pixelg
BLACKPOIN - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

BLACKPOIN [BPN]

AKTUALNY KURS: 1,11 zł (-3,48%) 03-03-2021 14:38
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
158
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 493
Wysłane: 9 sierpnia 2010 20:43:59 przy kursie: 6,50 zł
tmsglc napisał(a):
No racja. W ogólnie strasznie niska flotacja :-/ Ale raportu jak nie było tak nie ma...

Jakieś parę zdań nazywanych przez spółkę górnolotnie raportem ma się ukazać jutro.

grubinnio
0
Wpisów: 45
Wysłane: 10 sierpnia 2010 09:27:39 przy kursie: 6,70 zł
wyniki po sesji. "górnolotnie" dobrze zaczeliśmy dzień . Ktoś zna wyniki i sobie zbiera ładnie ;-) poczekajmy do końca dnia. Osobiście życze sobie 7 zł.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
158
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 493
Wysłane: 10 sierpnia 2010 18:14:05 przy kursie: 6,70 zł
Omówienie raportu spółki za II kwartał 2010
Jak to ma miejsce w przypadku spółek notowanych na rynku NC raport jest bardzo ubogi w informacje. Ciężko powiedzieć co się w spółce dzieje na podstawie strzępków opublikowanych informacji. Brakuje pełnego Bilansu, rachunku zysków i strat, a przede wszystkim przepływów pieniężnych. Na szczęście nie minęło dużo czasu od debiutu i część pozycji w bilansie za 2009 rok jest zbliżona do obecnych wybranych pozycji sprawozdania.

Zadłużenie spółki nie jest duże. Na koniec 2009 roku wynosiło 31%, a obecnie przekracza delikatnie 27%. W zasadzie nie posiada kredytów, bo 0,5 mln zadłużenia kredytowego przy 30 milionach sumy bilansowej to drobiazg. Dług to głównie zobowiązania wobec dostawców. Spółka była na koniec roku bardzo bezpieczna. Kapitał obrotowy był stosunkowo duży i prawdopodobnie taki pozostaje. W dokumencie opublikowanym za spółkę brakuje wyszczególnienia aktywów obrotowych. Biorąc pod uwagę fakt, że na koniec 2009 roku aktywa trwałe składały się w dominującej części z rzeczowych aktywów trwałych, suma bilansowa się zwiększyła i spadło zadłużenie, można oczekiwać wzrostu kapitału obrotowego. Niestety nie da się powiedzieć co wzrosło – należności, zapasy?

Widać wzrost przychodów w ujęciu rocznym. W I oraz II kwartale poprzedniego roku spółka sprzedawała za kwotę 16 milionów złotych. Obecnie jest to 20 milionów na kwartał. Można powiedzieć, że wzrost jest istotny i szybki, bo przekracza 25% rdr, ale najwyraźniej wyhamował, lub występuje duża sezonowość pomiędzy pierwszym i drugim kwartałem. Wzrost sprzedaży osiągany jest dzięki spółkom zależnym. Jednostka dominująca wykazuje spadek przychodów w ujęciu kwartalnym i półrocznym, co doskonale widać w sprawozdaniu jednostkowym.

Da się niestety zauważyć szybszy wzrost kosztów niżeli przychodów co owocuje mniejszą marżą na sprzedaży. W analogicznym kwartale ubiegłego roku wyniosła ona 15%, kwartale wcześniej 14, a obecnie tylko 10%. Spółka tłumaczy to wzmożonymi kosztami promocji, ale ciężko z przedstawionych danych coś uwiarygodnić. W wyniku utraty rentowności pomimo wzrostu przychodów zanotowano 10% spadek zysków na poziomie operacyjnym.

Wynik netto jest wyższy dzięki działalności finansowej i odwróceniu podatku dochodowego. Prawdopodobnie uzyskano większe dodatnie różnice kursowe, a dzięki zmniejszeniu zadłużenia zapłacono mniejsze odsetki.

Brak przepływów pieniężnych nie pozwala zweryfikować zaraportowanych zysków, ale po przeczytaniu dokumentu informacyjnego można mieć mieszane uczucia. Widać wyraźną poprawę wyników za 2009 rok w stosunku do 2008, ale już skali wzrostu nie potwierdzają przepływy operacyjne. Zaraportowany zysk w dużej mierze rozszedł się na wzrost zapasów i należności oraz spadek zobowiązań. Wiadomo jak jest przed debiutem. Nie wszystko złoto co się świeci. Wystarczyło faktury sprzedażowe w grudniu 2008 przesunąć na 2009 i już jest oczekiwana dynamika :) Na szczęście w raporcie rocznym wynik jest uwiarygodniany przez zapłacony podatek dochodowy. Obecnie jest z tym problem...

Spółka do swojej działalności nie potrzebuje dużych środków trwałych. Udział w bilansie jest stosunkowo mały. Aktywa spółki są wykorzystywane efektywnie. Podczas ostatnich 12 miesięcy zaraportowano 6,8 mln zysku netto. Daje to rentowność aktywów na poziomie 21%. oraz rentowność kapitałów własnych powyżej 30%, co usprawiedliwia wysoki wskaźnik C/WK dla spółki. Biorąc pod uwagę kurs na koniec dzisiejszego dnia wskaźnik wynosi 2.88
C/Z jest w akceptowalnych wartościach i wynosi 10,73

Z takich szczątków sprawozdania ciężko spółkę wycenić, ale można choć próbować.
Wysoka premia rynkowa względem wartości księgowej z góry skazuje spółkę na spore przewartościowanie uwzględniając metody majątkowe. Liczenie zysków dodatkowych jest niemożliwe ze względu na krótką historię spółki. Natomiast nic nie szkodzi na przeszkodzie aby spróbować policzyć premię wieczystą. Przy obecnej strukturze bilansu sWACC wyniesie około 11%, natomiast wartość jednej akcji 5,67 złotego. Spółka w obecnych cenach nie jest więc okazją.

Biznes prowadzony przez spółkę niesie za sobą parę istotnych zagrożeń. Jak podaje w spółka w dokumencie informacyjnym sprzedaż do klientów korporacyjnych odbywa się za pośrednictwem handlowców. Podobno też występuje na rynku silna konkurencja. Jeśli tak rzeczywiści jest to spółka jest narażona na ewentualną utratę kluczowych klientów, gdy podkupi ich konkurencja. Biznes to wojna, gdzie nie bierze się jeńców. W odleglejszej perspektywie można myśleć o powolnym odchodzeniu od papieru jako nośnika informacji na rzecz mediów elektronicznych, co w oczywisty sposób będzie rzutować na zapotrzebowanie na druk.

W sprawozdaniu i dokumencie informacyjnym są kwiatki...
Co ciekawe w raporcie jest napisane, że spółka nie zarządza ryzykiem walutowym na które jest narażona, natomiast biegły w założeniach do prognozy przedstawia zabezpieczanie 50% przychodów. Więc jak w końcu jest?

Drugi zgrzyt można odnaleźć w sformułowaniu:
Zgodnie z planem zarząd spółki BLACK POINT SA prowadzi działania zmierzające do przejęcia wszystkich udziałów Eco Service Sp. z o.o, a tym samym 100% konsolidacji wyników. Na dzień 30.06.2010 BLACK POINT SA posiadała 95% udziałów.
To wyniki EKOSERWIS nie są konsolidowane w 100%? Oczywiście, że są tylko wkradło się niedbalstwo lub komentarze pisał osobnik odpowiedzialny za PR a nie finanse.

Spółka z tego co można wyczytać jest zdrowa, zyskowna i... nie jest tania.

Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 10 sierpnia 2010 18:55:42 przy kursie: 6,70 zł
Sytuacja techniczna:

kliknij, aby powiększyć

Zakres 3M. Interwał 1D. Black Point dopiero od maja jest notowany na NC, zatem nie ma zbyt wielu danych historycznych. Widać tutaj trend wzrostowy. W ostatnim czasie miała miejsce korekta. Poziom oporu to najwyższa wartość na sesji z 19 lutego czyli poziom 6,90 zł. Dzisiaj była próba jego przebicia, byki dotarły nawet dalej do 6,95 zł. jednak ostatecznie zamknięcie wypadło na 6,70 zł. Wydaje się, że przed nami kolejne próby ataku na historyczny szczyt. Gdy one się powiodą to droga na dalsze wzrosty jest otwarta. jednak jeśli się nie uda to na papierze jest miejsce na głębszą korektę dynamicznych wzrostów od debiutu.

grubinnio
0
Wysłane: 11 sierpnia 2010 09:28:25 przy kursie: 6,72 zł
Patrząc na arkusz S:
6,89 298 (1)
6,98 365 (1)
6,99 210 (1)
7,00 700 (2)

Atak na nowe szczyty wydaje sie dość łatwy . Pytanie tylko czy sie zrealizuje. Jeśli nikt nie będzie sypał poniżej tak jak wczoraj to będzie dobrze .

wojtas07
0
Wpisów: 203
Wysłane: 11 sierpnia 2010 23:29:17 przy kursie: 6,72 zł
grubinnio napisał(a):
Patrząc na arkusz S:
6,89 298 (1)
6,98 365 (1)
6,99 210 (1)
7,00 700 (2)

Atak na nowe szczyty wydaje sie dość łatwy . Pytanie tylko czy sie zrealizuje. Jeśli nikt nie będzie sypał poniżej tak jak wczoraj to będzie dobrze .

Witam,
dzisiaj dopiero zobaczylem raport i ja jestem z niego naprawde zadowolony, przychody i zysk netto w skonsolidowanym w gore, dzieki spolce zaleznej. Zysk netto w q2 1,98mln (rok wczesniej 1,65mln) przychody wzrosly z 16mln do 20mln. To jest wg mnie obecnie jedna z najlepszych spolek na new connect, nie pompuje nadzieji obiecujac gruszki na wierzbie, nie oszukuje drobnych, ale daje duza pewnosc ze zrealizuje prognozy kilkumilionowego zysku!!!. Mamy wiec dobre wyniki, spolka sie rozwija, mamy fundusz w akcjonariacie, mamy dobre wskazniki jak na new connect(c/wk =3,1 c/z=11), mamy trend wzrostowy, co jeszcze potrzebne do szczescia ... ?
Potrzebujemy, zeby IPOPEMA puscila kurs, co pewnie predzej czy pozniej sie stanie. Na razie sa proby dobrania akcji jeszcze ponizej oporu 6,9zl. Jesli ktos bedzie chcial wiecej kupic to bez wybicia mu sie to nie uda. Czy sie wybijemy teraz czy w ciagu kilku tygodni, to mniej wazne, chyba nawet lepiej byloby isc zgodnie z trendem powoli, a nie w taki sposob ze teraz zrobimy hiperbole, a pozniej nie bedzie komu akcji sprzedac. O trend pomoze nam zadbac fundusz Shhh
Na dodatek,z tego co pamietam to chyba bedziemy sie pchac na rynek glowny GPW.
Edytowany: 11 sierpnia 2010 23:31

cobalt1
0
Wpisów: 16
Wysłane: 12 sierpnia 2010 13:37:46 przy kursie: 6,60 zł
Raport za drugi kwartał ok , choć spodziewałem się na jednostkowym lepszego wyniku , widać tutaj , że powinni mocno popracować nad kanałami dystrybucji , a najlepiej gdyby podpisali umowę np z AB , ale nie jest źle , można nawet powiedzieć , że jest bardzo dobrze.

To co stracili na jednostkowym , z nawiązką nadrobili na skonsolidowanym " Eco Service, zajmująca się handlem pustymi kartridżami w Europie, Ameryce i Azji. W drugim kwartale roku Eco Service odnotowało aż 3,5-krotny wzrost (350%) zysku brutto i większą o 65% sprzedaż w odniesieniu do poprzedniego roku Boo hoo! . Uruchomione przedstawicielstwa w Chinach w ciągu najbliższych dwóch lat ma pomóc poprawić jeszcze ten wynik. W tym celu Black Point kontynuuje politykę pełnej konsolidacji ze spółką Eco Service. Aktualnie jest w posiadaniu 95% udziałów.

Rynek na wschodzie jest bardzo chłonny , otwarty oddział w czerwcu dopiero zacznie nam przynosić bonusy , przed zawiązaniem oddziału wysyłali na rynek wschodni ok. 100 tys. sztuk pustych kartridży, plan na ten rok zakłada wysyłałanie do Chin ok. 200 tys. kartridży miesięcznie.

Przyszły rok pewnie znów przyniesie znaczną poprawę wyników.
Plan Prezesa co do podwojenia wartości fundamentalnej do 2012 roku spełni się prawdopodobnie znacznie wcześniej , bo już w 2011, a jak nam pogoda będzie sprzyjała , to może już nawet w tym roku to się uda ( taką mam nadzieję , oczywiście chodzi mi o rynkową wartość Angel )
Edytowany: 12 sierpnia 2010 13:40

TomekP
0
Wpisów: 201
Wysłane: 12 sierpnia 2010 15:29:47 przy kursie: 6,60 zł
Wspaniale. Dobre wyniki i ciekawe plany.
Martwi mnie jedno!

Opowiem wam co sądzę o ich tuszach.
Z chęci zaoszczędzenia postanowiłem pewnego razu kupić tusz black point zamiast oryginalnego HP. Uradowany że zaoszczędziłem kilkanaście zł okazało się, że tusz drukuje w dobrych kolorach przez pierwsze kilkadziesiąt stron, a później z czerwonego robił się pomarańczowy a reszta kolorów drukowała bardziej wyblakłymi kolorami, zdecydowanie innymi niż powinna. Pomyślałem, że drukarka się zepsuła, lecz dopiero po zakupie nowego oryginalnego tuszu HP stwierdziłem, że powodem był tusz black point. Bardzo się rozczarowałem. Wiem dobrze, że to była wina tuszu a nie żadnych ustawień drukowania (drukowałem porównawczo te same dokumenty na obu tuszach). Zniesmaczyłem się bardzo, ale pomyślałem, że to mógł być tylko przypadkowy taki tusz. Zacząłem pytać wśród znajomych i jak się okazało kilku z nich miało podobny problem.

Tusz kupowałem w Auchan. Wieeeeeelki był ich wybór, zajmowały całą dużą półkę. Dochodzę do wniosku, że produkują je po ilości a nie po jakości. Chciałbym, aby wypowiedziały się tu osoby, które korzystały z tych tuszów i czy miały podobne historie.

Jeżeli jest większa liczba osób, które miały tak wadliwe tusze, to jedynie szybciej przekonamy się, że spółka nie jest tak dużo warta. Być może są to sporadyczne przypadki, ale zgodnie z zasadą marketingu: 1 niezadowolony klient powie 10 znajomym że produkt nie był wart kupna, a zadowolony klient powie jedynie 3 osobom, że jest zadowolony.

Co o tym myślicie?
Ulubione cytaty :::

- „Możesz postawić wszystko na jedną kartę, ale uważnie obserwuj, co się z nią dzieje.” /Warren Buffett
- „Jeżeli Twoja rzeczywistość zaczyna się od Twoich marzeń, to Twoje marzenia staną się Twoją rzeczywistością.” /Donald Trump
- „Bez pasji nie ma energii, a bez energii nie ma nic.”

grubinnio
0
Wysłane: 12 sierpnia 2010 15:34:42 przy kursie: 6,60 zł
Czyżby Ipo zwiększała zaangażowanie ?

cobalt1
0
Wysłane: 12 sierpnia 2010 15:45:55 przy kursie: 6,60 zł
TomekP napisał(a):
Wspaniale. Dobre wyniki i ciekawe plany.
Martwi mnie jedno!

......

Co o tym myślicie?

Powiem tak , ja używam już od długiego czasu tylko te tusze ( w tym kolor ) i jestem bardzo zadowolony.

Posiadam drukarkę Canona i do niej idealnie pasują, szukając opinii po necie zauważyłem , że do niektórych drukarek tusze są gorsze , natomiast na innych spisują sie wyśmienicie.

Widocznie masz model drukarki , który nie lubi tej Firmy icon_biggrin

wojtas07
0
Wysłane: 12 sierpnia 2010 19:18:49 przy kursie: 6,60 zł
grubinnio napisał(a):

Klasyczne przepakowanie papierow, dzisiaj przeszedl zaledwie 1% kapitalu akcyjnego, ale biorac pod uwage free float to juz bardzo znaczacy pakiet. Jak przepakuja, to przebijemy te 6,9zl.Plus tego jest taki, ze w obecnej cenie mozna sprzedac i kupic ile chcecie jak refleks bedzie dobry ;)

grubinnio
0
Wysłane: 12 sierpnia 2010 19:29:41 przy kursie: 6,60 zł
wojtas07 napisał(a):
grubinnio napisał(a):

Klasyczne przepakowanie papierow, dzisiaj przeszedl zaledwie 1% kapitalu akcyjnego, ale biorac pod uwage free float to juz bardzo znaczacy pakiet. Jak przepakuja, to przebijemy te 6,9zl.Plus tego jest taki, ze w obecnej cenie mozna sprzedac i kupic ile chcecie jak refleks bedzie dobry ;)

To ze przebijemy 6,9 to kwestia czasu. Dzisiejsze przepakowanie jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu ze wybicie będzie wysokie. Zobacze jak jutro sytuacja będzie wyglądać jak będą poziomy 6,6 - 6,75 to dobiore troszkę papiera. Tylko czy mi się uda ;-))

wojtas07
0
Wysłane: 12 sierpnia 2010 20:48:19 przy kursie: 6,60 zł
grubinnio napisał(a):

Na komunikat od Ipopemy bym na razie nie liczyl bo oni musza meldowac dopiero po przekroczeniu 10% kapitalu akcyjnego, no chyba ze beda nadgorliwi i pokaza wzrost zaangazxowania z 6,5% na 8% :) zobaczymy.
Edytowany: 12 sierpnia 2010 20:49

grubinnio
0
Wysłane: 15 sierpnia 2010 20:41:52 przy kursie: 6,85 zł
EKO 15-08-2010, ostatnia aktualizacja 15-08-2010 09:11

- Jeśli pojawią się potrzeby kapitałowe, emisje akcji połączymy z debiutem na rynku główny GPW - mówi Piotr Kolbusz, przewodniczący RN i wiodący udziałowiec (ma 78,59 proc. akcji) spółki zajmującej się produkcją m.in. tuszy i tonerów
źródło: ROL
+zobacz więcej

Jak informuje Kolbusz, pieniądze z rynku mogą być spółce potrzebne by sfinansować przejęcie. - Rozważamy m.in. akwizycję firmy w Chinach - mówi Kolbusz. Ewentualny cel miałby być podobnej do Black Point wielkości. Chiny to dla grupy bardzo ważny rynek. Niedawno powołano tam przedstawicielstwo, spółkę Eco Service China, zajmującą się handlem pustymi kartridżami.

Sprzedaż na Dalekim Wschodzie, rozwija się szybciej niż przypuszczaliśmy. W tym roku grupa Eco Service powinna zanotować już 40 mln zł sprzedaży - mówi Kolbusz. Black Pint planuje dalszą ekspansję. - Interesuje nas zarówno Ameryka Północna jak i Południowa. Rozważamy uruchomienie tam w przyszłym roku spółki handlowej - mówi Kolbusz.

Prognoza zarządu na ten rok zakłada 84 mln zł skonsolidowanej sprzedaży i 7,22 mln zł zysku netto. - Będziemy bardzo zadowoleni jeśli uda nam się ją przekroczyć - mówi Kolbusz. Spółka na NewConnect zadebiutowała w maju, sprzedając akcje po 4,5 zł. W piątek za jej papiery płacono 6,76 zł. - W trzy miesiące kurs wzrósł o 50 proc, a obroty są, wyższe niż niektórych spółek z rynku podstawowego. Jestem usatysfakcjonowany kursem ale uważam, że akcje mają jeszcze potencjał wzrostowy - mówi Kolbusz. Wskazuje również, że firmą interesują się fundusze. Czy zamierza sprzedać im część posiadanego pakietu. - W tym roku obowiązuje mnie lock-up, więc najwcześniej w przyszłym pod warunkiem wzrostu kursu - odpowiada.
parkiet.com hello1 hello1 Dancing

wojtas07
0
Wysłane: 16 sierpnia 2010 00:00:51 przy kursie: 6,85 zł
Chyba sie grubinio jutro w koncu doczekasz thumbright

cobalt1
0
Wysłane: 16 sierpnia 2010 09:37:44 przy kursie: 7,18 zł
Ostro biorą się do roboty , a cena nawet bez takich inf jest zbyt niska.
Miła niespodzianka , tego się nie spodziewałem.

wojtas07
0
Wysłane: 17 sierpnia 2010 20:54:59 przy kursie: 7,28 zł
dzisiaj ukryta sprzedaz, tzw. "blokada" zeby za bardzo nie poszlo na 7,28zl. Ciekawe po ile Ipopema ustawi sie jutro, chyba beda grali po pare % dziennie, tak zreszta lepiej wg.mnie nie dac sie rynkowi (spekule) zauwazyc a zrobic swoje.

Miras
4
Wpisów: 292
Wysłane: 26 sierpnia 2010 19:34:21 przy kursie: 6,96 zł
Trochę wieści o planach firmy.

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 26 sierpnia 2010 19:51

grubinnio
0
Wysłane: 9 września 2010 12:22:51 przy kursie: 6,80 zł
Ciekawe ile jeszcze razy odbijemy się od tego 6,60 zanim na trwałe przebijemy 7 zł. Informacje ze spółki b.dobre . Cierpliwie czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

tmsglc
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 170
Wysłane: 13 września 2010 18:58:46 przy kursie: 6,61 zł
Ja też melduję się na papierze. Po trwałym przebiciu 7 PLN będą działy się cuda:-)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5