pixelg
BRASTER - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

BRASTER [BRA]

AKTUALNY KURS: 1,13 zł (-1,74%) 04-05-2021 17:00
Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 486
Wysłane: 27 grudnia 2013 15:44:05 przy kursie: 3,88 zł
Spółka nie doczekała się jeszcze swojego wątku. Biorąc pod uwagę płynność, trudno się dziwić. Od kilku lat pracuje nad wprowadzeniem na rynek nieinwazyjnego testera nowotworu piersi u kobiet. Do tej pory wynalazek nie doczekał się komercjalizacji.

W Internecie trudno znaleźć więcej informacji o spółce, poza tymi oficjalnymi. Niedawno otrzymali patenty na swój wynalazek w USA, UE i Australii. Natomiast w Polsce im się nie udało. O powodach takiego stanu rzeczy niewiele wiadomo. Od czasu informacji o odmowie udzielenia patentu w Polsce, kurs akcji zalicza historyczne minima.

Jeżeli ktoś wie coś więcej co się u nich dzieje, proszę o podzielenie się informacjami.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

marcueus
0
Dołączył: 2013-01-23
Wpisów: 85
Wysłane: 27 grudnia 2013 18:45:19 przy kursie: 3,88 zł
Panie Żabka to nie jest spółka do inwestowania bez znajomości zagadnienia od strony klinicznej więc polecam znaleźć coś bardziej przejrzystego . A kurs spada nie z powodu braku patentu bo ten jest również w Polsce przyznany, ale z powodu problemów z Brasterem angry3 JAkich problemów to niestety napisać nie mogę, ale odradzam szanownemu Koledze inwestować tutaj pieniądze bo wszystko wskazuje na to, że do dna niestety jeszcze daleko ...

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 486
Wysłane: 27 grudnia 2013 21:37:58 przy kursie: 3,88 zł
Dzięki za odp. Szkoda, że tak mało konkretów.

O tym, że są jakieś problemy trudno nie wiedzieć patrząc na kurs. Z tego co kojarzę, trend spadkowy miał początek w okolicach informacji o odmowie przyznania patentu w Polsce.
Osuwanie kursu odbywa się na minimalnych obrotach. Większość dni z ostatnich kilku miesięcy miało wolumen kilku akcji, więc na wywalanie akcji przez kogokolwiek z wewnątrz spółki to nie wyglądało.
Jeżeli są jakieś poufne negatywne informacje, o których wiedzą nieliczni, to pozostaje poobserwować co przyniesie nowy rok. Chociażby w celach edukacyjnych.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum


Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 486
Wysłane: 31 stycznia 2014 18:20:23 przy kursie: 6,19 zł
Od czasu ostatniego wpisu zarejestrowali swój patent w dwóch kolejnych krajach (Kanada i Chiny) oraz znak towarowy w UE.
Poniżej 4 złotych prezes postanowił stanąć po stronie popytu i skupił trochę akcji.

Zastanawiam się, czy i kiedy oficjalnie dowiemy się o przyczynach znaczących spadków w ostatnim czasie. Co ciekawe, dzięki spadkom poprawiła się nieco płynność - obroty wzrosły z symbolicznych, do bardzo małych.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 31 stycznia 2014 18:23

bankrucik
52
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 306
Wysłane: 10 lutego 2014 22:01:03 przy kursie: 10,98 zł
teraz jedziemy w drugą stronę.binky medyczna hossa zaczyna dokazywać

www.parkiet.com/artykul/136071...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

andrewmaj
0
Dołączył: 2009-05-10
Wpisów: 13
Wysłane: 31 maja 2014 20:30:24 przy kursie: 12,89 zł
czy ktoś może wytłumaczyć ostatnie spadki kursu mimo dobrych info

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 486
Wysłane: 31 maja 2014 20:58:40 przy kursie: 12,89 zł
Wcześniej, pomimo podobnych informacji spadało na 3 zł. Potem odbiło na ponad 30 zł. Teraz jest ponad 12 zł, czyli nadal 4x wyżej niż na początku roku. Aby spróbować zrozumieć spadki, trzeba sprawdzić dlaczego wcześniej szaleńczo rosło.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

mackopl
mackopl PREMIUM
36
Dołączył: 2011-01-02
Wpisów: 1 065
Wysłane: 31 maja 2014 22:23:57 przy kursie: 12,89 zł
Proszę o omówienie wyników.

Mangekyo
Mangekyo PREMIUM
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-09-30
Wpisów: 212
Wysłane: 6 lipca 2014 22:19:13 przy kursie: 9,85 zł
Omówienie wyników finansowych Braster S.A. po Q1 2014r.

Braster jest typowym startupem, spółką która jeszcze wiele ma do zrobienia, nim zacznie generować pierwsze przychody. W zawiązku z tym chciałbym do omówienia podejść nieco inaczej. Poza objaśnieniem najnowszego kwartału, przybliżyć także dotychczasowe osiągnięcia i wyzwania jakie stoją przed spółką.


Historia Brastera rozpoczyna się w 2008 roku dotacją na współfinansowany z środków europejskich projekt BREASTLIFE TESTER, zmierzający do „uruchomienia wielkoseryjnej produkcji, opartego o wynalazek, unikalnego w skali światowej, nieinwazyjnego testera termograficznego Braster”. Opis ten w skrócie oddaje cel firmy.

Czym więc jest Braster? Produkt nad którym pracuje spółka to tester termograficzny, który na podstawie zmian temperatury tkanek ma wykrywać raka piersi. Jego użycie ma być w 100% bezbolesne i nieinwazyjne, stąd też pewna przewaga nad mammografią, którą można robić raz na jakiś czas. Komisja Europejska zaleca aby było to w dwuletnim odstępie, natomiast nowotwór może rozwinąć się w mniej niż 6 miesięcy. Braster chce wypełnić tę lukę, ponieważ nie emituje żadnego promieniowania, więc badanie nim może być wykonywane częściej niż np. przy użyciu mammografu. Metoda proponowana przez spółkę ma być komplementarna względem już stosowanych, czyli nie konkurować bezpośrednio nimi, a uzupełniać je w celu lepszego efektu ogólnie ujętych starań o wczesne diagnozowanie raka.
W przypadku takich spółek najważniejsze są postępy i spełnianie obietnic. Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia nie wygląda to źle. W prospekcie z 26.11.2012r Braster podał plany co do kolejnych etapów rozwoju. Spółka zakładała, że posiadane wówczas środki (10 mln PLN z emisji + dwie dotacje) w latach 2012-2013 pozwolą przeprowadzić pierwsze dwa z nich – badania kliniczne (do II kw. 2014) oraz budowa i testy linii technologicznej (koniec III kw. 2014). Natomiast dalsze etapy – dodatkowe badania kliniczne, badania konsumenckie, rejestracja testera na poszczególnych rynkach zagranicznych, uzyskanie pozwolenia na sprzedaż i rozpoczęcie produkcji masowej – miały wymagać dalszych środków finansowych. Tutaj pojawiają się pierwsze rzeczy do których można się przyczepić. Środki potrzebne na dokończenie procesu komercjalizacji szacowano wówczas na 6-8 mln PLN. Szczegóły spółka miała zaprezentować w strategii na lata 2013-2017, która miała powstać do końca I półrocza 2013. Niestety zapowiadany dokument nie powstał nawet do końca 2013r.
Strategia ujrzała światło dzienne w ostatnich dniach, powstała we współpracy z firmą zewnętrzną). Jesienią Braster planuje publiczną emisję połączoną z przejściem na GPW, więc jak sądzę spółka chciała podziałać trochę na wyobraźnię inwestorów i podbić cenę przed emisją. Jej wartość wyniesie zapewne około 20 – 25 mln zł (aby przejść na GPW trzeba mieć kapitalizację w okolicach 50 mln PLN), czyli znacznie więcej niż wynosiło pierwotnie planowane zapotrzebowanie na gotówkę niezbędną do ukończenia komercjalizacji testera. Mam też nadzieję, że emisja jesienią tego roku będzie już ostatnią, bowiem spółka pozyskała ostatnio naprawdę dużo dodatkowych środków.

Zobaczmy na dotychczasowe dokonania spółki w kwestii badań klinicznych oraz budowy zakładu i linii produkcyjnej.
Budowa:
Patrząc na stopniowy wzrost wartości środków trwałych w budowie widzimy, że są postępy. Już w 2012 roku mieliśmy znaczne nakłady na wyposażenie laboratorium badawczego i rozpoczęcie adaptacji hali produkcyjnej. Wspólnie z firmami zewnętrznymi zaczęto także tworzyć projekty linii produkcyjnej. W roku 2013 wydatki były mniejsze, problemem było tu opóźnienie w udzieleniu decyzji administracyjnej pozwalającej na zmianę przeznaczenia budynku wynajmowanego przez spółkę i uzyskanie pozwolenia na budowę. O ryzyku tym spółka pisała w prospekcie.
Jedyny problem jaki widzę w realizacji tego etapu to fakt, że realnie nie jesteśmy w stanie określić na jakim poziomie zaawansowania budowy testowej linii technologicznej jest rzeczywiście spółka. Choćby cytat z raportu za Q1 2014: „Zespół Spółki, wspierany przez zewnętrzne podmioty, prowadził badania mające na celu optymalizację procesów technologicznych oraz ich parametryzację, umożliwiające późniejsze ich przeniesienie na skalę produkcyjną. Realizowane były prace testowe kluczowych elementów maszyn technologicznych umożliwiających dalszy rozwój i optymalizację technologii.” Moim zdaniem w raportach jest dość sporo ogólników i opisów nad czym pracowano, ale brak jest konkretów co zostało stworzone, na ile da się to wykorzystać i kiedy będzie mogła ruszyć produkcja, chociażby testowa. Jednak mamy parę wskazówek, pozwalających stwierdzić, że rzeczywiście coś się dzieje i określić mniej więcej na jakim etapie znajduje się spółka. Pierwszą jest fakt otrzymania płatności z projektu INNOTECH, który jest właśnie związany z linią produkcyjną. Oznacza to, że jakieś postępy są, choć nie precyzuje nam jakie. Druga znajduje się w opublikowanej niedawno strategii. Wynika z niej, że Braster posiada projekty wykonawcze linii technologicznych. Ostatnia znajduje się w jednym z najnowszych raportów bieżących spółki. Czytamy w nim o warunkowym podwyższeniu dotacji (tej z 2008, zwiększenie aż o 5,7 mln PLN!) na drugi etap projektu BREASTLIFE obejmujący inwestycję w linię technologiczną do masowej produkcji folii termograficznych. Łącząc to wszystko w całość można postawić tezę, że Braster może już rozpocząć budowę, ma gotowe projekty niezbędnych urządzeń oraz maszyn i zaraz powinien zacząć je wdrażać, jako że zniknęły bariery administracyjne i udało się pozyskać dodatkowe środki. Pytanie tylko kiedy uda się to zakończyć. Zwiększenie dotacji ma się odbyć łącznie z przeniesieniem terminu zakończenia projektu na 30.09.2015. Była by to więc planowana data zakończenia budowy w pełni funkcjonalnej linii technologicznej do produkcji masowej. Natomiast niewiele wiadomo na temat linii testowej, o której pisano w prospekcie. Tutaj właśnie znów wychodzi lakoniczność raportów.

Badania:
Braster przekazał raport z badań klinicznych, więc ten etap można uznać za zakończony. Co z niego wynika? Przede wszystkim potwierdzono użyteczność testera, szczególnie w połączeniu z pozostałymi metodami detekcyjnymi (USG, mammografia). Warto jednak skonfrontować samemu wynik czułości i swoistości wynikającymi z badania: raport z badania z mammografią: link do Wikipedii. Tu widzę chyba największe zagrożenie dla Brastera. O ile czułość jest na podobnym poziomie jak w mammografii, o tyle swoistość znacznie odbiega od jej poziomu. To jest właśnie kluczowy problem – tester Brastera póki co generuje dużo fałszywych sygnałów. Moim zdaniem jest to ogromne ryzyko, mogące wpłynąć na niską ekonomiczną opłacalność używania produktu spółki (ten właśnie problem dotyczy USG). Zadowalająca jest natomiast bardzo wysoka czułość w procedurze multimodalnej (Braster + mammografia), która oznacza bardzo niewiele fałszywie ujemnych (osoby chore diagnozowane jako zdrowe). Po badaniu wydano także rekomendacje odnośnie tego, co należy poprawić. W szczególności jest to ergonomia urządzenia (czas trwania badania), prace nad algorytmem interpretującym i atlasem termograficznym, poprawienie czułości i swoistości (o tym pisałem) oraz przygotowanie materiałów rozpowszechniających urządzenie wśród lekarzy. W związku z tym spółka przeprowadzi kolejne badanie. Stąd też wzrost zapotrzebowania na kapitał i prywatna emisja na początku tego roku (pozyskano 6,5 mln PLN). Wpływ na to ma też zapewne stałe ulepszanie testera, np. jego najnowsza wersja użyta w badaniu pozwala dodatkowo na cyfrowy zapis jego przebiegu. Wszystko to niestety kosztuje.

Podsumowując - wydaje się, że postępy w głównych etapach idą całkiem nieźle. Spółce udało się także uzyskać ochronę patentową na swój produkt w UE, USA, Chinach, Kanadzie, Australii o czym również pisano w prospekcie. Zarejestrowano też znaki handlowe.
Braster w trakcie swojej działalności pozyskał do tej pory trzy dotacje. Pierwszą z PARP (projekt BREASTLIFE TESTER w ramach działania 1.4-4.1 POIG, termin realizacji projektu od 01.02.2009 do 31.12.2013), drugą z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (program INNOTECH, termin realizacji 01.10.2012 do 30.09.2014) oraz ostatnią również z PARP (w ramach działania 4.6 POIG, termin realizacji od 15.09.2012 do 31.12.2014). Są także duże szanse na pozyskanie dwóch kolejnych. Braster początkowo odpadł ze starań o dotację w programie INNOMED (również prowadzonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). Przyczyną była niska ocena w kryterium możliwości zastosowania wyników projektu (Testera Braster) w gospodarce. To budziło pewne wątpliwości co do możliwości komercjalizacji urządzenia. Dodatkowo strata mogła być bolesna, bowiem wnioskowana kwota dofinansowania to aż 9 mln PLN. Jednak spółka odwołała się od decyzji i do tego zrobiła to skutecznie. Dotacja została przyznana, trwają prace nad ustaleniem harmonogramu projektu (pierwotnie miał trwać od lipca 2013 roku do grudnia 2015 roku). Duży plus za kompetencje dla osób pracujących nad wnioskiem. Kolejna szansa na dodatkowe pieniądze to zwiększenie dotacji z PARPu (BREASTLIFE TESTER), o którym pisałem wcześniej. Aby otrzymać dodatkowe 5,7 mln PLN na budowę linii technologicznej spółka potrzebuje jeszcze zgody Ministerstwa Gospodarki.

Przejdźmy w końcu do omówienia raportów, będzie ono trochę okrojone bowiem niewiele mamy do analizy. Dlatego skupię się na obecnym kwartale, jednak będą też odniesienia do poprzednich raportów rocznych.
Zacznijmy od rachunku zysków i strat. Póki co spółka nie generuje przychodów, więc skupmy się na kosztach które prezentowane są w układzie porównawczym. We wszystkich raportach główne pozycje to usługi obce i wynagrodzenia. Projekt nad którym pracuje spółka jest naprawdę ogromny, niezbędne jest ulepszanie produktu, prowadzenie badań klinicznych, projektowanie i budowa linii technologicznej, tworzenie strategii oraz staranie się o patenty. Wszystko to jest nie do ogarnięcia przez spółkę zatrudniającą bagatela 10 osób. Stąd też wysoki koszt usług obcych, bowiem bardzo duża część pracy jest zlecana zewnętrznym firmom wyspecjalizowanym w danej dziedzinie. Zajmują się one m. in. projektowaniem linii technologicznej we współpracy z inżynierami Brastera, pracowali nad pozwoleniem na budowę, tworzą strategię firmy itd.
W kwestii wynagrodzeń można powiedzieć, że Zarząd ma się całkiem nieźle. W samym 2013 roku dostali ponad 1 mln PLN na trzy osoby. Dość hojnie jak na start up.
Ostatnią pozycją wartą wyjaśnienia są koszty materiałów i energii . Są one wykorzystywane głównie do prac badawczo-rozwojowych np. podczas badań klinicznych. W Q1 2014 są one niższe niż w Q1 2013, jednak mając na uwadze kolejne planowane badania kliniczne, możemy spodziewać się wzrostu tej pozycji.
Idąc niżej w rachunku mamy w pozostałych przychodach do tej pory głównie dotacje. W Q1 2014 nadzwyczaj wysokie są także te pokazane w pozycji inne, jednak brak jest jakichkolwiek wyjaśnień. Przychody finansowe spadają, w główniej mierze przez spadek gotówki w firmie, pośrednio wpływ ma też obniżka stóp procentowych. Ostatecznie na poziomie netto mamy stratę i za szybko nie ma co oczekiwać zmian.

Zajrzyjmy do bilansu. Sukcesywnie mamy wzrost pozycji WNiP oraz aktywów trwałych. Pierwsza z nich kryje w sobie głównie patenty, zarówno pod postacią innych wartości niematerialnych i prawnych (te już uzyskane), jak i zaliczek (te dla których dalej trwają procedury). Koszty zakończonych prac rozwojowych to głównie pierwsze badania nad opracowaniem Brastera (pierwszy grant jaki otrzymała spółka). Są one amortyzowane, a wraz z amortyzacją w pozostałych przychodach mieliśmy rozliczane wpływy z dotacji. Jednak minął już czas realizacji tego projektu, stąd też związane z nim prace rozwojowe uległy prawie całkowicie umorzeniu.
Wzrost aktywów trwałych jest związany z zakupem maszyn do wyposażenia laboratoriów, oraz głównie z powstającą fabryką, w której spółka chce produkować elementy testera. W należnościach widnieją pieniądze za kolejne etapy wykonanych projektów (dotacje). W krótkoterminowych rozliczeniach międzyokresowych mamy koszty prac rozwojowych Testera Braster (m. in. Badanie THERMACRACK), które w przypadku powodzenia zostaną zaliczone do WNiP.
W pasywach nie dzieje się nic nadzwyczajnego. W Q1 2014 mamy zawiązaną rezerwę na sporne wynagrodzenie dotyczące płatności za doradztwo przy pisaniu wniosku o dofinansowanie. Tutaj nasuwa się pytanie – z kim spółka wpadła w konflikt. Jeśli jest to doświadczona firma, która już długo współpracowała z Brasterem i pozwoliła na zdobycie któryś z dotacji, może się okazać, że o uzyskanie następnych może być ciężej.
Znika też pozycja zobowiązań krótkoterminowych wobec jednostek powiązanych. Chodzi dokładnie o płatność dla Grehen Sp. Z o.o. za przekazany know – how, które zostały skonwertowane na akcje serii C.
Ostatnią pozycją wartą wyjaśnienia są rozliczenia międzyokresowe. Dotyczą one dotacji które otrzymuje spółka – najpierw wpływa na rachunki Brastera cała jej kwota, jednak jest ona rozliczana stopniowo w miarę postępu prac razem z amortyzacją. Odpowiednia cześć płatności znika wtedy z rozliczeń międzyokresowych, wędrując do pozostałych przychodów operacyjnych.

Jakie są plany na przyszłość? Ciekawych informacji w tym względzie dostarcza nam strategia opublikowana przez spółkę, ukazując model biznesowy Brastera. Jest on bardzo podobny do tego stosowanego przez Medicalgorithmics, pytanie czy uda się uzyskać tak samo wysokie marże. Urządzenie będzie sprzedawane na rynek profesjonalny oraz konsumencki po przystępnej cenie. Jednak nie będzie to jedynym źródłem dochodów spółki. Bowiem za każde badanie i interpretację trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Osoby prywatne, korzystające z urządzenia w domu, będą obsługiwane „zdalnie”, czyli bez potrzeby osobistego kontaktu z lekarzem. Tłumaczy to pewne działania spółki, jak ubieganie się o dotację na system telemedyczny (niestety wniosek nie został rozpatrzony pozytywnie) oraz dodanie możliwość rejestracji badania. Wskazuje to także kierunek prac Brastera na przyszłość. Będą to przede wszystkim prace nad urządzeniem (skrócenie czasu badania, poprawa podstawowych parametrów) i równie ważnymi elementami wspierającymi proces badania (atlas termograficzny, oprogramowanie do automatycznej interpretacji wyniku). Wszystko to aby umożliwić samodzielne badanie, jego rejestrację, oraz przesłanie i interpretację wyników. Niebawem powinna też ruszyć budowa zakładu produkcyjnego, ponieważ zniknęły już bariery administracyjne. Trzeba także czekać na prospekt emisyjny, który musi być opublikowany jeśli spółka chce przejść na GPW, a na pewno znajdzie się w nim jeszcze trochę ciekawych informacji. Mam także nadzieję, że przejście na rynek regulowany trochę zwiększy przejrzystość raportów.

Do obecnej wyceny spółki wolał bym się nie odnosić, jako że ryzyko błędu jest ogromne. Przychody to mrzonka następnych lat, ciężko nawet określić szanse projektu na końcowy sukces. Ogólnie pomysł wydaje się fajny, szczególnie ze względu na nieinwazyjność i możliwość użycia w domu. Do tego temat jest „modny” i potencjalnych klientek jest bardzo wiele. Jednak co z tego rzeczywiście wyjdzie dowiemy się niestety dopiero za parę lat. Póki co inwestorzy powinni skupić się na pilnowaniu spółki z wywiązywania się ze złożonych obietnic i planów.

O wyjaśnienie części wątpliwości poprosiłem bezpośrednio spółkę, jak tylko otrzymam odpowiedzi ukażą się one na tym wątku.


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 486
Wysłane: 8 lipca 2014 14:35:35 przy kursie: 8,80 zł
Takich wahań w średnim okresie się nie spodziewałem. Najpierw spadek z 10 na 3. Potem korba z 3 na 34. Potem znów w dół i już jesteśmy poniżej 9 zł, zaliczając po drodze emisję po 13 zł.

Najciekawsze jest to, że spółka być może rzeczywiście będzie za jakiś czas warta mniej niż 3 zł, lub więcej niż 34. Czyli obie te wyceny mają uzasadnienie - jedna w nadziejach na udaną komercjalizację produktu, druga zaś w olbrzymich ryzykach jakie wiszą nad spółką.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 8 lipca 2014 14:36


mackopl
mackopl PREMIUM
36
Dołączył: 2011-01-02
Wpisów: 1 065
Wysłane: 8 lipca 2014 21:07:42 przy kursie: 8,80 zł
Mnie bardziej dziwi od zakresu wahań to, że spółka uplasowała sporą emisję po 13 zł i w niekrótkim czasie notowana jest 35% taniej....Fakt, że zjeżdżamy na niskich obrotach, mimo wszystko zastanawiające....

Mangekyo
Mangekyo PREMIUM
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-09-30
Wpisów: 212
Wysłane: 8 lipca 2014 23:05:27 przy kursie: 8,80 zł
Póki co tutaj nadal wszystko jest możliwe, emisja była jaka była, na szybko, prywatna. Więc tutaj indywidualnych nie naciągano. Jakby na to nie patrzeć kursem póki co bym się nie przejmował, ale zadbał o zdobywanie wiadomości i rozliczanie spółki. Poza tym dużą ilością kasy w to wchodząc na bardzo dużo ryzykujemy, więc trzeba się ograniczyć z udziałem w takich spółkach.

EDIT: I liczyć z możliwą stopą zwrotu -100% ;) Ale kto wie, jak się uda stopa zwrotu może być mocno na +. To jest właśnie to ryzyko -> jest go dużo więc i dużo można zyskać.. albo stracić.
Edytowany: 8 lipca 2014 23:06

jarek1971
0
Dołączył: 2010-09-09
Wpisów: 3
Wysłane: 10 lipca 2014 17:36:19 przy kursie: 8,92 zł
BRASTER (BRA): Decyzja Urzędu Patentowego RP w sprawie prawa ochronnego na wynalazek ?Ciekłokrystaliczna emulsja typu olej w wodzie i sposób wytwarzania" (raport nr 63/2014)
10.07.2014 17:15salute Dancing 3some

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 486
Wysłane: 21 lipca 2014 14:08:40 przy kursie: 8,49 zł
Rynek już chyba uwzględnił w wycenie wszystkie te patenty we wszystkich krajach i wszystkie dotacje. Info o zarejestrowaniu patentu w kolejnych krajach nic raczej nie zmieni.
Obecnie giełda wycenia spółkę z dyskontem, uwzględniającym możliwe emisje w cenach poniżej kursu dla wybranych i odległy moment rozpoczęcia komercyjnej produkcji. Dyskonto jest spore w stosunku do potencjału, bo i ryzyk po drodze co niemiara.

Może emisja pod przejście na GPW trochę ucywilizuje spółkę i pozwoli na lepsze jej prześwietlenie i zbadanie potencjału.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Mangekyo
Mangekyo PREMIUM
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-09-30
Wpisów: 212
Wysłane: 21 lipca 2014 19:59:13 przy kursie: 8,49 zł
Też mam taką nadzieję, bowiem 2 tygodnie temu napisałem do spółki email z prośbą o wyjaśnienie pewnych rzeczy. Pytałem m. in. o znikające aktywo na podatek odroczony, realny etap budowy linii produkcyjnej oraz stosunek spółki do niskiej swoistości testera. Niestety odzew zerowy. Ode mnie za to duży minus i zobaczymy, co to będzie z tą emisją. Z takim podejściem może być ciężko.

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 486
Wysłane: 21 lipca 2014 21:40:40 przy kursie: 8,49 zł
I tu jest chyba piesek pogrzebany. Może ich zasypać pytaniami, to się obudzą?
Ja rozumiem, że pewnych rzeczy wyjawiać nie mogą, a może nawet nie powinni. Temat testera jest wrażliwy a konkurencja nie śpi. Ale są chyba spółką publiczną, więc jakaś tam przejrzystość być powinna.

Odnośnie PR, to jak dla mnie nic nie pobije MDG czy CKL. Prezesi tych spółek zawsze odpowiadali na maile osobiście i to w ciągu kilku godzin...
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Mangekyo
Mangekyo PREMIUM
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-09-30
Wpisów: 212
Wysłane: 21 lipca 2014 22:49:45 przy kursie: 8,49 zł
Z MDG miałem do czynienia i rzeczywiście najwyższy poziom. Odpowiadali na każde pytanie, błyskawicznie i wyczerpująco.

Co do Brastera, niby tak, tajemnice itd. Ale pytałem o rzeczy które wynikały bezpośrednio z sprawozdania, w dodatku sugerując nieścisłości. Wypadało by je wyjaśnić, choć prawdopodobna teza jest. Tym bardziej powinni to zrobić, skoro planują debiut na GPW. Bardzo ciekawi mnie zawartość prospektu, boję się żeby nie była to powtórka z dwóch poprzednich.

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 486
Wysłane: 23 lipca 2014 13:45:40 przy kursie: 7,59 zł
Z ciekawości zadałem spółce pytanie (osobie podanej jako kontakt dla inwestorów) i po dwóch godzinach miałem już na mailu odpowiedź.

Może więc Twoje pytania były zbyt dociekliwe Anxious
Spróbuj zapytać ponownie. Jestem ciekaw, czy odpowiedzą.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 23 lipca 2014 13:46

Mangekyo
Mangekyo PREMIUM
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-09-30
Wpisów: 212
Wysłane: 23 lipca 2014 17:52:28 przy kursie: 7,59 zł
A widzisz, ja wysłałem na zwykły adres mailowy.Sick Może ten inwestorski jest chociaż sprawdzany. Jak możesz to podaj mi ten na pw, bo znów ich strona nie działa.

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 486
Wysłane: 1 sierpnia 2014 18:08:08 przy kursie: 6,91 zł
Komunikacja IR jak dla mnie ok. 3 pytania w ostatnich dniach i na każde konkretna odpowiedź w ciągu maksymalnie kilku godzin. Tylko kurs mnie zastanawia, no i to, czy w takiej sytuacji dojdzie do emisji, czy będą chcieli się sprzedawać w obecnych cenach.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,823 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +173,47% +34 694,69 zł 54 694,69 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło