pixelg
W stocks 2016 - portfel pasywnego inwestora vol. 2 - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

W stocks 2016 - portfel pasywnego inwestora vol. 2

Yaroman
27
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 045
Wysłane: 2 lutego 2017 17:20:28
Też gratuluję tego KGH-u. king Mistrzostwo świata. Wiem o czym mówię , bo skubałem trochę na krótkich odcinkach kontraktami, ale zabrakło wytrwałości i wiary w kontynuację trendu i od 100 zł odpuściłem. Co sądzisz obecnie o "S" - ce? Biorąc pod uwagę wykres, a dodatkowo wykres miedzi dla mnie wygląda kusząco Think
“Pluralitas non est ponenda sine neccesitate”

Wojetek
125
Wpisów: 5 403
Wysłane: 2 lutego 2017 18:34:48
@vladinho @Yaroman

Thx, nie ma złych spółek, są tylko źle kupione i sprzedane, parafrazując Jerzego Kuleja :). Na S (i to raczej w bardzo krótkim terminie) jeszcze nie ma potwierdzenia, gdyby dali mocniejszą świecę spadkową z przebiciem 120 to można liczyć na te 113 czy 100 zł. Tutaj jednak counter trend pomysłów nie będę wdrażał ;)

Miedź bez porywu, choć póki tego 2,5 dołem nie wybiją ciągle są prowzrostowe szanse. Na srebrze możliwe że będą spadki (koniec korekty wzrostowej), spadający USD/PLN akurat jest dla spółki negatywny, bo koszty są w PLN głównie a dochody w USD. M.in z tego powodu też sprzedałem MDG po dotarciu do poziomu docelowego 330 zł.

BTW widzę zabrakło mi paru % na GTN by się załapać do artykułu na główną SW ;). Może w lutym...
Edytowany: 2 lutego 2017 18:37

Wojetek
125
Wysłane: 3 lutego 2017 11:07:53
Dzieje się dziś w portfelu:

K 150 szt PEP po 13,30

S DEL po 11,40 (+6,33%, +256,78 zł)

Za komentarz trochę obrazków ;)

PEP week

kliknij, aby powiększyć

PEP day

kliknij, aby powiększyć

Bardzo obiecujący wykres. Po stosunkowo krótkiej acz nie za wysokiej konsoli (3 zł, pół roku) PEP wybił się dość średnią świecą z niej 25.01. Dziś na zwiększonym obrocie mamy kontynuacje tego wybicia i w zasadzie potwierdzenie zmiany trendu na wzrostowy. Oczywistym minusem jest ściana podaży z lewej. Dlatego minimalnym celem zagrania jest strefa ok 17 zł (ok. 25%) jednak może kurs dojść nawet do 22 czy 28 zł. Energetyka chyba trochę się wzbudziła z zimowego snu, ma co też odrabiać:

WIG Energia day

kliknij, aby powiększyć

Jest oRGR, złamanie linii bessy, więc powinno być ciekawie również na tych spółkach.

Odnośnie DEL niestety wybił mi SLa mentalnego i dlatego odpaliłem sprzedaż z ręki:
DEL day

kliknij, aby powiększyć

Już wczorajsza sesja na DEL była bardzo nieciekawa, ale stwierdziłem że poczekam co stanie się dziś, z nieprzekraczalnym poziomem 11,4 jako zamknięcie pozycji w czasie sesji. Gdy kurs dobił do tych poziomów odpaliłem limit S i udało się jeszcze po założonej cenie z małym zyskiem wyjść. Generalnie transakcja zyskowna, liczyłem jednak na dojście do 14,5 zł. Obecnie jednak negowane jest wybicie z listopada. Jeśli to nieregularna korekta to kurs powinien odbić się najdalej od wsparcia na 10 zł i powrócić do wzrostów. Z racji miejsca wejścia nie czekam na to bo z zysku zrobiłaby się strata.

Na celownik biorę Celon, korekta co raz większa ale trend "młody", spółki biotech też ładnie sobie radzą (CLN, SLV np.). Zobaczymy czy dobiją do 30 zł czy niżej do 26 (mniej pozytywny wydźwięk).
Edytowany: 3 lutego 2017 11:10

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Bushido
0
Wpisów: 257
Wysłane: 3 lutego 2017 14:55:45
@Wojetek

Mam prośbę - zerkniesz na PGE??? Korci żeby dzisiaj wskoczyćThink

Wojetek
125
Wysłane: 3 lutego 2017 15:26:18
@Bushido

PGE week

kliknij, aby powiększyć

Całkiem ładny oRGR na PGE wyrysowano. Problemem jest jednak, że kurs po wybiciu linii szyi formacji, dotarł do linii bessy i od razu się od niej odbił (co świadczy o słabości). Obecnie mamy korektę do wsparcia na 10,80. Dla mnie sytuacja jest jednak niejasna - dopiero wybicie nowych max na 11,3 daje potwierdzenie zmiany trendu na wzrostowy. Opory dalej (docelowe poziomy) oznaczyłem na wykresie. W przypadku wejścia w trend wzrostowy realne jest nawet 16,5 zł.
Edytowany: 3 lutego 2017 15:28

Bushido
0
Wpisów: 257
Wysłane: 3 lutego 2017 16:22:24
Dzięki.

Wszedłem - zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

Gratuluje wyczucia na PEP-ie salute

Wojetek
125
Wysłane: 4 lutego 2017 13:17:36
Notowanie portfela #10 - 4 lutego 2017

Zysk: 5908,60 zł (było +2811,57[/color] zł +3097,03[/color] zł)
Stopa zwrotu: +29,54% (było +14,06%, +15,48%)
Benchmark: WIG dnia 03.02.2017 = 55408 (+3654pkt, +7,06%) WIG 30.12.2016 = 51754

kliknij, aby powiększyć

Kolejny niesamowity miesiąc dla WIGu jak i dla portfela. Stopa zwrotu wzrosła przeszło DWUKROTNIE w ciągu miesiąca. Po trzech takich miesiącach korekta na WIGu raczej jest nieunikniona i pewnie nastąpi w lutym - choć wątpię by była głęboka.

W składzie portfela zaszło trochę zmian. Sprzedany został KGH, który wygenerował póki co najlepszą stopę zwrotu z jednej transakcji w tej edycji (+44%), wyleciało na stopie Delko (+6%, możliwe że to był stop grabber...), pojawił się PEP. Ten podobnie jak FTE czeka na dokupienie do pełnej pozycji. Pozostaje jeszcze oprócz tego 6k gotówki na nową spółkę/kontrakt. Obecne zaangażowanie to 60%.

Transakcje zakończone:

kliknij, aby powiększyć

To akurat pasywny miesiąc nie był. Jest jednak parę usprawiedliwień ;). KGHM, HEL i MDG dotarły do Take profit, Delko out na SL, Onico wyleciało z powodu rebalansu portfela na spółki tylko z GPW.
Nieudane zagrania na ropie i GTC gdzie były false breaki. Z perspektywy czasu trochę szkoda Helio:

kliknij, aby powiększyć

Obecnie Helio kreśli korektę i rozważam powrót po ok 10 zł.
HEL week

kliknij, aby powiększyć

Wybity opór na 10,5 zł gdzie wcześniej się realizowałem z TP daje teoretyczny upside aż do 25 zł. Wybicie odbyło się na obrotach, obecnie mamy ruch powrotny który warto byłoby wykorzystać do zajęcia pozycji. Ryzykiem oczywiście jest możliwość negacji wybicia i kształtowanie prawego ramienia dla dużego oRGR. Fundamentalnie na plus dla spółki spadający USD/PLN w ostatnim czasie.

Plany:
1. Uzupełnienie portfela o 1 nową spółkę (HEL ?), dokupienie do pełnych pozycji FTE i PEP
2. Analiza sezonu wynikowego - już za tydzień zacznie się wysyp raportów. Dla mnie bardzo istotne Onico w prywatnym jak i wszystkie tutaj.
3. Zastanowienie się nad BZW - jest pewien upside na spółce, jednak portfel dość mocno przeważony jest w kierunku banków, możliwe że zbyt mocno.

Edytowany: 4 lutego 2017 13:19

David73
0
Wpisów: 20
Wysłane: 5 lutego 2017 08:32:36
Witam,
Obserwuję Twoją kronikę od dawna i nie ukrywam ,że czasem inspirujesz mnie do działania ;-)
Inwestuję długoterminowo w IKE , ostatnio zwróciłem uwagę na spółkę PCC Rokita.Od ponad 3 m-cy jest w tr. bocznym, po ostatnich spadkach zastanawiam się nad inwestycją w jej akcje. Mógłbym prosić Cię o przyjrzenie się w wolnej chwili temu walorowi od strony technicznej? (fundamentalnie wg mnie jest całkiem nieźle). Pozdrawiam

Wojetek
125
Wysłane: 5 lutego 2017 14:31:52
@David73

Również witam, nawet nie wiedziałem że kronika potrafi inspirować ;)

PCR week

kliknij, aby powiększyć

Walor faktycznie w konsolidacji od października, nie skorzystał wcale z wzrostów tak w indeksie chemicznym jak i na szerokim rynku (co trochę martwi). Z drugiej jednak strony potencjalnie trend wzrostowy może być kontynuowany - potrzebne jedynie wybicie 71 zł. Jeśliby to miała być długoterminowa inwestycja to akumulacja w strefie wsparć 66-62 zł wydaje się mieć sens. Kluczowe wsparcie niżej na 52 zł - jego wyłamanie rodzi trend spadkowy.

Sam mam ten papier w obserwacji, choć do portfela trafiłby pewnie wybijając 71 zł (kontynuacja trendu).

Fundamentalnie całkiem przyzwoita spółka, wycena wydaje się obecnie rozsądna (ani na plus ani na minus). Spadają lekko przychody co trochę martwi, rosły jednak marże. Na plus oczywiście polityka dywidendowa. Trzeba by się jednak bardziej wgryźć w sprawozdania by znaleźć ew. wzrostowy "trigger" dla spółki.
Edytowany: 5 lutego 2017 14:32

David73
0
Wpisów: 20
Wysłane: 5 lutego 2017 19:40:55
Dzięki bardzo za analizę. happy10
Miałem średnią cenę zakupu trochę poniżej 46 PLN i w styczniu zrealizowałem zysk (+47% bez dywidendy). Znudziła mnie ta konsolidacja ;-) i teraz zamierzam wejść przed wynikami za '16, muszę wstrzelić się odpowiednio ;-). Sądzę, że EPS będzie powyżej 6 PLN, więc i dywidenda będzie odpowiednio wysoka, co przy założonym horyzoncie inwestycyjnym jest dla mnie także istotne. Prawdopodobnie będę powoli kupował na spadkach, aby ew. zwyżka kursu nie zostawiła mnie z gotówką.(Uważam,że po wybiciu 71 PLN może być już trudno kupić po dobrej cenie, zważywszy na FF tej spółeczki-takie odczucie)
P.S. Nie chcę zaśmiecać Twojej kroniki i mam prośbę, którą książkę do AT byś polecił(wiad. na priv)? Muszę odświeżyć wiadomości co nieco ;-)
Pozdrawiam

Wojetek
125
Wysłane: 7 lutego 2017 09:32:06
Zakupy z rana ;)

K Forte 25 szt po 81,5 (do pełnej pozycji)
K KSGAgro 1450 szt po 2,77 (od razu do pełnej bo jest po korekcie).

Chciałem miec ekspozycję również na Ukrainę, a KSG po korekcie zaczęło ostro odbijać do góry. Z rolnych spółek ciekawie dzieje się na PPS, obserwuję ciągle też HEL. Do dokupienia pozostaje PEP i ew GTN.

cyzo
2
Wpisów: 752
Wysłane: 7 lutego 2017 09:48:12
Wojetek napisał(a):
Chciałem miec ekspozycję również na Ukrainę, a KSG po korekcie zaczęło ostro odbijać do góry.

To mnie kolega zaskoczył.

Nie straszna Ci ta luka po lewej z 2014? Można zauważyć wzajemną zależność między kursami KSG i AGT, z czego ten drugi przeważnie ciągnie tego pierwszego. Obserwuję, czy na obydwu nie tworzy się przypadkiem RGR (na D1 oczywiście).

Wojetek
125
Wysłane: 7 lutego 2017 10:41:35
Luka jest na 4,5 do wypełnienia. Taki też jest mój target :) (ok 60%).

Dla KSG problemem dla mnie jest SL - póki co pod 2,4 więc ok 15% i to na pełnej pozycji. RGR tutaj byłby bardzo krzywy, ale najpierw podobnie jak na AGT musiałby się utworzyć cały. AGT wydaje się że też po dotarciu do oporu na 5,67 zrobiło korektę i chce ruszać dalej - może nawet do 11-12 zł.

Korelacja jest prawie na wszystkich spółkach ukraińskich - podobnie do KSG zachowuje się newconnectowa Agroliga (też fajne wybicie, obecnie jest po korekcie), większe KER i AST też są w korektach styczniowych wzrostów.

Zobaczymy ile jeszcze "pary" ukraińskie spółki mają, wygląda na to jednak że w 2015-2016 mieliśmy niebywałe okazje inwestycyjne na nich spowodowane wojną i majdanem.

KSG week

kliknij, aby powiększyć

Z info parafialnych ;) na VTG jest wezwanie właściciela przez spółkę zależną po 3,25. Na pewno po tyle nie oddam :). Mój target to min. 3,7.

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 7 lutego 2017 11:51:34
ja widzę jedno ryzyko... Putin może jedną decyzją zaorać całą tą minihossę ukraińską
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

Wojetek
125
Wysłane: 7 lutego 2017 12:31:05
@bankrucik

"W mętnej wodzie ryby biorą" ;). Rynek dość panicznie reaguje na wiadomości o walkach - wystarczyło info o Awdijiwce i na wszystkich spółkach ukraińskich mieliśmy korekty poprzednich wzrostów. Bez względu np. na to że spółka swój biznes miała xxx kilometrów od tej miejscowości. Buffet twierdził by być chciwym gdy inni się boją - moim zdaniem to ten case.
Edytowany: 7 lutego 2017 12:38

kangoor
0
Wpisów: 216
Wysłane: 7 lutego 2017 14:03:04
ryzyko polityczne jest trudne do oszacowania,ale na ukr długo nie będzie spokoju
powód:ani chcą do nato,a to by oznaczało, że 500 km od Moskwy może powstać baza nato
no kto by na to pozwolił,a państwo może zostać przyjęte do nato jak ma tzw. stabilne granice
więc ryzyko polityczne może sie tutaj ujawnić w każdej chwili

Nataniel
4
Wpisów: 167
Wysłane: 8 lutego 2017 12:00:25
Wojetek mam pytanie odnośnie kursu Kruk-a. Z wykresu wychodzi mi, że spółka powinna jeszcze spadać do poziomu około 220 złotych, gdzie widzę wsparcie i możliwy atak na 270-300 zł no i potem chyba chyba jakaś dłuższa korekta....
Wiem, że to takie tylko gdybanie ale ciekawi mnie jak ty to widzisz technicznie, bo trzeba przyznać, że AT rozumiesz jak mało kto thumbright . Może dzięki tym spostrzeżeniom komuś się uda jakiś grosz skubnąćWhistle. Dzięki.

Wojetek
125
Wysłane: 8 lutego 2017 14:36:17
@Nataniel

Dziękuję za uznanie ;).

Najpierw disclaimer - nie mam KRU i kompletnie nie byłbym zainteresowany jego zakupem. Dlaczego ?
Z kilku powodów:

1. Nie do końca jasny model finansowy dla mnie - ale z drugiej strony jak rośnie to kogo to obchodzi ;) ?

2. Najważniejszy dla mnie powód - długość trendu. Ile trwają wzrosty na KRU ? Od lutego 2013. Tak od tego czasu mamy hossę na KRU, pierwszy sygnał kupna był na 51 zł. Dziś jest prawie 5x wyżej. Trend jak na standardy akcji bardzo długi (niedługo 4 lata stukną). W każdej chwili ten trend może się skończyć.

3. Spółka jest uważana za prymusa. Na naszej giełdzie bez trudu można wymienić tzw. prime stocks. O dziwo nie mają nic współnego z bluechipami (bo te dzięki np. SP dobrej prasy często nie mają - vide KGHM jeszcze parę miesięcy temu :D). Kruk do takich prime stocks z pewnością należy. Wychwalany przez analityków, blogerów, po prostu super spółka generująca świetne zyski. Chwilę - to skoro wszyscy wiedzą że jest tak dobrze to czy to nie jest zbyt łatwe ?

Moim zdaniem nakupienie prime stocks nawet zdywersyfikowanych to dobra strategia tak długo jak się trendy od tych akcji nie odwrócą (doskonały przykład - Integer). Podświadomie jednak chyba każdy chciałby mieć takiego prime stocka po świetnej cenie - np KRU po 40 parę zł albo Amrest po 90. Wtedy jednak gdy były na takich poziomach cenowych analitycy się o nich nie rozpisywali, blogerzy mieli inne typy i ogólnie to nie był towar prima sort ;). Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia samemu.

KRU week

kliknij, aby powiększyć

Co więc mówi AT ? Faktycznie trend dalej trwa, jednak na wykresie widać światła ostrzegawcze. Formuje się 2 szczyt i od wyniku walki na poziomach 215-220 zł zależy przyszłość kursu. W pozytywnym scenariuszu te poziomy okażą się wsparciem a walor wróci do trendu wzrostowego. W negatywnym scenariuszu po przełamaniu wsparcia na LT ok 215 zł mamy test dołu formacji 2TOP czyli 194 zł. To może być dobre miejsce do zakupów o ile trend się nie odwróci od KRU na dobre. Póki co moim zdaniem walor najwyżej do obserwacji z możliwą okazją na poziomach 215-220 zł czy nawet 194 zł.

A przy okazji - niezła jazda na JJB - ktoś przypomniał sobie o premierze Realpolitiks ;)
Edytowany: 8 lutego 2017 14:37

c15d
3
Wpisów: 163
Wysłane: 8 lutego 2017 16:58:17
A jak naszemu "specowi" od techniki widzi się wykres PZU? Szukam jakiejś dużej, płynnej spółki, na energetykę jeszcze chyba za wcześnie a PZU wydaje się dość ciekawe:)

Wojetek
125
Wysłane: 8 lutego 2017 18:44:05
PZU ? Jak wróci do 33-34 zł to będzie ciekawie. Obecnie nie jest.

Ciężki dzień dla portfela - ale logicznym jest że takie też muszą się pojawić. Pękające stopy, luki w arkuszu, niespodziewane informacje lub ich brak - standard ;).

KSG day

kliknij, aby powiększyć

Trochę innej reakcji na opór na 2,98 się spodziewałem. Zobaczymy co przyniosą nastepne sesje, nie wygląda jednak to różowo, jest zagrożenie korektą nieregularną. Póki co zacieśniam stopa.

Na PEP korekta w odbiciu od oporu na 14,5 - wszystko zgodnie z planem. Pytanie tylko gdzie korekta dojdzie i kiedy dobierać pozycję. Kluczowe wsparcie ok 12,7.

FTE całkiem technicznie odbił się od luki (w sumie sądziłem że ją nawet domkną), można było skubnąć niżej niż po 81,5, ważne jednak że finalnie dobrane. Spodziewam się tu rychłego końca korekty.

Prywatnie pogoniłem Onico - wyniki niedługo ale zasady to zasady a 160 zł było istotnym wsparciem więc podziękowałem.
Edytowany: 8 lutego 2017 18:44

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30