pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 489,00 zł (-0,41%) 14-06-2021 17:03
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 650
Wysłane: 3 października 2015 13:41:38 przy kursie: 65,40 zł
Cytat:
Masz jakieś info z pierwszej ręki, że mówisz to z całą pewnością?

Tak mam. Są nim komunikaty bieżące oraz stan posiadania akcjonariuszy podany w raporcie za II kwartał

Cytat:
Równie dobrze mogło być jednak tak, że zawarli porozumienie i wspólnie nabyli te 119k akcji. Następnie przenieśli swoje akcje do Moonlex i tym sposobem zwiększyli, a nie zmniejszyli stan posiadania

To zupełnie błędny i niemożliwy scenariusz.
Gdyby najpierw nabyli a potem wnieśli, to nie nienapisanoby w komunikacie:

Cytat:
Strony Porozumienia poinformowały, że przed przeprowadzeniem powyższych operacji posiadały łącznie 735.152 akcji Spółki stanowiących 33.16% akcji w kapitale zakładowym Spółki oraz dających 33,16% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki.

czyli tyle ile było w raporcie za II kwartał. Dodatkowo w raporcie dotyczącym aportu:

Cytat:
Strony Porozumienia poinformowały, że przed przeprowadzeniem powyższych operacji posiadały łącznie 735.152 akcji Spółki stanowiących 33.16% akcji w kapitale zakładowym Spółki oraz dających 33,16% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki.

Z tego jest prosty wniosek, o ile nie kwestionujesz prawdomówności zarządu, że przed aportem żadnych akcji nie kupiono...

Poza tym o ile wiem, nie jest technicznie możliwe aby kupować "wspólnie" bez podmiotu do tego powołanego, albo zlecenia realizowanego przez podmiot 3. Po to jest ten Moonlex.

Cytat:
Z drugiej strony jeśliby jednak sprzedali akcje i ujawniłby się jakiś fundusz powyżej 5% to byłaby pozytywna informacja

O.. widzę, że przejmujesz rolę której spodziewałem się bo Baksie. Możesz jakoś uargumentować, że fakt sprzedaży akcji przez zarzd przed wydaniem TWOM na konsole, po wydaniu TWOM na mobilki, (ale gdy rynek nie zna pełnych danych finansowych), przed wydaniem Industriala, który ponoć ma większy potencjał od TWOM ma pozytywny wydźwięk?

EDIT:Gdyby to członkowie zarządu nabywali akcje, to także mieliby obowiązek publikacji informacji o zmianie stanu posiadania w ciągu 24h od zajścia zdarzenia. Maxymalnie 6 dni, czy 4 dni robocze jest na poinformowanie spółki, po czym spółka ma 24 na raport bieżący. W przypadku kiedy akt dotyczy osoby z zarządu ciężko liczyć wspomniane 6 dni.
Edytowany: 3 października 2015 13:55

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 3 października 2015 15:37:22 przy kursie: 65,40 zł
ważne jest PO ile sprzedali. prawda.

zakładając, że zarząd sprzedał do fundów(miodzio) znając bardzo dobrze sytuację w spółce (co to wraporcie za 3 kw zobczymy) i spodziewając się niezadowolenia rynku z danych które zobaczymy w raporcie, sprzedali. skasowali x kasy. teraz do końca 2015 moga za tę x kasy nabywać akcje jak my zaczniemy sypać.

to był pozytywny scenariusz

negatywny jest taki, że wezmą kasę i zainwestują w CIG albo Hawe : )

Kod:
mod: usunięto niemerytoryczną część wpisu

Edytowany: 3 października 2015 17:18

mrJackson
5
Wpisów: 277
Wysłane: 3 października 2015 16:33:11 przy kursie: 65,40 zł
@anty_teresa nie wiem czy dobrze Cię rozumiem. Sugerujesz, że ostatnie pakiety poszły od członków zarządu indywidualnie? Jeśli tak, to sprzedało maksymalnie 2 panów (pakiety były 2). A co jeśli kupującym był Moonlex?
Natomiast, jeśli sprzedającym bym Moonlex (czy tak też sugerujesz?) to po co ta cała szopka - wnosimy akcje bo chcemy kupować, a kilka godzin później je sprzedajemy. Dlaczego nie napisali, że tworzą porozumienie celem dalszej odsprzedaży. Rozumiem kwestie podatkowe itp. ale po pierwsze w marcu tak nie robili, a po drugie po co mieliby kłamać że chcą kupić? Wiem, że wpominałeś na wątku na casus Kedrosa, ale obie spółki są chyba w odmiennie innej sytuacji nieprawdaż?

Nie wiemy jaka jest struktura własności Moonlexa. Co jeśli to nie jest tylko spółka panów z zarządu ale jest tam jeszcze inny podmiot z wniesioną gotówką?

Jest też trzecia opcja, sprzedającym był ktoś inny, np. ten który kupił poprzednie pakiety, a kupującym Moonlex, ale tej chyba nie bierzesz pod uwagę.

jurror
0
Wpisów: 650
Wysłane: 3 października 2015 17:07:20 przy kursie: 65,40 zł
Jeśli cypr sprzedawał, to najwieksze ryzyko jest związane z działaniami zarządu, z tego powodu że nie są klarowne i stoją w sprzeczności z niedawnym przekazem,ze strony prezesa i pana Dariusza.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 3 października 2015 17:21:25 przy kursie: 65,40 zł
bbartt napisał(a):
ważne jest PO ile sprzedali.

To akurat mniej więcej wiemy... odchylenie od kursu nie może być większe niż 10 proc.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 3 października 2015 17:30:43 przy kursie: 65,40 zł
mrJackson napisał(a):
@anty_teresa nie wiem czy dobrze Cię rozumiem. Sugerujesz, że ostatnie pakiety poszły od członków zarządu indywidualnie?

Nie, wręcz odwrotnie. Twierdzę że sprzedawał Moonlex

Cytat:
Natomiast, jeśli sprzedającym bym Moonlex (czy tak też sugerujesz?) to po co ta cała szopka - wnosimy akcje bo chcemy kupować, a kilka godzin później je sprzedajemy. Dlaczego nie napisali, że tworzą porozumienie celem dalszej odsprzedaży. Rozumiem kwestie podatkowe itp. ale po pierwsze w marcu tak nie robili, a po drugie po co mieliby kłamać że chcą kupić? Wiem, że wpominałeś na wątku na casus Kedrosa, ale obie spółki są chyba w odmiennie innej sytuacji nieprawdaż?

Ja wiem po co zakłada się spółki na Cyprze. O intencje i treść proszę pytać zarząd. To że sprzedawali w marcu normalnie a teraz przez Cypr świadczy o tym, że Panowie się uczą.
Spółki są oczywiście w innej sytuacji, ale interes zarządu i tu i tam jest taki sam - jak najwyższa wycena spółki.

Cytat:
Jest też trzecia opcja, sprzedającym był ktoś inny, np. ten który kupił poprzednie pakiety, a kupującym Moonlex, ale tej chyba nie bierzesz pod uwagę.

Ktoś czyli kto? Kto miał tyle akcji? WD zaprzeczył więc...
Edytowany: 3 października 2015 17:31

lelo-pakero
10
Wpisów: 697
Wysłane: 3 października 2015 18:32:48 przy kursie: 65,40 zł
anty_teresa napisał(a):
Z tego jest prosty wniosek, o ile nie kwestionujesz prawdomówności zarządu, że przed aportem żadnych akcji nie kupiono...

Masz rację.

Cytat:
Cytat:
Z drugiej strony jeśliby jednak sprzedali akcje i ujawniłby się jakiś fundusz powyżej 5% to byłaby pozytywna informacja

O.. widzę, że przejmujesz rolę której spodziewałem się bo Baksie. Możesz jakoś uargumentować, że fakt sprzedaży akcji przez zarzd przed wydaniem TWOM na konsole, po wydaniu TWOM na mobilki, (ale gdy rynek nie zna pełnych danych finansowych), przed wydaniem Industriala, który ponoć ma większy potencjał od TWOM ma pozytywny wydźwięk?

Tak, mogę.

www.bankier.pl/static/att/emit...

Powyżej link z informacją o sprzedaży pakietowej, podprogowej ilości akcji - niecałe 5%, przez prezesa i wiceprezesa CD Projekt, w maju 2013 r, po cenie średnio 8,6 zł. Było to na kilkanaście dni przed prezentacją pierwszego zwiastuna Wiedźmina 3 na E3 w 2013 r.
Zapewne wtedy też wielu zadawało podobne pytania jak Ty. Wielu się zastanawiało, dlaczego sprzedają w takim momencie skoro W3 miał być ich największym hitem o gigantycznym potencjale.
Dla mnie jako akcjonariusza, znacznie korzystniejsza jest sytuacja, gdy do akcjonariatu wchodzi nowy gracz - fundusz w okolicach obecnych cen - bo będzie mu zależało żeby sprzedać dużo drożej i daje to szansę na dalsze skupowanie akcji już z rynku przez ów fundusz. Z drugiej strony jaką mam korzyść, że zamiast funduszu te 5% trzymałby zarząd, który nie zamierzałby ich spieniężać np. przez następne 10 lat? Nie znam intencji zarządu, natomiast w przypadku funduszu mam pewność, że będzie mu zależało na znacznie szybszym zysku.

Michalo8
0
Wpisów: 3
Wysłane: 3 października 2015 18:37:57 przy kursie: 65,40 zł
Jeśli zarząd sprzedał akcje przez Moonlex po to żeby odkupić taniej po słabych wynikach za Q3 to mogli nie zawiazywac teraz porozumienia do zakupu akcji tylko do sprzedaży. Dzięki takiej informacji kurs mógłby bardziej spaść. Chyba ze nie planują kupować.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 3 października 2015 19:53:00 przy kursie: 65,40 zł
To nie jest reguła. Przypomniszk Lelo kto i kiedy wypowiedział takie oto słowa:

Cytat:
Ja też mam prawo do zysku

Edit: Jak pisałem wcześniej... Każdemu zarządowi zależy na wzroście kursu. A już z pewnością takiemu, który ma dużo akcji z pewnością ma większą motywację do sukcesu.
Edytowany: 3 października 2015 20:18

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 3 października 2015 21:33:10 przy kursie: 65,40 zł
panowie, kto siedzi cicho i sprzedaje: Scarry

niejaki pieniek którego tu chyba wyblokowaliście, dobrze pisał, skoro zabawa z zbywanie/nabywanie na całego to skup akcji się kłania. kurs by poszybował, zyskaliby wszyscy. byłoby pozytywnie. a tak bedziemy mogli ponarzekać do 2 kwartału 2016.
Edytowany: 3 października 2015 21:33

lelo-pakero
10
Wysłane: 3 października 2015 23:37:20 przy kursie: 65,40 zł
@anty_teresa

Mam nadzieję, że jednak dostrzegasz różnicę między bezczelnym wywalaniem w rynek, a sprzedażą pakietową - do instytucji finansowej. Zarząd 11bit, podobnie jak CDP swego czasu, skorzystał z tej drugiej opcji. Różnica jest kolosalna i chyba nikogo nie trzeba do tego przekonywać.

111496
0
Wpisów: 47
Wysłane: 4 października 2015 01:46:26 przy kursie: 65,40 zł
@lelo-pakero
Cytat:
Mam nadzieję, że jednak dostrzegasz różnicę między bezczelnym wywalaniem w rynek, a sprzedażą pakietową - do instytucji finansowej.

Skąd wiesz, że te wywalone akcje nabyła instytucja finansowa? Gdyby nawet nabyła je instytucja finansowa to komuś je musi dalej wywalić. Kto lepiej te akcje potrafi wycenić - ja, Ty, inny Kowalski czy może aktualnie wywalający?

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 4 października 2015 07:45:17 przy kursie: 65,40 zł
zaraz a gdzie jest napisane że sprzedali ? przeniesli do spolki z ktorą zawarli porozumienie co do kupowania akcji do 31.12.215.

jak nie wiecie kto jest udzialowcem Moonlex - moze zarzad 11 bit ? bill gates ? cdp ? EA ? FaceBook ? who ?........
Everything you know is wrong.........

chimpo
0
Wpisów: 509
Wysłane: 4 października 2015 12:36:41 przy kursie: 65,40 zł
W ciągu paru dni będzie wiadomo czy główny akcjonariat robi z ludzi idiotów.

lelo-pakero
10
Wysłane: 4 października 2015 12:41:05 przy kursie: 65,40 zł
111496 napisał(a):
Skąd wiesz, że te wywalone akcje nabyła instytucja finansowa?

Z informacji uzyskanych od spółki. Wejdź na forum inwestycyjne spółki, będziesz mądrzejszy.

111496 napisał(a):
Gdyby nawet nabyła je instytucja finansowa to komuś je musi dalej wywalić.

Ameryki nie odkryłeś. Pytanie kiedy i po jakiej cenie. Każdy kto kupuje akcje robi to z zamiarem odsprzedaży z zyskiem.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 4 października 2015 12:54:32 przy kursie: 65,40 zł
chris_martin napisał(a):
zaraz a gdzie jest napisane że sprzedali ? przeniesli do spolki z ktorą zawarli porozumienie co do kupowania akcji do 31.12.215.

jak nie wiecie kto jest udzialowcem Moonlex - moze zarzad 11 bit ? bill gates ? cdp ? EA ? FaceBook ? who ?........

Nie jest napisane nigdzie, ale w transakcjach pakietowych z 1 i 2 września właściciela zmieniło dokładnie tyle akcji ile zostało wniesione aportem do Moonlex, skąd antycypujemy, że to właśnie Moonlex sprzedawał akcje w transakcjach pakietowych.

@Lelo
Oczywiście jest różnica pomiędzy CDR i CIG, ale wnioskowanie o losach kursu na podstawie tego, że ktoś, coś, kiedyś zrobił i potem kurs urósł jest dla mnie delikatnie mówiąc wątpliwe pod względem istotności. Pozostaję przy tym, że sprzedaż przez zarząd to jednak jest zdecydowanie negatywna informacja, no chyba że to realizacja jakiegoś innego celu jak pozyskanie partnera itd. 11B takich partnerów do niczego nie potrzebuje.

jurror
0
Wysłane: 4 października 2015 13:10:50 przy kursie: 65,40 zł
Oczywiście, jeśli pójdzie info , że cypr wywalał to będzie negatywne info. Ale też nie masz racji w tym ,że spółki w swych historiach i przypadkach są oderwane zupełnie od innych spółek, to nie jest " tabula rasa". Można porównywać pewne sytuacje a nawet trzeba, ponieważ tak buduje się doświadczenie rynkowe i często pewne sytuacje czy schematy w różnych spółkach się powtarzają.
Jeśli chodzi o to,że akcje ewentualnie trafią do finansowych, to nie zmienia to faktu i negatywnego wydźwięku, że od jakiegoś czasu przedstawiciele spółki mówią o taniej wycenie rynkowej 11 bit, o tym że chcą aby się zwiększała , a jednocześnie mogą sypać akcjami. To jednak buduje atmosferę niepewności co do przekazu i odmiennych działań zarządzających. Admin niedawno mówił , że spółka nie chce dobrze robić Funduszom, w przypadku gdyby jednak sypali zarządzający , to oni nie widzą przeszkód ,żeby komuś robić dobrze, pytanie z jakiego powodu bo parę baniek do nich na prywatne konta wskoczy a nie do spółki?? Taka sytuacja jak już wspomniałem budziłaby we mnie dyskomfort inwestycyjny, dlatego że inwestowanie opiera się na zaufaniu( co do jakości, rzetelności, profesjonalizmu i klarowności zarządzania głównych akcjonariuszy), a ono mocno by się skurczyło, w sytuacji gdy słowa różnią się od czynów.

mrJackson
5
Wpisów: 277
Wysłane: 4 października 2015 14:22:23 przy kursie: 65,40 zł
anty_teresa napisał(a):
... no chyba że to realizacja jakiegoś innego celu jak pozyskanie partnera itd. 11B takich partnerów do niczego nie potrzebuje.

Tego też nie wiemy. Może branża jednak wie o zbliżającej się indieapokalipsie i zamierza się konsolidować. Być może 11b chcąc być takie jak CDR zamierza budować większą grupę, ale nie koniecznie przez przejęcia tylko jako współwłasność. W momencie sprzedaży pierwszych pakietów w marcu do rady nadzorczej wszedł człowiek związany z One2Tribe. Dzień przez ostatnimi "pakietami" radę nadzorczą opuścił kolejny członek (dostał posadę w firmie) ale zwolniło się miejsce dla kolejnej osoby - ciekawe dla kogo. Ostatni trailer robiła firma Ars Thanea, która również wypuszcza gry na mobilne i współpracuje z branżą gier. Zaplecze marketingowo-reklamowe przyda się spółce do prowadzenia wydawnictwa i GR. Oczywiście, gdyby to miała być prawda to dlaczego nie zrobiono emisji tylko sprzedaż?

jurror napisał(a):
.. to nie zmienia to faktu i negatywnego wydźwięku, że od jakiegoś czasu przedstawiciele spółki mówią o taniej wycenie rynkowej 11 bit, o tym że chcą aby się zwiększała , a jednocześnie mogą sypać akcjami.

Można też gdybać dlaczego robią niewiele, żeby wyciągnąć dodatkową kasę ze spółki. Mogli uchwalić dywidendę a potem sprzedać akcje, mogli nie przesuwać Industriala, pokazać trailer, nie opóźniać TWoM TLO czy wypuścić wersję na smartfony. Mogli agresywnie wyprzedawać TWoMa maksymalnie podciągając wyniki w każdym kwartale. Mogli a tego nie zrobili - dlaczego?
Edytowany: 4 października 2015 14:23

jurror
0
Wysłane: 4 października 2015 15:34:56 przy kursie: 65,40 zł
@ mrJackson

Odróżniłbym dwie kwestie. Co do industriala nie mam zastrzeżeń, przesunęli termin bo chcą mieć większa bardziej rozbudowaną grę , która zwiększy prawdopodobieństwo sukcesu wszytko ok. Nie wypuszczają trailera , żeby tematu nie spalić, ta gra jest mała to nie W3 , który ma otwarty świat odpały graficzne mnóstwo różnych bajerów i którego pomysłu nie da się ukraść , bo wiadomo że to będzie tylko podróbka.W przypadku TWoMa jak i zapewne industriala największy atut to był nowatorski pomysł na samą grę, a jeśli go się za wcześnie sprzeda inne dużo większe studia mogą go wykorzystać bardzo szybko do swoich produkcji i już taki nowatorski, może nie być ,co niewątpliwie mogło by wpłynąć na wyniki i tu akurat strategie 11 bit rozumiem.

Natomiast nie rozumiem strategi jaka prowadzą w stosunku do TWoMa , TWoM jest jednak unikatem na mobilki, ale teksty Admina, że właśnie z tego powodu musi być droższa niż niekiedy nawet na PC, skutkują zabijaniem potencjału sprzedażowego.Jak do tego doda się te niejasne działania głównych akcjonariuszy , z ich akcjami to człowiek zadaje sobie pytanie o co chodzi?? I właśnie tutaj pojawia się to ryzyko, że na dobrą sprawę ciężko wyczuć intencje zarządzających w pewnych ważnych dla innych akcjonariuszy tematach. Ta niepewność powoduję zwiększenie zasady ograniczonego zaufania w moim przypadku, co wpływa automatycznie o tym iż stopień ryzyka inwestycyjnego jednak rośnie. Niestety nie mogę sam ocenić jak bardzo on rośnie, bo jeśli te akcje są sprzedawane, to nie wiemy gdzie trafiają dlaczego tak "tanio" sprzedają( w kontekście ostatnich wypowiedzi ludzi ze spółki, odnośnie wartości 11 bit) i jaki to będzie miało wpływ na kurs w przyszłości.Bo jeśli takie paczki poszły to całkiem prawdopodobne, że ta wielomiesięczna konsolidacja była również po to, żeby kiedyś ustalone transfery akcyjne w danym/ danych przedziałach kursowych mogły być bezproblemowo przeprowadzane.Pytanie się rodzi ile takich transakcji jeszcze może być planowane i w jakim przedziale czasowym, to może być odpowiedź też kiedy będzie kończyła się konsolidacja kursowa.

baks
27
Wpisów: 2 591
Wysłane: 4 października 2015 15:41:35 przy kursie: 65,40 zł
chimpo napisał(a):
W ciągu paru dni będzie wiadomo czy główny akcjonariat robi z ludzi idiotów.

Moim zdanie takie postępowanie (zbywanie akcji) byłoby bez sensu w powiązaniu z tym , że w ostatnich miesiącach nie było większych promocji na TWOM od końca czerwca.
Logika wskazuje, że gdyby chcieli sprzedać akcje to właśnie robili by dużo promocji aby ludzie oczekiwali możliwie dobrego wyniku za kwartał i wyższej wyceny akcji na rynku.
Biorąc to pod uwagę spodziewam się raczej tego, że Zarząd przeniósł akcje (stosunkowo tanio) prawdopodobnie spółce w której mają udziały. Według mnie taka akcja może pozwolić zyskać duże pieniądze za jakiś czas przy sprzedaży akcji za pomocą spółki - dzięki optymalizacji podatkowej.

Anty-teresa ........ chyba mnie z kimś mylisz - nie uważam się za adwokata spółki czy Zarządu jednak jestem na spółce już ponad 5 lat i obserwując działania Zarządu i komunikaty już co nieco potrafię je "odczytywać. Nie twierdzę, że są zawsze poprawne i nie z wszystkim się dzielę ale to forum chyba służy do wymiany poglądów o ile nie są nastawione na manipulacje kursem. Nie narzucam nic nikomu a taki Twój komentarz chyba narusza tenże Regulamin - jeśli próbujesz mnie ośmieszyć to tylko źle świadczy o czytaniu ze zrozumieniem. Nigdy nie pisałem, że znam wszystkie plany spółki jedynie snuję możliwe rozwiązania jak wielu innych.

To tylko moja opinia a każdy może wyrazić swoją o ile nie narusza Regulaminu.
Może trzeba się zdecydować co jest poprawne. Jestem udziałowcem i mam prawo wypowiadać się. Nie jestem fanatykiem i na portalu także pojawiały się moje krytyczne uwagi .... może to przeoczyli niektórzy. Tylko zaraz pojawiła się krytyka zmiany poglądów. Każdy może krytykować pewne posunięcia - choć generalnie na razie jestem na plus.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)
Edytowany: 4 października 2015 15:44

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość