pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

chupacabra

chupacabra

Ostatnie 10 wpisów
Jeden z moim zdaniem ciekawych start upów - szczególnie w "tych czasach" wszelkie usługi medyczne idą w stronę mobilną/zdalną. Mają patent ale konkurencja jest aktywniejsza ze sprzedażą swojego produktu.
Wyniki za Q1 - 15.05. pokażą co zostało zrobione i czy jest progres i jakiś sensowny kierunek. Nic nie mogę znaleźć odnośnie EFEKTÓW pilotażowej współpracy Nestmedic z siecią Laboratoriów "DIAGNOSTYKA". Mieli przecież testować do końca marca w swoich punktach i powinien być jakiś komunikat czy podejmują współpracę na większą skalę. Komunikatów coś ostatnio nie publikują ale nadal chcą zatrudniać (Warszawa) co przy obecnej tendencji do obcinania etatów lub wręcz redukcji zatrudnienia w wielu firmach świadczy że mają finanse zabezpieczone na rozwój a nie tylko na przetrwanie.

opublikowali wyniki które są dużo lepsze rok do roku...
Podpisane nowe umowy czyli przychody zapewnione na najbliższy czas...przejęty K-Protos, który jest przyzwoicie rentowny i jego wyniki będą skonsolidowane...
A kurs od kilku dni nawet nie drgnął...czyżby coś się szykowało...

kliknij, aby powiększyć

Mój subiektywny punkt widzenia wskazuje na silne wyprzedanie waloru i jego rychłe wybicie z range'em w okolice 47-48 zł i konsolidacją, gdyby nastąpiło wybicie w górę to wiadomo...(ale gdyby w lesie były grzyby...)

Na silne wyprzedanie wskazują oscylatory ze średnimi parametrami czułości np. STS i RSI (dały sygnał kupna w piątek)
Od paru lat mój ulubiony wskaźnik czyli wskaźnik popytu (demand index) pnie się w górę do wartości sygnalizacyjnej (podejrzeweam że w tym tygodniu wygeneruje sygnał)...
Bollinger nigdy dla mnie nie był najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem ale potwierdzającym inne sygnały: po konsolidacji w pierwszym tygodniu września rozrzesza się kanał cenowy a kurs dryluje jego dolny zakres (sygnał kupna)...

dodatkowo szeroko pojęta deweloperka wykazuje już pierwsze symptomy ożywienia i z rynku wędrują deklraracje, że ceny sprzedaży/kupna/najmu nieruchomości NA PEWNO nie będą już spadać...

czas pokaże...

odpowiedź jest jedna: STRACH przed realizacją zysków, historia i podejście inwestorów do tej spółki pokazuje, że po każdym większym wybiciu od 7% w górę następowała kilkudniowa realizacja zysków...wczoraj przy tak dużym udziale kapitału atmosfera była coraz bardziej napięta i wszyscy chcieli "wyprzedzić rynek" zamiast kilkudniowej realizacji zysków mieliśmy kilkugodzinną reakcję łańcuchową....

sytuacja jest ciekawa - przetasowując sto kilo akcji w zaledwie kilka godzin można było zarobić niemało :-)

ja nadal wierze, że range zostanie osiągnięty niebawem..co do podejścia do spółki - to raczej nie zmieni się jeszcze przez 2-3 kwartały

dzisiaj obroty potężne przy wybiciu z ostatniej konsolidacj...dotarcie do 1 zł to kwestia najbliższych 10 sesji (przy takich wachaniach może nawet szybciej)...ale najbardziej mnie interesują 2 sprawy: czy 1 zł zostanie przebity (z jakim impetem, czy tylko muśnięty) oraz ciekawi mnie który fundusz emerytalny wejdzie do akcjonariatu...

Ze spółki wydmuszki, typowego śmieciucha :-P rysuje się powoli perpektywiczna inwestycja ( za jakieś 3-4 kwartały wszystko będzie jasne czy osiągną zysk netto)

zbliża się publikacja skonsolidowanych wyników za I półprocze - wydaje mi się że mogą naprawde pozytywnie zaskoczyć...
wszystkie założenia projektu KOMI są realizowane terminowo (co mnie zaskakuje pozytywnie), dodatkowo spółka może wygenerować "nieoczekiwane" przychody ze sprzedaży energii i biodiesla do końca roku - natomiast technicznie perspektywy poziomu cenowego papieru na najbliższe miesiące są bardzo obiecujące...

Możliwe, że uszczkną "troszke" jako podwykonawcy dla konsorcjum, na czele którego stoi czeski Tchas należący do francuskiej grupy Eiffage...

W niedalekiej przyszłości zostanie jeszcze do roztrzygnięcia kilka przetargów na modernizacje infrastruktury kolejowej...

Trakcja posiada oczywiście spory zapas gotówki, dzięki której może zmienić sposób podejścia do "tortu" (być może akwizycja komplementarnej spółki i poszerzenie zakresu działalności)

Wydaje mi się, że mimo że na kursie tej spółki jest względny spokój od jakiegoś czasu - jeszcze pozwoli porządnie zarobić...

Pozdrawiam

sovq napisał(a):

numero uno :

Byłbym wdzięczny gdybyś odnosił się do argumentów, a nie atakował mnie osobiście. Komentarze w stylu: "na jakim świecie ty żyjesz" czy "po przepuszczeniu przez zdrowy rozsądek (czy aby na pewno)" są trochę nie na miejscu.

numero duo:

Zacząłem tą dyskusję z tego powodu, że zależy mi na tym aby forum na Stockwatch, (a wątek IDM szczególnie) nie straciło swojego merytorycznego charakteru i nie zamieniło się w forum bankiera czy parkietu gdzie każdy wykrzykuje: "jutro zwała", "grubasy podkupują" czy "odleszczanie twa" i w zasadzie nie da się wyciągnąć już stamtąd niczego wartościowego. Aby do tego nie dopuścić powinniśmy wymieniać się informacjami, które chociaż w niewielkim stopniu dają się potwierdzić czymś innym niż tylko doświadczeniem/przekonaniem użytkownika, który je głosi.

Pozdrawiam

numero uno: nie odbieraj wszystkiego jako atak blackeye

numero duo: zgadzam się i urywam "jałową dyskusję" binky

sovq napisał(a):
HENRY napisał(a):
sovq napisał(a):
roba: PDA były po 1,10 PLN i każdy kto w dzień po ogłoszeniu ceny emisyjnej posiadał akcje IDMSA dostał po 1 prawie poboru na akcję. Mógł z nich skorzystać (w określonym terminie) - wtedy płacił 1,10 i dostawał 1 PDA (czyli razem miał 1 akcję i 1 PDA), sprzedać na giełdzie, albo stracić w wypadku przespania określonego okresu. Cena nominalna i osoby związane ze spółką, które objęły niektóre PDA nie są istotne. Więc pierwotny koszt zakupu wyniósł 1,10PLN, zatem obecny kurs jest wyższy. Mama nadzieję, że to jest odpowiedzią na Twoje pytania

chupacabra: może rzeczywiście nie wychwytuję "istotnych" ruchów na kursie IDMSA, korzystam jedynie z raportów, statystyk informacji bieżących, arkusza zleceń oraz zdrowego rozsądku.Próbuje także wyjaśniać sobie niektóre istotne i nie do końca zrozumiałe dla mnie zdarzenia wokół spółki. Daleki jednak jestem od stawiania i upubliczniania nie dających się potwierdzić hipotez - i tu się chyba różnimy. Jeżeli dysponujesz jakimś namacalnym dowodem na to, że IDM spekuluje skupionymi walorami - byłbym wdzięczny za jego podesłanie. Pozdrawiam
Sorry,ale gdybysmy byli chociaz w nieduzym stopniu"panstwem prawa"i skazali wszystkich z ostatnich 20 lat na podstawie oczywistych faktów- a nie dowodów ,to bez cienia watpliwosci Polska byłaby najwiekszą potega gospodarczą Europy ,a nie jest-to jednak nie znaczy ,ze nalezy mówic iz wegiel jest biały,a IDM jest czysty.Nawiasem mówiac ,na jakiej podstawie miałbym miec chociaz cien watpliwosci co do tej szulerni,biorac pod uwage ich wyjatkowo "nieskazitelną"przeszłosc na gpw...puke_l

I tu wracamy do punktu wyjścia; bo dla mnie hipotezy, które są jedynie nie dającymi się potwierdzić domysłami są w większości teoriami spiskowymi (tak właśnie definiuję teorie spiskowe), do których zdrowy rozsądek karze mi nie przykładać dużej wagi. Oczywiście domyślam się, ba, nawet jestem pewien, że w spółce i wokół niej dzieje się ogrom rzeczy, o których nie wiem, to jednak błędem IMO byłoby wypełnianie tych luk niewiedzy, własnymi czy cudzymi, mniej lub bardziej sprytnie ułożonymi, ale nadal, teoriami spiskowymi.

Jeszcze jedno: od ustalania "oczywistych faktów" najlepsze niestety są sądy, i organa nadzoru i kontroli, a nie my inwestorzy, bo dysponujemy bardzo niewielką ilością informacji. Chyba, że ktoś posiada informacje o spekulacji IDMSA na własnych papierach - to ponawiam prośbę - byłbym wdzięczny za ich upublicznienie

Na jakim świecie ty żyjesz ?...giełda jest kotłem plotek,hipotez,domysłów, które inwestorzy zazwyczaj KUPUJĄ, zarabiają lub tracą dzięki nim...kiedy SPRZEDAJĄ FAKTY - wywnioskowałem, że po przepuszczeniu przez zdrowy rozsądek (czy aby na pewno) i próbie racjonalizowania faktów i wyjaśnienia sobie niektórych istotnych i nie do końca zrozumiałe dla Ciebie zdarzeń wokół spółki - zastanawiasz się wtedy czy kupić lub sprzedać ? hmm nie próbuje nawet negować...ilu inwestorów tyle strategii..respectsalute

Owszem różnimy się na pewno..ja nie próbuje Ciebie i wszystkich przekonać (nawrócić na zdroworozsądkowy i racjonalizatorski tok myślenia). Różnimy się środkami inwestowanymi i historią zmagań z giełdą (na pewno blackeye )

Jeżeli szukasz tylko korelacji logicznych na GPW i "kupujesz fakty" blackeye to upublicznienie zdarzeń typu cudofixing lub pompowanie (swego czasu) spółek typu Drewex czy Immoeast (nawet ze wskazaniem "winnych") niewiele da Tobie do myślenia.

Do myślenia może da ci obserwacja - jak dzisiaj będzie zachowywał się kurs...
Szanuje jednak Twoją opinię, podejście i zgodzę się w jednym - nasza dalsza dyskusja nie wniesie wiele pożytku

Pozdrawiam

roba napisał(a):
chupacabra napisał(a):
roba napisał(a):
Witam. Mam pytanko. Te akcje co teraz weszły Seria I tych ponad 100 mil, to po jakiej cenie były kupowane, z tego co widzę to po 1,10zł , jeżeli się mylę proszę o poprawęsalute pozdrawiam

109.088.428 (sto dziewięć milionów osiemdziesiąt osiem tysięcy czterysta dwadzieścia osiem) stanowią akcje na okaziciela serii "I", o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda,

Ok. ale chodzi mi bardziej o to co trza bylo zrobić , żeby otrzymać te akcje z serii I , według mojej wiedzy to PP były notowane, i każdy kto posiadał akcje przed PP , dostał po 1 PP za akcje, z tego musiał wykupić PDA za 1,10 zł wiec jakoś cena zakupu wychodziła około 1,80 - 2,20 zł, uprzedzam ze mogę się mylić , więc dlatego proszę o jakieś większe szczegóły , tych co przebyli tę smutną roczną historie z PDA. salute

Staram się zrozumieć twoje intencje...Jeżeli jesteś jedną z tych osób? To nie trza nic...blackeye

Osoby obowiązane:

1.Prezes Zarządu Pan Grzegorz Leszczyński: 11 123 890 (jedenaście milionów sto dwadzieścia trzy tysiące osiemset dziewięćdziesiąt) praw do akcji serii I.

2. Wiceprezes Zarządu Pan Rafał Abratański: 9 279 824 (dziewięć milionów dwieście siedemdziesiąt dziewięć tysięcy osiemset dwadzieścia cztery) praw do akcji serii I.

3. Przewodniczący Rady Nadzorczej Pan Władysław Bogucki: 10 000 (dziesięć tysięcy) praw do akcji serii I.

4. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Pan Henryk Leszczyński: 838 570 (osiemset trzydzieści osiem tysięcy pięćset siedemdziesiąt) praw do akcji serii I.

5. Członek Rady Nadzorczej Pan Antoni Abratański: 300 000 (trzysta tysięcy) praw do akcji serii I.

6. Członek Rady Nadzorczej Pan Łukasz Żuk: 1 070 000 (jeden milion siedemdziesiąt tysięcy) praw do akcji serii I.

7. Prokurent Pan Piotr Derlatka: 100 000 (sto tysięcy) praw do akcji serii I.

8. Prokurent Pan Jarosław Żołędowski: 10 000 (dziesięć tysięcy) praw do akcji serii I.

Osoby blisko związane z Członkiem Zarządu:

1. Osoba blisko związana w rozumieniu art. 160 ust. 2 pkt 1 ustawy o obrocie: 92 425 (dziewięćdziesiąt dwa tysiące czterysta dwadzieścia pięć) praw do akcji serii I.

2. Osoba blisko związana w rozumieniu art. 160 ust. 2 pkt 4 lit. a ustawy o obrocie: 15 301 (piętnaście tysięcy trzysta jeden) praw do akcji serii I.

Osoba blisko związana z Członkiem Rady Nadzorczej:

1. Osoba blisko związana w rozumieniu art. 160 ust. 2 pkt 4 lit. a ustawy o obrocie: 5 962 500 (pięć milionów dziewięćset sześćdziesiąt dwa tysiące pięćset) praw do akcji serii I.

Cena emisyjna jednej akcji serii I wynosiła 1,10 zł

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 8 lipca 2020 21:30:59
Liczba wpisów: 63
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,636 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +137,64% +27 527,92 zł 47 527,92 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d