pixelg
FOJUD [Catalyst] - Notowane instrumenty - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

FOJUD [Catalyst]

wacek123
0
Dołączył: 2011-12-02
Wpisów: 61
Wysłane: 22 lutego 2012 15:03:31
no i jak zwykle nic konkretnego odesłanie do kolejnej daty a potem zasłonią się postępowaniem układowym no i mają jeszcze kilka numerów w zapasie

Informujemy, iż Zarząd Spółki przygotuje informacje o aktualnym stanie Spółki FOJUD oraz dalsze informacje dotyczące działań zmierzających do wywiązania się z przyjętych przez Spółkę zobowiązań z tytułu obligacji w terminie do dnia 23.02.2012 r.
Jednocześnie ponownie informujemy, iż działa infolinia Spółki czynna codziennie w dni robocze w godzinach od 10:00 do 12:00. Mogą Państwo również zadawać pytania drogą elektroniczną, zaś odpowiedzi na Państwa pytania będą kierowane do wszystkich Obligatariuszy, którzy przekazali Spółce adres mailowy do kontaktu.
Mamy nadzieję, że w tak trudnej sytuacji, w której się Państwo znaleźli, taka możliwość kontaktu ze Spółką, będzie choć trochę pomocna.Z wyrazami szacunku

Magdalena Nowak

Asystentka Prezesa Zarządu

JolaZet
0
Dołączył: 2012-02-23
Wpisów: 2
Wysłane: 23 lutego 2012 13:45:30
Wacek123 - czy to jest treść jakiegoś pisma od Fojud-a czy Twoja fantazja

obligatariusz
0
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 15
Wysłane: 23 lutego 2012 13:55:52
Choć trudno w to uwierzyć, to jednak jesteśmy zaproszeni na kozetkę do wujka prezesa...

www.fojud.pl/aktualnosci/aktua...

Już mi się lepiej zrobiło... a Wam?

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


Minion
0
Dołączył: 2011-01-25
Wpisów: 41
Wysłane: 23 lutego 2012 14:08:14
Potwierdzam za Wackiem123, to jest oficjalne pisomo wysłane przez Fojud.

Jeśli ktoś z tych którzy nie posiadają obligacji ma jakieś pytania, proszę o kontakt. Postaram się przesłac je pani Magdalenie. Warto zrobić z tego przykład jak postępowac w takich sprawach, których raczej będzie przybywało wraz z upływem lat.

A może ktoś z animatorów forum StockWatch chciałby zadać postawione już wcześniej w naszej dyskusji pytania firmie Fojud i zrobić z tego artykół?
Taka oficjalna forma byłaby bardziej wiążąca, przez co także bardziej wiarygodna.

JolaZet
0
Dołączył: 2012-02-23
Wpisów: 2
Wysłane: 23 lutego 2012 14:22:05
23 lutego 2012 - to dzisiaj - czy może ktoś otrzymał dokument opisujący aktualna sytuację firmy FOJUD?


srebrnyptak
0
Dołączył: 2012-01-05
Wpisów: 361
Wysłane: 24 lutego 2012 17:59:16
otrzymalem 24lutego o godz 17.30

Szanowni Państwo,W imieniu Spółki FOJUD S.A. chcielibyśmy szczerze i serdecznie przeprosić Państwa za zaistniałą sytuację oraz wszelkie problemy, jakie powstały przy wykupie Obligacji.Obecna sytuacja Spółki i – z czego jest nam najbardziej przykro- również i Państwa, jest wynikiem niekorzystnego zajścia w bardzo krótkim czasie kilku zdarzeń, na które Spółka nie miała wpływu.Jednakże chcielibyśmy Państwa zapewnić, że z naszej strony dokładamy wszelkich starań i podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby w możliwie najkrótszym czasie móc zaspokoić Państwa roszczenia.Dlatego też zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie działań Zarządu zmierzających do zaspokojenia wierzycieli Spółki i w tym celu o głosowanie za przyjęciem układu.Poprzez zawarcie układu z Wierzycielami, Spółka zamierza wypełnić wszystkie swoje zobowiązania, w tym również wynikające z Obligacji.Przede wszystkim w wyniku zawarcia układu, z mocy prawa ulegną umorzeniu prowadzone przeciwko Spółce postępowania egzekucyjne i zabezpieczające a zabezpieczone środki zostaną zwolnione.Dodatkowo uprzejmie informujemy, iż ZDM w Poznaniu zgodnie z zawartym porozumieniem z dn 27 grudnia 2011 zobowiązany jest w oparciu o cesję przekazać kolejne środki finansowe z tytułu zrealizowanego kontraktu. Kwota bezsporna została już uzgodniona, jednakże Spółka prowadzi dalsze negocjacje, gdyż zdaniem Spółki jest to kwota niższa niż wartość usług dodatkowych, jakie na zlecenie ZDM Poznań Spółka wykonała – w wyniku czego powiększyła wartość kontraktu i przedmiot zabezpieczenia.Jednocześnie informujemy, iż obecnie realizowane przez Spółkę kontrakty są na znacznym poziomie zaawansowania prac. Spółka pozyskała również nowe kontrakty, które jednakże będzie mogła wykonywać jedynie w sytuacji, gdy układ z Wierzycielami zostanie zawarty. Z przedmiotowych kontraktów Spółka będzie mogła zaspokajać zarówno koszty bieżącej działalności Spółki jak również spłacać Wierzycieli. Podkreślić należy, że biuro projektów nie posiada majątku łatwo zbywalnego i o znacznej wartości, dlatego też nie zawarcie układu i zaprzestanie działalności przez Spółkę w wyniku likwidacji jest niekorzystne również dla wszystkich Wierzycieli. Natomiast w razie likwidacji, majątek Spółki pozwoli wyłącznie na zaspokojenie kosztów likwidacji oraz roszczeń pracowniczych i publiczno – prawnych. Natomiast kontrakty zapewne nie będą realizowane, gdyż prawdopodobnie zostaną one wypowiedziane przez syndyka, którego zadaniem będzie całkowita likwidacja majątku Spółki.Pomimo trudnej i nieprzyjemnej sytuacji w jakiej znalazła się Spółka, a także i niestety Państwo, Zarząd widzi nadal potrzebę kontynuowania jej działalności celem doprowadzenia do spłaty Wierzycieli. Jednakże w tym zakresie niezbędne jest nam Państwa wsparcie, o udzielenie którego niniejszym się do Państwa serdecznie zwracamy. Jesteśmy przekonani, że Państwa głos za zawarciem układu doprowadzi z pewnością do szybkiego zakończenia tej trudnej sytuacji.

Jednocześnie informujemy, iż podejmujemy wszelkie działania, aby doprowadzić do zawarcia układu, gdyż jest to jedyna możliwość, aby Wierzyciele Spółki odzyskali należne im wierzytelności, a Spółka mogła ten trudny okres przetrwać, zrealizować zawarte kontrakty i dalej funkcjonować. W ostatnim okresie Spółka wykonała głęboką restrukturyzację kosztów i przygotowała się należycie do sprawnej i szybkiej realizacji kontraktów. Po przeprowadzonych rozmowach z Klientami Spółki, w tym również z kluczowymi Klientami, znaczna część z nich zadeklarowała, iż w sytuacji, gdy Spółka będzie realizowała układ, to będą oni w miarę swoich możliwości wspierać Spółkę i w dalszym ciągu współpracować ze Spółką.Mamy świadomość, że nasza prośba o Państwa wsparcie w tak trudnym momencie przede wszystkim dla naszych Wierzycieli i o okazanie nam zaufania, które zapewne utraciliśmy, może spotkać się z Państwa uzasadnioną odmową. Mimo to szczerze liczymy na Państwa wsparcie, za które jesteśmy niezmiernie wdzięczni i serdecznie dziękujemy.Pozostajemy do Państwa dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby wsparcia Państwa działań podejmowanych w celu głosowania za przyjęciem układu. W razie potrzeby prosimy o kontakt ze Spółką na adres office@fojud.pl tel 795 799 849. Jednocześnie z naszej strony deklarujemy pomoc prawną w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji .Z wyrazami szacunku

Zarząd Fojud S.A.


ps. dobrzebyloby gdyby puscili te druga transze rozliczenia (miala taka byc )

wacek123
0
Dołączył: 2011-12-02
Wpisów: 61
Wysłane: 27 lutego 2012 11:01:06
no i znow nic konkretnego musimy udzielić zgody na nie upadłość bo nic nie dostaniemy tylko dla czego przecież jedynym zabezpieczeniem jest ten nieszczęsny kontrakt z Poznaniem podobno w pełni wykonany może w końcu podadzą kolejny termin rozliczenia ciekawe ile tym razem przypadnie

srebrnyptak
0
Dołączył: 2012-01-05
Wpisów: 361
Wysłane: 29 lutego 2012 11:27:05
Z rozmow z Secusem, mamy sytuacje gdzie fojud stara sie naklonic wierzycieli na uklad - w ktorym proponuje 35% redukcji zadluzenia rozlozonego chyba w splacie na 2 lata. Fojud mimo podania danych kontaktowych nie podaje tam zadnych konkretnych informacji.
Wg prawnikow i kancelarii prawnych jakim posilkuje sie Secus sprawa dla obligatoriuszy jest lepsza jesli zaglosujemy za postepwaniem likwidacyjnym fojuda (w tym wypadku zajecie komornicze kwoty 1,3mln zostanie zwolnione a dokonana cesja wierzytelnosci na rzecz obligatoriuszy pozwoli na zaspokojenie naszego dlugu) podobnie sytuacja wyglada jesli zaglosujemy za postepowaniem oupadlosciowym(secus zbiera jeszcze opinie potwierdzajace iz takie zspokojenie z zajecia kwoty przez komornika bedzie mozliwe) - oba ostatnie warianty sa dla nas - obligatoriuszy najkorzystniejsze(moglem jedynie pomylic konsekwencje postepowania likwidacyjnego z upadlosciowym).

dodatkowo secus, w imieniu obligatoriuszy, wystapil do sadu o wyznaczenie kuratora, ktory zaglosuje w naszym imieniu. Jesli sad sie nie zgodzi, wtedy Secus zaglosuje w naszym imieniu ale konieczne bedzie wydanie pelnomocnictwa secusowi. Z ostatniego liczenia szabli secus ma kontakt do 75%obligacji - ci ktorzy nie sa u nich zgloszeni prosze sie kontaktowac bezposrednio z secusem w katowicach tel 32 352 00 13.

jak tylko dowiem sie czegos wiecej dam informacje.


wacek123
0
Dołączył: 2011-12-02
Wpisów: 61
Wysłane: 29 lutego 2012 15:15:11
informacje niby dobre szkoda tylko że spółeczka nic o nich nie pisze ale co tam pewnie dobiero po spotkaniu upadłościowym możemy się dowiedzieć czegoś konkretnego a swoją drogą to secus mógłby wypłącić nam to co nie dostaliśmy a sam dochodzić roszczeń od fojuda skoro jest jeszcze mają jakieś konkretne powiązania w każdym razie może podaliby przybliżony termin kolejnej wypłaty całej transzy ciekawe czy zapłącą karne odsetki czy tylko kapitał podstawowy

srebrnyptak
0
Dołączył: 2012-01-05
Wpisów: 361
Wysłane: 1 marca 2012 15:12:17
Szanowni Państwo,Zarząd Spółki FOJUD S.A. informuje, iż dnia 5 marca 2012r. o godzinie 9.30 w sali 201 Sądu Rejonowego Poznań Stare miasto w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych, ul. Grochowe Łąki 6, 61-752 Poznań odbędzie się wstępne zgromadzenie Wierzycieli w sprawie XI GU 283/11 dotyczącej FOJUD S.A. w Poznaniu.

Wg zasięgniętej opinii prawnej Obligatariusze prawdopodobnie mogą głosować na tym Zgromadzeniu poprzez jednego pełnomocnika, poprzez udzielenie pełnomocnictwa przez wszystkich obligatariuszy, jak dla wierzytelności solidarnej. W przypadku braku możliwości wyznaczenia jednego pełnomocnika zwracamy się jednak z prośbą o oddawanie swojego głosu na piśmie lub osobiście w ramach głosowania indywidualnego, wówczas Sąd zadecyduje o ważności tych głosów.Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, jaką do tej pory posiadamy, w dniu 5 marca 2012r. będzie głosowana decyzja o procedowaniu wniosku, a oddane głosy zadecydują prawdopodobnie wyłącznie o możliwości zawarcia układu lub o likwidacji spółki. Zarząd spółki znając stan jej majątku prosi o oddanie głosu za układem, co naszym zdaniem stworzy szansę na realizację zobowiązań wobec Państwa z przedmiotu zabezpieczenia.

W załączeniu przesyłamy obowiązujący wzór karty do głosowania oraz pouczenie.

Z wyrazami szacunku

Magdalena Nowak

Asystentka Prezesa Zarządu

FOJUD S.A.

ul. Zeylanda 1/8

60-808 Poznań

tel.: +48 61 662 81 08

fax: +48 61 639 39 90srebrnyptak
0
Dołączył: 2012-01-05
Wpisów: 361
Wysłane: 2 marca 2012 11:49:17
glosujac za upadloscia likwidacyjna mamy wlasciwie pewnosc ze kasa na wykup obligacji szybko pojawi sie na naszych rachunkach (komornik zabezpieczyl je na poczet wyplacenia dla innego wierzyciela - a wg prawa takie zabezpieczenie w momencie likwidacji przestaje obowiazywac i trafia dla obligatoriuszy bo wykonana zostala cesja tej wierzytelnosci na poczet wykupu obligacji)

mozna glosowac korespondencyjnie wysylajac fax z wypelnionym formularzem do sadu w Poznaniu

wacek123
0
Dołączył: 2011-12-02
Wpisów: 61
Wysłane: 2 marca 2012 15:41:03
ale jeżeli ja zagłosuję bezpośrednio do na upadłość a S Secuss inaczej to może mnie wykluczą i nic nie dostanę o ile to jest prawda że jeszcze jakieś pieniążki są zablokowane albo w układzie potraktują mnie redukcyjnie a resztę wypłaca powiedzmy w ciągu pięciu najbliższych lat

Gajowy_Marucha
0
Dołączył: 2012-03-04
Wpisów: 1
Wysłane: 4 marca 2012 00:35:58
srebrnyptak napisał(a):
mozna glosowac korespondencyjnie wysylajac fax z wypelnionym formularzem do sadu w PoznaniuTa informacje akurat należy sprostować aby nie było rozczarowania i niewaznego głosu.

Jeśli ktokolwiek zamierza glsowac, to moze to zrobic na trzy sposoby
- osobiscie na zgromadzeniu wierzycieli (sposob najmniej wygodny, wymaga osobistej obecnosci)
- na pismie, ale - uwaga! - z podpisem notarialnie poswiadczonym
- przez pełnomocnika będącego radcą prawnym lub adwokatem (który moze dostac pelnomocnictwo w zwyklej formie pisemnej)

Co do faksu - to jednak nie jest forma pisemna, karta do glosowania musi zostac wyslana poczta. Uwaga! Przesylka z glosem nadana na poczcie nawet w dniu zgomadzenia wierzycieli rowniez bedzie policzona.


Jesli ktos woli przepis z ustawy:


Art. 198. 1. Głosowanie na zgromadzeniu wierzycieli odbywa się ustnie lub pisemnie, a przebieg i wynik głosowania wpisuje się do protokołu. W protokole podaje się imię i nazwisko albo firmę głosującego, czy głosuje za, czy przeciw uchwale, oraz sumę wierzytelności, z jaką głosuje. Jeżeli oddano głos w cudzym imieniu, wskazuje się reprezentowanego oraz imię i nazwisko głosującego. Wierzyciela, który wstrzymał się od głosu uważa się za nieuczestniczącego w głosowaniu. Jeżeli na zgromadzeniu wierzycieli zawarto układ, osnowę układu wpisuje się do protokołu.
2. Uczestnicy postępowania mogą głosować na zgromadzeniu wierzycieli także przez pełnomocników. Pełnomocnictwo to musi być stwierdzone dokumentem z podpisem notarialnie poświadczonym. Pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu nie wymaga notarialnego poświadczenia podpisu.
3. Głos oddany na piśmie wymaga notarialnie poświadczonego podpisu, chyba że głos oddaje pełnomocnik będący adwokatem lub radcą prawnym.
srebrnyptak
0
Dołączył: 2012-01-05
Wpisów: 361
Wysłane: 4 marca 2012 21:44:20
ja wysylalem, fax bezposrednio z kancelarii notarialnej, koszt takiego potwierdzenia to 20zl netto.

obligatariusz
0
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 15
Wysłane: 6 marca 2012 09:08:48

srebrnyptak
0
Dołączył: 2012-01-05
Wpisów: 361
Wysłane: 6 marca 2012 11:54:25
srebrnyptak napisał(a):
ja wysylalem, fax bezposrednio z kancelarii notarialnej, koszt takiego potwierdzenia to 20zl netto.


oprocz faksu tak jak pisal marucha trzeba wyslac karte do glosowania poczta wraz z potwierdzonym wyciagiem z rachunku maklerskiego na adres 11 wydzialu gosp w Pozaniu(adres na karcie do glosowania) z sygnatura z karty.

wacek123
0
Dołączył: 2011-12-02
Wpisów: 61
Wysłane: 7 marca 2012 14:41:10
ciekawe czy na przyszły tydzień podejmą jakaś sensowną decyzję bo skoro nawet wykonawcy robót mówią że lepiej im się opłaci upadłość to czy możemy mieć nadzieję odzyskania choć częsci kwoty bo jak dotąd nie mogłęm się dowiedziec czy ZDM wypłacił już wszystko z cesji kontraktu

soonny
0
Dołączył: 2010-08-28
Wpisów: 179
Wysłane: 7 marca 2012 15:26:31
w/g moich informacji na kapitał to wystarczy, może być problem z odsetkami (Informacje od secus).

wacek123
0
Dołączył: 2011-12-02
Wpisów: 61
Wysłane: 14 marca 2012 15:09:30
kiedy mieli na karku rozprawę to potrafili info przekazywać co i kiedy się stanie a tera znów kompletna cisza

wacek123
0
Dołączył: 2011-12-02
Wpisów: 61
Wysłane: 22 marca 2012 12:55:05
coś jednak od roku wygrali bo chyba zusy i us nie były wymagane, ani referencje :) jestem ciekawy ile będzie po terminie i ilu podwykonawców walniętych w trąbę. Mam nadzieję, że się żaden frajer na to nie połasi :)
Z drugiej strony dziwne, że zamawiający nie sprawdził, że firma ma postępowanie upadłościowe i ledwo zipie


coś się chyba jednak tam dzieje...

powiatwroclawski.ibip.wroc.pl/...Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,572 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło