pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

baks

baks

Ostatnie 10 wpisów
Wygląda na to, że miałem rację pisząc niedawno o możliwych dalszych dodatkach ..... rozdział FP nie jest jeszcze zamknięty ...

11bit studios: Będą nowe dodatki do 'Frostpunk', m.in. na konsole, mobile w 2021
Warszawa, 18.08.2020 (ISBnews/ISBtech) - 11 bit studios wyda 20 sierpnia trzeci z zapowiedzianych, płatnych dodatków do "Frostpunka" - "Frostpunk: On The Egde", planuje kolejne dodatki do gry, w tym na konsole. W 2021 roku spółka chce wydać wersję mobilną gry, poinformował ISBtech dyrektor IR Dariusz Wolak.
"Uniwersum 'Frostpunk' ma otwartą formułę i od samego początku tworzone było z myślą, że można w nim będzie w przyszłości osadzać kolejne historie. 'Frostpunk', w przeciwieństwie do naszej wcześniejszej gry, czyli 'This War of Mine', nie jest zamkniętą czy skończoną opowieścią.
"W przyszłym roku 'Frostpunk' trafi też na urządzenia mobilne. Za przygotowanie tej wersji odpowiada chiński NetEase. W przyszłości chcemy przedstawić nasze plany, co zamierzamy dalej robić z IP 'Frostpunk'" - dodał dyrektor.
www.money.pl/gielda/11bit-stud...
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Przyznam, że trochę ze zdziwieniem zauważyłem wpis o premierze Realpolitic 2 na koniec tego roku .....
gaminganalytics.info/gbwish_la...
Zastanawia mnie czy to brak naniesionych zmian w programie premier przez niedopatrzenie lub brak wiedzy co się uda a co nie czy też zamiar taki ma spółka.
Trochę zastanawiający jest temin 31.12.2020 ..... na Sylwestra ... Angel d'oh!

Nie wiem jak będzie na Sylewstra zazwyczaj ludzie mają inne plany niż zakupy gier ..... ale kto wie.
Wygląda to na pewną asekurację - chcieliby w tym roku ale zmiana planów z gro COVID .... itp.
Może coś w spółce się ruszy i odniesie jakiś sukces ...... a może i nie i pójdzie śladem CIG .... średnio udanych małych produkcji. RP2 na pewno nie będzie jakiś specjalnie duży ale w skali spółki może być większy. Pytanie czy podzieli los COVID czy poprawi sytuację finansową spółki ... Think

Przyznam, że zaskakująco dużo spółek sugeruje premiery w Sylwestra. Czyżby przewidywali wtedy takie szaleństwo wirusa, że odwołane zostaną wszystkie imprezy i ludzie będą musieli kupować gry .... raczej nie ale kto wie..... Think

Duże zainteresowanie trailerem niczego tak na prawdę nie gwarantuje.
Na pewno cieszy jednak nie przekłada się to bezpośrednio na sprzedaż dodatku i samej gry. Gra i pakiet DLC może być już mocno wyprzedany i większość zainteresowanych bez wątpienia go kupiło. Z tymi wynikami nie ma co przesadzać. Przebicie 30 mln zysków byłoby bardzo dobrym wynikiem tylko czy jest tyle paliwa pokaże pierwszy tydzień sprzedaży DLC i gry po premierze. Zobaczymy także co spółka przygotowała z okazji premiery. Mnie ciekawi czy spółka przygotuje coś specjalnego z okazji 10-lecia na Giełdzie.
Co do samego PM to musi być uchwalone do końca roku a to obliguje do nie zwlekania zbyt długo.
Najbardziej prawdopodobnym terminem według mnie to wrzesień nie sądzę aby czekali do października. Myślę, że są już po konsultacjach warunków jakie są skłonni przyjąć główni akcjonariusze więc niespodzianek na NWZA nie powinno być.
Wydaje się niemal pewne, że przed zwołaniem NWZA ogłoszą założenia PM nieco wcześniej. Tak więc NWZA chyba w październiku.
Korekta założeń bez wątpienia powinna być zauważalna. Gdyby chodziło o 10% wartości, że nie byłoby żadnego problemu z szybko korektą założeń opublikowanie ich jeszcze przed WZA i utrzymanie pierwotnego terminu uchwalenia.
Faktycznie zgadzam się, że po NWZA będzie dość długa posucha na ciekawsze informacje - no chyba, że nastąpi ofensywa z wydawnictwa z podpisaniem umów na nowe produkcje.
Jak wiemy spółka spodziewa się podpisania jeszcze jednej umowy w tym roku.
Miło by było gdyby zrobili 200 lub 300% planu ale trudno zakładać taki scenariusz. Spółka nie wyklucza ale nie deklaruje takich oczekiwań.
Przydałoby się jeszcze z nowych projektów w tym i przyszłym roku. Dałoby to mocną podstawę do wyników za kolejne lata. Jednak o czym spółka mówi jasno brakuje projektów o wysokiej jakości które interesują spółkę.
Co do samej Giełdy to faktycznie jest nieobliczalna tak samo jak wielu polityków a to polityka często rządzi gospodarką a szkoda.

Każdy może przeżywać przygody jakie mu pasują ale niektóre wypowiedzi sugerują, że niektórzy nie rozumieją co to jest Giełda i po co się na niej inwestuje ani jak się ocenia spółki
Wydawało mi się, że inwestuje się po to aby zarobić a spółka wydaje pieniądze na produkcję gier nie po to aby się koszty zwróciły. Choć faktycznie na początku często tak bywa ale na początku drogi spółki gdy się zdobywa doświadczenie i zgrywa zespół.
Od dojrzałej spółki wymaga się aby na grach zarabiała i to konkretne %.
Produkcja gier trwa długo .... kilka lat i zwrot z inwestycji musi być odpowiedni.
Bez tego inwestycja traci sens. Jeśli po kilku latach mamy dostać tyle samo lub podobnie to może jednak lepiej ............. założyć lokatę - bo tak odzyskanie pieniędzy jest pewniejsze ... Think
Widać spółka nie ma kompetencji do produkcji dobrych gier co potwierdza się w pomyśle udzielenia licencji na produkcję LOTF ale co może zrobić grupa 30 osób. Niestety tak wygląda spółka która blisko 10 lat temu miała 150-200 osób.
Jakie spółki aspirują do sprzedaży swoich gier w ilości 50tyś a nawet 150-200tyś w dłuższej perspektywie ?
Tu miały być produkcje AAA z których już oficjalnie zrezygnowano jakiś czas temu.
Na czym ma rosnąć wycena tej spółki na zwrocie kosztów i częściowej spłacie kredytów ?

tak wpis (wyrwany nieco z kontekstu) jednak dość dobrze oddaje myśl

Jeśli załóżmy, że 50 tys. osób zakupi grę (ponad tyle osób jest oczekujących na WISHLIST + dojdą nowe osoby) to w przypadku jeśli z każdej kopii mieliby 30 PLN przychodu do siebie (to jest już po odliczeniu kasy dla STEAM, podatku VAT i % dla studia), to:

50.000 x 30 PLN = 1,5 mln pln.

Wiadomo, że gra ma kosztować 1,3 - 1,5 mln pln, także taka ilość sprzedanych kopii powoduje już spłacenie się gry.

Nie kojarzę abym odnosił się do 11bit czy innych spółek ....
Niestety prawda musi boleć .... ale mnie Prezes swoją indolencją i miotaniem się we mgle błędów decyzyjnych skutecznie wyleczył z miłości do spółki.
Nie piszę tu jako zawiedziony były akcjonariusz ..... jakieś 5 lat czasu pozwoliło mi już dawno nabrać rezerwy emocjonalnej.
Ostatnie 2 lata na spółce jeszcze się łudziłem .... może będzie szybko LOTF2 i spółka w końcu odniesie sukces na miarę oczekiwań.
Jednak akcjonariusze są skazani na wieczne marzenia a ci bardzie kumaci szukają okazji na dość solidny zarobek co jakiś czas (6-12 miesięcy) na spadkach i nowych obietnicach. Sam przerabiałem to x razy.
Akcji pozybyłem się ładnych kilka lat temu .... i to bez żalu w pełnej świadomości, że to człowiek kompletnie nieogarnięty a może mitoman.
Trudno mnie posądzić o jakieś złe intencje.
Mam w portfelu sporo spółek choć 11bit % wygląda najmocniej ale to tylko fragment moich inwestycji. 11bit przez 10 lat dało mi największe zarobki ale nie jest tą jedyną.
Wiernym akcjonariuszom CIG życzyłbym takich samych zysków ..... ale mam świadomość, że to nierealne .... więc powstrzymam się od podnoszenia na duchu i tak dość tu wyznawców. Obejdzie się bez moich zachęt ...Angel

Cóż za uwodzicielski czar ma Prezes spółki .... fakt jest może i przystojny .... rzecz gustu ... Angel czym tłumaczyć takie rzesze entuzjastów spółki trudno ocenić Think
Sam kiedyś byłem wielkim fanem .... ale już przed kilku laty "wyleczyłem się" z fanowania. Byłem akcjonariuszem przez kilka lat - wchodziłem w spółkę przy okazji sukcesu Snipera - który jak się okazało był jedyną grą która przyniosła duże zyski spółce ..... i tylko wtedy panował głód na tego typu produkcję - i to właśnie tylko ze względu na ten głód tak niedopracowana wręcz słaba gra odniosła duży a na skalę spółki ogromny sukces.
Niestety Zarząd nie potrafił zapanować nad sukcesem i zamarzył sobie utwrzenie konsorcjum na skalę światową bez większych kompetencji i doświadczenia. Chciano stworzyć mega spółkę tworzącą wiele projektów równocześnie. Niestety wydanie kolejnych słabych gier nie powiodło się. Rynek nie był zainteresowany słabymi klonami innych gier istniejących i dużo lepszej jakości.
Historia zatoczyła koło kilka razy. Dużo obietnic i bardzo perspektywicznych projektów jak choćby LOTF i SGW3. Niestety w każdej z nich zabrakło tego czegoś co decyduje o skali sukcesu. Słabe zarządzanie sukcesem to niestety jest w DNA tej spółki.
Może kiedyś uda się wydać spory hicior - ale ja już nie zaufam spółce.
Po kilku latach wycofałem się z minimalną (na szczęście) stratą ..... sny o mega zyskach poszły w sferę marzeń .... które się nie ziszczają.
Niestety spółka najlepiej produkuje bajki o tym co wyprodukują.
Nie przeczę można tutaj zarobić ale tylko wchodząc na silnych spadkach.
Czy spółka kiedyś wyrówna historyczne szczyty z okolic 3,60zł (36zł) być może ale raczej nie na stałe a jeśli już to zapewne znów przez przypadek jak było ze Sniperem 1 ....
Chorobą spółki jest słaby Prezes. Słabe kompetencje w zarządzaniu - wszystko inne można kupić jeśli się ma pieniądze. Dobrych wysoko płatnych pracowników można zatrudnić jeśli się ma kapitał ale z tym krucho. Za pożyczone pieniądze nie da się szybko zrobić dobrych dużych gier.
Niestety okres prosperity (po SGW) spółka przespała albo inaczej przejadła. Może trzeba było na spokojnie wolno budować doświadczony i sprawny zespół a nie budować kilka nowych zespołów wydając całą kasę na kilka różnych projektów przez nie zgrane zespoły.
Przychylam się do oceny BOŚ. Sukces spory tutaj może się wydarzyć raczej przez przypadek.Think

@Sledzik

..... aż go obejrzałem .... ale nie ma tam odniesień do jaskiń przynajmniej nie bezpośrednio - choć ten pomysł byłby niemal genialny biorąc pod uwagę warunki.
Skała przykryta warstwą śniegu ...
Eskimosi budowali z samego śniegu igloo.
Im głębiej tym cieplejsza skała a skała przykryta śniegiem też łatwiej ją ogrzać dodatkowo.
Dziwne, że wcześniej nie wykorzystano tego a może było to już wcześniej planowane.
Są ludzie którzy mają domy wykute w skale lub zagospodarowali jaskinie.
Podobno klimat jest dużo zdrowszy a i koszty niższe. Dość stabilna temperatura cały rok.
Nie potrzeba w zasadzie ogrzewania zimą ani klimatyzacji latem ... same plusy.
Jeśli nawet teraz nie będzie jaskiń to Twój pomysł albo trafna refleksja z filmu warta wykorzystania.
Już ludzie pierwotni korzystali z tych "lokali" więc może warto wrócić "do korzeni" (jaskiń). d'oh! Angel

No to 2H 2020 nie powinno być gorsze niż pierwsze 6 miesięcy.
Teraz powstaje pytanie jaki wynik będzie ogłoszony za nieco ponad 2 tygodnie.
Jak widać na spółkę naciskają inni konkurenci w walce o miejsca tuż za podium w kapitalizacji ... Angel
Myślę, że już nawet Prezes zrozumiał, że zapowiadanie podwojenia kapitalizacji (w 4-6 lat) nie wystarczy. Muszą się bardziej postarać. Stąd ciekawi mnie co tym razem zaproponują i kiedy pokażą nową ofertę. Czas biegnie a nowej propozycji nie widać. Mam nadzieję, że zmiany będą istotne dlatego tak długo to trwa.
Zakładam, że zarys nowego PM zobaczymy zaraz po wakacjach wrzesień/październik.
W końcu okres trwania PM już się zaczął jakiś czas temu.
Co sądzicie o filmiku ?

@lelo
ógólnie masz rację ..
umyka Ci jednak jeden szczegół jakże istotny
jest to szczegół skali.
Tamten Niemiec różni się od większości z nas skalą inwestycji. Niewielu z nas ma kilkaset tyś Euro w portfelu a ktoś taki może poświęcić się tylko inwestowaniu i zapewne to robi "na pełen etat".
Patrząc jak się przykłada do analiz spółek można zakładać, że potrafi ocenić spółki.
My siedzimy na spółce od kilku a czasem od 10 lat i pewne szczegóły umknęły.
Świadczy to tylko i aż o sporej wiedzy w tym zakresie.
Zatem to nie amator a półprofesjonalista. - a kogoś mądrego zawsze warto posłuchać.
Zresztą w coś trzeba nadwyżki inwestować lokaty raczej odpadają ... d'oh!
Więc pozostaje szukanie stabilnych perspektywicznych spółek a 11bit spełnia te założenia.
W takie i podobne spółki inwestuje poważny i stabilny kapitał taki jak fundusze norweskie ale także indywidualni .... a skąd oni mają się dowiedzieć o takich spółkach .. ?
Z mediów róznego rodzaju a znany YTuber to w obecnej dobie ciekawe źródło informacji.
Jeśli do tego na filmie ktoś rzeczowo wyjaśnia swoje typy to jest to dobry kanał informacji.
Oczywiście za każdą inwestycję odpowiedzialność ponosi każdy indywidualnie.
Mnie niektóre spółki zdziwiły w jego portfelu ale nie obserwuję tych spółek więc nie mam o nich wiedzy tak samo jak inwestorzy na Zachodzie o 11bit.
Spójrz ilu było zainteresowanych spółką na WZA i konferencji ...
Być może to efekt YTubera a może i nie ale może to się przełożyć w najbliższych miesiącach w duże inwestycje. On ma w portfelu także CDR a podobno rozważał także CRJ .... ciekawe typy i niezłe rozeznanie naszego rynku.

Na forum są ludzie różnego pokroju i tak powinno być.
Jednak na spółkach z tej branży przeważają (a może i nie) ludzie z niewielkimi zasobami kapitału chcący szybko zarobić .... i dowartościować się na zakupach.
Mam nadzieją, że to mylne wrażenie ... d'oh!
W każdym razie z kapitałem do 50 tyś (według badań Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych) trudno oczekiwać aby ktoś "zamroził" 50k i patrzył jak mu rośnie i spada.
Można zrozumieć strategię szybkich kółek.
Jednak jest część inwestorów którzy są tu od lat i dla których te 2-3-5 lat to jest perspektywa znośna. Podobnie jak dla gościa zza Odry.
Jeśli ktoś nie kręci kółeczek nie oznacza jeszcze, że jest coś z nim nie w porządku.
Od 2010 roku można było mieć całkiem satysfakcjonujący zwrot na kapitale.
Ważne jest w jakim okresie wchodzi się w spółkę.
Jak się trafi na dołek to zyski na takiej spółce pojawiają się wcześniej niż na górce - gdzie trzeba poczekać "nieco" dłużej.

Niektórzy wszędzie szukają oszustów a na Zachodzie się po prostu inwestuje bo tam mają więcej kapitału.
Spółka zyskuje rozpoznawalność na tymże Zachodzie i po funduszach norweskich przyjdą kolejne. Kiedyś miałem co do tego wątpliwości ale 84 podmioty pytające w związku z WZA czy konferencją to sporo nawet jak na znaną spółkę a 11bit jest jeszcze na dorobku.
Ten rok będzie chyba bardziej skromny kursowo jednak już w przychodach niekoniecznie. Dużo powiedzą nam wyniku q2.
Przyszły rok w przypadku premiery z wydawnictwa raczej nie będzie gorszy a jest szansa na poprawę. Dużą zagadką mogą być mobilki a wydawca jest gigantem nie tylko na skalę chińską. Może być jakaś niespodzianka. W 2022 prawdopodobne 2 premiery i gra pod większe przychody. Kurs bitów rósł już sporo przed premierą FP bo ponad rok.

Dlatego mnie nie dziwi realna strategia Pana YT. Nie jest to ktoś całkiem anonimowy z forum B. Chyba nikt temu nie zaprzeczy. Choć nie warto też przeceniać bo to nie on sprowadził ten fundusz norweski.
Jednak już inwestorów z Niemiec może sprowadzić. Przy tak dużej ilości gotówki jaka jest i będzie generowana przez banki centralne ten pieniądz gdzieś będzie lokowany. Czas pokaże gdzie.
TSG ma 3 premiery niebawem a 11bit 3 nieco później 1-2 lata. Perspektywy przychodów mogą być podobne a kapitalizacja znacznie się różni.
WZA pokazało znaczny wzrost zainteresowania spółką z czasem może do dać efekty.

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 9 września 2020 22:34:39
Liczba wpisów: 2 388
[0,67% wszystkich postów / 0,68 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,489 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +134,38% +26 876,58 zł 46 876,58 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d