pixelg
ANTI [Catalyst] - Notowane instrumenty - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

ANTI [Catalyst]

Skarbbek
0
Wpisów: 4
Wysłane: 30 stycznia 2012 19:23:28
jgasowski napisał(a):
Dostałem umowę ugody, podpisałem, otrzymałem pierwszą ratę z odsetkami zgodnie z harmonogramem zaproponowanym przez spółkę i zaakceptowanym przeze mnie. Jak spłacą całość, to mam przesłać spółce pisemko, że nie mam wobec nich żadnych roszczeń.

a jak to odbyło się dokładnie?
1/zapytałeś ANTI a w odpowiedzi poprosili Cię o dane: Adres zameldowania, numer rachunku pap wartościowych, ilość szt. obligacji i biuro maklerskie
2/ i co dalej? nie boisz się że za jakiś czas Twój adres zamieszkania wycieknie niechcący oczywiście i przyjadą do Ciebie napakowane chłopaki - bo po to jest KDPW by czuć się bezpieczniej
3/czy dostałeś wartość nominalną plus odsetki?

mi na pytanie: jeśli podam swoje dane to w jakim terminie otrzymam zaległość w tytułu wykupu obligacji? jaka jest procedura?
odpowiedzieli: Uwzględnimy Pana przy najbliższej transzy spłaty naszego zadłużenia obligacyjnego
po czy ja: jaki jest planowany termin najbliższej transzy spłaty zadłużenia obligacyjnego?
i ANTI: Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie tego określić
następnie kilka razy taka sama odpowiedź na pytanie o termin i ciągle nalegają o podanie danych
po co? oto odpowiedź:
"wprowadzamy dane do arkusza "Obligatariusze",
przekazujemy do KDPW informacje o rozksięgowaniu obligacji na biura maklerskie,
oraz do biur - informacje na rachunki papierów wartościowych
jeśli nie mamy poszczególnych danych Obligatariuszy - nie możemy przekazać info do KDPW"
lub
"Emitent przekazuje do KDPW oraz Biur Maklerskich informacje potrzebne do rozliczenia spłat obligacji Obligatariuszom"

jgasowski
0
Wpisów: 9
Wysłane: 31 stycznia 2012 12:09:26
1/zapytałeś ANTI a w odpowiedzi poprosili Cię o dane: Adres zameldowania, numer rachunku pap wartościowych, ilość szt. obligacji i biuro maklerskie

Tak, dokładnie.

2/ i co dalej? nie boisz się że za jakiś czas Twój adres zamieszkania wycieknie niechcący oczywiście i przyjadą do Ciebie napakowane chłopaki - bo po to jest KDPW by czuć się bezpieczniej

Nie boję się, sam jestem napakowanym chłopakiem evil4

3/czy dostałeś wartość nominalną plus odsetki?

Tak, Excel mówi że odsetki wyniosły trochę ponad 13% p.a.

soonny
0
Wpisów: 179
Wysłane: 26 lutego 2012 16:27:48
ciekawe czy w tym miesiącu uda im się spłacić kolejną transzę ??

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

del-20140519
0
Wpisów: 68
Wysłane: 26 lutego 2012 17:41:49
zaraz, zaraz...
ja tez mam anti ale niczego nigdzie nie zglaszalem a papiery sa nadal na rachunku, jednak dotychczas zadnej splaty nie otrzymalem.

zdaje sie ze tym wszystkim kieruje kdpw(?) z tego co tutaj jednak czytam wychodzi, ze mi kasy nie oddadza jesli sie sam do nich nie zglosze? jak to mozliwe, z innych obligacji kase dostaje a nigdzie sie nie zglaszam...o co tu chodzi? Think

soonny
0
Wysłane: 26 lutego 2012 17:47:42
sprawa wygląda tak: ponieważ anti ne spłaciła całości to musi wiedzieć ile komu przelać kasy. Wypada się zgłosić do anti i podpisać ugodę wtedy cię wciągną na listę i będziesz miał większe szanse na kasę !!!!hello1 hello1 hello1

del-20140519
0
Wysłane: 26 lutego 2012 21:20:33
no tak, ja wiem, ze nie splacila bo nic nie dostalem do dzisiejszego dnia :) nie splacila nie tylko calosci ale wcale nikogo w terminie. chodzi tylko o to, czy teraz po 'dniu zapadniecia terminu wykupu' tym juz nie zajmuje sie kdpw i jest to jakas inna procedura??? bo nie ogarniam zaistnialej sytuacji. czyli, ze jak nie zglosze to na 100% kasa przepadla czy tylko wiecej czasu to im zajmie? jesli splaca ale na koncu (tzn bede ostatni w kolejce) to mi to nie przeszkadza bo mam tego tak malo, ze bawienie sie w papierki i jakies wizty na poczcie mi troche nie bardzo po mysli :) to byla moja pierwsza transakcja na catalyst na sprawdzenie jak to dziala.
chce sie dowiedziec czy jak nie zglosze sie do nich to czy splaca czy zgloszenie sie jest warunkiem koniecznym aby obligi zniknely z rachunku bo myslalem, ze nie...ale teraz to juz sam nie wiem...

nie rozumiem dlaczego oni musza wiedziec kto jest wlascicielem...przeciez od tego jest kdpw i bm'y zeby wiedziala(y) do kogo ma kasa isc. skoro bm i kdpw wie ze papier jest na moim rachunku to dlaczego ma niewiedziec do kogo ma isc kasa?

czy jak mi wygasnie gnt1212 kupowany na wtornym to tez bede musial gdzies sie zglaszac...no chyba nie???!!!

Medelin
0
Wpisów: 129
Wysłane: 28 lutego 2012 16:53:58
zgłosić się możesz nawet mailowo (ja tak zrobiłem już w zeszłym roku i już spłacony jestem) nie przesadzaj, że to takie trudne itd bo wiecej czasu zajęło Ci pisanie tych postów na forum niż zajęłoby Ci napisanie do nich maila.
Vae victis !

del-20140519
0
Wysłane: 28 lutego 2012 21:22:24
tylko, ze pozniej z tego co widze oni wysylaja dokumenty do podpisania i trzeba na poczte z tym leciec co mi jest jak juz pisalem nie na reke a nie samo napisanie maila. dla mnie nie jest problemem bycie splaconym na koncu (w sumie to wrecz przeciwnie skoro odsetki tez za to dochodza na 13%) chce jednie wiedziec czy to spacenie napstapi. jednak nadal nie wiem czemu mam to robic skoro tym sie zajmuje kdpw, jak sama nazwa wskazuje: krajowy depozyt papierow wartosciowych, wiec info o tym gdzie ma kasa isc _ma kdpw_, bm'y maja na rachunkach zapisane tez kto obligi ma, wiec tu to info tez jest, czy ja cos pomijam i to dziala inaczej(?), bo jesli tak to po co jest kdpw w takim razie?

soonny
0
Wysłane: 7 marca 2012 15:29:03
Anti znowu nie dotrzymuje umowy i przesuwa termin spłaty obligacji !!!

Czas myśleć o windykacji !!!

Poszukuje firmy windykacyjnej która zajmie się tym w moim imieniu !!!

alicjas0909
0
Wpisów: 3
Wysłane: 21 marca 2012 16:23:27
Dołączam się do prośby o pomoc w egzekucji długu.

Ja kontaktowałam się z ANTI przez ich pełnomocnika. Przekazałam swoje dane, z podpisania porozumienia papierowo podobno zrezygnowano. Swoich pieniędzy nie otrzymałam.

Medelin
0
Wpisów: 129
Wysłane: 22 marca 2012 05:23:13
jesli ktoś chce namiary to jest kancelaria, która zajmowała sie ściąganiem kasy z obligacji anti w moim imieniu a więc szlaki maja przetarte. Skuteczność potwierdzona - wykup obligacji wraz z odsetkami. koszt ok 250-300 pln (jesli sprawa dojdzie do końca ale teraz anti może reagować na sam fakt pojawienia się egzekucji wiec może być mniej nie wiem dokładnie).
Vae victis !

jgasowski
0
Wysłane: 30 kwietnia 2012 22:25:10
Nowe obietnice Anti: emisja akcji, zmiana nazwy spółki, podpisanie nowych ugód restrukturyzacyjnych z wierzycielami itd. itp.
anti.com.pl/relacje/index.php?...
Edytowany: 30 kwietnia 2012 22:27

Ghanmenghast
0
Wpisów: 5
Wysłane: 23 maja 2012 22:40:28
Potwierdzam, że ANTI reaguje pozytywnie na nakaz zapłaty z sądu. Cała sprawa trwała niedługo, bo trochę ponad miesiąc - od pozwu do przelewu pieniędzy (nie licząc wcześniejszych wezwań do zapłaty, które ANTI zignorowało). Zapłacili kwotę nominalną plus odsetki ustawowe plus odsetki od odsetek. hello1

Co ciekawe, obligacje są nadal na moim koncie w domu maklerskim... Think
Edytowany: 23 maja 2012 22:48

Skarbbek
0
Wpisów: 4
Wysłane: 28 maja 2012 16:43:33
dzięki za dobre wieści Ghanmenghast - proszę napisz z jakiej procedury korzystałeś? co i kiedy zrobiłeś i jeśli można to wzór wezwania

Ghanmenghast
0
Wpisów: 5
Wysłane: 28 maja 2012 21:08:02
Sam tego nie załatwiałem - poszedłem do kancelarii prawnej.

A wyglądało to tak:
Jak ANTI nie zapłaciło w terminie drugiej raty z ugody (koniec lutego), to dałem im na wszelki wypadek jeszcze tydzień. Kancelaria gdzieś tak w połowie marca wysłała wezwanie do zapłaty (nie widziałem go) dając termin dwa tygodnie. ANTI zignorowało wezwanie. Potem przed pozwem musiałem wpłacić opłatę sądową. Pozew (na standardowym druku) wpłynął do sądu 18go kwietnia, posiedzenie niejawne odbyło się 25 kwietnia. ANTI dostało nakaz zapłaty 7go maja. Uprawomocnia się to dwa tygodnie - czeka się z pójściem do komornika na wszelki wypadek trzy (bo się mogli odwołać). Ale zadzwonili kilka dni później do kancelarii z prośbą abym im dał nr konta. Dałem i ANTI wpłaciło pieniądze 23 maja. I koniec.

Ważna dla prawnika była podpisana ugoda pozasądowa, bo w niej ANTI uznało dług.

Odsetki: najpierw zostały doliczone odsetki ustawowe na dzień pozwu, a potem od całej kwoty (nominał + odsetki) odsetki ustawowe od dnia pozwu do dnia zapłaty. Tak można napisać w pozwie i sąd to łyka.

Koszty nie miały znaczenia, bo część opłaty sądowej zasądzono od ANTI (i zapłaciło), a drugą część zwróci sąd. Koszty procesu (prawnika) też sąd zasądził, a ANTI je zapłaciło.

Edytowany: 28 maja 2012 21:13

jgasowski
0
Wysłane: 7 lipca 2012 16:36:03
Nowemu prezesowi Anti humor dopisuje. Opowiada nawet banialuki o zamiarze emisji nowych obligacji.
www.parkiet.com/artykul/9,1267...

młody inwestor
0
Wpisów: 2
Wysłane: 9 lipca 2012 14:17:47
sugeruję czytanie ze zrozumieniem - przecież chodzi o emisję akcji

wesoly_piotrus
0
Wpisów: 6
Wysłane: 9 lipca 2012 15:20:22
Kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem?:
"Dopuszczamy także możliwość emisji niskooprocentowanych obligacji, które obecnie są szczególnie popularną formą pozyskiwania finansowania na realizację planowanych inwestycji"

młody inwestor
0
Wpisów: 2
Wysłane: 9 lipca 2012 15:35:04
cały czas trąbią o emisji akcji, wspominają tylko o dopuszczalnej emisji obligacji - trudno mi w to uwierzyć...

Marcin Osiecki
0
Grupa: SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 855
Wysłane: 12 lipca 2012 07:10:48
wesoly_piotrus napisał(a):
Kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem?:
"Dopuszczamy także możliwość emisji niskooprocentowanych obligacji, które obecnie są szczególnie popularną formą pozyskiwania finansowania na realizację planowanych inwestycji"

To rzeczywiście science-fiction. Zwłaszcza to słowo "niskooprocentowane". :) Ciekawe kto by to kupił i jeszcze zgodził się na niskie oprocentowanie. Myślę, że pewnie nikt z naszego forum by się nie skusił na nie nawet jakby dawali 20 proc.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8