pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

lelo-pakero

lelo-pakero

Ostatnie 10 wpisów
Od ostatniego patcha z 1 września udział pozytywnych recenzji OM wzrósł do 83%. Wygląda to lepiej. Wciąż utrzymuje się wysoka dynamika przyrostu grupy na steamie (ok. 50 dziennie) i obecnie zbliża się do 24 tys. Moim zdaniem przy obecnej kapitalizacji (90 mln zł) spółka jest atrakcyjnie wyceniona. Szczególnie, że mają też inne projekty z pokaźną grupą na steamie - Dinosaur Fossil, Soviet Space Engineers.

plotka_z_ambicjami napisał(a):
Potencjał tej spółki jak widzę jest niezrozumiały dla wielu Inwestorów i być może obecnie obawiają się oni "płacenia za plakat".

Widziałem, że na wątku, który założyłeś na bankierze napisałeś:
Cytat:
Żeby zrozumieć dlaczego warto tu zainwestować trzeba być pasjonatem gier komputerowych.Niestety większość osób wyśmiewających wycenę tego nie zrozumie bo na grach po prostu się nie zna.

Nikt nie lubi stracić kilkadziesiąt procent w dwa dni, więc oczywiście współczuję bolesnej lekcji inwestowania. Otóż nie wystarczy być pasjonatem gier, żeby prawidłowo ocenić potencjał spółki i ją wycenić. Powiem więcej, wcale nie trzeba być graczem ani znać się grach, żeby z sukcesem inwestować w spółki gamingowe. Nasza subiektywna opinia o grze nie decyduje o jej sukcesie sprzedażowym. Najważniejsza jest umiejętność oceny jak grę przyjmie globalna społeczność graczy. Tu z pomocą przychodzi wiele ogólnodostępnych wskaźników - grupa na steamie, wishlista, wyświetlenia na YT, oceny opiniotwórczych mediów, które widziały grę, itp. W tym kontekście, potencjał tej spółki rzeczywiście jest niezrozumiały dla wielu inwestorów, a wynika to z braku jakichkolwiek danych pozwalających ocenić potencjał sprzedażowy ich projektu. Niewielu jest gotowych do płacenia ćwierć miliarda zł za kota w worku od świeżo utworzonej spółki.


@Scarry
Rozmawiajmy poważnie. Cytat jest z przed 2 dni i wtedy co zobaczyłeś gdy wszedłeś w podany link? Natomiast dzisiejszy awans OM absolutnie nie wynika ze wzrostu zainteresowania grą spowodowanego patchami do prologu. Zadebiutowały trzy gry, które były wyżej na wishlist i tyle. Port Royale 4 i Succubus, które wczoraj były przed OM, jak również wszystkie pozostałe gry, które wczoraj były wyżej, nadal są wyżej. Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Pisałem jakiś czas temu, że dobrym porównaniem do parametrów jakie osiągnął prolog OM będzie premiera prologu Mr. Prepper i już po pierwszym dniu widać deklasację w peaku, który jest 4-krotnie wyższy niż OM. Parametry prologu OM są niepokojące, coś nie zagrało i rynek to wycenił głęboką przeceną. Widzę jednak systematycznie rosnącą, bardzo dużą grupę OM na steamie i to daje nadzieje, że jednak premiera będzie sukcesem, o ile poprawią kluczowe problemy w grze.

bankrucik napisał(a):
można tylko pogratulować tym co sprzedali już, świetna spekulacja i zysk

Oj, ale to nie na tym forum, może na bankierze poszukaj? Tu podobno wszyscy długoterminowo i potrafią nawet uzasadnić wycenę spółki z zakresu 500 mln - 1 mld zł, która była momentami przy TKO.

Cytat:
W konsekwencji, całość kosztów Programu Motywacyjnego na lata 2017-2019 w kwocie 18 305 429 PLN została rozliczona do końca 2019 roku. Stąd, Raport Półroczny Spółki za I półrocze 2020 roku nie będzie obciążony kosztami Programu Motywacyjnego przypadającymi na ten okres, czyli kwotą ok. 4,05 mln PLN. W związku z powyższą zmianą, Spółka dokonała przekształcenia wybranych danych prezentacyjnych za 2018 i 2019 rok, I półrocze 2019 roku oraz za II kwartał 2019 roku.

Nieźle to wykombinowali. 5 miesięcy po raporcie rocznym, zrobią korektę wyniku. Tymczasem, mogli się pochwalić znacznie lepszym wynikiem na poziomie zysku netto za 2019 r., co rynek w tamtym czasie uwzględnił w wycenie. Teraz gdy wynik za 2019 jest już historią to księgową sztuczką poprawią wynik za obecny rok i znowu będą mogli się pochwalić lepszym wynikiem na poziomie zysku netto i rynek znowu to wyceni z korzyścią dla spółki. Moje gratulacje dla kreatywności zarządu 11 bit.

Wygląda, że wszyscy chcą mieć akcje perły GPW. Nie dziwi mnie to w sytuacji gdy najlepsze studio świata robi grę, której sukces dałby gigantyczne przychody spółce. Osobiście jednak traktuje tę informację bardziej jako temat, który będzie rozgrzewał mocniej kurs spółki niż jej kasę, bo mam jednak w pamięci jak skończyła się próba podboju rynku f2p z Gwintem.

Cytat:
będzie śmiesznie jak to ta gra będzie większym sukcesem niż Occupy

Raczej będzie tragicznie, bo ta gra nie ma żadnych szans na osiągnięcie sukcesu sprzedażowego jakiego rynek oczekuje od Occupy. Wielkość grupy Dinosaur na steamie to 7k, czyli 1/3 tego co OM. Tymczasem pozycja OM na wishlist nawet nie drgnęła od publikacji prologu i tu jest problem.

Prolog OM niestety zawiódł oczekiwania jakie miałem przy tak dużej wishlist. Wszystkie parametry tj. peak graczy, liczba recenzji i oceny graczy są poniżej moich oczekiwań. Lampka ostrzegawcza zapaliła się już w piątek, a weekend tylko to potwierdził. Dobrym odniesieniem będzie zapowiedziany na 27 sierpnia prolog Mr. Prepper, a więc gry ze stajni Playway, która jest tylko kilka pozycji wyżej na top wishlist niż OM. Prolog debiutuje również w czwartek, więc będzie to świetne porównanie dla parametrów jakie uzyskał OM. Na dziś dobrym porównaniem dla wyniku OM jest prolog SUCCUBUS od Palayway. Pozycja na top wishlist zaraz obok OM, debiut 22 lipca, peak 644 graczy, blisko 2000 recenzji i 81% pozytywnych.

Tymczasem uchwalili PM i jeden z celów to 3 mln zł zysku netto za 2021 r. Średniorocznie wychodzi 3,33 mln w latach 2020-2022. Umiarkowanie ambitnie, ale już tylko CD Projekt uchwala na naszym rynku ambitne PM.
biznes.pap.pl/pl/news/search/i...

Co tu się wyprawia... porównują SI z Facebookiem, no bo przecież każdy zaczynał kiedyś od zera. Dodajmy, mówimy o spółce, która na dwie tury musiała domykać niewielką emisję i zejść z maksymalnej ceny 44 zł do 41 zł. Oczywiście ci co w tak prymitywny sposób naganiają na tę okazyjną wycenę z TKO, dam sobie rękę uciąć, że nie stoją na kupnie, a czekają z akcjami z tejże emisji. Z tego powodu, żadna poważna dyskusja nie ma tu większego sensu. Uważam, że po otwarciu notowań GPW powinna opublikować nazwiska osób, które stanęły na kupnie PKC i zrobilibyśmy inwestorskie Hall of Shame, ku pamięci i przestrodze dla kolejnych pokoleń.

@kholat
Nie ma co się oglądać na TKO SI, bo każdy trzeźwo myślący inwestor wie, że ta wycena jest najdelikatniej mówiąc absurdalna do n-tej potęgi. Nie wiem czy cena z debiutu Pyramid okaże się super okazją inwestycyjną w krótkim terminie, ale na pewno była zachęcająca do podjęcia ryzyka, biorąc pod uwagę dane, którymi wszyscy dysponujemy, na temat ich nadchodzących produkcji.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 14 listopada 2009
Ostatnia wizyta: 9 września 2020 10:16:45
Liczba wpisów: 664
[0,19% wszystkich postów / 0,17 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,519 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,44% +27 688,68 zł 47 688,68 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d