pixelg
Analizy, nie Szutki - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

Analizy, nie Szutki

Internet Explorer
0
Wpisów: 15
Wysłane: 6 maja 2021 13:51:34
Dzięki za to że dzielisz się swoją wiedzą Szutnku.

enthusiast
5
Wpisów: 167
Wysłane: 6 maja 2021 14:18:20
@Szutnik
1. Jaką literaturę możesz polecić do czasówek i rymowanek?

2. Jak interpretować dzisiejsze przebicie 2052,17 na Wig20. Czy to definitywnie oznacza, że dzisiejsza prognoza w oparciu o "rymowankę 52" straciła na swym znaczeniu, czy jednak można próbować wyciągać z niej jakieś wnioski. Przykładowo, co jeśli rynek zamknie się dzisiaj poniżej 2052,17?

Tzn. ja rozumię to tak, że lokalny szczyt 2052,17 stracił rację bytu, natomiast samo testowanie dolnej czerwonej linii Wideł Andrewsa jest w grze.
Edytowany: 6 maja 2021 14:24

Szutnik
117
Wpisów: 1 813
Wysłane: 8 maja 2021 17:44:14
@ IE

Cytat:
Dzięki za to że dzielisz się swoją wiedzą Szutniku.

Nie ma za co. Gdyby mi to nie sprawiało frajdy, to bym się nie dzielił Angel

@enthusiast

Cytat:
Jak interpretować dzisiejsze przebicie 2052,17 na Wig20. Czy to definitywnie oznacza, że dzisiejsza prognoza w oparciu o "rymowankę 52" straciła na swym znaczeniu

Dokładnie tak. Wyjście ponad 2052,17 unieważniło całą wizję

Cytat:
lokalny szczyt 2052,17 stracił rację bytu, natomiast samo testowanie dolnej czerwonej linii Wideł Andrewsa jest w grze.

Ale z piątkowym podejściem pod 2100 gwałtownie spadło prawdopodobieństwo takiego wariantu. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie jakaś 2-3 dniowa korekta i nic więcej

Cała AT opiera się na prawdopodobieństwie i jest jak przewidywanie pogody - opierasz się na pewnych schematach pogodowych z przeszłości (typu inwersje temperatury, zachowanie pogody w dużych niżach itd) w przewidywaniu nadchodzącej pogody. Czasem pogoda jednak nie działa wg. typowych schematów, lecz wybiera to, co w danym momencie na podstawie przeszłych schematów wydaje się znacznie mniej prawdopodobne.

Cytat:
Jaką literaturę możesz polecić do czasówek i rymowanek?

Niestety nie ma czegoś takiego w darmowym dostępie dla każdego.

Sam pomysł trochę opisywał W.D. Gann, ale w tak niejasny sposób, że nawet fani jego metod praktycznie na to nie wpadli. Widać, że chciał utrudnić dojście do tego szerokim masom. Gann był pierwszym, który publicznie o tym pisał. I jeśli się już to zna, bez trudu można wskazać miejsca, gdzie o tym wspominał, ale na podstawie jego tekstów nie dojdzie się do tego, jak to działa.
Ja po prostu mam to szczęście, że znam człowieka, który na podstawie idei z tekstów Ganna to ponownie odkrył i zrobił z tego bardzo sensowny system tradingowy.
Trochę kiedyś kombinowaliśmy razem w dyskusjach z kwestiami ceny i czasu, ale jeśli ja jestem ledwo troszkę ponad przeciętną, to on jest absolutnym geniuszem obserwacji i kojarzenia faktów rynkowych w tym obszarze. I co ważne - umiał zadać sobie odpowiednie pytania w odpowiednim momencie, a potem już tylko pozostało szukać odpowiedzi Angel Ja krążyłem blisko tego, ale nie zadałem sobie tego właściwego pytania, najwyraźniej przekraczało mnie tak mocne odejście od utartego myślenia o zależnościach ceny i czasu Angel Wszystko (no prawie), co o tym wiem, wiem od niego.
Poza tym - on obrobił dużą ilość materiału porównawczego, wiele tysięcy godzin na wykresach, nim zbudował z tego system. Badał wpierw 1 minutowe wykresy kontraktów na DJIA (YM futures) i przypadkiem ten rynek w tym akurat interwale czasowym okazał się bardzo dobrym miejscem do badań, było to tam względnie łatwe do odkrycia. Na wykresach 1 min jest na tyle dużo powtarzających się zjawisk, że można było zacząć z tego wyciągać sensowne statystycznie wnioski. Dopiero potem zauważył, że to działa na większych interwałach też, nawet miesięcznych. Ja bardziej pracuję na dziennych wykresach, nigdy w życiu nie zebrałbym tyle materiału porównawczego, by móc dojść do podobnych wniosków.

Teraz pisuje tutaj:
www.moneyshow.com/expert/ote21...

i to, co tam opisuje jest już trochę bardziej skomplikowaną formą, udoskonaloną po 6 latach od odkrycia. Prawdopodobnie nie za wiele z tego zrozumiesz, bo będzie Ci brakować podstaw. Niemniej filmowe wywiady z nim możesz spokojnie zobaczyć, (jeśli dobrze spikasz lengłydżem Angel ) tam porusza się w obrębie podstaw.

wcześniej pisywał tutaj i tu można znaleźć trochę prostsze rzeczy

www.futuresmag.com/search/node...

ale tak naprawdę wszystko w sposób możliwy do nauczenia się, opisuje w wypuszczanych przez siebie manualach w formie pdf w cenie na ogół 50-60 USD/sztukę, niektórych trochę droższych. Jest ich już -naście, kupno całości to byłoby jakieś 1300 - 1500 USD To podejście to efekt sparzenia się na współpracy z wydawcami jego książki z czasów przed odkryciem systemu Kairos

Tu masz jego stronę, już od lat nie aktualizowaną (ma nieaktualne certyfikaty, co antywirusy Ci pewnie zasygnalizują, niemniej jest bezpieczna), ale możesz przez nią zapisać się na darmowego newslettera (prawy, górny róg), w którym pisze więcej, niż w obu powyższych linkach i jeśli uznasz za warte tego, możesz się z nim skontaktować, by nabyć pdfy

www.lucaswaveinternational.com...

PS - nie jestem jego agentem handlowym i nie mam żadnych pieniędzy z tytułu reklamowania jego publikacji; to tylko moja odpowiedź na Twoje pytanie, a zrobisz, co uznasz za stosowne
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)
Edytowany: 8 maja 2021 17:51

Szutnik
117
Wysłane: 16 maja 2021 11:26:31
Na CDProjekt CDR wygląda jakby wkrótce była szansa na coś ciekawszego.

Cena połamała te Zielone Widły Andrewsa. Ich dolna linia dała ledwo kilkudniowe odbicie:

kliknij, aby powiększyć

co trochę mnie jednak zaskoczyło. Liczyłem na coś więcej, bo Widły wyglądały solidniej.
Dzienny RSI wskutek niedawnego odbicia wyszedł ze strefy wyprzedania:

kliknij, aby powiększyć

Od strony "rymowanek" (squaringów ceny i czasu) dno z 11 maja na poziomie 151,08 PLN nie wygląda specjalnie mocno - tylko jeden układ z Inwersją. To słabiutko i w żadnym wypadku nie oznacza końca spadków:

kliknij, aby powiększyć

Niemniej, to właśnie rymowanki pokazują, że coś ciekawego może tu wkrótce mieć miejsce w dniach 19-21 maja, ze szczególnym wskazaniem na 20 maja.
Układ na dniach kalendarzowych:

kliknij, aby powiększyć

z dodatkiem tej rymowanki na sesjach:

kliknij, aby powiększyć

sygnalizuje potencjał tego przedziału czasowego na możliwość wystąpienia czegoś ciekawego. Czego?

Z samego tylko faktu trwania trendu spadkowego i pojawienia się dna 151,08 PLN w dniu 11 maja wynika, że możemy tu dostać jakąś lokalną górkę z odbicia, zaczętego 11.05 - w trendach spadkowych lepsze rymowanki najczęściej wyskakują na szczytach, w trendach wzrostowych - w dnach. I jeśli najbliższe 2-3 dni będą wzrostowe, to takie rozwiązanie jest najbardziej prawdopodobne.

Ale jest i druga możliwość - jeśli (i to jest duże JEŚLI ) CDR zrobiłby lekkie spadki na początku tego tygodnia, tak by w okolicy 20 maja doszło do testu i obrony poziomu 151 PLN (czyli strefy powiedzmy 150-52) - dostalibyśmy szansę na małe podwójne dno typu W i poważniejsze odbicie, znoszące sporą część dotychczasowych spadków. To nie byłby koniec trendu spadkowego, ale poważne dno, z którego rynek mógłby wyprowadzić większy rajd.

Jest jeszcze 3 i 4 możliwość: 3 - nie będzie żadnej reakcji (to zawsze trzeba brać pod uwagę - bez reakcji rynku są to tylko ładnie rymujące się numerki, trzeba zaczekać na reakcję)
i 4, najmniej prawdopodobna - czasem w takich miejscach następuje przyspieszenie trendu - tu byłby to spadek mocno czerwoną sesją z przełamaniem strefy 150-52, IMO małe szanse na to, nie przy tak długo trwających spadkach, choć czasami zdarzają się tzw. paniki końcowe.

Jak więc widać, jest szansa na ciekawe zachowanie CDR w tym tygodniu. A co rynek wybierze, zobaczymy już wkrótce Angel
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

szyderca667
szyderca667 PREMIUM
2
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 146
Wysłane: 25 maja 2021 11:48:01
@Szutnik
czy nadal oczekujesz zejscia kghm w okolice 167 - 175 PLN? Dzieki, ze dzielisz sie na watku ciekawymi spostrzezeniami. Pozdrawiam

Szutnik
117
Wysłane: 30 maja 2021 23:04:28
Dziś bardzo prosta analiza WIG20. W zasadzie tylko samo RSI. Taka, którą absolutnie każdy może sobie zrobić
Tygodniowy RSI jest już zauważalnie wykupiony, ale jeszcze nie ekstremalnie - 71,5 pkt

kliknij, aby powiększyć

Dzienny RSI jest już natomiast mocno wykupiony - 78 pkt to już sporo i można spokojnie przyjąć, że jesteśmy bardzo blisko szczytu, który powinien pojawić się w nadchodzącym tygodniu, możliwe że już w poniedziałek, 31.05, gdy USA świętuje Dzień Pamięci (o weteranach wojny, którzy nie powrócili) - Memorial Day i spada aktywność Dużych- rynki lubią dokonywać zwrotów w okolicach świąt

kliknij, aby powiększyć

Ale co to byłby za szczyt? Końca ruchu, liczonego od marca 2020? Absolutnie nie, na to za wcześnie. Dlaczego? Bo brak dywergencji !!!! Co to takiego pokazałem poprzez sąsiadujące ze sobą linie pionowe, zwłaszcza tam, gdzie opisane - RSI osiąga swoje maksimum szybciej, a potem formuje niższy szczyt, podczas gdy indeks WIG20 tworzy w tym momencie swój nowy, wyższy szczyt. Dodatkowo podkreśliłem to czerwoną i zieloną linią

kliknij, aby powiększyć

To, co nas czeka w najbliższym czasie wydaje się być w jakimś stopniu podobne do tego, co widać w grudniu 2020 - styczniu 2021: krótkie, może nawet i gwałtowne korekcyjne cofnięcie, ale po nim powinien przyjść kolejny, wyższy szczyt, a przy okazji na RSI powinna powstać dywergencja. I ten szczyt już będzie mieć szansę być czymś poważniejszym. Gdzie go się spodziewać? Prawdopodobnie minimalny zasięg wzrostu po korekcie to dotknięcie tej czerwonej linii bessy, ciągniętej po szczytach z 2007 i 2017 roku,

kliknij, aby powiększyć

ale jest całkiem możliwe, że indeks wyjdzie ponad tę linię

Szutnik
117
Wysłane: 16 czerwca 2021 14:16:35
Dziś znowu bardzo prosty obrazek: Miedź z London Metal Exchange (LME) cena w USD/t (uwaga: wartości na osi Y razy 100)

kliknij, aby powiększyć

Wczorajsze uderzenie podaży przełamało luką czerwoną linię trendu wzrostowego od marca 2020. Niech każdy sam oceni, czy i na ile to, co się wczoraj stało, jest ważne. Dziś niewielkie zmiany, bo rynek na ogół woli nie robić gwałtownych ruchów w dniu komunikatu FED przed jego ogłoszeniem, zwłaszcza gdy część analityków sądzi, że komunikat może być istotny.

Przyczyna tego, co się stało na miedzi jest bardzo prosta: Chiny, odpowiadające za 48% światowego zużycia miedzi, weszły w ujemny impuls kredytowy (zielona linia) - czyli zaczęły prowadzić restrykcyjną politykę kredytową, by utemperować inflację. Na wykresie mamy porównanie do zmian cen 10 obligacji amerykańskich, ale ten temat tu akurat pomijam - dla nas liczy się tylko zielona linia poniżej 0

kliknij, aby powiększyć

W ostatnich paru miesiącach modne tam było kupowanie miedzi na preferencyjny kredyt, tak przez firmy, magazynujące zapasy, jak i przez zwykłych spekulantów. To się skończyło, a Chiński Zarząd Rezerw Strategicznych dodatkowo straszy spekulantów uruchomieniem podaży
Ten sam problem dotyczy innych metali przemysłowych, których Chiny są wiodącym konsumentem.
Edytowany: 16 czerwca 2021 14:19

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, kas01, MeS
1 2 3