pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

baks

baks

Ostatnie 10 wpisów
@Milosz
Ja mogę iść o zakład, że się mylisz.
Jeśli nie będzie jakiś dodatkowych czynników w postaci jakiś konfliktów, wybuchów wulkanów czy silnych trzęsień ziemi w regionach wysoko rozwiniętych (USA, Japonia, Tajwan) czy jakiegoś dużego kataklizmu z Chinach - to skutki wirusa za rok będą już tylko wspomnieniem. Silna stymulacja w USA i Chinach zrobi swoje. Jak widać w UE także już jest fundusz na szybkie reakcje a będą dalsze stymulacje.
Jakieś firmy upadną ale zawsze upadały. Teraz nieco więcej lub wirus przyspieszy upadek słabych.
Po nich powstaną inne a taniego pieniądza przynajmniej na Zachodzie nie zabraknie a to podstawa inwestowania tam.
U nas zawsze z inwestycjami był pewien problem. Jednak dobre spółki jak 11bit, TSG, PLW czy CDR mocno tego nie odczują.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Sądzę, że będzie tak jak z TWOM czyli dość długie wsparcie i aktualizacje. Choć raczej nie będą wspierać przez 4-5 lat. Jednak z wypowiedzi wcześniejszych można sądzić, że będą jeszcze co najmniej 1-2 dodatkowe DLC. Ale w tej branży nie można niczego zakładać na pewno. Może być taka sytuacja jak w CDR .... wszystkie ręce na pokład i powiększamy produkcję P8 lub P9. Wszystko zależy od tego jak będą szły prace i czy spółka znajdzie odpowiednią liczbę ludzi do kolejnych projektów.
W przypadku dużego potencjału sprzedażowego której kolejnej gry mogą szybciej porzucić dodatki do FP na rzecz nowego IP.

pandorinium napisał(a):
Wirus na to co może tutaj wpłynąć to ceny podzespołów komputerowych, które mogą sporo zdrożeć. I brak targów, czyli przesunięcia wydawnictwa, czy mniejszy rozgłos - na szczęście bici nie mają gry, która niedługo wchodzi do sprzedaży. :)

Na ceny podzespołów na pewno wpłynie. W Wuhan jest produkowane ok 40% światowej produkcji plastrów z których są później robione procesory. Firmy stoją od wielu tygodni. Podobnie wygląda sprawa z podzespołami do IPhonów i smartfonów chińskich. A także elementy wielu innych producentów. Już teraz dość poważnie zagrożona jest tegoroczna premiera nowej generacji konsol.
Tutaj martwić się chyba powinni duzi producenci gier które miałyby się pojawić na premierę tych konsol. Mniejsi producenci raczej mocno nie odczują a nawet mogą zyskać.
Choć przełożenie na PKB da się zauważyć. Jednak bardziej odczuje to branża dóbr luksusowych.
Zastanawiające jest to jak dużo branż było scentralizowanych w Wuhan bo także tam produkuje się dużo półproduktów do produkcji wielu leków.

Błędnie diagnozujesz przyczyny. Sprzedaż pakietów była całkowicie uzasadniona (też bym tak zrobił). Zobacz czy źle zrobili i w doskonałym dla siebie momencie.
Zobacz także, że TSG sprzedał dużo większy pakiet i jest teraz na rekordach - dziwne co ?
TSG po tej sprzedaży szybko osiągnął jednak rekordy.
Po pojawieniu się wirusa dokładnie w tym samym czasie zanurkował. Dokładnie takie same spadki jak na 11bit były na PLW.
Tak więc Twoja teoria kupy się nie trzyma co było zasadniczą przyczyną.
Tylko, że po pojawieniu się epidemii wirusa w Włoszech znów nastąpił duży spadek spadły wszystkie spółki a także spółki z WIG20 które przecież nie sprzedały akcji.
Spadał również TSG pomimo doskonałej rekomendacji.
Jednak po chwili uspokojenia TSG pobił nowe rekordy.
Eskalacja zarażeń na świecie w tym w USA, Niemczech i Włoszech spowodowała kolejną serię spadków. Teraz oczywiście można się spodziewać znów małej paniki w miarę wzrostu zarażeń na świecie i w Polsce szczególnie.
Niestety można się spodziewać dalszych spadków ale nie mamy na to wpływu ani my ani spółka ta czy inne.

aircanada15 napisał(a):
Sprzedaż Frostpunka w japońskim Amazon to rzeczywiście miła niespodzianka.
Jeśli chodzi o Nintendo Switch JP, to Moonlighter 19 miejsce, Children of Morta 28, TWOM 74.
W US Moonlighter też już w Top 100.

@air
zrobisz aktualizację ?

le rom napisał(a):
angry3 MBK-wisi na dronie. Obecna kapitalizacja banku MC=16,5 mld zł - to wisi na dronie dość wysoko. Spuszczenie o 50% tego drona to jeszcze za mało w porównaniu chociażby do ALR. Bacząc na fakt trendu ogólnego,należy zważyć, że mBank historycznego denka w ostatnich 10-latach jeszcze nie widział , a ma szanse obecnie zobaczyć. Kapitalizacja 6-8 mld zł, zda się wpasować w obecnym stanie rynku.
Zatem jeśli PKOBP wykona zakupno po cenie wyższej niż 130-160 zł za akcje to będzie złe info dla kursu akcji PKO.

Wszystkie przejęcia w ostatnim czasie są motywowane w jakiś sposób politycznie.
Jednak banki też w jakiś sposób konkurują między sobą. U nas i nie tylko jednym z powodów konkurencji jest wielkość aktywów i klientów.
Nas klientów chyba aż tak bardzo niem musi obchodzić kondycja banku - ważne aby był odpowiednio płynny i miał konkurencyjne produkty a najważniejsze miał zabezpieczenie BFG. Jakie znaczenie dla świadomego klienta ma to , że Getin był objęty jakimiś ostrzeżeniami. Kapitalizacja spadła ale bank oferuje znacznie wyższe lokaty niż inne banki i to przyciąga klientów którzy boją się oszczędzać gdzieś indziej a jednocześnie wiedzą, że ich lokaty do 100tyś EURO są bezpieczne.
PKO, Pekao, Santander i mBank mają efekt skali która też pomaga.
Może trochę niezdrowa jest taka konkurencja na wielkość banków która trwa aktualnie.
Widać PKO chce utrzymać prymat wielkości. Czytałem różne analizy w tym a gazecie Parkiet , że pojawiają się rozważania o możliwości przejęcia mBanku przez Santander lub jakiś fundusz amerykański ale w pewnym momencie rozważał taki ruch również Pekao.
Każdy z tych banków tak Pekao jak i Santander po połączeniu sumą bilansową aktywów przebiłby lub dorównał PKO. Widocznie trwa jakaś konkurencja i jeśli PKO nie chce stracić prymatu musi zainwestować.

Jednak dla nas klientów sektora jest to złą wiadomość bo w wyniku konsolidacji mocno spadła konkurencyjność na rynku bankowym co "widać i czuć".
Brak spadku % kredytów i spadek wysokości % lokat w ostatnich 2 latach pomomo spadku stóp referencyjnych.
To bezpośredni powód przejęcia Pekao, Aliora i paru innych mniejszych banków.
Dalsza konsolidacja pogorszy jeszcze sytuację klientów. To prawda kiedyś były tylko 3 banki .... ale czy to było takie dobre.
Dla banków wprost przeciwnie - mniej banków wyższe noty odsetkowe.
PKO też tak myśli długofalowo. Jeśli mBanku nie przejmie instytucja zagraniczna ani lokalna to za kilka kwartałów wyjdą na swoje.

resor napisał(a):
ktorej, z ciekawości podpytam

chodziło o TSG

a tu mamy coś na temat 11bit czy to coś wstęp do marketingu ?

11 bit studios wierzy we „Frostpunka”. Kolejny ma być „Projekt 8”

cyfrowa.rp.pl/gry-i-esport/446...

Rok 2020 będzie dla 11 bit studios pracowity. Firma rekrutuje i przeprowadza się do nowego biura. Na nowe premiery trzeba jednak poczekać.
– Spółka intensywnie rekrutuje nowych pracowników i do końca miesiąca przeprowadzi się do nowego biura, przy ul. Brzeskiej. Najważniejszym tematem jest oczywiście nasza następna duża gra, czyli „Projekt 8” – informuje Dariusz Wolak, odpowiadający w 11 bit studios za relacje inwestorskie. Dodaje, że od pewnego czasu spółka pracuje też nad „Projektem 9” i „Projektem 10”, które są obecnie w fazie koncepcyjnej.
Z kolei jeśli chodzi o wydawnictwo, to w grudniu giełdowa spółka informowała, że ma podpisane trzy umowy, w tym z polskim studiem Fool’s Theory. – Prace nad wszystkimi trzema produkcjami trwają już od pewnego czasu, ale z uwagi na fakt, że każda z nich jest większa, a zatem i droższa niż nasze wcześniejsze tytuły z wydawnictwa, czyli „Moonlighter” czy „Children of Morta”, do ich zakończenia potrzeba jeszcze po kilka kwartałów – mówi Wolak.

Mamy bardzo dobre wiadomości dla fanów XBoxa. CDR wykonał świetne posunięcie które uciesz fanów tej konsoli i fanów CP. Pozwala to rozwiązać problem wydania gry na przełomie "wieków" czyli generacji konsol.
Decyzja godna pochwały - może wydawać się, że biznesowo spółka zarobi nieco mniej ale nie jest to takie oczywiste. Może być wręcz odwrotnie i mogą sprzedać więcej egzemplarzy gry w pełnej cenie.

Kup Cyberpunk 2077 na Xbox One. Wersję na Xbox Series X dostaniesz za darmo
Piotr Kała | 25-02-2020, 00:24
ithardware.pl/aktualnosci/kup_...

t0m4s napisał(a):

Na każdym kroku podkreślasz ile wiesz o spółce i oświecasz nas produkując tony tekstu a nie znasz akcjonariatu?
Pomoge koledze w potrzebie: struktura akcjonariatu
A teraz odpowiedz sobie na pytanie ile osób musi przyjść na walne, żeby PM nie został uchwalony salute

A co mi po znajomości akcjonariatu .... ten się zmienia codziennie wystarczy prześledzić notowania.salute
Dla mnie ważniejsza jest znajomość strategii spółki i ludzi którzy mają to realizować.
Można mieć zastrzeżenia do szybkości realizacji - a sam je mam - ale kierunek rozwoju na tyle mnie satysfakcjonuje, że trzymam tu dość znaczną część swojego kapitału.
Oczywiście głupotą byłoby pakowanie w jakąkolwiek spółkę całości ...... choć znam takich którzy to zrobili i doskonale na tym wyszli. Sam bym tego nie zrobił będąc nawet na 100% pewnym dużego zysku .... bo zawsze coś może pójść nie tak ...

Ile osób musi przyjść .... na to pytanie zna odpowiedź tylko Zarząd na kilkanaście dni przed WZA lub NWZA.

A możesz mnie oświecić co wyczytałeś z tego wykazu akcjonariuszy ... ?
Bo z tego co tam widzę, że nie ma szans na przegłosowanie czegokolwiek przeciw - ale to błędna sugestia.

Odpowiem od razu aby nie pisać kolejnego postu ...

Na WZA 2015 był prawdopodobnie 1 przedstawiciel analityków - tak się domyślaliśmy z rozmów..
Poza nim na WZA było ok 8-9 osób z inwestorów indywidualnych.
W 2016 było 4 lub 5 indywidualnych (nie pamiętam dokładnie kto tam był).
W 2017 byłem tylko ja i jeden przedstawiciel jak sądzę sektora finansowego. Oceniam to po wielkości pakietu jaki miał (jaki to nie mogę ujawnić ale bardzo .....
W tamtym czasie w akcjonariacie były fundusze ale oni mają stały lub częsty kontakt i na WZA nie muszą przychodzić.
Więc sugestia ponad 50% jest myląca.
Poza tym dlaczego drobniejsi mają tak mały udział indywidualnych .... bo czytają wpisy niektórych ludzi i sprzedają akcje.
Dlaczego tyle funduszy siedzi tutaj - bo są przekonani o przyszłości tak jak i ja.
Piszę tak dużo bo często nie da się czytać bzdetów jakie tworzą nawiedzeni przeciwnicy spółki.
Każda spółka ma swój model rozwoju i albo komuś odpowiada i ją kupuje albo nie i ją omija. - chyba proste.
Wykaz zawiera wiele błędów np. 0,01 % to ponad 2 tyś a nie 300 akcji to powinno być 0,00%.
Poza tym znam kilku ludzi z forum którzy powinni być w wykazie a ich nie ma .... d'oh!

krewa napisał(a):

Mówimy o PM uchwalonym w 2017 przez w/w Panów. Nawet kolega @baks, którego trudno zaliczyć do osób nieprzychylnych spółce, stwierdził, że ówczesne założenia były zbyt zachowawcze. A fundusze oddelegowali na ówczesne NWZA bodaj jednego przedstawiciela.

Nigdy nie kryłem, że nie wszystko mi się podoba a nawet można by sporo poprawić w spółce. Nie raz sugerowałem to i owo ... tak w spółce jak i na forum.
Jednak co innego zwykła krytyka bez uwzględniania specyfiki branży czy sytuacji w jakiej jest spółka.
Odbyłem także sporo godzin (5-10) na dyskusjach z członkami Zarządu.
Znam z grubsza ich filozofię biznesową i znam zarys planu rozwoju spółki ..... i mi to akurat wystarczy - bo wiem, że moje zainwestowane (wcale nie małe środki) są względnie bezpieczne.
Co więcej przynoszą całkiem satysfakcjonujący zwrot.
czy nie o to chodzi w inwestycjach ... ?
Ja już wyszedłem z etapu ciągłego ślęczenia nad notowaniami z palcem na Enterze kupno/sprzedaż.

Powtarzam poprawił bym to i owo a sam nieco agresywniej inwestował .... ale mam tyle akcji ile mam. Zabieram głos na WZA ale znam swoje miejsce (udział w głosach) a także słucham co się dzieje w spółce ..... o tym też mówią przy okazji zebrań i to sporo więcej niż na forach .... choć nie zawsze jest do tego okazja.

Trzeba mieć szczególnie złe intencja aby stwierdzić, że spółka się nie rozwija (choć mogłaby szybciej) .... Think
Nie da się też zaprzeczyć, że na przełomie 2021/2022 może wykonać kolejny skok w przychodach a także kapitalizacji.
Trudno porównywać spółki PLW, TSG i 11bit ze względu na model jaki przyjęto.
Każdy jest inny choć najbliżej jest TSG do 11bit. Rozwijanie pojedynczych gier. Róznica jest taka, że TSG szuka gier popularnych typu symulator podobnie jak PLW.
11bit buduje swoją markę na grach ambitnych. Chyba warto jednak zauważyć, że za jakiś czas może się to zmienić i 11bit mając uznaną markę może wyprodukować lub wydać co w kategorii zbliżonej do Wiedźmina czy Cyberpunka. Choć na razie Zarząd twierdzi co innego - nic nie stoi na przeszkodzie.
Kiedyś twierdzono, że TWOM na konsole nie będzie tak jak FP na mobilki .... a jednak.
Naturalną konsekwencją rozwoju będzie pójście w kierunku gier o większej popularności.
To tylko kwestia czasu. Aby zrobić grę kategorii AAA trzeba mieć w zespole więcej niż 100 osób na grę i w tym kierunku 11bit zmierza. Za 2 lata powinni mieć 250-300 pracowników. To pozwoliłoby tworzyć 2-3 gry zdecydowanie większe niż FP a gra 3-4 razy większa niż FP może być już typowana do kategorii AAA. Nie zdziwię się jak 11bit po 2023 roku przeznaczy na jakąś grę 60-80 mln lub więcej.

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 26 marca 2020 11:05:52
Liczba wpisów: 2 325
[0,68% wszystkich postów / 0,70 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,762 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d