pixelg
NESTMEDIC - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

7 8 9 10 11 12 13 14

NESTMEDIC [NST]

AKTUALNY KURS: 1,505 zł (-3,53%) 14-05-2021 15:00
sledzik007
5
Wpisów: 154
Wysłane: 1 marca 2020 17:20:40 przy kursie: 1,43 zł
Kominek86 obawiam się ze we Włoszech to teraz muszą walczyć z koronawirusem i spadkiem turystki a nie myślą o nestmedicu

kurtwallander
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 95
Wysłane: 9 marca 2020 15:25:37 przy kursie: 1,10 zł
w aktualnej sytuacji możliwość ograniczenia wizyt i korzystania z urządzeń mobilnych może być bardzo pożądaną opcją w szeroko rozumianej branży medycznej i w tym kontekście urządzenie/usługa pregnabit wydaje się trafiać bardzo dobrze w tą tendencję,
tezę zweryfikują ew. kolejne komunikaty o podpisanych umowach tudzież raporty sprzedaży (wypada żałować, że spółka zapowiedziała wycofanie się z miesięcznych raportów)

cegielka
3
Wpisów: 224
Wysłane: 31 marca 2020 19:01:11 przy kursie: 1,675 zł
Tutaj wystarczy jedna duża umowa i zmieni sie postrzeganie Spółki, a koronawirus może być katalizatorem takich umów. Na akcjach zrobily się obroty, finansowanie zapewnione bo Niemcy objęli warranty. Czekamy.

chaola191
0
Wpisów: 5
Wysłane: 1 kwietnia 2020 10:23:52 przy kursie: 1,545 zł
w jednym z wywiadów z zeszłęgo tygodnia : "Kolejna transakcja z Deutsche Balaton AG, ale też pozyskany niedawno inwestor, który przekazał środki finansowe w kwocie blisko pół miliona zł, daje nam stabilizację i otwiera przed Nestmedic nowe perspektywy rozwoju. W najbliższych miesiącach zamierzamy skoncentrować się na dalszej komercjalizacji mobilnego KTG Pregnabit na rynkach zagranicznych – komentuje Jacek Gnich, prezes firmy Nestmedic."

jak to rozumiecie w kontekscie dzisiejszego raportu bieżącego o nieobjeciu akcji ?

x1
0
Wpisów: 17
Wysłane: 3 kwietnia 2020 06:48:18 przy kursie: 1,455 zł
to potwierdza ogólne oczekiwania zwiększonego zainteresowania pregnabitem w obecnej sytuacji, ale dlaczego w takim razie:
1- nie ma nowych umów?
2- tak tanio wypożyczają ktg (199zł . m-ąc)
pozostaję optymistą ale kwestie jw dają do myślenia

cegielka
3
Wpisów: 224
Wysłane: 3 kwietnia 2020 08:08:12 przy kursie: 1,455 zł
Teraz albo nigdy.

Pandemia otworzy drogi dla takich branż jak telemedycyna i stawiał bym, że będzie to wieloletni trend, który zmieni oblicze medycyny w przyszłości. To nie będzie chwilowa moda lecz będzie to długoletnia przyszłość Wiele badań będziemy robić w domu.

Jeśli chodzi o Nestmedic. To mają oni gotowy produkt Pregnabit, technologia Pregnabit była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana .nestmedic.com/spolka/nagrody-i...
Produkt gotowy jest do skalowania a oczy na telemedycynę będą się dopiero otwierać.

Czy Spółka wykorzysta warunki okołorynkowe i otwarcie się na technologię KTG?
Niemcy z Deutsche Balaton dali Spółce kapitał i w nią zainwestowali. Szanse na wzrost z pewnością są ale nie a co ukrywać' że do tej pory było słabo a nawet bardzo słabo jeśli chodzi o komercjalizację Pregnabit.
Ostatnimi czasy trochę się pozmieniało w Spółce: Prezes i niemiecki Inwestor dają szansę na pozytywne zmiany.

Zobaczymy za jakiś czas czy spółka wykorzysta szansę. Jednym zdaniem teraz albo nigdy.

krewa
krewa PREMIUM
398
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 986
Wysłane: 11 kwietnia 2020 16:23:34 przy kursie: 1,40 zł
Nadmierna aktywność kilku użytkowników skupiona wyłącznie na wątku Nestmedic wzbudziła i moje zainteresowanie. Efektem tego zainteresowania jest przepełniony kosz, w którym znalazła się masa wpisów.

Na przyszłość:
Cytat:
Wklejając linki do komunikatów, artykułów prasowych czy innych źródeł, należy opatrzyć je komentarzem dlaczego zdaniem autora są ważne, oraz kilkuzdaniowym cytatem ze źródła, do którego odsyłają

Fajnie, że dostrzegacie optymizm w wypowiedziach obecnego prezesa, ale nie spotkałem jeszcze prezesa kreślącego wizję rozwoju spółki w czarnych barwach.
Gorzej, bo nie zauważyłem ani jednego wpisu dotyczącego faktu pożyczki akcji, udzielonej w przeszłości przez ówczesną panią prezes.
Wesołego Alleluja

krewa
krewa PREMIUM
398
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 986
Wysłane: 12 kwietnia 2020 10:39:13 przy kursie: 1,40 zł
chaola191 napisał(a):
w jednym z wywiadów z zeszłęgo tygodnia : "Kolejna transakcja z Deutsche Balaton AG, ale też pozyskany niedawno inwestor, który przekazał środki finansowe w kwocie blisko pół miliona zł, daje nam stabilizację i otwiera przed Nestmedic nowe perspektywy rozwoju. W najbliższych miesiącach zamierzamy skoncentrować się na dalszej komercjalizacji mobilnego KTG Pregnabit na rynkach zagranicznych – komentuje Jacek Gnich, prezes firmy Nestmedic."

Skąd pochodzi cytat? Ja znalazłem kilka źródeł, ale brzmienie jest jakby inne

Cytat:
– Kolejna transakcja z Deutsche Balaton AG, ale też pozyskany niedawno inwestor, który zamierza przekazać środki finansowe w kwocie blisko pół miliona zł, daje nam stabilizację i otwiera przed Nestmedic nowe perspektywy rozwoju. W najbliższych miesiącach zamierzamy skoncentrować się na dalszej komercjalizacji mobilnego KTG Pregnabit na rynkach zagranicznych – komentuje Jacek Gnich, prezes firmy Nestmedic.

https://evertiq.pl/news/25233

Cytat:
– Kolejna transakcja z Deutsche Balaton AG, ale też pozyskany niedawno inwestor, który zamierza przekazać środki finansowe w kwocie blisko pół miliona zł, daje nam stabilizację i otwiera przed Nestmedic nowe perspektywy rozwoju. W najbliższych miesiącach zamierzamy skoncentrować się na dalszej komercjalizacji mobilnego KTG Pregnabit na rynkach zagranicznych – komentuje Jacek Gnich, prezes firmy Nestmedic.

www.pregnabit.com/aktualnosci/...
Edytowany: 12 kwietnia 2020 14:27

Michi09
0
Wpisów: 23
Wysłane: 22 kwietnia 2020 17:05:48 przy kursie: 2,10 zł
Witam, czyżby coś podpisali konkretnego?
Pozdrawiam

Frog
6
Wpisów: 5 486
Wysłane: 22 kwietnia 2020 18:15:48 przy kursie: 2,10 zł
Raczej udzielił się klimat z Telemedycyny. Spójrz na ich wykres (ticker TMP)
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Wojetek
116
Wpisów: 5 336
Wysłane: 23 kwietnia 2020 20:46:12 przy kursie: 1,70 zł
Nestmedic (NST)
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Przez minione kilka lat spółka nieprzerwanie okupowała miejsca najgorszych inwestycji w konkursach SW. W tym roku faktycznie coś na kursie drgnęło, bo już przestał spadać a mamy przejście do konsolidacji. Niestety wczorajsze wybicie oporu na 2 zł dziś spotkało się z gwałtowną reakcją podaży i to jeszcze większych obrotach niż wczoraj wzrosty. Zakładając, że nie zobaczymy jakiegoś spektakularnego powrotu do ruchu w górę, to świeca tygodniowa wygląda słabo, bo pozostawia długi górny cień pod istotnym oporem technicznym. Ja twierdzę że takimi świecami nowych trendów się nie rozpoczyna (a przynajmniej jest to spora rzadkość). W średnim terminie spodziewam się że jeśli kurs nie wybije oporu na 2 zł powinien nadal pozostawać w konsolidacji między 1,20 a 2 zł.

Frog
6
Wpisów: 5 486
Wysłane: 23 kwietnia 2020 21:33:15 przy kursie: 1,70 zł
Wojetek,

Spojrzałem na Telemedycynę. Tam też świeca tygodniowa 1,5 miesiąca temu tak wyglądała...
No może tylko wolumen wtedy był mniejszy.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

x1
0
Wysłane: 7 maja 2020 13:28:21 przy kursie: 1,56 zł
zastanawiam się czy i kiedy spółka dokona jakiś istotnych postępów biznesowych, bo za takowe trudno chyba uznać wypożyczanie urządzeń po 199 pln na miesiąc, a czas zaczyna się kurczyć w kontekście finansowania od Deutsche Balaton, bo na chwilę obecną nie widać żeby wypełnili KPI na kolejną transzę finansowania, a jak nie będzie finansowania to z czego spółka pokryje koszty funkcjonowania???? zatem spodziewałbym się w najbliższym czasie umów i to na jakieś konkretne ilości, przynajmniej tak wskazywałaby logika poparta obecną sytuacją która powinna premiować tego typu rozwiązania,

możliwe jak dla mnie jest też że obecna akcja z wypożyczeniami to pierwsza część poniższego opisu z aktualnej oferty pracy w Nestmedic tj masowego testu urządzenia i systemu w warunkach live:

"...Po wejściu na rynek krajowy i osiągnięciu odpowiedniej skali gwarantującej wysoki poziom niezawodności oferowanych usług, Spółka planuje ekspansję na najbardziej atrakcyjne rynki europejskie i światowe..." www.pracuj.pl/praca/kierownik-...

a jeżeli tak to kolejny etap to druga część powyższej oferty

Magiel
2
Wpisów: 177
Wysłane: 9 maja 2020 10:46:16 przy kursie: 1,67 zł
W obecnej sytuacji z koronawirusem wydaje mi się, że podpisywanie umów - szczególnie w sektorze medycznym - jest bardzo utrudnione (chyba, że dotyczy walki z koronawirusem). Może jeżeli były jakieś miejsca gdzie testy trwały przed epidemią uda się coś podpisać ale reszta według mnie może się przesunąć w czasie.

chupacabra
chupacabra PREMIUM
0
Wpisów: 64
Wysłane: 11 maja 2020 21:46:28 przy kursie: 1,57 zł
Jeden z moim zdaniem ciekawych start upów - szczególnie w "tych czasach" wszelkie usługi medyczne idą w stronę mobilną/zdalną. Mają patent ale konkurencja jest aktywniejsza ze sprzedażą swojego produktu.
Wyniki za Q1 - 15.05. pokażą co zostało zrobione i czy jest progres i jakiś sensowny kierunek. Nic nie mogę znaleźć odnośnie EFEKTÓW pilotażowej współpracy Nestmedic z siecią Laboratoriów "DIAGNOSTYKA". Mieli przecież testować do końca marca w swoich punktach i powinien być jakiś komunikat czy podejmują współpracę na większą skalę. Komunikatów coś ostatnio nie publikują ale nadal chcą zatrudniać (Warszawa) co przy obecnej tendencji do obcinania etatów lub wręcz redukcji zatrudnienia w wielu firmach świadczy że mają finanse zabezpieczone na rozwój a nie tylko na przetrwanie.
Edytowany: 11 maja 2020 21:57

x1
0
Wysłane: 6 czerwca 2020 04:01:12 przy kursie: 1,30 zł
cena wypożyczenia wzrosła ze 199 pln/m-ąc do 299 pln/2 tygodnie----- i teraz to się już robią konkretne obroty

x1
0
Wysłane: 16 czerwca 2020 11:23:36 przy kursie: 1,30 zł
ile urządzeń może być w puli wypożyczeń-jak myślicie? po aktywności na forum widzę że zniechęcenie akcjonariatu jest rekordowe, a być może (na co ja osobiście stawiam) spółka jest w trakcie przełomowego okresu czasu- to jest rozwija regularną sprzedaż usługi na rynku lokalnym, jednocześnie przygotowując się do dużej ekspansji zagranicznej

tak to widzę na dzień dzisiejszy

sledzik007
5
Wpisów: 154
Wysłane: 21 czerwca 2020 18:26:11 przy kursie: 1,515 zł
Pytanie kto rządzi w spółce? Mnie dziwi zmiana na Gnicha jako prezesa ponieważ złotym prezesem to on nie jest. Ja już wolałem Panią prezes bo przynajmniej jakaś komunikacja z rynkiem była a teraz to nie wiemy co z szafy wypadnie. Bardzo dobry ruch wykonali odnośnie skierowania swojej oferty do osób indywidualny + pomogła w tym pandemia. Teraz rozwijają dwie nogi biznesu komercyjną jak i indywidualną jednak przy tej ilości urządzeń co mają to kiepsko to widzę ( jest ich trochę mało).

Za niedługo kończy się następne KPI ( z tego co pamiętam 175 urządzeń?) a my ani słowa nie mamy o nowych umowach a jest to informacja cenotwórcza. Może to świadczyć że nie było umów ale z drugiej strony przy pierwszy KPI też brakowało według dostępnych umów urządzeń a jednak spełnili wymogi i otrzymali pieniądze.

Tak jak X1 piszesz może być tak że są na przełomie . Jeżeli spełnią wszystkie KPI to powinni wyjść na zero co już dobrze wróży na przyszłość. Z innej strony to jest jedna z nielicznych firm medycznych która nie zyskała kursem na koronawirusie

x1
0
Wysłane: 25 czerwca 2020 08:17:16 przy kursie: 1,44 zł
sledzik- a masz jakieś dane o ilości urządzeń? to jest kluczowa informacja bo na jej podstawie można by szacować dochody. to co mnie zastanawia to że oferują dostawę urządzenia do 48h bez żadnych dodatkowych warunków, czy to oznacza że ilekolwiek kobiet się zgłosi to otrzyma pregnabity? jak będzie ich 200, 300 to ok, ale jak będzie 1000 czy 2000- to mają tyle urządzeń? rozumiem że poskładać je można ale na to trzeba mieć środki,

x1
0
Wysłane: 25 czerwca 2020 08:22:19 przy kursie: 1,44 zł
pojawiła sie też oferta pracy na stanowisko "główny inżynier wyrobów medycznych", przypomnę że niedawno rekrutowali "kierownik urządzeń medycznych" , wygląda więc jakby zrekrutowali kierownika a kierownik rekrutuje teraz do swojego zespołu, o ile to nie replacementy to wygląda na budowanie zespołu, a team się rozbudowuje jak biznes się rozwija, wiem że to optymistyczna wizja ale tak już mam, mam nadzieję tylko że sie nie mylę

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
7 8 9 10 11 12 13 14