pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pjt

pjt

Ostatnie 10 wpisów
piękna zieleń była też na short'owanym TenSq czy CDRedzie, ale tam oficjalnie jest short - więc wybicie może równie dobrze oznaczać krótki oddech przed dalszym zjazdem.
11bit po mocnych spadkach dzisiaj też miało zieleń, mniejszą ale zieleń,
tzw sentyment + short na devie to jak dla mnie jest niemały temat, ta zieleń może być chwilowa, ale z drugiej strony może ktoś właśnie gra przeciwko short'erom, PlayWay znalazł się po prostu pomiędzy.
zobaczymy.

pytałem już o to ale może pojawiło się coś nowego,
ktoś wie cokolwiek odnośnie WZA, propozycji zarządu dot. dywidendy?
formalnie na ESPI nic nie widzę, w poprzednim roku temat już był publikowany chyba ok 20 maja.
były już jakieś wypowiedzi w tym temacie?

gdzie jest koniec?... pewnie w chinach.

robi, robi,
zwłaszcza ze wspomaganiem,
dla mnie aktywny shorter tutaj to raczej pogranicze negatywnej / neutralnej wiadomości, ale jeżeli ktoś skupi się stricte na czerpaniu z efektów pracy shortera to pewnie się ucieszy.
jak to mówią 'trend is your friend'

właśnie, przed chwilą przeczytałem o tym też na pb.pl
no niedobrze.

ciekawe, będzie przystanek w okolicach 375?

znowu powrót do przedziału 32-35 ?
specyficzne.

liczą że odkupią taniej,.. tylko oby się nie zdziwili gdy nagle kurs zrobi mocny skok do przodu, z powolną wspinaczką jeszcze wyżej,
po info o takiej dyw. liczenie na mocne spadki może skończyć się zaskoczeniem i brakiem akcji, (wystarczy że ktoś większy konsekwentnie to rozegra)

w sumie do 15 września jeszcze trochę może się wydarzyć ale przy tak wyrazistym sygnale wiadmomo już co potencjalnie będzie bronić kurs przed ew. spadkami w razie zawieruchy na rynku,

rześko,
chociaż przy 3,5 pln osobiście spodziewałbym się większego strzału, może trzeba jeszcze trochę poczekać, w sensie na trochę lepsze ogólne kolory na rynku,

tak czy inaczej info jest mocno pozytywne,

co byśmy tutaj nie bajdurzyli,.. kurs wspina się,
grosz za groszem, ale od niedawna w miarę konsekwentnie,

wy tu gadu gadu a kurs spokojnie grosik po grosiku, złotówka po złotówce wspina się do góry, (co mnie,.. nie ukrywając,.. cieszy)
im bliżej do potencjalnej informacji o dywidedzie, tym chyba takie drobne wzrosty coraz lepiej rokują.

patrząc na dzisiejsze otarcie się o 39x, to opisany zakres nabiera kolorów,.. w sensie jednego, czerwonego :)

pojawiły się jakieś nowe wypowiedzi odnośnie planów dywidendy?

wszyscy dookoła wypowiedzieli się już odn dywidendy, przydałoby się info o tym co zarząd będzie rekomendował. w końcu PZU jest spółką głównie dywidendową a to info na chwilę obecną jest chyba jednym z ważniejszych.
mogliby już formalnie, po prostu i ucinając spekulacje. hm, no chyba, że sami jeszcze nie wiedzą.

ok, jeżeli 12,7 pln, to patrząc na ostatnie 3 lata gdzie dywidenda oscylowała w przedziale 1,5-2%,.. nawet przyjmująć 1,8-2% to daje kurs w przedziale 640-700 pln.
osobiście życzę sobie tych poziomów, nie widzę ich, ale życzę sobie, w sumie innym też.

.. czy 39 Angel

no więc następne pytanie - .. czy dywidenda .. ?
patrząc na ostatnie 3 lata 1,5-2% (co było oczywiście przy dobrym sentymencie), to teraz jak ustali się temat dywidendy.
(oczywiście "się" odnosi się przede wszystkim do 2 głównych głosów na WZA)

no i wyniki ucięły dyskusję,
kurs nie wyłamuje się z upadku sentymentu do gamedev, są wyniki, jest gorzej.

nie znam się do końca na temacie od strony prawnej, ale czy z kredytami frankowymi nie chodzi o ich zgodność z prawem, o ich legalność? (obecnie stwierdzaną w sądach niezgodność z prawem)
ostatnio prezes PEKAO mówił że ich bank miał doświadczenia czym skończył się ten instrument finansowy w innych krajach, dlatego nie udzielali w ogóle kredytów CHF. (to znaczyłoby żę historia ma wcześniejsze epizody, jeszcze przed polskim boomem w 2006-2008)
chociaż faktycznie, teraz to już nie ma znaczenia, istotne jest bardziej kto ma ponosić konsekwencje.

hm,.. chyba jednak faktycznie "zmiana trendu",
w takim razie pytanie jak nisko zjedzie,

może to jest obraz kolejnego frontu walk w zjednoczonej prawicy..? czyją strefą wpływów jest pzu a czyją pgnig? .. uda się z tego skleić jakąś spójną teorię 'conspiraskową'?
Shhh Think

do czasu konkretnego info o rekomendacji dyw. (lub zniknięcia opcji dla dyw.), takich teorii można tworzyć na kilogramy, a skoro czas temu sprzyja - moja ulubiona na teraz to 'spekuła który chce się obkupić' :)
czyli trochę Twój kierunek o gościu który chce się obkupić. a idąc dalej w tej teorii - no niech ktoś mu sprzeda i miejmy to z głowy.
( just kidding ! :) )

"zmiana trendu" - nie za szybko z takim stwierdzeniem, tutaj w przeciwieństwie do CDReda nie widać podstaw w fundamentach. a wręcz przeciwnie, nadal podtrzymują wejście do Chin.

spadek przy braku info które uzasadniałoby jakiekolwiek spadki owszem sugeruje spekulacje,
tylko tu zawsze może być dylemat, czy ktoś przypadkiem nie wie coś więcej,
oby jak najszybciej pojawił się jakiś konkret w sprawie dyw.

informacja o Huuuge nie wykluczającym przejęcia spółek, nawet z polskiej giełdy - ona może mieć tutaj znaczenie?
kontekst TenSquare komunikującego tu na czacie SW skupianie się na merge and aquisiton, na rozbudowie tego działu,.. oby nie chcieli nawzajem się przelicytowywać w walce o jakąś spółkę ;)

nie ustawiłeś się przypadkiem za wysoko?
nie wygląda jakby zamierzało się zatrzymać w spadaniu.

ktoś wie o co chodzi z obecnym 32,xx ?
oby nie scenariusz 'lepiej to już było'

a może, po prostu,.. spekuła też chce swoje ugrać, wiedząc, że jest wizja solidnej dywidendy po prostu zbija kurs przed wzrostami,
no chyba, że za chwilę jakiś rządowy 'myśliciel' wyskoczy z pomysłem typu ubezpieczyciel będzie budować fabrykę samochodów dla Izery (skoro paliwówka drukuje gazety :) )
zobaczymy co będzie grane,

przyjmując dolny próg 3,02 pln i dzisiejszy kurs z okolic 34 pln -> to daje 8,9%
przyjmując górny próg 4,16 pln i dzisiejsze okolice 34 pln -> to daje ponad 12%
to chyba dobrze się prezentuje porównując do wszelkich alternatyw oferowanych obecnie przez rynek.
pytanie jakie mnie nadal męczy to na ile obecny szklany sufit jest po prostu czekaniem na konkretne info,.. a na ile faktycznie jest jeszcze w tle jakieś inne ryzyko, które blokuje wzrost kursu.

czyżby brak aktywności tu na forum, trzeba było przekładać na potencjał wzrostu kursu?
ja wiem że 'pieniądz lubi ciszę' itd, tylko cisza tutaj nie przekłada się na pieniądz ;)

nie wiem jak Wy, ale ja czekam na okolice 600 pln (ale więcej też mnie ucieszy),.. i tak, wiem, 'czekaj tatka latka', mimo to czekam.

jeżeli będzie w tym roku to zdecydowanie dobry sygnał dla sprzedaży,
trochę teoretyzując, idealnie gdyby z drugim sezonem pojawiał się jakiś płatny dodatek, ale może sam wspomniany Monster Slayer uratuje sytuację.

ktoś wie jak COVID wpływa na datę nowego sezonu Wiedźmina na Netflixie, jaki termin jest najbardziej prawdopodobny?

ja na chwilę obecną sprzedałem wszystko, ale zakładam, że wrócę.
pewnie nie da się uniknąć kupowania drożej niż wychodziłem, mimo to wyszedłem z pełną świadomością że szybko może być drożej (chociaż, może tak nie będzie).

jutro 3 wiedźmy, zamykanie kontraktów.. a PZU wydaje się być tym ludzikiem w środku 3some

kiedyś się o to pytałem, zapytam ponownie - jak oceniacie zasięg?
ja na tą chwilę zagram wariant pokonania 34,2 pln, jeżeli to wyjdzie i potem szybko dotrze okolice 35 (jeszcze przed wynikami), to byłby dla mnie bardzo pozytywny sygnał. byłoby jeszcze trochę czasu między wynikami a potencjalnym klarowaniem się informacji o potencjalnej dywidendzie (czymkolwiek się to nie skończy, to można byłoby dalej rozgrywać technicznie).

jak Wy zagracie?

coś ruszyło. chwilowe czy sądzicie że większy zasięg?

dywidenda określi kurs, pzu jako spółka dywidendowa i jednocześnie nieprzewidywalna w realności tej dywidendy.. z powodu nieprzewidywalnego zachowania skarbu państwa to jest trochę absurd goniący absurd.
obecne zachowanie kursu 'nie chcę spadac, ani rosnąć' może oznaczać dosłownie wszystko,

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 14 maja 2021 17:46:40
Liczba wpisów: 39
[0,01% wszystkich postów / 0,42 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,953 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło