pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

enthusiast

enthusiast

Ostatnie 10 wpisów
@Szutnik
1. Jaką literaturę możesz polecić do czasówek i rymowanek?

2. Jak interpretować dzisiejsze przebicie 2052,17 na Wig20. Czy to definitywnie oznacza, że dzisiejsza prognoza w oparciu o "rymowankę 52" straciła na swym znaczeniu, czy jednak można próbować wyciągać z niej jakieś wnioski. Przykładowo, co jeśli rynek zamknie się dzisiaj poniżej 2052,17?

Tzn. ja rozumię to tak, że lokalny szczyt 2052,17 stracił rację bytu, natomiast samo testowanie dolnej czerwonej linii Wideł Andrewsa jest w grze.

Na dziennym nie ma żadnej luki. Kurs maksymalny z poprzedniej sesji to 203,30, aby mówić o wzrostowej luce kurs musiałby się otworzyć powyżej tej wartości.

Przy nieudolności kadry zarządzającej pojawia się następny problem, zdominowani geniusze często decydują się na opuszczenie pokładu.

@artbeco
Ostatnio ogłoszona strategia spółki sama sugeruje co zawiodło w dowiezieniu produktu na założonym poziomie, oczekiwań co do CP77 nikt inny nie określał tylko sama spółka jasno definiowała w jaki produkt celuje. I to się nie udało, żeby nie powiedzieć dobitnie że na tym polu CDR poległ sromotnie.

PS. W wpisie co do umiejętności i kompetencji załogi odnosiłem się w kontekście oczekiwań do tego jaką grą miał być CP77, i na tym polu nie udało się zespołowi dostarczyć w pełni jakościowego produktu. Co oczywiście nie oznacza, że w spółce nie ma dobrych i kompetentnych pracowników.

No i proszę, wskaźniki ładnie przeliczone.
C/Z dla IMC wynosi 6,27.

Przy okazji okazji nieudanej premiery CP77 pojawiały się głosy, że powinni ją dopracować i przełożyć release gry. Ciekawe dlaczego tego nie zrobili, czy zarząd nie wiedział w jakim stanie jest gra? Bardzo w to wątpię. Po prostu przełożenie daty wydania nic by nie dało.

Jesteśmy prawie pół roku od premiery a poprawki zasadniczo nie zmieniły jakości gry, przypuszczam że podobnie będzie w rok czasu od premiery. Teraz to można dłubać i poprawiać defekty, ale rozwiązań których gracze oczekiwali w grze nie ma zaimplementowanych na przyzwoitym poziomie. Tego praktycznie nie da się zrobić ot tak. Nie wystarczy wiedzieć, że coś jest źle zdobione, przede wszystkim trzeba mieć kompetencje i wiedzieć jak to zrobić. W przeciwnym razie weźmiesz się za robotę a efekt będzie podobny do tego co miałeś poprzednio.

Wiadomo, że w IT różnica między przeciętnym a dobrym inżynierem/developerem jest ogromna. Ta zależność jeszcze bardziej jest widoczna na poziomie zespołu, tym bardziej im większy jest zespół.

Dane finansowe na portalu zostały wprowadzone dzisiaj, zakładam że w nocy przeliczą się wskaźniki !?

Czy istnieje na forum możliwość wyświetlenia listy obserwowanych wątków? Jeśli nie czy możecie dodać taką funkcjonalność?

Komunikat ze spółki jest jak zawsze w takich przypadkach: ulepszenie gry, polishing, marketing, lepsze okno premiery, itp.. Czyli poczekaj dłużej a będziesz Pan zadowolony.

W praktyce taki komunikat najprawdopodobniej oznacza że są/były większe lub mniejsze problemy z cyklem produkcyjnym gry i dotrzymaniem terminów. Nie znając skali problemów trudno coś wyrokować, w świetle komunikatu raczej niczego więcej w kwestii potencjalnych problemów nie dowiemy się na spotkaniu z inwestorami.

Na marginesie, to drugie nie musi oznaczać, że gra nie odniesie sukcesu zadowalającego zarówno graczy jak i akcjonariuszy spółki.

sokol100 napisał(a):

Czy podstawą do obliczenia podatku jest:
(7000 x 3,50) - prowizja - ((1000x1,50) + (2500x1,75) + (3500x1,40) - prowizje)

Powinno być:
(7000 x 3,50) - prowizja - ((1000x1,50) + (2500x1,75) + (3500x1,40) + prowizje)

Prowizja zapłacona przy kupnie akcji zwiększa koszt inwestycji.
Prowizja zapłacona przy sprzedaży akcji zmniejsza dochód z inwestycji.

Nie, rozliczasz tylko inwestycje zakończone.
W przypadku akcji takie gdzie była transakcja kupna i sprzedaży, a w zasadzie to transakcja sprzedaży, bo kupić mogłeś przed 2020 rokiem.

No to może ta gra jest robiona sprawdzoną już metodą "we are slowly starting".

MetLife OFE posiadał na koniec 2020 roku 0,4%.

https://stooq.pl/n/?f=1399308

Przyłączam się do prośby.

Widać na analizie dwa posty wyżej. Poziom luki bessy, który dodatkowo pokrywa się z górnym ograniczeniem kanału.

Równie dobrze można powiedzieć, że tak po prostu nie będzie. I to też nie jest naganianie.

Kochani, proszę o pomoc w ratowaniu Natana!


Zostały 2 dnia na zebranie 50 tys. bez których po zakończonym leczeniu nie odbędzie się immunoterapia.

Statystyki są takie, że nawet jak się powiedzie standardowe leczenie to i tak później raczej się umiera. Immunoterapia zwiększa szanse przeżycia o 40%.

Natan jest po chemioterapii i skutecznej operacji wycięcia guza. Chłopczyk jest silny i póki co dobrze znosi leczenie.
Czeka go jeszcze przeszczep szpiku i radioterapia, zaraz po nich jest 6 dni na rozpoczęcie immunoterapii, później terapia już nie będzie mogła się odbyć.

Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/ratujemy-nata...
Twitter: #RatujemyNatana

W imieniu Rodziny dziękuję za wszelką pomoc.

Do swojego DM występujesz o świadectwo depozytowe, które niekoniecznie dostaniesz od ręki, ale to zależy pewnie od konkretnego biura maklerskiego. Bezpiecznie powinieneś założyć z 2 dni na uzyskanie świadectwa, z którym udajesz się do podmiotu pośredniczącego w skupie (w tym przypadku do DM mBanku) w celu złożenia formularza sprzedaży akcji.

Szczgóły oferty znajdziesz pod linkiem: www.mdm.pl/ui-pub/download/325...

Bidzos napisał(a):
Ok, dzieki za poprawkę. Czy w edycji wiktorianskiej nie ma tradycyjnej płyty? Przyznam szczerze, że kupiłem ale nie odpakowalem, nie jestem graczem ale chciałem mieć, wydaje mi się, że jest płyta w środku. Jak myślisz jaki procent sprzedaży steam odbywa się poza tą platforma?

Płyta jest ale i tak rejestrujesz przez Steam'a.

Faktycznie powinno być 26,9 mln w kwartale debiutu Frostpunka, więc zysk w kolejnych kwratałach też będzie odpowiednio wyższy. Sumarycznie daje to rocznie ok. 1.5 mln zysku więcej.

Dodam jeszcze, że w 8 kwartale monetyzacji Twom było mniej zysku niż 5,4 mln, ale wziąłem wynik z kolejnego kwartału (4k '16), bo nie chciałem "sztucznie" zaniżać wyników. salute

Poprawione dane wyglądają tak:

Frostpunk
26,9 + 10,2 + 9,4 + 3,8 = 50,3
4,8 + 11,3 + 3,8 + 13,2 = 33,1Ciekawy jestem do jakich wniosków mógł dojść Prezes po swoim ostatnim wystąpieniu. Wróćmy na moment do komentarza:
Cytat:
Jeśli weźmiemy pod uwagę wynik za cały 2018 r., jakiego możemy się spodziewać i zestawimy go z aktualnym kursem, to wskaźnik Cena/Zysk jest poniżej 20. Ja to odczytuje, że rynek uważa, że nasza spółka ma niespecjalnie interesujące perspektywy.

Obecny kurs, przy wskaźniku C/Z równym 20, implikuje ok. 40 mln rocznego zysku. Tak więc albo Prezes uważa, że spółka powinna być wyceniana wyżej, albo spodziewane wyniki są niedoszacowane przez rynek. Przy okazji można odnieść wrażenie, że spora części użytkowników forum także czuje się zawiedziona obecnym poziomem kursu.

Pozwoliłem sobie przeskalować kwartalne zyski po debiucie Twom na przyszłe zyski Frostpunka z okresu 2 lat, optymistycznie zakładając, że później nastąpi premiera P8 z kolejnym potencjalnym skokiem zysków:

Twom
10,9 + 4,2 (38%) + 3,8 (35%) + 1,5 (14%) = 20,4
2,0 (18%) + 4,6 (42%) + 1,5 (14%) + 5,4 (49%) = 13,5

Frostpunk
25,9 + 9,8 + 9,0 + 3,6 = 48,3
4,6 + 10,9 + 3,6 + 12,7 = 31,8

Kwestia indywidualnej oceny na ile prawdopodobne do uzyskania są pokazane wyniki, ale takie zestawienie daje średnioroczny zysk dokładnie na poziomie 40 mln i uzasadnia bieżący kursy przy wycenie C/Z 20. Jeśli ktoś uważa, że spółka jest wyceniana za nisko, np. ze względu na potencjał projektu P8, to aby uzasadnić kurs np. na poziomie 500 PLN przy C/Z 20, uwzględniając nowe akcje z programu, roczny zysk powinien wynosić ok. 60 mln w okresie po debiucie P8.

Tak więc, nie wiem czy się jest o co obrażać na aktualny kurs spółki.

CSharpBeginner napisał(a):
Jest gdzieś dostępna lista z dokładnymi datami premier nadchodzących produkcji?

http://www.playway.com/premiery

aircanada15 napisał(a):
Elemis, jedna uwaga. Jesteś kolejną osobą, która mnoży komentarze i jednocześnie chce dodawać potem kopie z GOG.
To nielogiczne. Odpowiedz sobie bowiem na pytanie, czy w tych 250 tys. nie było też części ze sklepu CDR ?

Jedna uwaga. Sprzedaży pochodzącej z GOG'a nie zobaczysz w komentarzach na Steam'ie:
Cytat:

Czy przy zakupie gry przez GOG otrzymam klucz Steam?

Jesteśmy platformą niezależną i naszych gier nie można odblokować gdzie indziej. Nie dystrybuujemy też żadnej zawartości fizycznej - wszystko, co od nas kupujesz albo otrzymujesz w ramach kodu prezentowego, można natychmiast pobrać z GOG. W tym celu możesz użyć przydatnego klienta GOG Galaxy albo, jeśli chcesz, po prostu naszej strony, przez przeglądarkę.

support.gog.com/hc/pl/articles...

aircanada15 napisał(a):
Rekomendacja z BOŚ zaktualizowana, dostępna dla klientów.
Autor niestety się pośpieszył i stworzył ją przed komunikatem spółki o sprzedaży ćwiartki.
No i już na wstępie sprzedaż jest mocno niedoszacowana...

W rekomedacji jest złożenie 220 tys. sztuk do premierowego piątku więc niedoszacowanie nie odbiega znacząco od tego co podała spółka.

Na komórkach występuje błąd z pozycjonowaniem przycisków:


kliknij, aby powiększyć


Faktycznie, na komórkach jest fajnie, ale tylko w odniesieniu do stron poszczególnych wątków. Tutaj jest poprawa w stosunku do tego co było wcześniej.

Natomiast już strony z listą wątków prezentują się słabo. Nazwy wątków (pierwsza kolumna), czy pasek nawigacyjny są pisane zbyt dużą czcionką, plus marginesy wokół nich są za duże.

Porównajcie sobie strony z listą wątków ze stroną konkretnego wątku na forum. W tym drugim przypadku wszystkie treści są "pod ręką" fajnie poupychane.

Na globalnej liście okupuje dzisiaj 2 miejsce.

Nie patrz tu:
store.steampowered.com/search/...

tylko tu:
store.steampowered.com/search/...

Jest źle, layout jest mocno niespójny.

Zostały zwiększone czcionki i szerokości elementów, ale chyba na starym designie strony. Efekt jest taki, że proporcje elementów strony nie są dobrze zachowane, sekcje nie są dostatecznie wyróżnione i w wielu miejscach się zlewają. Przykładowo na czytelności straciła główna strona forum, albo na głównej stronie portalu sekcja Bieżące Wiadomości (niecztelna) kontrastuje np. z Wywiadami (czytelne).

Jednak największy grzech to strony z wątkami na forum. Nie robi się tak szerokich (1300px) bloków z tekstem, linie są koszmarnie długie i źle się je czyta. Przykładowo popatrzcie na forum Steam'a, bloki tekstowe są dwukrotnie krótsze.

Piszę z perspektywy użytkownika komputera z wysoką rozdzielczością ekranu.

Dla ogarniających temat użytkowników, można użyć rozszerzenia do modyfikacji styli (np. Stylish), w którym można dostosować widok strony do własnych potrzeb. Poniżej zamieszam zmomdyfikowane style dla forum, które to na szybko stworzyłem na własne potrzeby. Mniej więcej przywracją poprzedni wygląd forum, który moim zdaniem był o wiele lepszy:


Cytat:
body .UserBox {
width: 170px;
float: left;
padding: 0 0;
margin: 0 0 5px 0;
background: green;
}
.uAv {
margin: 0 0 0 26px;
}
.uDet {
padding: 7px 5px 0 5px;
}
.msgPOB {
width: calc(100% - 190px);
float: right;
margin: 5px auto;
}
.postdiv {
font-size: 13px;
font-family: Tahoma, Verdana, Arial, Georgia;
line-height: 1.5;
color: #111;
padding-right: 25pt;
}
div#main {
max-width: 1050px;
}
.msgTDS .l {
float: left;
width: 50%;
font-size: 12px;
padding: 4px 0 0 0;
}
.msgTDS .r {
float: right;
width: 50%;
text-align: right;
}
.threadView .btn.btn-fa {
border: 1px #ccc solid;
background: #eee;
border-radius: 0;
}
.threadView .btn.btn-fa:hover {
border: 1px #ccc solid;
background: #eee;
color: #005a8c;
}

Greenthumb napisał(a):
Najszybciej liczba grających odświeża się tutaj:
steamcommunity.com/app/323190#...

Najszybciej to będzie tu: api.steampowered.com/ISteamUse...

Szacowanie po peaku może być mało akuratne.

Moim zdaniem sprzedaż 1 mln sztuk do końca roku uzasadnia aktualną cenę, uwzględniając jak są obecnie wyceniane CDR i PLW.

Ponadto, w przypadku udanego debiutu FP, dalszy rozwój marki plus kolejne gry powinny ustawić target na 1 mld kapitalizacji w dłuższym terminie.

topfacet napisał(a):
Dobre info z forum inwestorskiego, jakieś dane o sprzedaży będą:

Dzień dobry

Premiera "Frostpunka" jest we wtorek 24 kwietnia o godz. 15.00 a kilka dni później zaczyna się tzw. majówka gdy spora część Polaków weźmie sobie wolne od pracy, inwestowania itp. Dlatego poważnie nosimy się z zamiarem, żeby jeszcze przed majówką podzielić się z rynkiem pierwszymi informacjami na temat sprzedaży gry. Mamy nadzieje, że będziemy mieli do przekazania optymistyczne informacje ale o tym oczywiście zdecydują gracze swoimi portfelami :) .

Pozdrawiamy.

Czyli spodziewają się dobrej sprzedaży, ale my też.

Pewnikiem będzie informacja, że koszty się zwróciły.

Coś się nie kleją rankingi sprzedażowe na GOGu:

Popularne:
4. Frostpunk
5. BATTLETECH
31. BATTLETECH - Digital Deluxe Edition

Nadchodzące:
1. BATTLETECH - Digital Deluxe Edition
2. Frostpunk
3. BATTLETECH

Utnapisztim napisał(a):
baks napisał(a):
Tak więc trudno ocenić sprzedaż Battletecha.
Ja osobiście zdziwiłbym się gdyby na premierze nie wszedł do TOP3.


Surviving Mars miał taką samą wysoką cenę co BT i przez chwilę był nawet Nr1 na steam, a BT to będzie jednak dużo okazalsza premiera niż SM, więc raczej na pewno będzie co najmniej przez kilka dni w Top3. Podejrzewam też że ze względu na znacznie wyższą cenę byłby w rankingu przed FP, ale część graczy obkupi się w preorderach i może dzięki innej taktyce sprzedaży przygotowanej przez 11bit Frospunk skutecznie powalczy w pierwszych dniach z BT o Nr1.


Ranking jest sporządzany według wygenerowanych przychodów, nie ilości sprzedanych sztuk.

Lukasz Konopko napisał(a):
Czy mogę prosić o screen? Obecnie mamy czarny tekst na białym tle w tabeli, więc nie do końca rozumiem zgłoszenie.
Pozdrawiam


Chodzi o efekt jak po prawej stronie:


kliknij, aby powiększyć

Tymczasem grę Enemy Front można kupić w dobrej cenie w Biedronce! blah5


kliknij, aby powiększyć

Proponuję zmianę koloru tabeli w komunikatach na jaśniejszy, w obecnej formie utrudnia przeglądanie wyników. Rzecz w tym by sam tekst był ciemniejszy niż otoczenie.

Przykładowo kolor tabeli może być #ddd i już się znacznie lepiej czyta.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Obecnie serwis DM BOŚ jest obsługiwany w pełnym zakresie przez przeglądarki:

- Internet Explorer,
- Firefox 52 ESR (32bit) - Extended Support Release (Wydłużone wsparcie techniczne).

bossa.pl/oferta/gielda/pytania...

Cytat:
Aplikacja bossaNOL3 w nowej wersji 3.1 dostosowana jest do obsługi przez następujące przeglądarki:

- Internet Explorer 11.
- Google Chorme (bossaNOL3 od wersji 3.1.15.155)
- Mozilla Firefox – (32/64bit).

W przypadku zmian wprowadzanych przez dostawców przeglądarek powyższa lista może ulec zmianie.

bossa.pl/narzedzia/notowania/b...

anty_teresa napisał(a):
Niestety na razie nie jest to możliwe. Jeśli wydłużylibyśmy okno obserwacji to nie byłoby widać spółek, które mają krótszą historię finansową niż 5 lat, a takich jest całkiem sporo.


Z powyższego zakładam, że problem jest z automatyczną wyceną spółek w dłuższym okresie.

Nie da się prezentować wyników kwartalnych, powiedzmy dla 5 lat, a do samej analityki brać 2 lat?

Jest też jeszcze nowsze info:
Cytat:
Zarząd Unified Factory S.A. informuje, że zakończył proces budowy księgi popytu, w wyniku którego ustalił cenę emisyjną jednej akcji serii F na 11,50 zł.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

które trochę studzi wcześniejsze apetyty związane z ceną akcji:
Cytat:
Zarząd Unified Factory S.A. ustalił cenę maksymalną jednej akcji serii F na 19 złotych.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

A na dokładkę info od Quercusa lubiącego sobie pogrywać na akcjach:
Cytat:
Zawiadomienie Quercus TFI S.A. o zejściu poniżej progu 5% głosów w Unified Factory S.A.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...">www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

W związku z powyższym wnoszę o dodanie do regulaminu forum zakazu publikowania analiz w trakcie sesji. Speak to the hand

Piękne dzięki za wpis. Nie ma potrzeby robienia omówienia.

To może na szybko uda sie poruszyć kilka kwestii.

Interesuje mnie w jaki sposób raportowane są kontrakty typu EC Zofiówka, jego wartość to jakieś 500mln, ale ralizacja jest przewidziana na kilka lat. Chodzi mi o ogólny zarys jak w miarę realizacji kontraktu znajduje on odwzorowanie w zapisach w raporcie. Jak rozliczane są przychody i koszty w miarę realizacji kontraktu.

Dodatkowo w II kwartale:

1. Miało miejsce obniżenie warotści kontraktu na wykonanie bloku w Zofiówce z kwoty 507 do 500 mln, i teraz gdzie to jest pokazane w raporcie?

2. Pojawił się odpis na kwotę 7mln (Interbud-West), na poziomie zysku operacyjnego mamy stratę 10mln, starta brutto to 18 mln. Czy ten odpis jest wykazywany w pozostałej działalności operacyjnej?

Jest szansa na analizę raportu za drugi kwartał? Z odnienieniem do raportu rocznego, w którym spółka wykazała kilkanaście milionów straty.

Póki co kurs dotarł do wsparcia linii trendu ostatniego impulsu wrostowego:


kliknij, aby powiększyć

Nie trzeba daleko szukać.

Na portalu znajdziesz analizy @krewy, dawniej w newsach w wykresie dnia, teraz w analizach na życzenie .

Podobnie na portalu attrader, np. analizy @volkiego lub @szutnika.

Skąd wyniki? Z ciężkiej pracy:

Cytat:
W I półroczu osiągnęliśmy 625 tys. zł przychodów oraz prawie 400 tys. zł zysku netto. To dwukrotnie większe przychody oraz 5-krotnie większy zysk netto niż w całym ubiegłym roku. Dobre wyniki osiągnęliśmy zarówno w I, jak i w II kwartale. Jest to efekt kilkuletniej ciężkiej pracy, dzięki której osiągnęliśmy pozycję lidera produkcji gier na zlecenie.


strefainwestorow.pl/czaty-inwe...

Cytat:
XTPL przewiduje, że może zadebiutować na NewConnect przed 31 sierpnia, w zależności od decyzji GPW, poinformowała ISBnews spółka.

https://stooq.pl/n/?f=1190755

Myślę, że mają ważniejsze sprawy na głowie.

No i jest symboliczna dywidenda.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

rockq napisał(a):
Frey napisał(a):
Beat Cop miał trochę pecha - nie miał stałego banneru


Rzecz w tym, że ma banner na pierwszej stronie Steam nieprzerwanie od czwartku (a nawet wcześniej, bo banner pojawiał się już przy preorderze) – wyczyść cache przeglądarki, to się przekonasz. To jest właśnie najbardziej szokujące w całej premierze, że gra mimo bannera promocyjnego sprzedaje się tak słabo.

Z tym banerem to chyba nie do końca tak, że się pojawiał każdemu. Ja go tylko widziałem wchodząc na stronę z polskiego IP. Dla zagranicznego IP ani razu się nie wyświetlił. Masz inne obserwacje?

Kurs szuka nowego dna. Jest szansa na analizę raportu rocznego?

Jak pokażą to wzrośnie szansa na skuteczne wybicie z konsolidacji, jednak z analizy wynika, że rynek się tego nie spodziewa.

Chrome faktycznie nie wspiera apletów Javy od jakiegoś czasu.
support.google.com/chrome/answ...

A tu sprawdzisz czy masz zainstalowaną Javę: www.java.com/en/download/insta...


@anty
Nie wiadomo kiedy spółka się odniesie do pytań, więc może daj omówienie teraz.

W odniesieniu do 1 osoby zatrudnianej na umowę o pracę:


kliknij, aby powiększyć

Co prawda w warunkach wezwania była informacja, że gwarancja równej redukcji będzie dla wszystkich którzy odpowiedzą do 15 pażdziernika, natomiast odpowiadając po tym terminie już niekoniecznie:

Cytat:
29. Wskazanie jednego z trybów określonych w § 8 ust. 1 Rozporządzenia, zgodnie z którym nastąpi nabycie Akcji

Nabycie Akcji nastąpi w trybie określonym § 8 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia, tj. Wzywający zobowiązuje się do nabycia Akcji objętych zapisami złożonymi w ciągu pierwszych 14 dni przyjmowania zapisów, na zasadzie proporcjonalnej redukcji - w przypadku gdy liczba akcji objętych tymi zapisami jest większa od wskazanej w Wezwaniu, albo nabycia wszystkich Akcji objętych zapisami złożonymi do końca dnia roboczego poprzedzającego dzień, na koniec którego liczba Akcji objętych zapisami przekroczyła liczbę Akcji określoną w Wezwaniu - w przypadku gdy liczba akcji objętych zapisami złożonymi w ciągu pierwszych 14 dni przyjmowania zapisów jest równa lub mniejsza od wskazanej w Wezwaniu; w stosunku do Akcji objętych zapisami złożonymi w dniu, w którym liczba Akcji objętych zapisami przekroczyła liczbę Akcji określoną w Wezwaniu, stosuje się zasadę proporcjonalnej redukcji.

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki BOGDANKA SA

Inna sprawa to puszczenie informacji, że zapisy złożone po 16 października mogą nie być uwzględniane - mógł to być tylko straszak, żeby skupić akcje taniej i oddać je w wezwaniu drożej. Zobaczym ile faktycznie kupią akcji, ale fakt że rodzi to podejrzanie o kolejną niemiłą zagrywkę w tym wezwaniu.

lelo-pakero napisał(a):
Piszesz, że powtarzasz po anty_teresie, więc może wypadałoby wkleić cytat? Ja nie słyszałem nigdy żeby anty_teresa mówił takie bzdury.

Ale Ty jesteś oporny. salute Masz to dwie strony wcześniej i to nawet w odowiedzi na Twojego posta:

anty-teresa napisał(a):
@Lelo
Oczywiście jest różnica pomiędzy CDR i CIG, ale wnioskowanie o losach kursu na podstawie tego, że ktoś, coś, kiedyś zrobił i potem kurs urósł jest dla mnie delikatnie mówiąc wątpliwe pod względem istotności. Pozostaję przy tym, że sprzedaż przez zarząd to jednak jest zdecydowanie negatywna informacja, no chyba że to realizacja jakiegoś innego celu jak pozyskanie partnera itd. 11B takich partnerów do niczego nie potrzebuje.


Stronę później znajdziesz kolejną wypowiedź w podobnym tonie.

Przy czym dużo istotniejsze jest, że instytucje finansowe wcale nie są takim koniecznym dobrem jak niektórzy tu próbują przedstawiać. Taki fundusz także ma swoje cele inwestycyjne i skąd wiedzieć, że nie są one nastawione na osiągnięcie zysku w krótkim okresie czasu, a debiut TWOM na konsole czy Industriala nie będzie dla nich dogodnym momentem do wyjścia z inwestycji. Ostatnia sprzedaż akcji to też raczej nie był jakiś masowy popyt z ich strony, tam przecież kupował jeden zasadniczy inwestor (pakiet 105k akcji), co znaczy że ktoś to wziął pod progiem i nie będzie musiał się fatygować z informowaniem rynku w przypdaku wyjścia.

@baks

Co do TFI to może tak, spóbuj wyobrazić sobie czym się kierują zarządzający i jakie mogą temu towarzyszyć emocje podczas nabywaniu akcji. I teraz zestaw te emocje i nadzieje na zysk z samym sobą w momencie gdy angażujesz się w akcje licząc, że z tego urośnie coś dobrego. Oni maja po prostu kapitał, który gdzieś muszą zainwestować na tym rynku, a że 11 bit odniosło spory sukces to automatycznie są naturalnym kandydatem do inwestycji.

baks napisał(a):
Uważasz, że TFI wchodzą w spółki zawsze po to by stracić ? Są to zazwyczaj najlepiej poinformowane grupy inwestorskie.

Z drugiej strony zarząd jest lepiej poinformowany a ten jednak sprzedaje.

baks napisał(a):
Zobacz przykład CDR wchodzili wtedy gdy inni spr
Owszem Krewa pisał, że 11bit stanowi na przykład powiedzmy 0,04% jakiego TFI i wartość 6 mln. Jednak jeśli spodziewają się zwrotu takiego jak na CDR (w 3-4 lata +300%) to z tego 0,04% kapitału TFI po 3 latach zrobi się już 0,15% czyli ponad 20mln. Na ilu spółkach na naszej giełdzie jest możliwy taki zwrot ?

Pozostaje mi tylko Wam i Nam życzyć takich zysków na 11 bit.

baks napisał(a):
Dla mnie sytuacja jest jasna. Trudno mi zrozumieć powody sprzedaży po tej cenie ale moim zdaniem nie chodzi tutaj o sprzedaż z powodu potrzeb życiowych choć tego także wykluczyć nie można. Jednak wtedy nie byłoby tak zgodnego zmniejszania zaangażowania wszystkich.

Właśnie te Twoje (także kilku innych użytkowników forum) próby przedstawiania każdej informacji w pozytywnym aspekcie biją po oczach. Faktycznie może być tak jak piszesz, ale równie dobrze może być inaczej. My tego nie wiem jak było w rzeczywistości, ale Ty na siłę nie dopuszczasz wariantu negatywnego. Wydaje mi się, że jest to związane z nastawieniem sie na sporo większe zyski z akcji w przyszłości i automatyczne odrzucanie wszelkich przesłanek, które mogłyby im zagrozić. Trzeba uważać, bo wiąże się z tym ryzyko akceptacji na niższych poziomach cenowych.

baks napisał(a):
Nie bez powodu spółka ma cykliczne spotkania z TFI. To może wszystko wyjaśniać. Nie chcąc drukować akcji trzeba jakoś wciągnąć fundusze.

Nie wiem jaki masz dzisiaj dzień w pracy salute ale na wszelki wypadek powtórzę po anty_teresie: do czego im są potrzebne fundusze? Kasy mają w brud na koncie, pomysły na przyszłe realizacje ponoć też się nie mieszczą w imadle.

@piotrch
Chodzi o to, zresztą jak sam zauważasz, że tego typu komentarze są psu na budę warte. To co jednych cieszy mnie akurat martwi, zauważ że pół roku temu, jak poszły pakiety akcji od zarządu, też była wzmożona akcja informacyjna wymierzona w rynek. Co prawda wtedy były ku temu dobre powody, bo pojawiły się pierwsze wyniki sprzedaży TWOM. Tylko teraz też było podobnie, poniższy komunikat jest tylko tego potwierdzeniem.

Zawsze jest ryzyko, że jak spółka za bardzo się otwiera z polityka informacyjną to gdzieś może kryć się drugie dno. Przecież sposób komunikacji prowadzony na forum inwestorskim spółki to jest jedno wielkie dopraszanie się użytkowników (zapewne głównie także akcjonariuszy) o potwierdzenie jakiegoś pozytywnego scenariusza. Takie dyskusje można toczyć tu na forum, natomiast to że spółka tak szczegółowo się komunikuje zawsze jest dla mnie dodatkowym czynnikiem ryzyka, który właśnie zmaterializował się w postaci sprzedaży pakietu akcji.

Zwracam uwagę, że spółka jeszcze nawet nie zadebiutowała na GPW, więc może dopiero po debiucie ktoś jeszcze będzie chciał nabyć akcje, a samo porozumienie do wspólnego zbywania też jeszcze nie wygasło.

Na marginesie, jak pisze rzecznik, sprzedaż 5% akcji z posiadanych 30% wcale nie jest takim niewielkim pakietem. Rozumiem, że taka jego rola aby wszystko przedstawiać w pozytywnym świetle, ale tutaj trochę mija się z prawdą.

A widzisz gdzieś podpis zarządu pod tymi słowami. To jest stanowisko człowieka od relacji inwestorskich w spółce. Wcześniej też pisał w podobnym tonie, z którym ostatnie transakcje na akcjach spółki stoją w mniejszej bądź większej sprzeczności.

Michalo8 napisał(a):
Tak się składa, że jeśli z Moonlexa 12tys akcji trafiło do TFI Skarbiec a 107tys akcji do TFI BPS, to każdy z tych funduszy ma podprogowe ponad 4,9%: http://stooq.pl/q/h/?s=11b

Tak, tylko że na stooqu masz stan posiadania funduszy na koniec roku, więc są spore szanse, że ich udziały w międzyczasie mogły się zmienić.

Jak mógł zarząd nabyć, jak już to poszczególni członkowie, ale jeśli nawet to przecież nie ma informacji o zwiększeniu posiadania tylko o przeniesieniu udziałów. Ponadto jest pakiet, w którym poszło 107k a członkowie wnieśli po kilkadziesiąt tysięcy każdy.

@lelo-pakero

To nie jest tak, że nie mogą sprzedawać/wnosić już posiadanych akcji do Moonlex'a. Wspólne nabywanie odnosi się do tego, że zamiast każdy na własną rękę to wspólnie zgromadzą akcje w jednym podmiocie.

Orientuje się może ktoś czy transakcja pakietowa musi być opłacona gotówką, lub inaczej w jaki inny sposób można rozliczyć pakietówkę?

Odnośnie skupu akcji, nie sądzę żeby mieli jej zbierać z rynku, bo ile mogli by tego zebrać do końca roku i jak wysoko musiałby być wywindowany kurs. Zresztą to byłaby straszna amatorszczyzna, gdyby zarząd miał kupować w taki sposób.

Jeśli już, to skupowanie musiałby odbywać się w formie porozumienia (od funduszy?) właśnie w formie pakietów, tylko dlaczego miałyby sprzedawać właśnie teraz.
Ewentualnie może chodzić o przeniesienie posidanych akcji do Moonlex'a.


Pytanie do techników: czy w obecnej sytuacji, tj. wystąpienia luki (1,42-1,65), minima z dnia 31 marca (1,34-1,36) wciąż można traktować jako wzmocnienie oporu na poziomie 1,36? Chodzi o to, czy skoro luka pojawiała się poźniej to czy nie jest istotniejsza.

Nawiasem mówiąc poziom ten mniej więcej pokrywa się z zasięgiem oRGRa.

Pozostał ktoś z akcjami do dzisiaj?

Z tego co wyczytałem na konkurencyjnym forum ostatnia propozycja to 12,45 zł za akcję. Gdzie cena z wezwania (po interwencji nadzoru) wynosiła 9,45 zł.

Cena wykupu nie może być mniejsza niż cena z wezwania, teoretycznie może być większa, ale po co miałby ktoś przepłacać.

Pewnie odbywa się to tak, że z rachunku maklerskiego zdejmują akcje, a w zamian na rachunku pojawia się odpowiednia kwota. Wykup przymusowy w takim przypadku to jest ich prawo, więc do niczego nikogo nie będą musieli zmuszać.

Jedyna szansa dla mniejszościowych to taka, że większość nie odpowie na wezwanie, w wyniku czego przejmujący nie osiągnie wymaganych 90% do przymusowego wykupu. Tylko, że wtedy i tak będą mogli wycofać akcje z obrotu, bo z kolei do podjęcia uchwały o dematerializacji akcji potrzebne jest 80% głosów na walnym, a z komunikatu wynika, że tyle na pewno będą mieli.

Swego czasu podobna sytuacja była na Permedi. Tam też akcje zostały wycofane z obrotu, ale nie osiągneli 90% potrzebnych do przymusowego wykupu. Przy okazji odświeżyłem sobie wątek i z tego co piszą po forach widzę, że spółka już po wycofaniu akcji z obrotu podnosiła cenę dla tych, którzy nie oddali akcji w wezwaniu. Ponadto, jeśli spółka ma z czego płacić, to nawet po wycofaniu z obrotu giełdowego pozostaje szansa na udział w wypłacie dywidendy. Tak więc można zostać z akcjami i całkiem dobrze na tym wyjść.

Nie wiem, ale w przypadku MDG trwało to trochę dłużej bo całe 5 miesięcy:
2013-09-04 - złożenie prospektu do KNF,
2014-01-10 - zatwierdzenie prospektu,
2014-02-03 - pierwszy dzień notowań na GPW.

Przenosiny też były bez nowej emisji.

W przypadku osiągnięcia progu 90% liczby głosów akcjonariuszowi przysługuje prawo przymusowego wykupu pozostałych akcji.

Ponadto zgodnie z art. 83 ustawy o obrocie publicznym:
Cytat:
3. Nabycie akcji w wyniku przymusowego wykupu następuje bez zgody akcjonariusza, do którego skierowane jest żądanie wykupu.

Na przykład tu: www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Edit: link nie działa przez kliknięcie, trzeba przekleić adres strony do nowego okna przeglądarki i załadować stronę.

W akcjonariacie widnieje TFI Skarbiec z udziałem 4,38%.

Aktualizacja jest na koniec 2014, tak więc nie są to akcje sprzedawane przez zarząd.

http://stooq.pl/q/h/?s=11b

Tymczasem stooq podaje w akcjonariacie TFI PZU z udziałem 1%.

W Aliorze PITy można bezpośrednio pobrać z poziomu rachunku elektronicznego.

Czy w przypadku przeniesienia rachunku lub nawet kilku rachunków maklerskich do Państwa biura można liczyć na zwrot kosztów ich transferu?

anty_teresa napisał(a):
Przepływy operacyjne wyniosły 14 milionów, ale wynikają z obniżenia kapitału obrotowego, w szczególności zwiększenia zobowiązań. Saldo zapasów się zwiększyło. Wyłączając zmiany kapitału obrotowego mamy 9,2 miliona strat na działalności operacyjnej. To pokazuje, że raportowany ujemny wynik jest jak najbardziej gotówkowy!


@anty_teresa możesz to wytłumaczyć, tak żeby prosty chłop zrozumiał?

Coś jest nie tak z ratingiem Zetkamy, w profilu stoi 'A-', a w historycznych wynikach 'D'.

DarkestLie napisał(a):
AlicjaS napisał(a):
Thorkill napisał(a):
Daj sobie spokój ze wszelkimi giełdowymi forami.

To ja od siebie dodam - daj sobie jeszcze spokój ze wszelkimi giełdowymi/maklerskimi BLOGAMI.

a ja napisze daj sobie spokoj z gieldowymi ksiazkami

Tak w ogóle daj sobie spokój z giełdą salute

Moim skromnym zdaniem trend wzrostowy póki co cały czas jest bezpiecznie zachowany.

Popatrz na zachowanie RSI pomiędzy 22.02 a 30.03 - też mieliśmy negatywną dywergencję, ale zauważ co się stało poźniej, kurs oparł się o średnią 38-sesyjną i rósł dalej. Od tego czsu RSI cały czas przebywa powyżej 50, MACD podobnie przebywa powyżej strefy równowagi.

Teraz oczekiwałbym powrotu do 38-sesyjnej i tu obserwował jak kurs się będzie zachowywał, zauważ że od lutego ta średnia nienagannie działa jako pierwsze wsparcie. Jeśli ono pęknie wtedy ewentualnie zastanawiałbym się co dalej.

krewa napisał(a):
wynik od początku eksperymentu podsumuję jutro.

Po częstotliwości wpisów można wywnioskować, że eksperyment został zakończony. Da radę to podsumować?

A można się jeszcze dowiedzieć czego ma dotyczyć ten kurs?

Odniosę się jeszcze do kwestii rozłączania sesji przy próbie logowania z innego urządzenia, rozumiem że sam mechanizm musi poszosać, ale czy można chociaż uniknąć podwójnego uwierzytelniania się? Obecnie jest tak, że po zadeklarowaniu tożsamości muszę potwierdzić rozłączenie istniejącej "sesji" po czym ponownie muszę się przedstawić z loginu i hasła.

A więc wyjaśniło się, notowania PMD trafiły od dzisiaj na dwa fixingi: link.

Odnośnie szczegółów emisji:

Cytat:
...
3) W subskrypcji oferowanych było do objęcia 73.647.561 akcji serii E;
...
6) Liczba akcji serii E, które zostały przydzielone w ramach przeprowadzonej subskrypcji: 5 252 200 sztuk
7) Akcje serii E były obejmowane po cenie emisyjnej równej 0,12 zł;
...
10) ...Wartość przydzielonych akcji serii E wyniosła 630 264,00 zł;
11) Łączna wysokość kosztów, które zostały zaliczone do kosztów emisji akcji serii E wyniosła ok. 160 tys. zł, w tym:
...
c) sporządzenie prospektu emisyjnego z uwzględnieniem kosztów doradztwa - 142 656,70 tys. zł;
...
12) Średni koszt przeprowadzenia subskrypcji przypadający na każdą przydzieloną akcję serii E wynosi 0,03 zł.


Całość pod linkiem: link

Odnośnie kosztów sporządzenia prospektu, może się ktoś odnieść czy 142k to nie jest przesadnie dużo?

Miałem zlecenie transakcji wystawione na lipiec ale zostało automatycznie zamknięte po sesji. Teraz widzę, że cały arkusz na PMD jest pust. Może ktoś wie o co chodzi?

Cytat:
- możliwość ustawiania alertów predefiniowanych oraz zdefiniowanych przez użyszkodnika www.attrader.pl/narzedzia/aler...

Dapi, zamknij serwis to szkodników pozbędziesz się naturalnie ;)

Próbowałem uruchomić maklera w robocie na komputerze, którego dawno nie używałem do notowań, więc pewnie to kwestia środowiska, szczególnie że ostatnio chyba coś zmieniali w aplecie.

Działają u was dzisiaj notowania w mbanku?

Pytanie do techników, jak punkty wejścia/wyjścia ustawia profesjonalista kierujący się powyższą AT.
Otworzyć pozycję po wybiciu oporu na 1,35 ze SL na 1,34 (1,33)?
Czy czekać, aż do potwierdzenia w cenach zamknięcia, tyle że wtedy kurs może już być znacznie powyżej wybitego oporu.

Do ekipy SW, czy jest szansa na analizę raportu?

@krewa, co masz na myśli mówiąc "negatywny wolumen" - zwiększony na wzrostach?

OK, ale to jest prowizja dla zleceń, które nie są składane przez internet - internetowo masz prowizję 9 zł.

mathu napisał(a):
Chyba się przymierzają do pochodnych, bo zrobili nowy cennik ze śmieszną prowizją 15 zł za kontrakt.

Gdzie można podejrzeć ten cennik?

Chodziło mi o to żeby z poziomu własnego agregatora treści mieć bezpośredni dostęp do AT obserwowanych spółek. Wystarczyłaby podstawowa analiza ze średnimi i wskaźnikami typu RSI, ADX, MACD.

Nie wiem czy myślałeś żeby udostępniać tego typu rzeczy jako usługi, z tego co widać masz tam sporo innych rzeczy, które można by serwować właśnie w taki sposób. Osobiście póki co chętnie bym skorzystał właśnie z wykresów AT.

Dapi masz do modułu analizy technicznej jakieś REST-owe API tak żeby bezpośrednio odpytać serwis i dostać w odpowiedzić obrazek z analizą. Z tego co widać to teraz na żądanie jest generowana analiza po czym zwracany jest namiar na obrazek, który z kolei jest pobierany w kolejnym zapytaniu.

Nie będe ukrywał, że chodzi o pobieranie kontentu poza interfejsem serwisu.

Opera mini 6.5 pod androidem dział.

@digital_world
Proxy też dało rady.

Dzięki!

Po ostatnich zmianach (wdrożenie z zajawką 'Z ostatniej chwili...') nie można przeglądać forum pod Operą Mini (poruszony już problem białej strony). Z moich doświadczeń wynika, że jest to jedyna przeglądarka, pod którą w wersji mobile sensownie renderuje się treść forum, stąd prośba o w miarę możliwości priorytetowe podejście do rozwiązania problemu.

Inna sprawa, że tych artykułów nie mam póki co tak dużo przez cały dzień, raptem kilka i to przeważnie z rana, tak że przez cały wieczór, kiedy ludzie najczęściej siedzą na forum, wyskakują wciąż te same linki - sugeruję popracować nad inteligencją rozwiązania.

Dlaczego książka jest wydawana w serii Komputer Ekspert i leży w empiku na półce razem z magazynami komputerowymi?

@v3nom
Gdzie można obserwować index NH-NL dla naszego rynku?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 8 grudnia 2009
Ostatnia wizyta: 7 maja 2021 12:59:14
Liczba wpisów: 161
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 5

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,027 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło