pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

baks

baks

Ostatnie 10 wpisów
@topfacet
masz 200% racji co do listopada. Ja oczekiwałem do 14-go aby zdążyć 2 tygodnie przed promocją. Później byłby sens tylko przy jakiejś dużej akcji ale mogłaby się nie przebić.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Ciekawe co spowodowało korektę terminu.

@kris
Miałeś dobre przeczucie a Patryk chciał chyba dobrzenie ... Angel

Tak korekta

chris_martin napisał(a):
krewa napisał(a):

chris_martin napisał(a):
Lub wariant IX

Ogłoszenie info o wydawnictwach= 3gry i powrót 400+

Czyli wariant 2 - rewersalowa głowa

Reverse?

@kris
Niezłe trafienie. Co prawda na razie jest 400- ale spoko
Wydanie DLC przed Winter Sale wraz z promocją FP wsparło by pewnie.

Polemizować można i nawet należy ...
Jednak faktem jest, że znacznie rosną nakłady i wielkości gier a to pozwala na taki wniosek.
Większe gry z doświadczonych zespołów powinny dać wyraźne zwiększenie przychodów.
Poza tym kontynuacja współpracy z Sun pokazuje, że 11bit sprawdził się w roli wydawcy i obydwie strony traktują poprzedni kontrakt jako duży sukces.
Sun nabrał doświadczenia w produkcji i współpracy to same pozytywy.
Bie zdziwi mnie jeśli producent CoM okaże się tym kolejnym nieujawnionym lub dołączy niebawem. Jak widać także rodzimi producenci "odkryli" 11bit jako wydawcę. To może być jak kostka domina. Jeśli pojawią się dobre i ciekawe projekty 11bit może sięgnąć po nie. Konkurencja wydawnicza jest duża ale niewielu odnosi większe sukcesy.
Na 2021 są 2 a na 2022 na razie 1 produkt. Myślę, że to nie zamyka listy. Tak czy inaczej jeśli uda się wydać 2 w 2021 to i tak będzie więcej niż dotychczas.

11bit dość mocno ciąży ideologia o jakiej piszą na angielskiej wersji strony spółki. Nie produkują gier podobnych do innych i nie robią sequeli. To istotnie ogranicza eksplorację tematu. To bardzo utrudnia wzrost przychodów i zysków. Wystarczy popatrzeć na sukcesy serii Wiedźmin. Każdy kolejny był większym sukcesem i dał więcej zarobić.
Niezwykle trudno jest wypromować wciąż nowe marki w świecie gier i nie tylko.
11bit nie bez powodu tak dba o jakość produktów aby być coraz bardziej rozpoznawalnym.
Być może dojdą do etapu gdy samo hasło 11bit będzie powodowało u niektórych kupno kolejnej gry w ciemno dla nazwy wydawcy. Do tego jeszcze jednak dość długa droga.
Sami sobie wyznaczyli niezwykle ambitne zadania ale to ich wybór.

@kris
co Ty gadasz przecież to według "lepiej zorientowanych" jest tylko schemat gry na brudnej kartce papieru .... d'oh!

Jak widać spółka coraz bardziej podkręca tempo. Jest szansa, że wiosną dostaniemy dużo szerszą paczkę informacji. Jak pisałem jest mała szansa na premierę którejś gry w 2020 i zostało to potwierdzone. Ale można było to zakładać już od co najmniej kilku tygodni.
Jednak kluczowa jest jakość i wielkość gry.
Wyraźnie Prezes potwierdził, że budżety są ponad 2 razy większe. Może to świadczyć o wielkości projektu. A sformułowanie możemy wydać więcej pokazuje, że projekty mogą jeszcze urosnąć. Moonlighter i CoM też pierwotnie miały kosztować około 1mln a jak teraz pisz kosztowały po 2-3mln.

Cytat:
- Możemy inwestować od 5 do nawet 6 mln zł, ale nie jesteśmy ortodoksyjnie przywiązani do tych liczb. Jeśli trafimy na ciekawy, obiecujący temat, możemy zainwestować nawet więcej – mówi Grzegorz Miechowski.

Utnapisztim napisał(a):
W anglojęzycznych mediach mowa jest o 2020 (scheduled/slated for 2020) ale po doświadczeniach z ChoM można spodziewać się że jedna pewnie przemigruje na 2021.

Najobszerniejsze omówienie chyba jest tu www.playstationlifestyle.net/2...

Na razie nie ma żadnej pewności, że któraś ukaże się w 2020.
Jak pamiętamy to co w planach może się opóźnić o rok a nawet 2. Jujubee Kursk planowało na 2016 a wyszedł w 2018.
Z Moonlighterem też był spory poślizg a CoM chyba blisko rok.
Dla mnie znaczne powiększenie budżetu w domyśle podwojenie pokazuje, że gra też będzie większa i zabierze dużo czasu.
Sun i 11bit to dobra i sprawdzona już mieszanka która niemal gwarantuje świetny produkt.
Suni nabrali już doświadczenia i wprawy we współpracy z 11bit co przyspieszy finalizację produktu ale swoje musi trwać.
Mnie nie przerażało by wydanie 2 bardzo dużych i świetnych indyków w 2021.
Ten nie ujawniony raczej ma małe szanse na 2021. Chyba, że został przejęty w fazie 50/50 lub wyżej.
Najważniejsze, że znamy już produkty co świadczy, że są na dość zaawansowanym etapie i 11bit zakłada, że spełnia ich oczekiwania tematyczne i jakościowe.
Teraz wypada czekać na jakieś materiały fotki czy trailery z gier. Ale to chyba nie wcześniej jak wiosną (2020 ....)

Utnapisztim napisał(a):
Noble wydawał rekomendacje dla 11B co pół roku w grudniu i czerwcu także powinna być jeszcze w tym roku aktualizacja

Mnie zastanawiało coś innego
im mniejsze biuro tym niższa rekomendacja .....
Co do Trigona i Erste to też coś dziwi. Erste można by tłumaczyć zmianę zdania słabszymi wynikami w q3 ale całe 1H było dość słabe. Zmiana tak ale o 1/3 w perspektywie roku na starych wynikach ?
Wszyscy twierdzą, że teraz jest gra pod P8 a informacje o niej powinny być znane w przeciągu 6 miesięcy.

Patrząc na dzisiejsze notowania mona odnieść wrażenie, że opinia Ipopemy zasiała ziarno niepewności. Tyle, że te dane są znane nie od dziś.
To prawda, że 28mln szt to bardzo wyśrubowany wynik (wręcz kosmiczny) to także moje zdanie nie od dziś.
Tylko tak nie do końca wiadomo o co im chodziło. Zakładają sprzedaż 28mln ale piszą o wyniku GTV V i sporych przewagach tej gry.
Nie jestem całkiem w temacie CP ale i ile wiem to wersja multi jest planowana dość szybko po premierze - raczej na pewno w ciągu roku - tak mi się wydaje.
Na plus dla CP może być to, że parę miesięcy po premierze będzie debiut nowych konsol w gorącym okresie prezentów. To może mocno nakręcić sprzedaż nowej generacji.

Moim zdaniem od listopada do końca kwietnia (rok po premierze) może się sprzedać grubo ponad 30mln szt konsol.
Gracze będą chcieli kupić świetne gry na nową platformę. Nie wydaje się możliwe aby do czasu premiery konsol nie została wydana wersja na tą platformę.
Jeśli CP będzie tak świetne jak oczekują entuzjaści to nie zdziwi mnie jak połowa posiadaczy nowych konsol kupi CP dla jego walorów jakościowych w okresie grudzień-kwiecień. Jeśli uda się osiągnąć oszałamiającą jakość i co najmniej 90/100 w opiniach to chyba jest szansa na wykonanie wyniku.

Na całe to zamieszanie patrzę z boku ale sukces CP na miarę GTA V byłby potężnym levelem dla całej branży w kraju.
Tak więc trzymajmy kciuki za sukces. thumbright

Cytat:
Ipopema: CD Projekt sprzeda 28 mln kopii Cyberpunka 2077 w 12 miesięcy
2019-12-10 11:09:51 ISB News
– Postrzegamy inwestycję w CD Projekt jako bardziej ryzykowną w porównaniu do porównywalnych spółek spoza Polski, których wyniki oparte są o wiele franczyz growych, co sprawia, że są bardziej powtarzalne i bardziej przewidywalne – czytamy w raporcie.
Biuro zakłada, że polskie studio w ciągu roku od premiery Cyberpunka sprzeda 28 mln kopii. Gra zadebiutuje 16 kwietnia 2020 r.
– Nie zaprzeczamy wysokiej potencjalnej sprzedaży Cyberpunk 2077 (oczekujemy sprzedaży 28 mln kopii w 12 miesięcy), zwracamy jednak uwagę, iż dotychczas podobny sukces udało się odnieść jedynie GTA V, które było kolejną częścią bardzo rozpoznawalnej serii oraz zawiera niezwykle popularny tryb rozgrywki online (obydwa czynniki postrzegamy jako przewagi wobec C2077) – podkreślono także.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/i...

Reko mBanku na razie jest nie widoczne. Jednak mnie zaciekawił układ rekomendacji jakie pojawiały się od kwietnia b.r.
Wynika pewna prawidłowość. Czy ktoś jeszcze widzi tu jakąś prawidłowość czy tylko ja sobie to wymyśliłem ... ?

Raporty analityczne
• Grudzień 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 437,9 PLN – Rekomendacja BDM
• Grudzień 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 497,9 PLN – Rekomendacja Pekao IB
• Grudzień 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 400 PLN – Rekomendacja Ipopema Securities
• Listopad 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 464 PLN – Rekomendacja Wood&Co
• Listopad 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 490 PLN – Rekomendacja Santander BM
• Listopad 2019 – „Trzymaj”, cena docelowa akcji 356 PLN – Rekomendacja Erste Securities
• Listopad 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 483 PLN – Rekomendacja DM mBank
• Październik 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 481 PLN – Rekomendacja DM BOŚ
• Październik 2019 – „Sprzedaj”, cena docelowa akcji 340 PLN – Rekomendacja Trigon DM
• Lipiec 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 493,4 PLN – Rekomendacja Erste Securities
• Lipiec 2019 – „Akumuluj”, cena docelowa akcji 440 PLN – Rekomendacja Vestor DM
• Czerwiec 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 466,2 PLN – Rekomendacja Pekao IB
• Czerwiec 2019 – „Akumuluj”, cena docelowa akcji 464,7 PLN – Rekomendacja Noble Securities
• Maj 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 518 PLN – Rekomendacja DM mBank
• Kwiecień 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 471 PLN – Rekomendacja DM BOŚ
• Kwiecień 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 455 PLN – Rekomendacja Pekao IB
• Kwiecień 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 494,6 PLN – Rekomendacja Erste Securities
• Kwiecień 2019 – „Kupuj”, cena docelowa akcji 524 PLN – Rekomendacja Santander BM
ir.11bitstudios.com/raporty-an...

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 13 grudnia 2019 13:43:56
Liczba wpisów: 2 186
[0,65% wszystkich postów / 0,68 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,662 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d