pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

baks

baks

Ostatnie 10 wpisów
@air
spółka już dość dawno temu sygnalizowała, że nie będzie komunikować kolejnych progów sprzedaży. Raczej nie ma wątpliwości, że przez te co najmniej 6 miesięcy sprzedała więcej niż 300tyś.
Z tego co pamiętam to 1,7 było potwierdzone różnymi kanałami już dość dawno.
Jakieś poziomy sprzedaży możemy zobaczyć pewnie w raporcie - za jakiś czas.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

pandorinium napisał(a):
@baks kompletnie nie ogarniasz . :) To nie jest kwestia czy kogoś stać na gry, czy nie. Ale obecnie serwisy tak rozpuściły graczy oferując wiele gier bardzo tanio, że normalna cena, która kiedyś nie była wysoka teraz nagle się staje minusem. Dodatkowo gracze doceniają jakość, ale nie przyklaskują każdej grze. Nie te czasy, że będą ślepo kupować i przymykać oko. Patrzą na stosunek czasu gry do kosztu gry. Np Borderlands, sprawdź sobie opinie w najnowszym dlc. I nie ma znaczenia, że mnóstwo graczy kocha tę serię. Liczy się cena jaką wydawca sobie każe płacić za dosłownie kilka godzin rozgrywki. Mam wszystkie gry z tej serii, kilkaset godzin przegrane. I nie wydam 6 dych za dwie godziny.

no chyba sam nie ogarniasz ....
To, że ktoś daje coś tanio lub za darmo nie znaczy, że jest to dobre ..... i tak właśnie napisałem.
Czytaj ze zrozumieniem ....
Można produkować dobrze lub tanio.
Koszty pracy są wysokie i wciąż rosną. Nikt nie zrobi ci czegoś dobrego za free lub dopłacając do tego a jeśli już to jest to jego ostatni produkt.
Jeśli firma zrobi poniżej kosztów to musi się zadłużać a później jak braknie finansowania (bo ileż akcji można upchnąć bez wyników) to .... firma przestaje produkować bo nie ma kim.
I to się nazywa konsolidacja. 11bit też przeżywał trudy na rynku w 2008 roku.
Gracze z małym stażem tego nie rozumieją stąd takie oczekiwania i komentarze.
Zawsze się znajdą producenci zaniżający ceny po to aby zaistnieć na rynku. Jednak to ma swoje koszty. Jeśli uda się zrobić coś spektakularnego (jak 11bit z Anomaly i TWOM) to firma przebija się. Jeśli nie zrobi to przestaje produkować lub egzystuje na rynku.

A Tobie który model bardziej odpowiada egzystencji czy produkowania czegoś wysokiej klasy. Darmowi gracze niech sami spróbują stworzyć świetną grę i oddać najlepiej za free ....
Niektórymi komentarzami nie ma się co przejmować. Nigdy wszystkim nie dogodzisz.
Trzeba po prostu robić swoje .... jak 11bit.salute

pandorinium napisał(a):
Z tego co wyczytałem to dla części osób dodatek ma zbyt wysoką cenę w porównaniu do ilości godzin potrzebnych do przejścia. To jest pokłosie ostatnich wielu ofert, gdzie gry są dosłownie za grosze. Sam wczoraj kupiłem grę za 0,40 i jest świetna. Dodatkowo za kilka złotych jest abonament. To powoduje, że cena nagle zaczyna być powodem do marudzenia.

Jak komuś szkoda kasy na gry to ma 2-3 wyjścia :
- Może kupić czasopismo z grami tam może mieć nawet kilkanaście /dziesiąt za 10-30zł
- Może poczekać 3-5 lat aż gra będzie dodawana gratis do czasopism
- ewentualnie kupić talię kart i grać w wiele gier karcianych w cenie talii kart ...Angel

Ja sam lata temu (20-30) grałem głównie w gry z czasopism. Później jednak zacząłem cenić dopracowanie gier i zacząłem czasem kupować te najbardziej wartościowe.
Zawsze można kupić grę po 2-3 latach za 75-90% i to chyba najlepsze wyjście dla sknerów takich jak ja ... d'oh! Angel
Jest wielu takich którzy chcieliby mieć wszystko za darmo i najlepiej na wyłączność...d'oh!

Albo coś jest dobre i musi kosztować albo ..... tanie.

Można się śmiać albo nie ale są kolekcjonerzy którzy nie szczędzą wysiłków lub kasy a często jedno i drugie.
Może warto przejechać się na jeden z konwentów np. w Poznaniu. Można spotkać ludzi w kompletnych kostiumach (sporo wartych) z Wojen Gwiezdnych. Niektórzy prezentują modele floty gwiezdnej np. Sokoła. Z wypowiedzi i video wiadomo, że modele wielkości 2-3 metrów pasjonaci budują nawet więcej niż rok. O czym to świadczy ?. Są też tacy którzy mają jeden pokój przeznaczony na takie eksponaty....... d'oh! Angel
Tacy ludzie żyją swoją pasją.salute thumbright
Są pasjonaci i tacy których nic nie interesuje poza ....... michą ... d'oh!

A tutaj ciekawostka z przecieków
Niedawno na kanale Remigiusza Maciaszczyka i Borysa Nieśpielaka został udostępniony interesujący podcast, z którego mogliśmy się dowiedzieć kilka ciekawych informacji - drugi z Panów poruszył kwestię gry, o której nikt nic nie słyszał. Fani przygód Geralta z Rivii już kilka miesięcy po premierze Wiedźmin 3: Dziki Gon wyczekiwali nowych informacji odnośnie serii. Niestety, ale Redzi nie wspomnieli nigdy o niczym konkretnym związanym z Wiedźminem - dzisiaj jednak dowiedzieliśmy się, że polskie studio w tajemnicy nad czymś jednak pracowało. Borys Nieśpielak podczas podcastu powiedział:
Od dłuższego czasu były plotki, bardzo mocne, że powstaje gra, gdzie Ciri będzie główną bohaterką. (…) Wiem na 100 procent, że taki projekt istniał w CDP.
Wiemy, że Wiedźmin 3 miał wiele zakończeń, ale sami twórcy mogli pokusić się o przedstawienie na początku kolejnej odsłony kanonicznego zakończenia i przedstawienia dalszej historii, w której Ciri spełnia swoje marzenie. Mężczyzna nie przedstawił niestety więcej informacji.
Jeśli jego słowa są prawdziwe, to bardzo możliwe, że deweloperzy z CD Projekt Red nie porzucą w Wiedźminie 4 Ciri - kobieta może odegrać znaczącą rolę w kontynuacji, która będzie powstawać w studiu zapewne po ukończeniu prac nad Cyberpunkiem 2077.
www.ppe.pl/news/141915/cd-proj...

A tutaj szykuje się (wykuwa) prawdziwa gratka dla bogatszych fanów Geralta ....
Być może niektórzy skuszą się na ten gadżet (bardzo drogi) ale to może być prawdziwa gratka. Jaśli produkują to bez wątpienia znajdą się pasjonaci gotowi kupić ten rekwizyt o wartościach użytkowych. d'oh! Angel

W Katowicach wykuwają wiedźmińskie miecze na licencji CD Projekt Red
opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2020-01-24
Chcielibyście poczuć się jak Geralt z Rivii? Wprawdzie niektóre z jego umiejętności mogą być niemożliwe do opanowania, ale nic (poza finansami) nie stoi na przeszkodzie, aby wejść w posiadanie jednego z wiedźmińskich mieczy.
www.benchmark.pl/aktualnosci/w...
……..
Ile kosztuje wiedźmiński miecz?
W ofercie Kaer Morhen Forge dostępne są miecze srebrne oraz stalowe. Ile kosztują? Podstawowe modele wycenione są na 400 euro, zaawansowane na 500 euro, wyśmienite na 700 euro, a mistrzowskie na 900 euro. Szczegóły związane z jakością wykonania każdego z dostępnych modeli można znaleźć na podlinkowanej wyżej stronie internetowej kuźni. W ofercie dostępne są też odpowiednie akcesoria - runy i pochwy.

Dokładnie na tym przykładzie widać jakie znaczenie ma termin premiery.
Termin został dobrany dość optymalnie. Kilka dni (3) gra była bardzo wysoko później promocja chińska spowodowała, że peak o którym pisze chis nie miał szans na realizację.
Gdyby nie promocja wynik 20000 byłby realny. Na Staem każdy chce zarobić i konkurencja jest ogromna.
To tym bardziej pokazuje, że premiera DLC w grudniu przeszłaby właściwie niezauważona.
Ponownie można potwierdzić, że styczeń był świetnym, wyborem.
Jak już pisałem q1 powinien być 2 najlepszym kwartałem dla spółki. Teraz pytanie w jakiej formie będzie następna promocja. Jak widać to było świetne rozwiązanie wypuszczenie gry w formie 4 pakietów. Przyznam, że sam Las był bardzo wysoko bez promocji.
Bardzo miło się oglądało 4 Frosty w TOP 15 ... Angel

sgor napisał(a):
Jeszcze w temacie problemów CDP, niby nie o CDR, a jednak:

www.komputerswiat.pl/gamezilla...

"Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że bezpośrednim wynikiem zwolnień było przełożenie daty premiery Cyberpunka 2077. Podobno sam wydawca nie wiedział o tych planach wcześniej (a ten ruch mógł być już przygotowany w zeszłym roku) i przygotował już ogromną machinę marketingową, łącznie z pudełkami, plakatami i gadżetami - część z nich zawierać miała nieaktualną już datę premiery, informacje i screeny, które za pół roku będą najpewniej zmieniane."

Widziałem tą wypowiedź już wczoraj ale nie chciałem siać fermentu ....
Tutaj można się już nieco martwić. Jest do zrobienia dużo pracy i crunch zapowiada się długotrwały. Nie ma gwarancji, że spółka tak dbająca o jakość zdąży wyrobić się w tym terminie a później dalsze testy i albo puszczą z jakimiś niedopracowaniami albo mogą znów przesunąć.
Zaczyna być gorąco listopad to ostatni dzwonek na wydanie gry w aktualnej wersji - czyli na stare konsole. Później byłaby odbierana chyba jako przeżytek - od wydawcy który ma aspiracje być w TOP 3 światowych wydawców. Robi się trochę mało czasu jak na dopracowanie gry na konsole. Ciekawe czy to dotyczy tylko XBOX. Jeśli tak to w czym leży problem w sprzęcie (XBOX i PS5 są niemal identyczne) taki sam procesor i grafika tu raczej bym nie widział problemów. Fajnie by było gdyby pojawił się jakiś komunikat ale raczej nie ma co liczyć.
Trzymam kciuki bo brak choćby częściowa porażka zachwieje całą branżą a przynajmniej podetnie skrzydła.d'oh!

Fajnie, że następny DLC będzie niewiele mniejszy
cytat z forum

Zgodnie z tym o czym pisaliśmy w komunikacie bieżącym 26/2019 z 13 grudnia ub.r., trzeci z dodatków do "Frostpunka" w ramach Season Pass trafi do graczy w 2020 roku. Tajemniczy tytuł tego DLC oznacza, że nie chcemy z wyprzedzeniem zdradzać żadnych informacji na jego temat. Prace nad dodatkiem, który jeśli chodzi o zawartość/wielkość, będzie tylko nieco mniejszy niż "The Last Autumn", idą pełną parą. O dacie premiery i tematyce DLC będziemy informować w kolejnych okresach.

@kunoj
gdybyś czytał dokładnie zauważyłbyś, że oczekiwałem wyraźnie niższych poziomów za Steam..
Nie będę się z Tobą spierał bo nie mam nic przeciwko spełnieniu się Twoich wizji w tym zakresie. Cieszy mnie nawet taki rozwój wydarzeń.
11bit to największa pozycja w moim portfelu - więc nie mam nic przeciwko tak szybkiemu wzrostowi ... d'oh!
Szaleństwo na kyrsie CDP już pokazało jak reagują inwestorzy na pozytywne sygnały i często ignotują zauważalne nawet zagrożenia.
11bit często był "niechcianym dzieckiem" wielu analityków.
Tak jak piszesz .... może już czas aby spełnił Twoje prognozy.
Przyznam, że z przyjemnością przyjmuję swoją nieco konserwatywną prognozę jako pomyłkę ... Angel

lelo-pakero napisał(a):
Z jednej strony dobrze to wygląda, bo jest wybicie potwierdzone zwiększonym wolumenem, ale z drugiej strony sprzedaż nowego DLC nie zachwyca. Season Pass lepiej sobie radził w rankingach gdy debiutował, a w środku był tylko marny The Rifts. Ja bym wolał, żeby to wybicie było jakiegokolwiek innego dnia, bo dzisiaj jest jednoznacznie związane z premierą nowego DLC i oczekiwaniami sprzedażowymi, więc w razie zawodu może nie być siły na kontynuację.

lelo
możesz powiedzieć o jakim zawodzie mówisz ... ?
Dodatek jest już prawie dobę na 1 stronie
cały czas w TOP15.
Do tego DLC sprzedaje się w 3 pakietach jednocześnie.
Ludzie kupują go jako Autumn oraz jako Pass i także jako FP GOTY więc są to 3 pakiety.
Po zsumowaniu byłby bez wątpienia w TOP3 a wcześniej nie na TOP 2 tylko na TOP1.

O jakim zawodzie piszesz więc ... ?
Nikt tu nie oczekuje i zachwytu jak w dniu premiery ale jest dużo lepiej niż oczekiwałem ja.
Jest duża szansa na 2-gi najlepszy kwartał dla spółki. Ile to będzie to zależy jak długo będzie na TOP25 i ile promocji będzie w q1.
Gra jest w XBOX Pass a to daj przepustkę do znacznie mocniejszego zaistnienia gry a także spółki w świadomości graczy konsolowych.
Spodziewam się w q1 dodania gry do PS Store.

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 27 stycznia 2020 12:09:11
Liczba wpisów: 2 256
[0,67% wszystkich postów / 0,69 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,454 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d