pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Nataniel

Nataniel

Ostatnie 10 wpisów
Patrząc na PZU i inne polskie państwówki ma się wrażenie jakby to był trabant.
Może garażowany, wujek wszystkie części powymieniał i w miarę o niego dbał. Jednak jak wyjedziemy na drogę to się okaże, że wszystko skrzypi i każdy inny samochód mija nas bokiem. Jedziemy tym trabantem i myślimy, że nie taki zły, że zaraz będzie z górki to i przez chwilę 150 pojedziemy. Tylko potem jest znowu podjazd i 30 na godzinę.
Jak to wszystko potrafi wymęczyć inwestora Boo hoo!

Dzisiaj to chyba wszystko rośnie tylko nie Orlen Think

Tylko nawet jak taksówkarze o tym mówią to bariera wejścia jest trudniejsza niż zakup akcji. To też powoduje, że nie każdy w to wejdzie. Zakup Bitcoina na giełdzie krypto jest narazie dla wielu przedsięwzięciem.

Prawdziwa bańka-hossa-szaleństwo będzie wtedy jak banki będą proponować fundusze bitcoinowe (reklamowane większymi zwrotami niż akcje) ale na to pewnie poczekamy do następnej hossy.....:)

Ja temat Bitcoina kompletnie zignorowałem chociaż kilka lat temu poznałem osobę, która stawiała pierwsze bitomaty. Obserwowałem pęknięcie bańki w 2017 ale dopiero teraz zacząłem patrzeć na temat trochę inaczej.

To co podkreśla większość osób (i sam się z tym zgadzam) nie ma jak wycenić Bitcoina. Akcje w tym są o wiele łatwiejsze i da się to zrobić (i do objęcia rozumem;)).

Według większości analiz, które czytałem pęknięcie bańki powinno nastąpić w okolicach 10.2021 - 02.2022. Potem rok bessy i kolejny cykl.

Zostawiam ten wpis, żeby sprawdzić czy to się sprawdzi Boo hoo!

Ja marżom się nie dziwię jest wiele takich branż, które działa na bardzo małych. Tylko relacji wzrostu kursu do tych marż. Grodno urośnie do przychodów rzędu 1-2 mld a zysk będzie na poziomie 30-50 mln? Podrożeje transport z Chin (już się to stało) plus parę innych rzeczy i będzie ciężko...

U nas jeszcze zysk ma znaczenie to nie USA, gdzie im mniej zarabia tym lepiej a jak już traci to super, to znaczy że będzie kiedyś spółka zarabiała;)

Ja tutaj się nie czepiam tylko chcę pokazać ryzyko, które może każdy zna ale może część osób sobie tego nie uświadamia i potem będzie płacz.Whistle

Trend jest wzrostowy ale konkurencja też bardzo dużaking

Nie mam obecnie żadnych spółek z tego sektora ale handlowałem trochę Columbusem. To co mi się rzuca w oczy to bardzo mały zysk netto w stosunku do przychodów. Tym się charakteryzuje cały sektor. Przychody są wysokie ale zysk na pograniczu....straty...

Przy 500-600 mln przychodu zysk netto na poziomie około 10 mln dla mnie to jest raczej mało. Każdy trochę inaczej inwestuje ale dla mnie zysk netto powinien minimalnie stanowić 4%-10% przychodów. Inaczej z zysku może łatwo zrobić się strata, cięcie kosztów itd. Obserwowałem to na wielu spółkach (także tych w których pracowałem).

Taka obserwacja dla innych uczestników rynku Whistle

Ale przecież wszystkie KGH i PKN były cały czas dojone przez politykę tylko po cichu. Każdy ma krótką pamięć ale tak było zawsze. Tylko teraz się ludzie denerwują, bo obecnie jest to w butach robione, bez pardonu i dyplomacji. Ale teraz taka u nas polityka cham jest dumny, że jest chamem, że pokazał. Oszczędził 10 złotych ale stracił tysiące.

Ja jestem też bardzo sceptyczny do państwówek ale nawet jak kapitał zacznie się cofać to one pokażą realne zyski. Gospodarka się podniesie towary/usługi zaczną krążyć i ktoś będzie musiał na tym PKN zatankować a miedź w CHRL na produkt przekuć. To będą realne zyski, gotówka na koncie. Obecnie są jeszcze w miarę dobrze wyceniane, wyglądają jakby były w połowie drogi. Dla mnie dopiero jak PZU dojdzie do 40zł , PKN do 100-120zł, PKOBP do 40 zł to można się zwijać. Do tego czasu jest ok.

Na rynku obecnie jest cokolwiek trudno przewidzieć. Ekonomia się odrywa od wszystkiego. Jedziemy jakiś rozpędzonym pociągiem, który nie jest się w stanie zatrzymać. Wycen muszą rosnąć, dług musi rosnąć, wszystko musi rosnąć. Jakby ktoś przycisk start nacisnął.

Takie tam przemyślenia:)Boo hoo!

Jakby tak myśleć, to najlepiej przez następne 2 lata w ogóle żadnej gry nie wydawać, bo Cyberpunk to albo Cyberpunk tamto. Wstrzymać IPO, zamknąć gamedev.

Ja jako okazjonalny gracz przyznam, że Cyberpunk w ogóle mnie nie interesuje, bo nie mam na to czasu. Potrzebuję krótkich/średnich gier do pogrania, bo zwyczajnie 100 godzin grania, nie znajdę. Takich osób jest więcej, więc bardzo liczę na PCF.

Mi model CDR z jedną wielką grą nie pasuje. Wolę już jedną raz na rok ale średniej wielkości. Myślałem, że takie będzie 11 Bit ale tam się wszystko opóźnia. Oby PCF coś ciekawego pokazał....

CDR to jest bardzo ważna lekcja jak sprzedawać fakty. Te wyceny analityków tuż przed premierą wszystkie >430 zł. Już mi się lampki czerwone paliły ale co tam każdy myśli, że będzie wyżej. Może kurs odrobi...może... Ale na koniec dnia liczy się tylko stan konta a nie, że się nowe doświadczenia zdobyło ;)

PFC też chyba warto skupywać na debiucie a potem tuż przez premierą wywalić, nie ważne jak się gra przyjmie. Liczy się całościowy wynik na portfelu a reszta to tylko emocje.

Statystyka krzyczy, wzrost o 1% to już trend? king

Śmiałem się do łez. Geniusz zła ten People Can Fly king

Yaroman pozaśmiecam ci trochę kronikę :D.

Odnośnie PCF ja miałem dużą pozycję na Orlenie po 51 zł sprzedałem wszystko, żeby wejść na debiut i boli jak nie wiem co d'oh!

Sanok dobry wybór, zacząłem się interesować przy 13 zł szukając ciekawej spółki z sWig80 ale już trochę odjechał;). Trzymaj i nie patrz na resztę.

W tym roku w dołku chciałem kupić za 65 zł KGHM ale tego nie zrobiłem. Przeskakiwałem pomiędzy PLW, CLC i innymi spółkami. Zarobek nie jest zły ale wystarczyło kupić KGHM i chwilę poczekać bez stresu;). Wszyscy mamy ten sam problem, że za dużo obserwujemy notowań.

W sumie wydaje mi się, że lepiej zarobisz nic nie robiąc niż przeskakując na inne spółki (wiem łatwo powiedzieć). Sam się tego uczę. Ostatnio zrobiłem przegląd kilku lat swoich transakcji. Najlepsze wyniki robiłem mając kilka transakcji, im więcej tym było gorzej.......

Powodzenia Whistle

CDR musieli grę już wypuścić, nawet z bugami. Rozumiem ich podejście i się w pełni z tym zgadzam. Gra musiała wyjść przed świętami. Następne przełożenie byłoby już niepoważne.
A tak w ogóle to komu ta gra pójdzie na PC? ;)

W3 to jeszcze jest wyznacznik benchmark-u sprzętowego, który na większości PC nie pójdzie na bardzo dobrych detalach.

Kris59 napisał(a):
W z K
Stary 4 zł róznicy to niecałe 0,5 mln zł przy 205 mln, które społka zebrala z emisji. Dla zwiększenia FF i dobrego wizerunku społki mogłaby zrobić taki gest w kierunku drobnych inwestorów. I to nie jest żadne psioczenie na spolkę a jedynie pokazanie klasy biznesowej.

Tylko właśnie te 0.5 mln.... Im wyżej jesteś w firmie tym więcej pieniędzy chcesz dostać. Widziałem już nie raz jak ktoś za 0.5 mln kupował nowy samochód ale kłócił się o 100 zł opłaty, żeby mu anulowali....więc w tym wypadku już mnie nic nie zdziwi:)

Fajnie gdyby to nie było normą ale najczęściej jest....

Ostatnio coraz częściej dziwi mnie psychologia inwestowania.

Mnóstwo inwestorów(spekulantów?) pisze jak to mrożą gotówkę na 2-3 tygodnie i za to max dostaną 2-5% zwrotu. Jakby wiedzieli to by w debiuty nie wchodzili, że to w ogóle nie są pieniądze. Czapki z głów dla tych wszystkich, którzy w ciągu miesiąca (chyba nawet tygodnia) >10% zarabiają. Na każdym prawie debiucie się zarabia i ciągle źle.

Każdy w jakiejś firmie pracuje a jak przychodzi do debiutu. to nagle mgła w głowie. "Crunch" w firmie? Szok. Siedzenie po godzinach w gamedevie? Szok. Firmy to w tygodnie powinny miliardy zarabiać przecież to takie proste.

Ludzie na drugi koniec polski pojadą tańsze banany w biedronce kupić.

Zdzisława Beksińskiego za 5 zł zabili, to za 4 zł wszystko się da....

Wracając do reko biur maklerskich. Moje spostrzeżenie w tym względzie: jak 3-5 biur wyda reko "kupuj" w tym samym momencie. W prasie zaczną się imperialne artykuły, czego to spółka nie osiągnie....to dla mnie to komunikat, żeby uciekać Whistle

Nie mówię ( i mam nadzieję, że tak nie będzie na CDR) ale mi się czerwona lampka zapaliła....

Sam posiadam mały pakiet, więc bacznie obserwuję....Boo hoo!

Można się denerwować, że w dyskontach sprzedawane są produkty jedzeniopodobne, ubraniopodobne itp. Zastanawiać się kto to kupuje (w mld złotych) ?

Jestem graczem od wielu lat i gry Playway mi się nie podobają. Wolę o wiele bardziej produkcje 11BIT i CDProjektu, które są po prostu fajne.

Nie mogę jednak odmówić PLW, że ich sposób prowadzenia biznesu jest bardzo dobrze przemyślany i ryzyko jest rozłożone na wiele projektów. To się sprawdza, wiele osób gra w niskobudżetowe gry, które mogą się stać kiedyś drugim Minecraftem (znowu będzie a kto to kupi?).

PLW jak piłce nożnej może nie gra pięknie ale za to skutecznie :)

W realnym portfelu udało mi się kupić poniżej 200 zł:). A tutaj zadziałałem logiczniej;)

Poproszę o zakup jeszcze raz Kruk-a. Nie widzę, nic innego ciekawego do zakupu. A może wyjdzie coś z inwestorem strategicznym, co podbije kurs;)

Moim zdaniem wzrosty na CD odzwierciedlają to co dzieje się na GPW. Nie ma w co inwestować i dobre spółki są rozchwytywane a reszta dryfuje. CD zalicza się do tych wartościowych. W biznesie growym jest prosta relacja dobry produkt=duża sprzedaż. Nie potrzeba żadnych licencji, znajomości, ustaw. Ja osobiście widzę może 3-4 spółki, które warto kupić na GPW. A na CD w końcu zawitała/zawita korekta ale ja się spodziewam jej płytkiego zasięgu i potem szybkiego ponownego odreagowania. CD staje się powoli światową czołówka i ktoś zagranicą już to zauważył.

Poproszę o sprzedaż Kruk-a. Uzasadnienie: spada i narazie końca nie widać:)

A ja myślałem, że powoli robi się okazja do kupna ale jak puściło 190 złotych to chyba tak jak mówisz 150 złotych to najbliższy przystanek. Raczej już wtedy wszystko będzie w kursie. Obecne C/Z to już 13, więc chciałoby się niedługo zaryzykować:)

To ja poproszę o zakup Kruk-a, chciałbym załapać się na chwilowe odbicie, bo już wystarczająco spadło:)

Poproszę o sprzedaż PGS software wstępne wyniki zoskoczyły ale negatywnie:)

Zglaszam sie. Poprosze o zakup Pgs softwareWhistle

Poproszę o zakup PGSSOFT. Uzasadnienie ładnie rośnie przed wstępnymi wynikami:)

Poproszę o sprzedaż Kruk-a. Chyba leci na kolejne wsparcie;)

Cześć. Flesz 1 czerwca poprosiłem o zakup Kruk-a i coś nie widzę siebie w portfelu...Think

Poproszę o zakup Kruka i sprzedaż Izobloka, coś nie chce rosnąć.

Poproszę o sprzedaż PGS Software i zakup Izobloku. Liczę na małe odbicie na tej spółce.

Poproszę o zakup PGS Software. Uzasadnienie - czas mi się kończy na wybór spółki i jakoś nie widzę, nic lepszego do kupienia...

Poproszę o sprzedaż Kruk-a. Czas na korektę po podaniu faktów:)

Poproszę o sprzedaż Auto Partner i zakup Kruk-a. Sprzedają właściciele AP, więc niezbyt dobra informacja (tak mocno konkurują z Inter Carsem, że muszą się dokapitalizować). Na Kruk-u ładny wzrost.

Ja sprzedałem przy 45 zł, chodzę i płaczęNot talking

Poproszę o zakup Auto partnera, mocno rozpycha się na rynku. Obecnie lepsze spółki już w konkursie zajęte:).

Poproszę o sprzedaż spółki Kęty, obecnie nie chce rosnąć. Muszę się zastanowić nad następnym zakupemd'oh!

Poproszę o zakup Kęty uzasadnienie - wydaje mi się, że te 10% wzrośnieWhistle

Poproszę o sprzedaż PGS Software, widzę że będzie dalej spadać więc pora poszukać innej spółkiWhistle

Dzięki. Kruk-a miałem prawie od debiutu, często z niego wychodziłem i wchodziłem dlatego pozostał sentyment. No ale paliwo powoli się kończyThink

Wojetek mam pytanie odnośnie kursu Kruk-a. Z wykresu wychodzi mi, że spółka powinna jeszcze spadać do poziomu około 220 złotych, gdzie widzę wsparcie i możliwy atak na 270-300 zł no i potem chyba chyba jakaś dłuższa korekta....
Wiem, że to takie tylko gdybanie ale ciekawi mnie jak ty to widzisz technicznie, bo trzeba przyznać, że AT rozumiesz jak mało kto thumbright . Może dzięki tym spostrzeżeniom komuś się uda jakiś grosz skubnąćWhistle. Dzięki.

Tutaj gra się spokojniej bez emocji dlatego lepsze wyniki się wykręca:). A tak ogólnie każdy się specjalizuje w kilku spółkach wybiera najlepszą, o której ma największą wiedzę i dlatego taki dobry wynikking

Dokładnie gratulacje dla wszystkich za uczestnictwo a fleszowi za cierpliwość w nanoszeniu zmianwave. Najfajniejsze jest to, że któryś rok z rzędu portfel jest na plusie i potrafi pobić inne funduszeking

Bankrucik a co myślisz o Celon Pharmie i na jak długo masz w portfelu?:)

To ja poproszę na pierwszej sesji w 2017 o zakup PGS SoftwareWhistle

Ja poproszę o sprzedaż na jutrzejszej sesji Kruka i pozostanę już na gotówceWhistle

Ja też się zgłaszam:)

To ja mam pytanie, czy udało się mi sprzedaż PGS Software i kupić Kruk-a, bo tam też marna płynność jest...?

Poproszę o zakup Kruk-a. Chyba wszystkie złe informacje zostały już przez rynek przetrawione:)

Poproszę o sprzedaż PGS Software.

PSW zwane PGS software:D

W takim wypadku flesz poproszę o zakup PGS :)

Poproszę o sprzedaż Kruk-a.

Poproszę jednak o ponowny zakup Kruk-a fala wzrostowa się jednak nie skończyła i za szybko wyskoczyłemangry3

Poproszę o sprzedaż Kruk-a na najbliższej sesji. Chyba czas na lekką korektę:)thumbright

Poproszę o sprzedaż PGS i zakup Kruk-a.

Ja poproszę za dywidendę o dokupienie akcji PGS.

bankrucik napisał(a):
@Nataniel
masz wytypowaną perełkę w portfelu, widziałeś już wyniki sprzedaży za 4 kwartał 2015?d'oh!

Widziałem, widziałem. Jak zwykle zaskoczyli na plus. Firma genialnahello1

Wcześniej były ustalenia, że jeżeli spółka ma za mały obrót to będzie liczona średnia zakupu z kilku sesji. Czy tak będzie w przypadku PGS-u, który chcę kupić? (bo obrót na tych kilku sesjach już chyba pozwolił na zakup)

Końcówka była już bardzo wyrównana thumbright. Trzeba będzie wspólnie założyć chyba jakiś fundusz tak dobrze nam idzieking

Wielkie dziękisalute

Czas na podsumowanie całego 2015 roku. Głównie skupiałem się na dwóch spółkach i na nich próbowałem łapać fale wzrostowe. Przez cały rok zmieniałem zaangażowanie między PGS a Kruki-em. Czasami zabrakło cierpliwości ale z portfela jestem bardzo zadowolony. Udało mi się osiągnąć zwrot na poziomie 80%-90%. Bardziej jest to zasługa szczęścia niż konsekwencji i strategii. Jedynej zasady jakiej się trzymam to, aby ucinać straty przy max 10% :). Nowy skład portfela podam już po nowym roku:).

Życzę wszystkim udanych inwestycji w nowym rokuhello1

Jeżeli PGS zajęty to poproszę Kruk-a:) (ale tylko jeżeli zajęty:))

Ja poproszę o dopisanie do zabawy i zakup PGS Software od pierwszej sesji po nowym roku:)

To proszę o sprzedaż Kruk-a i kupno PGS.

Flesz jeżeli jednak można to proszę o nie sprzedawanie PGS i tak widzę, że w zestawieniu zostało...

Poproszę jutro o sprzedaż PGS Software i zakup Kruk-a.

Yaroman ja polecam przyjrzeć się Turcji. Można kupić akcje albo różne fundusze. Spadki trwały około 9 miesięcy np. na Investor Turcja zjechało -40% i teraz niedawno był bardzo dobry moment na zakup. Sądzę, że nawet teraz nie jest źle (chociaż dołek chyba minęliśmy). Zawsze mogę się mylić i jest to odbicie po długim spadku a potem powrót na południe ale może warto się skusić Whistle

Yaroman mógłbyś polecić, którąś serię obligacji Kruk-a, którą teraz warto kupić (o w miarę dobrej relacji ceny/do oprocentowania)? Ja w ogóle nie inwestuje w obligacje dlatego się kiepsko znam. Tak bym sobie na pewno zawęził poszukiwania:). Z góry dzięki thumbright

Wzrosty w Stanach napędzane są od kilku lat łupkami oraz miliardowymi inwestycjami banków i innych firm w ten biznes. Tania ropa powoduje, że jest to nie opłacalne. Między wierszami już o tym pisano ale wydaje mi się, że gdzieś to umknęło. Podobno banki bankrutują średnio 2-5 lat od momentu pogorszenia się ich sytuacji finansowej. Przy opłacalności wydobycia z łupków rzędu 60-80$ za baryłkę i obecnie ciągle spadającej ropie, może się okazać to jest właśnie preludium bessy...

Ktoś/Ktosie już wiedzą, że jest źle, że zaraz zaczną się bankructwa firm wydobywczych i problemy ze spłatą ich kredytów (w bankach i innych firmach). Może domino już się toczy widać to na AT a AF zaraz dołączy....

Nagle może się okazać, że tania ropa będzie niszczyć USA a nie Rosję, to po co w takim razie ten Iran, który jeszcze zbije ceny. Obama chce własne firmy wykończyć....

Dla mnie nie Chiny ale właśnie łupki mogą wywołać bessę....

Czy gazownik, który pracuje w dawnym SPEC-u (obecnie Veolia) od 8 do 16 a potem po godzinach podbija ci gwarancje na kuchenkę z euro-agd na własny rachunek to już zdrajca i nielojalny pracownik?

Dla tych co się burzą na temat pracowników 11 Bit. Nie tylko programiści robią dla siebie po godzinach...
Robią to policjanci pracujący jako ochroniarze w klubach...
Pielęgniarki asystujące prywatnie przy porodach jako położne (bardzo modne ostatnio)...
I można tak wymieniać...

Pytanie raczej brzmi czy tak mało zarabiają w 11 bit, bo inni muszą sobie dorabiać ze względu na małe pensje....Think

Kruk super spółka ale nie było trochę dla Ciebie ryzykowne dokupywać teraz? Na wykresie wygląda jakby po przebiciu 157 złotych mogła się zacząć korekta. Ja bardzo nie lubię wychodzi ze spółki na SL, bo potem szybko wraca na swój wzrostowy kurs. Jednak po prawie pół rocznym mocnym trendzie możliwe jest zejście w granice 142-148 złotych...A jak ty to widzisz? Whistle

Poproszę o sprzedaż Kruk-a i zakup Pgssoftware Whistle

W portfelu obecnie tylko:
Kruk średnia cena zakupu 133
PGS średnia cena zakupu 4,71

Whistle

Mam bardzo podobne odczucie i w stosunku do rynku i do Kruka. Wszystko na spółce zostało już ujawnione (plany ekspansji, wyniki itp). Zaobserwowałem, że korekty przebiegają tu raczej gwałtownie i ponownie kurs wraca w tryb rosnący. Z realizacją zysku i powrotem trzeba się więc spieszyć Think

Jeżeli mogę to chciałbym jednak wstrzymać się w tym momencie z zakupem Sare. Raport Kruk-a mnie przekonał, żeby jeszcze trochę posiedzieć na spółce blackeye

Poproszę o sprzedaż Kruk-a i zakup Sare Whistle

Sprzedany na SL kilka dni temu 11 Bit. Obecnie zastanawiam nad zakupami Whistle

Widać wszyscy już grupowo myślą, bo też się nad Makolabem zastanawiałem;). A co Wojetek myślisz o spółce Sare? Shhh

Podsumowując cały rok 2014 zysk na poziomie 15-20%.

Sprzedany mały pakiet PGS dokupiony Kruk.

Niedawno lekkie zmiany w portfelu - obecna struktura:

Kruk średnia cena zakupu 115,06 (43% portfela)
PGS średnia cena zakupu 4,30 (31% portfela)
MedicalG średnia cena zakupu 218,10 (12% portfela)
11 Bit średnia cena zakupu 71,50 (14% portfela)

Whistle

Ja poproszę o sprzedaż PGS Software i zakup jutro rano Kruk-a.

Poproszę o zakup PGS Software Whistle

Poprosiłbym o analizę wykresu Intercars. Spółka poprawia wyniki i pytanie jest, czy warto obecnie wsiadać, czy poczekać na małą korektę (jeżeli kurs utrzyma się powyżej 220 to chyba powinno dalej rosnąć, tak to trochę na wykresie widzę). Z góry dzięki thumbright

Ja poproszę dzisiaj o sprzedaż Kruk-a, bo korekta się chyba trochę utrzyma.d'oh!

TWOM trzeba wciągnąć na listę lektur szkolnych (szybko się książkę napiszę), potem film (wyśle się spędy wycieczek szkolnych do kin), jakieś słuchowisko w radiu i sprzedaż będzie 9 cyfrowa...blackeye

A tak na poważnie, spółka naprawdę jest rewelacyjna ale powoli się tutaj zaczyna religia jak na Ekoexporcie, gdzie niektórzy już w Kazachstanie za płotem liczyli ziarenka mikrosfery... Mam nadzieję, że nikt do 11 bit nie wejdzie przebrany za kuriera, aby wypytać się o sprzedaż...

Anty_Teresa dobrze studzi gorące głowy, bo teraz to sam nie wiem jaki wynik ucieszy inwestorów 500 tyś. sztuk sprzedaży 800 tyś. ? Anxious

@Kakarotto

Dla mnie sytuacja na PGS jest zarówno podobna jak i niepodobna do tej z sierpnia 2013. Podobieństwo wynika z tego, że kurs wtedy też spadł ponieważ inwestorzy bali się o powtarzalność zysku po prawie takich samych przychodach k/k.
Bardzo dużo różnica polega jednak na stopniu rozwoju firmy. Obecnie PGS posiada biura w 4 miastach (na siłę jako piąte można doliczyć Londyn ale są tam tylko handlowcy), zatrudnia około 300 deweloperów itd.
Po sprawozdaniach finansowych widać, że zarząd nie lubi zwiększać kosztów a jeżeli już inwestuje to w rzeczy niezbędne. Ostatni kwartał to były duże inwestycje w pracowników i nowe lokalizacje, które powinny się obecnie zacząć zwracać. Spółka, aby mogła wejść na wyższy poziom klientów/zleceń musi mieć odpowiednie duże zaplecze jak wspominał prezes.
Ja żałuję, że kupowałem wcześniej powyżej 5 zł chociaż instynktownie czułem, że to już trochę za duża euforia no ale w stadzie biegnie się raźniej binky
Nie ma według mnie, co spekulować czy ze spółki wychodzi OFE, jakiś "grubas" i dlaczego ktoś kupuje a ktoś sprzedaje.
Obecnie kursem się nie przejmuję, bo zamierzam PGS trzymać długoterminowo. Wszystko wyjaśni się na początku stycznia po podaniu wstępnych przychodów, kto miał racjęBoo hoo!

@Yaroman
Kruk jak rozwinie się w Niemczech to poleci wysoko thumbright . Nie mogę tylko na nim SL-ów stawiać, bo coś mi nie wychodzą Shame on you

Dokupiony Kruk:

Obecny rozkład portfela:

PGS 63% średnia cena zakupu 4,28
Kruk 37% średnia cena zakupu 114,21

Pgs wyszorował już chyba dno i teraz czas na powrót do wzrostów thumbright

Wojetek mam kilka pytań odnośnie rynku amerykańskiego. Grasz może na Nasdaq albo czy w ogóle tam inwestujesz bezpośrednio w akcje? Jeżeli tak, to mógłbyś podpowiedzieć jakieś dobre biuro maklerskie? Czy warto tam inwestować? Jak to wychodzi w porównaniu do naszgo rynku? Z góry dzięki za odpowiedź thumbright

Trudny orzech do zgryzienia ale mi się zdaje, że lepiej sprzedać;). Raczej nie pojawi się informacja, która podniesie kurs za szybko. Wejść ponownie zdążysz a lepiej zyski zachować w kieszeni:). No ale to moje zdanie a twoje pieniądze thumbright

Ze standardowego komunikatu gpwinfosfery Link

Z komunikatów wynika, że tylko MetLife OFE pozbyło się niedawno około 2000 tysięcy akcji. Dalej posiadają 110 tysięcy, których mają się pozbyć do końca roku. Dobrze mi się zdaje? W takim wypadku jest jeszcze trochę podaży...Proszę o poprawienie jeśli się mylę Whistle

Jeszcze odnośnie CCC na wykresie pojawili się chyba Trzej Biali Żołnierze, co by wskazywało kontynuację wzrostów...

ChiefMike według mnie patrzysz trochę nie od tej strony na spółki.

Orange i Synthos to duże spółki gdzie granica rozwoju już prawie nie istnieje. Mogą tylko wypłacać dywidendę i liczyć, że zysk będzie podobny. Co może więcej zrobić Orange? Chyba tylko zacząć sprzedawać usługi w Afryce może to zwiększyłoby zyski inaczej powolne obsuwanie kursu. Dla mnie cały WIG20 tak wygląda. Po co inwestować w spółki, które już się nie rozwijają albo jest większe prawdopodobieństwo, że przestaną?

Zaś FLUID i KSG Agro? To jest za duże ryzyko. Fluid obietnica technologii, która może kiedyś wypali (ile artykułów było o technologiach, które może podbiją świat).

Bankrucik ci dobrze radzi. Lepiej mieć w portfelu PGS i CCC z SL na wypadek spadków niż bawić się w nierozwojowe spółki. Według mnie jest jeszcze kilka, którymi można się zainteresować (rozwijają się i wypłacają lub mają w planach wypłatę dywidendy). Solidne z dobrym zarządem:

Kruk, Magellan, Work Service, Global Cosmed, Monnari i podane już PGS i CCC...

Wszystkie te złote strzały, które dały potem bardzo dużo zarobić zaczynały się od ciężkiej pracy patrz 11 bit lub PGS. Nie ma tutaj drogi na skróty. Raczej trudno trafić w starup, po okazyjnej cenie (ja się takich nieznanych okazji boję), bo on może nie wypalić trzeba mieć niezłego nosa (patrz bankrucik i PGS).

Ja uważam, że lepsza jest strategia solidne spółki, dobre zarządy, coroczny zysk i nowe rynki do zdobycia niż duże spółki dywidendowe oraz ryzykowne start-upy.
Kronika Yaromana jest tutaj dobrym przykładem.

Taka kwestia do przemyślenia i do dyskusji Whistle

Po co nam Pendolino mamy 11 bit king Teraz wskoczyć już bardzo trudno :). Grałem w całą serię anomaly i muszę przyznać, że dobre wciągające gry. Dobra praca się widać opłaca:)

Ja obecnie także gotówki nie mam, więc sobie obserwuję i sprawdzam czy mam rację odnośnie zachowania kursu spółek. Ćwiczę sobie AT i AF ;)

Sprzedana część akcji PGS za którą dokupiłem więcej Kruk-a. Wydaje mi się, że raport znowu pozytywnie zaskoczy. PGS raczej utrzyma się w boczniaku do wyników za IV kwartał. Zysk powinien być solidny jak zawsze ale bez fajerwerków ze względu na poczynione inwestycje.

Obecny rozkład portfela:

PGS 67% średnia cena zakupu 4,28
Kruk 33% średnia cena zakupu 108,65

Whistle

Monnari chyba dobrze wygląda krótkoterminowo jakby jakieś odbicie miało być;).
Ciekawym tematem jest także Mercator Medical obserwuję od debiutu, jakby nareszcie miał przestać spadać po dobrych wieściach. Wrzucam dwie spółki do zainteresowania sięthumbright

Global-a nie jestem do końca pewien. Jeżeli dobrze pamiętam (proszę o poprawienie jeśli się mylę) marża na sprzedaży produktu wynosi tylko 7-9% a w LPP 40%. Spółki odzieżowe zawsze będą lepiej wychodzić potwierdzają to sukcesy takich firm jak Inditex i spółka z Japonii (nie pamiętam nazwy), która pociągnęła cały indeks Nikkei. Lepszym wyborem może być, więc Monnari...

Ciekawą spółką, którą od dawna obserwuję jest także Work Service może tam korekta się przy 18 złotych skończy (chociaż mi się wydaje, że jeszcze spadnie). Spółka będzie robić nową emisję akcji, był o niej także dłuższy artykuł w Bloomberg Businessweek Polska. Pod długim okresie ciszy szum wokół spółki wskazuje na sprzedaż faktów.

Z tych spółek tylko Pharmena trochę nie pasuje do stylu twojego inwestowania :).
Celujesz w liderów danych branż o dobrych zarządach i z przewagą konkurencyjną oraz potencjałem.

Ja już się kiedyś sparzyłem na państwowych spółkach i KGHM oraz PZU traktuję bardzo podejrzliwie. Ogólnie spółki z WIG20 mają mieć charakter spółek dla wdów i sierot (czyli dywidendowych długoterminowych). Ja uważam, że ta teoria jest fałszywa, przykładem jest tutaj TPSA (może nie państwowe ale duże i dywidendowe).
Według mnie PZU będzie jeszcze ciekawe inwestycyjnie max 2-3 lata, no chyba, że nagle zacznie jąkąś dziką ekspansję zagraniczną...

Na Kruk-u jest chyba trochę podobna sytuacja jak na Forte. Jak jutro przebije 110 to powinna być kolejna fala wzrostu...Shhh

Poproszę o ponowny zakup Kruk-a. Wygląda jakby miał przebić 110 złotych Whistle

Yaroman miałeś/masz bardzo dobry portfel. Inwestujesz głównie w solidne spółki i potrafisz z nich wyjść jak robi się gorąco. Ja w swoim portfelu mam także Kruk-a i PGS king. Do twoich spółek pasowałby także Ciech lub Forte:). Ciekawy jest też Global Cosmed ale już dużo urósł i sam nie wiem dlaczego... (od dawna obserwuję ale nie wszedłem).

Sprzedane 1/6 PGS była mi potrzebna gotówka. W spółkę dalej wierzę i trzymam resztę. Jak będzie możliwość to będę dokupywał. Boo hoo!

Mam pytanie odnośnie wykresu Forte. Czy można powiedzieć, że dzisiaj pojawiło się na nim Białe Marubozu? Na wykresie widziałem leciutki cień nad świecą, więc nie wiem czy pasuje to do definicji (jeżeli tak to powinno sygnalizować kontynuację odbicia) ?

Think

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 7 kwietnia 2021 21:04:04
Liczba wpisów: 167
[0,04% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,581 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło