Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

RAHu

RAHu

Ostatnie 10 wpisów
Stosunkowo duże jak na Gobarto obroty i wzrost o ponad 6% w ciągu jednej sesji. Czyżby pojawiły się jakieś istotne dla spółki informacje?

Czy wiadomo z czego wynikają ostatnie wzrosty kursu akcji Gobarto?

Cytat:
Cedrob ogłosił wezwanie na akcje firmy Gobarto (dawniej PKM Duda) z ceną oferowaną w pierwszym okresie zapisów 6,7 zł za akcję i 6,15 zł w drugim okresie, podano w komunikacie. Cedrob, który obecnie posiada 66% udziałów w Gobarto, zamierza przez wezwanie nabyć wszystkie pozostałe akcji i wycofać spółkę z GPW.


Czy myślicie, że warto decydować się na sprzedaż akcji w pierwszym okresie zapisów po 6,7 zł? Cena niby całkiem atrakcyjna, zawiera premię w wysokości około 10%. Z drugiej strony ceny trzody najgorsze już mają raczej za sobą, a spółka stanęła na nogi i powoli poprawia swoje wyniki. Perspektywy tak więc moim zdaniem nie wyglądają źle.

Cytat:
Jeśli po przeprowadzeniu wezwania i nabyciu akcji Cedrob osiągnie przynajmniej 90% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, zamiarem wzywającego będzie przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych.


Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić w jaki sposób wyznaczana jest cena w przypadku przymusowego wykupu akcji? Na razie Cedrob ma 66%, ale ze względu na niewielką płynność akcji, możliwe że wezwanie spotka się z dużym zainteresowaniem inwestorów i próg 90% uda się osiągnąć :(

Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 29 maja 2010
Ostatnia wizyta: 13 grudnia 2018 16:21:53
Liczba wpisów: 3
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,191 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d