Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

lelo-pakero

lelo-pakero

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Począwszy od 1 października 2018 roku (oznacza to, że dochody osiągnięte przed tym dniem nie będą brane pod uwagę)


Zgadza się. Liczy się dochód robiony od 1 października. Dodaje się jednak również dochód ze wszystkich DLC dla danej gry. Mimo wszystko W3 wraz z DLC na pewno jeszcze nie przeskoczył pierwszego progu. Skorzysta, tak jak napisałem, najmocniej CD Projekt przy premierze CP2077, ale mniejsi też mogą coś ugrać. Dla gry za 20$ próg obniżenia marży o 5% zaczyna działać przy przekroczeniu 500k kopii, oczywiście w pełnej cenie 20$. Drugi próg jest jednak raczej nieosiągalny dla małych, bo dla gry za 20$, zaczyna działać przy sprzedaży na poziomie 2,5 mln kopii w pełnej cenie. W rzeczywistości liczba kopii będzie musiała być zatem dużo wyższa, bo średnia cena sprzedaży jest niższa, już na starcie (Chiny, Rosja itd.), a potem dochodzą coraz wyższe obniżki.

@spinor1
To jest świetne info dla całej branży gamedev i rewelacyjne dla CD Projektu, bo najbardziej skorzystają właśnie ci najwięksi. Widać, że steam podjął walkę o największe tytuły AAA, które coraz częściej omijają ich platformę.

Cytat:
Ogłoszone przez Valve zmiany są bez wątpienia skierowane w stronę największych producentów. Niższa marża nie sprawi, że do sklepu powróci Electronic Arts, ale może zatrzymać na dłuższą chwilę innych wydawców.


https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=112286

Przy cenie 60$ za kopię nowej gry AAA to marża spadnie o 5% już po przekroczeniu 166k kopii, a po przekroczeniu 820k kopii spadnie o 10%. Cyberpunk powinien osiągnąć te pułapy bardzo szybko. Biorąc pod uwagę zakładane przez rynek 15-20 mln kopii (z tego ok. 20-30% na PC) już w pierwszym kwartale sprzedaży to jest to informacja realnie wpływająca na wyższą wycenę spółki. Co więcej od dziś każda kopia Wiedźmina zachowuje dodatkowe 10% marży steama.

Przejrzałem na szybko historię transakcji na kilku spółkach i zdaje się, że jest jak mówisz.

Koniec świata... mBank daje "Kupuj" dla CD Projektu.

Cytat:
– Od początku X’18 cena akcji CD Projektu spadła o 27 proc. vs. -29 proc. dla największych spółek z sektora (Activision, Capcom, Take Two, Ubisoft oraz EA). Uwzględniając dobre perspektywy dla sektora oraz coraz lepsze wyniki sprzedażowe kolejnych produkcji, uważamy że korekta ma charakter krótkoterminowy. Na wskaźniku EV/EBITDA 12M Blended Forward, CD Projekt jest wyceniany z 10,1 proc. dyskontem vs. spółki porównywalne, a wartość wskaźnika jest w okolicach –1 odchylenia standardowego względem 5-letniej średniej. – zaznacza Piotr Bogusz, analityk DM mBanku.


https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/sukces-rdr2-przekonal-do-cd-projektu-nawet-najwiekszych-sceptykow-wsrod-maklerow,akcje,230331?utm_source=HP20&utm_medium=duzy

abcabc napisał(a):
Nie muszą raportować pomiędzy 0,1%, więc wcale nie jest takie pewne, że tamtego dnia stanowili 1/3 obrotu.


Możesz podać źródło takiej informacji? Właśnie zaraportowali zmniejszenie krótkiej pozycji o 0,02% do 0,89%.

Zwiększyli szorta o 0,09%. Nie zmienia to faktu, że 27 listopada wolumen na CDR wyniósł jedynie 246 tys. a szortowane akcje stanowiły, aż 1/3 całego dziennego obrotu. Nic dziwnego, że kurs spadał w porywach o 4%. Patrząc jednak na historię krótkich pozycji Marshalla na GPW to największa wyniosła 1,11%. Tylko w kilku przypadkach przekroczyła obecne 0,91%. Wygląda na to, że kończy im się amunicja.

chris_martin napisał(a):
Soory kolego ale w zakresie estymacji poziomu sprzedanych kopii i przchyoidow za poszczegilne kwartaly to akurat moje prognozy byly i. Sa precyzyjne i zgodne z raportami spolki


Twoje szacunki z końca czerwca:
chris_martin napisał(a):
Do kona czerwca na steam ca 928.000 plus gog. Com i inne mniejsze =razem ca. 1.010.000


Nikt na tym forum, ani nikt z analityków nie pomylił się tak mocno jak ty.


Zajrzałeś w podany link? Masz tam podaną datę obliczenia pozycji. Nie jestem wróżką i nie wiem czy będą szortować za kilka dni. Podaję tylko fakty. Równie dobrze mogą zamykać pozycję.

Wygląda na to, że Marshall Wace LLP ostro wczoraj szortował CD Projekt. Zwiększyli pozycję o 0,12% do obecnych 0,82%. Pewnie liczyli na przełamanie wsparcia.

https://rss.knf.gov.pl/RssOuterView/faces/start2OuterView.xhtml

RDR2 w 12 dni osiągnął poziom 17 mln sprzedanych kopii (do sklepów). Będę wklejał kolejne newsy z ilością sprzedanych kopii, żeby przy okazji premiery CP2077 można było łatwiej odnaleźć te informacje i porównać. Myślę, że 25 mln kopii w pierwszym kwartale sprzedaży jest już pewne. Pytanie raczej o ile kopii przekroczą ten poziom.

Cytat:
Red Dead Redemption 2 launched to critical and commercial acclaim, and now we have an idea of just how well it did from a sales perspective: Rockstar Games has shipped more than 17 million copies of the open-world Western, parent company Take-Two Interactive announced Wednesday.


https://www.polygon.com/2018/11/7/18073314/red-dead-redemption-2-sales-17-million-units

PS. Z innej beczki... W3 jest obecnie na przecenie -60% zarówno na GOG-u jak i na Steamie. Na GOG-u jest na 2 miejscu za Thronebreakerem i nawet na chwilę go nie przeskoczył. Tymczasem na steamie jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą. Thronebreaker już od 17 dni okupuje top1 na GOG-u.

W uzupełnieniu do mojego wcześniejszego wpisu, pojawiły się już prognozy sprzedaży RDR2 w pierwszym kwartale sprzedaży - 25 mln kopii. W bardzo optymistycznej wersji nawet 30 mln kopii. Tylko na konsole.

Cytat:
Pachter believes a higher number is possible at 25 million in the first quarter. He noted there is still too little data available, based on three days of sales. But Call of Duty games generally do about 40 percent of sales in the first three days. Based on that thinking, 30 million is possible, and 25 million is likely for Red Dead, Pachter said in an email.


https://venturebeat.com/2018/10/31/red-dead-redemption-2-could-hit-20-million-in-sales-and-turn-a-profit-by-december/

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 14 listopada 2009
Ostatnia wizyta: 2 grudnia 2018 01:33:33
Liczba wpisów: 506
[0,16% wszystkich postów / 0,15 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,232 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d