeciąagu ostatnich 3-4 miesięcy. Nitrylowe nadal trzymają cenę ale też przegrywają cenowo z lateksami skoro lateksty 20 pln za 100 sztuk a nitryle 45-50 za 100 sztuk na chwilę obecną. Oczywiście wraz ze wzrostem produkcji ceny będą spadać.

Ciekawi mnie jedna rzecz. Mercator przenegocjował umowy dostawy z supermaxem czy hartalega a czy Ci którzy kupują od mercatora jako producenta nie zrobili tego samego? Bo to wiązałoby się z tym że produkcja przestanie już być "ostoją wynikową"?

Trend is your friend.

Dentyści cały czas byli otwarci praktycznie. Chyba ktoś nie ma pojęcia o czym pisze.
Tak samo z tą służbą zdrowia że nakłady finansowe są zwiększone. Szpitale kupują bo muszą a długi rosną.

Rodak w swojej rekomendacji zakładał 2,4 mld samej gotówki która mercator powinien wygenerować za lata 2020-2023. Więc praktycznie w obecnej wycenie firma jest w gratisie. Tak na prawdę moim zdaniem ktoś te "słabe" info i dwójkę z przodu w wynikach idealnie rozegrał. Zebrał akcje w promocji po 230. Taka promocja może już się nie zdarzyć.

Marża jednak tak nie spadła jak mi się wydawało to tylko jakieś 1-2%. Jeśli faktycznie towar za 100 mln oni mają do sprzedania i czekają żeby sprzedać z wyższą marżą to wyniki za q2 które spokojnie byłyby wtedy powyżej 300 mln zł mogą wywołać powrót do 300? Tak ja zakładam.

Tutaj rozgrywa się większa gra żeby akcje oddali Ci co brali je po 10-160 zł a nie oddali jeszcze do tej pory.

Przez 2 dni prawie 1 milion akcji się obróciło. Na zamknięciu 30 k akcji z rączki do rączki idzie tłamsić dalej żeby odebrać akcje po taniości.

Proszę ja was chyba każdy bardziej kumaty widzi co tu się dzieję nie udajcie że nie widzicie. Produkcja jest zakontraktowana do marca 2022 po cenach obecnych. Segment produkcyjny będzie sobie radził nieźle jeszcze długi czas. Więc te 220 zł na akcje to jest jakiś śmiech na sali. Jak 900 akcji wystarczyło żeby zejśc z 260 do 250 a potem poszly takie strzały solidne i nagle ktoś sobie przypomniał ze na 232 zł ma do sprzedania 8 k akcji.

Ulica w szoku przestraszona oddaje akcje za pół darmo, ciekawe ile jeszcze to potrwa czy faktycznie będzie wycieczka poniżej 200. Dla mnie byloby to nie do pomyślenia, chociaż w sumie z 220 do 200 już niedaleko, a wtedy na pewno popuściłyby zwieracze tym którzy mają jeszcze zysku z tamtego roku. Chyba by je wreszcie zaksięgowali ;)

Strach strach strach. Kupuj gdy leje się krew!

Stało się dokładnie to co jakiś czas temu opisywałem.

Producenci "skapnęli" się że hajsik ucieka im przez palce sprzedając mercatorowi rękawice przykładowo za 20 zł za paczkę a mercator pchał dalej w rynek za 40zł

Teraz producenci sprzedają mercatorowi paczke po 35 zł a mercator sprzedaje ją za 40zł albo może 42 zł. Rozumiecie teraz ludziska?

Myślę ze produkcja radziła sobie nieźle i pewnie marża w granicach 75-80% dalej utrzymana. Natomiast dystrybucja mocno kulała i to zarówno marżowo jak i wolumenowo. Z moich obliczeń wynika że marża na dystrybucji spadła dosyć znacząco z 52% do okolic 35% a może i niżej. Cieżko to też ogarnąć bo nie wiadomo jak się rozkładało to na produkcje i dystrybucję ale biorąc projekcję że było tak samo jak w q4 to wychodzi koło 36%

Konsensus był chyba na poziomie okolo 330-350 więc no ciekawa sesja się jutro szykuje. Na pewno będzie poniżej 300 a jak nisko to zobaczymy :)

p.s spółka dziurawa niczym stare wiadro. Zarówno było to widać rok temu przy wzrostach jak i teraz przy spadkach. Info wycieka ze spółki co jest niepokojące.

Prezes82 napisał(a):
Co sadzicie o naglych wzrostach cen akcji producentow rekawic z Azji ?

Rozbudowują moce produkcyjne znacznie wszyscy poważni gracze, ulepszają linie produkcyjne zwiększają wydajność więc i zwiększają zyski kwartał do kwartału. Konkurencja mercatora miała q/q jeśli chodzi o q3 do q4 wzrosty od 18 do 24% a Mercator miał 2,5% większy zysk q/q liczac 3/4. Moce produkcyjne mercatora wzrostną dopiero w przyszłym roku. Producenci powiększają się np o 30% więc cały zysk pójdzie (teoretycznie do góry o 30%) a mercator rozbudowując się o 30% ma zyski tylko z produkcji o 30% a dystrybucja stanowi 50% zysków więc teoretycznie 15% więcej.

Moim zdaniem w tym kwartale zobaczymy że dystrybucja zacznie kuleć. Producenci wiedzą że towar schodzi i mogą go sprzedawać w cenie dużo wyższej do Mercatora co spowoduje znaczny spadek marź na dystrybucji. Obstawiam okolice 40%.

no ale teoretycznie ten skup nie został jeszcze przyklepany. Btw jeśli chodzi o skup to zawsze można go odwołać potem jeśli np będzie potrzebny ten hajs i na horyzoncie pojawi się inwestycja jakaś ciekawa? Tak to widzę? Btw2 jak ktoś ma 1000 akcji i zapisze się na ten skup to jak myślicie ile akcji mu skupią z tych 1000 ktoś rzuci jakąś liczbą ? Przecież wszyscy się na skup nie rzucą i wiesiek też nie rzuci się na skup raczej skoro twierdzi ze biznes niedowartościowany??

https://ibb.co/Fxf7WdL

marże na dystrybucji lecą w dół ? tak jakby gdzieś o tym własnie pisałem jakiś czas temu hmm

cieszy rosnący wolumen dystrybucji. Jedynie tu można nadrobić. Czekamy na wyniki 1 kwartału one wszystko pokażą. Ale w sumie też 2 kwartał jest ważny więc we will see. Szkoda ze konkurencja się zbroi buduje fabryki/linie na potęge a Mercuś w postaci pana Wieśka mówi że będzie się rozwijał ciut szybciej aniżeli jakby pandemii nie było. W piątek licze na dobre webinarium może to coś nam zoobrazuje

widze że masz szklaną kule i wyczytałeś że zgromadzi 3-4mld zł. Póki co ma 0,5 mld w kasie na grudzień także jeszcze brakuje do Twoich wyliczeń conajmniej 3 miliardów. Skąd one się wezmą ? Okej niech zarobią ten miliard za 2021, brakuje nam 2 miliardów. Ceny w 2022 roku będą znacznie niższe. Skąd to wiem? Ojej chińczycy zaleją rynek rękawiczkami. Podaż ma wzrosnąć 2 krotnie. Popyt wzrośnie 2 krotnie? Raczej spadnie. Więc sam sobie odpowiedz co się stanie z cenami. już nie mówie o perspektywach tego biznesu w długiej perspektywie... No ale ja rozumiem takie spekulacyjne naganianie, jak rośnie to jest rakieta 1200 i etc ;) co głupszy to się nabierze na takie teksty.

niedźwiedź napisał(a):

zakładam, ze przy tej wartości kursu p/e=17 będzie już dyskontować wyniki następnych kwartałów, które sprowadzą p/e w okolice 8 - 10, co w wig20 nie będzie wcale wartością zawyżoną.
w przedziale 1500 - 1650 zakładam konsolidacje. w zależności jak zagospodarowane zostaną pieniądze firmy, uważam, ze kurs może iść dalej w górę.

[/i]

chyba Ci się przez pomyłke jedno zero za dużo wpisało w tych przedziałach. Albo ktoś już zupełnie odleciał chyba od realiów, albo to wyższy poziom naganiania... albo w sumie 3 rzeczy na raz.

niedźwiedź napisał(a):
Jak tani jest Mercator i jakie ma możliwości tłumaczy fakt, że za samą gotówkę jaką posiada, mógłby kupić w całości torpol, mirbud - dwie firmy na raz
zapewne ma tyle by kupić po obecnej kapitalizacji Amicę
mógłby przejąć Apatora czy PKP Cargo
A gotówki będzie przybywało jeszcze długo i dopiero jak poznamy co zadecydowali w ramach opcji strategicznych, nastąpi wzrost kursu.

co to ma wgl do czego że mógłby kupić Amicę? Wycena Merca jest na prawie 4 takie "Amiki". Czemu mają służyć takie bzdury bezsensowne?

Sytuacja jest dosyć jasna odnośnie sentymentu do branży, Malezja leci od dłuższego czasu w dół bo cała branża jest przegrzana. Ludzie się rzucili i wybili papier na niebotyczne poziomy tak jakby zyski miały trwać wiecznie a konkurencji nigdy nie miało być na horyzoncie...

orzech napisał(a):
J
Cytat:
est to o tyle nieprawdziwe, ze Mercator kontraktuje już na drugą połowę roku w cenach znacznie wyższych niż zeszłoroczne.

Jeśli prawdą też są słowa CEO z ostatniego webinaru to już z końcem roku mogli zakontraktować całą produkcję 2021 w cenach z grudnia, a te oscylowały około140- 150$ za 1000sztuk?

taaa zapewne 140-150$ i w sklepie możesz kupić taniej jedną paczkę aniżeli to wychodzi z Twoich obliczeń cen, które są zawierane dla ogromnych umów zawierających miliony paczek... ;) brzmi na prawdę logicznie...

Mnie tylko ciekawi co będzie potem jak pandemia wygaśnie, wiadome jest że nie będzie takiego popytu do końca świata. Teraz mamy boom rękawiczkowy a co za 2 lata jak pandemia przygaśnie a moce zostaną zwiększone jak widać że 2-3 krotnie a nawet 6 krotnie u niektórych. Co wtedy z marżami? Narazie mi to wygląda na przyspieszoną budowę tych fabryk żeby załapać się na ten rekawiczkowy boom, żeby fabryki w miarę się spłaciły, a co potem z rentownością biznesu? Przeciez będzie taka podaż a popyt musi znacząco spaść.

Dodatkowo wydaje mi się że duzi gracze mogą zjeść tych małych słabszych. Przykład idealny INTCO- z 45 mld rękawic chcą za półtorej roku produkować 120 mld. 3 krotnie zwiększenie mocy produkcyjnych. Stan ogłoszony na teraz.

Wydaje mi się ze ta fabryka mercatora to wcale 0,7 mld rękawic rocznie nie będzie robić i dodatkowo na pewno nie industrialnych. To tylko taki komunikat a potem jak będzie się opłacało to przestawią produkcję na nitrylowe i będzie ich można robić 1,5mld rocznie. Skąd taki wniosek? Koszt fabryki to ponad 150 mln pln, a dobytek mercatora czyli fabryka która jest kosztowała około 120 mln plnów a produkuje 3mld rękawic rocznie.
No chyba że linie tak podrożały to niestety to już średnio opłacalna inwestycja skoro byłby to 4 krotny wzrost kosztów postawienia nowych linii produkujących circa 0,7 mld rękawic. Ale btw rękawice industrialne są trudniejsze w produkcji (dłuższy czas produkcji 1 sztuki) więc wydaje mi się że spokojnie jest się wykręcić z tej fabryki z 1,5 mld nitryli rocznie.

Tyle że to dalej kropla w morzu w stosunku do dużych graczy którzy zaleją rynek mieszanką sztucznego kauczuku ;)

Reasumując powiem szczerze że przypadek Mercatora jest dosyć niełatwy w analizie. W cenie 350 jest zawarte wszystko co jest nam wiadome. Dodatkowo tak na prawdę nie wiadomo co będzie z segmentem dystrybucji. Mercator w porownaniu do innych goli na tym niezłą kasę. A co myślicie ze konkurencja nie widzi tego? Myślicie ze dystrybucja rękawiczek to takie mega trudne przedsięwzięcie że nikt nie jest w stanie tego ogarnąć tylko mercator :)? Wydaje mi się że tutaj może być pies pogrzebany i tutaj może być spadek wyników - głównie na dystrybucji. Bo ceny w 2021 na pewno nie spadną jeśli chodzi o rękawiczki bo nie będzie aż takiej podaży. Ceny zaczną spadać w 2022 bardziej gwałtownie. Mercator będzie miał wtedy zarobione 2 mld pln i około 1,5 mld wolnej gotówki. Czy to uzasadnia wycenę 4 mld zł jaką mamy obecnie? Czy są w stanie zarobić te 2,5mld "brakujące" do obecnej wyceny. Śmiem powątpiewać dlatego ja wróżę taki scenariusz- Jeszcze z rok się pobujamy w 300-400 przedziale a potem zjazd poniżej 300, może nawet się to odbyć po dywidendzie. Najlepszą bekę mam jak czytam wieszczy "1200 zł" c/z 10 i etc. Takich naganiaczy to dawno nie widzialem bezsensownych. Ale cóż takie mamy czasy, pełno ludzi ubrało się w grube palto powyżej 500 pln i teraz mają ból czterech liter.

bez jaj, 4 mln akcji zrzuconych w pierwsze 30 min przecież tyle nawet indywidualni nie mieli dostępnych thumbright . Teraz stabilizacja puściła totalnie. TSG dostało rykoszetem też leci razem z huge.
Rozumiem że tylko te DM które brały udział w IPO -> tylko w tych można obracać ich akcjami? d'oh!

jak to jest że te fundusze które biły się o akcje nagle zrzucają je? 2,5 bańki akcji zrzucone na otwarciu wtf? moim zdaniem zrzucili instytucjonalni żeby taniej podebrać i wywołać panikę i pójdzie ciut do góry jeszcze ;)

Ciekawa sytuacja mam na myśli szerokie grono magików wierzących w "WIG 20", który miałby stanowić impuls do wybicia( ich zdaniem). W razie niepomyślnego scenariusza(braku WIGu) możnaby oczekiwać właśnie zjazdu w dół. W dodatku nie oczekuje się żadnych pozytywnych informacji na horyzoncie 2 miesięcy. Jakimś impulsem mógłyby być wyniki 1 kwartału, które jeśli byłyby w okolicach 400 mln (możliwy scenariusz- aczkolwiek jest też możliwy delikatny zjazd z uwagi na to że dystrybutorzy dostarczający rękawiczki Mercatorowi zorientowali się iż robią sobie sami krzywdę i pompują zyski pośredników toteż producenci jak Hartalega odnotowali wyraźny bo bodajze 46% wzrost wyniku netto q/q w tym samym kwartale w którym mercator miał tylko okolo 13mln zysku na plusie. Jakiś czas temu czytając artykuły malezyjskie/tajlandzkie (nie jestem w stanie teraz zapodać linku) znalazłem informację że producenci dostrzegli szansę na większy zarobek właśnie zmniejszając taki łańcuch pośredników na czym Mercator do tej pory dosyć znacznie zarabiał. Myślałem właśnie że ostatnie spadki są tym spowodowane w dużej mierze. Oczywiście już któryś raz kurs odbija się od ściany jaką jest 340. Na obecną chwilę tylko jakieś drastyczne info mogłoby ją skruszyć?

Witam serdecznie, do tej pory nie wypowiadałem się tylko śledziłem wpisy i też samą spółkę.

Mamy do czynienia z ciekawą sytuacją. Póki co nie mamy jakiegoś korzystnego otoczenia do wybicia, czy możliwy jest jeszcze zjazd do poziomu 320 lub ciut niżej 310? Czy to już koniec "wycieczek". Jak sądzicie jakie są wasze opinie? Moim zdaniem jest to całkiem możliwe.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 20 czerwca 2021 21:11:29
Liczba wpisów: 22
[0,01% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,595 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło