BRASTER - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

5 6 7 8 9 10 11 12 13

BRASTER [BRA]

AKTUALNY KURS: 1,75 zł (+11,46%) 17-05-2019 17:01
krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 270
Wysłane: 30 maja 2018 21:01:24 przy kursie: 5,30 zł
BRASTER - analiza techniczna na życzenie


Najpierw spojrzenie na wykres historyczny w interwale tygodniowym. Obowiązuje trend spadkowy, podstawą do odreagowania było wsparcie wynikające z lokalnego dołka sprzed prawie 4 lat + zewnętrzne zniesienie 138,2% fali korekcyjnej, która miała miejsce na przełomie 2017-2018. Sięgnięcie pierwszej strefy oporu w okolicach 6,20 zł poskutkowało powstaniem sporego knota na tygodniowej świecy.


kliknij, aby powiększyć


Teraz przenieśmy się na wykres w ujęciu dziennym. Tutaj również trendem nadrzędnym jest trend spadkowy a obecne wzrosty należy traktować w kategoriach odreagowania. Dwa ostatnie impulsy spadkowe mają identyczną długość. Korekta pierwszego z nich zniosła 50%, a więc gdyby kupującym udało się znieść więcej niż połowę kolejnego impulsu (czyli dotrzeć powyżej poziomu 6,90 zł), to pojawiłyby się podstawy do mocniejszego rozwinięcia odreagowania. Szczególnie, że wówczas doszłoby też do przełamania linii spadków.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Radek Kułajewicz
Dołączył: 2018-07-02
Wpisów: 3
Wysłane: 3 lipca 2018 13:52:36 przy kursie: 4,51 zł
Friendzone level Braster – omówienie sprawozdania i sytuacji finansowej Braster po I kw. 2018 r.

W ciągu ostatniego roku kurs akcji Braster spółki spadł prawie o 72 proc. i zbliża się obecnie do dołka cenowego z 2013 r. Choć kilka lat temu Braster był raczkującym strart-upem, nie uzyskiwał żadnych przychodów i był uzależniony wyłącznie od finansowania zewnętrznego, akcje spółki dyskontowały przyszły sukces biznesowy i systematycznie rosły osiągając szczyt notowań w II półroczu 2016 r. Od tamtego czasu walory spółki znajdują się w trendzie spadkowym.

Dynamika przeceny pogłębiła się po wynikach rocznych za 2017 r., opublikowanych w kwietniu, w których zaraportowano stratę netto w wysokości 24,89 mln zł. W I kw. 2018 r. wynik netto wyniósł -5,38 mln zł. Obecnie kapitalizacja spółki wynosi niewiele ponad 43 mln zł. Braster jest spółką o dosyć wysokim free float przekraczającym 70 proc.. Obecnie do głównych akcjonariuszy spółki należą:


kliknij, aby powiększyć


Przeanalizujmy zatem, czy reakcja rynku była na tyle uzasadniona aby sprowadzać kurs akcji na nowe minima cenowe.

Flagowym i jedynym zarazem produktem Brastera, jest zaprojektowane przez zespół polskich naukowców, innowacyjne, chronione patentami i znakami towarowymi, urządzenie do samodzielnego badania piersi pod kątem zmian rakowych. Jako produkt medyczny, urządzenie musi spełniać szereg norm pod względem jakości, precyzji wykonania oraz skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi. Analizator Brastera ma za pomocą ciekłokrystalicznych matryc oraz specjalnych algorytmów wychwytywać zmiany temperatury na powierzchni piersi, które mogą być objawami patologicznej zmiany w ich strukturze. Wyniki badania są przekazywane do dalszej analizy za pomocą systemów teleinformatycznych do spółki, gdzie lekarz prowadzący interpretuje wyniki i wydaje ewentualne dalsze zalecenia. Zgodnie z danymi prezentowanymi przez spółkę produkt ten przeszedł testy kliniczne pod kątem skuteczności wykrywania wczesnych zmian rakowych w ramach badania „Therma ALG” przeprowadzonego w latach 2015-2016. Badaniu w poddano łącznie 274 kobiety podzielone na dwie grupy wiekowe: 25 do 50 lat oraz od 50 do 69 lat. Analizę medyczną wykonano pod kątem czułości i swoistości urządzenia. Wysoka czułość pozwala na uzyskanie wysokiego prawdopodobieństwa nieprzeoczenia osoby chorej z próbki badanych, z kolei wysoka swoistość jest eliminacją fałszywie dodatnich wskazań, która gwarantuje, iż osoba wykazująca zmiany patologiczne nie zostanie w tych wynikach pominięta. W przedziale wiekowym 25-49 /grupa ryzyka/ lat czułość i swoistość wyniósł odpowiednio 84,6 proc. i 86,8 proc., z kolei w drugiej grupie wiekowej poziomy parametrów wyniosły 79,2 proc. i 60 proc.. W wyniku przeprowadzonych badań potwierdzono także skuteczność matryc opatentowanych matryc ciekłokrystalicznych.

Z wniosków przedstawionych przez głównego koordynatora badań, prof. dr hab. n. med. Pawła Basty, wynika min. iż.

Cytat:
Wyniki niniejszego badania wykazują dobrą skuteczność diagnostyczną termografii kontaktowej w wykrywaniu raka piersi i różnicowaniu zmian złośliwych od niezłośliwych patologii piersi u kobiet < 50 roku życia. Należy podkreślić, że zaobserwowana gorsza skuteczność u kobiet ≥ 50 roku życia może być, przynajmniej częściowo wytłumaczona przez włączenie do badania w tej grupie wiekowej kobiet z wynikami badania USG piersi w kategorii BIRADS US 5, gdzie prawdopodobieństwo raka wynosi > 95%. Mogło to doprowadzić do zwiększenia proporcji wyników fałszywie ujemnych. Uzyskane wyniki wskazują bardzo interesujący kierunek aplikacji technologii termografii dla kobiet młodszych, dla których istnieje dość ograniczona oferta profilaktyki raka piersi. - wyciąg z protokołu badań


Zdaniem przedstawicieli spółki urządzenie to pozwala bez niepotrzebnego stresu i dyskomfortu, unikając zgiełku lekarskich gabinetów precyzyjnie określić stan zdrowia pacjentki. Czy urządzenie to jest w takim razie wejść przebojem na rynki medyczne świata i zmienić układ sił w nierównej walce z rakiem piersi, który niestety należy to najczęstszych przyczyn umieralności wśród kobiet chorujących na raka? Zanim spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie zobaczmy w skrócie jak wygląda aktualny rynek badań medycznych z tym zakresie.

W Polsce najbardziej tradycyjną metodą w zakresie profilaktyki raka piersi jest wciąż mammografia oraz USG. Pomimo, iż wiąże się to z każdorazowo z przyjęciem dawki promieniowania jonizującego to jednak jest to program powszechny i finansowany w ramach ubezpieczenia NFZ, a zatem pacjenta nie ponosi żadnych kosztów za wyjątkiem wizyty u lekarza. W medycynie tzw. badania przesiewowe uznaje się za skuteczne, niemniej jednak spór naukowców toczy się o to, jak częste przyjmowanie dawki samego promieniowania ma samo w sobie negatywny wpływ na zdrowie u kobiet. Nie wgłębiając się bardziej w onkologię można stwierdzić, iż programy mammograficzne są obecnie najbardziej powszechną metodą badań przesiewowych zarówno w Polsce jak i zagranicą, aczkolwiek niepozbawionych, jak to w medycynie skutków ubocznych. Dzięki częstym kampaniom społecznym organizowanym przez różnego rodzaje fundacje, firmy medyczne a także Ministerstwo Zdrowia, mammografia jest dosyć powszechna. Korzysta z niej rok rocznie coraz więcej kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia.

Wydaje się zatem, iż innowacyjny produkt telemedyczny Brastera jest w głównej mierze skierowany do młodszej grupy docelowej kobiet w wieku 30-40 lat bardziej zaznajomionej z nowoczesnymi technologiami, korzystającymi ze smartfonów w załatwiania spraw życia codziennego /zakupy, przelewy, portale społecznościowe, komunikatory etc./, tym bardziej, iż same wyniki badań potwierdzają, większą skuteczność wczesnego wykrycia pierwszych niepokojących symptomów wśród młodszych pacjentek w ramach profilaktyki zdrowotnej. Opatentowane urządzenie, niepowodujące znanych skutków ubocznych może być uznane za jedną z metod we wczesnym wykrywaniu raka piersi. Przedstawiciele spółki oraz fachowcy z branży medycznej, opisują urządzenie Brastera jako alternatywę wobec tradycyjnych metod badawczych. Na pewno jest to produkt ciekawy nieinwazyjny, za pomocą którego, w zaciszu domowym można samodzielnie wykonać badanie i za pomocą telefonu przesłać wyniki do lekarza, który dokona ich analizy i zadecyduje o dalszych krokach.

Komercjalizując urządzenie dwa lata temu, w II kw. 2016 r., zarząd spółki zakładał sprzedaż ok 200 tyś urządzeń w ciągu kolejnych 5 lat do roku 2021, za pomocą trzech głównych kanałów dystrybucji: tradycyjnym - poprzez apteki, segmentu e-commerce - zarówno zewnętrzne apteki online, jak również własny sklep dostępny na firmowej stronie internetowej.
W rekomendacji, opłaconej przez spółkę analitycy East Value Research Institute, datowanej na kwiecień 2017 r., wyceniającej wartość akcji spółki na 35,20 zł, założyli następujące wpływy ze sprzedaży netto na najbliższe 5 lat.


kliknij, aby powiększyć


CAGR liczony na podstawie szacunków biura maklerskiego, za lata objętych strategią, wyniósł ponad 195 proc. co jest założeniem bardziej konserwatywnym niż samego Brastera. Wynik ten jak na razie, pomijając rok 2017, i tak wydaje się na obecną chwilę nieosiągalny. Zgodnie z przyjętymi założeniami, dzięki wejściu na nowe rynki, spółka planuje zwiększenie grupy docelowej klientek do 21 mln kobiet .

Koszt wejścia na duży rynek zagraniczny oszacowano na kwotę od 8 do 20 mln zł, natomiast na mniejsze, od 0,4 do 6 mln złotych. Program ekspansji zagranicznej zakładał już w roku 2017 wejście na 11 rynków w tym m.in. do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Chin i krajów Arabskich. Na kolejnych (Niemcy, Japonia oraz Korea Płd.) spółka miała zaistnieć w 2018 r.
Pod koniec II kw. 2018 r. już wiadomo, że plany ty były zbyt ambitne. Nie licząc kilku programów pilotażowych w Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Irlandii, gdzie Braster podpisał umowy spółka jak na razie może się „pochwalić” rozpoczęciem sprzedaży urządzenia jedynie w Holandii. W grudniu 2017 r. co prawda, zarząd spółki złożył dokumentację do FDA (Food and Drug Administration), ale jak na razie zgody na wprowadzenie urządzenia na najbardziej perspektywicznym rynku jeszcze nie ma. Według deklaracji rozmowy z potencjalnymi partnerami toczą się jednocześnie w 35 krajach (m in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Włoszech, Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Indiach, Brazylii, Argentynie, Izraelu, Malezji, RPA czy Arabii Saudyjskiej).

Powyższe działania zarządu jak na razie nie przekładają się póki co na wymierne efekty finansowe, choć należy podkreślić, iż zarząd zakładał osiągnięcie istotnych przychodów z rynków zagranicznych na koniec IV kwartału 2018 r. Jak na razie w kwietniu tego roku Braster rozpoczął sprzedaż urządzenia oraz pakietów badań na terenie Holandii.
Na obecną chwilę nie znamy jeszcze wyników z tego rynku, który odbywa się jak na razie za pośrednictwem strony internetowej spółki (nakłada na stronę internetową spółki sporządzoną w języku angielskim), aczkolwiek pierwsze konkretne liczby powinniśmy poznać już w lipcu, przyjmując konsekwentnie, iż zarząd jak to dotychczas miał w zwyczaju, poinformuje o wstępnych danych kwartalnych w zakresie wolumenu.

Biorąc pod uwagę obecne efekty sprzedażowe , wysokości wolumenów przedstawione w strategii spółki pozostają na razie w sferze życzeniowej, a rzeczywistość jak do tej pory wygląda dosyć mizernie. Od kilku kwartałów przychody osiągają wartości bardzo symbolicznie:


kliknij, aby powiększyć


Skumulowane przychody ze sprzedaży za cały 2017 r., zamknęły się kwotą zaledwie 397 tyś. zł. Z oficjalnego sklepu na stronie internetowej emitenta obecny koszt urządzenia wraz z pakietem 6 badań wynosi na dzień dzisiejszy 1198 zł, natomiast pakiety badań bez analizatora, w ilości 6, 12 i 24 badań wynoszą odpowiednio 99, 179 oraz 299 złotych, Należy jednak zauważyć, że w październiku 2017 r. spółka zmieniła model sprzedażowy. Do tego momentu klienci mogli nabyć urządzenie wraz z dwuletnim abonamentem pozwalającym wykonywać wielokrotne badania za jednorazową cenę i/lub miesięczną opłatą. Teraz spółka sprzedaje samo urządzenie i pakiety badań (6,12,24 badania) Optymizmem nie napawają niestety kwartalne zestawienia raportowanych wielkości sprzedanych urządzeń oraz pakietów badań


kliknij, aby powiększyć


Z danych operacyjnych spółki wynika, iż największym zainteresowaniem cieszą się pakiety 6 badań (49 proc. sprzedaży) oraz kolejno pakiet 12 badań (26 proc.) oraz pakiet 24 badań (25 proc.) . W IV kw. 2017 r. Braster sprzedał pakiet 1500 badań na rzecz Santander Consumer Bank trochę koloryzując dotychczasowe statystyki. Sprzedaż tak sporego pakietu na rzecz dużej korporacji, jest niewątpliwie wydarzeniem pozytywnym, należy to jednak niestety, jak na razie rozpatrywać w kategorii zdarzeń jednorazowych. Zaskakiwać może fakt, iż kampanie promocyjne nakłady ponoszone na budowę marki nie znajdują jak na razie spółki nie znajdują odzwierciedlenia w wynikach. Pokaźnie za to rosną koszty.


kliknij, aby powiększyć


Spółka tłumaczy je koniecznością ponoszenia wydatków na produkcję oraz kampanie marketingowe urządzenia. Obecnie linia produkcja realizowana jest we współpracy białostockim oddziałem szwedzkiej firmy ROSTI. Wynik netto na rachunku zysków i strat od dłuższego czasu wykazuje wartości ujemne.


kliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyć


Współczynnik relacji zobowiązań do kapitałów własnych, który za cały 2017 r. wyniósł 0,51 nie wzbudza jeszcze niczego niepokojącego, ale należy zauważyć, że spółka w bardzo szybkim tempie „przepala gotówkę”. Od momentu przejścia z New Connect na rynek główny GPW w czerwcu 2015 r. spółka już trzykrotnie emitowała akcję bez prawa poboru uzyskując kwotę ponad 87 mln zł. (wliczając emisję w związku ze przejściem na rynek główny).


kliknij, aby powiększyć


Obecnie kapitał zakładowy dzieli się na 9 168 574 akcje, natomiast pierwotnie dzielił się na 3 062 840 akcji. Finansowanie wspomogła także, w listopadzie 2016 r. emisja obligacji (na kwotę 10,5 mln zł), które są notowane na rynku Catalyst po 90 proc. ceny emisyjnej. Oprocentowane są one wg stawki WIBOR 6M+ marży w wysokości 5,7 proc. ( w pierwszym roku odsetkowym 7,5 proc.). Jest to seria obligacji zabezpieczonych zastawem rejestrowym na zastawie maszyn i urządzeń głównej linii technologicznej. Wpływy tych emisji doskonale są widoczne na wspomnianym wcześniej rachunku przepływów pieniężnych


kliknij, aby powiększyć


Na koniec 2017 r. już po uzyskaniu z emisji 38 mln zł, spółka posiadała 25,2 mln zł gotówki. W pierwszym kwartale poziom środków pieniężnych obniżył się do 19,5 mln zł.
Biorą pod uwagę znikomą sprzedaż, rosnące koszty (w szczególności koszty wejścia na nowe rynki, które jak wspomniałem mogą wynosić nawet 20 mln zł na rynek), rosnące wydatki i konieczność spłaty zapadających za rok obligacji wydaje się, że Braster znów poprosi akcjonariuszy o gotówkę.

Na krajowym rynku Braster tester nie podbił serc i piersi kobiet. Choć świadomość i nakłady na profilaktykę kobiet na rynkach zagranicznych są znacznie większe to nie ma gwarancji, że czynniki te zapewnia spółce sukces. W Polsce nie udało (przynajmniej na obecną chwilę) przekonać pacjentek, ani lekarzy w sposób gwarantujący odpowiednią sprzedaż. Niestety nie wiemy czy to powód jedynie zasobności portfela, traktowania rynku jako testowego, błędów w strategii marketingowej, czy (co byłoby najgorsze) zbyt małej przewagi urządzenia nad innymi metodami diagnostycznymi.

Spółka jako firma medyczna musi spełniać szereg wymogów związanych z wejściem na rynki światowe, gdzie normy są bardzo wyśrubowane a procedury rejestracji leków badań i urządzeń trwają miesiącami i nie zawsze kończą się sukcesem. Warto też odnotować jeden aspektów ryzyka regulacyjnego jakim są zmiany w prawie na terenie UE w związku z wejściem życie przepisów RODO (General Data Protection Regulation), które nakładają na podmioty działające także w branży medycznej nowe obowiązki zbierania i przetwarzania danych pacjentów, To z pewnością urodzi nowe koszty, których spółka i tak ma już sporo.


Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 3 lipca 2018 14:31

addison
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 1 650
Wysłane: 4 lipca 2018 10:41:06 przy kursie: 4,40 zł
trzeba być filantropem aby inwestować w tę spółkę.

środki przejedzą bardzo szybko, a szans na sprzedaż wciąż nie ma. W tych czasach jak produkt nie osiągnie sukcesu w pierwszych 2-3 kwartałach to już nie osiągnie.

Gdyby to był super produkt to sam by się sprzedawał na jednym rynku a kolejne by się o niego prosiły. Nie sprzedał się nigdzie i już się nie sprzeda. Może zbyt brutalnie do tego podchodzę, ale zakładam, że docelowo będzie strzyżenie obligatariuszy.

Edytowany: 4 lipca 2018 10:56


abcabc
abcabc PREMIUM
Dołączył: 2015-12-28
Wpisów: 206
Wysłane: 5 lipca 2018 12:40:58 przy kursie: 4,37 zł
Nie bardzo może się sprzedawać, jeśli wykonano jedno badanie, z którego wniosków wynika, że urządzenie ma wątpliwą przydatność.

"brak jest jednoznacznych rekomendacji dotyczących wykonywania badań przesiewowych raka piersi u kobiet w wieku poniżej 50 lat" - czyli obecnie nie zaleca się jednoznacznie wykonywania badań wśród pacjentek poniżej 50 roku życia.

"W grupie kobiet poniżej 50 roku życia czułość* metody wyniosła 81,5 % (95% CI: 64,1;92,6), a swoistość ** 87% (95% CI: 79,7; 92,4)"

Po polsku CI to confidence interval, czyli przedział ufności. Należy to czytać w ten sposób, że z 95% prawdopodobieństwem wartość realna zawiera się pomiędzy wartościami przedziału CI. Czyli reklamowane 81% skuteczności przy tak szerokim przedziale ufności (64,1-92,6) jest faktycznie potencjalnie gorsze niż mammografia. Realny wynik jest gdzieś pomiędzy 64,1 a 92,6. Należałoby robić badania, aż przedział zostanie zawężony do momentu udowodnienia skuteczności ponad obecne metody, albo chociaż do porównywalności (wtedy produkt miałby sens jako wygodniejszy).

Warto zauważyć również, że wynik badania wskazał na niepokojąco szeroki zakres CI w przypadku starszych kobiet, który znacznie odbiega od skuteczności mammografii:
"W grupie kobiet powyżej 50 roku życia czułość metody wyniosła 77,8% (95% CI: 67,2; 86,2), swoistość 62,5% (95% CI: 48,5; 75,1). Statystyka C wyniosła 0,701 (95% CI: 0,617; 0,786)."

Czyli tam, gdzie mammografia robi się skuteczniejsza (powyżej 50), urządzenie braster robi się znacznie gorsze. Niby może tak się zdarzyć, bo np. kobiety starsze mogą mieć jakieś nierakowe zmiany, które zakłócają aparaturę tego typu. Teoretycznie nie dyskwalifikuje to urządzenia, ale jaki ma sens użytkowanie czegoś, co ma swoistość być może gdzieś tam w okolicy 50%, gdy można pójść do lekarza i zrobić badanie na aparacie 90%+ za darmo? Tego nawet nie da się sprzedać w tej grupie wiekowej, bo jest udowodnione ich własnym badaniem że brak tu skuteczności porównywalnej do mammografii dla kobiet 50+. Biorąc pod uwagę, że to raczej starsze kobiety mają problemy z chodzeniem i chętniej zrezygnują z wizyt u lekarza, a kupią sprzęt do domu, to zamyka sporą część dobrego rynku.

Produkt nie jest dobry, albo nie jest wystarczająco przebadany, jeśli jest dobry. Oczywiście to nie znaczy, że nie mogą tego komuś sprzedać, ale to już inna bajka.

Szkoda, że nie da się na to grać na krótko. A może się mylę, i są jakieś sposoby na takie spółki na gpw?

abcabc
abcabc PREMIUM
Dołączył: 2015-12-28
Wpisów: 206
Wysłane: 5 lipca 2018 13:50:45 przy kursie: 4,37 zł
Z nudów zajrzałem parę rzeczy na temat tej spółki i jej produktu. Muszę zmienić zdanie, tu nie ma większych wątpliwości, że produkt po prostu nie działa. Jest wiele opracowań, które podważają samą istotę termografii. Smutne, że inwestorzy indywidualni wtopili razem z OFE i TFI, na dodatek szła na to kasa unijna. Pytanie nr jeden powinno być: czy w tej firmie jest jeden onkolog podpisujący się z imienia i nazwiska? Bo ja go nie widzę... więc co mogą wiedzieć na temat badań onkologicznych?

Tu nie ma nawet co analizować fundamentalnie, przy utracie zaufania do samej spółki dane mogą być kompletnie wyssane z palca.

pandorinium
Dołączył: 2011-07-10
Wpisów: 231
Wysłane: 5 lipca 2018 13:53:35 przy kursie: 4,37 zł
Dziwne zarzuty i to jeszcze od kogoś kto ma 5 postów. Cóż za ciekawy zbieg okoliczności. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to jest mityczny graal i wiedza tak trudno ukryta, że zwyczajnie przeoczyłeś.

www.braster.eu/pl/firma/rada-n...

abcabc
abcabc PREMIUM
Dołączył: 2015-12-28
Wpisów: 206
Wysłane: 5 lipca 2018 14:53:41 przy kursie: 4,37 zł
Wiesz, nie będę niczego nikomu udowadniał na siłę. Ale skoro pytasz, to wytłumaczę tylko raz: uznaję spółkę za zupełnie niewiarygodną.

Na liście nie ma onkologa, który jest w spółce i czymś konkretnym się zajmuje wg mnie. Oczywiście mogę się mylić. Dwie rzeczy do sprawdzenia, jak się komuś chce:
prof. dr hab. n. med. Andrzej Kułakowski - 1929 rocznik, czy ten człowiek jeszcze w ogóle pracuje? podobno na emeryturze:
www.mp.pl/lekarz/andrzej.kulak...

prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski - ok, ale czy pracuje w spółce? Nakręcili go:
www.youtube.com/watch?v=zoZR7M...
więc wnioskuję, że widział kamerę i jest prawdziwym onkologiem. Jest jednak bardzo ostrożny w słowach i nic nie mówi o urządzeniu Braster, tylko o potencjale technologii (nie tego, co obecnie jest). Nie mówi, że osobiście pracuje nad urządzeniem, albo że chociaż używa. Na reszcie filmików sami amatorzy "psychoonkolodzy" i inne dziwadła. Władze rady to pediatra, choroby zakaźne i tym podobne niepowiązane z onkologią rzeczy.

Ci ludzie mogą nie wiedzieć, że gdzieś ich ktoś wymienił, albo nic nie robić w spółce. Pisz, dzwoń, pytaj czy używają, czy dostają wynagrodzenie, jak chcesz: http://onkologiaradom.pl/kontakt/

Cieszanowski: www.polradiologia.org/informac...

Dariusz Śladowski może akurat jest, ale zaufania nie budzi. Ostatnio rozkręcał Euroimplant, który skończył jako bankrut. Z pewnością bardzo wszechstronny medycznie człowiek.

Badania zaprzeczające termografii lub podważające jej skuteczność (która jest właściwie za niska wg badań samego Brastera):
www.cancer.ca/en/about-us/news...
www.medicalnewstoday.com/artic...
www.fda.gov/ForConsumers/Consu...
Ostatni link to strona FDA, czyli organizacji w USA. Jak mogą wejść na ten rynek bez jej zgody? Nie wiedzieli, że FDA uważa termografię za ściemę, kiedy pisali, że będą się starać o rynek amerykański? Skoro w październiku 2017 umieścili to ostrzeżenie ("brak naukowych podstaw", "device was not cleared to be used other than with another testing method like mammography"), to chyba wiadomo, jakie są szanse Brastera na tym rynku.

Oczywiście każdy inwestuje według swoich przekonań, nie bardzo chce mi się podejmować dalszą dyskusję w tak oczywistym dla mnie temacie.

pandorinium
Dołączył: 2011-07-10
Wpisów: 231
Wysłane: 5 lipca 2018 17:15:58 przy kursie: 4,37 zł
W przeciwieństwie do Ciebie mnie ta spółka tak nie pasjonuje, kolejna ciekawostka. :) Ale co tam, wracając do ważnych spraw. Zdajesz sobie sprawę, że ten produkt powstał baaardzo dawno temu i ci którzy stworzyli podstawy mogą już dawno nie być związani ze spółką?

Avocado
Avocado PREMIUM
Dołączył: 2013-06-23
Wpisów: 302
Wysłane: 5 lipca 2018 17:48:36 przy kursie: 4,37 zł
addison napisał(a):
środki przejedzą bardzo szybko, a szans na sprzedaż wciąż nie ma. W tych czasach jak produkt nie osiągnie sukcesu w pierwszych 2-3 kwartałach to już nie osiągnie.


to jest bardzo sluszna uwaga. jesli przy takich nakladach nie ma przychodow przez tak dlugi czas, to znaczy, ze technologia nie jest az taka rewolucyjna i/lub potrzebna.

abcabc
abcabc PREMIUM
Dołączył: 2015-12-28
Wpisów: 206
Wysłane: 5 lipca 2018 19:31:01 przy kursie: 4,37 zł
Co za różnica, czy są związani? Tu nie powstał żaden produkt, według badań urządzenie jest obecnie nieskuteczne. Jeśli w tej sytuacji nie mają nikogo zdolnego do pracy nad tym, to jaka jest przyszłość firmy?

Naprawdę szkoda dyskutować, jak nie widzisz takich oczywistych rzeczy.


pandorinium
Dołączył: 2011-07-10
Wpisów: 231
Wysłane: 6 lipca 2018 06:39:33 przy kursie: 4,37 zł
No własnie szkoda dyskutować gdy są w toku duzego badania i docelowo w tym roku mają być wyniki.

abcabc
abcabc PREMIUM
Dołączył: 2015-12-28
Wpisów: 206
Wysłane: 6 lipca 2018 09:24:29 przy kursie: 5,18 zł
Pytanie było czy mają kogoś zdolnego do pracy nad tym, a nie czy prowadzą badanie. Struktura zatrudnienia jest w raporcie. Wyniki nie mogą być dobre inaczej niż przez naciąganie.

Zanim się zacznie komercyjnie oferować urządzenie, powinno mieć udowodnioną skuteczność. Taka jest normalna kolej rzeczy, chyba że mówimy o rynku medycyny alternatywnej. Oczywiście bajerują o sprzedaży w USA, gdzie może wejdą, ale nie na normalny rynek, tylko taki dla magicznych garnków.

Przy okazji, próbują dostać akceptację FDA przez udowodnienie, że już dopuszczono na rynek równoważne urządzenie. To chyba jednak nie tacy nowatorscy na skalę światową?

W sumie nie mam akcji i nie zamierzam kupić, więc nie bardzo jest sens o tym dyskutować. Chyba, że ktoś zna sposób na kupienie takich akcji do krótkiej sprzedaży i podzieli się wiedzą :)

pandorinium
Dołączył: 2011-07-10
Wpisów: 231
Wysłane: 6 lipca 2018 09:39:44 przy kursie: 5,18 zł
Czyli wszystko jasne, juz wiem po co tak wszystko piszesz. :D

sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 2 411
Wysłane: 6 lipca 2018 10:07:29 przy kursie: 5,18 zł
@pandorinium - dyskutujemy merytorycznie. Wpisy takie jak powyższy niczego nie wnoszą, potęgują tylko wrażenie nieudolnej obrony spółki.

abcabc
abcabc PREMIUM
Dołączył: 2015-12-28
Wpisów: 206
Wysłane: 6 lipca 2018 10:20:02 przy kursie: 5,18 zł
Zaglądam tu z oczywistego powodu - jak każdy szukam jakichś okazji rynkowych, no i sam nie mam tyle zacięcia, żeby robić analizy sprawozdań każdej spółki.

Z tego co mi wiadomo, na gpw obecnie nie ma efektywnie krótkiej sprzedaży poza kontraktami, których na braster nie ma. Szkoda, bo to dość dobra okazja do zagrania w dół w dłuższym terminie.

pandorinium
Dołączył: 2011-07-10
Wpisów: 231
Wysłane: 6 lipca 2018 16:34:42 przy kursie: 5,18 zł
sasky napisał(a):
@pandorinium - dyskutujemy merytorycznie. Wpisy takie jak powyższy niczego nie wnoszą, potęgują tylko wrażenie nieudolnej obrony spółki.


Czekaj, czekaj. To znaczy, że można pisać albo źle, albo w ogóle? Think Bo ja tam nikogo i niczego nie muszę bronić, jak widać po dzisiejszym info, spółka sama się potrafi obronić. A czy z tego będzie chleb czy zakalec to nikt nie wie. Oprócz jednego jegomościa stąd, który się pojawił tak nagle jakoś dziwnym trafe i wie wszystko o spółce.. :D

addison
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 1 650
Wysłane: 6 lipca 2018 16:36:43 przy kursie: 5,18 zł
dzisiaj poinformowali o umowie na "wielkim, bogatym" rynku, na Węgrzech. kurs odbija o 14%.

Nie spodziewałbym się sprzedaży na tym rynku.
Edytowany: 6 lipca 2018 16:37

pandorinium
Dołączył: 2011-07-10
Wpisów: 231
Wysłane: 6 lipca 2018 16:51:33 przy kursie: 5,18 zł
@addison bo tak wygląda szaleństwo. Nikt nie liczy potencjalnych przychodów, a tylko wciska enter i kupuje. A potem narzeka, że traci. :) Ale powoli, bo powoli, ale firma coś robi. Przyszłości nie znamy. Kto nie ryzykuje nie pije szampana. Niektórzy powinni pamiętać o co chodziło. :D

abcabc
abcabc PREMIUM
Dołączył: 2015-12-28
Wpisów: 206
Wysłane: 6 lipca 2018 17:01:58 przy kursie: 5,18 zł
No właśnie zaryzykowałbym i zrobił krótką sprzedaż, ale nie da się.

sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 2 411
Wysłane: 2 sierpnia 2018 09:11:10 przy kursie: 4,05 zł

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
5 6 7 8 9 10 11 12 13

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,380 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d