pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

sasky

sasky

Ostatnie 10 wpisów
Pojawiła się aktualizacja materiału o shorcie na CDR. Ciekawostką jest historia znacznie większego shorta na Orlenie w 2015 r., który wcale nie był taki zyskowny dla "Wujków Samów"

www.stockwatch.pl/wiadomosci/r...Matt Levine na łamach Bloomberga podjął temat pozwów wobec CD Projektu za Cyberpunka. Fajne podsumowanie pomysłu pozywanie spółki za to, że jej produkt nie spełnił oczekiwań akcjonariuszy

Cytat:
We talk about this a lot around here. I like to say that “everything is securities fraud”: Any time a public company does a bad thing, or a bad thing happens to it, some clever lawyer can sue it because its stock went down. The company knew about the bad thing and didn’t disclose it, or didn’t adequately warn shareholders about the possibility of the bad thing, so the shareholders were deceived when they bought the stock. And so companies are sued for securities fraud over global warming and customer data breaches and sexual harassment and mistreatment of killer whales.[2]

Usually when we discuss this theory, the bad thing tends to be a big discrete event, a scandal or crime or data breach. But there are cases like this too, where the bad thing is just, the company made a product, and the product wasn’t as good as the shareholders were hoping for. Just being bad at your business can be securities fraud.


www.bloomberg.com/news/newslet...

Bez niego Vabun już nie będzie takie samo...

www.stockwatch.pl/wiadomosci/r...

Mamy też zmiany w akcjonariacie - pojawił się January. Niedawno było też info, że ma on wprowadzić EKIPĘ na rynek poprzez odwrotne przejęcie. Pytanie w Vabun będzie TĄ (póki co to tylko spekulacje). Jeśli tak, to będzie ciekawa wymiana celebrytów.

W rejestrze więcej szortów - w sumie 3,3 proc. akcji na krótko
Melvin przekroczył 1 proc.
Marshall Wace zwiększył pozycję z 0,72 proc. do 0,82 proc.
rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

Gracze kupili ponad 13 milionów sztuk gry Cyberpunk 2077


www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Jeżeli dobrze rozumiem to jak kurs urośnie to oni stracą?

Jak działa mechanizm ich gry na spadki?


Tak, oni zarabiają, jak kurs spada, a tracą jak rośnie. Struna zaczyna naciągać się w drugą stronę. Jeśli pojawi się pozytywne info, np. dane o sprzedaży wcale nie będą takie złe, to ruszy tzw. "short squeeze" - fundy zaczną zamykać pozycje, czyli odkupywać akcji po wyższej cenie niż oczekiwali.

KNF dzisiaj aż 3 razy aktualizował rejestr krótkiej pozycji i za każdym razem chodziło o CD Projekt.

W sumie fundusze mają już 2,9 proc. na krótko. Dla porównania dodam, że jeszcze w piątek było to mniej niż 2 proc.

Cytat:
W poniedziałek w oficjalnym rejestrze KNF ujawnił się kolejny inwestor grający na spadki akcji CD Projektu. Do Marshall Wace LLP, Melvin Capital Management i Eminence Capital dołączył Light Street Capital Management z pozycją 0,61 proc. (wg stanu na 18 grudnia). Dodatkowo Melvin Capital Management i Marshall Wace LLP mocno zwiększyli swoje pozycje. Pierwsza instytucja z 0,64 proc. do 0,87 proc., a druga z 0,51 proc. do 0,72 proc. W sumie wszystkie cztery instytucje posiadają „na krótko” 2,89 proc. akcji CD Projektu.


www.stockwatch.pl/wiadomosci/z...

Tak, fundusze informują co mają, nawet jeśli są poniżej 5 proc., ale z tego co kojarzę, to takie dane są przekazywane z dużym (czyt. kilkumiesięcznym) poślizgiem.

Zapowiadana od października nowa strategia właśnie ujrzała światło dzienne

Jedna z największych na GPW spółek przemysłowych opublikowała właśnie nową strategię. Grupy Kęty zakłada osiągnięcie 4,6 mld zł sprzedaży, 470 mln zł zysku netto w 2025 r. W latach 2021-2025 spółka chce wypłacić akcjonariuszom łącznie ok. 1,7 mld zł dywidend.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...

W akcjonariacie OAT ujawnił się Nationale-Nederlanden. Fundusze NN przekroczyły próg 5 proc.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Jeśli ktoś liczył na dywidendę w 2021 r. to KNF ma dla niego złą wiadomość....

Cytat:
Komisja Nadzoru Finansowego uznaje za konieczne wstrzymanie przez banki komercyjne wypłaty dywidendy w pierwszym półroczu 2021 r., podała KNF w swoim stanowisku w sprawie polityki dywidendowej w 2021 r. Stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej banków komercyjnych w II połowie 2021 r. będzie przedstawione po dokonaniu analizy sytuacji finansowej sektora bankowego w I półroczu.


www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

Jest szansa na dywidendę

Cytat:
Ubezpieczyciele spełniający wyznaczone przez Komisję Nadzoru Finansowego kryteria mogą dokonać wypłaty dywidendy w wysokości maksymalnej równej 100 proc. wielkości zysku wypracowanego w roku 2019 oraz 50 proc. wielkości zysku wypracowanego w roku 2020 roku, podała Komisja.


www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

CDR tego typu konferencje organizuje od lat. Dzisiejsza oczywiście miała nieco inne tło, ale nie przekazano tam żadnej cenotwórczej informacji. Dane dot. sprzedaży, zwrotów itp. - to wszystko pojawi się najpierw w ESPI

Cytat:
Podczas poniedziałkowej telekonferencji zarząd CD Projektu nie ujawnił żadnych informacji nt. aktualnej sprzedaży Cyberpunka. Piotr Nielubowicz zapowiedział jedynie, że spółka planuje opublikować raport sprzedażowy przed świętami, ale jeszcze nie wiadomo, czy będzie zawierał on dane dot. zwrotów. Bardziej szczegółowe dane znajdą się dopiero w sprawozdaniu okresowym.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...

Jeśli pytasz o spotkanie prasowe, to rusza o 10:00

Najwyższe peaki gier na Twitchu można sprawdzić tutaj:
twitchtracker.com/games/peak-v...

Z wynikiem jaki dzisiaj widziałem (947,4 tys.) mamy TOP10

Nikaja napisał(a):
O 12:00 stream, ciekawe co na nim się pojawi.

https://www.twitch.tv/cdprojektred


Zniesiono embargo na streamy. Aktualnie transmisje różnych streamerów śledzi grubo ponad 0,9 mln ludzi. To wynik ocierający się o TOP10 wszech czasów na Twitchu

@Vox gdzie jesteś, dlaczego nie atakujesz i nie wyzywasz od złodziei?

Kris59 napisał(a):
Jedno jest pewne,że Oponeo chce się scashować.


I kolejna bzdura. Oponeo nie sprzedaje ani jednej akcji więc jak niby się keszuje? Cała oferta to akcje nowej emisji, a cała kasa idzie na rozwój biznesu Dadelo. Albo mylisz pojęcia, albo zwyczajnie próbujesz wprowadzić w błąd.

Jeszcze w tym roku GetBack dokona przyspieszonej wypłaty 3. oraz 4. raty układowej

"Przyspieszona wypłata rat układowych, dotycząca wierzytelności bezspornych, rozpocznie się w dniu 16 grudnia 2020 r. (to jest w terminie wcześniejszym niż wynikające z Układu 30 września 2021 oraz 30 marca 2022 r.) i będzie realizowana w okresie od 16 grudnia 2020 r do 31 grudnia 2020 r. przez podmioty z Grupy Kapitałowej Emitenta oraz za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i Domów Maklerskich prowadzących ewidencję obligacji."

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

W metacritic jest już 21 recenzji CP77 - średnia 91/100, co jak na grę, która czeka na dayone patcha jest nieźle

Typowy flash crash, czyszczenie stopów czy przeciek?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/f...

Kris59 napisał(a):

Skoro uważasz,że redukcja będzie tak potęzna to dziwię się spółce,że nie przeznaczyła częśc puli przeznaczonej dla pracowników dla drobnych a "sprezentowała" je funduszom.


Dziwię się, że się dziwisz i zadajesz tak banalne pytanie. Spółka indywidualnym sprzedawała po 46 zł za sztukę, a funduszom po 50 zł/szt.

Kris59 napisał(a):
Koledzy. Dajmy sobie spokój z tym Dadelo. Przeczytaliscie prospekt? Nie zauważyliscie,że nie ma w prospekcie podziału akcji na transze? A to oznacza,że ilość akcji dla indywidualnych i instytucji będa określone po zapisach i bookbuildingu. Czyli może się zdarzyć,że w przypadku braku zainteresowania funduszy wszystkie akcje zostana przyznane drobnym inwestorom. Nie bedzie tak jak przy PCF 15% dla drobnych co było zapisanejuż w prospekcie ale możemy nawet byc "ubrani" np. w 80% akcji Dadelo. Wtedy na debiucie kto te akcje odkupi???


@Kris59
Przeczytaj uważnie prospekt i nie grzesz więcej (to 4 strona prospektu)


kliknij, aby powiększyć

Redukcja będzie w transzy dla drobnych... i dla instytucji.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...

30 lat - super horyzont!
Generalnie wychodzę z założenia, że nie ma pewnych dywidend, dlatego lepiej inwestować po prostu w zdrowe fundamentalnie firmy. Moga płacić dywidendy lub nie, ale rosną i mają wartość. To się liczy.
Powodzenia!

"Księga popytu w ofercie publicznej PCF Group dla inwestorów instytucjonalnych jest w pełni pokryta zapisami po cenie maksymalnej wynoszącej 46 zł, ale proces trwa i teoretycznie możliwe jest podwyższenie ceny" - poinformował PAP Biznes

O korektach mówi się powszechnie, najświeższy przykład dot. KGHM
twitter.com/mmmaslov/status/13...

ramirez1 napisał(a):
Ten hype na CDR to chyba efekt naplywu kapitalu zagranicznego patrzac po dzisiejszych obrotach. To moze byc pompowanie kursu pod premiere...


Prędzej zamykania szortów, których jak podał City w swoim raporcie jest 10x więcej niż to co wiemy oficjalnie (Melvin 0,7)

Informacyjnie
CD Projekt rozesłał oficjalne zaproszenia do garstki mediów na konferencję prasową 10 grudnia. Będziemy obecni, będziemy nadawać Angel

To teraz ja wystosuję prośbę. Kurs akcji żyje swoim życiem, nie przejmuje się dyskusją, kto co na forum napisał, kto kogo nie lubi. Szczególnie po "ścianie hejtu" na forum bankiera pod adresem inwestorów z SW.
Wystarczy tego!
Rozmawiajmy merytorycznie, albo wcale


Andeq napisał(a):
17-11-2020 archicom zamknięcie 22.20 za akcję a wasz wykres ledwo sięga do 20, teraz mi wytłumacz jak mam to rozumieć, jak korzystać z platformy?


Wszystkie liczące się na rynku platformy korygują wykresy o dywidendę. Żeby nie szukać daleko - Stooq też tak działa i jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś z tego powodu miał problemy.

Po takiej recenzji jaką przygotował IGN, chyba nikt nie ma wątpliwości, że "gra się przyjmie"


Temat Friza właśnie się wyjaśnił...

Cytat:
Zarząd JR HOLDING Alternatywna Spółka Inwestycyjna Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (dalej: "Spółka", "Emitent", JRH ) informuje, iż Emitent w dniu 19 listopada 2020 r. podpisał ze Spółką EKIPA S.A. z siedzibą w Krakowie list intencyjny, na mocy którego Strony rozpoczęły negocjacje, dotyczące nawiązania potencjalnej współpracy w zakresie rozwoju Holdingu EKIPA S.A., w celu doprowadzenia do wejścia spółki EKIPA S.A. na rynek regulowany lub do alternatywnego systemie obrotu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia.

JR HOLDING Alternatywna Spółka Inwestycyjna Spółka Akcyjna w oparciu o posiadaną wiedzę i doświadczenie udzieli wsparcia w zakresie doradztwa w sprawach finansowych i wprowadzenia spółki EKIPA S.A. na rynek kapitałowy.

Liderem i pomysłodawcą EKIPA S.A. jest Youtuber Karol Friz Wiśniewski. Materiały wideo wszystkich twórców EKIPY w serwisie YouTube wygenerowały za okres niespełna 11 miesięcy ponad 1,4 mld odsłon.


www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

rynek weryfikuje - dziś wycenia spółkę na 63 zł za akcję

Uzasadnienie jest w komunikacie i nie doszukiwałbym sie w tym drugiego dna. Chodzi inwestorów z USA. Przypomnę tylko, że publikacji wyników towarzyszą konferencje/telekonferencje, w których aktywnie uczestniczą przedstawiciele wielu amerykańskich funduszy inwestycyjnych. Bywa, że zadają więcej pytań niż dziennikarze.

O 14:00 polskiego czasu będzie jeszcze konferencja prasowa firmy Galapagos

Tylko nie wiem po co mnie wołasz? Temat zupełnie oderwany od tego o czym rozmawialiśmy i co do czego się różnimy.

Swoją drogą... Zabawne że przywołujesz ten komunikat w dniu, w którym Wojewódzki Sąd Administracyjny zmiażdżył decyzję KNF o odebraniu licencji Lartiq TFI
www.pb.pl/lartiq-w-sadzie-wygr...

Fajne te komunikaty, takie "dystrybucyjne"


kliknij, aby powiększyć

To ja dodam link z SW, bo tutaj dodaliśmy informację, czy i jak przesunięcie terminu premiery przekłada się na założenia. Raport powstał 21 października, czyli niecały tydzień przed ogłoszeniem decyzji o zmianie daty.

"Analityk DM BOŚ podwyższył zalecenie dla CD Projektu do kupuj. Cena docelowa również uległa podwyższeniu i wynosi 446 zł. To o 30 proc. wyżej niż bieżący kurs spółki na GPW."

www.stockwatch.pl/wiadomosci/d...

"Szacunkowe przychody osiągnięte ze sprzedaży gry Ghostrunner przekroczyły w dniu premiery kwotę 2,5 miliona euro, co oznacza pokrycie ze sporym zapasem kosztów poniesionych na produkcję gry"

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Wychodzi na to, że news Gazety Wyborczej to "fejk"


Cytat:
PZU nie rozważa sprzedaży Alior Banku i nie prowadzi analiz w tej sprawie, a relacje z tym bankiem uważa za strategiczne - poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik.

"Żadne rozważania ani analizy na temat sprzedaży Alior Banku nie są prowadzone w Grupie PZU, więc informacja podana przez Gazetę jest w całości niezgodna z prawdą. Relacja z Alior Bankiem jest uważana za relację strategiczną, a współpraca w ramach Grupy daje wymierne korzyści dla rozwoju bankowego kanału dystrybucji ubezpieczeń Grupy PZU. Dlatego też, między innymi wycena Alior Banku w księgach PZU zawiera wartość banku oraz wartość, którą generuje on dzięki efektywnej współpracy ze spółkami Grupy - powiedział cytowany w komunikacie Kulik.


biznes.pap.pl/pl/news/pap/info...

Nowych klientów jest mniej więcej tyle, co w I kwartale, czyli na początku pandemii.

twitter.com/DPackowski/status/...


kliknij, aby powiększyć


EDIT

A co do samych wyników... Dynamika R/R robi wrażenie, ale trzeba mieć na uwadze, że to już jest (w znacznej mierze) w cenie. W ujęciu r/r cena akcji XTB nie stała w miejscu, tylko podskoczyła o 385 proc.

Konsensusu nie ma, ale (za gpwinfosfera) analitycy Trigona spodziewali się takich wyników. Drobni raczej nie, wiec można spodziewać się jutro podbitki kursu na otwarciu.

Cytat:
Wstępne wyniki XTB są zbliżone do oczekiwań analityków Trigon DM, którzy zakładali, że spółka będzie miała w trzecim kwartale 131 mln zł przychodów, 82,4 mln zł zysku operacyjnego oraz 67,1 mln zł zysku netto.

Wszystkie wystawione na sprzedaż akcje rozeszły się po kursie 95 zł za sztukę

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Dokładnie, nikt nie robi ABB w ciemno. Pakiet jest naprawdę mały. Sprzedadzą tyle ile chcą, pytanie pozostaje po jakiej cenie. Spodziewam się że ok. 100 zł za sztukę.

Rano notowania spadały nawet o ponad 6 proc., a po 30 min. handlu przecena wynosi już tylko 3 proc.

To raczej standardowa formułka, bo teoretycznie nie ma gwarancji że znajda się chętni na cały pakiet. W wypadku LVC myślę, że nie będzie takiego problemu i pójdzie cały oferowany pakiet.

Jutro szykuje się przynajmniej kilkuprocentowa przecena na LVC

Mariusz Ciepły i Maciej Jarzębowski sprzedają po 2,5 proc. akcji LiveChat w ABB

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...

Trwa emisja nowych akcji i jest ciekawostka
Zarząd ustalił cenę emisyjną na 4,07 zł, czyli dużo wyższa niż kurs na GPW w ostatnim czasie. Tymczasem po informacji o "projekcie maseczkowym" notowania w dwa dni podskoczyły z 3 zł do 9,50 zł

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Vox, jeśli czytasz moje wpisy na forum (a nie tylko zacietrzewiasz się na frazę z notki prasowej) to wiesz, że jestem jednym z pierwszych, którzy w pierwszej kolejności szukają dziury w całym. Nadal twierdze że GB wypłaci te grosze w ramach układu. Ale nie dyskutujmy tutaj o tym - to wątek AQT. Zapraszam na solo na PRIV wave

A co ma robić? Z tego komunikatu jasno wynika, że to był WAŁ ROKU NA GPW

Kilka cytatów z komunikatu

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:

- poprzedni Zarząd w osobie p. Wojciecha Babińskiego w nieuprawniony sposób przywłaszczył sobie niemal całą dokumentację Spółki.
- Zarząd Spółki nie dysponuje jakąkolwiek dokumentacją potwierdzającą na przykład współpracę Spółki z partnerami handlowymi, czy umowami, z których wynikać mogą zobowiązania finansowe Spółki.
- Zarząd Spółki ocenia, iż sugestie biegłego rewidenta w kwestii utworzenia przez Spółkę rezerw, odpisów i korekt mogą znajdować uzasadnienie i istotnie wpłynęłyby na zmianę wyników Spółki za 2019 rok. W opinii Zarządu Spółki szereg wykazywanych przez Spółkę należności wydaje się być już na tym etapie nieściągalnych.
- W zakresie finansów Spółki istotną informacją jest, iż rachunki bankowe w chwili przejęcia nad nimi kontroli przez Zarząd Spółki wskazywały stany zerowe lub znajdowały się na nich kwoty całkowicie nieistotne z punktu widzenia finansów Spółki.
- Zarząd Spółki został również poinformowany przez jej pracowników o zakłóceniu technologicznego procesu produkcyjnego poprzez zidentyfikowanie braku części oprogramowania do maszyn oraz komputera do jego impementacji, które pod koniec września br. stanowiły normalne wyposażenie łańcucha produkcyjnego Spółki.

michal2805 napisał(a):
Przepraszam sasky, ale wydaję mi się, że powinieneś dodać na początku tego wpisu sformułowanie "Moim zdaniem".
Każdy może mieć swoją własną definicję dobrej spółki. Jedna osoba szuka świetnego działu IR, druga osoba szuka wyników, a trzeciej podoba się Zarząd i jego kompetencje.
Akurat tak się składa, że znam realia działu IR od kuchni i czasami ręce opadają jak widzi się maile z pytaniami (a często pretensjami) związanymi z kursem giełdowym.


Akcjonariusze to współwłaściciele firmy. Jak w normalnej, uczciwie działającej spółce może funkcjonować polityka olewania interesariuszy?
Przykro mi, ale nie obronisz tego. Tłumaczenie, że "niech się skupią na biznesie, nie na skrzynce mailowej"? Plizzz...
To jest patologiczna sytuacja, że komunikacja spółki z rynkiem zaczyna i kończy się na etapie pozyskania od inwestorów kapitału.

Dodam tylko że np. Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych co roku przyznaje nagrody w kat. "Najlepszy serwis giełdowy" czy "Lider komunikacji online"

Dobre spółki mają czas dla inwestorów, także tych najmniejszych i zadających najtrudniejsze pytania.

Krezus na wylocie z GPW

Cytat:
Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 500 tys. zł kary finansowej oraz karę wykluczenia papierów wartościowych z obrotu na rynku regulowanym na spółkę Krezus, za naruszenie obowiązków informacyjnych.


www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

Vox napisał(a):

ha-ha-ha, paradne
Napisz może jeszcze że przecież GB dostał nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych za "Optymalne wykorzystanie możliwości rynków prowadzonych przez GPW". Patrz jest nawet statuetka!!!!


Vox, jak na użytkownika tego forum z takim stażem, spodziewałem się większego polotu.

To co napisałeś, wszyscy dobrze znamy. To informacje dotyczące spółki sprzed wybuchu afery.
Udawanie lub wręcz sugerowanie, że w spółce od tego czasu nic się nie zmieniło - mówiąc delikatnie - jest słabe (na poziomie jednej z facebookowych grup).

Rozumiem, że im nie wierzysz - twoje prawo. Proponuję zakład: jeśli w przyszłym roku spółka nie wypłaci tak jak zapowiedziała raty układowej - posypię głowę popiołem, przyznam, że myliłem się i byłem naiwniakiem. Jeśli jednak wypłacą... piłka jest po twojej stronie..

Więc podsumujmy.
Mamy awanturę o publikację informacji (notki prasowej), w której spółka informuje, że sprzedaje portfele firmie Hoist i otrzyma z tego tytułu gotówkę, którą z kolei przeznaczy na wypłatę dla obligatariuszy. To raczej prosta informacja, relacja z tego co się wydarzyło plus wypowiedź przedstawiciela spółki, że pieniądze trafią na realizację układu z wierzycielami.

Teraz zapytam - gdzie jest problem?
- w tym że opublikowaliśmy nieprawdziwą informację...?
- w tym że ktoś nie wierzy w transakcję, gotówkę i przyszłą spłatę...?
- czy w tym że z góry zakładamy, że spółka kłamie, więc nie można opublikować prostej informacji?

Przecież wszyscy wiedzą, że pierwsze spłaty mają pojawić się w 2021 r. Trzeba czekać, nie my o tym zdecydowaliśmy.

Zatem zapytam, kto z tu obecnych nie wierzy w spłatę (ja uważam że będzie, zbyt dużo instytucji ma GB na widelcu). I czy jeśli nastąpi spłata to czy posypiecie głowy popiołem?

Marcin Wenus - to ten od comparica?

W ESPI jest komunikat z głosowanymi projektami uchwał - czyli jednak walne się odbyło?
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Czy ktoś z inwestorów tutaj obecnych może potwierdzić lub zaprzeczyć, że taka historia wydarzyła się na walnym tej spółki?
Źródło: forum bankiera

kliknij, aby powiększyć

Obligatariósz_kontakt

ochłoń, serio...
Spłata przewidziana w układzie z wierzycielami to zasadnicza część planu - tak napisała spółka, tak podaliśmy w informacji prasowej. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży Hoistowi portfeli mają trafić na wypłaty. Nie rozumiem, co kwestionujesz.

Na ten moment odsyłam do regulaminu i sygnalizuję, że jeśli sposób dyskusji nie wróci na właściwe tory (czyt. rozmawiajmy merytorycznie, jeśli rzucasz oskarżenia to uzasadnij je, pokaż fakty, źródła informacji) to zastosujemy środek w postaci "przerwy od forum" (czasowy ban).
Nasze forum nie jest jedyne, śmiało proszę iść "dyskutować" gdzie indziej. Tutaj nie ma przyzwolenia na takie zachowania. Kropka

Dlaczego źle policzył?
Ostatnia emisja była po 3,75 zł, ale miała miejsce w 2019 r. W międzyczasie miały miejsce transakcje na akcjach spółki i w niektórych kurs wynosił nawet 9 zł za walor.
GPW ustalając kurs odniesienia wzięła pod uwagę cenę z emisji i kurs z transakcji przed debiutem - efekt: kurs odniesienia na debiucie wynosił 6,32 zł. Dla tych co kupili akcje po 3,75 zł przebitka pona100 proc., ale dla tych co kupowali po 9 zł...

Kakarotto napisał(a):
Vox napisał(a):

stracić się nie straci - bo jest opcja stabilizacyjna... ale czy się zarobi?


Ile wynosi opcja stabilizacyjna? Ile szt. papierka?Opcja stabilizacyjna stanowi 15 proc. oferty czyli 32,2mln akcji (przed zwiększeniem puli było to 28,2 mln);

Czas przymykania oka już się skończył. Najwyraźniej decyzja już zapadła, skoro decydenci zdecydowali się postawić zarzuty Czarneckiemu. To początek efektu domina.
Kolejny kamyczek do ogródka - KNF wystąpiła z wnioskiem o usunięcie Czarneckiego z rad nadzorczych Idea Banki i GNB. Myślę, że kwestia resolution w grupie Czarneckiego jest bardzo bliska

www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

@Obligatariósz_kontakt

Chodzi o wypłatę dwudziestu paru procent kapitału, czyli tego co zapisano w układzie z wierzycielami.
Zgodnie z ustaleniami, pierwsza część tej kwoty (formalnie 3 rata) ma zostać wypłacona 30 września 2021 r. Spółka twierdzi, ze może uda się szybciej, ale to tylko postulat.

W temacie analizy technicznej warto dodać, że do dzisiaj trwają zapisy na nasze szkolenie "Skuteczna analiza techniczna – szkolenie online"

Więcej info tutaj:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

W wywiadzie dla PAP, prezes i główny akcjonariusz S. Wojciechowski powiedział, że People Can Fly w ramach oferty publicznej na GPW planuje emisję akcji oraz sprzedaż części walorów przez obecnych akcjonariuszy

Ok, chętnie się dowiem, na czym polega problem z PlayWay na pokładzie

Zakładam wątek, bo niebawem Duality zadebiutuje na NC.

Co warto wiedzieć o spółce (w dużym skrócie):
- studio z grupy PlayWay (10,95 proc.)
- studio od pewnego czasu pracuje na horrorem, ale rzutem na taśmę wydało Barn Finders (debiutancka gra), które wypadło całkiem nieźle (gra była nawet w TOP3)
- kilkunastoosobowy zespół

Więcej w wywiadzie
www.stockwatch.pl/wiadomosci/d...

A o szczegóły można dopytać na środowym czacie z prezesem i wiceprezesem - start o 12:00
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

To depesza z XTB. Wycofaliśmy notkę z serwisu

Szerokie podsumowanie działalności Simfabric, roi się od smaczków, jak działa spółka i ile w niej PR-U a ile gamedevu
Na końcu są wypowiedzi (odpowiedzi na 20 pytań) nowej przedstawicielki spółki - komunikacja w jej wydaniu to prawdziwa katastrofa. W wielu miejscach widać strach przed ujawnieniem informacji, to mogą być ciekawe wątki do sprawdzenia

Cytat:
SimFabric przypomina rybę, która nadyma się, by wydać się większa i groźniejsza… jednak przyjrzawszy się jej bliżej, ujrzymy zwykłą płotkę. Mimo czteroletniej obecności na rynku spółka wciąż czeka na swój wielki hit, co, zdaje się, próbuje zamaskować, zawzięcie perorując o swych rzekomych sukcesach. Bywa zresztą, że mija się wówczas z prawdą.


polskigamedev.pl/simfabric-skl...

HansTheSceptic napisał(a):

Skłoniło mnie to do rozmyślań nad wagą skila marketingowego dla poprawnej wyceny spółki.


Nawiązując do wątku przytoczę fragment z tegorocznego raportu The Game Industry of Poland - można go sobie zestawić z powyższym cytatem.

Cytat:
11 bit studios does not make profits exclusively on creating and launching its own games. It also publishes titles from other developers. “Some have money to create a game, but they do not have the slightest idea how to plan marketing activities. Others, at the same time, have an excellent idea and a prototype, but do not have enough money for development. We ensure it all, depending on what expectations our clients have,” says Paweł Miechowski.

Informacyjnie: Spółka założyła oficjalny profil w serwisie: Airway_Medix i ma potwierdzony status emitenta.

@Elemis

celowo nie rozpisujemy się na wątku spółki, bo jak pewnie się domyślasz jest bacznie obserwowany przez zarząd. Dwa, że nie chcemy zaogniać sytuacji.
W imieniu blogera (oczywiście za jego zgodą) zaproponowaliśmy spółce wyjście z patowej sytuacji, że za naszym pośrednictwem przekażą treść oświadczenia, w którym odniosą się do "szeregu nieprawdziwych informacji". W zamian spółka miała dać blogerowi spokój, czyli zaprzestać wysyłania gróźb "kroków prawnych" i zarzucić próby ustalenia jego tożsamości.
Niestety, spółki nie interesuje merytoryczna dyskusja ani prostowanie czegokolwiek. Chcą tylko poznać tożsamość blogera. Wiadomo czym to pachnie...

W kontekście wsparcia dla Bycze Gierki potwierdzam. Jako redakcja jesteśmy z nim w stałym kontakcie i zaoferowaliśmy co mogliśmy - także wsparcie prawne.

Redakcja StockWatch.pl otrzymała oświadczenie spółki SimFabric w kwestii pozwu i "szeregu nieprawdziwych informacji"

Cytat:
Szanowny Panie,

uprzejmie informujemy, że SimFabric SA nie informowała o złożeniu pozwu przeciwko blogerowi i nie rozważała nawet takiej możliwości. Spółka nie kwestionuje w żadnej mierze prawa blogera do wyrażania ocen i opinii. Zawiadamiając o krokach prawnych mieliśmy na względzie sformułowanie żądania sprostowania zawartych w artykule informacji nieścisłych i nieprawdziwych. Wskazujemy, że zgodnie z prawem prasowym autor bloga jako dziennikarz zobowiązany jest do szczególnej rzetelności i staranności w przekazywaniu informacji. Bloger nie próbował nawet (co jest elementem rzetelności dziennikarskiej) skontaktować się ze Spółką w celu weryfikacji informacji. Z uwagi na to, że dane blogera są niedostępne, nie mieliśmy możliwości zgłoszenia Mu bezpośrednio naszych uwag i zastrzeżeń. Z tego też powodu podjęliśmy decyzję o żądaniu sprostowania, które jest prawem osób opisywanych w materiale prasowym, a w żadnym stopniu nie narusza wolności wypowiedzi. Sprostowanie służy wyłącznie ochronie standardu dziennikarskiej rzetelności.

Julia Leszczyńska

Prezes Zarządu
SimFabric S.A.

Żaden z niżej wymienionych tytułów nie ujrzał światła dziennego

Solidna spółka, nie ma co...


kliknij, aby powiększyć

Ciekawostka, Kruk zmienił linię i proponuje oprocentowanie stałe w miejsce zmiennego

Cytat:

Cena emisyjna jednej obligacji wynosi 100 zł. Pozostałe parametry emisji są już nieco inne niż zazwyczaj. Największą zmianą jest stałe oprocentowanie. Dotychczas spółka oferowała papiery ze zmiennym kuponem opartym o stawkę WIBOR 3M. We wrześniowej ofercie Kruk proponuje obligacje z oprocentowaniem stałym 4,8 pkt proc. w skali roku. Spółka wykupi obligacje serii AK1 25 września 2025 r.


www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

KNF wszczyna postępowanie ws. AQT Water SA. Największy pozytyw: notowania będą odwieszone

Cytat:

Niedopełnienie obowiązków przez powyższe osoby naruszyło podstawowe prawo uczestników rynku do informacji dotyczących transakcji wykonywanych przez akcjonariuszy spółek będących członkami zarządu i blisko z nimi związanych. Przekazanie do publicznej wiadomości informacji o wszczęciu przez Komisję postępowania administracyjnego w tym przedmiocie ma na celu ochronę inwestorów, jak również zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania reguł uczciwego obrotu. Ponadto, spełnia funkcję kształtowania świadomości uczestników rynku kapitałowego.

Jednocześnie, w związku z wszczęciem powyższych postępowań i niniejszym komunikatem, obrót akcjami spółki AQT Water SA zostanie wznowiony począwszy od drugiego dnia po jego publikacji.


www.knf.gov.pl/komunikacja/kom...

mackopl napisał(a):
@Sasky, ceny jeszcze nie znamy, nie niższa niż 1,20 może być wyższa niż obecny kurs, jednak realnie obstawiam 1,32.


Cena 1,20 zł, czyli minimalna.

Ja wiem, że co niektórzy powiedzą "człowiek niby wiedział, ale się łudził", ale chyba każdy średnio rozgarnięty inwestor wie, czego oczekiwać po spółce...

Gdyby była znacząco wyższa, można by uwierzyć, że rzeczywiście przyszedł inwestor i powiedział że chce zainwestować w spółkę. Po 1,20 zł to chyba spółka szukała inwestora, obiecując z góry cenę z dyskontem.

O kwestię "odwieszania" notowań zapytaliśmy bezpośrednio GPW. Poniżej wypowiedź biura prasowego oraz link z szerszym wytłumaczeniem tematu.

Cytat:
Decyzja o ewentualnej zmianie ograniczeń wahań kursów podejmowana jest na podstawie analizy wielu czynników, indywidualnie w odniesieniu do każdego przypadku. Długość okresu równoważenia wynika między innymi z parametrów zleceń znajdujących się w arkuszu zleceń, ich liczby i wartości oraz historii notowań danego instrumentu. Pod uwagę brane są również informacje dotyczące bieżącej sytuacji danego emitenta, wynikające z publikowanych przez niego raportów.


Więcej informacji jest TUTAJ

"Okres równoważenia kursów akcji ma również na celu zwrócenie inwestorom uwagi na aktualną wartość Teoretycznego Kursu Otwarcia, czyli możliwy poziom realizacji ich zleceń. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużej liczby zleceń kupna z warunkiem „Po Każdej Cenie” (PKC). Przekazując takie zlecenie do realizacji na giełdzie, dom maklerski - Członek Giełdy - blokuje na rachunku inwestora środki finansowe w odpowiedniej wysokości na pokrycie realizacji tego zlecenia, biorąc pod uwagę m.in. obowiązujący kurs odniesienia i poziom górnych ograniczeń wahań kursów. W przypadku rozszerzenia ograniczeń wahań kursów, takie zlecenie (PKC) może zostać zrealizowane na giełdzie po kursie wyższym, czasem nawet znacząco, od pierwotnie zakładanego przez inwestora - co może skutkować brakiem odpowiedniego pokrycia finansowego na rachunku inwestora, niezbędnego do rozliczenia tak zawartej transakcji i spowodować naruszenie finansowego bezpieczeństwa obrotu.

Procedura równoważenia kursów akcji i podjęcie przez przewodniczącego sesji decyzji o sposobie jej zakończenia wymaga zatem rozważenia przez przewodniczącego sesji wszystkich wskazanych powyżej czynników. Podobne zasady równoważenia kursów akcji obowiązują w organizowanym przez GPW alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect i są opisane w Regulaminie Alternatywnego Systemu Obrotu, dostępnym na stronie www.newconnect.pl."

ZUPE odpowiedziało inwestorom na pytania m.in. o leasing jachtu za 37 mln zł.

Oto kilka soczystych cytatów:

"Zdaniem Zarządu budowanie obecności przez otwieranie lokalnych przedstawicielstw byłoby mniej efektywne i na pewno droższe od kosztów wykorzystywania jachtu"

"Obciążenie spółki kosztem rocznego leasingu Jachtu w wysokości 3,3 mln zł. netto w żaden sposób nie przekreśla możliwości wypłaty dywidendy."

"Sugestie wiążące zawarcie umowy leasingu z zainteresowaniami prezesa zarządu spółki są zwykłymi insynuacjami."

"Zarząd ZPUE S.A. udzielając rekomendacji o przeznaczeniu całego zysku na kapitał zapasowy nie wykluczał decyzji o zawarciu umowy leasingu jachtu, ale też nie wiązał decyzji co do podziału zysku (i jego zatrzymania w spółce) z decyzją o zawarciu umowy leasingu"

I na koniec hit czyli, jachty za 37 mln zł tak, ale dywidenda to skrajna nieodpowiedzialność!

"Rekomendacja Zarządu co do wypłaty przez spółkę kilkudziesięciu milionów złotych w połowie
2020 roku, roku pandemii, niepewności przyszłości, coraz bardziej ograniczonego dostępu do kredytu i
innych form finansowania, a także zmniejszania nakładów inwestycyjnych przez spółki dystrybucyjne,
zamykania zakładów kluczowych dostawców spółki, czy ryzyka zamknięcia któregoś z zakładów
produkcyjnych spółki, byłaby skrajną nieodpowiedzialnością"

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

"Z jednej strony rozcieńczy to ilość, z drugiej da spółce powyżej 25 mln zł na działalność + fundusz w akcjonariacie."

Po pierwsze, nie ilość tylko liczbę (akcje są policzalne)

Po drugie, jakie ma znaczenie, że w akcjonariacie pojawi(ą) się fundusz(e)?
Jako przykład podam BlackRock. Wielu się podniecało jak amerykański gigant kupił akcje Pekao po ok. 100 zł za sztukę....i co? Minęło trochę czasu i BlackRock sprzedał z dużą stratą...
www.stockwatch.pl/wiadomosci/b...

Jeśli zaufanie to waluta przyszłości to warto przytoczyć dzisiejsze słowa prezesa:

Cytat:
– Nie miałem planów podwyższenia kapitału w CI Games, o czym mówiłem na ostatniej konferencji dla inwestorów. Do zmiany decyzji przekonał mnie znany fundusz inwestycyjny, który zgłosił wyraźne zainteresowanie dołączeniem do grona akcjonariuszy.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...

Emisji miało nie być, ale będzie. I to po cenie dużo niższej od rynkowej i do tego dla większych akcjonariuszy. Ulica (czyt. drobni akcjonariusze) niech patrzy jak się bawi szlachta.

To może potrwać nawet kilka miesięcy
Nie chce być czarnowidzem, ale Krezus, w który tez zatajano transakcje w 2018 r. do dziś nie ruszył.

KNF mocno cedzi informacje, bo sprawa jest badana i z wiadomych przyczyn, nie może wskazać o kogo konkretnie chodzi.
Jednak w korespondencji urzędem udało się wyłapać jeden "drobny szczegół"

Cytat:
„generalnie badamy szeroko wypełnianie obowiązków notyfikacyjnych przez akcjonariuszy na podst. 69 oferty i 19 mar”.

Jesteśmy w kontakcie z KNF, w poniedziałek powinniśmy się dowiedzieć o ile osób chodzi.

Cytat:
"Ponadto, w celu usprawnienia przepływu informacji Prezes Spółki odpowie na pytania zaintersowanych Akcjonariuszy pod nt telefonu 510 255 900 w dniu dzisiejszym w godzinach 11.00-12:00."


Halo halo, zabrakło kluczowej informacji, że post jest z 12 sierpnia, więc nie jest aktualny.

Cytat:
Od bardzo dawna była znana sprawa B.Babińskiej. Bankier jak i Stockwatch próbują siać panikę.


Zarzut "siania paniki" jest absurdalny. Zaraz padnie konkluzja, że to przez media ktoś ze spółki sprzedał i zataił informację, a KNF zabrała się za sprawę.

Dziwię się, że po "lekcji Krezusa" (wczortaj wrócił temat skandalu z 2018 r.) ktoś w zarządzie AQT w ogóle myślał, że mu się upiecze... Te czasy minęły, polityka tolerowania takich numerów już dawno się skończyła.

Gra jaka jest, każdy widzi, ale niektórzy wiedzieli wcześniej, więc zawczasu zaczęli sprzedawać akcje

Tomasz Milas, członek rady nadzorczej Varsav Games Studios, czyli głównego akcjonariusza Ovid Works, według zawiadomienia sporządzonego 10 sierpnia (przed premierą gry) sprzedał część akcji i zszedł poniżej progu 5 proc.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Wnioski niech wyciągnie każdy sam, ale za takie akcje - czerwona kartka

Cytat:
Dziś spółka opublikowała Nowy Trailer : Pizza Simulator


To dlatego kurs akcji GF spadł o 6 proc?

optimafinanse napisał(a):
wygląda na to że rynek odbiera, powtórka z CD Projekt? Domknięcie luki?


Zawsze jak czytam tego typu wpisy zapala mi się czerwona lampka. Oczywiście o żadnym "odbieraniu" nie było mowy, bo kurs przy rekordowych obrotach (170 mln zł) spadł aż o 31 proc. i zakończył sesję na dziennym minimum.

Dedykuję ten wpis nowym inwestorom - nie dajcie się nabrać na tego typu uwagi, "luźne obserwacje" czy złote rady.

Niestety, w dzisiejszych czasach fora internetowe i media społecznościowe są instrumentalnie wykorzystywane przez różnego rodzaju "spółdzielnie" grupy interesów, czy agencje PR-owe.
Waszą rolą jest zidentyfikować, w których miejscach w Internecie dzieje się to nagminnie, a którym warto zaufać. W przeciwnym wypadku prędzej czy później znajdziecie się z "gorącym kartoflem" w ręku i nikogo nie będzie dookoła.

Good luck!

Można się spierać i dyskutować na temat wyników i perspektyw. Na ten moment rynek jasno mówi, że wycena jest "ciut" za wysoka

Platige Image jest na finalnym etapie negocjacji ws. współpracy przy realizacji The Witcher: Blood Origin .

Cytat:
- Dokument potwierdza, iż Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko w imieniu Platige Films sp. z o.o. będą pełnić rolę producentów wykonawczych serialu. Strony zobowiązały się do zawarcia definitywnej umowy, której przedmiotem będzie określenie szczegółowych warunków przedmiotowej współpracy.


www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Jako ciekawostkę wrzucam wynik sondy z TT. Prawie 400 os., z czego prawie 80 proc. zakładała dużo wyższy wynik


kliknij, aby powiększyć

SII ma już około 50 zgłoszeń od akcjonariuszy The Farm51, chcących przekazać SII pełnomocnictwo na najbliższe NWZ.

Cytat:
Na sierpniowym wlanym gliwickiego producenta gier będą głosowane projekty uchwał, które wśród drobnych inwestorów budzą spore kontrowersje. Sprawą zainteresowało się Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.


www.stockwatch.pl/wiadomosci/a...

A jeszcze dla formalności - co konkretnie i dlaczego chcą zablokować drobni akcjonariusze?

Jakiś komentarz do propozycji emisji warrantów subskrypcyjnych dla zarządu? Jaką cenę obstawiacie?

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

NN Investment Partners TFI ma poniżej 5 proc. akcji 11 bit studios

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Jutro mocne spadki na kursie Play. Poprzednim razem Kenbourne i Tollerton nie negocjowali zbyt mocno i oddali akcje po kursie o blisko 9 proc. niższym od rynkowego.

Cytat:
Kenbourne i Tollerton wystawili na sprzedaż po 9 mln akcji. W sumie stanowią one 7,08 proc. kapitału zakładowego Play. Według kursu rynkowego to pakiet warty ponad pół miliarda złotych. Ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona w drodze przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB).


www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

14 maja zarząd ogłosił rekomendację niewypłacania dywidendy, a dziś walne zdecydowało inaczej
Niemieckiemu akcjonariuszowi musiało baaardzo zależeć na gotówce...

Cytat:
Wtorkowe walne PCC Rokity przyniosło niemałą niespodziankę. Głosami PCC SE (kontroluje 84,16 proc. kapitału zakładowego) przeforsowano wypłatę 67,7 mln zł ze 105,58 mln zł z zysku wypracowanego w 2019 roku na dywidendę. Stawka na akcję wyniesie 3,41 zł. Dzień dywidendy ustalono na 27 maja, a wypłaty na 4 czerwca.


www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...

Cytat:
W I kwartale 11 bit studios zanotowało ponad 30,52 mln zł przychodów ze sprzedaży, 19,59 mln zł wyniku EBITDA i prawie 14,51 mln zł zysku netto. W ujęciu r/r to wzrost odpowiednio o: 114 proc., 168 proc. i 227 proc.


www.stockwatch.pl/wiadomosci/1...

Informacje
Stopień: Kaznodzieja
Dołączył: 29 listopada 2011
Ostatnia wizyta: 28 stycznia 2021 13:39:39
Liczba wpisów: 2 632
[0,72% wszystkich postów / 0,79 postów dziennie]
Punkty respektu: 29

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 3,309 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,34% +30 268,43 zł 50 268,43 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d