pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

jurror

jurror

Ostatnie 10 wpisów
Percances napisał(a):
jurror napisał(a):
Kiedyś mówili ze WW3 będzie grą F2P. Chyba bardzo logiczne jest że jeśli WW3 im chwyci na PC, to będą chcieli za wszelka cenę zwiększać jego monetyzację wejściem również na konsole, tym bardziej że to jest gatunek gry typowy dla konsol.Skoro nawet dziecko o tym może mieć pojecie to chyba zdajesz sobie sprawę ,że prezesi też o tym wiedzą. Więc tu nie chodzi o to czego ty się chcesz trzymać , a czego ja, tylko o zdrowy rozsądek.

Zdrowy rozsądek podpowiada mi,że fakty są takie ,iż nie będą gotowi ani w 9, ani 12, ani 18 miesięcy z pełną wersją

Czas pokaże czy był taki zdrowy czy jednak ułomny i się myliłeś.

krewa napisał(a):
Jurror,
za każdym razem, gdy brakuje Tobie argumentów, posługujesz się przykładami innych spółek growych. Tania zagrywka.
Moje pytanie brzmi - na jakiej podstawie twierdzisz, że za obrotami z ostatnich 3,5 miesięcy stoi mityczny grubas?

Moje wywody są argumentami , co sie działo z podobnymi spółkami gdy wolumeny były duże i jak potem to wpływało na akcjonariat. Oczywistym jest że zarówno w BLO jak i w 11 bit prym na obrotach wiedli duzi gracze, takie są fakty z perspektywy czasu. Wiec dlaczego uważasz że obecnie na farm jest INACZEJ ? jakie sa twoje argumenty? statystyka?i że prawie 80% to drobnica mieli akcjami i ze 40 mln PLN obrotu ( również na spadkach ) zrobiła drobnica? chcesz powiedzieć że 200 K akcji na pierwszym dołku kursowym w 2 dni wysypała drobnica? i ze 200 K akcji na tymże pierwszym dołku przejęła kolejna drobnica i że potem też 80% aktywności w korekcie stanowili drobni akcjonariusze?blah5

Kiedyś mówili ze WW3 będzie grą F2P. Chyba bardzo logiczne jest że jeśli WW3 im chwyci na PC, to będą chcieli za wszelka cenę zwiększać jego monetyzację wejściem również na konsole, tym bardziej że to jest gatunek gry typowy dla konsol.Skoro nawet dziecko o tym może mieć pojecie to chyba zdajesz sobie sprawę ,że prezesi też o tym wiedzą. Więc tu nie chodzi o to czego ty się chcesz trzymać , a czego ja, tylko o zdrowy rozsądek.

P.S GE to był ich pierwszy projekt z fotogrametria w TLE, znaleźli sponsora który pokrył ich pracę i zdobywanie umiejętności i sklla. Wyszło całkiem nieźle chociaż gra ma swoje mankamenty i zanotowała słaba sprzedaż . Wcześniej przy DA tez znaleźli sponsora , który pokrył koszty ich pracy. Jak myślisz dlaczego TERAZ , chcą WW3 wydać sami? Pomyśl tak na chłopski rozum , dlaczego teraz chcą ryzykować ,ze mogą ponieść straty finansowe na tym projekcie, co mogłoby zagrozić spółce która maja od 10 LAT. Pomyśl czy to jest przejaw niefrasobliwości i ryzyka, czy jednak tego że są przekonani i tego, iż jeśli sami wydadzą grę to więcej na tym zyskają.

krewa napisał(a):
jurror napisał(a):
I jeszcze jedno. Drobnica nie obróciła w 3 miesiące 3.5 mln akcji których obroty wynosiły ponad 50 mln PLN.

w poprzednim roku 76% obrotów na NC wygenerowali drobni inwestorzy.

tak tak o tym juz dyskutowalismy :

1. na 11 bit na wzrostach potem w konsolidacji jak byli na NC tez drobnica wygenerowała te obroty.:)

2. na BLO po emisji akcji w akcjonariacie finansowi maja 700 K akcji ( emisja była na 430 K akcji, grubasy objęły niecałe 400 K po 24 PLN) , wytłumacz im to ,że 76% aktywności na NC to drobni, i jakim prawem tylu grubasów tam jest aktwynych i byli aktywni ( np Quercus który był po emisji ujawniony a teraz go już nie ma), skoro statystyki mówią coś zupełnie cos innego.salute

aircanada15 napisał(a):
Ja tylko dodam:

jurror napisał(a):

Wszystko ma swój czas

Nieprawda, nie wszystko, w gamedevie zdecydowanie mniejszość.
A jak już próbujesz podpiąć się pod casus 11Bit, to muszę powstrzymać twoje zapędy.
Bici stworzyli TWOM 4 lata po otwarciu studia.
Farmerzy istnieją już lat 13...
Wnioski wyciągnijcie sami.

Ile lat Ludzie z Bita pracowali w branży? chyba nie w 2011 roku zaczęli pracować nad swoim doświadczeniem gamingowym. Wirchuszka chyba juz w latach 90 tych dłubała nad grami zajeło im to wiele wiele lat żeby dojść do momentu stworzenia TWoMa , który dał czadu i możliwości do stworzenia FP itp itd. Wcześniej co robili sleepwalking jurney? Smugglers Funky? Anoimaly? sorki ale co by nie mówić to te gierki chowają się przy GE pomimo jego pewnych wad i tego że jednak nie sprzedał się zbyt dobrze.

Jaki wnioski doświadczenia wyciągneli z fotogrametrii i nie tylko niej po GE i CHVR, Przekonamy się już niedługo.Jak mówię ja bym ich nie skreślał niedługo sie przekonamy czy twój sceptycyzm był proroczy czy wręcz przeciwnie.

Jeśli chodzi o GE to faktycznie 3.5 mln euro to był koszt produkcji w tym samym wywiadzie Rosiński mówi ze gra w" long seller " powinna się zwrócić. 5 min wywiadu

Jeśli chodzi o EA to WW3 ma być w nim od 9-12 miesięcy a nie kilka lat, także jak najbardziej debiut oficjalny ma być według założeń w 2019 roku i pewnie przy okazji będą porty na Konsole.

Jeśli chodzi o strzelanie to faktycznie w GE to wychodziło kiepsko, ale od tego czasu wiele się zmieniło o czym wspominał Rosiński w tymże wywiadzie jeśli chodzi o balistykę WW3 ma być "extrymalnie dopracowana balistyka pocisków " od 16 min wywiadu ( dzięki projektowi GAMEINN którego realizacje robili na długo po zakończeniu prac nad GE). W ogóle dużo mówił o jakości że w firmie jest potężny skok jakości i to będzie ich wyróżniało, czas zweryfikuje wszystko.

Jakie sukcesy miał 11bit przed TWOM serie anomaly i 13 mln przychodów w 3 lata? Założę się że po 3 latach to i GE który miał budżet ok 12 mln PLn sie zwróci. Po 2 miesiącach raportowali sprzedaż na poziomie 64 K kopii z czego zdecydowana większość sprzedała się na konsole. 11 bit przed TWoM miał rocznych przychodów 3 - 6mln PLN. Jak to jedna, a potem kolejne gry mogą wszytko zmienić.

Wszystko ma swój czas, Cig miał czas S1 , 11 bit miał czas TWoM , CDR miał czas Wiedźminów( a z W1-wszym podeszli do produkcji bez większego doświadczenia) czy WW3 będzie tym czasem dla F51? Zobaczymy

I jeszcze jedno. Drobnica nie obróciła w 3 miesiące 3.5 mln akcji których obroty wynosiły ponad 50 mln PLN.

Co do PUBG to jeśli WW3 sprzeda tylko 5% tyle co ON w rok na PC to wartości farmy będzie podobna do wartości 11 bit. BO za rok będzie kolejny tym razem oficjalny debiut WW3 na PC oraz prawdopodobnie wejdą wtedy na Konsole a ponadto być może chernobyl będzie tez wchodził w EA na steamie.

A tym czasem czekamy na materiały z WW3 i na cenę emisyjna akcji. binky

No to chyba w końcu mamy początek końca korekty, i czas pokonywania kolejnych oporów kursowych na akcjach farmy.

kliknij, aby powiększyć

anty_teresa napisał(a):
Różnica polega na tym, że CIG za sprzedaż uważa wszystko wysłane do sklepów bo jest wydawcą i ma takie prawo i o takiej sprzedazy informuje

LotF miał Wydawce CIGa ,ale też miał BandaiNamco

Jeśli chodzi o FP to tu też wydawca jest 11 bit ,ale są też inni np.w Polsce cenega.

Dlatego napisałem wyraźnie czy w tym opisie sprzedanych ilości sztuk nie wliczyli kopii wysłanych do sklepów, tego typu praktykę znamy z np Ciga. Dlatego też napisałem że z chęcią poczekam na raport finansowy za 2 qw 2018

Utnapisztim napisał(a):
Przypominam: sprzedaż 3k kopii dziennie daje ponad milion kopii w ciągu roku. Boo hoo!

okey.

Ja będę się interesował raportem, zobaczymy jak to na cyferkach wychodzi, i czy np nie wyjdzie tak ze w tą sprzedaż wliczyli np pudełka wysłane do sklepów.

Nie nie było , ale tak się składa że największy akcjonariusz rezygnuje, I tu rodzą się pytania czy będzie oddawał akcje czy nie, bo jeśli już nie będzie insaiderem to może spokojnie oddawać aż do 5% i nie będzie musiał o tym informować.

Oczywiście to są tylko przypuszczenia, ale tego typu pytania maja prawdo się pojawiać. Przypominam że jeden z bossow CRD na jakiś czas musiał odpocząć wyjechał gdzieś do Azji na spory czas , ale nie rezygnował z funkcji, tu to wygląda trochę dziwnie gdzie prawie 10% akcjonariusz rezygnuje, no chyba ze obejmie inna "funkcje insaiderską" wtedy tego typu dylematy zniknął.

krewa napisał(a):
greqq napisał(a):
A jak to wygląda po dzisiejszej sesji? Chodzi mi o świece bo coś popyt odpuścił, czyżby korekta

Knot świecy niewielki, nie demonizowałbym go. Korpus świecy niewiele się różni od wczorajszego przy podobnym wolumenie, a więc nie możemy też mówić o kompresji - a co za tym idzie, o zwiększonej aktywności podaży.

ale na szybszych interwałach na oscylatorach są już ostrzeżenia bo pojawiają się negatywne dywergencje.

kliknij, aby powiększyć

P.S a tymczasem na steamie FP jest na 6 miejscu w bestach.

aircanada15 napisał(a):
jurror napisał(a):

fakty są takie na steamie Wiedźmin3 sprzedał się w ilości 1.5 mln sztuk , reszta mnie nie interesuje.

To ci dopiero ! A ci goście z 11bit ośmielili się wrzucić swoją grę do kilku innych sklepów, a nawet wydać wersję pudełkową !
Przecież liczy się tylko Steam.
Panowie z CDR to już wogóle poszaleli, bo na swoim jarmarcznym GOGu upłynnili Wiedźmina 3 za prawie100 baniek, w samym 2015 !

Ale o czym my tu rozmawiamy, dyskusja sie chyba zaczęła od tego iż stwierdziłem ze oscylatory są wykupione i że moim zdaniem mogą pokusić się o zamykanie LUK bo impulsem może być amerykański SPX. Ty na ten text sie obruszyłeś. To jeszcze raz zobacz sobie wykres CDR jako przykład JAK MOŻE BYĆ , ile CDR zarobił w Pół roku od debiutu W3 Setki mln PLN? tak Jaka była kapitalizacja po pół roku od debiutu W3 1.9 Mld PLN ? tak . Czy z na CDR pozamykali luki hossy ? Tak. Jaka jest kapitalizacja 11 bit ok 900 mln PLN . Tak . Czy jest możliwe ze będzie korekta na kursie i mogą pozamykać luki? Tak a dlaczego ? BO na rynku wszytko jest możliwe jest możliwe to ,że po półrocznej świetnej sprzedaży W3 , kurs wrócił na poziomy tuz spzred debiutu W3 na rynku, jest możliwe wycena kwitów na C/z 6-7 jak to było na 11 bit po TWOM i na CDR po W3. Ja tylko o tym pisałem.

Potem wielu się poczuło urażonych i zaczęło pisać o poziomach sprzedaży ,z którymi też nie zgadzam się porównując sprzedaże i aktywność graczy w innych produktach. Ale oczywiście mogę się mylić , ja tylko przedstawiam swoja opinię inni przedstawiają swoje. Tyle i tylko tyle.

Aircanada15
A dlaczego mam nie mieszać W3? oczywiście na W3 sesje są pewnie znaczne dłuższe dlatego peak graczy jest większy , co nie zmienia faktu że stamspy pokazywało, że po roku Wiedźmin 3 sprzedał się na steam w ilości ok 1.5 Mln kopii. Czyli niektórzy twierdzą że FP znacznie lepiej się sprzeda na steamie niż W3 mówiąc .że w 8 miesięcy sprzedadzą 2 mln kopii gry.

FP miał bardzo bardzo udany debiut , natomiast peak graczy po 2 tygodniach jego systematyczny spadek wskazuje iż teraz będzie już raczej coraz trudniej, Cities : skylines dużo lepiej utrzymywał ilość graczy przy spzredaży rocznej 2 mln kopii. Wytłumaczeniem może być owa BAZA stworzona przez TWOM , ludzie rzucili się na FP, ale FP zaczyna tracić na impecie sprzedażowym ( powolne osłabianie pozycji na steamie) i growym( mam na myśli ilość graczy online dzisiejszy peak już jest poniżej 10 K graczy, gdy jeszcze tydzień temu było 18 k a 2 tygodnie temu ponad 28 k graczy)

P.S FM18 od PLW chyba tez był na 5- tym czy nawet wyżej miejscu , jaką to sprzedaż zapewniało dzienną ? chyba nie za dużą. Problem z pozycjonowaniem steam jest taki że 1 wsze miejsce, a kolejne TO często jest OLBRZYMIA RÓŻNICA, wiec z ta stabilna sprzedażą możesz się tez mylić szczególnie gdy FP już jest na 5 miejscu steama w bestach obecnie.

A ja informuje że nie pisałem o CDr w tym temacie , tylko użyłem PORÓWNAWCZO wiedźmina 3 i cities : skylines do FP aby niektórych uczulić na to jakimi poziomami sprzedaży operują w swoich przypuszczeniach i Post ten został skasowany moim zdaniem bezpodstawnie.

Reasumując:

Cities skylines w debiucie( steamspy) pokazał 1.2 mln sprzedanych kopii PEAK graczy w debiucie pokazywał ok 60 K online sprzedaż po roku wyniosła ok 2 mln Kopii a po 3 latach ok 4.5 mln kopii

Wiedźmin 3 W debiucie pokazał 600 K sprzedanych kopii Peak graczy był ok 90 K, po roku W3 sprzedał według steamspy ok 1.5 mln kopii a po 3 latach ok 4.5-5 mln kopii.

Twom : steamspy po uruchomieniu w styczniu 2015( twom miał debiut w listopadzie 2014 roku jak steamspy jeszcze nie działało) pokazywał 450 K sprzedanych kopii w listopadzie 2015 roku czyli rok po debiucie steamspy pokazywało ze TWOM sprzedał ok 800 k kopii. czyli przez 11 miesięcy dołożył 350 K kopii.
Dodam tylko ze TWOM w debiucie miał ok 7.5 K peak a w Styczniu nadal miał ok 5 K PEKA graczy spadek po 2 miesiącach wynosił tylko 1/3 podczas ( potem już było znaczni gorzej aż do uruchomiania mocnego popytu sprzedażowego i graczy na promocjach) .Na FP po 2 tygodniach spadek graczy jest już o prawie 2/3 względem peaku z debiutu. Peak graczy online debiutu był ok 28 K teraz jest ok 10 k .

Jeśli niektórzy twierdzą że w tym roku FP sprzeda 2 mln kopii , to biorąc pod uwagę jak leci w dół po 2 tygodniach peak graczy mogą się potężnie mylić. FP zaczyna powoli iść w dół jeśli chodzi o pozycjonowanie w bestach steama.

? dlaczego mój post został wykasowany? który polemizował z tym ze w ciągu roku ( a niektórzy twierdza że w tym roku) FP sprzeda np 2 mln kopii gry?

W co się moderzy z SW bawia?

Kod:
moderzy uprzejmie informują, iż wątek spółki CD Projekt znajduje się pod poniższym linkiem
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

Czy FP będzie drugim W3 który na stemie po roku sprzedał 1.5 mln kopii? czy bedzie drugim cyties: skylines który wystartował z 1.2 mln Kopii sprzedanymi w debiucie i po roku zanotował sprzedaż 2 mln kopii? Poparłem grafikami mój post który został wykasowany.

krewa napisał(a):
Czym one się różnią, te luki na różnych poziomach kapitalizacji spółki? Dla mnie żywot luki jest przede wszystkim uzależniony od odchylenia wskaźnika Force Index, opartego na wolumenie i różnicy cen. Im większe odchylenie, tym mniejsza szansa na domknięcie

Popytem, pomimo że rynek kombinował i podaż nawet po 15 PLN nie odpuszczał po 20 PLN nie odpuszczała po 30 PLN nie odpuszczała, to jednak popyt był zbyt duży żeby te luki na tak niskich poziomach zamknąć. co widać na załączonym obrazku.z wolumenami w tle.

kliknij, aby powiększyć

. Potem jak doszli juz do kursu konsolidacji na ok 70 PLN, to było jasne że nie warto schodzić dużo niżej gdy C/z po debiucie TWoM wynosiła grubo poniżej 10 , to jednak i tak potrafili wymęczyć akcjonariat długa konsolidacja na wydawałoby sie absurdalnie niskich poziomach kapitalizacyjnych ok 150 Mln PLN, Podobnie jak było z CDR po debiucie W3. Kapitał płynie od aktywnych do cierpliwych, własnie dlatego uważam iż z czasem jednak będą zamykali te luki hossy i bedzie jakaś dłuzsza konsolidacja jak po TWOMie i jak na CDR po debiucie W3., ale oczywiście pewności nie mam. salute

aircanada15 napisał(a):
Zawirowania na indeksach w Stanach kontra super sprzedaż gry i rekomendacja BOŚ. Toż to pojedynek wagi cięzkiej nam się szykuje.
Sędziowie stolikowi: Leonardo Fibonacci, Marianna Luka i Pan Jurror.
Let's get ready to rumble !

sprzedaz jest super ale ilosc graczy ON-line już mocno spada było niedawno 29 K jest teraz juz troche powyzej 10 k w szczycie.

Kapitalizacja 11BIT to 900 mln pln Wiedźmin 3 miał dużo dużo lepsza sprzedaż zarówno na PC jak i na co ważniejsze mieli KONSOLE i kapitalizacja po debiucie woziła się miedzy 2.7-1.8 MLD PLN przez Rok po debiucie W3. C/Z po debiucie W3 była nawet 6 C/Z po debiucie TWoM była też nawet 6. Nie twierdze ze 11 bit nie jest perspektywiczna spółką i w dłuższym terminie pewnie da jeszcze wiele radości swoim akcjonariuszom. Twierdze tyko, że na kursie mogą zamykać luki hossy , szczególnie jeśli większa korekta rynkowa.

kapitalizacja CDR w kanale jest jak woziła się Wartość CDR po debiucie W3. Kapitał płynie od aktywnych do cierpliwych a cierpliwi maja swoje metody żeby kwity do nich przepływały.Think

kliknij, aby powiększyć

P.S Krewa co innego luki na poziomie 20 -40-60 mln PLN itp a co innego luki na poziomie 700- 800 mln PLN.Think

Mi to niczego nie przypomina . To jest odpowiedź na twoje twierdzenie, że Snipera 1 kupiło parę milionów graczy którzy zostali perfidnie oszukani.blah5
PUBG ma średnia opinii tylko 52 % a ludzie nadal biorą grę jak ciepłe bułeczki bo są nadal na 1 - wszym miejscu w rankingu sprzedaży steama,, ich pewnie też oszukali i nadal oszukują PUBG też udaje grę AAA i 40 mln ludzi zostaje nabitych w butelkę.

Właśnie taki był przekaz mojego posta, to była ironiczna kontra do twoich bezsensownych teorii.

Ja bym jednak zwrócił uwagę na wykupienie i na luki pozostawione na wykresie szczególnie na tą, która widać też na tygodniówce.Moim zdaniem tym razem ta luka będzie domknięta na poziomach ok310 - 320 PLN , a przyczyna mogą być zawirowania na indexach w stanach.

kliknij, aby powiększyć

Może i tak, ale obraz kursowy nie jest przyjemny.

dzienne.

kliknij, aby powiększyć

Tygodniowe

kliknij, aby powiększyć

Finansowo stał sie jednym ze znaczących polskich deweloperów, to jak później poszedł jego rozwój lub raczej JEGO BRAK ( zlecając prace nad głównymi tytułami innym , co powodowało iż sami kiepsko zdobywali KNOW HOW) to już inna kwestia.Natomiast nie ulega wątpliwości ze CIG przez wiele wiele lat był pod względem wartości spółki ( oczywiście zmiennej wartości )był numerem 2 na giełdzie jesli chdozi o spółki growe. I nawet po sukcesie TWoM 11 bit był duzo duzo nizej wyceniany niz CIG gdy zaliczał pompkę pod SGW3 w 2015 roku.

Dodam tylko odnośnie tej Publicznej NE akcji. Korszty tego typu emisji sa znaczące, Blo wydało w 2015 roku ponad 600 K pln na tego typu emisje , VVD wydało ponad 500 K pln na tego typu emisje obie spółki zgarnęły ok 10 MLN PLN . Także przy tego typu emisji i zapotrzebowaniu spółki na kasę trzeba tez brać pod uwagę koszty emisji które musza byc pokryte.

Śmieszny jesteś twierdząc ze kilka mln ludzi na pzrestrzeni lat kupiło grę bo sie dali nabrać.blah5

Jak spojrzysz na steama to PUBG ma tez średnią obecnie nieciekawą jeśli chodzi o opinie, chcesz powiedzieć, że 40 MLN ludzi którzy kupili grę tylko na PC w ciągu JEDNEGO ROKU , kupili ją bo się dali nabrać? Jeśli tak , i jeśli materiały WW3 są takie że tym co widzieli " kopary opadały"a farmersi nadal dopieszczają materiały do "granic możliwosci", to teoretycznie nie powinno być już żadnych pytań czy WW3 ma potencjał na wielomilionową sprzedaż swojej gry.hello1

P.S ile na ANOMALY KOREA 11 bit zarobił przed TWOm ile na SLEEPWALKER JURNEY 11 bit zarobił przed TWoM.Kitrali grosik do grosika z anomaly to małe studio produkcyjne na koniec 2013 roku mieli 3 mln pln, ile zarobili na serii ANOMALY? Tyle że byli wyceniani na 20 mln PLN , czy ktoś obecnie postrzega 11 bit z perspektywy gier typu FUNKY SMUGGERS? Tuz przed debiutem TWoM mieli już tylko 1 mln PLN w kasie spółki, TWom zmienił wszystko w wielu spółkach growych tak się dzieje że jeden produkt potrafi napędzić deweloperów na zupełnie inne ścieżki w kolejnych latach. Dla PLW takim produktem był car mechanic , dla 11 bit TWoM dla CDR Wiedzmin itp itd. Czy dla F51 będzie WW3 czas pokaże ale jeśli będzie to to będzie już zupełnie inna spółka, bo WW3 będzie się mogła rozwijać i monetyzować na świetnym poziomie przez całe lata jak to jest z shoterami sieciowymi, jeśli zdobywają popularność. Jeśli tak będzie z WW3 to nie tylko kasę bea zdobywali ale będą zdobywali coraz większe doświadczenie coraz większe możliwości operacyjne itp itd to będzie zupełnie inna spółka z zupełnie innymi możliwościami na przyszłość, co jest typowe dla rozwojowych spółek growych .Whistle

Problem w tym ,że wystarczyła zrzuta 2 K akcji żeby niebezpiecznie zbliżyć się do wsparć rocznych na wykresie. To jest bardzo niepokojące że kwota ok 20 K PLN powoduje takie zjazdy na spółce 60-80 mln PLN.O ile jakiś czas temu było widać że podaż uruchomiła tez i popyt w okolicach 10-11 PLN o tyle teraz ten brak popytu przy cenach 8-10 PLN wygląda bardzo nieciekawie.

Żeby było jaśniej, oczywistym jest że obecna sytuacja finansowa spółki jest ryzykiem, spółka nie ma buforu pieniężnego , potrzebuje kasy, potrzebuje dofinansowania i od tego jakiej wielkości dofinansowania potrzebuję będzie zależała prawdopodobnie cena emisyjna akcji.Kolejne pytanie ile funduszy było i jest zainteresowanych Farmą, zarówno jeśli chodzi o to ile już posiada papiery Farmy i ilu będzie zainteresowanych wzięciem udziału NE . Jeśli to będzie np 5 funduszy to przy 10 mln PLN każdy z nich wyłoży ok 2 mln PLN jeśli to będzie emisja na 6 mln to każdy z nich wyłoży ok 1 mln PLN, jeśli będzie jaszcze mniejsza kwota to w gę będzie wchodziło zaangażowanie kapitałowe na kwoty kilkuset K plnów.

Teraz biorąc pod uwagę inwestowanie, trzeba zawsze patrzeć na perspektywy. I najważniejsze pytanie jest takie jakie perspektywy może mieć WW3, to na chwile obecna jest kluczowy temat ( później dojdzie Chernobylite , ale na chwile obecna tylko WW3 ma znaczenie). Moim zdaniem WW3 może mieć potencjał znacznie większy niż taki np Sniper 1 CIGa. Przypomnę że CIG na koniec 1 qw 2010 roku miał tylko troszkę powyżej 1 MLN kasy na kontach spółki . W lutym 2010 kapitalizacja CIGa wyniosła ok 20-30 mln PLN, czerwcowy debiut Snipera 1 spowodował że we wrześniu 2010 roku wartość rynkowa CIGa wynosiła ok 400 mln PLN. I tak w kilka miesięcy kapitalizacja spółki, która ledwo wiązała koniec z końcem dzięki jednemu produktowi który był głownie kolportowany w pudełkach ( dużo mniejsza marża dla ciga z każdej sztuki) napuchła 1000%-2000% w kilka miesięcy. Z biedaków stali się liczącym deweloperem w Polsce.

Dlatego piszę że przyszłość czyli WW3, chernobyleite ma największe znaczenie, przeszłość ma wpływ na wycenę akcji tu i teraz o której wszyscy wiemy ,ale to WW3 w najbliższym czasie będzie miało znaczenie jaka ona( wartość firmy) będzie w przyszłości ( której nie znamy) .

Niestety to uruchomienie się mocno przedłuża, początkowo miało to nastąpić na jesieni ubiegłego roku czas mija a nadal nie jest uruchomiona. Z tego powodu na kursie jest jak jest . Póki co wygląda na to że jest boczniak z szerokim kanałem kursowym i on chyba jeszcze sporo potrwa tym bardziej że jest coraz większa a jakiegoś skokowej poprawy wyników raczej w najbliższych miesiącach kwartałach nie będzie.

Gorzej będzie jak skutecznie przebija wielomiesięczne wsparcie na kursie a do tego jest całkiem blisko.

I właśnie po to robią, tą emisję, a my możemy się zastanawiać ile kasy mogą potrzebować na działalność operacyjną i na PR WW3.

Natomiast i tak kluczową kwestią jest to, ile kasy będzie generował WW3. To od tego będzie zależał kurs akcji i warość firmy.

A mi się wydawało że twierdziłeś, iż raportach za 2017 na pokrycie kosztów w grę wchodziły dotacje GAMEINN i wtedy popełniłem błąd patrząc przez 2 minuty na owe raporty które zacytowałem nie patrząc na takie niuanse jak GAMEINN.

Faktycznie załapali sie na 3 projekty z dofinansowania, 2 pierwsze zaczęli realizować w 2017 roku z nich powinno napłynąć do spółki łącznie ok 6 mln PLN, Prezesi być może już wiedza jak one są rozliczane, ja natomiast nie mam pojęcia kiedy i w jakich transzach one zostaną rozliczone dlatego na swój chłopski nie insaiderski rozum wole zakładać, bardziej konserwatywne podejście. Natomiast logicznym jest że jeśli miałoby im " spłynąć" owe 6 mln PLN do momentu debiutu WW3 na rynku to raczej nie decydowaliby się na kolejne rozwodnienie akcji( mając 11 mln w kasie spółki w 2018 przed debiutem WW3 ), dlatego zakładam, iż główne rozliczenie dotacji może nastąpić po debiucie WW3 w EA, natomiast kapuchę potrzebują tu i teraz jedni mówią że będzie to 3 mln PLN( dość mała kwota jeśli dogadani są z fundami) ja na podstawie doświadczeń innych spółek z tego typu emisjami np BLO , VVD( z 2015 roku) mówię iż to może być ok 10 mln PLN , a osobiście potrzeby gotówkowe na PR i operacyjkę do momentu debiutu WW3 szacuje na jakieś 6 mln PLN. Niedługo dowiemy się jakie były koszty w 1 qw i ile kapuchy im zostało a za jakiś czas dowiemy sie o cenie emisyjnej NE.

Natomiast chcę zauważyć ,iz tego typu dylematy sa drugorzędne . Pierwszorzędnym i najważniejszym tematem jest WW3 jego potencjał i debiut , chce zauważyć iż Farma ma jasno obrana strategie operacyjna , chcą robić gry typu " grywalny realizm", po wypuszczeniu DA postanowili przejsc na zupełnie nowatorskie dla nich poletko, póki co Kasy na tym nie siepią za tęgiej, ale maja już na koncie 2 projekty z fotogrametria w TLE. GET Even i CHVR były pierwszymi ich projektami, kolejnymi są WW3 i Chernobylite. Jeśli WW3 im odpali i z tego będzie chleb to z każdym kolejnym projektem ich doświadczenia, możliwości operacyjne i twórcze będą rosły, jak to jest przy wielu różnych dobrych rozwijających się spółkach growych od CDR, techlandu, 11 bit itp . Rozwój i budowanie marki to pewien proces, ważne jest że FArma wie w jakim kierunku sie rozwijając , wie co che i jak robić, brakuje jej obecnie stabilizacji finansowej i to jest największa bolączka i ryzyko tej spółki, ale jeśli WW3 ją da to nie mam wątpliwości, że każdy kolejny projekt " grywalnego realizmu" będzie premiował ich SKILL, a spółka będzie coraz bardziej się rozwijała w "dziedzinie gier z fotogrametria w tle."

Dlatego ja nie patrzę przez pryzmat paru baniek tu czy tam ( chodzi o dopłaty) bo tak na prawdę chodzi o to czy WW3 będzie przełomem do dalszego jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju " fotogramtrycznego" gier FArmy czy nie. Znając już sporo szczegółów tej gry można spekulować że ich nowa gra ma bardzo wiele aspektów, które mogą ja ustawiać do miana potencjalnego HITU, pytanie jest tylko takie jak finalnie sobie z tym tematem poradzą farmersi, Jeśli dadzą rade to ich przyszłość i wartość spółki rysuje się w ciekawych kolorach, na kolejne lata i kolejne projekty growe wykorzystujące fotogrametrie. Jeśli BLO z poziomu Crawla , DIE DIE DIE, czy BRAWLA potrafiło po dokapitalizowaniu w 2015 roku " zmienić swoje oblicze", to sadze że WW3 ( i chernobylite pomimo że prawie nic o nim nie wiemy)ma dużo większą szanse, żeby zmienić oblicze Farmy zbierając doświadczenia z CHVR i GE i ucząc się na błędach ( związanych z różnymi aspektami Get Even).

Co do ryzyka i pustych kieszeni jeśli WW3 nie wypali ,to chyba każdy też ma świadomość co i jak, przecież głównym zarzutem wobec spółki jest to że do tej pory nie pokazali że potrafią robić kasowe gry ,że potrzebują się finansować zewnętrznie i właśnie dlatego ich kapitalizacja jest kilkadziesiąt mln PLN a nie kilkaset lub nawet wyżej jeśliby osiągali fajne sukcesy rynkowe.Czy pierwszym krokiem do zmiany tego stanu rzeczy bedzie WW3? czas pokaże.

Ten fragment dotyczący BLO który wykasowaliście, moim zdaniem ma znaczenie , on pokazywał w jakich okolicznościach kondycji finansowej oraz całej otoczki związanej z BLO na przełomie 2014/2015 jednak można było przeprowadzić deal z Fundami na kwotę 10 mln PLN . Blo było w tamtym czasie dużo mniejsza spółka z dużo mniejszym doświadczeniem z bardzo badziewiastymi grami wypuszczonymi na rynek i jak się wydaje dużo gorszymi perspektywami niż Farma obecnie z WW3 i kolejnym zapowiedzianym projektem chernobylite. A jednak doszło do dealu z fundami popzredzonymi znacznym ruchem na kursie akcji i wolumenie.

TO jest moim zdaniem bardzo fajna kwestia porównawcza co do tego Jakiej ceny NE można się spodziewać, oczywiście póki co to są spekulacje, ale jeśli faktycznie cena NE będzie w okolicach np 20-30 PLN to kurs akcji na rynku też będzie oscylował w tej cenie. A to jest jednak znaczna różnica miedzy obecna cena akcji , dlatego chyba warto podyskutować na temat możliwej? prawdopodobnej ceny emisyjnej , a do tego przydatna jest jakaś kwestia porównawcza z innych "podobnych " spółek growych gdzie tego typu emisja miała miejsce w przeszłości. Dlatego uważam iz nie powinniście wycinać fragmentu o BLO który napisałem w poście wyżej.

Percances napisał(a):
"Wychodzi ci" tak,bo oprócz 2 minut spojrzenia na raport warto sobie czasami zadać więcej trudu i znać np. "niuanse" w postaci Gameinnu Whistle

Oświeć nas wszystkich i powiedz ile kasy z GAMEINN do Farmy spłynęło i kiedy będzie rozliczona reszta kasy, skoro uważasz się za takiego eksperta od Farmy którą znasz od podszewki.

Co do sytuacji finansowej farmy to nie jest tajemnicą jej obecna sytuacja nie jest różowa , właśnie dlatego deweloper który ma na pokładzie ponad 100 ludzi ma wartość poniżej 100 mln PLN. Parę miesięcy temu wartość F51 oscylowała w okolicach 40-50 mln PLN obecnie w okolicach 70-90 mln PLN i nie jest to przypadek że tak właśnie jest. Ryzyko inwestycyjne istnieje i chyba nikt tego nie neguje, tyle że tu głównym pytaniem jest nie to - co jest , ale to co będzie. Sytuacją finansowa spółki od dawna nie jest klarowna , własnie dlatego pomimo że pod koniec 2016 roku mieli prawie 6 mln PLN zdecydowali sie na emisje obligacji za ponad 4 mln PLN w dodatku emisji dla "erne", w tamtym roku zgarnęli prawie 4 mln PLN. I w ten sposób z ok 13-14 mln PLN zostało im na koniec 2017 roku mieli już tylko 4.5 mln PLN. Za kilka dni przekonamy się jak wyglądała sytuacja po 1 qw 2017 roku , ile kasy z tych 4.5 mln pln zostało wydanych w 1 qw 2017 roku.

Jeśli by nie było WW3 to sytuacja byłaby raczej klarowna - trzymać się od spółki daleko,jest tylko jedno "ALE". Tym ale jest właśnie WW3. On może zmienić wszystko , w najbliższym czasie sporo będzie się działo : WW3 zacznie być pokazywany, będzie można sprawdzać jaki odzew to wywołuje na świecie, zobaczymy czy pojawia się na Drogiej imprezie E3( chociaż osobiście wątpie) , zobaczymy jak będą prowadzili PR przez influencerów itp itd.

Kod:
usunięto fragment wpisu niedotyczący spółki

Także nie będzie dla mnie zaskoczeniem jeśli przy okazji NE fundy wpakują w Farme ok 10 mln PLN, jak wspomniałem moim zdaniem takie minimum dokapitalizowania na PR WW3 i spokojna działalność operacyjna potrzebować mogą ok 6 mln PLN ( bo plany są żeby wypuścić WW3 np we wrześniu czyli w 3 qw , ale różnie to może być), ale jak będzie już za niedługi czas się okaże.

Jedno wydaje się pewne , na chwile obecna od WW3 zależy wszystko, po pierwszych recenzjach jest szansa że ta gra może być przełomem, nie co dzień czyta się tak zajarane wstępne recenzje. W kolejnych tygodniach, miesiącach, będziemy mogli ten oddźwięk weryfikować w znacznie szerszej perspektywie - medów, influencerów i reakcji samych graczy na te materiały oraz na debiut WW3. Każdy sam musi podjąć decyzje cy ryzykuje kupnem akcji wcześniej czy czeka może na cenę NE, czy czekać będzie na odzew światka growego na WW3 w skali globalnej , a może na sam debiut i to jak wypada debiut WW3 na EA..

Percances napisał(a):
Jurror, jakby mieli potrzeby gotówkowe na poziomie 1mln miesięcznie to już na Nwza by się zwijali i prezentacja odbyłaby się na ostatnim niesprzedanym jeszcze sprzęcie. Naiwnością jest też twierdzić , że uchwalenie emisji jest jednoznaczne i jednoczesne z pozyskaniem środków. wave
Ich potrzeby gotówkowe to na szczescie ok.1-1.5mln kwartalnie, bo część kosztów to amortyzacja , a na plus działają srodki z dotacji. Nie wiemy kiedy wpłynęły srodki z emisji obligacji , o której nic nie jest wiadome do dnia dzisiejszego- to swoją drogą dramatyczne faux pas wobec akcjonariuszy.

Reasumując : mieli chyba ok.4,5mln na 31.12.2017. Na 31.03.2018 mieli ok.3-3.5mln plus ew.srodki z obligacji, a na 30.06.2018 powinni mieć ok.2.4 - 3.4mln środków- uwzględniając już kasę z obligacji, czyli grosze, bo w październiku już mogą się wyzerowac pomimo pozyskania środków z obligów. Do tego czasu wejdzie jednak kasa z emisji akcji . Dalej to już jednak muszą" żyć" z WW3 . Jeśli będzie podobnie jak przy Get Even na steamie , to debiut starczy na ok. 1 miesiąc "życia " , a potem spolka dołączy do Nicolas Games.

Tak część środków z kosztów operacyjnych idzie na amortyzację, tyle tylko że w tamtym roku amortyzacja to 1.8 mln PLN na same wynagrodzenia + usługi obce wydali 9.5 mln PLN. Zakładam,że w tym roku te koszty będą jednak nadal wzrastały dlatego oceniam, że ich potrzeby gotówkowe będą średnio- miesięczne jednak wyższe niż w 2017 roku ( nawet biorąc pod uwagę presje płacową).

Także zamiast bawić się w "zgadywanie" panie percances, warto jednak czasami spojrzeć w raporty finansowe.

kliknij, aby powiększyć

Jak wspomniałem, ja tez mam pewne wątpliwości. Spółka nie ma kasy, do tej pory nie było miło na wynikach, nie maja doświadczenia z sieciówkami itp. itd.

Ale po zastanowieniu się , stwierdziłem że WW3 ma szansę na to żeby być tym produktem, który zrobi z firmę która rynek może postrzegać w zupełnie innych kategoriach. Żeby było śmieszniej, najbardziej obawiam się klęski urodzaju, to znaczy ,że tak dużo ludzi będzie chciało w debiucie połączyć się z serwerami ,że może być z tym spory problem, ale jeśli z tym sobie poradzą , to będzie potem tylko lepiej.

Po namyśle i przeczytaniu paru opinii, po obejrzeniu wywiadu Rosińskiego, po sygnałach płynących z farmy ( również tych z FB) , stwierdziłem że jednak WW3 to może być zupełnie inny kaliber gry niż DA czy GE,. Poziom customizacji broni opancerzenia , personalizacji żołnierzy , poziom plansz( realne lokalizacje z różnych krajów których z czasem będzie przybywać) możliwość, używania pojazdów i sprzętów wojskowych w bardziej zaawansowany sposób, mapa strategiczna gdzie poszczególne pojedynki maja wpływ na globalna mapę itp itd to może bardzo mocno wyróżniać WW3 od innych shooterów. Dlatego też uważam , ze to może być zupełnie inna liga niż to co do tej pory robili, co tez potwierdzają ci co ta grę widzieli.

Kod:
Usunięto fragment wpisu niedotyczący spółki .

Z uporem maniaka mylisz pojecie "Fakty" z własnymi opiniami.

1.Oczywiście możesz twierdzić we własnym mniemaniu ,że nie ma absolutnie żadnych przesłanek do tego, że WW3 może być hitem i że ma potencjał do tego żeby takowym być, ale to jest tylko opinia a nie Fakt.Inni( prezesi, akcjonariusze, niektóre "media") mają inną opinie a mianowicie taka ,że ta gra może u wielu wywołać "opadniecie kopary", im wiecej bedzie takich opinii tym bardziej to własnie one będą stawały sie faktami.

2. Co do NE, zobaczymy po 15 maja ile kasy zostało farmie na rachunkach na koniec marca. Na koniec tamtego roku mieli 4 mln PLN, zakładam ze potrzebują ok 1 mln PLN miesięcznie na utrzymanie działalności operacyjnej + kilka mln na PR WW3. Wyjdzie mi na to pod koniec maja będą mieli pustki w kasie,i ta emisja jest po to ,żeby te pustki zniwelować. NIe trzeba byc geniuszem żeby parę cyferek do siebie dodać i stwierdzić że 5-6 mln to takie absolutne minimum( jeśli chodzi o utrzymanie kosztów operacyjnych i PR WW3), ale jeśli już dogadali się z fundami to pewnie w grę będzie wchodziła emisja o wartości ok 2.5 mln euro tak jak to było w przypadku BLO czy VVD gdy robili podobne emisje w 2015 roku.A dlaczego fundy mogły się tak dogadać bo być może też zauważyły potencjał tej gry i nowego projektu Chernobylite przy okazji TRIGON GAMEDEV, a poza tym z dużą dozą prawdopodobieństwa fundy już tu siedzą, maja spore pakiety akcji z obecna cena średnia ok kilkanaście PLNów,

3. I dochodzimy do kolejnej kwestii . Stajesz się śmieszny z tym PUBG tak jakby tylko " dogonienie PUBG" miało być synonimem HITU. PUBG na samym PC dał pewnie deweloperowi ok 2 mld PLN przepływu kasy w ROK, a czekają go dopiero debiut na konsole. Jesli taki wynik by uzyskała farma to chyba zdajesz sobie sprawę że wartość F51 byłaby dużo większa niż obecna wartość CDR.blah5 przy np 1.8 MLD zysku w ROK i c/z 20 ( cdr i wiele innych growych spółek ma 40-60) to kapitalizacja wynosiłaby 36 MLD PLN czyli ok 6k PLN za akcje. Czy chcesz powiedzieć że pomiędzy 80 MLn Pln ( obecnie ) a 36 MLD PLN nie ma żadnego " życia kursowego"? Wystarczy że zarobią 15 MLN PLN a kapitalizacja 300 mln i 50 PLN wcale nie będzie jakimś kosmosem. Zdaję sobie sprawę z tego iż wielu akcjonariuszy jednak ostrzy sobie zęby na znacznie większe zyski z WW3. Być może się zawiodą tego teraz nikt nie może stwierdzić.

P.S.Póki co wszyscy spekulujemy, tak zawsze było jest i będzie , kupuj plotki sprzedawaj fakty. Fakty powodują to ,że jest też adekwatna cena i wartość spółek. Coraz bliżej jest tego aby zdobywać coraz więcej opinii na temat tego czy WW3 ma szansę stać się hitem czy nie , jeśli szeroki odbiór będzie podobny do tego "polskiego" jaki był do tej pory, to od tego będzie zależała również kapitalizacja F51 , a debiut WW3 na rynku będzie sprawdzaniem " faktów " przeddebiutowych.

P.S2 . W przypadku debiutu w EA na steamie pisanie o " braku chętnych " do wydania gry jest po prostu śmieszne, wydawców szuka się do konsol , do pudełek lub do wejścia na jakieś zamknięte rynki typu chiny, a tego typu ewentualności/ dylematy będą przed farmą dopiero w 2019 roku. szczególnie jeśli WW3 się świetnie sprzeda na Steamie w formule EA.

aircanada15 napisał(a):
Oczywistym wydaje się, że żaden wydawca nie zauważył tego ogromnego potencjału, w przeciwnym przypadku Farma pochwaliłaby się komu to nie odmówili :)

oczywistym jest , że starasz się na siłę udawać najbardziej poinformowanego w branży, bardziej niż prezesi w bardzo wielu kwestiach.blah5

Począwszy od potencjału WW3 , poprzez możliwości operacyjne Farmy, dalej określając cenę NE na 10 PLN, aż po kwestie związane z tym czy wydawcy się interesowali WW3 czy nie.hello1 Ciekawe z czego to wynika?

Wystarczy pomyśleć logicznie, dlaczego w przypadku DA i GE podpisali umowy wydawnicze a na WW3 nie? Odpowiedź jest prosta, z tego samego powodu dlaczego 11 bit nie podpisywał umowy wydawniczej na TWoM, po prostu prezesi wierzą w sukces swojego projektu, więc po co im Wydawca na steamie w EA? Wydawca byłby im potrzebny tylko do finansowania , ale skoro już inaczej spinają budżet , to normalne jest ,że nie chcą dzielić się potencjalnymi zyskami z cyfrowego kolportażu. Jeśli WW3 odbębni sukces, to prawdopodobnie będą szukali partnerów, ale na dystrybucje lokalne ( jak chiny) i na dystrybucje konsolowe. Nie jest raczej tajemnicą ,że gdyby WW3 odniósł sukces na PC to za rok przy okazji wyjścia z EA prawdopodobnie będzie też wyjście gry na konsole. Dają sobie ok 9-12 miesięcy na bycie w AE ii dalsze rozwijanie projektu i tym o to sposobem za rok od debiuty w EA może być kolejny debiut WW3 Whistle

Czas pokaże w ilu kwestiach się aircanada14 myliłeś, a w ilu miałeś rację , natomiast twój mega sceptycyzm cynizm i ironia po przeczytaniu kilku postów ciężko dobierać jako merytorykę, bo co jest "merytorycznego" w twoim poście? przy okazji ceny NE będzie pierwszy test czy miałeś racje wspominając o ( 10 pln) czy jednak okrutnie się myliłeś będąc ignorantem.

Patrząc na akcjonariat, na to jak w ciagu wielu wielu lat tylko prezesi utrzymali praktycznie w tym samym poziomie swoje akcje( nie licząc tej zrzuty dla Rosińskiego i wysypu 15 k akcji przez Siejke), to prezesom zależy najbardziej na rozwoju spółki, bo od tego będzie zależało, czy będą prawdziwymi bogaczami ( jak paru innych w growym polskim światku). Oni widzą okazje w WW3 na to żeby spółka awansowała do zupełnie innej ligi i słuchając czytając o tym co ma oferować WW3 w stosunku do innych FPSów , można stwierdzić iż te te poglądy nie są bezpodstawne.

Sukces WW3 sprawi ,ze wszyscy zapomną o DA GE itp itd, a spółka będzie oceniana jako nowy byt, taki który zrobił WW3 i będzie czekało się na kolejne premiery z ich stajni a to w oczywisty sposób będzie wpływało na kapitalizacje spółki w przyszłości.W 2019 mogą czekać nas 2 premiery jedna CHernobylite w EA na steamie, druga już oficjalna premiera WW3 na konsole i na PC ( oficjalne wyjście z EA steamu).king

Żeby była jasność, JA tez mam dużo wątpliwości , widzę tu wiele potencjalnych negatywnych sytuacji, tez mam bardzo dużo pytań na które nie mam 100% odpowiedzi.

Ale tego typu pytania miałem tez i na innych spółkach np na 11 bit, dziwiłem sie w 2014 dlaczego to nie rośnie skoro takie pozytywne infa idą jeśli chodzi o odbiór gry i kurs de facto przez wiele miesięcy dołował zamiast pod debiut TWOMa rosnąc. Bałem sie wtedy , zastanawiałem się czy skoro " rynek ma zawsze rację" to czy faktycznie będzie lipaz TWoMem. Potem się zastanawiałem dlaczego kurs tak stoi długo w konsolidacji skoro tak dobra i długa ma monetyzację TWoM, dlaczego tylko 150 Mln kapitalizacji chociaż powinien mieć sporo wyższą, potem były inne pytania o nierealizowany w zapowiedziach z 2015 roku rozwój 11 bit, dlaczego z Industrialem się tak bujają. Potem zastanawiałem sie dlaczego WATCHDOG sypał kwitami w rynek po ok 140-150 PLN. Pytań zawsze jest dużo, zawsze są niewiadome, zawsze są wątpliwości , pewności nigdy nie ma. Te różne pytania co do 11 bit były zarówno po 10 PLN jak i po 70 pln czy po 150 PLN, a teraz kurs jest blisko 300 PLN. Te różne pytania i wątpliwości które inni użytkownicy SW przedstawiają w temacie F51 też nie są mi obce.Ale taki jest rynek . Zawsze istnieje ryzyko, co dobitnie pokazuje np przypadek GBK gdzie jeszcze niedawno sciągnęli prawie 800 mln kasy z rynku, pokazywali fajne wyniki, ścigali a nawet prześcigali w pozyskiwaniu długów KRU, a teraz ? Teraz są tam gdzie są i nie jest to przyjemne miejsce dla nikogo, ani dla akcjonariuszy , ani dla obligatoriuszy i prawdopodobnie też to nie będzie miłe miejsce dla byłego prezesa Kondrada.( przynajmniej mam taka nadzieje po tych jego wystepach w TV itp itd), bo powinien on ponieść konsekwencje i to mocne, nawet ku przestrodze innych.

I z tym się zgodzę ,tylko weź pod uwage jaka jest Średnia obrotów na tych 400 spółkach na NC.

Ale są takie spółki spółki na NC w które czasami pakuje się tez gruby kapitał, tak było np z 11 bit po sukcesie TWOM gdy był jeszcze na NC , tak było np z BLO gdzie fundy wchodziły też ( ale to juz była zupełnie inna skala grania i obrotów dużo mniejsza niż w stosunku do np 11 bit). Wiec statystycznie faktycznie może tak wychodzić, bo np OFiaki mają zakaz inwestowania na NC, ale wiesz jak to jest ze statystyką ? Statystycznie rzecz biorąc w każdej rodzinie na ziemi powinien być chińczyk lub hindus, i co JEST? Także statystyka - statystyką, ale to w detalach i szczegółach tkwi przysłowiowy "diabeł".

krewa napisał(a):
jurror napisał(a):
Moim zdaniem sytuacja wygląda tak: planowana roszada wymiana akcjonariatu "Erne" na innych nowych strategicznych zaczęła się realizować. Tyle ze w miedzy czasie poszły newsy z zamknietego pokazu dla prasy z MEga pozytywnym feedbackiem. Na rynku zaczęli pakować sie w akcje wielu " przypadkowych akcjonariuszy" .

W marcu przemielono 40% ogólnej liczby akcji (52% FF), ale komunikatów o wejściu jakoś brak. To aż tak dużo było "przypadkowych"?

W 2014 po debiucie TWOM od 17.11.2014 - do 17.12.2014 ( czyli w miesiąc) przeszło 2 mln akcji. I teraz tez ci mogę zadać pytanie Kto kupował wtedy skoro dopiero w 2016 Pierwszy i jedyny jak do tej pory FUND sie ujawnił na 11 bit ? I teraz skoro zadajesz tego typu pytania w temacie F51 , to jak wyjaśnisz ta sytuacje na 11 bit? czy wtedy Też był tak rozdrobniony akcjonariat, że cały ff trafił w ręce drobnicy? jeden grubas wysypał resztówki po ok 15 PLN ( to było ofe) , a inni łykali byli to zarówno drobni jak i grubsy. Potem grubasy zasponsorowały długą konsolidacje żeby ustawić akcjonariat w lepszych proporcjach.

Jeśli pytasz mnie w temacie Farmy to uważam że sporo drobnych się pakowało, ale grubasy tez są co widac po wystaw\kach na podaży. Game dev to jeden z najbardziej dochodowych obszarów z naszego BANANA , każdy widzi jakie moga byc stopy zwrotu na kursach akcji jesli jakieś projekty odnoszą sukcesy. I teraz jesli idzie taki FEEDBACK ze strony Utuberów( streamerów) na których jest oprate w sumie obecnie PR gier tak w Ogóle ( nie chodzi o ww3 i farmę), to chyba to logiczne, że tego typu informacje spowodowały reakcje rynku ,również drobnych akcjonariuszy.

Co oczywiście nie świadczy że to ONI wysupłali już prawie ponad 40 MLN PLN w ciągu 2 miesięcy żeby taki obrót robić na spółeczce z NC, u nas drobny z każdym rokiem jest coraz słabszy bo rynek jest fatalny, tylko nieliczni mogą mieć większy hajs . A juz na pewno nie wystawiaja tak garesywnie i mocno takiej podazy jaka tu ma miejsce od pewnego czasu. Nie znam proporcji drobnych/ grubych którzy wchodzili w kwity, wiem tylko że tu wszedł kapitał spory od początku roku tu obrócono ok 50 MLn pln, to więcej niż obrócono na PLW, tyle że PLW urósł o jakieś 300 MLN w tym okresie a F51 o jakieś 40 MLN PLN na chwilę obecna. Proporcje są takie średnia sesyjna PLW wynosi ok 570 K , srednia sesyjna F51 wynosi ok 630 K. Kapitalziacja PLW wynosi ponad 600-700 MLn , kapitaliacja F51 ok 70-100 MLn .

wiec albo to jest mega ubiór w akcje leszczy którzy kapitałem nie grzeszą na rynku raczej, albo tu po prostu cos ciekawego sie dzieje jesli chodzi o powazniejsze zmiany na akcjonariacie , tak jak to kiedyś było na innych tego typu spółkach growych których po raz kolejny nie będę wymieniał.

lelo-pakero napisał(a):
Ja bym radził zastanowić się nad mocno niepokojącą chronologią zdarzeń w spółce.
1. Pokazanie WW3 wyłącznie kilku mało znaczącym youtuberom.
2. Publiczne pianie z zachwytu przez tych jegomości - porównania do Battlefielda i PUBG.
3. Brak jakichkolwiek materiałów, screenshotów, gameplaya, trailera dla szerokiej publiczności.
4. Sprzedaż akcji przez prezesa zarządu.
5. Info o emisji akcji.

Masz racje , wiele rzeczy tu może wzbudzać wątpliwości wręcz strach, powiem więcej one są na rynku, widać to zarówno po tym jak ustawia się" popyt" i jaka jest przewaga podaży na rynku ostatnimi czasy. To widać też po forach , nie jest tajemnica ze ogólnie panuje delikatnie rzecz mówiąc " niepewność", a pytań jest mnóstwo.

Jednak nie zgodziłbym się ,że FEEDBACK był od mało znaczących ktosiów, bo ekipa od JA.ROCK , PPE.pl czy Kromka( szczególnie jesli chodzi o FPSy) to raczej nie są mało znaczące " ekipy" w polskim growym światku.
Farm był też na szerszym pokazie w wawie w grudniu, tyle ze wtedy mało ludzi było zainteresowanych obejrzeniem gry bo na kursie było jak było. Ci co byli co widzieli wtedy materiały twierdzą że to co widzieli były cool, nawet pewien sceptyk z innego forum twierdzi ze wyglądało to świetnie ale...( no i tu pojawiały się rożne ale.... które w sumie kończy się tym stwierdzeniem że farma to bankrut i powinna kosztować parę PLNów o ile nie grosze. ).

Ja osobiście pamiętam do dzis ta mocna niepewność tez w przypadku 11 bit. Gdy podaż była widocznai masakrująca popyt ( nie na taka skale bo spółka była dużo mniej płynna ),

Tu masz zachowanie kursu z 11 bit z 2014 roku pzred debiutem TWoM pomimo ze miał fajny feedback.

kliknij, aby powiększyć

aircanada15 napisał(a):
Emisja 300 tysięcy akcji w w celu pozyskania nowych inwestorów strategicznych ? To jakiś dowcip ?
Przyjmując cenę 10 zł daje to 3 mln zł. To mają być nowi (liczba mnoga) inwestorzy strategiczni ?
To się nazywa emisja akcji w celu pozyskania gotówki na bieżącą działalność.

1.Skąd wiesz po ile będzie ta emisja? O tym po ile ona będzie zapewne dowiemy się, na chwilę chwile przed zapisami, do których jeszcze trochę czasu będzie , a kto wie co sie do tego okresu może wydarzyć na Farmie ( np z materiałami na temat WW3 itp) , co może miec znaczący wpływ na cenę akcji.

2. Skąd wiesz , ze ci nowi strategiczni już nie są na akcjonariacie i ze to nie oni mieszają w kotle od jakiegoś czasu ? Jeśli są to te 300 K to tylko taka wisienka na torcie, mającą zapewnić hajs dla spółki. Bo zgadzam się że 3 mln PLN (gdyby emisja była po 10 PLN) dla takiej spółki jak Farma to pryszcz. Z tego typu emisji parę lat temu dużo mniejsze spółki jak BLO czy VVD zgarniały 10 mln PLN keszu na zapewnienie finansowania, a nie miały az takiego FEEDBACKU jaki ma WW3. Jeśli ci nowi już tu są , to te 300 K akcji będzie wpływało tylko na jakąś średnia kursową ich pakietów.proponowałbym przeczytać komunikat ze strony prezesów 11 bit gdy sypali akcjami na rynku, tam tez była mowa o zaopatrzeniu długoterminowych akcjonariuszy w akcje.Tych akcji tez nie było DUŻO jeśli patrzy się na ich ilość, a kasa popłynęła nie do spółki ale na ich prywatne konta.I cxo teraz 11 bit kosztuje po paru latach prawie 300 PLNów a nie jakieś 70 PLN po których sypali część swoich akcji.

3. Niektórzy inwestorzy patrzą na spółki z dłuższej perspektywy , dlatego w krótkim wymiarze czasowym mogą być różne zawirowania kursowe rynkowe, ważniejsze jest jaki potencjał maja te pakiety w dłuższym terminie, Jeśli WW3 na prawdę będzie przełomem dla spółki jak myślisz czy wycena 70- 100 mln kapitalizacji będzie adekwatna? Patrząc na wypowiedzi ludzi z Farmy nie tylko prezesów ale i na FB, widze pewne podobieństwa do przekazu płynącego z 11 bit w 2014 roku przed TWOM, Zarówno jeśli chodzi o oficjalne komunikaty i opisy ( zawarte np w raportach okresowych z tamtego czasu) jak tez i wypowiedzi na Forum 111 bit studio.

4. Tutaj jest kwestia 2 rzeczy albo faktycznie to jest WAŁ, albo WW3 ma szanse być przełomem dla spółki. Biorąc pod uwagę fakt ze F51 , działa od 2005 roku ma jednak trochę gier na swoim koncie , że to nie jest jednak spółka krzak , że jednak od LAT utrzymują się jakoś na rynku ze swoja działalnością operacyjną, nie sądze ze to jest tak grubo szyty WAŁ. Ale oczywiście pewności nikt nie ma. A jeśli to nie jest wał to te ruchy na rynku na wolumenach mogą zapowiadać to co zapowiadały tego typu ruchy na innych spółkach , gdy potem następowały wzrosty. jak CIG z 2010 przed premierą S1 jak BLO z 2014/2015 roku ( grdy w grę wchodziła podobna emisja) przed LOF i potem observerem. itp itd.

Jak jest czas pokaże.

jedno wiem na pewno grubasy potrafią wymęczyć akcjonariat , maja czas środki ku temu żeby skutecznie stosować presje psychologiczna na reszcie drobnego akcjonariatu , po to żeby odpowiedni przepływ aktywów zainicjować. I tak z jednej strony potrafili trzymac 11 bit przez 2 lata( 150 mln kapitalziacji) w konsoli po ok 70 PLN a z drugiej strony potrafili pod S3 ( który miał bardzo średni feedback) pojechać z cigiem na 300- 400 mln kapitalizacji. na długo przed debiutem S3, BA potrafili nawet wrzucić do CIGA 20 mln pln z emsji bo z płynnością było krucho przed debiutem S3 na rynku. A czemu nie skoro nawet 20 mln PLN to dla grubasów( finansowych) jak splunąć tak na dobra sprawę.

No ciekawy jestem co z tej historii 5 letniej wyczytasz? Bo tak się składa, że po ostatnim znanym raporcie finansowym z 4 qw 2017 roku prezesi mieli dokładnie taka sama ilość akcji niz w 2012 roku, a to oznacza że nie sypali akcjami. To ,że były akcje z pożyczkami do Erne ( czy Zen bo oni są powiązani kapitałowo), to tylko świadczy o tym ,że zależało im na firmie, bo pewnie od tego tez zależało stopień finansowania F51 przez ( oględnie mówiąc erne). Interesowało ich bardziej to żeby firma miała płynność finansową, niż kurs akcji i wycena ich własnych pakietów.

Ja bym zwrócił uwagę raczej na inną kwestie w tej 6 letniej historii, ile i jaki procent akcji miało ZEN, Erne, Swadkowski itp , na przestrzeni tych lat., Biorąc pod uwagę to ze były dla nich drukowane w miedzy czasie akcje aby móc zapewnić wpływy keszowe do spółki , to Gdzie teraz jest ta EKIPA? Ich na akcjonariacie Ujawnionym nie ma już , jak myślisz czy to przypadek że są też wykreślani ze statutu spółki po tylu latach ( odnośnie np powoływania członków RN), jak myślisz czy to przypadek ,że na miejsce Macieja Twaróga ( powołanego z ramienia ZEN) wskakuje Rosiński do RN?

Moim zdaniem nie jest to przypadek, te roszady na akcjonariacie ujawnionym w którym te i Swadkowski ma poniżej 5%, a niedawno miał 510 K akcji jest sygnałem ze idą nowe porządki w farmie. Moim zdaniem ta wymiana akcjonariatu również na rynku świadczy o tym ,że idzie zmiana sił w spółce, że idą nowe czasy o czym z reszta mówią w komunikacie dotyczącym , tej emisji na 300 K akcji.

„Zarząd Spółki uznał, iż wyłączenie prawa
poboru wobec dotychczasowych akcjonariuszy co do akcji serii I i jednocześnie zaoferowanie
objęcia akcji w ramach subskrypcji otwartej leży w interesie Spółki ze względu na konieczność
pozyskania nowych strategicznych inwestorów
celem zebrania środków finansowych
niezbędnych do samodzielnego wydania autorskiego projektu Spółki, tj. gry „World War 3”.

Teraz z tej perspektywy , jak wygląda to puszczenie 15 K akcji w rynek i podanie tego komunikatu w Piątek.

Co ono wywołało na Kursie i w ogóle na nastrojach panujących u drobnych inwestorów na Farmie, To oczywiste jest co tego typu komunikat wywołuje gdy na rynku w dodatku pojawia się podaż. Wywołuje niepewność , pytania , strach itp itd. W dodatku brak jakichkolwiek póki co materiałów ( które są tak YUPII oceniane przez tych co je widzieli) ten strach potęguje , informacja o emisji też swoje niektórych przestraszyła chociaż moim zdaniem to ze spółka przed debiutem WW3 dostanie niezbędną kasę na działalność operacyjna jest raczej dobrym newsem.( ale podaż przycisnęła i znowu był spektakularny dołek z luką bessy przy sporym wolumenie).

Po co to wszystko?. zobaczmy na wykres.

kliknij, aby powiększyć

Moim zdaniem sytuacja wygląda tak: planowana roszada wymiana akcjonariatu "Erne" na innych nowych strategicznych zaczęła się realizować. Tyle ze w miedzy czasie poszły newsy z zamknietego pokazu dla prasy z MEga pozytywnym feedbackiem. Na rynku zaczęli pakować sie w akcje wielu " przypadkowych akcjonariuszy" . Obnserwowałem kurs i w pewnym momencie ( w tym gdzie poszło 400 K akcji na sesji) zaczęła pojawiać sie duża presja podaży , wystawki były nawet po 25 - 50 K w zleceniach, ale rynek nadal Łykał akcje. Po jakimś czasie wolumeny sie ustabilizowały " akcjonariat też", popyt był coraz słabszy i własnie w takim momencie poszło INFO od prezesa. Spowodowało to wybicie dołem z klina i mocna zwałke kursu, wczoraj 7 K na open zainicjowało kolejna mocna przecenę akcji . To wszytko stawia pytania takie:

1 Czy mamy do czynienia z ubiorem w akcje patrząc na to co dzieje się od Marca.

2. Mamy do czynienia z próba ustawienia Akcjonariatu, gdzie Drobni nie są zbyt pożądani, jak spowodować żeby podejmowali decyzje o ruchach na swoich pakietach ? Najprostszym sposobem jest presja psychiczna. Mali akcjonariusze są zalewani inforamacjami < od tego jak kształtuje sie na rynku Podaz/ popyt ( a widać wyraźnie kto przejął od jakiegoś czasu inicjatywę, od tego jak wyglądaja formacje kursowe, aż po info o emisji a szczególnie o tym że Prezes pierwszy raz od 6 lat sprzedał 15 K akcji na rynku.> To wszystko w oczywisty sposób powoduję , iż ludzie maja prawo sie bać , szczególnie w momencie gdy nie widzieli jeszcze materiałow z WW3 nad którymi tak ci nieliczni którzy je widzieli Pieja. Drobni zadają sobie pytania czy to jest kolejna mistyfikacja? czy to jest kolejny WAŁ jakich na rynku nie brakowało i nie brakuje. I te pytania są zasadne , bo póki zwykły drobny nie ma pewności żadnej o co w tym wszystkim chodzi.

Bo albo to jest ubiór w akcje, albo to ze Farm jest w okresie w jakim 11Bit był w 2014 roku przed wypuszczeniem TWOM czy Cig w 2010 przed wypuszczeniem S1. ten nieliczny FEEDBACK sugeruje ze WW3 może być czymś grubym, ale te inne okoliczności ( infa od prezesa zachowanie sie podaży , formacje rynkowe, brak materiałów,od jakiegos czasu ewidentna i widoczna słabość popytu i potężna przewaga podaży) mogą sugerować ,że tu jest ubiór leszcza w akcje.

Jak to na rynku na dwoje babka wróżyła , natomiast moim zdaniem cała otoczka sugeruje raczej ze to co sie dzieje jest Bardziej próbą emocjonalnego wywołania "przepływu kapitału od aktywnych do cierpliwych", niż ubieranie Leszcza w kwity.

Tyle tylko, ze Rosiński zmienił fotele z wice-prezesa na członka RN w miejsce tego, który zrezygnował.

Można 300 K czyli 5%, akcji ma zapewnić finansowanie spółki. Raczej mała emisja kierowana prawdopodobnie do fundów. Pytanie po ile obejmą akcje.
Najważniejsze pytanie o finansowanie WW3 i być może nie tylko WW3, na chwile obecna odpada.Whistle

„Zarząd Spółki uznał, iż wyłączenie prawa
poboru wobec dotychczasowych akcjonariuszy co do akcji serii I i jednocześnie zaoferowanie
objęcia akcji w ramach subskrypcji otwartej leży w interesie Spółki ze względu na konieczność
pozyskania nowych strategicznych inwestorów
celem zebrania środków finansowych
niezbędnych do samodzielnego wydania autorskiego projektu Spółki, tj. gry „World War 3”.

Mam jakieś dziwne wrażenie po tych obrotach i wolumenach ,ze ci" nowi strategiczni "już są na F51, teraz tylko dodatkowo dokapitalizują spółkę, poprzez objecie tych 300 K akcji serii I.

Elderion napisał(a):
jurror napisał(a):

A na to jest bardzo prosta odpowiedź. Dlatego ,bo teraz jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że stracili na tej inwestycji mnóstwo pieniędzy, jeśli faktycznie nie pilnowali tego biznesu. Co widać po teoretycznych kursach GBK. Dziwie się, ze tak doświadczeni inwestorzy( o których sam wspominasz) popełnili taki błąd. W dodatku teraz, to już nie jest tylko problem akcjonariatu ale staje się problemem " prokuratorsko - politycznym" ,a to tym bardziej nie leży w interesie GBK i jego głównego udziałowca - " doświadczonego inwestora finansowego ABRIS". Dlaczego do tego dopuścili głowni akcjonariusze ? Nie wiem , sam się nad tym zastanawiam, ale taki smród na pewno nie jest " błogosławieństwem " dla żadnego finansowego udziałowca.

Jasne, Abrisowi jako właścicielowi na pewno powinno zależeń na tym, żeby spółka działała jak najlepiej. Pytam natomiast o coś troszkę innego - jakie narzędzia posiada oraz w jakie szczegóły musiałaby wejść rada nadzorcza, żeby sprawować tak bezpośrednią kontrolę? O ile mi wiadomo, to rada nadzorcza nie powinna wchodzić w kompetencje zarządu i zasadniczo nie ma narzędzi, że tak powiem, operacyjnych do takiego dbania o spółkę. Od tego jest zarząd. Rada nadzorcza de facto komunikuje się z zarządem i wie tyle ile regularnie raportuje zarząd. Dodatkowo wyznacza cele, któe realizuje zarząd. Nie widzę powodu aby tak szczegółowo kontrolować działania firmy, póki ufa się zarządowi. Jeśli przestajesz mu ufać, to należy go wymienić, a wcześniej/później przeprowadzić audyt.
Wydaje mi się, że aby posiadać wiedzę, o której wspominasz, należałoby mieć swojego człowieka w zarządzie spółki, a nie jedynie w radzie nadzorczej. W dodatku odpowiednio umocowanego w organizacji członka zarządu. Nie wiem jak inaczej można uzyskać dane, które pomogą tak szczegółowo ocenić sytuację w spółce. I tego właśnie dotyczyło pytanie: czy rady nadzorcze mają/mogą mieć (czy jak taka praktyka) możliwość głębokiego ingerowania w działania zarządu.

Powinni mieć odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach , czy to jest RN, czy zarząd itp. To w ich interesie jest, żeby zarządzający działali na ICH korzyść, czytaj korzyść spółki, no chyba że korzyść spółki nie idzie w parze z korzyścią dla niektórych akcjonariuszy ,co parę razy miało już miejsce w historii naszego banana np. sprawa GANT . Jak widać wystarczy MOMENT, żeby wierchuszka z prezesem na czele poleciała z Fotela. Dlaczego ABRIS nie pilnował własnego interesu? Nie wiem, sam się zastanawiam.

Elderion napisał(a):
Pozwolę sobie zmienić temat z obligacji, "zmowy grubasów w celu odpalenia kursu" oraz moralnej odpowiedzialności sprzedawców obligacji za sprzedawany towar.

jurror napisał(a):

2. Kolejna kwestia związana z Abrisem i prezesami. Jakim CUDEM , Abris 2 lata po kupnie firmy od Leszka, niecały ROK po przeprowadzeniu IPO na grubszą kasę( jak na polskie warunki) , twierdzi "że nie ma pojęcia co się w firmie dzieję?" , bo jak można nazwać sytuacje w której nowy prezes mówi że potrzebuje tygodni żeby zorientować sie w bilansach spółki. Czyli co jeszcze niedawno ABRIS doskonale się orientował w spółce i nagle go dopadła pomroczność umysłu? To tak jakby ABRIS był panem Zdzisiem z przysłowiowego "wąchocka" który wygrał w amerkańskiej loterii setki mln , postanowił sobie kupić GBK, i scedować całkowita odpowiedzialność i wiedzę na temat spółki na prezesa Kondradad'oh! . I tu dochodzimy do pana prezesa, jakim trzeba być człowiekiem ,żeby w TV takie KITY WCISKAĆ mówie tu o: APELACH do akcjonariuszy o cierpliwość, żeby nie puszczać akcji bo to czas kupowania ich, o tym że GBK nie szuka pieniędzy tylko pieniądze szukają GBK , o tym że będą walczyć o 40+ PLN na kursie, o "cukiermanach" , wreszcie o PRF i PKOBP, za co już ze stołka wyleciał w TRI MIGA.
To wszystko daje MOCNO do myślenia.

Zadam przeciwne pytanie: dlaczego Rada Nadzorcza w osobie swojego przewodniczącego, miałaby znać takie szczegóły jak zapadalność każdej serii obligacji bądź szczegółowe dane operacyjne spółki? Od tego przypadkiem nie jest zarząd w osobie choćby dyrektora finansowego czy prezesa odpowiadającego za pion finansowy? Serio pytam. Abris jest inwestorem finansowym, z tego co czytam, to Kenneth William Maynard zna się na branży, ale jakoś wątpię, aby codziennie oglądał szczegółowe (a nie agregaty) dane dotyczące spółki, którą zarządzają dobrze opłacani menedżerowie.

A na to jest bardzo prosta odpowiedź. Dlatego ,bo teraz jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że stracili na tej inwestycji mnóstwo pieniędzy, jeśli faktycznie nie pilnowali tego biznesu. Co widać po teoretycznych kursach GBK. Dziwie się, ze tak doświadczeni inwestorzy( o których sam wspominasz) popełnili taki błąd. W dodatku teraz, to już nie jest tylko problem akcjonariatu ale staje się problemem " prokuratorsko - politycznym" ,a to tym bardziej nie leży w interesie GBK i jego głównego udziałowca - " doświadczonego inwestora finansowego ABRIS". Dlaczego do tego dopuścili głowni akcjonariusze ? Nie wiem , sam się nad tym zastanawiam, ale taki smród na pewno nie jest " błogosławieństwem " dla żadnego finansowego udziałowca.

P.S dlaczego mój post został znowu wykasowany( i kilka innych)?
Napisałem go powtórnie cytując użytkownika, który chce ze mną nawiązać polemikę.To chyba nie jest wbrew regulaminowi?.

krewa napisał(a):
Jasne, sprzedaż akcji przez prezesa to coś na porządku dziennym. Jak to powiedział Tymiński - on tez ma prawo do zysku.

Parafrazując - podobają się Wam klapki na oczy z motywem The Farm51?

Już o tym w jednym poście napisałem . Ale przyszła mnie kolejna podobna refleksja.

Dlaczego trzymając takie same pakiety akcji od 2012 roku , gdzie na akcjonariacie przewinęło się sporo różnych akcjonariuszy BYLI i znikali z dużymi pakietami akcji, Prezes nagle postanowił puścić w rynek 15 K papierów , tuz przed okresami zamkniętymi, co spowodowało wybicie dołem z klina, co napewno wśród akcjonariatu zasiało mocna niepewność. Pomijam te 20 k puszczonych przez prezesów innemu prezesowi.

6 lat wytrzymał na tych samych pakietach, w momencie gdy nagle pojawił się duży ruch na akcjonariacie i obrotach , gdy feedback na temat WW3 zaczyna iść bardzo pozytywny ON wykonuje taki " dziwny" ruch. Tym bardziej,że od 15 kwietnia do 30 maja wpadł w okres zamknięty. Nie chcę na siłę tworzyć jakiś teorii spiskowych ale to na prawdę bardzo dziwnie wygląda. Tak jakby chciał przyczynić się po tylu latach kiszenia towaru do " zwiększenia" emocji na rynku ta swoja zagrywką

kliknij, aby powiększyć

Jelen napisał(a):
Zaciekawił mnie wątek na innym forum ze za GBK dalej stoi LC a sprzedaż przez Abris była za odpowiednia sowitą prowizje przykrywka do upłynnienia fatalnych pakietów kredytów z Getin Banku. W sumie ostateczny Beneficient GBK jest to jakaś dziwna spółka z Luksemburga 😀. Może to i pulp fiction ale ciekawa teoria 👍

Może i pulp fiction ale:

1. Mnie zastanawia wiele kwestii związanych z abris, po pierwsze dlaczego wcześniej nie zareagował z ewentualnym dokapitalizowaniem spółki ( przecież z IPO wyjął tez fajna działkę keszową dla siebie) tylko czekał aż mleko się rozleje i przyjdzie " piękną " katastrofa. Przecież GBK nawet jeśli przetrwa, to jego wizerunek , marka zostały zniszczone już teraz , i nie tylko chodzi o potencjalnych obligatoriuszy itp, ale nawet" Klientów ", oraz potencjalnych pracowników o których w obecnych warunkach nie jest łatwo.

2. Kolejna kwestia związana z Abrisem i prezesami. Jakim CUDEM , Abris 2 lata po kupnie firmy od Leszka, niecały ROK po przeprowadzeniu IPO na grubszą kasę( jak na polskie warunki) , twierdzi "że nie ma pojęcia co się w firmie dzieję?" , bo jak można nazwać sytuacje w której nowy prezes mówi że potrzebuje tygodni żeby zorientować sie w bilansach spółki. Czyli co jeszcze niedawno ABRIS doskonale się orientował w spółce i nagle go dopadła pomroczność umysłu? To tak jakby ABRIS był panem Zdzisiem z przysłowiowego "wąchocka" który wygrał w amerkańskiej loterii setki mln , postanowił sobie kupić GBK, i scedować całkowita odpowiedzialność i wiedzę na temat spółki na prezesa Kondradad'oh! . I tu dochodzimy do pana prezesa, jakim trzeba być człowiekiem ,żeby w TV takie KITY WCISKAĆ mówie tu o: APELACH do akcjonariuszy o cierpliwość, żeby nie puszczać akcji bo to czas kupowania ich, o tym że GBK nie szuka pieniędzy tylko pieniądze szukają GBK , o tym że będą walczyć o 40+ PLN na kursie, o "cukiermanach" , wreszcie o PRF i PKOBP, za co już ze stołka wyleciał w TRI MIGA.
To wszystko daje MOCNO do myślenia.

3 Co do Leszka, to widać wpływ tego co dzieje się w GBK na całą JEGO dywizje bankową.

Ja skupiłbym sie na IDA, ten bank niecały ROK temu miał 2 MLD kapitalizacji. Od początku tego roku z 1.8 MLD PLN spadł na 850 MLN PLN. A co najciekawsze ten 1 MLD PLN kapitalizacji oddał na obrotach poniżej 40 MLN PLN, przecież WIĘKSZE OBROTY BYŁY na takiej małej spółce z NC jak F51 !!! Tam przy obrotach od początku roku 47 MLN PLN " napompowano" kapitalizację o jakieś 40 MLn PLN w górę( obecnie), na IDEA BANK obrotami 35 MLN PLN " spuszczono" kapitalizację o 1 MLD PLN . SZOK !!!!( dane obrotów brałem z bankiera).

kliknij, aby powiększyć

Biorąc pod uwagę ,że leszek bezpośrednio i za pośrednictwem Getinu kontroluje 86 % akcji, że Quercus i inni finansowi mają kolejnych ok 7 % akcji a FF( drobcych) wynosi niecałych 7% akcji, to TAKI zjazd Kapitalziacji na tak małych obrotach świadczy o jednym. Obecnie RYNEK totalnie odsuwa się od chęci posiadania akcji IdeaBANK, pomimo że ceny akcji są coraz niższe.

Cała dywizja Leszka pokazuje, że rynek jednak dostrzega problem GBKu, również w kontekście innych aktywów Leszka Czarneckiego jak to się rozwinie sam jestem ciekawy, oby z tego nie było jeszcze jakiejś grubszej afery , z bankami w tle.

A kto porównuje PUBG do WW3? PUBG w Rok sprzedał 34 mln kopii gry tylko na STEAMIE, to zapewne więcej niż W3 przez 3 lata na wszystkie platformy. Jakbyś uważniej czytał, to byś wiedział dlaczego o PUBG napisałem w ramach dyskusji z Aircanada14, a chodziło o to ze nie tylko wielkie korporacje z wielkimi budżetami mają praktycznie monopol na sukces FPSów online. Pytanie jest takie jaki poziom sprzedaży oznacza sukces WW3 i Farmy przy kapitalizacji ok 80 mln PLN, bo oprócz wyników finansowych będzie liczyło się nabywanie owego doświadczenia w tego typu grach( których do tej pory nie robili) ,żeby owe doświadczenie wykorzystywać coraz efektywniej w kolejnych produkcjach jak i w samym rozwoju WW3. Więc dla mnie osobiście sukcesem będzie jeśli będą w stanie wyjąc np 10 mln zysku netto z WW3 po roku od wprowadzenia WW3 w EA, czyli zakładam że przychody powinny być w okolicach ok 25 mln rocznie od momentu debiutu WW3 w EA. Takie wyniki będą dla nich sporym sukcesem w mojej opinii.

Gracze szukają alternatyw dla gier np. DICE wkurzają się masowo ze wielkie korporacje że ich ( graczy) ignorują. Czy zainteresują się WW3 i jak Farma poradzi sobie z jego produkcja i późniejszą obsługą , tego nikt teraz nie wie. Tylko czas może odpowiedzieć na te pytania.

win1248 napisał(a):
Parę postów wyżej już o tym było, że Kruk wcale nie musi emitować obligacji. Jeszcze raz napiszę, że z poprzedniego programu na 500mln Kruk skorzystał raz - 40 mln wyemitował i program wygasł. Kruk nie potrzebuje tych obligacji, ma tanie finansowanie - linię na 1,2 mld.

Co do Besta, to tam jest sprawa złożona, na jednej serii kowenanty są na granicy i tą serię ma quercus. Poza tym bestowi ciąży Kredyt Inkaso którego zadłużenie wpływa na jego zadłużenie, poza tym wiadomo że na Ki miał odpis no best ma ujemne przepływy jak do tej pory, niebawem raport za I kwartał, który chyba przyspieszyli, więc może jest dobry.

A Getback jakby sprzedał swoje pakiety w okolicach 40% ceny zakupu to myślę że sporo kasy by uzbierał.

Nawet gdyby to nadal są pytania , czy wystarczyłoby to na spłatę obligów, bo zdajesz sobie sprawę że operacyjnie to byłaby to już spółka wydmuszka.

Poza tym coś mi się obiło o uszy że GBK był bardzo agresywny na rynku z tym kupowaniem pakietów i cena jaka oferował była znacząco wyższa niż najwyższa cena akceptowalna dla KRUKA. Dlatego w takiej sytuacji w jakiej się znalazł GBK nie jestem pewien czy by nawet 40% tego co wydali na te pakiety uzyskali, tym bardziej że potencjalny odbiorca na większość tych pakietów , byłby raczej tylko jeden i wtedy to on by dyktował warunki.

Problem w tym ,że tej kasy po która jest "wyścig ' to raczej nie ma. Jakby była to by się nie przewrócili, na 5.5 mln PLN za obligi należne Buczkowi. Bez dofinansowania zewnętrznego można tylko gdybać, ile są warte "aktywa" spółki i nie chodzi tylko o to jak Nisko konkurenci będą mogli je kupić , ale czy w ogóle będą mogli je kupić,a to z tej przyczyny ,że sprawa GBK odbije się na możliwościach zaciągania długu przez innych windykatorów. Cała branża moim zdaniem na tym ucierpi, jeśli chodzi o możliwości plasowania obligacji na rynku itp.A to oznacza że konkurenci mogą mieć również swoje problemy ze zdobywania kapitału na przejęcie " aktywów " GBK. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dokapitalizowanie GBK, tylko jak mleko sie rozlało to nie wiem czy te 400-500 mln o których mówił Buczek jeszcze parę dni temu , załatwi sprawę. Bo default stał się faktem.No i pytanie kto miałby ta kasę wyłożyć i po jakiej cenie.

Sprawa wygląda tak, tego typu przypadki już miały miejsce na rynku, gdzie DUŻE podmioty traciły płynność. Jak to się kończyło po latach? Można zobaczyć na przykładzie np. PBG czy PXM.

Ale nie rozumiem czy to jest zarzut do mnie?

Bo mi sie wydaje ze z AIRCANADA15 całkiem spójna dyskusje prowadzimy, on przedstawia swój pogląd , ja swoje kontrargumenty co do jego postów. Na tym chyba polega dyskusja Czy się mylę w tym kontekście ? I jeśli AIRCANADA15 wygłasza w swoim poście kilka punktów na NIE, to nie zgadzając się z nimi i mając ku temu swoje powody , mam zamilknąć, bo komuś z jakiś powodów może to się kojarzyć z nagonką? Bez przesady ludzie.

Jan Nowak napisał(a):
No to co? Nie ściągają tych wierzytelności? To wszystko to fikcja?

Mnie pytasz? Zapytaj dlaczego nie wykupili obligów, za śmieszną ( w tym przypadku) 5 MLn PLN. A kolejne wykupy obligów czekają i trzeba będzie więcej i więcej kasy szykować na nie. trzeba zaznaczyć że rynek teraz raczej nie łyknie kolejnego długu GBK bo mleko już się rozlało. Skąd wezmą kasę ? Jak myślisz jeśli obligów nie obsługują to czy maja kasę na pracowników? A jeśli tak to na jak długo?

Wiesz projekty Ciga tez prowadzili "poważni ludzie" którzy pracowali np dla CDr albo np robili inne shootery i co z tego? Jakoś nie słyszałem mega OCHÓW i ACHÓW nad SNiperami, pomimo ze CIG miał hajs ,żeby media spoglądały łaskawiej przed debiutem . Bo po debiutach to wiadomo, że prezio wieszał psy na mediach ,że specjalnie hejtuja bo CIGA nie lubią i jego produktów.

Oczywiście możesz mieć wątpliwości ja, też je mam to normalne, natomiast jak wspomniałem nie ignorowałbym pierwszych mega zajawek ludzi którzy na FPSach zjedli ,zęby i ogrywają je pod różnymi postaciami z dużą intensywnością bo na tym polega ich "praca". Jeśli oni znając różnego rodzaju shootery od tych największych po te indie w takich superlatywach mówią o WW3 to to może o czymś ważnym świadczyć. Pytanie czy farmersi we wszystkich aspektach dowiozą to, co taki wręcz zachwyt wzbudziło.

I tu można polemizować, ale o tym przekonamy się po debiucie WW3 . Niektórzy mogą w ogóle tworzyć teorie spiskowe ,ale czy to większy sens? Czas pokaże. Ryzyko jest , ale gdzie go nie ma?( taki GBK niedawno zebrał taki hajs z IPO było podobno tak cacy na wynikach i co z tego wyszło)

Drogi panie.
Otórz materiały są, jeździli z nimi na gamescom w 2017 roku pokazywali je na zamkniętych pokazach, z których to na chwile obecna czerpiemy wiedzę . Pokazywali materiały na trigon gamedev ( funduszom) zarówno z WW3 jak i podobno juz z chernobyla. Dlaczego nie puścili trailera? nie wiem, równie dobrze mogę się zapytać, dlaczego Siejka sypał 15 k akcji w rynek ? PR ma sie pojawić niedługo. Rosiński to wyjaśniał,że maja dużo ciekawych pomysłów ale je można łatwo skopiować, dlatego dopóki nie będą pewni już terminu debiutu to nie zaczną PRu, dla dobra produktu. 11 bit puscił pierwszy trailer TWOm w marcu i to było na tyle na kilka miesiecy , aż do targów gdzie inni mogli zobaczyć wczesna wersje TWOMa.

Co do tego że do tej pory nie odnieśli sukcesu i właśnie dlatego kosztuja tyle ile kosztują, 11 bit przed Twomem tez nie miał jakiś spektakularnych osiągnięć - ot w 3 lata mieli 10 mln przychodów z anomaly , tyle to i GE przyniesie do 2010 roku.Dlatego 11 bit przed TWOM miał wartosc 20 mln PLN a teraz ma ponad 500 MLn i wielu liczy na więcej.

Co do tych gier ONLINE FPS - to możesz sie zdziwic ale takiego PUBG zrobił zespół ok 25 OSÓB i nazywał sie Bluehole Ginno.

"W 2016 roku firma PUBG Corporation była nadal znana jako Bluehole Ginno. Miał on około 25 osób i jeden podstawowy zespół, który współpracował przez około dekadę w grze online Devilian. Mieli ścisłą więź i dobrze ze sobą współpracowali, ale nigdy nie robili żadnego strzelca, a tym bardziej gry Battle Royale, takiej jak PUBG, i mieli za zadanie popędzić samodzielną strzelankę Battle Royale na rynek za około rok, i mieli budżet marketingowy wynoszący dokładnie 0 USD, aby działał."

Oczywiście nie twierdze że WW3 osiągnie sukces PUBG, ale można? bez wielkich korporacji i budżetów zrobić mega sprzedającego się shootera? Można.

Ja bym jednak nie ignorował ich współpracy z OBRUMEM w robieniu strzelnic wirtualnych , nie jeden Youtuber który mówił o WW3 własnie o tym wspominał ,iz był w szoku jak wspólpraca z wojskiem i ich nabyte doświadczenie wpłynęło na to co widzieli.

to że mapy sa z konkretnych miejsc, a nie np jakiejś mapy o kształcie Rumunii jak w PUBG ,oznacza lokalny zasięg? przeciżz ten konflikt w założeniu ma sie rozszerzać , wraz z powstaniem NOWYCH MAP, a te będą uzależnione od tego jakie nację będą najbardziej aktywne w GRZE - czy to nie genialny zabieg marketingowy?

Dlaczego nie widziałeś efektów współpracy z wojskiem? Może dlatego,że w tym czasie wypuścili GE nad którym kontrolę przejął NB, w którym " wojskowości " raczej było niewiele, sama gra była thillerem zrobionym na Unrealu 3. powiem więcej np Balistyke i testy które maja byc zaimplementowane w WW3 , były robione po wyjściu GE na rynek w 2 połowie 2017 roku.
www.thefarm51.com/ue/projekt-d...
No i powiedzmy tak My nie widzieliśmy rezultatu współpracy F51 z wojskiem, ale ci z POKAZU zamkniętego widzieli bo o o swoich wrażeniach mówia jasno i klarownie.

Kod:
usunięto treść niezgodną z regulaminem forum

Jan Nowak napisał(a):
Ale oprócz sprzedaży obligów coś tam jeszcze się dzieje. Są portfele wierzytelności, długi są ściągane, jakieś pieniądze do spółki wpływają. Według raportu z 16.01.2018 wysokość skumulowanych kwot transakcji zakupu portfeli wierzytelności to 4.357,1 mln zł a oczekiwane przyszłe spłaty to 7.832,6 mln zł.

I właśnie dlatego ze tak fajnie pracują, że mają mieć taką ściągalność, to Buczek przejął na siebie i quercusa ewentualne odpisy, żeby nie obciążać swojego TFI i jego klientów. To dlatego obligacje tak lecą na rynku? To dlatego prezes spadł z fotela? to dlatego kolejny prezes potrzebuje tygodni żeby zorientować się w bilansach? To dlatego nie wykupują obligów za "śmieszne 5 mln PLN".

Rynek uczy jednego Grubasy wiedza lepiej , nie raz sie to sprawdziło jak kwit leci to znaczy ,ze są ku temu powody i dotychczasowa skala działalności i "prognoz" spółki nie ma znaczenia. Tak było z PBG, PXm, GANT, ITG, NWR itp itd.

Obawiam się ze wsparcie będzie niżej, tam gdzie wyrysowałeś kreskę przerywaną.

Niestety to również może być linia szyi potencjalnego RGRa, czy się utworzy i czy ja będą testowali , tego póki co nie wiadomo, natomiast jeśli z HF pójdzie obsuwa , jak z Agony ( spółka na razie nie poinformowała o konkretnym terminie debiutu gry tylko termin jest na steamie), to być może i to wsparcie , będzie testowane.

kliknij, aby powiększyć

Osobiście mnie niepokoi jeszcze jedna rzecz taka w skali , globalnego sentymentu do rynków akcji, chodzi o indexy amerykańskie np SPX.

kliknij, aby powiększyć

A niby czemu ma nie żyć, skoro takie legendarne opinie się pojawiają? Oczywiście jeśli pokażą materiały szerzej, każdy do pewnego stopnia ,będzie mógł je samemu ocenić. O ile sobie przypominam przed debiutem TWOM też nie było zorganizowanych wycieczek forumowiczów na żerań do( ówczesnego) studia 11 bit ,żeby samemu zobaczyć grę, a większość bazowała na opiniach innych( które to opinie 11 bit wrzucał w swoje raporty okresowe). A jednak na podstawie paru filmików i opinii innych, można było jednak ocenić, czy TWoM może być perspektywiczny czy nie,oczywiście nikt nie znał konkretów ( łącznie z zarządem)ile da zarobić. Ten co zaryzykował pod legendę TWOMa zebrał kokosy. Czy tak będzie w przypadku F51 zobaczymy. Wiem tylko,że skoro takiego JJB rynek potrafił napompować pod śmiesznego realpolitiks na prawie 100 mln PLN,to przy tej płynności jaka się pojawiła na farmie pompka może być jeszcze większa, nawet jeśli WW3 nie będzie hitem . Jeśli natomiast będzie hitem to chyba jest oczywiste,że obecna kapitalizacja 70-100 mln PLN będzie tylko wspomnieniem, a to jaka będzie wycena Farmy będzie zależało od tego jakiego kalibru będzie ten hit, jak w czasie będzie się monetyzował WW3 ( a FPSy online mogą się świetnie monetyzować co pokazuje rainbow six, PUBG , CS:GO itp.itd) , oraz pewnie od grania pod kolejny debiut gry z chernobylem który być może wejdzie w 2020 roku na rynek, chociaż coś mi się obiło o uszy, że to może być nawet 2019 rok, ale w to bardzo nie wierzę.

krewa napisał(a):
Jasne, sprzedaż akcji przez prezesa to coś na porządku dziennym. Jak to powiedział Tymiński - on tez ma prawo do zysku.

Parafrazując - podobają się Wam klapki na oczy z motywem The Farm51?

Szczególnie gdy sypie 15 K akcjami tuż przed okresami zamkniętymi. Info o tym idzie w piątek po sesji a w poniedziałek i wtorek jest( prawdopodobnie) dzięki temu zwała, której prezes i jego kumple inni prezesi posiadający łącznie ponad 1.2 mln akcji, mogli się przyglądać ( gdy wycena ich pakietów pięknie spadała) . Tak to bardzo niecodzienna zagrywka, tym bardziej , że nie mogą robić żadnych transakcji do 30 maja.blah5

Kurs jak gwałtownie spadł tak póki co równie szybko wrócił( nie mówię tu o gwałtowności powrotu, bo powrót był na stosunkowo małym wolumenie , wynikająca z znikającej agresywnej podaży).

Jest płynność jest zabawa, jak to niektórzy mówią. Ja powiem tak jest sternik , jest rysowanie wykresów.king

Tak na 100% to żaden z forumowiczy nie może powiedzieć o co tak na prawe chodzi. Dla wielu to co sie dzieje jest mega dziwne i zagadkowe, co nie zmienia faktu że jednak tak właśnie jest. I teraz każdy kto nad tym myślał ma jakieś własne przemyślenia.

Moim zdaniem, największą podpowiedź daje to sformuowanie: po cenie rynkowej ustalonej w ramach procesu book builiding oraz na warunkach rynkowych

Jak wiadomo na rynku są zawsze lepiej i gorzej poinformowani. I teraz pytanie dlaczego tak kurs sie sypie? Bo moze ci lepiej poinformowani wiedzą , jaka będzie ta cena w book buildingu i jakie będą warunki rynkowe. I może też wiedza że sypanie po 115-13-12-10-itp jest po prostu dla nich opłacalne? A może być opłacalne tylko w wypadku takim że cena nowej emisji będzie niższa niż te ceny po których oni( wiedzący lepiej) sprzedawali ,aby móc za jakiś czas objąć akcje po niższej cenie. Taki scenariusz wygląda na logiczny i by wyjaśniał dlaczego kurs się tak sypie praktycznie bez przystanku i odpoczynku( czasu do ustalenia ceny nie zostało wiele), natomiast na 100% przekonamy się o tym dopiero jak poznamy cenę emisyjna NE.

aircanada15 napisał(a):
Pewnie. Farm51 to spółka, której spokojnie można "zawierzyć" :D Szczególnie wyjeżdzając często na wakacje warto mieć owe akcje, kurs taki stabilny...
Zacznijmy panowie od tego, że oni robią multpilayera mającego domyślnie obsłużyć setki tysięcy graczy, minimum ! Czy poradzą sobie z zapleczem technicznym i stabilnością rozgrywki w momencie szybkiego napływu użytkowników ? Ja na dzisiaj uważam, że nie będę mieli tego problemu.

AIR BLO kiedyś było firma z najgorszą gra na PS4 , to był CRAWL. Potem prezes naściemniał że ten Crawl w chinach się pięknie sprzedał , podkręcił wyniki w raporcie, po czym po pewnym czasie ogłosił że kasę w chinach ktoś mu wisi o odzyskać jej nie może. blah5 Kto pamiętał o tych sytuacjach gdy kapitalizacja szła na 200 mln PLN? a kurs z paru PLN za czasów Crawla poszybował na 120 PLn po LOF i przed observerem.?

11 bit z anomaly przez PARĘ LAT wyjęli ok 10 mln przychodu ztej serii, kto o tym TERAZ pamięta o anomaly o smugllers funky i 20 mln kapitalizacji 11 bit z tamtego okresu , KOGO TO OBCHODZI? Teraz jest tylko pytanie jak FP się sprzeda i czy 500 mln kapitalizacji to tanio czy w sam raz a może i za drogo.

CDR zrobił W1 i co? WIEDZMIN 1 pokrył koszty produkcji po 4 latach od jego debiutu, gdy weszli na giełdę CDR miał 100 mln kapitalizacji , zbierał przedpłaty na W2 od sklepów żeby wiązać koniec z końcem przy robieniu W2, pożyczał hajs od udziałowców, od inwestorów ( Jakubas) itp itd. Właśnie dlatego był warty ok 100 mln PLN pomimo że miał na koncie Wiedźmina 1. KOGO teraz to interesuję przy kapitalizacji ponad 10 mld PLN i takim sukcesie W3.

To co chcę powiedzieć jest chyba oczywiste. Czasami nie warto brnąć w przeszłość za mocno, bo w tej branży jeden produkt może zmienić dosłownie wszystko.I dla inwestora lepiej nie być MEGA IGNORANTEM, tylko obserwować, słuchać , czytać to co sie dzieje w okół gry i analizować to bez z góry narzuconych animozji, bo one mogą zaburzyć zdrowy rozsądek i prawidłową logiczna ocenę tego co jest w realu.

Kupuj plotki sprzedawaj fakty, oczywiście wiąże się to z większym ryzykiem, ale ryzyko jest wszędzie( taki Kurs KRU i jego zachowanie od miesięcy,który był jakiś czas temu takim kozakiem ), ale też to wiąże się z możliwością nadspodziewanych zysków, bo FAKTY są inaczej wyceniane niż plotki.

master_of_gpw napisał(a):
Objęcie akcji przez abris po niskim kursie to oczywiście strzał w stopę jeśli chodzi o wycenę pakietu 60% akcji ale... jeśli chcą to ściągnąć z giełdy to nie ma znaczenia wycena bo im chodzi o to aby posiadać firmę na własność; wycena na GPW nie ma dla nich znaczenia bo firma będzie miała wartość w postaci generowania zysków typu 300 lub 500m rocznie i o to jest batalia. Tak czy siak łatwo można by udowodnić że poprzez takie jak faktycznie obowiązujące rozegranie kwesti nowej emisji akcjonariusze poniesli wymierne straty, obniżyła się też o wiele milionów wartość samej spółki lekko licząc ok.500m w plecy i tu rodzi się pytanie czy sprawcy takiego zamieszania nie podpadają pod kilka artykułów z kk. A za szkodę wielkości 500m raczej nie ma zawiasów. Więc osobiście jednak stawiam na to ze idzie teraz ostra gra na krótko, być może nawet trwają zakupy a konto przyszłego dużego udziałowca i jeśli tak jest to rosną szanse na to ze KK wybroni się - nie wykluczam ze jednak cena NE w okolicach IPO jest możliwa - a takie wyjście uniemożliwia postawienie jakichkolwiek zarzutów zarządowi ,ot mniejszościowi nie wytrzymali presji powie KK , a przecież mówiliśmy my zarząd ze jest swietnie tylko trzeba przeczekać. PIza tym- wydaje mi się że tym bardziej powinni się obawiać możliwych sankcji karnych że byliby z racji backgroundu łakomym kąskiem medialnym - powinowactwo do LC , dalej branża żerująca na ludzkich pomyłkach i nieraz tragediach wiec wsadzenie do paki za niegospodarnosc byłoby nie lada gratką dla wiele. Wystarczy przypomniec Police - tam ostre zarzuty za nietrafione inwestycje za 30m a tutaj.mamy zmniejszenie wartości firmy o 500+ ( he he ) z czego niestety jest i moich parę złotych wiec panie i panowie może nie będzie tak tragicznie?

Moim zdaniem tu jest dużo prostsza kwestia.

GBK potrzebuje kasy jak tlenu, w takiej sytuacji to ci co maja objąć nowa emisję dyktują warunki a nie prezes z tym swoim przysłowiowym MILIARDEM. Jak widać główny akcjonariusz tez nie kwapi się wykładać kasę np z cena z IPO. To co dzieje sie na rynku to jest po prostu dążenie do ustalenia ceny nowej EMISJI. I tu nawet nie chodzi o cenę dla ABRISA bo ile on ma objąć 60% z tych 20 mln akcji? Tu jest gra o to ile będą chcieli zapłacić Cukiermany itp za ta emisje 50 MLn AKCJi. Bo przypomnę że 50 mln akcji nie może pójść taniej niż te 20 mln akcji dla "obecnych akcjonariuszy".

Dlatego moim zdaniem sprawa wygląda tak ,że KURS dąży do ceny nowej emisji i to bynajmniej nie będzie 14.3 jak zapewniał prezes tylko dużo dużo niższy poziom, dlatego to tak leci na ryj i dlatego kolejni łapacze noży mają ucinane paluszki. W tej sytuacji należy po prostu wstrzymać się z kupowaniem, poczekać na cenę emisyjna i wtedy może próbować łapać jakieś odbicie.A ci co maja kwity szczególnie od IPO mogą podziękować prezesowi i głównemu akcjonariuszowi, jak ich w BAMBOOKO zrobił, co z reszta jest dosyć czętym zjawiskiem na naszym BANANIE.

anty_teresa napisał(a):
Przecież ta nominacja jest za projekt realizowany dla Obrum, a nie za WW3... Skończ z naganianiem!

Cytat:

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac B+R z zakresu balistyki, foto-realistycznej oprawy wizualnej oraz środowiska rozszerzonej rzeczywistości (AR) celem opracowania prototypu nowoczesnego symulatora pola walki o budowie modułowej. Prototyp ten będzie opracowywany pod katem możliwości jego wykorzystania do budowy profesjonalnych kompleksowych symulatorów szkoleniowych lub uzupełnienia funkcjonalności obecnie istniejących symulatorów i trenażerów dla służb mundurowych w Polsce (wojska, policji, straży granicznej, etc), jak też dla szkół średnich o profilach obronnych/wojskowych/policyjnych i wyższych, szkolących przyszłych funkcjonariuszy służb mundurowych.

www.thefarm51.com/ue/projekt-d...

Jeśli mnie juz zbanowałeś na ponad tydzień za ten post to chciałbym ci cos wyjaśnic lub uświadomić.

To że projekty które są dofinansowane często wykorzystuje się w konkretnych grach pomimo że mogą nie mieć bezpośredniego odniesienia w temacie projektu.

Oglądając wywiad z Rosińskim, można zauważyć że bardzo dużo rozwiązań, które opracowywali z OBRUMEM jest wykorzystanych w WW3. To nie jest żadna wiedza tajemna ,że WW3 bazuje w dużej części tez na rozwiązaniach ze strzelnic własnie dlatego WW3 ma być tak realistyczna i mieć przewagę nad innymi grami. Rosiński wspominał o balistyce ,wyposażeniu ich modyfikacji i wpływu tego na mechanikę gry( ludzi pojazdów ),w WW3 itp itd.

Wymownym przykładem tego, dlaczego WW3 może odnieść sukces jest właśnie doświadczenie zebrane wraz z OBRUMEM co np w PPE .PL to zaznaczyli

www.ppe.pl/publicystyka/3904/w...

kliknij, aby powiększyć

Z reszta sam Farm 51 twierdzi iz WW3 powstał miedzy innymi właśnie dzieki wpółpracy z wojskiem, czyli też i co najmniej pośrednio dzieki temu dofinansowaniu, który ma zapewne istotny wpływ na cały model gry i jej elementy jak balistyka , modyfikacje i ich wpływy na zachowanie sie broni pancerza pojazdów itp itd.

www.thefarm51.com/projekt/worl...

kliknij, aby powiększyć

No i w Końcu czy zadałeś sobie trud żeby sprawdzić co kryje się pod "nominacjami IT"? Jak najbardziej tam też występują GRY, forum ma sie odbyć w październiku, z WW3 planują że wystartują w 3 qw ,czyli pewnie wrzesień, moim zdaniem jeśli WW3 zadebiutuje w 3 qw i odniesie sukces to ta nagrodę maja w kieszeni( pomimo ze nie jest ona taka ważna).

Kod:
mod: treść łamiąca regulamin forum została usunięta

legolas napisał(a):
Kolego nie ma już czegoś takiego jak "typowo".
Dziś wszystkie spółki grają tak jak oczekuje tego rynek, a rynek dziś oczekuje dywidendy dającej według rynku poczucie "stabilność" i odpowiedzialności przed akcjonariuszami.

Jeżeli chodzi o spółki windykacyjne uważam, że możliwie najlepszą pasującą do tej branży politykę dywidendową ma obecnie VINDEXUS.

czego rynek oczekuje, cóż oczekiwania rynku poznaje się po kursie a ten bynajmniej nie wygląda na GBK najlepiej.

kliknij, aby powiększyć

Poza tym Prezes mówił , ze wszytko jest dogadane , ze te pieniądze już są , a teraz informuje że siada dopiero do stołu. I jeszcze jedno jeśli faktycznie emisja 70 mln akcji , miałaby być po 14.3 PLN, to dlaczego finansowi nie pakują do worów kwitów poniżej tej ceny, bo póki co raczej widać tutaj podaż nieustającą podaż a nie popyt na walory.

Kolejną umowa o produkcję gry. Pomimo że wykorzystywana jest ona do podbitki, to nie wygląda to najlepiej. W zapasach spółki tkwią 2 największe produkcje gdzie opóźnienia już są wieloletnie, gdzie nie wiadomo kiedy będą debiuty , a Babieno podpisuje kolejne umowy dla tego niewielkiego studia. Sądzę iż chodzi o to żeby zapewnić spółce jakieś wpływy finansowe w najbliższym czasie z tych umów, ale to nie wróży dobrze "zapasom" i że sam prezes nie za ciekawie podchodzi do debiutów tych gier.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Kod:
mod:zmieniono link na wewnętrzny

tan wywiad jest już sprzed ponad 2 miesięcy, ale moim zdaniem ci co go nie wiedzieli warto żeby obejrzeli( na forum nie widziałem linka do tego wywiadu). Wygląda na to , że chcą wyciągać lekcje z dotychczasowych błędów dotyczących i na nich się uczyć w przypadku WW3 ( i późniejszych produkcji). Mówi tez że zainteresowanie różnych wydawców/dystrybutorów było/ jest duże ich projektem. Planują tez świetnie dopieścić te pierwsze oficjalne wyjście na świat materiałem z WW3, bo zadaje się że wiedzą iż pierwsze wrażenie i rozgłos jest bardzo ważne. Mówi tez na początku o GE i w sumie to jest logiczne , co do jakości produktu nie można mieć większych zastrzeżeń ( poza tym że była opracowywana już na leciwym Unrealu3), problemem była monetyzacja , na która mieli ograniczony wpływ.

Moim zdaniem ciekawy wywiad , dający nadzieje na jednak spore zmiany w podejściu spółki do do PR-u i późniejszej monetyzacji WW3. Czy to wyjdzie i jak wyjdzie oczywiście czas pokaże, natomiast mozna odnieść wrażenie ,że uczą się na przeszłości.

Ważnym jest tez zdanie ,ze sa mocno nastawieni na to zeby gra zadebiutowała w 2 połowie 2018 roku i żeby to nie był 4 qw.

Na mój gust ,coś za dużo tutaj jakiś dziwnych akcji się w otoczeniu GBK dzieje. To wszystko staje się za bardzo pokręcone.

Ja tylko się zastanawiam czy prezio tak namawiając drobnych żeby nie puszczali akcji , żeby przeczekali, bo będzie fantastycznie ( walka o 40+), bo już jest wszystko fajnie dograne ( z dokapitalizowaniem na 1 mld PLN tanimi lewarami na kolejne setki mln pln itp), ma naprawdę szczere chęci, czy tez robi ludzi w JAJO.Whistle

Już nie jedno widziałem na rynku i nie jedna mega ściemę się słyszało. Qrde to jest mega zastanawiające dlaczego tak papier się pruje ( dzisiaj w czasie sesji nawet zaliczając poniżej 11 PLN). No wykres masakrycznie wygląda, spółka nie mała , wchodzi do WIG40 i tak z nią jadą praktycznie bez przystanku, i złapania oddechu od tych dynamicznych spadków.Think

Ale ja mówiłem o PR-rze, dotyczącym gry, o materiałach które tak pozytywnie odebrali ci co je już widzieli itp. itd. To też z oczywistych względów może pozytywnie wpływać na kurs spółki.

To że na forach jest gorąco nie dziwi, ostatnimi czasy nie jest lekko zarabiać hajs, ludzie sa wygłodniali to i szukają okazji do "szybkiego " zarobku. Jak to wpłynie na zachowanie kursu ? teoretycznie powinna niedługo byc mocniejsza korekta, żeby te gorące głowy ostudzić. Ale jak będzie zobaczymy.

No wiem ze to nie jest to taki typowy zakres konsolidacji i jego kanału ,czyli opór i wsparcie. Ale póki co to z ta dynamika to nie wiele tutaj jest od ostatnich sesji "typowych" sytuacji.

W sumie mógłbym te kreski pominąć i po prostu narysować dwa opory w okolicach 15 -15.7 no i ten historyczny na ok 23 PLN.

P.S dzisiaj jest jeden z największych wolumenów ever

jedno ale: pokonał opór a nie wsparcie, ale i tu bym był ostrożny bo jakoś atmosfera po pewnej delikatnej "euforii " opada i nie wiadomo jak to się do końca sesji rozstrzygnie.

kolejna , szersza ocena WW3.

surfmen napisał(a):
To może być taki hitjak observer ,że miał super opinje wśród znawców ale jakoś nie znalazł nabywców,co było dalej wszyscy wiedzą.

Może być różnie, jednak jeśli go dobrze zrobią to, to realizm i mocna personalizacja bardzo wielu rzeczy moze dac temu produktowi fajnego kopa. Należy zauważyć że gry PvP , multiplayer mogą dużo lepiej się sprzedać niż 'symulatory chodzenia", co widac po ilosci ludzi którzy kupili gry jak ARMA III, DAY Z, RUST, H1Z1, nie mówiac juz o CSGO czy PUBG, itp itd. i nawet biorąc pod uwagę tylko PC.

A co będzie jeśli WW3 faktycznie chwyci?

Ta liczba osób w grupach dyskusyjnych i późniejsza sprzedaż, nie jest taka oczywista.

Observer bloobera ma 44 k osób w grupie dyskusyjnej - ilość sprzedanych kopii na steamie tylko 65 K kopii

car mechanic 2015 ma -36 k osób - sprzedanych kopii prawie 800 k

car mechanic 2018 ma - 59 K osób - sprzedanych kopii 360 K

gold rush:the game - 33 K osób - sprzedanych kopii 170 K

ale warto obserwować i próbować wyciągać jakieś wnioski.

Ciekawe czy z tymi wish listami sie to mniej więcej sprawdzi co mówił prezes PLW. Oni podawali wish-listy wielu gier zobaczymy jak będzie z ich debiutami, tak w celach dydaktycznych.

Greenthumb napisał(a):
Dokładnie tak salute
Jeśli to prawda to byłoby pięknie.

Myślę, że warto obserwować relację społeczność / sprzedaż na przykładzie Surviving Mars.
Oni teraz mają 46. tys w społeczności. Ciekawe jakie będzie przełożenie na sprzedaż.
Choć warto też wziąć pod uwagę, że to 10$ drożej, a im droższa gra tym większa pokusa poczekania na promocję.

dzięki za link.

Swoją droga to ciekawe spostrzeżenia na przyszłość mogą być, w potencjalnej ocenie sprzedaży przyszłych produktów różnych growych spółek. Zarówno jeśli chodzi o przełożenie wish list jak tez i ilości ludzi w grupach i późniejszej sprzedaży. warto obserwować temat na podstawie różnych gier i może faktycznie jakaś konkretniejsza zależność będzie miedzy np ilością w grupie przed debiutem i sprzedażą w kwartale debiutu, co ułatwi wszystkim określenie potencjału sprzedaży produktów, które jeszcze nie weszły na rynek.

P.S podobno ktoś się przyznał że projekt industrial poszedł do kosza i od początku go robili, szkoda ze rynek się oficjalnie o tym nie dowiedział tylko jak zwykle insaiderka mogła wiedzieć. Teraz nie dziwi dlaczego była tak długa i mecząca konsola na, ok 70 PLN zamiast hasać już dawno po 150-200 PLN. Jak zawsze są równi i równiejsi i to jest po wacku, bo takie info jak to ze musimy budować flagowca od początku, powinno pojawić się w oficjalnym komunikacie aby wszyscy mogli mieć dostęp do tej informacji mającej wpływ na cenę akcji i kapitalizacje firmy w tamtym okresie.

Greenthumb napisał(a):

Liczba osób w społeczności steam przekroczyła 68 tys. Można spokojnie zakładać ponad 70 tys. w dniu premiery. To z kolei powinno przełożyć się na ok. 250 tys. osób z Frostpunkiem na wish-liście.

Gdzie obserwujesz liczbę osób w społeczności steam ? Jestem zalogowany na steamie i nie widzę jak znaleźć tego typu informacje.

aircanada15 napisał(a):
Mam wrażenie, że jedna z tych gier (Medium i Scopophobia) wogóle nie powstanie.
Anty-teresa: kojarzysz w ciągu ilu lat spółka powinna zacząć amortyzować kwoty poniesione na pisanie owych "dzieł" ?

na medium dostali chyba nawet jakąś dotacje, także z niej raczej nie zrezygnują. Inna kwestia czy nie będą mieli problemów z rozliczeniem jej bo ten temat ciągnie się jak krew z nosa. Już w 2012 słyszało się o medium. BLO próbuje chyba wyjść z impasu dzieląc medium na " kawałki" coś mówili o wypuszczeniu gry w epizodach. Tylko co z tego jak nadal temat w sumie zawieszony w próżni jeśli chodzi , termin debiutu.

Coś mi się zdaje, ze po prostu mają problem już na poziomie koncepcji tych gier. Dla mnie scopo- czyli zabawa w ciuciubabkę miedzy Bazyliszkiem a chłopcem jest tematem tak infantylnym i niszowym ,że ciężko wyobrazić sobie dobra monetyzację tego typu gry, szczególnie jeśli jej budżet nie jest mały i coraz bardziej rośnie patrząc na powiększające się zapasy.

medium moim zdaniem podobnie , miał w załozeniu byc mega nowatorski itp, a granie na podzielonym ekranie lub na 2 monitorach w tą samą postacią w "Dwóch światach" jednocześnie wydaje sie mocno kontrowersyjne. Może to się przekładać na haos i niemoc skupienia na rozgrywce, co może wpływać znacząco na spadek " miodności " rozgrywki. Oczopląs może być poważnym poważnym problemem hamującym FUN z rozgrywki.

A to wszystko na dodatek jest okraszone juz 24 mln PLN( na koniec 2017 roku) kosztów, które ponieśli na produkcję gier i które zostały wrzucone w zapasy. Można to odwlekać ale kiedyś przyjdzie czas ich rozliczenie a BLO ze swoimi kosztami na poziomie już 10 baniek rocznie i kasą w spółce na poziomie 4 mln PLN, wcale nie jest w komfortowej sytuacji.

rubik napisał(a):

Kamienie milowe są dla pokrycia kosztów, nie dla zysków

No tak , ale wchodzą do przychodów spółki. Jeśli w 2018 roku, nie będzie żadnego debiutu gry, a kolega wyżej spodziewa się lepszych wyników niż w 2017 ( gdzie przychodów ze sprzedaży było ponad 5 mln PLN) to pewnie musi liczyć na te kamienie milowe. No chyba że na nintendo switch gry całkiem nieźle się sprzedadzą, ale raczej będzie trudno pokryć nawet same koszty operacyjne spółki, które w 2017 wyniosły 10.5 mln PLN.

Na siłę może i nie warto szukać, natomiast może zastanawiać ta ciągła presja podaży która jest jednak spora nadal, pomimo takiej zwały i pomimo tego, że prezes stara się przekonać iż wszytko będzie cool, a GBK celuje w zebranie z emisji 1 mld PLN i 300 mln dodatkowego taniego kredytu, podczas gdy wycena FIRMY obecnie jest juz poniżej 1.2 mld PLN.Whistle

Na moje oko to nie drobni tak wystawiają na s tu idą większe paczki na wystawki obroty sesyjne sa wielomilionowe w sumie i jakoś popyt nie może za bardzo przejść do nawet próby uspokojenia sytuacji i jakiegoś odreagowania tej presji podażowej. To już naprawdę dziwnie wygląda , nie kupuję teorii drobnych ze to jest " klasyczne wyleszczanie drobnicy z akcji", bo przecież grubasy będą mogli objąć 70 mln nowych akcji, wiec o jakieś ochłapy by tak " nie walczyli".

I teraz albo "rynek " wie znowu coś więcej, i prezes swoje a rynek swoje, albo inne jedyne rozsądne wytłumaczenie tego stanu rzeczy jest takie, że ten co wziął akcje na KS( krótka sprzedaż) tak miesza, bo im drożej puścił akcje i im taniej je odbierze, tym większy będzie miał zysk. Jeśli ta druga opcja jest prawdziwa, to faktycznie może się tak zdarzyć o czym prezes mówił, że cena emisji będzie w okolicach 14.3 PLN i trzeba poczekać żeby kurs odbił z tych mocnych spadków. Problemem jest to , że prezes raczej ostatnio nie ma dobrej passy i raczej ciężko wierzyć bezrefleksyjnie w jego każde słowo.

w każdym razie dziwnie to wygląda, firma ma pozyskać kapitał, prawie taki jak jej obecna wartość rynkowa, a tak leci na twarz. Kruk próbuje odbijać spadki a tu nadal jest presja na spadki, tak jakby rynek , nawet spekulantom nie chciał dawać nadziei na jakieś odreagowanie.Whistle Presja podaży jest duża.

kliknij, aby powiększyć

zobaczymy

Natomiast na Iphony Metal Fist testowali już od ponad ROKU, "version history" pokazuje że wersje 1.0 puścili w grudniu 2016 roku!!!! co w sumie nie dziwi bo Metal Fist na tapecie produkcyjnej jest od bardzo dawna. To co może szokować to fakt, że po tak długim czasie i formule F2P, tylko 44 osoby wydały jakaś opinie i dało gwiazdki, to mniej więcej sie pokrywa z iloscia opinii na androidzie TAM jest 49 opinii gdzie licznik pobrań pokazuje 1000-5000 .Anxious

to raczej nie wróży sukcesu tej grze.

Problem w tym , że potencjał sprzedażowy tych gier osobiście uważam za kiepski, jak wyjdzie w praniu czas pokaże , ale jeśli słabo to będzie po prostu słabo i na kursie.

P.S O Metal Fist wiadomo od dawna i jakoś nie słyszałem opinii " och i ach" ze strony, prasy netu itp. Chyba nawet testowali Metal Fist na jakiś rynkach i chyba to nie wypadł jakoś fajnie?.

licznik Androida pokazuje max 5 K ściągnięć przy formule F2P .

play.google.com/store/apps/det...

No i tu mam poważne wątpliwości czy ten rok zapowiada się lepiej niż poprzedni. Jeśli nie będzie żadnego debiutu, to z czego ma być niby lepszy? Potencjał sprzedażowy jaki obecnie mają - pokazał 4 qw 2017 roku i jest on mizerny.
Z potencjalnych kamieni milowych nowej gry? Tu też mam wątpliwości, biorąc pod uwagę jak bujają się z
produkcją "dużych" gier.

Tyle, że ja piszę o racjonalności pod kątem inwestowania, a to ze spekulacyjnie spółki rosną to inna kwestia. Takie JUJUBEE pod RP urosło na 90 mln PLN i co jakie przychody i zyski pokazuje ten Real Politiks? Było na fali spekuły prawie 30 PLN, a na fali wyników obecnie jest na poziomie ok 10 PLN.

Zgodzę się,że różne spółki growe , mogą w tym roku bujać nawet na fali spekulacyjnej, jeśli FP od 11 bit wypali, jeśli gry z Playway ( agony, phantom doctrine itp. itd.), jeśli Farma pokaże szeroko materiały i reszta pismaków będzie tak zajarana jak ci co już je widzieli , to wieloma spółkami to może ruszyć in PLUS, na tej fali. Natomiast pytanie które ruszą bo spółek growych jest coraz więcej coraz większa jest konkurencja nawet jeśli chodzi o apetyt na kasę spekulacyjną i to grono zapewne będzie się powiększało chociażby z tej racji że zespoły PLW chcą debiutować jako samodzielne byty na rynku. W tej sytuacji również wyniki poszczególnych spółek mogą mieć znaczenie dla "spekuły". A jak widać wyniki BLO są tragiczne i to po debiucie observera, to co zastanawia mnie to fakt ze w ogóle nie pokazują materiałów ze scopo i medium to znaczy ,że nie są gotowi do ich pokazania a to znaczy że debiuty i w tym roku mogą być zagrożone. Zaksięgowali MOCNY hajs na zapasach i moim zdaniem to im się potężnie odbije czkawką, wyniki za 4 qw 2017 pokazują sedno sprawy- Przychody ze sprzedaży produktów w 3 miesiące 350 K PLN, NATOMIAST powiększenie zapasów - 2 mln PLN.blah5

Wybacz ale ja tu piszę o 3-4 letnich ( na chwile obecna) opóźnieniach a ty piszesz o 2 kwartałach .blah5 w momencie gdy ma ich zespół( wcale nie taki duży) pracować nad trzema dużymi projektami jednocześnie, bo nawet scopophobia ma budżet jaki zakładał 11 bit dla Frostpunku gdzie nad nim pracuje pewnie z 70 osób( teraz zwiększyli o parę mln pln.), wiec o czym my mówimy.

jesli chodzi o te inne gry LOF i OBSERVER , ich powstanie odbiło się na pracach nad scopophobią i medium bez dwóch zdań, a to były nie tak duże projekty. Poza tym uważam ,że LOF został "wyjęty" ze scopophobi( tam akcja tez toczy sie w starym budynku wiktoriańskim itp itd) i puszczony jako oddzielny projekt , bo wiedzieli że scopophobia i medium będzie się przedłużały i coś musieli puścić. LoF na początku nie wypadł źle ale reweli tez nie było przez 4 miesiące od debiutu na PC do końca 2018 roku na stemspy było chyba ok 60 k kopii sprzedanych( z czego w samym debiucie cena była poniżej 10 $ za kopię). Umowa z ASPYRE ruszyła mocno temat, zabulił on parę baniek za wejście jako wydawca i w dodatku BLO nadal kasowało spore kupony od każdej sprzedanej kopii. BLo trafiło się ładnie , ale zapewne ASPYR już taki happy nie był skoro na obserwera podpisali zupełnie inna formułę współpracy . Płacili kasę za pracę w postaci kamieni milowych bo BLO potrzebowało przychodów i zasilania w kasę , ale dalej już ustalili inne warunki, wynik jest taki że BLO pomimo że debiut był już wiele miesięcy temu to ze sprzedaży kasy nie widzi, wynika to z formuły umowy oraz z tego że gra nie za dobrze się sprzedaje.Jak widać, póki co o dalszym rozwoju współpracy między ASPYRE i BLO nie słychać, po wydaniu observera coś jakby się ochłodziło.

Teraz pytanie jest takie jakie są zapisy umowy, czy robią to na zlecenie jak JUJUBEE robił TAKE OFF, czyli opłaty za kamienie milowe i jakiś bardzo niewielki kupon od sprzedanej kopii. Czy może BLO tez wyłoży spory szmalec na ta grę i oba podmioty będą ponosiły dodatkowe ryzyko i produkcje będą dzielili w kosztach na 50%-50% i potem podobnie będą dzielili się ewentualnymi zyskami. Pytanie jest takie ile lat będą bujali się z ta najnowszą produkcja , bo jeśli długo ( a wiele na to wskazuje z ich przeszłości) to te płatności też beda spływały w długim terminie.

Problem w tym ,że jak mówię z dwoma większymi projektami Bujają się od lat i skończyć nie mogą a teraz wyskakuje z kolejnymi rewelacjami.Ja na temat Babieno i jego różnych zapewnień i rewelacji jestem sceptycznie nastawiony, bo od dawna koleś mówi wiele rzeczy, które potem zupełnie w realu inaczej wyglądają.

LOF im wyszedł ,ale to też nie była jakaś rewelacja Biorąc pod uwagę że dokapitalizowano spółkę 10 mln PLN, to tą sprzedażą LOF ledwo pokrył działalność operacyjną, bo obecnie mają dużo mniej kapuchy niż owe 10 mln jakie mieli po emisji z 2015 roku.A źródełko sprzedażowe LOF wysycha. Natomiast poza LOF póki co cały czas raczej kibel , biorąc pod uwagę to KIEDY I CO mieli zrealizować w zapowiedziach już od 2014 roku. Więc ja bym również teraz brał zasadę ograniczonego zaufania do serca w stosunku do tych rewelacji Babieno jakie zapodał.

Wyniki za 4 qw 2017 - za 3 miesiące najlepszego okresu sprzedażowego w ROKU- przychód ze sprzedaży produktów netto 350 K PLN. czyli miesięcznie wychodzi 120 K PLN . To wystarczy za komentarz , na jakim obecnie etapie jest BLO po debiucie kolejnego "flagowca" czyli observera.

Panowie, chciałbym tylko przypomnieć że dotychczasowe Dwa największe projekty sa nadal w produkcji.

O medium już przebąkiwało się w 2012 roku a sam BLO oficjalnie nawiajał ze premiera miała być w 2015 roku:

ir.blooberteam.com/pl/dwie-pre...

O scopophobii też mówiło się już parę lat temu , początkowo miała mieć debiut w 2014 roku, potem w 2015 roku itp itd.

gry.onet.pl/wiadomosci/bloober...

Mamy rok 2018 i ani widu ani słychu kiedy będą premiery Dwóch największych projektów BLO.

teraz słychać ,że największy projekt ,nad którym od paru miesięcy pracują( i nad medium i scopophobią jednocześnie), ma mieć debiut w pierwszej połowie 2019 roku.blah5

Jeśli faktycznie tak jest , to ten projekt raczej się przedłuży się na bliżej nie określony czas , patrząc po wcześniejszych doświadczeniach BLO z ich Dużymi projektami. Płatności za kamienie milowe mogą się rozciągnąć w czasie o ile w ogóle ta współpraca dotrwa do końca.

Nie wiadomo jak to wygląda, bo nie znamy zapisów tej umowy.

Może to wyglądać jak umowa z Aspyre na obserwera.

Poza tym ,ciężko uwierzyć że zrobią największą grę w rok, skoro tak bujają sie ze scopophobią ,medium itp. Przecież te produkcje powinni zakonczyć .blah5

www.google.pl/amp/s/www.engadg...

Tutaj pisze o budżecie poniżej 10mln $ a nie np5mln $

Nie rozumiem po co wrzucasz inne spółki pisząc o BLO. One przynajmniej nie maja w zapadach ponad 20mln wynikających z tego że wpompowali tą kasę w gry w które od lat skończyć nie mogą.
Co do tego typu interesów to już Farm 51 takie robił z DA oraz z GE , wynik raczej nie powala chociaż nie spowodował mega problemów, tak jak np. W przypadku gdyby tylko niewielki ulamek odzyskali z kasy włożonej w produkcję gier.

Moim zdaniem to info pod podbitkę i wyrwanie sie kursu z niebeżpiecznej bliskości wsparcia.

no ja nie mówię o ostatnim tylko okresie , ale o tym ze grubasy jak Morgany pozbywali się akcji wyżej , bo pewnie wiedzieli co i jak.Ten co brał ( krótka sprzedaż) pewnie tez na pałę w nią nie wchodził itp .itd.

W ostatnim okresie to ilość transakcji i ich niewielkie pojedyncze wartości, też nie musi o wszystkim świadczyć , gdy spadki są po 20%. Po prostu podaż szukała popytu , a że dużych nie było na popycie to zasypywali tych co łykali i pewnie sporo było drobnicy , bo przecież grubasy wezmą sobie akcje z NE.

teraz jest tylko jedno istotne pytanie po jakiej cenie się ugadali/ugadają z ta Nową Emisja.

Jak widać po ostatnich miesiącach różnie z tym może być, przecież to nie drobni zwalili tak kurs na takich wolumenach , to grubasy sypały a drobni nadstawili ręce na lecące noże twierdząc , jak tanio , jaka okazja oj oj jak taniuśko kupiłem - będę bogaty.blackeye

Natomiast ten najświeższy wywiad na parkiecie, wygląda tak jakby prezes chciał się zarzekać na wszystkie świętości że będzie za.je .fajnie, tylko warunkiem jest niepuszczenie akcji. I tu sa dwie szkoły albo mu wierzyć, albo nie. Gadka o tym jak NIE POTRZEBUJĄ kasy ,i że to ich kasa szuka a nie oni, oraz że kolejka chętnych z kasa ustawia się do nich, raczej mu dobrej opinii nie wystawia. Ale kto może znać przyszłość?? Prezes usilnie chce przekonać ,że on zna i że będą walczyć nie o 18 czy 2x PLn ale o 40+ PLNWhistle

Jak zwykle decyzję o tym gdzie się chce włożyć szmal pozostaje decyzja indywidualna i de facto na własna odpowiedzialność, nawet jak prezes stara się wyjść z siebie żeby przekonać ze będzie zaje.biasz.szczo. Anxious

No trzeba powiedzieć , ze hypee z ich strony jest. Natomiast warto dodać że to jest jednak ekipa Rocka a nie sam ROCK. I ten tekst na ja-rock napisał nie ROCK( Remek Maciaszek) tylko Adam Berdzik.

dzisiaj poszedł news o współpracy z GUN MEDIA nad produkcja nowej gry

www.bankier.pl/wiadomosc/Bloob...

To co jest charakterystyczne to forma przekazu tego newsa przez prezia. On ma bardzo charakterystyczną megalomanie( wplątuje w tą umowę niby od niechcenia, budżet Wiedźmina 3 i nawet wiedźmina 4 blah5 ) , uważa to zapewne za szczyt PR-u, niestety potem wychodzi często szydło z wora i gadka okazuje się tylko gadką

kliknij, aby powiększyć

Ponadto jest jeszcze jedna kwestia: ze scopophobia bujają się już 2 lata dłużej niż mieli to w planach, o medium już nie wspomnę debiut miał być w 2014 roku a jest 2018 i końca produkcji nie widać. W tej sytuacji mówią , iż zrobią grę w rok czasu grę którą jak sugeruje może mieć budżet HELLBLADE( czyli pewnie ok 30-40 mln )PLN binky

kliknij, aby powiększyć

ponadto nie dodaje szczegółów tej współpracy, czy to będzie ich gra a wydawcą będzie GUN MEDIA, czy oni po prostu będą wynajęci do pracy nad nią jak CIG wynajmował inne studia do robienia LotF czy S3, albo astragon Entertainment GmbH zatrudnił jujubee do zrobienia TAKE OFF.

Info to wpłynęło na dzisiejszy kurs , ale wydaje się że przy opóźnieniach ich własnych produkcji to jest dziwny pomysł, no chyba że czują niepokój związany z debiutami ich gier i chcą inaczej zdobywać przychody , być może poprzez realizacje zleceń ( bo szczegółów umowy nie znamy). Chociaż patrząc na ich dorobek mam wątpliwości co do terminowości ich pracy.

Co reprezentuje sobą GUN MEDIA na steamie, raczej nic specjalnego.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Z punktu widzenia spółki, zawsze lepiej jest mieć tych kilkaset-1 mld PLN niż ich nie mieć. Z punktu widzenia inwestora , ważne jest jacy będą nowi gracze i czego będą oczekiwać od swoich pakietów czy wzrostu kapitalizacji ich w miarę szybkim terminie czy nie. Jedno wydaje sie pewne wpływ procentowy drobnicy w GBK po tych emisjach stanie się dużo dużo mniejszy i jeszcze bardziej to grubasy będą decydowali o tym co będzie działo się z kursem spółki, a to jak widać po ostatnich tygodniach/ miesiącach wcale nie musi być takie świetne , bo oni wiedzą dużo wcześniej i dużo lepiej, niż inni uczestnicy rynku .

jeśli chodzi o GBK to wydaje się , że raczej cały temat dokapitalizowania mają już dogadany. Świadczy ,o tym pewność prezia który mówi o przyszłej kasie już w formie teraźniejszej , jakby to był już pewnik. Poza tym moim zdaniem nie jest przypadek że ta oferta kredytu bankowego i emisji jest jest w podobnym czasie, pewnie te konsorcja udzielające, lewaru będą też brały udział w emisji tych 50 mln akcji.

to jakie jest najbardziej nurtujące pytanie, to cena emisyjna , grubasy już pewnie wiedzą co i jak natomiast reszta dowie się zapewne na walnym . Stąd też moim zdaniem te spadki po to żeby ta cenę ustalić niestety do walnego mamy jeszcze parę tygodni( a wtedy dopiero cały rynek się dowie o jaką cenę chodzi), więc może być jeszcze różnie.

P.S ciekawe czy ten motyl którego kiedyś wyrysowałem, mniej więcej dobrze wyznaczył poziomy z których można oczekiwać późniejszego odbicia, czyli poziomy po których mniej więcej obecnie lata 12 PLN.

Akurat ten gość jest cool . To też miedzy innymi dzięki jego opinii, wiedziałem przed premierą TWoM , że gra może pokazać MOC. Uważał ją za fantastyczna i nawet go do niej zeskanowali .thumbright

Ten filmik pojawił się( 18 pażdziernika 2014)czyli na ok. miesiąc przed debiutem TWoM na rynku.

druga emisja nie może być NIŻSZA za akcje, a ty napisałeś nie może być wyższa.

CREATIVEFORGE GAMES S.A. pozyskało 8 mln finansowania. Bez względu na to jak sprzeda się
Phantom Doctrine mają kasę na rozpoczęcie produkcji kolejnej gry. Sam Phantom Doctrine ma zadebiutować w ciągu najbliższych 3 miesięcy . Jeśli phantom Doctrine się ładnie sprzeda nie mam wątpliwości że CREATIVEFORGE GAMES S.A., będzie chciało wejść na rynek. Póki co CF wyceniany jest na ok 32 mln pln( według wyceny z tej emisji )

www.bankier.pl/wiadomosc/PLAYW...

no okey no to 5-ciu.

I nie przesadzałbym z tych ich "odpowiedzialnością" za miliony graczy.Whistle

tutaj jest przykład jednego z nich, ile wyświetleń maja te jego najnowsze filmiki.binky

www.youtube.com/channel/UCnl8w...

Jest ciekawie, tyle ze ten skrajny pozytyw płynie z kilku tylko źródeł ( poniżej 5-ciu)póki co i w tej beczce miodu właśnie to jest łyżka dziekciu. Wygląda na to ze parę osób tylko było na tym pokazie , a to może być bardzo niewielki wycinek ogólnej opinii innych, którzy wcale nie musza być tak zajarani.

No ale nieźle to wygląda, popyt zrobił się ciekawy na tej spółce i AT wygląda zachęcająco.

kliknij, aby powiększyć

scsator napisał(a):
Nie bardzo rozumiem,co to znaczy ,że rynek ustali cenę?
Czy to będzie cena z któregoś dnia notowań?
Czy średnia z 60-ciu notowań?
Czy jeszcze inaczej?

to znaczy ze podaż, może ustalić cenę na rynku po jakiej będą sprzedawane akcje z NE. Kąkol cały czas powtarza jak mantrę ten 1 mld PLN , ale jakoś rynek ze swoja podażą olewa te jego założenia skoro kurs jest już poniżej 12, a przecież teoretycznie powinien bujać się w okolicach 14.3 PLN.

No i te teksty że to nie oni szukają pieniędzy, tylko pieniądze ich blah5 Jakby tak było to by nie robili emisji , tylko pieniądze by szły na popyt na rynku podbijajac kurs tej fantastycznej spółki.

Najśmieszniejsze jest to, że rznie głupa mówiąc, iż dla wszystkich akcjonariuszy jest ta 1 wsza emisja. Pierwszeństwo maja oczywiście akcjonariusze, ale ci co maja co najmniej 0.5% ogólnej liczby głosów , czyli na chwile obecną wychodzi prawie 6 mln zapakowanych w GBK. Wówczas możesz startować do emisji , to tak w kontekście tego ze dbają o inwestorów " fizycznych" jak to określił. Każdy inwestor "fizyczny" ma w GBK zapakowane 6 melonów PLN.blah5

nie wiem czy mogę podawać dokładne dane, ale mniej więcej podobny niż w starej rekomendacji tylko o parę mln pomniejszony.

W sumie sporo zmienili : zmienili miejscami przychody 2019 z 2018 z tym ze tu też obniżyli o parę baniek prognozy, zmniejszyli te 47 mln o 30 baniek w 2017 a na 2020 w ogóle nie podają.

Czyli w stosunku do pierwszej rekomendacji mocno zmniejszyli przychody za rok 2017-2019, a za to powiększyli cenę docelowa.

c15d napisał(a):
PlayWay miał w zeszłym roku tylko trzy premiery (911, CMS18 i GoldRush). Bardzo małych i niszowych gier nie liczę. W 2018 tych premier będzie co najmniej dziesięć (mówimy o dużych grach) w tym kilka na konsole. Oceniam że pierwszy kwartał może zamknąć się zyskiem na poziomie 7-8 mln PLN (bez premiery dużej gry!). Cały rok to będzie zupełnie inny poziom wyników niż 2017 i to przy założeniu niezbyt dużej sprzedaży potencjalnych hitów (Agony i PhantomDoctrine). To może być najlepsza spółka jeśli chodzi o wyniki w tym roku, moim zdaniem mogą się nawet zbliżyć do CDP. Ale poczekajmy. Wszystko okaże się po raporcie za pierwsze półrocze.

chyba jednak z tym zyskiem trochę przesadzasz , w 3 qw przy debiucie CM18 mieli 7.5 mln zysku( fakt że to tylko 2 miesiąca było sprzedaży CM18 debiut 28 lipca 2017 roku), ja mam nadzieje że w 1 qw to będą mieli ok 5 mln zysku netto , ale nie obrażę się jeśli zaniżę ten wynik.thumbright

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 11 maja 2018 19:00:00
Liczba wpisów: 650
[0,18% wszystkich postów / 0,32 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,202 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,55% +30 909,35 zł 50 909,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d