pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cegielka

cegielka

Ostatnie 10 wpisów
Odnośnie postu powyżej.

Raportowana sprzedaż za 2 kw 2020r jest na bardzo wysokim poziomie.
Raport 1 kw 2020r wraz z komentarzem, mówi też m.in. o rekordowym portfela zamówień grupy Pekabex na ten rok... Więc wszystko idzie ku dobremu, a portfel zamówień jest rekordowy - link

www.money.pl/gielda/pekabex-mi...

Jesteśmy bardzo zadowoleni w wyników pierwszego kwartału. Rekord sprzedaży zanotowany w pierwszych trzech miesiącach br. to pochodna rekordowego portfela zleceń o wartości 572 mln zł (w tym 494 mln zł do realizacji na rok 2020), z którym weszliśmy w 2020 r.
Pekabex idzie na rekord, potwierdzone w powyższym wywiadzie.
Blisko coraz bliżej... Przejecie rentownej, bawarskiej Spółki.


O potencjalnym celu przejęcia, można dowiedzieć się z raportu z 19.02. 2020

Potencjalny Cel Przejęcia jest działającym, rentownym biznesem o profilu zbliżonym do Emitenta, produkującym zarówno elementy zbrojone jak i sprężone. Z dokumentów finansowych wynika, że Potencjalny Cel Przejęcia osiągnął w roku 2018 ok. 25mln Euro przychodów, oraz wygenerował zysk netto na poziomie 1,4 mln Euro oraz EBITDA na poziomie 2,4 mln Euro. Obecny potencjał produkcyjny Potencjalnego Celu Przejęcia Emitent szacuje na ok. 30.000 m3 rocznie.
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Z raportu z 09.07.20
Znamy już cenę i czas.

W wyniku dotychczas przeprowadzonego procesu due diligence Emitent wyraził zainteresowanie nabyciem wskazanych udziałów za kwotę 12.250.000 Euro. Jedyny właściciel Potencjalnego Celu Przejęcia wyraził wstępną aprobatę na główne założenia nowej oferty Emitenta. Emitent będzie tym samym kontynuował proces badania due diligence. Uzgodniona między stronami wyłączność w zakresie zawierania umów i negocjacji została przedłużona do końca września 2020 roku. W tym terminie Zarząd Emitenta wyraża nadzieję na zakończenie procesu due diligence i dojście stron do ostatecznego porozumienia, skutkującego zawarciem finalnej umowy sprzedaży.
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...


Po ostatnich komunikatach widać jak PEKABEX bardzo prężnie się rozwija (co bardzo ważne bez wpadek finansowych) i nadmiernego zadłużenia. PEKABEX generuje rok w rok bardzo duże zyski przy bardzo dużej rentowności jak na branżę budowlaną. ... Do tego potrafi dzielić się corocznie! dywidenda, na tą chwilę dywidenda jest dość małą ale jest coroczna. JEST DOBZE.

SKY IN THE LIMIT, na wykresie, jakby przebić historyczne szczyt na 13,5 zł to oporów brak.

Od 1 czerwca 2020r wchodzą przepisy dotyczące wirtualnych kas fiskalnych. Niewatpliwie wplynie ro bardzo pozytywnie na wyniki Spółki.

biznes.interia.pl/podatki/news...

Teraz albo nigdy.

Pandemia otworzy drogi dla takich branż jak telemedycyna i stawiał bym, że będzie to wieloletni trend, który zmieni oblicze medycyny w przyszłości. To nie będzie chwilowa moda lecz będzie to długoletnia przyszłość Wiele badań będziemy robić w domu.

Jeśli chodzi o Nestmedic. To mają oni gotowy produkt Pregnabit, technologia Pregnabit była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana .https://nestmedic.com/spolka/nagrody-i-wyroznienia/
Produkt gotowy jest do skalowania a oczy na telemedycynę będą się dopiero otwierać.

Czy Spółka wykorzysta warunki okołorynkowe i otwarcie się na technologię KTG?
Niemcy z Deutsche Balaton dali Spółce kapitał i w nią zainwestowali. Szanse na wzrost z pewnością są ale nie a co ukrywać' że do tej pory było słabo a nawet bardzo słabo jeśli chodzi o komercjalizację Pregnabit.
Ostatnimi czasy trochę się pozmieniało w Spółce: Prezes i niemiecki Inwestor dają szansę na pozytywne zmiany.

Zobaczymy za jakiś czas czy spółka wykorzysta szansę. Jednym zdaniem teraz albo nigdy.

Tutaj wystarczy jedna duża umowa i zmieni sie postrzeganie Spółki, a koronawirus może być katalizatorem takich umów. Na akcjach zrobily się obroty, finansowanie zapewnione bo Niemcy objęli warranty. Czekamy.

W zwiazku z epidemią dla Spółki i jej produktu Prgnabit otworzyly się batdzo korzystne warunki okołorynkowe. Nadarza się wielka okazja by przydatność urządzania zaskoczyla na plus... Inna sprawa xzy Spółka to wykorzysta.
Technicznie ciekawy ostatni ruch wzrostowy plus obroty

No to odnotujmy.
Spółka spadła od historycznego szczytu na poziomie 63.4 zł o równe 50 %. Jakby nie patrzeć to sporo.
Rajdu Mikołaja nie było.
Czekamy na warunki emisji, cenę akcji i komu zostaną zaoferowane. To będą wieści pod choinkę i na Nowy Rok.

Mamy NWZA 18.12.2019

Będą głosowane warranty subskrypcyjne czyli certyfikaty uprawniające do objęcia akcji po ustalonej cenie najczęściej wyższej niż kurs giełdowy. Ciekawe rozwiązanie, wygląda na to że emisja zostanie przeprowadzona na lepszych warunkach niż ostatnio.
Czekamy na szczegóły czyli ilość i cena zamiany warrantów.

Czekam na warunki emisji.
Jeśli chodzi o cenę akcji ostatnia emisja odbyła się przy cenie równej 21 zł i była średnią notowań z ostatnich 2 miesięcy poprzedzających emisję.

Na dzień dzisiejszy mamy,
Średnia notowań z ostatnich 3 miesięcy to około 35 zł.
Średnia z 6 miesięcy jest kilka % wyższa, a największe obroty odbyły się przy cenie 40 zł.
Jeśli charakter emisji będzie zamknięty to nie spodziewam się dyskonta wobec średniej z 6 miesięcy. Należy szanować obecnych Akcjonariuszy, a ze względu na zamknięty charakter emisji Nowy Inwestor powinien płacić nawet in + w stosunku do średnich.

Przykład Daty Walk i ich ostatniej zamkniętej emisji.
Luty 2019 emisja z ceną 22 zł (emisja otwarta)
Październik 2019 emisja z ceną 46 zł (emisja zamknięta). Obecny kurs to 62 zł

BalROCK napisał(a):
Tomku, ja również bardzo Ci dziekuję za obszrna relację. Jeszcze nie przeczytałem w całości, ale mam pytanie/obawę:

Pure potrzebuje ~30 mln zassać z rynku na projekty. Niestety, w mojej ocenie poprzednia emisja przeprowadzona została źle - akcje trafiły (w pewnym stopniu) do nieodpowiednich rąk, potem mieliśmy wodospad, który stawia Pure w trudnej sytuacji. Zamiast zassać 30melonów emitują akcje dajmy na to po 50 zeta (czytaj ~600k akcji) - to i tak ogromna liczba (obecnie jest 1,6mln akcji) musi wyemitować dajmy na to 857k akcji po 35zeta - co jest nierealne, bo kurs spadnie o 30-40% lekko. Czy ludzie z Pure byli pytani o ten problem?


W kwestii ostatniej emisji podpisuję się pod tym co napisano powyżej. Po prostu nie rozumiem dlaczego inwestor finansowy nie płaci premii za obejmowany większy pakiet, nie płaci nawet ceny rynkowej a dostaje pewne dyskonto.
Co z robiła ostatnia emisja, gdy dopuszczono ją do obrotu to widzieliśmy.
Przy dzisiejszej płynności na akcjach Pure nie da się objąć większego pakietu, co i w jakim stylu Zarząd podwyższy kapitał dowiemy się niedługo. Mam nadzieję, że "zadba" o dotychczasowych Akcjonariuszy.

Z podziękowaniem dla tomasz321 za relację ze spotkania z Zarządem.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 20 grudnia 2010
Ostatnia wizyta: 27 lipca 2020 20:01:48
Liczba wpisów: 216
[0,06% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,567 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +133,04% +26 607,07 zł 46 607,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d