pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kurtwallander

kurtwallander

Ostatnie 10 wpisów
" Mnie zastanawia czy te nowe kontrakty z ostatnich kilku dni były uwzględnione w ostatniej prognozie przychodów na 2020. Ktoś coś więcej doczytał się na ten temat? "

wg informacji z konferencji nie były

@ Szutnik - czy rozwój sytuacji na wykresie spółki przekreśla już Twoje projekcje z przed miesiąca, czy też jeszcze są one w grze ?

pozdrawiam

cieszy wreszcie mocny I kwartał,

pozwalam sobie wrzucić prośbę o omówienie wyników/perspektyw

pozdrawiam

niedźwiedź napisał(a):
Ta spółka nie będzie zarabiać bo niszczą ją koszty
tu wszystko idzie w pensje
oni sobie solidnie płacą niezależnie od tego czy spółka zarabia czy nie
dla mnie to balon nadmuchany do granic mozliwoiści

nie zadałeś sobie najmniejszego trudu by zapoznać się ze strategią spółki,
nie uczestniczyłeś pewnie tez w spotkaniach otwartych, szczegóły w raportach spółki podejrzewam również nie warte doczytania....
przepraszam za drobną złośliwość, ale jak można wygłaszać kategoryczne opinie nie mając podstawowej wiedzy o czym się pisze ?
spółka bardzo uczciwie przedstawia sytuację, to nie jest biznes na osiągnięcie break evenu w tym momencie,
wszystko idzie w budowanie sprzedaży i referencji (głównie w Stanach),
kolejne emisje w tym celu na pewna będą a komu nie odpowiada taki model ma wiele innych firm/koncepcji do wyboru

pozdrawiam

porównywanie oferty Longterm do Stockwatch to tak, jak naszej "Ekstraklasy" do Ligi Mistrzów, zupełnie inny rozmiar kapelusza,
piszesz na portalu Stockwatch więc powinieneś być w miarę zaznajomiony z możliwościami zdobycia/poszerzenia wiedzy tutaj dostępnymi (+ dodatkowo wersja premium czy portfel 4 fazy rynku)
pozdrawiam i sukcesów życzę

a Longterma traktuj jako dobry antywskaźnik :)

w aktualnej sytuacji możliwość ograniczenia wizyt i korzystania z urządzeń mobilnych może być bardzo pożądaną opcją w szeroko rozumianej branży medycznej i w tym kontekście urządzenie/usługa pregnabit wydaje się trafiać bardzo dobrze w tą tendencję,
tezę zweryfikują ew. kolejne komunikaty o podpisanych umowach tudzież raporty sprzedaży (wypada żałować, że spółka zapowiedziała wycofanie się z miesięcznych raportów)

whow !
szacunek za analizę i dzielenie się wiedzą (nie tylko nt tej spółki, oczywiście)

pozdrawiam
mariusz

motyw ciemny (niebieski) zdecydowanie bardziej przyjazny dla mnie,
duży plus za możliwość indywidualnego ustawienia
pzdr

wyniki za II kwartał nie mają tu nic dorzeczy,
liczy się kolejna runda finansowania i nowe projekty (a te jak widać pojawiają się coraz częściej, zgodnie z zapowiedziami Spółki)

hmm, czy dzisiejszy powrót nad wsparcie coś zmienia w obrazie ?

a z drugiej strony czy takie dywagacje mają sens jeśli w grubego misia można się tutaj pobawić wyciągając dziecku trochę oszczędności ze świnki skarbonki... ?

w sumie racja, dzięki za odpowiedź i pozdrowienia salute

czy można się spodziewać analizy oferty/debiutu ?

dziękuję za omówienie,
szeroka perspektywa, lekkie pióro - szacunek salute

można liczyć na krótki komentarz do wyników i odświeżenie analizy technicznej ze strony flight crew ?

można rzec, że kurz już osiadł po akcji pt:wykup menedżerski,
ciekaw jestem Twojej opinii rafsty, jak widzisz to teraz i czego można spodziewać się po spółce w najbliższych miesiącach, latach ?
dziś np pojawiły się informacje o ciekawych zamówieniach z energetyki

Cytat:
Czy mamy to traktować jako prośbę o omówienie spółki/raportu?

tak, bardzo proszę o omówienie
z góry dziękuję

hmm... czy jest szansa na analiżę spółki po dłuższej przerwie ?

bardzo proszę o analizę najświeższego raportu spółki

dziękuję i pozdrawiam salute

proszę o wrzucenie do kolejki analizy raportu i perspektyw spółki,
dziękuję i pozdrawiam salute

przyłączam się do prośby o omówienie,
pewnie gdzieś utknęło w natłoku :)

kolejny etap - zaczynają się narzekania, że nic się nie dzieje...
jak dla mnie dobry znak, przy poziomach poniżej 10pln sprawdziło się znakomicie

co do braku jasnej strategii pełna zgoda,
co do zarzutu o nie wyróżniającej się jakości to pudło - bakalie Helio spod marki Gold (nerkowce, migdały, pekan )nie mają sobie równych wśród konkurencji, to naprawdę świetna jakość

proszę o potwierdzenie, że ktoś właśnie przedziera się (lub planuje w najbliższej przyszlości) przez najświeższy raport z wydaje się ciekawymi wynikami blackeye

pewnie kolejka jest spora acz proszę o dorzucenie omówienia wyników spółki do listy blackeye

może w tym, że badania kliniczne przebiegają pozytywnie (brak zastrzeżeń ze strony DSMB) i zwiększa się prawdopodobieństwo rejestracji a co za tym idzie sprzedaży leku z całkiem dobrymi perspektywami ?

prośba do ekipy stockwatch o pokuszenie się o analizę sytuacji bieżącej Cormay (jak i Orphee) po tych wszystkich emisjach, prawach poboru, zmianach udziałów akcjonariuszy większościowych itp
z góry dziękuję salute

b.dobrze zrobione,
dziękuję i pozdrawiam

proszę o sprzedaż akcji Quercus w wezwaniu po 8zł,
nie wiem jak zostanie ujęty ew. koszt świadectwa depozytowego ale np dla konta w mbanku (e-makler)dmbank nie pobiera opłaty
dziękuję i pozdrawiam

zastanawiam się czy jest możliwa sytuacja, że czyjeś dziania/decyzje mogą być odbierane wyłącznie pozytywnie przez akcjonariuszy ? (acz refleksja nie dotyczy jedynie giełdy)
niestety zawsze znajdą się chętni do szukania dziury w całym i dopatrywania się spisków czy nieprawości,
myślę, ze akurat Quercus a przede wszystkim Prof. Buczek zapracował na odrobinę zaufania
pozdrawiam czytających

" A jakie jest Twoje zdanie na temat spółki, rozumiem że negatywne skoro w ten sposób pytasz."

Nie wiem skąd to założenie ale jeśli już zostałem wywołany do tablicy to przyznam iż mimo, że wynik per saldo nie zachwycił to jestem (na razie) stosunkowo spokojny i pozytywnie nastawiony do spółki i jej planów rozwoju. Widzę tu pracę u podstaw a to cenię w życiu i biznesie.

ciekaw jestem rafsty czy podtrzymujesz swoje pozytywne postrzeganie spółki po kolejnym zaraportowanym kwartale ?

czy mozna liczyc na analize raportu i perspektyw spolki ?
z gory dziekuje

Mozna prosic o omowienie wynikow spolki ?

dziękuję za jak zwykle b.rzeczowy i profesjonalny komentarz, pozdrawiam

możemy liczyć na analizę wyników Spółki jak i parę zdań na temat perspektyw dalszego rozwoju ?
z góry dziękuję

zastanawiam się nad inwestycją w Kruka w dłuższej perspektywie, czy któryś z doświadczonych techników może pokusić się o opinię czy to aby odpowiedni moment na wejście ?

ja również witam i podaję swój typ - Quercus,
uzasadnienie - spółka świetnie zarządzana (wg mojej skromnej opinii)co w połączeniu ze zwiększonym napływem środków i wchodzeniem w kolejny etap hossy ( sprawa lekko dyskusyjna oczywiscie :-) powinno zaowocować wzrostem kursu w perspektywie najbliższych paru miesięcy,

proszę o nabycie po cenie otwarcia

pozdrawiam wszystkich salute

proszę o dorzucenie do kolejki omówienia raportu spółki wave

czy mozna liczyc na omowienie najswiezszych wynikow + komentarz na temat sytuacji w firmie ?(wspomniana juz spora rotacja na najwyzszych szczeblach)

na dzisiejszy kurs trzeba spojrzeć nie poprzez efekt przejęcia a raczej w szerszej perspektywie;
rezygnacja Prezesa, członków Zarządu, Rady.... to nie nastraja optymistycznie, nie tylko w kontekście najbliższych wyników ale także (przede wszystkim ?) długofalowej strategii

wprawdzie ze znacznym poslizgiem ale czy mozna pokusic sie o krotkie podsumowanie ostatnich wynikow jak tez aktualnej sytuacji spolki ?

czy raport za I kwartal rzucil jakies nowe swiatlo na spolke ?
automatyczne wyceny wciaz wykazuja duze niedowartosciowanie, z drugiej strony objecie emisji po cenie nizszej niz srednia z ostatnich tygodni (choc kurs szybko dorownal do poziomu)

poprosze o dorzucenie do kolejki analizy raportu Almy za I kwartal

czyżby wreszcie mechanizm zaskoczył i Helio wraca na dobre tory ?
ciekaw jestem analizy raportu, na pierwszy rzut oka wygląda to niezle...

Jestem raczej milczacym uzytkownikiem, lubie czytac opinie innych i wyrabiac sobie wlasne.
Ciesze się, ze jest portal różny od innych, ktory m.in. przestrzega zasad dobrego wychowania i obiektywności (na ile to możliwe ocenic);
Dla mnie wpisy Ann sa ciekawe choc dziele je przez 10 ze względu na jednostronność spojrzenia (w tym przypadku szklanka zawsze do polowy pelna).
Cenie również komentarze Dapiego i za merytoryke i chlodne podejście. Niemniej w tym przypadku krytyka zamiast wyłącznie konstruktywnej trąci również emocjami co uwazam za niepotrzebne.
Podsumowujac - wiecej empatii a jednoczesnie obiektywnego spojrzenia na spolki i inwestycje. (bardzo odpowiada mi styl Anty, ktory wciela sie w role adwokata diabla i potrafi to zrobic z duzym wyczuciem, nie zabijajac przy tym atmosfery otwartej dyskusji)

spółka nie jest wprawdzie specjalnie popularna (delikatnie rzecz ujmując) ale może warto pokusić sie o krótką ocene wyników i dywagacje na temat przyszlości ?
temat ciekawy także ze względu na aktualną sytuację i perspektywy sektora medycznego(patrz sprzedaż Lux Medu, znaczny wzrost kursu EMC Instytut Medyczny itp.)

rzeczywiście, jakby powiedział klasyk: " słowa, słowa, słowa..."
spółka ewidentnie sobie nie radzi a prezes niestety sprawia wrażenie, ze także nie ma planu na wyjście z impasu

no i mamy czas wynikow, czas powiedziec sprawdzam -
czy inwestycja w Brochowie zaczyna wreszcie przynosic widoczne efekty ? czy spolka wydobywa sie z marazmu w ktorym utknela.... ?
ciekaw jestem wynikow i ich omowienia
pozdrawiam

hmm... czy mozna optymistycznie zalozyc, ze w temacie analizy wynikow spolki cos idzie do przodu ? wave

mozna liczyc na kolejna analize arctica ?

niekoniecznie...
koszty w Chinach wzrastaja w zawrotnym tempie i dobra, trzymajaca koszty w ryzach polska firma nie stoi na straconej pozycji (zwlaszcza gdy dolozymy do tego know-how i rozpoznawalna w danej branzy marke)

zakladam optymistycznie, ze omowienie bedzie mozna przeczytac przed swietami ?

ponawiam pytanie i prosbe o analize "dokonan" spolki

zakladam, ze omowienie raportu jest w planie ? wave
wydaje sie, ze zakonczenie roku nie takie zle jak mozna sie bylo obawiac jeszcze pare miesiecy temu;
choc oczywiscie "szalu nie ma"

mozna liczyc na omowienie wynikow ?
spolka moze nie jest przesadnie popularna acz ostatnio troche sie tutaj dzieje i ciekawie byloby przeczytac omowienie z komentarzem
pzdr

hmmm, krotki okres i malo danych to fakt niemniej...
gdzies mniej wiecej rok temu przy okazji debiutu Votum i Euco przygotowales WatchDog szczegolowa analize i wycene/porownanie obu spolek.
Ciekaw jestem czy po roku mozna pokusic sie chocby z grubsza o ocene ich dotychczasowej dzialanosci w kontekscie realizacji planow oraz sprobowac okreslic szanse rozwoju na nastepny rok/lata ?

planowane jest omowienie wynikow spolki ?

czy mozna sie spodziewac omowienia raportu i (a moze przede wszystkim) proby oceny sytuacji i perspektyw na nastepne kwartaly ?
kazdy ma pewnie wyrobione zdanie niemniej Twoje dotychczasowe analizy i spojrzenie rafsty bardzo mi odpowiada salute

zakladam, ze analityk zglebia pozamerytoryczne kwestie i wkrotce mozemy spodziewac sie b.ciekawego omowienia sytuacji ?
przyznam, ze wynik spolki mnie zaskoczyl i mam klopot jak go zinterpretowac na przyszlosc,
pzdr

czesc,
zakladam, ze mozna liczyc na omowienie kolejnego raportu ? Angel
pzdr

witam,
mozna oczekiwac komentarza nt wynikow spolki ?
akcje poszly drastycznie w dol w duzej mierze w zwiazku z ostatnimi (i wciaz aktualnymi) turbulencjami na swiecie,
pytanie jak ma sie wycenia do fundamentow/perspektyw i czy warto pod to inwestowac ? bo co do sytuacji globalnej to raczej "ta zima musi przeciez minac" (a i spolka z doswiadczonymi zarzadzajacymi powinna radzic sobie lepiej niz srednia)

czy planowana jest analiza wynikow spolki ?
pzdr

od paru dni w almie, w ktorej robie regularnie zakupy, Helio z seria Gold zajelo cala polke robiac sobie miejsce wsrod bakkalandow,
jak widac w dystrybucji cos sie zaczelo dziac, mam nadzieje, ze to przejaw trwalej tendencji,
pzdr

czy ktos z Zalogi badz Osmielonych i Elokwentnych Forumowiczow moglby wyjasnic kwestie zamiany akcji (i oswiadczen z tym zwiazanych) ?
pytanie czy dzisiejszy wystrzal (+10%) ma cos z tym wspolnego ?
pzdr wave

bylem dzisiaj na zakupach w bomi - z alma nie powinni byc nawet ustawiani w tym samym zdaniu, bardziej przypomina to carrefour o lekko podwyzszonym standardzie;
jesli odpuszcza sobie udawanie "premium" i skoncentruja na dystrybucji czy sieciach typu rast to ok, w przeciwnym razie moze byc ciezko

hmm.... nie wiem jak reszta ale ja troche jestem rozczarowany, raz wynikami, dwa dosc bierna postawa prezesa (a to surowiec za drogi, a to kursy nie po mysli...)
dobrze byloby uslyszec jakies konkrety i kierunki na przyszlosc by uniknac takiej wpadki jak w tym roku (wzrost cen/kursow mozna bylo ekstrapolowac w momencie gdy bylo dobrze a nie narzekac gdy jest zle),
niby mowach o planach hedgingu itp ale jakos tak bez przekonania,
wciaz mam nadzieje, ze trudnosci zostana przemienione w szanse acz jakos moj optymism oslabl...
ciekaw jestem analizy okiem stockwatchowych fachowcow

mozna sie spodziewac omowienia sprawozdania ?
podziekowania z gory wave

troche dziwi brak analizy raportu za 1 polrocze dla tej spolki,
wydaje sie dynamiczna, rozwojowa i wzbudzajaca (fakt, ze nie zawsze pozytywne) emocje,
mam nadzieje, ze od 3 kwartalu powroca omowienia;
osobiscie troche zainwestowalem przed wynikami majac na uwadze pozytywne tendencje w branzy szeroko rozumianych plastikow i syntetykow,
pytanie jak dlugo moze byc utrzymany aktualny trend, na ile ok.30%-owy wzrost wyczerpuje potencjal ? (nie mam tutaj na mysli sytuacji technicznej a raczej fundamenty i rozwoj rynku)
pozdrawiam

slusznie, czekamy i pozdrawiamy wave

hmm.... jest jakas szansa na komentarz do wynikow ? Angel

nie wydaje mi sie aczkolwiek utrzymanie tej sytuacji plus zmieniajaca sie na korzystna tendencja w cenach surowcow (celuloza)i przeprowadzone/planowane podwyzki cen papieru dobrze rokuja na kolejne kwartaly,
acz dla mnie i tak najwazniejszym atutem pozostaje spokojne zarzadzanie firma, bez zadnych fajerwerkow i choc z potknieciami (sourcing i zarzadzanie lancuchem dostaw)to jednak wzbudza zaufanie

swietny komentarz - podzielam zdanie co do braku przejrzystej strategii i nieuzasadnionych(poki co)aspiracji do marki premium
pzdr

piszac o zaskoczeniu wskaznikami odnioslem sie do omowienia raportu rocznego,
brak wprawy w formulowaniu postow zdecydowanie...

anty_teresa, czy raport za pierwszy kwartal podtrzymal Twoje niepokoje zwiazane z dzialalnoscia spolki ?
przyznam, ze wskazniki operacyjne lekko mnie zaskoczyly (in minus, zeby bylo jasne), wyglada na to ze Zarzad plynie na fali przejec i entuzjazmu a brak tu pozytywistycznej pracy u podstaw;
pozdrowionka

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 16 kwietnia 2021 15:33:00
Liczba wpisów: 94
[0,03% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,252 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,03% +31 806,94 zł 51 806,94 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło